Mens Tennis Forums banner

1 - 5 of 5 Posts

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #1
1 Nicolas MEJIA (COL) 4 75 1
2 Hugo GASTON (FRA) 5 1
3 Naoki TAJIMA (JPN) 9 1
4 Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) 10 1
5 Tristan BOYER (USA) 11 1
6 Lorenzo MUSETTI (ITA) 17 2 1
7 Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) 18 1
8 Dalibor SVRCINA (CZE) 19 1 1
9 Drew BAIRD (USA) 20 1
10 Clement TABUR (FRA) 21 1
11 Ray HO (TPE) 23 2 1
12 Deney WASSERMANN (NED) 26 1
13 Ondrej STYLER (CZE) 27 2 1
14 Arnaud BOVY (BEL) 28 2 1
15 Jonas FOREJTEK (CZE) 29 4 1
16 Jiri LEHECKA (CZE) 30 3 1
17 Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) 31 1
18 Nick HARDT (DOM) 33 4 1
19 Arthur CAZAUX (FRA) 34 1
20 Rinky HIJIKATA (AUS) 36 1
21 Otto VIRTANEN (FIN) 39 1
22 Harold MAYOT (FRA) 42 1
23 Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 43 1
24 Valentin ROYER (FRA) 45 1
25 Anton MATUSEVICH (GBR) 46 1
26 Jesper DE JONG (NED) 47 1
27 Tyler ZINK (USA) 49 1
28 Emilio NAVA (USA) 53 1
29 Mateus ALVES (BRA) 54 1
30 Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) 58 1
31 Sergey FOMIN (UZB) 59 7 1
32 Giulio ZEPPIERI (ITA) 63 1 1
33 Admir KALENDER (CRO) 64 1 1
34 Jacob FEARNLEY (GBR) 66 1
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #2
1 Davide TORTORA (ITA) 73 63 1
2 Taisei ICHIKAWA (JPN) 78 1
3 Cezar CRETU (ROU) 85 3 1
4 Matteo ARNALDI (ITA) 88 20 1
5 Harry WENDELKEN (GBR) 90 1
6 Siddhant BANTHIA (IND) 99 1
7 Filip KOLASINSKI (POL) 102 1
8 Zane KHAN (USA) 106 1
9 Francesco PASSARO (ITA) 109 11 1
10 Daniil GLINKA (EST) 110 1 1
11 Filippo MORONI (ITA) 120 58 1
12 Ronan JACHUCK (USA) 126 1
13 Jaycer LYEONS (USA) 129 1
14 Blu BAKER (GBR) 147 1
15 Taha BAADI (CAN) 148 1
16 Sebastian GIMA (ROU) 177 6 1
17 Niroop VALLABHANENI (USA) 203 1
18 Brandon PEREZ (VEN) 213 177 1
19 Andrew DALE (USA) 225 1
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #3
Q
Round 1

Harry WENDELKEN (GBR) [1] BYE
Nick LAGAEV (CAN) [7] 6-1 6-2 Maxime ST-HILAIRE (CAN)
Filip KOLASINSKI (POL) [2] BYE
Luka VUKOVIC (CAN) [8] 6-0 6-0 Mathis TREMBLAY (CAN)
Francesco PASSARO (ITA) [3] BYE
Gabriel DIALLO (CAN) [12] 6-3 6-0 Charles COURTEAU (CAN)
Daniil GLINKA (EST) [4] BYE
Sebastien COLLARD (CAN) [11] 6-3 6-3 Alex GOMEZ GOYETTE (CAN)
Filippo MORONI (ITA) [5] 6-1 6-0 Benjamin Thomas GEORGE (CAN)
Ilya TIRASPOLSKY (CAN) [10] 6-1 6-2 Kyle WEEKES (CAN)
Sebastian GIMA (ROU) [6] 6-0 6-1 Philippe GIROUX (CAN)
Joshua LAPADAT (CAN) [9] 6-0 6-1 Alexandre LAPLANTE (CAN)

Round 2

Harry WENDELKEN (GBR) [1] 6-3 6-3 Nick LAGAEV (CAN) [7]
Filip KOLASINSKI (POL) [2] 7-5 4-6 6-1 Luka VUKOVIC (CAN) [8]
Francesco PASSARO (ITA) [3] 6-4 3-6 6-3 Gabriel DIALLO (CAN) [12]
Daniil GLINKA (EST) [4] 6-3 6-1 Sebastien COLLARD (CAN) [11]
Ilya TIRASPOLSKY (CAN) [10] 6-4 6-1 Filippo MORONI (ITA) [5]
Sebastian GIMA (ROU) [6] 6-4 7-5 Joshua LAPADAT (CAN) [9]
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #4
D
1st Round

Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [1] BYE
Cezar CRETU (ROU) / Filip KOLASINSKI (POL) 7-6(3) 7-6(2) Joshua LAPADAT (CAN) / Ilya TIRASPOLSKY (CAN)
Nick LAGAEV (CAN) / Luka VUKOVIC (CAN) BYE
Rinky HIJIKATA (AUS) / Otto VIRTANEN (FIN) [8] BYE
Drew BAIRD (USA) / Tristan BOYER (USA) [3] BYE
Taha BAADI (CAN) / Justin BOULAIS (CAN) 7-5 6-3 Taisei ICHIKAWA (JPN) / Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG)
Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-2 7-5 Admir KALENDER (CRO) / Valentin ROYER (FRA)
Arnaud BOVY (BEL) / Jiri LEHECKA (CZE) [6] BYE
Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [5] BYE
Liam DRAXL (CAN) / Alexandre LEBLANC (CAN) 7-5 6-7(5) [10-6] Jacob FEARNLEY (GBR) / Harry WENDELKEN (GBR)
Jesper DE JONG (NED) / Davide TORTORA (ITA) 6-1 6-1 Gabriel DIALLO (CAN) / Antoine MARLEAU (CAN)
Ondrej STYLER (CZE) / Naoki TAJIMA (JPN) [4] BYE
Anton MATUSEVICH (GBR) / Deney WASSERMANN (NED) [7] BYE
Sebastian GIMA (ROU) / Nicolas OCANA LAVOIE (CAN) BYE
Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA) 6-3 6-1 Charles COURTEAU (CAN) / Alex GOMEZ GOYETTE (CAN)
Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) / Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [2] BYE

2nd Round

Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [1] 6-3 6-1 Cezar CRETU (ROU) / Filip KOLASINSKI (POL)
Rinky HIJIKATA (AUS) / Otto VIRTANEN (FIN) [8] 6-1 7-6(7) Nick LAGAEV (CAN) / Luka VUKOVIC (CAN)
Taha BAADI (CAN) / Justin BOULAIS (CAN) Walkover Drew BAIRD (USA) / Tristan BOYER (USA) [3]
Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-3 Arnaud BOVY (BEL) / Jiri LEHECKA (CZE) [6]
Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [5] 6-4 7-6(3) Liam DRAXL (CAN) / Alexandre LEBLANC (CAN)
Ondrej STYLER (CZE) / Naoki TAJIMA (JPN) [4] 7-6(2) 3-6 [10-5] Jesper DE JONG (NED) / Davide TORTORA (ITA)
Sebastian GIMA (ROU) / Nicolas OCANA LAVOIE (CAN) 4-6 6-3 [11-9] Anton MATUSEVICH (GBR) / Deney WASSERMANN (NED) [7]
Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA) 6-1 6-4 Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) / Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [2]

Quarterfinal

Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [1] 6-4 7-6(6) Rinky HIJIKATA (AUS) / Otto VIRTANEN (FIN) [8]
Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-4 Taha BAADI (CAN) / Justin BOULAIS (CAN)
Ondrej STYLER (CZE) / Naoki TAJIMA (JPN) [4] 6-4 6-4 Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [5]
Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA) 6-1 6-0 Sebastian GIMA (ROU) / Nicolas OCANA LAVOIE (CAN)

Semifinal

Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [1] 6-4 6-0 Lorenzo MUSETTI (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA)
Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA) 7-6(6) 3-6 [10-7] Ondrej STYLER (CZE) / Naoki TAJIMA (JPN) [4]

Final

Hugo GASTON (FRA) / Clement TABUR (FRA) [1] 7-5 6-2 Arthur CAZAUX (FRA) / Harold MAYOT (FRA)
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #5
S
1st Round

Hugo GASTON (FRA) [1] BYE
Filip KOLASINSKI (POL) 7-6(5) 4-6 6-1 Gabriel DIALLO (CAN)
Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 7-6(6) 6-3 Daniil GLINKA (EST)
Jiri LEHECKA (CZE) [15] BYE
Deney WASSERMANN (NED) [10] BYE
Harry WENDELKEN (GBR) 6-3 6-2 Tyler ZINK (USA)
Liam DRAXL (CAN) 6-3 6-3 Sebastian GIMA (ROU)
Lorenzo MUSETTI (ITA) [5] BYE
Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [3] BYE
Davide TORTORA (ITA) 7-6(9) 6-1 Otto VIRTANEN (FIN)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 6-2 6-0 Ilya TIRASPOLSKY (CAN)
Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) [16] BYE
Drew BAIRD (USA) [9] BYE
Anton MATUSEVICH (GBR) 6-4 6-2 Arthur CAZAUX (FRA)
Taha BAADI (CAN) 7-5 2-6 6-3 Filippo MORONI (ITA)
Dalibor SVRCINA (CZE) [8] BYE
Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) [6] BYE
Admir KALENDER (CRO) 6-4 6-2 Alexandre LEBLANC (CAN)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-4 6-4 Harold MAYOT (FRA)
Ondrej STYLER (CZE) [11] BYE
Rinky HIJIKATA (AUS) [14] BYE
Cezar CRETU (ROU) 6-4 6-4 Justin BOULAIS (CAN)
Mateus ALVES (BRA) 6-3 6-4 Valentin ROYER (FRA)
Tristan BOYER (USA) [4] BYE
Clement TABUR (FRA) [7] BYE
Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG) 3-6 7-5 6-1 Antoine MARLEAU (CAN)
Jesper DE JONG (NED) 7-5 6-1 Matteo ARNALDI (ITA)
Arnaud BOVY (BEL) [12] BYE
Jonas FOREJTEK (CZE) [13] BYE
Emilio NAVA (USA) 5-7 7-6(6) 6-4 Nicolas OCANA LAVOIE (CAN)
Jacob FEARNLEY (GBR) 6-2 6-1 Francesco PASSARO (ITA)
Naoki TAJIMA (JPN) [2] BYE

2nd Round

Hugo GASTON (FRA) [1] 6-0 6-2 Filip KOLASINSKI (POL)
Thiago Agustin TIRANTE (ARG) 6-3 6-0 Jiri LEHECKA (CZE) [15]
Harry WENDELKEN (GBR) 4-6 6-1 3-0 Retired Deney WASSERMANN (NED) [10]
Lorenzo MUSETTI (ITA) [5] 6-2 6-2 Liam DRAXL (CAN)
Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [3] 7-5 6-3 Davide TORTORA (ITA)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 5-1 Retired Gilbert SOARES KLIER JUNIOR (BRA) [16]
Anton MATUSEVICH (GBR) 6-3 6-2 Drew BAIRD (USA) [9]
Dalibor SVRCINA (CZE) [8] 7-5 6-3 Taha BAADI (CAN)
Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) [6] 6-4 6-2 Admir KALENDER (CRO)
Ondrej STYLER (CZE) [11] 7-5 6-1 Giulio ZEPPIERI (ITA)
Rinky HIJIKATA (AUS) [14] 7-6(7) 6-4 Cezar CRETU (ROU)
Mateus ALVES (BRA) 1-6 7-6(3) 6-2 Tristan BOYER (USA) [4]
Clement TABUR (FRA) [7] 6-3 6-3 Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG)
Jesper DE JONG (NED) 7-5 6-7(2) 6-3 Arnaud BOVY (BEL) [12]
Emilio NAVA (USA) 7-5 6-3 Jonas FOREJTEK (CZE) [13]
Jacob FEARNLEY (GBR) 3-6 6-3 6-1 Naoki TAJIMA (JPN) [2]

3rd Round

Hugo GASTON (FRA) [1] 6-3 6-4 Thiago Agustin TIRANTE (ARG)
Harry WENDELKEN (GBR) 6-1 5-7 7-6(5) Lorenzo MUSETTI (ITA) [5]
Taisei ICHIKAWA (JPN) 6-4 6-0 Facundo DIAZ ACOSTA (ARG) [3]
Anton MATUSEVICH (GBR) 6-3 6-3 Dalibor SVRCINA (CZE) [8]
Ondrej STYLER (CZE) [11] 6-1 6-2 Juan Manuel CERUNDOLO (ARG) [6]
Rinky HIJIKATA (AUS) [14] 6-2 6-4 Mateus ALVES (BRA)
Clement TABUR (FRA) [7] 6-4 6-1 Jesper DE JONG (NED)
Emilio NAVA (USA) 6-3 6-4 Jacob FEARNLEY (GBR)

Quarterfinal

Hugo GASTON (FRA) [1] 6-1 2-0 Retired Harry WENDELKEN (GBR)
Taisei ICHIKAWA (JPN) 6-4 6-2 Anton MATUSEVICH (GBR)
Rinky HIJIKATA (AUS) [14] 7-5 7-6(4) Ondrej STYLER (CZE) [11]
Emilio NAVA (USA) 5-7 6-1 6-3 Clement TABUR (FRA) [7]

Semifinal

Hugo GASTON (FRA) [1] 6-3 6-0 Taisei ICHIKAWA (JPN)
Rinky HIJIKATA (AUS) [14] 6-3 6-2 Emilio NAVA (USA)

Final

Hugo GASTON (FRA) [1] 6-3 6-4 Rinky HIJIKATA (AUS) [14]
 
1 - 5 of 5 Posts
Top