Mens Tennis Forums banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #1
D
1st Round

Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [1] BYE
Roni Mikael HIETARANTA (FIN) / Roni RIKKONEN (FIN) 6-1 6-1 Marko MILADINOVIC (SRB) / Bodin ZARKOVIC (SRB)
Matic DIMIC (SLO) / Filip Jeff PLANINSEK (SLO) BYE
Justin SCHLAGETER (GER) / Osman TORSKI (GER) [14] BYE
Titouan DROGUET (FRA) / Valentin ROYER (FRA) [9] BYE
Martim LEOTE PRATA (POR) / Hugo MAIA (POR) BYE
Mustafa ERDOGAN (TUR) / Bora SENGUL (TUR) BYE
Jacob FEARNLEY (GBR) / Anton MATUSEVICH (GBR) [7] BYE
Adrian ANDREEV (BUL) / Simon Anthony IVANOV (BUL) [3] BYE
Francisco ANDREU GARCIA (ESP) / Alex MARTINEZ (ESP) BYE
Luca STAEHELI (SUI) / Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) BYE
Duje AJDUKOVIC (CRO) / Admir KALENDER (CRO) [15] BYE
Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11] BYE
Luka Ljuben ANDONOV (MKD) / Hristo PLASESKI (MKD) BYE
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) / Herman HOEYERAAL (NOR) BYE
Arnaud BOVY (BEL) / Louis HERMAN (BEL) [6] BYE
Alexandr BINDA (RUS) / Savriyan DANILOV (RUS) [8] BYE
Vasilii DONTU (MDA) / Alexandr VITCOV (MDA) BYE
Alexandros ROUMPIS (GRE) / Alexandros SKORILAS (GRE) BYE
Fabrizio ANDALORO (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) [10] BYE
Daniil GLINKA (EST) / Robin Erik PARTS (EST) [16] BYE
Roi GINAT (ISR) / Sahar SIMON (ISR) BYE
Artsiom BARDZIN (BLR) / Martin BORISIOUK (BLR) BYE
Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] BYE
Wojciech MAREK (POL) / Daniel MICHALSKI (POL) [5] BYE
Illya BELOBORODKO (UKR) / Oleksii KRUTYKH (UKR) BYE
Matija MATIC (CYP) / Stefanos SAVVA (CYP) BYE
Yannik STEINEGGER (SUI) / Damien WENGER (SUI) [12] BYE
Peter MAKK (HUN) / Mate VOROS (HUN) [13] BYE
Benedikt EMESZ (AUT) / Luka MRSIC (AUT) BYE
Janos FEKETE (SVK) / Samuel PUSKAR (SVK) 6-3 6-2 Luka PULJIC (BIH) / Vladan TADIC (BIH)
Jesper DE JONG (NED) / Deney WASSERMANN (NED) [2] BYE

2nd Round

Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [1] 6-4 6-4 Roni Mikael HIETARANTA (FIN) / Roni RIKKONEN (FIN)
Justin SCHLAGETER (GER) / Osman TORSKI (GER) [14] 3-6 6-2 [10-5] Matic DIMIC (SLO) / Filip Jeff PLANINSEK (SLO)
Titouan DROGUET (FRA) / Valentin ROYER (FRA) [9] 6-1 6-3 Martim LEOTE PRATA (POR) / Hugo MAIA (POR)
Jacob FEARNLEY (GBR) / Anton MATUSEVICH (GBR) [7] 6-4 6-2 Mustafa ERDOGAN (TUR) / Bora SENGUL (TUR)
Adrian ANDREEV (BUL) / Simon Anthony IVANOV (BUL) [3] 6-4 6-4 Francisco ANDREU GARCIA (ESP) / Alex MARTINEZ (ESP)
Luca STAEHELI (SUI) / Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 5-7 6-1 [10-8] Duje AJDUKOVIC (CRO) / Admir KALENDER (CRO) [15]
Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11] 6-0 6-2 Luka Ljuben ANDONOV (MKD) / Hristo PLASESKI (MKD)
Arnaud BOVY (BEL) / Louis HERMAN (BEL) [6] 7-6(0) 6-2 Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) / Herman HOEYERAAL (NOR)
Alexandr BINDA (RUS) / Savriyan DANILOV (RUS) [8] 6-3 6-3 Vasilii DONTU (MDA) / Alexandr VITCOV (MDA)
Alexandros ROUMPIS (GRE) / Alexandros SKORILAS (GRE) 6-3 3-6 [10-7] Fabrizio ANDALORO (ITA) / Giulio ZEPPIERI (ITA) [10]
Daniil GLINKA (EST) / Robin Erik PARTS (EST) [16] 6-4 7-6(4) Roi GINAT (ISR) / Sahar SIMON (ISR)
Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] 6-3 7-6(3) Artsiom BARDZIN (BLR) / Martin BORISIOUK (BLR)
Wojciech MAREK (POL) / Daniel MICHALSKI (POL) [5] 6-4 6-4 Illya BELOBORODKO (UKR) / Oleksii KRUTYKH (UKR)
Yannik STEINEGGER (SUI) / Damien WENGER (SUI) [12] 6-3 7-5 Matija MATIC (CYP) / Stefanos SAVVA (CYP)
Peter MAKK (HUN) / Mate VOROS (HUN) [13] 6-1 6-2 Benedikt EMESZ (AUT) / Luka MRSIC (AUT)
Jesper DE JONG (NED) / Deney WASSERMANN (NED) [2] 7-5 6-3 Janos FEKETE (SVK) / Samuel PUSKAR (SVK)

3rd Round

Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [1] 6-0 7-5 Justin SCHLAGETER (GER) / Osman TORSKI (GER) [14]
Titouan DROGUET (FRA) / Valentin ROYER (FRA) [9] 6-3 6-2 Jacob FEARNLEY (GBR) / Anton MATUSEVICH (GBR) [7]
Adrian ANDREEV (BUL) / Simon Anthony IVANOV (BUL) [3] 4-6 6-3 [10-7] Luca STAEHELI (SUI) / Henry VON DER SCHULENBURG (SUI)
Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11] 5-7 7-6(5) [16-14] Arnaud BOVY (BEL) / Louis HERMAN (BEL) [6]
Alexandr BINDA (RUS) / Savriyan DANILOV (RUS) [8] 6-4 6-4 Alexandros ROUMPIS (GRE) / Alexandros SKORILAS (GRE)
Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] 6-4 7-6(3) Daniil GLINKA (EST) / Robin Erik PARTS (EST) [16]
Yannik STEINEGGER (SUI) / Damien WENGER (SUI) [12] 6-2 6-3 Wojciech MAREK (POL) / Daniel MICHALSKI (POL) [5]
Jesper DE JONG (NED) / Deney WASSERMANN (NED) [2] 6-4 6-3 Peter MAKK (HUN) / Mate VOROS (HUN) [13]

Quarterfinal

Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [1] 7-6(4) 6-3 Titouan DROGUET (FRA) / Valentin ROYER (FRA) [9]
Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11] 4-6 6-3 [10-8] Adrian ANDREEV (BUL) / Simon Anthony IVANOV (BUL) [3]
Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] 6-4 6-4 Alexandr BINDA (RUS) / Savriyan DANILOV (RUS) [8]
Yannik STEINEGGER (SUI) / Damien WENGER (SUI) [12] 7-6(5) 6-4 Jesper DE JONG (NED) / Deney WASSERMANN (NED) [2]

Semifinal

Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11] 7-6(9) 6-3 Jonas FOREJTEK (CZE) / Dalibor SVRCINA (CZE) [1]
Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] 6-3 3-6 [12-10] Yannik STEINEGGER (SUI) / Damien WENGER (SUI) [12]

Final

Filip Cristian JIANU (ROU) / Stefan PALOSI (ROU) [4] 7-6(4) 7-6(5) Erik GREVELIUS (SWE) / Gustaf STROM (SWE) [11]
 

·
Moderator
Joined
·
159,816 Posts
Discussion Starter #2
S
1st Round

Adrian ANDREEV (BUL) [1] BYE
Bora SENGUL (TUR) 6-4 2-6 6-3 Matic DIMIC (SLO)
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) BYE
Vladan TADIC (BIH) BYE
Jacob FEARNLEY (GBR) BYE
Stefanos SAVVA (CYP) BYE
Roni Mikael HIETARANTA (FIN) BYE
Admir KALENDER (CRO) [16] BYE
Jesper DE JONG (NED) [10] BYE
Luca STAEHELI (SUI) BYE
Martim LEOTE PRATA (POR) BYE
Erik GREVELIUS (SWE) BYE
Hristo PLASESKI (MKD) BYE
Luka MRSIC (AUT) BYE
Francisco ANDREU GARCIA (ESP) BYE
Daniel MICHALSKI (POL) [8] BYE
Dalibor SVRCINA (CZE) [3] BYE
Martin BORISIOUK (BLR) 6-2 6-1 Vasilii DONTU (MDA)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) BYE
Sahar SIMON (ISR) BYE
Bodin ZARKOVIC (SRB) BYE
Chris RODESCH (LUX) BYE
Daniil GLINKA (EST) BYE
Valentin ROYER (FRA) [13] BYE
Savriyan DANILOV (RUS) [12] BYE
Samuel PUSKAR (SVK) BYE
Osman TORSKI (GER) BYE
Mate VOROS (HUN) BYE
Alexandros ROUMPIS (GRE) BYE
Oleksii KRUTYKH (UKR) BYE
Fabrizio ANDALORO (ITA) 6-2 6-2 Stefan PALOSI (ROU)
Arnaud BOVY (BEL) [6] BYE
Deney WASSERMANN (NED) [5] BYE
Illya BELOBORODKO (UKR) 6-4 6-2 Artsiom BARDZIN (BLR)
Alexandros SKORILAS (GRE) BYE
Alex MARTINEZ (ESP) BYE
Benedikt EMESZ (AUT) BYE
Roi GINAT (ISR) BYE
Luka PULJIC (BIH) BYE
Anton MATUSEVICH (GBR) [9] BYE
Alexandr BINDA (RUS) [15] BYE
Alexandr VITCOV (MDA) BYE
Filip Jeff PLANINSEK (SLO) BYE
Justin SCHLAGETER (GER) BYE
Herman HOEYERAAL (NOR) BYE
Yannik STEINEGGER (SUI) BYE
Giulio ZEPPIERI (ITA) 1-6 6-0 6-4 Robin Erik PARTS (EST)
Marko MILADINOVIC (SRB) [4] BYE
Damien WENGER (SUI) [7] BYE
Matija MATIC (CYP) BYE
Mustafa ERDOGAN (TUR) BYE
Titouan DROGUET (FRA) BYE
Liam DELICATA (MLT) BYE
Hugo MAIA (POR) BYE
Luka Ljuben ANDONOV (MKD) BYE
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] BYE
Wojciech MAREK (POL) [14] BYE
Janos FEKETE (SVK) BYE
Duje AJDUKOVIC (CRO) BYE
Peter MAKK (HUN) BYE
Louis HERMAN (BEL) BYE
Simon Anthony IVANOV (BUL) BYE
Gustaf STROM (SWE) 6-0 6-1 Roni RIKKONEN (FIN)
Filip Cristian JIANU (ROU) [2] BYE

2nd Round

Adrian ANDREEV (BUL) [1] 6-3 7-6(4) Bora SENGUL (TUR)
Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR) 6-4 6-2 Vladan TADIC (BIH)
Jacob FEARNLEY (GBR) 6-4 6-2 Stefanos SAVVA (CYP)
Admir KALENDER (CRO) [16] 7-5 6-3 Roni Mikael HIETARANTA (FIN)
Luca STAEHELI (SUI) 7-5 6-1 Jesper DE JONG (NED) [10]
Erik GREVELIUS (SWE) 7-6(6) 6-7(8) 6-2 Martim LEOTE PRATA (POR)
Luka MRSIC (AUT) 6-2 6-0 Hristo PLASESKI (MKD)
Daniel MICHALSKI (POL) [8] 6-3 6-4 Francisco ANDREU GARCIA (ESP)
Dalibor SVRCINA (CZE) [3] 6-7(2) 7-6(0) 6-4 Martin BORISIOUK (BLR)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 6-3 6-0 Sahar SIMON (ISR)
Chris RODESCH (LUX) 1-6 7-6(6) 6-4 Bodin ZARKOVIC (SRB)
Valentin ROYER (FRA) [13] 6-1 6-3 Daniil GLINKA (EST)
Samuel PUSKAR (SVK) 7-6(0) 6-3 Savriyan DANILOV (RUS) [12]
Osman TORSKI (GER) 6-2 7-6(0) Mate VOROS (HUN)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-1 6-2 Alexandros ROUMPIS (GRE)
Arnaud BOVY (BEL) [6] 7-5 6-3 Fabrizio ANDALORO (ITA)
Deney WASSERMANN (NED) [5] 7-6(2) 6-4 Illya BELOBORODKO (UKR)
Alex MARTINEZ (ESP) 6-0 3-6 6-4 Alexandros SKORILAS (GRE)
Benedikt EMESZ (AUT) 6-4 6-1 Roi GINAT (ISR)
Anton MATUSEVICH (GBR) [9] 6-3 6-2 Luka PULJIC (BIH)
Alexandr BINDA (RUS) [15] 7-6(6) 7-5 Alexandr VITCOV (MDA)
Justin SCHLAGETER (GER) 7-6(3) 7-5 Filip Jeff PLANINSEK (SLO)
Yannik STEINEGGER (SUI) 7-5 6-0 Herman HOEYERAAL (NOR)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 3-6 6-2 6-2 Marko MILADINOVIC (SRB) [4]
Damien WENGER (SUI) [7] 6-4 6-2 Matija MATIC (CYP)
Titouan DROGUET (FRA) 6-4 6-2 Mustafa ERDOGAN (TUR)
Hugo MAIA (POR) 6-2 6-4 Liam DELICATA (MLT)
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 7-5 6-2 Luka Ljuben ANDONOV (MKD)
Wojciech MAREK (POL) [14] 6-3 6-1 Janos FEKETE (SVK)
Peter MAKK (HUN) 7-5 6-1 Duje AJDUKOVIC (CRO)
Louis HERMAN (BEL) 2-6 7-6(0) 6-3 Simon Anthony IVANOV (BUL)
Gustaf STROM (SWE) 7-6(2) 6-3 Filip Cristian JIANU (ROU) [2]

3rd Round

Adrian ANDREEV (BUL) [1] 6-1 6-2 Lukas HELLUM LILLEENGEN (NOR)
Admir KALENDER (CRO) [16] 6-4 6-4 Jacob FEARNLEY (GBR)
Luca STAEHELI (SUI) 6-2 6-3 Erik GREVELIUS (SWE)
Daniel MICHALSKI (POL) [8] 6-2 6-0 Luka MRSIC (AUT)
Henry VON DER SCHULENBURG (SUI) 6-4 7-6(5) Dalibor SVRCINA (CZE) [3]
Valentin ROYER (FRA) [13] 6-3 7-6(4) Chris RODESCH (LUX)
Samuel PUSKAR (SVK) 6-3 3-6 7-5 Osman TORSKI (GER)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-4 6-1 Arnaud BOVY (BEL) [6]
Alex MARTINEZ (ESP) 3-6 7-5 6-3 Deney WASSERMANN (NED) [5]
Anton MATUSEVICH (GBR) [9] 6-7(2) 6-0 6-0 Benedikt EMESZ (AUT)
Justin SCHLAGETER (GER) 7-5 6-1 Alexandr BINDA (RUS) [15]
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-2 6-3 Yannik STEINEGGER (SUI)
Titouan DROGUET (FRA) 6-0 6-1 Damien WENGER (SUI) [7]
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 6-1 6-2 Hugo MAIA (POR)
Wojciech MAREK (POL) [14] 6-4 6-2 Peter MAKK (HUN)
Louis HERMAN (BEL) 6-4 5-7 7-5 Gustaf STROM (SWE)

4th Round

Adrian ANDREEV (BUL) [1] 6-4 6-2 Admir KALENDER (CRO) [16]
Daniel MICHALSKI (POL) [8] 6-3 6-3 Luca STAEHELI (SUI)
Valentin ROYER (FRA) [13] 6-4 6-4 Henry VON DER SCHULENBURG (SUI)
Oleksii KRUTYKH (UKR) 6-4 6-1 Samuel PUSKAR (SVK)
Alex MARTINEZ (ESP) 4-6 7-5 6-1 Anton MATUSEVICH (GBR) [9]
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-1 6-4 Justin SCHLAGETER (GER)
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 6-2 6-2 Titouan DROGUET (FRA)
Wojciech MAREK (POL) [14] 6-7(5) 6-3 6-2 Louis HERMAN (BEL)

Quarterfinal

Adrian ANDREEV (BUL) [1] 6-4 6-2 Daniel MICHALSKI (POL) [8]
Valentin ROYER (FRA) [13] 6-2 6-2 Oleksii KRUTYKH (UKR)
Giulio ZEPPIERI (ITA) 6-1 6-1 Alex MARTINEZ (ESP)
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 6-4 6-3 Wojciech MAREK (POL) [14]

Semifinal

Adrian ANDREEV (BUL) [1] 7-5 6-2 Valentin ROYER (FRA) [13]
Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 2-6 6-4 6-4 Giulio ZEPPIERI (ITA)

Final

Jonas FOREJTEK (CZE) [11] 6-7(1) 7-6(6) 6-3 Adrian ANDREEV (BUL) [1]
 
1 - 2 of 2 Posts
Top