Mens Tennis Forums banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Moderator
Joined
·
15,504 Posts
Discussion Starter #1
Qualifying Draw

1st Round

Davide GALOPPINI (1) d. Alessio DE BERNARDIS : 6-3 6-3
Matteo ARNALDI d. Mattia FRINZI : 6-1 6-2
Luciano DARDERI d. Marco MOSCIATTI : 6-3 6-7(7) 11-9
Riccardo MAIGA (8) d. Pasquale DI GIORGIO : 6-3 6-3

Simone RONCALLI (4) d. Stefano D'AGOSTINO : 4-6 6-1 15-13
Gianluca DI NICOLA d. Gabriele NOCE : 6-4 6-4
Luca POTENZA d. Benito MASSACRI : 6-3 6-2
Kirill KIVATTSEV (5) d. Alessandro PROCOPIO : 6-2 6-4

Gian Marco ORTENZI d. Andrea GUERRIERI (6) : 6-3 6-4
Federico CAMPANA d. Giovanni CALVANO : 3-6 6-4 10-4
Davide PONTOGLIO d. Gabriele PIRAINO : 6-1 7-6(4)
Giorgio RICCA (3) d. Alessandro CEPPELLINI : 6-2 6-4

Marco MICELI (7) d. Andrea PICCHIONE : 6-6(1-1) ret.
Federico ARNABOLDI d. Giorgio TABACCO : 6-4 6-4
Alberto ORSO d. Nicolo TURCHETTI : 3-6 6-4 10-7
Lorenzo BOCCHI d. Luca GIACOMINI (2) : 6-4 6-4

2nd Round

Matteo ARNALDI d. Davide GALOPPINI (1) : 6-2 6-0
Luciano DARDERI d. Riccardo MAIGA (8) : 2-6 7-5 10-5

Simone RONCALLI (4) d. Gianluca DI NICOLA : 7-6(3) 6-1
Kirill KIVATTSEV (5) d. Luca POTENZA : 6-4 6-1

Gian Marco ORTENZI d. Federico CAMPANA : 7-6(2) 6-4
Giorgio RICCA (3) d. Davide PONTOGLIO : 6-4 7-6(5)

Federico ARNABOLDI d. Marco MICELI (7) : 6-1 6-3
Lorenzo BOCCHI d. Alberto ORSO : 6-4 6-2

Final Round

Luciano DARDERI d. Matteo ARNALDI : 6-4 6-4
Kirill KIVATTSEV (5) d. Simone RONCALLI (4) : 6-4 6-2
Gian Marco ORTENZI d. Giorgio RICCA (3) : 6-4 4-6 10-4
Federico ARNABOLDI d. Lorenzo BOCCHI : 4-6 6-2 10-1
 

·
Moderator
Joined
·
15,504 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
MAIN DRAW

1st Round

Lorenzo SONEGO (1) d. Francesco PASSARO (wc) : 7-6(7) 6-4
Laurynas GRIGELIS d. Riccardo BALZERANI : 6-3 6-2
Luca VANNI d. Giovanni FONIO : 6-4 6-4
Raul BRANCACCIO d. Andrea ARNABOLDI (8) : 7-6(5) 6-4

Lorenzo GIUSTINO (4) d. Federico ARNABOLDI (Q) : 6-4 6-0
Andrea VAVASSORI d. Marco BORTOLOTTI : 6-3 6-3
Pietro RONDONI d. Fabrizio ORNAGO : 6-4 6-3
Carlos TABERNER (5) d. Andrea PELLEGRINO : 7-6(6) 5-7 6-3

Gian Marco MORONI (6) d. Gian Marco ORTENZI (Q) : 6-3 6-4
Riccardo BONADIO d. Lorenzo MUSETTI : 7-6(3) 4-6 7-6(7)
Matteo GIGANTE (wc) d. Flavio COBOLLI (wc) : 3-6 6-3 6-3
Thomas FABBIANO (3) d. Luciano DARDERI (Q) : 6-4 6-2

Viktor GALOVIC (7) d. Simone RONCALLI (L.L) : 6-2 6-4
Francesco FORTI d. Erik CREPALDI : 6-1 1-0 ret.
Luca NARDI (wc) d. Daniele CAPECCHI : 6-3 6-7(2) 7-5
Pablo ANDUJAR (2) d. Kirill KIVATTSEV (Q) : 6-2 7-6(4)

2nd Round

Lorenzo SONEGO (1) d. Laurynas GRIGELIS : 6-2 6-4
Raul BRANCACCIO d. Luca VANNI : 7-6(5) 6-2
Lorenzo GIUSTINO (4) d. Andrea VAVASSORI : 7-5 4-6 7-5
Carlos TABERNER (5) d. Pietro RONDONI : 6-3 1-6 7-5

Riccardo BONADIO d. Gian Marco MORONI (6) : 2-6 6-3 7-5
Matteo GIGANTE (wc) d. Thomas FABBIANO (3) : 6-3 2-6 6-3
Viktor GALOVIC (7) d. Francesco FORTI : 6-4 6-4
Pablo ANDUJAR (2) d. Luca NARDI (wc) : 7-5 3-6 6-4

Quarterfinal

Lorenzo SONEGO (1) d. Raul BRANCACCIO : 6-3 6-3
Carlos TABERNER (5) d. Lorenzo GIUSTINO (4) : 6-4 3-6 6-2
Matteo GIGANTE (wc) d. Riccardo BONADIO : 6-4 6-4
Viktor GALOVIC (7) d. Pablo ANDUJAR (2) : 6-3 6-4

Semifinal

Lorenzo SONEGO (1) d. Carlos TABERNER (5) : 6-4 6-4
Viktor GALOVIC (7) d. Matteo GIGANTE (wc) : 6-1 1-6 6-2

FINAL

Lorenzo SONEGO (1) d. Viktor GALOVIC (7) : 3-6 7-6(1) 6-4

355609
 
1 - 2 of 2 Posts
Top