Mens Tennis Forums banner

1 - 7 of 7 Posts

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #1
1 Chun Hsin TSENG (TPE) 1 1 1
2 Sebastian BAEZ (ARG) 2 1
3 Nicolas MEJIA (COL) 4 75 1
4 Hugo GASTON (FRA) 5 1
5 Timofei SKATOV (KAZ) 6 1
6 Adrian ANDREEV (BUL) 7 1
7 Naoki TAJIMA (JPN) 9 1
8 Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) 10 1
9 Tristan BOYER (USA) 11 1
10 Carlos LOPEZ MONTAGUD (ESP) 12 51 1
11 Brandon NAKASHIMA (USA) 13 1
12 Tao MU (CHN) 14 1
13 Filip Cristian JIANU (ROU) 15 1 1
14 Yanki EREL (TUR) 16 1 1
15 Lorenzo MUSETTI (ITA) 17 2 1
16 Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) 18 1
17 Dalibor SVRCINA (CZE) 19 1 1
18 Drew BAIRD (USA) 20 1
19 Clement TABUR (FRA) 21 1
20 Aidan MCHUGH (GBR) 22 1
21 Ray HO (TPE) 24 2 1
22 Deney WASSERMANN (NED) 26 1
23 Ondrej STYLER (CZE) 27 2 1
24 Arnaud BOVY (BEL) 28 2 1
25 Jiri LEHECKA (CZE) 29 3 1
26 Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) 30 1
27 Nicolas ALVAREZ VARONA (ESP) 31 52 1
28 Nick HARDT (DOM) 32 4 1
29 Arthur CAZAUX (FRA) 33 1
30 Damien WENGER (SUI) 34 1
31 Rinky HIJIKATA (AUS) 35 1
32 Cannon KINGSLEY (USA) 36 1
33 Otto VIRTANEN (FIN) 37 1
34 Daniel MICHALSKI (POL) 38 1
35 Trey HILDERBRAND (USA) 39 1
36 Andrew FENTY (USA) 40 1
37 Harold MAYOT (FRA) 41 1
38 Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 42 1
39 Joao Lucas REIS DA SILVA (BRA) 43 1
40 Anton MATUSEVICH (GBR) 44 1
41 Jesper DE JONG (NED) 45 1
42 Jonas FOREJTEK (CZE) 46 4 1
43 Tyler ZINK (USA) 48 1
44 Philip HENNING (RSA) 50 1
45 Thiago SEYBOTH WILD (BRA) 51 1
46 Antoine CORNUT CHAUVINC (FRA) 455 1
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #2
Q
1 Dostanbek TASHBULATOV (KAZ) 49 1
2 Emilio NAVA (USA) 52 1
3 Valentin ROYER (FRA) 53 1
4 Mateus ALVES (BRA) 54 1
5 Wojciech MAREK (POL) 55 1
6 Govind NANDA (USA) 57 1
7 Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) 58 1
8 Sergey FOMIN (UZB) 59 7 1
9 Matheus PUCINELLI DE ALMEIDA (BRA) 62 1
10 Admir KALENDER (CRO) 63 1 1
11 Jacob FEARNLEY (GBR) 64 1
12 Simon Anthony IVANOV (BUL) 65 8 3
13 Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 66 1
14 Alexey ZAKHAROV (RUS) 67 1
15 Davide TORTORA (ITA) 71 63 1
16 Justin SCHLAGETER (GER) 74 1
17 Taisei ICHIKAWA (JPN) 76 1
18 Pavel SHUMEIKO (UKR) 77 1 1
19 Keenan MAYO (USA) 79 1
20 Seon Yong HAN (KOR) 80 27 1
21 Cezar CRETU (ROU) 83 3 1
22 Henri SQUIRE (GER) 84 1
23 Giulio ZEPPIERI (ITA) 85 1 1
24 Matteo ARNALDI (ITA) 87 20 1
25 Igor GIMENEZ (BRA) 90 1
26 Harry WENDELKEN (GBR) 91 1
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #3
Q
1 Emilio NAVA (USA) 52 1
2 Valentin ROYER (FRA) 53 1
3 Mateus ALVES (BRA) 54 1
4 Wojciech MAREK (POL) 55 1
5 Govind NANDA (USA) 57 1
6 Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) 58 1
7 Sergey FOMIN (UZB) 59 7 1
8 Admir KALENDER (CRO) 63 1 1
9 Jacob FEARNLEY (GBR) 64 1
10 Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 66 1
11 Alexey ZAKHAROV (RUS) 67 1
12 Davide TORTORA (ITA) 71 63 1
13 Justin SCHLAGETER (GER) 74 1
14 Taisei ICHIKAWA (JPN) 76 1
15 Keenan MAYO (USA) 79 1
16 Cezar CRETU (ROU) 83 3 1
17 Henri SQUIRE (GER) 84 1
18 Giulio ZEPPIERI (ITA) 85 1 1
19 Matteo ARNALDI (ITA) 87 20 1
20 Igor GIMENEZ (BRA) 90 1
21 Harry WENDELKEN (GBR) 91 1
22 Toby Alex KODAT (USA) 94 1
23 Siddhant BANTHIA (IND) 97 1
24 Erik GREVELIUS (SWE) 98 1 1
25 Filip KOLASINSKI (POL) 101 1
26 Eliot SPIZZIRRI (USA) 102 1
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #5
Q
Round 1

Valentin ROYER (FRA) [1] 7-6(5) 6-2 Daniil GLINKA (EST)
Alexander BERNARD (USA) 1-6 6-3 6-4 Matteo ARNALDI (ITA) [10]
Mateus ALVES (BRA) [2] 3-6 7-6(3) 6-4 Filippo MORONI (ITA)
Henri SQUIRE (GER) [14] 7-5 6-2 Eric HAHN (USA)
Wojciech MAREK (POL) [3] 3-6 7-5 6-3 Vikash SINGH (IND)
Alexander LEE (USA) 6-1 7-5 Davide TORTORA (ITA) [13]
Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) [4] 6-4 7-5 Ronan JACHUCK (USA)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) [9] 6-3 2-6 6-3 Harry WENDELKEN (GBR)
Giulio ZEPPIERI (ITA) [5] 6-1 6-1 Niroop VALLABHANENI (USA)
Filip KOLASINSKI (POL) 6-4 6-7(2) 7-5 Justin SCHLAGETER (GER) [12]
Igor GIMENEZ (BRA) 7-6(5) 7-5 Admir KALENDER (CRO) [6]
Eliot SPIZZIRRI (USA) [15] 7-6(2) 6-4 Hikaru SHIRAISHI (JPN)
Erik GREVELIUS (SWE) 7-6(11) 7-6(4) Sergey FOMIN (UZB) [7]
Axel NEFVE (USA) 6-3 6-3 Siddhant BANTHIA (IND) [16]
Jacob FEARNLEY (GBR) [8] 1-6 6-3 6-2 Francesco PASSARO (ITA)
Cezar CRETU (ROU) [11] 6-4 6-3 Arthur Craig PANTINO (PHI)

Round 2

Valentin ROYER (FRA) [1] 6-4 6-2 Alexander BERNARD (USA)
Mateus ALVES (BRA) [2] 6-3 6-4 Henri SQUIRE (GER) [14]
Wojciech MAREK (POL) [3] 6-3 6-4 Alexander LEE (USA)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) [9] 6-0 6-4 Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) [4]
Giulio ZEPPIERI (ITA) [5] 6-1 6-0 Filip KOLASINSKI (POL)
Eliot SPIZZIRRI (USA) [15] 6-3 3-6 6-3 Igor GIMENEZ (BRA)
Axel NEFVE (USA) 6-3 6-2 Erik GREVELIUS (SWE)
Cezar CRETU (ROU) [11] 6-4 7-5 Jacob FEARNLEY (GBR) [8]
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #6
D
1st Round

Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) / Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) 6-2 3-6 [10-6] Thiago SEYBOTH WILD (BRA) / Chun Hsin TSENG (TPE) [1]
Andrew FENTY (USA) / Cannon KINGSLEY (USA) 6-3 7-5 Antoine CORNUT CHAUVINC (FRA) / Valentin ROYER (FRA)
Mateus ALVES (BRA) / Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 6-3 3-6 [10-4] Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE)
Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-3 7-6(5) Carlos LOPEZ MONTAGUD (ESP) / Tao MU (CHN) [5]
Rinky HIJIKATA (AUS) / Govind NANDA (USA) 2-6 7-5 [10-7] Aidan MCHUGH (GBR) / Timofei SKATOV (KAZ) [4]
Adrian ANDREEV (BUL) / Anton MATUSEVICH (GBR) 7-6(3) 1-6 [10-5] Alexander LEE (USA) / Niroop VALLABHANENI (USA)
Adam NEFF (USA) / Eliot SPIZZIRRI (USA) 6-2 7-6(5) Cezar CRETU (ROU) / Henry VON DER SCHULENBURG (SUI)
Filip Cristian JIANU (ROU) / Deney WASSERMANN (NED) [8] 3-6 6-0 [10-5] Justin SCHLAGETER (GER) / Henri SQUIRE (GER)
Tristan BOYER (USA) / Nick HARDT (DOM) [6] 7-6(5) 6-3 Yanki EREL (TUR) / Otto VIRTANEN (FIN)
Drew BAIRD (USA) / Trey HILDERBRAND (USA) 7-6(5) 6-4 Nicolas MEJIA (COL) / Tyler ZINK (USA)
Jesper DE JONG (NED) / Damien WENGER (SUI) 6-1 6-4 Arnaud BOVY (BEL) / Jiri LEHECKA (CZE)
Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [3] 6-4 6-2 Jenson BROOKSBY (USA) / Stefan DOSTANIC (USA)
Nicolas ALVAREZ VARONA (ESP) / Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) 6-4 7-5 Ondrej STYLER (CZE) / Naoki TAJIMA (JPN) [7]
Wojciech MAREK (POL) / Daniel MICHALSKI (POL) 6-3 3-6 [11-9] Martin DAMM (USA) / Toby Alex KODAT (USA)
Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA) 6-3 6-4 Philip HENNING (RSA) / Dostanbek TASHBULATOV (KAZ)
Emilio NAVA (USA) / Axel NEFVE (USA) 6-3 7-6(6) Sebastian BAEZ (ARG) / Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [2]

2nd Round

Andrew FENTY (USA) / Cannon KINGSLEY (USA) 5-7 6-2 [10-3] Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) / Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG)
Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 7-6(4) 4-6 [10-4] Mateus ALVES (BRA) / Thiago Agustin TIRANTE (ARG)
Adrian ANDREEV (BUL) / Anton MATUSEVICH (GBR) 7-6(5) 6-3 Rinky HIJIKATA (AUS) / Govind NANDA (USA)
Filip Cristian JIANU (ROU) / Deney WASSERMANN (NED) [8] 3-6 7-6(4) [10-5] Adam NEFF (USA) / Eliot SPIZZIRRI (USA)
Drew BAIRD (USA) / Trey HILDERBRAND (USA) 3-6 6-3 [10-4] Tristan BOYER (USA) / Nick HARDT (DOM) [6]
Jesper DE JONG (NED) / Damien WENGER (SUI) 6-3 7-5 Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [3]
Nicolas ALVAREZ VARONA (ESP) / Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) 6-4 7-5 Wojciech MAREK (POL) / Daniel MICHALSKI (POL)
Emilio NAVA (USA) / Axel NEFVE (USA) 6-4 7-5 Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA)

Quarterfinal

Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-3 Andrew FENTY (USA) / Cannon KINGSLEY (USA)
Adrian ANDREEV (BUL) / Anton MATUSEVICH (GBR) 6-0 6-4 Filip Cristian JIANU (ROU) / Deney WASSERMANN (NED) [8]
Jesper DE JONG (NED) / Damien WENGER (SUI) 6-7(3) 6-1 [10-4] Drew BAIRD (USA) / Trey HILDERBRAND (USA)
Emilio NAVA (USA) / Axel NEFVE (USA) 6-3 3-6 [10-4] Nicolas ALVAREZ VARONA (ESP) / Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA)

Semifinal

Adrian ANDREEV (BUL) / Anton MATUSEVICH (GBR) 4-6 7-5 [10-6] Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA)
Emilio NAVA (USA) / Axel NEFVE (USA) 3-6 6-4 [12-10] Jesper DE JONG (NED) / Damien WENGER (SUI)

Final

Adrian ANDREEV (BUL) / Anton MATUSEVICH (GBR) 6-4 2-6 [10-8] Emilio NAVA (USA) / Axel NEFVE (USA)
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #7
S
1st Round

Chun Hsin TSENG (TPE) [1] 6-2 6-0 Toby Alex KODAT (USA)
Philip HENNING (RSA) 6-4 6-4 Nicolas ALVAREZ VARONA (ESP)
Emilio NAVA (USA) 6-4 6-4 Ondrej STYLER (CZE)
Wojciech MAREK (POL) 6-0 7-6(5) Filip Cristian JIANU (ROU) [13]
Mateus ALVES (BRA) 7-6(4) 4-6 7-5 Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [10]
Nick HARDT (DOM) 6-4 7-6(8) Govind NANDA (USA)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-2 6-0 Harold MAYOT (FRA)
Timofei SKATOV (KAZ) [5] 6-2 6-4 Martin DAMM (USA)
Nicolas MEJIA (COL) [4] 7-6(2) 6-2 Eliot SPIZZIRRI (USA)
Keenan MAYO (USA) 4-6 7-5 6-2 Clement TABUR (FRA)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 4-6 6-2 6-3 Andrew FENTY (USA)
Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 7-5 1-6 6-3 Yanki EREL (TUR) [16]
Jesper DE JONG (NED) 6-1 7-5 Tristan BOYER (USA) [11]
Aidan MCHUGH (GBR) 7-6(2) 6-3 Cezar CRETU (ROU)
Jiri LEHECKA (CZE) 7-6(6) 7-5 Rinky HIJIKATA (AUS)
Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 6-7(7) 6-1 6-3 Zane KHAN (USA)
Jonas FOREJTEK (CZE) 6-1 6-3 Naoki TAJIMA (JPN) [8]
Jenson BROOKSBY (USA) 4-6 6-2 6-2 Valentin ROYER (FRA)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 6-3 4-3 Retired Deney WASSERMANN (NED)
Trey HILDERBRAND (USA) 7-6(5) 2-6 6-2 Tao MU (CHN) [12]
Brandon NAKASHIMA (USA) [14] 7-6(4) 6-4 Henri SQUIRE (GER)
Otto VIRTANEN (FIN) 5-7 7-5 7-5 Anton MATUSEVICH (GBR)
Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) 6-2 6-3 Damien WENGER (SUI)
Hugo GASTON (FRA) [3] 6-1 6-3 Neel RAJESH (USA)
Arthur CAZAUX (FRA) 6-3 4-2 Retired Adrian ANDREEV (BUL) [7]
Lorenzo MUSETTI (ITA) 6-4 6-0 Stefan DOSTANIC (USA)
Arnaud BOVY (BEL) 6-4 7-5 Axel NEFVE (USA)
Cannon KINGSLEY (USA) 6-2 6-3 Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) [9]
Antoine CORNUT CHAUVINC (FRA) 6-2 6-4 Carlos LOPEZ MONTAGUD (ESP) [15]
Dalibor SVRCINA (CZE) 6-3 3-6 6-2 Tyler ZINK (USA)
Daniel MICHALSKI (POL) 1-6 6-2 7-6(5) Drew BAIRD (USA)
Sebastian BAEZ (ARG) [2] 6-3 7-5 Dostanbek TASHBULATOV (KAZ)

2nd Round

Chun Hsin TSENG (TPE) [1] 5-7 6-1 6-0 Philip HENNING (RSA)
Wojciech MAREK (POL) 6-3 7-5 Emilio NAVA (USA)
Nick HARDT (DOM) 6-4 7-5 Mateus ALVES (BRA)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-0 6-1 Timofei SKATOV (KAZ) [5]
Nicolas MEJIA (COL) [4] 6-3 6-3 Keenan MAYO (USA)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 6-7(2) 7-6(0) 6-2 Thiago Agustin TIRANTE (ARG)
Aidan MCHUGH (GBR) 6-4 6-1 Jesper DE JONG (NED)
Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 6-4 6-2 Jiri LEHECKA (CZE)
Jenson BROOKSBY (USA) 6-1 6-2 Jonas FOREJTEK (CZE)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 6-4 6-4 Trey HILDERBRAND (USA)
Brandon NAKASHIMA (USA) [14] 6-3 6-4 Otto VIRTANEN (FIN)
Hugo GASTON (FRA) [3] 6-2 6-1 Juan Manuel CERUNDOLO (ARG)
Lorenzo MUSETTI (ITA) 6-0 3-6 6-3 Arthur CAZAUX (FRA)
Cannon KINGSLEY (USA) 6-1 6-7(6) 6-4 Arnaud BOVY (BEL)
Antoine CORNUT CHAUVINC (FRA) 6-4 7-5 Dalibor SVRCINA (CZE)
Daniel MICHALSKI (POL) 6-4 6-4 Sebastian BAEZ (ARG) [2]

3rd Round

Chun Hsin TSENG (TPE) [1] 6-2 6-3 Wojciech MAREK (POL)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-1 Nick HARDT (DOM)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 3-6 7-5 6-4 Nicolas MEJIA (COL) [4]
Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 6-4 6-1 Aidan MCHUGH (GBR)
Jenson BROOKSBY (USA) 7-5 6-2 Henry VON DER SCHULENBURG (SUI)
Brandon NAKASHIMA (USA) [14] 6-1 6-2 Hugo GASTON (FRA) [3]
Lorenzo MUSETTI (ITA) 3-6 6-3 6-0 Cannon KINGSLEY (USA)
Daniel MICHALSKI (POL) 3-6 6-2 6-4 Antoine CORNUT CHAUVINC (FRA)

Quarterfinal

Chun Hsin TSENG (TPE) [1] 7-6(0) 6-2 Giulio ZEPPIERI (ITA)
Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 7-6(3) 6-4 Taisei ICHIKAWA (JPN)
Jenson BROOKSBY (USA) 6-4 7-5 Brandon NAKASHIMA (USA) [14]
Lorenzo MUSETTI (ITA) 6-4 6-0 Daniel MICHALSKI (POL)

Semifinal

Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 6-2 6-4 Chun Hsin TSENG (TPE) [1]
Lorenzo MUSETTI (ITA) 6-3 6-3 Jenson BROOKSBY (USA)

Final

Thiago SEYBOTH WILD (BRA) [6] 6-1 2-6 6-2 Lorenzo MUSETTI (ITA)
 
1 - 7 of 7 Posts
Top