Mens Tennis Forums banner

1 - 3 of 3 Posts

·
Moderator
Joined
·
157,736 Posts
Discussion Starter #2
1st Round

Govind NANDA (USA) / Tyler ZINK (USA) [1] BYE
Brandon MCKINNEY (USA) / Matthew THOMSON (USA) 7-5 4-1 Played and abandoned Spencer BRACHMAN (USA) / Nicolas OCANA LAVOIE (CAN)
Karl Kazuma LEE (USA) / Spencer WHITAKER (USA) Walkover Leighton ALLEN (USA) / Alexander KIEFER (USA)
Taha BAADI (CAN) / Joshua LAPADAT (CAN) [5] Walkover Quinn MCLEOD (USA) / Julian Noah STEINHAUSEN (USA)
Alan MAGADAN (MEX) / Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [4] 2-4 Retired Jack ANTHROP (USA) / Jc RODDICK (USA)
Keshav CHOPRA (USA) / Hunter HECK (USA) 6-3 6-0 Christopher HECK (CAN) / Tom LEBLANC CLAVERIE (FRA)
Jeffrey FRADKIN (USA) / Zachery LIM (USA) Walkover Alexander BERNARD (USA) / Andrew DALE (USA) [7]
John BERNARD (USA) / Max FARDANESH (USA) Walkover Phillip JORDAN (USA) / Andres MARTIN (USA) [8]
Blaise BICKNELL (USA) / Murphy CASSONE (USA) Walkover Mario Alberto DURON GARZA (MEX) / Bailey FORGUS (USA)
 

·
Moderator
Joined
·
157,736 Posts
Discussion Starter #3
S
1st Round

Tyler ZINK (USA) [1] 6-3 3-6 6-4 Mark MANDLIK (USA)
Tom LEBLANC CLAVERIE (FRA) 4-6 6-1 6-3 Maxwell MCKENNON (USA)
Adam NEFF (USA) 6-3 6-3 Quinn MCLEOD (USA)
Cleeve HARPER (CAN) [13] 6-1 3-6 6-1 Leighton ALLEN (USA)
Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [11] 6-2 6-2 Julian Noah STEINHAUSEN (USA)
Lorenzo CLAVERIE (VEN) 4-6 6-1 6-1 Stefan LEUSTIAN (USA)
Joshua LAPADAT (CAN) 6-4 4-6 6-2 Alex BANCILA (USA)
Blaise BICKNELL (USA) [7] 6-3 6-1 Anuj WATANE (USA)
Eliot SPIZZIRRI (USA) [3] 6-3 6-2 Spencer WHITAKER (USA)
Alexandre LEBLANC (CAN) 6-1 7-6(3) Jc RODDICK (USA)
Nicolas OCANA LAVOIE (CAN) 3-6 6-3 6-4 Zachery LIM (USA)
Alexander BERNARD (USA) [16] 6-3 6-1 Jack ANTHROP (USA)
Matthew CHE (USA) 7-6(4) 6-4 Andrew DALE (USA) [10]
Hunter HECK (USA) 6-2 6-4 Alvaro GONZALEZ (MEX)
Spencer BRACHMAN (USA) 7-5 7-6(4) Alexander KIEFER (USA)
Liam DRAXL (CAN) [5] 6-2 6-4 Finn GARNER (USA)
Ronan JACHUCK (USA) [6] 6-3 6-3 Victor LILOV (USA)
Russell BERDUSCO (USA) 6-2 6-1 Christopher HECK (CAN)
Jacob BULLARD (USA) 6-3 7-5 Bailey FORGUS (USA)
Keshav CHOPRA (USA) 4-6 7-6(8) 2-0 Retired Brandon PEREZ (VEN) [12]
Phillip JORDAN (USA) [14] 4-6 6-3 6-0 Alvin Nicholas TUDORICA (CAN)
Andres MARTIN (USA) 6-3 6-1 Jeffrey FRADKIN (USA)
Rafael Alfonso DE ALVA VALDEZ (MEX) 7-5 6-3 Aidan MAYO (USA)
Taha BAADI (CAN) [4] 6-4 6-2 Siem WOLDEAB (USA)
Alan MAGADAN (MEX) [8] 1-6 7-6(1) 6-1 Jordi REDELIJK (USA)
Samuel RUBELL (USA) 6-2 6-3 James TRACY (USA)
John BERNARD (USA) 7-6(2) 6-3 Samuel PAQUETTE (CAN)
Alexander LEE (USA) [9] 6-1 6-0 Karl Kazuma LEE (USA)
Daniel SALAZAR (COL) [15] 6-1 6-0 Boyeni KEENAN (USA)
Martin DAMM (USA) 7-6(9) 7-6(5) Murphy CASSONE (USA)
Marko STAKUSIC (CAN) 6-3 7-5 Jon BRANN REID (USA)
Govind NANDA (USA) [2] 4-6 6-1 6-2 Max FARDANESH (USA)

2nd Round

Tyler ZINK (USA) [1] 6-1 6-1 Tom LEBLANC CLAVERIE (FRA)
Cleeve HARPER (CAN) [13] 6-3 7-5 Adam NEFF (USA)
Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [11] 6-3 6-1 Lorenzo CLAVERIE (VEN)
Joshua LAPADAT (CAN) 6-4 6-3 Blaise BICKNELL (USA) [7]
Eliot SPIZZIRRI (USA) [3] 6-1 6-4 Alexandre LEBLANC (CAN)
Alexander BERNARD (USA) [16] 6-4 6-4 Nicolas OCANA LAVOIE (CAN)
Hunter HECK (USA) 6-2 6-1 Matthew CHE (USA)
Liam DRAXL (CAN) [5] 6-3 6-3 Spencer BRACHMAN (USA)
Ronan JACHUCK (USA) [6] 6-2 7-5 Russell BERDUSCO (USA)
Jacob BULLARD (USA) 6-1 7-6(1) Keshav CHOPRA (USA)
Andres MARTIN (USA) 7-6(2) 3-6 6-2 Phillip JORDAN (USA) [14]
Taha BAADI (CAN) [4] 6-2 1-6 6-2 Rafael Alfonso DE ALVA VALDEZ (MEX)
Alan MAGADAN (MEX) [8] 7-5 6-1 Samuel RUBELL (USA)
Alexander LEE (USA) [9] 6-1 7-5 John BERNARD (USA)
Daniel SALAZAR (COL) [15] 6-4 1-6 7-6(3) Martin DAMM (USA)
Govind NANDA (USA) [2] 7-6(1) 6-2 Marko STAKUSIC (CAN)

3rd Round

Tyler ZINK (USA) [1] 6-4 6-3 Cleeve HARPER (CAN) [13]
Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [11] 6-3 6-2 Joshua LAPADAT (CAN)
Eliot SPIZZIRRI (USA) [3] 6-3 6-2 Alexander BERNARD (USA) [16]
Liam DRAXL (CAN) [5] 6-1 6-1 Hunter HECK (USA)
Ronan JACHUCK (USA) [6] 3-6 6-4 [10-6] Jacob BULLARD (USA)
Andres MARTIN (USA) 6-1 6-4 Taha BAADI (CAN) [4]
Alexander LEE (USA) [9] 6-1 6-0 Alan MAGADAN (MEX) [8]
Govind NANDA (USA) [2] 6-3 6-1 Daniel SALAZAR (COL) [15]

Quarterfinal

Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [11] 6-3 5-7 [10-6] Tyler ZINK (USA) [1]
Eliot SPIZZIRRI (USA) [3] 6-3 6-3 Liam DRAXL (CAN) [5]
Andres MARTIN (USA) 6-7(4) 6-4 [10-4] Ronan JACHUCK (USA) [6]
Govind NANDA (USA) [2] 7-5 6-3 Alexander LEE (USA) [9]

Semifinal

Eliot SPIZZIRRI (USA) [3] 6-2 6-1 Marcelo SEPULVEDA GARZA (MEX) [11]
Govind NANDA (USA) [2] 6-2 7-6(2) Andres MARTIN (USA)

Final

Govind NANDA (USA) [2] 6-2 6-1 Eliot SPIZZIRRI (USA) [3]
 
1 - 3 of 3 Posts
Top