Mens Tennis Forums banner

1 - 8 of 8 Posts

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
.: MELBOURNE :.

POOL A [16-19 November]

Group 1 : Thanasi KOKKINAKIS / Harry BOURCHIER / Omar JASIKA / Jai CORBETT
Group 2 : Blake MOTT / Jacob GRILLS / Matthew ROMIOS / Joshua CHARLTON

Day 1

Thanasi KOKKINAKIS d. Jai CORBETT : 6-1 6-0
Omar JASIKA d. Harry BOURCHIER : 7-6(4) 6-1
Blake MOTT d. Joshua CHARLTON : 6-4 3-6 10-2
Jacob GRILLS d. Matthew ROMIOS : 7-6(3) 6-0

Day 2

Thanasi KOKKINAKIS d. Omar JASIKA : 6-4 6-4
Harry BOURCHIER d. Jai CORBETT : 6-2 6-2
Blake MOTT d. Jacob GRILLS : 7-5 6-3
Joshua CHARLTON d. Matthew ROMIOS : 6-4 6-3

Day 3

Thanasi KOKKINAKIS d. Harry BOURCHIER : 6-4 6-3
Jai CORBETT d. Omar JASIKA : 7-5 3-6 10-8
Blake MOTT d. Matthew ROMIOS : 7-5 6-4
Joshua CHARLTON d. Jacob GRILLS : 6-2 6-1

Day 4

Thanasi KOKKINAKIS d. Blake MOTT : 6-4 6-1
Joshua CHARLTON d. Omar JASIKA : 6-4 6-3
Jacob GRILLS d. Harry BOURCHIER : 6-2 ret.
Matthew ROMIOS d. Jai CORBETT : 7-5 2-0 ret.

- RANKING -

1. Thanasi KOKKINAKIS
2. Blake MOTT
3. Joshua CHARLTON
4. Omar JASIKA
5. Jacob GRILLS
6. Harry BOURCHIER
7. Matthew ROMIOS
8. Jai CORBETT

358821


โ–บโ–บโ–บโ–บโ–บ

POOL B [21-24 November]

Group 1 : Thanasi KOKKINAKIS / Harry BOURCHIER / Campbell SALMON / Jai CORBETT / Aaron ADDISON (Alt)
Group 2 : Blake MOTT / Jacob GRILLS / Omar JASIKA / Joshua CHARLTON / William MA (Alt)

Day 1

Thanasi KOKKINAKIS d. Jai CORBETT : 6-2 6-2
Harry BOURCHIER d. Campbell SALMON : 6-1 6-0
Blake MOTT d. Joshua CHARLTON : 6-3 7-5
Jacob GRILLS d. Omar JASIKA : 6-2 4-0 ret.

Day 2

Thanasi KOKKINAKIS d. Harry BOURCHIER : 7-6(3) 6-3
Aaron ADDISON (Alt) d. Campbell SALMON : 7-5 6-3
Jacob GRILLS d. Blake MOTT : 6-4 6-4
Joshua CHARLTON d. William MA (Alt) : 6-3 6-3

Aaron ADDISON (Alt) replaces Jai CORBETT
William MA (Alt) replaces Omar JASIKA

Day 3

Thanasi KOKKINAKIS d. Campbell SALMON : 6-2 6-0
Harry BOURCHIER d. Aaron ADDISON (Alt) : 6-4 6-3
Jacob GRILLS d. Joshua CHARLTON : 4-6 6-3 10-4
Blake MOTT d. William MA (Alt) : 6-0 6-4

Day 4

Thanasi KOKKINAKIS d. Jacob GRILLS : 6-2 6-2
Harry BOURCHIER d. Blake MOTT : 6-4 6-4
Aaron ADDISON (Alt) d. Joshua CHARLTON : 6-3 4-6 11-9
William MA (Alt) d. Campbell SALMON : 6-4 7-6(3)

- RANKING -

1. Thanasi KOKKINAKIS
2. Jacob GRILLS
3. Harry BOURCHIER
4. Blake MOTT
5. Aaron ADDISON
6. Joshua CHARLTON
7. William MA
8. Campbell SALMON / Omar JASIKA / Jai CORBETT

358999
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
.: SYDNEY :.

POOL A [17-20 November]

Group 1 : Rinky HIJIKATA / Jake DELANEY / Cameron GREEN / Jeremy JIN
Group 2 : Kody PEARSON / Benard NKOMBA / James McCABE / Jordan SMITH

Day 1

Rinky HIJIKATA d. Jake DELANEY : 6-4 7-6(3)
Jeremy JIN d. Cameron GREEN : 6-7(4) 7-6(4) 11-9
Jordan SMITH d. Benard NKOMBA : 1-6 6-4 10-5
Kody PEARSON d. James McCABE : 6-2 6-4

Day 2

Rinky HIJIKATA d. Cameron GREEN : 7-6(3) 6-3
Jake DELANEY d. Jeremy JIN : 7-5 6-4
Kody PEARSON d. Jordan SMITH : 6-1 6-4
Benard NKOMBA d. James McCABE : 6-0 6-1

Day 3

Rinky HIJIKATA d. Jeremy JIN : 6-2 6-2
Cameron GREEN d. Jake DELANEY : 4-6 6-2 10-6
Kody PEARSON d. Benard NKOMBA : 7-6(2) 6-3
James McCABE d. Jordan SMITH : 4-6 6-3 10-8

Day 4

Rinky HIJIKATA d. Kody PEARSON : 6-7(1) 7-5 10-6
Benard NKOMBA d. Jake DELANEY : 3-1 ret.
Cameron GREEN d. Jordan SMITH : 6-3 6-2
James McCABE d. Jeremy JIN : 6-3 6-4

- RANKING -

1. Rinky HIJIKATA
2. Kody PEARSON
3. Benard NKOMBA
4. Jake DELANEY
5. Cameron GREEN
6. Jordan SMITH
7. James McCABE
8. Jeremy JIN

358902
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
.: BRISBANE :.

POOL A [23-26 November]

Group 1 : Bernard TOMIC / Maverick BANES / Thomas FANCUTT / Calum PUTTERGILL
Group 2 : Dane SWEENY / Tristan SCHOOLKATE / Moerani BOUZIGE / Philip SEKULIC

Day 1

Bernard TOMIC d. Maverick BANES : 6-3 6-0
Thomas FANCUTT d. Calum PUTTERGILL : 7-5 6-4
Tristan SCHOOLKATE d. Moerani BOUZIGE : 7-6(5) 6-4
Dane SWEENY d. Philip SEKULIC : 6-2 7-6(6)

Day 2

Thomas FANCUTT d. Bernard TOMIC : 1-6 7-6(4) 10-8
Calum PUTTERGILL d. Maverick BANES : 6-3 7-6(1)
Tristan SCHOOLKATE d. Dane SWEENY : 7-6(3) 4-6 10-2
Moerani BOUZIGE d. Philip SEKULIC : 6-4 6-3

Day 3

Bernard TOMIC d. Calum PUTTERGILL : 6-3 6-4
Thomas FANCUTT d. Maverick BANES : 6-4 6-2
Tristan SCHOOLKATE d. Philip SEKULIC : 3-6 6-0 10-7
Dane SWEENY d. Moerani BOUZIGE : 4-6 6-4 10-6

Day 4

Tristan SCHOOLKATE d. Thomas FANCUTT : 3-6 6-4 10-5
Dane SWEENY d. Calum PUTTERGILL : 4-6 6-4 10-5
Moerani BOUZIGE d. Maverick BANES : 6-4 6-4
Philip SEKULIC vs. Bye

- RANKING -

1. Tristan SCHOOLKATE
2. Thomas FANCUTT
3. Dane SWEENY
4. Calum PUTTERGILL / Bernard TOMIC
5. Moerani BOUZIGE
6. Maverick BANES
7. Philip SEKULIC
8. -

359047


โ–บโ–บโ–บโ–บโ–บ

POOL B [30 November-03 December]

Group 1 : Dane SWEENY / Tristan SCHOOLKATE / Moerani BOUZIGE / Tai SACH / Calum PUTTERGILL (Alt)
Group 2 : Thomas FANCUTT / Maverick BANES / Alexander CRNOKRAK / Philip SEKULIC

Day 1

Tristan SCHOOLKATE d. Calum PUTTERGILL (Alt) : 6-3 6-4
Dane SWEENY d. Tai SACH : 6-3 7-6(4)
Maverick BANES d. Thomas FANCUTT : 3-6 6-2 10-7
Philip SEKULIC d. Alexander CRNOKRAK : 6-1 6-0

Calum PUTTERGILL (Alt) replaces Moerani BOUZIGE

Day 2

Tristan SCHOOLKATE d. Dane SWEENY : 6-3 6-2
Calum PUTTERGILL (Alt) d. Tai SACH : 7-5 6-2
Maverick BANES d. Philip SEKULIC : 6-3 6-4
Thomas FANCUTT d. Alexander CRNOKRAK : 7-5 6-2

Day 3

Tristan SCHOOLKATE d. Tai SACH : 7-5 6-0
Dane SWEENY d. Calum PUTTERGILL (Alt) : 6-3 5-7 10-6
Maverick BANES d. Alexander CRNOKRAK : 6-0 3-6 10-7
Thomas FANCUTT d. Philip SEKULIC : 6-2 6-4

Day 4

Tristan SCHOOLKATE d. Maverick BANES : 6-2 6-4
Dane SWEENY d. Thomas FANCUTT : 3-2 ret.
Calum PUTTERGILL (Alt) d. Philip SEKULIC : 6-1 6-0
Alexander CRNOKRAK d. Tai SACH : 6-3 6-2

- RANKING -

1. Tristan SCHOOLKATE
2. Maverick BANES
3. Dane SWEENY
4. Thomas FANCUTT
5. Calum PUTTERGILL
6. Philip SEKULIC
7. Alexander CRNOKRAK
8. Tai SACH

359225
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
.: SYDNEY :.

POOL A [03-06 December]

Group 1 : Rinky HIJIKATA / Benard NKOMBA / James McCABE / Edward WINTER
Group 2 : Kody PEARSON / Matt REID / Jake DELANEY / Jeremy JIN / Jordan SMITH (Alt)

Day 1

Rinky HIJIKATA d. Edward WINTER : 6-2 6-4
Benard NKOMBA d. James McCABE : 6-4 2-6 10-5
Kody PEARSON d. Jake DELANEY : 6-3 6-1
Jordan SMITH (Alt) d. Jeremy JIN : 4-6 7-6(1) 10-4

Jordan SMITH (Alt) replaces Matt REID

Day 2

Benard NKOMBA d. Rinky HIJIKATA : 2-6 7-6(5) 10-8
Edward WINTER d. James McCABE : 7-5 7-6(5)
Kody PEARSON d. Jordan SMITH (Alt) : 3-6 6-2 10-5
Jake DELANEY d. Jeremy JIN : 6-0 7-6(4)

Day 3

Rinky HIJIKATA d. James McCABE : 6-7(1) 6-3 10-4
Benard NKOMBA d. Edward WINTER : 6-1 2-6 10-7
Kody PEARSON d. Jeremy JIN : 6-3 6-1
Jake DELANEY d. Jordan SMITH (Alt) : 6-4 6-4

Day 4

Kody PEARSON d. Benard NKOMBA : 6-2 6-2
Rinky HIJIKATA d. Jake DELANEY : 7-6(5) 6-4
Jordan SMITH (Alt) d. Edward WINTER : 7-6(6) 6-4
James McCABE d. Jeremy JIN : 6-3 7-6(2)

- RANKING -

1. Kody PEARSON
2. Benard NKOMBA
3. Rinky HIJIKATA
4. Jake DELANEY
5. Jordan SMITH
6. Edward WINTER
7. James McCABE
8. Jeremy JIN

359273
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
.: BRISBANE :.

POOL A [07-11 December]

Group 1 : John-Patrick SMITH / Maverick BANES / Alexander CRNOKRAK / Dane SWEENY / Calum PUTTERGILL (Alt)
Group 2 : Harry BOURCHIER / Tristan SCHOOLKATE / Moerani BOUZIGE / Chen DONG

Day 1

John-Patrick SMITH d. Alexander CRNOKRAK : 6-0 6-4
Maverick BANES d. Dane SWEENY : 3-6 6-3 6-1
Moerani BOUZIGE d. Harry BOURCHIER : 4-6 6-4 7-6(9)
Tristan SCHOOLKATE d. Chen DONG : 6-3 7-6(4)

Day 2

John-Patrick SMITH d. Maverick BANES : 4-6 7-6(2) 6-3
Alexander CRNOKRAK d. Calum PUTTERGILL (Alt) : 6-1 7-5
Moerani BOUZIGE d. Tristan SCHOOLKATE : 7-6(3) 2-6 7-5
Harry BOURCHIER d. Chen DONG : 6-3 6-0

Calum PUTTERGILL (Alt) replaces Dane SWEENY

Day 3

John-Patrick SMITH d. Calum PUTTERGILL (Alt) : 6-2 6-0
Maverick BANES d. Alexander CRNOKRAK : 6-3 3-6 6-2
Harry BOURCHIER d. Tristan SCHOOLKATE : 3-2 ret.
Moerani BOUZIGE d. Chen DONG : 6-4 6-4

Day 4

John-Patrick SMITH d. Moerani BOUZIGE : 5-7 7-6(6) 7-6(6)
Harry BOURCHIER d. Maverick BANES : 3-6 6-2 6-1
Chen DONG d. Alexander CRNOKRAK : 1-6 2-1 ret.
Calum PUTTERGILL (Alt) d. Tristan SCHOOLKATE : w.o

- RANKING -

1. John-Patrick SMITH
2. Moerani BOUZIGE
3. Harry BOURCHIER
4. Maverick BANES
5. Chen DONG
6. Alexander CRNOKRAK
7. Calum PUTTERGILL (Alt)
8. Dane SWEENY / Tristan SCHOOLKATE

359578
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
.: MELBOURNE :.

POOL A [08-12 December]

Group 1 : Blake MOTT / Matthew ROMIOS / Li TU / William MA (Alt)
Group 2 : Jacob GRILLS / Joshua CHARLTON / Alex BULTE

Day 1

Blake MOTT vs. Bye
Li TU d. Matthew ROMIOS : 4-6 6-1 6-2
Jacob GRILLS vs. Bye
Joshua CHARLTON d. Alex BULTE : 6-3 3-6 7-5

Day 2

Li TU vs. Bye
Blake MOTT d. William MA (Alt) : 6-2 6-3
Joshua CHARLTON vs. Bye
Jacob GRILLS d. Alex BULTE : 6-4 6-1

William MA (Alt) replaces Matthew ROMIOS

Day 3

William MA (Alt) vs. Bye
Li TU d. Blake MOTT : 6-4 6-2
Alex BULTE vs. Bye
Joshua CHARLTON d. Jacob GRILLS : 4-6 6-1 7-6(8)

Day 4

Li TU d. Joshua CHARLTON : 6-4 6-3
Blake MOTT d. Jacob GRILLS : 6-1 6-4
William MA (Alt) d. Alex BULTE : 6-3 6-4

- RANKING -

1. Li TU
2. Joshua CHARLTON
3. Blake MOTT
4. Jacob GRILLS
5. William MA (Alt)
6. Alex BULTE

359487
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
.: SYDNEY :.

POOL A [14-18 December]

Group 1 : Rinky HIJIKATA / Benard NKOMBA / Edward WINTER / Joshua CHARLTON
Group 2 : Kody PEARSON / Matt REID / Li TU / James McCABE / Jake DELANEY (Alt)

Day 1

Rinky HIJIKATA d. Edward WINTER : 6-1 6-2
Joshua CHARLTON d. Benard NKOMBA : 6-3 6-2
Kody PEARSON d. James McCABE : 6-1 6-2
Li TU d. Matt REID : 7-5 6-3

Day 2

Rinky HIJIKATA d. Joshua CHARLTON : 6-2 6-2
Benard NKOMBA d. Edward WINTER : 6-0 6-0
Li TU d. Kody PEARSON : 7-5 6-4
James McCABE d. Matt REID : 6-4 2-0 ret.

Day 3

Rinky HIJIKATA d. Benard NKOMBA : 6-1 6-3
Joshua CHARLTON d. Edward WINTER : 6-2 6-0
Li TU d. James McCABE : 6-4 7-6(4)
Kody PEARSON d. Jake DELANEY (Alt) : 6-4 6-2

Jake DELANEY (Alt) replaces Matt REID

Day 4

Li TU d. Rinky HIJIKATA : 6-0 6-4
Kody PEARSON d. Joshua CHARLTON : 4-6 6-4 6-4
Benard NKOMBA d. James McCABE : 7-6(5) 1-6 6-3
Jake DELANEY (Alt) d. Edward WINTER : 6-3 6-0

- RANKING -

1. Li TU
2. Rinky HIJIKATA
3. Kody PEARSON
4. Joshua CHARLTON
5. Benard NKOMBA
6. James McCABE
7. Jake DELANEY (Alt)
8. Matt REID / Edward WINTER

359742
 

ยท
Moderator
Joined
ยท
15,912 Posts
Discussion Starter #8 (Edited)
.: BRISBANE :.

POOL A [15-19 December]
Group 1 : Bernard TOMIC / Akira SANTILLAN / Moerani BOUZIGE / Philip SEKULIC
Group 2 : Thomas FANCUTT / Harry BOURCHIER / Tristan SCHOOLKATE / Dane SWEENY / Maverick BANES (Alt) / Calum PUTTERGILL (Alt)

Day 1

Bernard TOMIC d. Philip SEKULIC : 6-2 6-0
Akira SANTILLAN d. Moerani BOUZIGE : 6-2 6-2
Harry BOURCHIER d. Thomas FANCUTT : 7-6(1) 6-2
Maverick BANES (Alt) d. Dane SWEENY : 7-6(5) 6-7(2) 6-1

Maverick BANES (Alt) replaces Tristan SCHOOLKATE

Day 2

Bernard TOMIC d. Akira SANTILLAN : 6-7(4) 6-3 7-5
Moerani BOUZIGE d. Philip SEKULIC : 6-4 6-3
Harry BOURCHIER d. Maverick BANES (Alt) : 6-7(9) 6-3 7-6(3)
Calum PUTTERGILL (Alt) d. Dane SWEENY : 6-3 3-6 7-5

Calum PUTTERGILL (Alt) replaces Thomas FANCUTT

Day 3

Bernard TOMIC d. Moerani BOUZIGE : 7-5 3-6 6-3
Akira SANTILLAN d. Philip SEKULIC : 6-1 6-3
Harry BOURCHIER d. Dane SWEENY : 6-1 6-2
Maverick BANES (Alt) d. Calum PUTTERGILL (Alt) : 6-3 6-3

Day 4

Harry BOURCHIER d. Bernard TOMIC : w.o
Akira SANTILLAN d. Maverick BANES (Alt) : 6-1 6-3
Calum PUTTERGILL (Alt) d. Moerani BOUZIGE : 3-2 ret.
Dane SWEENY d. Philip SEKULIC : 4-1 ret.

- RANKING -

1. Harry BOURCHIER
2. Bernard TOMIC
3. Akira SANTILLAN
4. Maverick BANES (Alt)
5. Calum PUTTERGILL (Alt)
6. Moerani BOUZIGE
7. Dane SWEENY
8. Thomas FANCUTT / Philip SEKULIC

359805
 
1 - 8 of 8 Posts
Top