Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Rivne
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Marc GINER (ESP) 375 6
2 Richard BECKER (GER) 381 2
3 Ivan NEDELKO (RUS) 436 2
4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) 541 1
5 Vladyslav MANAFOV (UKR) 594 1
6 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 676 1
7 Dmytro BADANOV (UKR) 688 1
8 Martins PODZUS (LAT) 689 1
9 Ivan ANIKANOV (UKR) 699 1
10 Pawel CIAS (POL) 775 3
11 Janis PODZUS (LAT) 872 1
12 Nikita KRYVONOS (USA) 873 1
13 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 878 1
14 Denys MYLOKOSTOV (UKR) 885 1
15 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 889 1
16 Matias CASTRO (ARG) 1011 1
17 Gleb ALEKSEENKO (UKR) 1074 1
18 Piotr LOMACKI (POL) 1242= 1

Qualifying

1 Maxim RATNIUK (UKR) 1305= 1
2 Yuriy KRYVOY (UKR) 1340 1
3 Igor SOBOLTA (UKR) 1371= 1
4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 1514= 1
5 Mihail KHALDEEV (RUS) 1721= 2
6 Alexander LEBEDYN (UKR) 1721= 1
7 Karol DRZEWIECKI (POL) 2041= 1
8 EGOR MATVIEVICI (MDA) 13 1
9 Maksim MALYSHEV (UKR) 11 1
10 Vladyslav LADYGIN (UKR) 15 1
11 Roman KUCHERENKO (UKR) 16 1
12 Illya FILANCHUK (UKR) 19 1
13 Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 21 1
14 Leonid CHECHEL (UKR) 22 1
15 Kento TAGASHIRA (JPN) 141 2
16 Stanislav SMIRNOV (UKR) 29 1
17 Phillip GRESK (POL) 97 1
18 Vladyslav CHUMAK (UKR) 37 1
19 Vasko MLADENOV (BUL) 14 1
20 Pavel MUSAIEV (UKR) 42 1
21 Andrei BAHRUSHIN (UKR) 44 1
22 Khrystyyan SHPILKA (UKR) 46 1
23 Mykyta KURENKOV (UKR) 47 1
24 Oleg KOVAL (UKR) 50 1
25 Oleksandr CHERNOV (UKR) 61 1
26 Anatoly LASHKUL (UKR) 62 1
27 Denys GEVEL (UKR) 64 1
28 Ivan BONDARENKO (UKR) 65 1
29 Denys KLOK (UKR) 80 1
30 Igor GALIGA (POL) 1
31 Mykyta MASHTAKOV (UKR) 1
32 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 1
33 Ivan GAIDUR (UKR) 1
34 Oleg PRIHODKO (UKR) 1
35 Nikita REPKIN (UKR) 1
36 Ivan DEREPA (UKR) 1
37 Davud AMIROV (RUS) 2
38 Kirill BELOTSERKOVSKY (UKR) 1
39 Oleksandr ULYTSKYY (UKR) 1
40 Olexiy KOLISNYK (UKR) 1
41 Anton KAPUSTIN (UKR) 1
42 Vladyslav ORLOV (UKR) 1
43 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) 1
44 Anatoliy PETRENKO (UKR) 1
45 Andriy LITVINOV (UKR) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] BYE
Leonid CHECHEL (UKR) BYE
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 6-2 6-2 Illya FILANCHUK (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) BYE
Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR) BYE
Igor GALIGA (POL) BYE
Oleg KOVAL (UKR) 6-2 6-3 Nikita REPKIN (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) BYE
Roman KUCHERENKO (UKR) BYE
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-4 7-5 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Stanislav SMIRNOV (UKR) BYE
Mykyta KURENKOV (UKR) BYE
Vladyslav LADYGIN (UKR) BYE
Vladyslav CHUMAK (UKR) BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) BYE
Anatoly LASHKUL (UKR) BYE
Oleg PRIHODKO (UKR) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) BYE
Vladyslav ORLOV (UKR) 3-6 6-3 6-4 Ivan DEREPA (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) BYE
EGOR MATVIEVICI (MDA) BYE
Ivan BONDARENKO (UKR) BYE
Mykyta MASHTAKOV (UKR) BYE
Denys KLOK (UKR) BYE
Andriy LITVINOV (UKR) BYE
Phillip GRESK (POL) BYE
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) BYE
Maksim MALYSHEV (UKR) BYE
Ivan GAIDUR (UKR) BYE
Olexiy KOLISNYK (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) BYE
Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) BYE

Round 2

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] 7-6(3) 7-6(9) Leonid CHECHEL (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) 6-4 0-6 6-3 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR) 6-1 6-3 Igor GALIGA (POL)
Oleg KOVAL (UKR) 1-6 6-1 6-3 Oleg KHOTKOV (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-2 5-7 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR)
Mykyta KURENKOV (UKR) 6-4 6-3 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-3 2-6 6-2 Anatoly LASHKUL (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 6-1 Kento TAGASHIRA (JPN)
Pavel MUSAIEV (UKR) 2-6 6-2 6-4 Vladyslav ORLOV (UKR)
Ivan BONDARENKO (UKR) 6-4 6-4 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Denys KLOK (UKR) 7-5 6-1 Mykyta MASHTAKOV (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-3 6-1 Andriy LITVINOV (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-3 6-4 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-0 7-5 Ivan GAIDUR (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-3 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)

Round 3

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] 7-5 4-3 Retired Oleksandr CHERNOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-4 3-6 6-2 Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-1 7-5 Mykyta KURENKOV (UKR)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-1 6-3 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 6-2 Pavel MUSAIEV (UKR)
Denys KLOK (UKR) 6-1 4-1 Retired Ivan BONDARENKO (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-1 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 4-6 6-3 Olexiy KOLISNYK (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Marc GINER (ESP) [1] 6-4 6-4 Phillip GRESK (POL)
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 6-1 6-3 Igor SOBOLTA (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-1 6-0 Matias CASTRO (ARG)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-3 6-2 Ivan ANIKANOV (UKR) [8]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-0 6-4 Denys GEVEL (UKR)
Denys KLOK (UKR) 6-2 7-5 Oleg KOVAL (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-1 6-1 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [5] 6-2 6-3 Yuriy KRYVOY (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 2-6 6-2 6-3 Piotr LOMACKI (POL)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 4-6 7-6(4) 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS)
Vasko MLADENOV (BUL) 3-6 6-1 6-2 Maksim MALYSHEV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-4 6-1 Maxim RATNIUK (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-4 6-3 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [6]
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 7-6(2) 1-6 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Pawel CIAS (POL) 6-1 6-3 Alexander LEBEDYN (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 7-6(2) 6-4 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)

2nd Round

Marc GINER (ESP) [1] 6-4 6-1 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-0 6-0 Vladyslav CHUMAK (UKR)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-1 6-0 Denys KLOK (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [5] 6-2 6-1 Oleg PRIHODKO (UKR)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 6-3 4-6 6-0 Olexiy KOLISNYK (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 4-6 6-1 6-2 Vasko MLADENOV (BUL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-2 7-5 Anatoliy PETRENKO (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-2 6-1 Pawel CIAS (POL)

Quarterfinal

Marc GINER (ESP) [1] 4-6 6-3 6-4 Nikita KRYVONOS (USA)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-0 7-5 Dmytro BADANOV (UKR) [5]
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-2 5-7 7-5 Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-4 5-7 6-0 Yurii DZHAVAKIAN (UKR)

Semifinal

Marc GINER (ESP) [1] 6-2 6-1 Vladyslav MANAFOV (UKR) [4]
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-1 6-4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3]

Final

Marc GINER (ESP) [1] 6-2 4-6 7-5 Ivan NEDELKO (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 6-3 4-6 [10-4] Vladyslav CHUMAK (UKR) / Denys KLOK (UKR)
Matias CASTRO (ARG) / Mihail KHALDEEV (RUS) 6-2 6-2 Roman KUCHERENKO (UKR) / Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4] 6-1 6-2 Denys GEVEL (UKR) / Pavel MUSAIEV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-0 6-0 Andrei BAHRUSHIN (UKR) / Vladyslav LADYGIN (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 4-6 7-5 [10-4] Maksim MALYSHEV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 7-5 6-2 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-2 Egor MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR) Walkover Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [2]

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 6-1 7-5 Matias CASTRO (ARG) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4] 7-6(2) 6-3 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 6-3 6-4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR) 4-6 6-4 [10-7] Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 7-6(5) 6-3 Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4]
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 7-5 6-3 Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR)

Final

Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 6-1 0-6 [10-3] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 1

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] BYE
Leonid CHECHEL (UKR) BYE
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 6-2 6-2 Illya FILANCHUK (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) BYE
Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR) BYE
Igor GALIGA (POL) BYE
Oleg KOVAL (UKR) 6-2 6-3 Nikita REPKIN (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) BYE
Roman KUCHERENKO (UKR) BYE
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-4 7-5 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Stanislav SMIRNOV (UKR) BYE
Mykyta KURENKOV (UKR) BYE
Vladyslav LADYGIN (UKR) BYE
Vladyslav CHUMAK (UKR) BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) BYE
Anatoly LASHKUL (UKR) BYE
Oleg PRIHODKO (UKR) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) BYE
Vladyslav ORLOV (UKR) 3-6 6-3 6-4 Ivan DEREPA (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) BYE
EGOR MATVIEVICI (MDA) BYE
Ivan BONDARENKO (UKR) BYE
Mykyta MASHTAKOV (UKR) BYE
Denys KLOK (UKR) BYE
Andriy LITVINOV (UKR) BYE
Phillip GRESK (POL) BYE
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) BYE
Maksim MALYSHEV (UKR) BYE
Ivan GAIDUR (UKR) BYE
Olexiy KOLISNYK (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) BYE
Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) BYE

Round 2

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] 7-6(3) 7-6(9) Leonid CHECHEL (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) 6-4 0-6 6-3 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR) 6-1 6-3 Igor GALIGA (POL)
Oleg KOVAL (UKR) 1-6 6-1 6-3 Oleg KHOTKOV (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-2 5-7 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR)
Mykyta KURENKOV (UKR) 6-4 6-3 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-3 2-6 6-2 Anatoly LASHKUL (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 6-1 Kento TAGASHIRA (JPN)
Pavel MUSAIEV (UKR) 2-6 6-2 6-4 Vladyslav ORLOV (UKR)
Ivan BONDARENKO (UKR) 6-4 6-4 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Denys KLOK (UKR) 7-5 6-1 Mykyta MASHTAKOV (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-3 6-1 Andriy LITVINOV (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-3 6-4 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-0 7-5 Ivan GAIDUR (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-3 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)

Round 3

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] 7-5 4-3 Retired Oleksandr CHERNOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-4 3-6 6-2 Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-1 7-5 Mykyta KURENKOV (UKR)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-1 6-3 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 6-2 Pavel MUSAIEV (UKR)
Denys KLOK (UKR) 6-1 4-1 Retired Ivan BONDARENKO (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-1 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 4-6 6-3 Olexiy KOLISNYK (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Marc GINER (ESP) [1] 6-4 6-4 Phillip GRESK (POL)
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 6-1 6-3 Igor SOBOLTA (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-1 6-0 Matias CASTRO (ARG)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-3 6-2 Ivan ANIKANOV (UKR) [8]
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-1 6-1 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [5] 6-2 6-3 Yuriy KRYVOY (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-4 6-1 Maxim RATNIUK (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 7-6(2) 1-6 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)

gresk :hug: well at least he qualified...
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 6-3 4-6 [10-4] Vladyslav CHUMAK (UKR) / Denys KLOK (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 4-6 7-5 [10-4] Maksim MALYSHEV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 7-5 6-2 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-2 EGOR MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Marc GINER (ESP) [1] 6-4 6-4 Phillip GRESK (POL)
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 6-1 6-3 Igor SOBOLTA (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-1 6-0 Matias CASTRO (ARG)
Vladyslav CHUMAK (UKR) 6-3 6-2 Ivan ANIKANOV (UKR) [8]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-0 6-4 Denys GEVEL (UKR)
Denys KLOK (UKR) 6-2 7-5 Oleg KOVAL (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-1 6-1 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [5] 6-2 6-3 Yuriy KRYVOY (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 2-6 6-2 6-3 Piotr LOMACKI (POL)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 4-6 7-6(4) 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS)
Vasko MLADENOV (BUL) 3-6 6-1 6-2 Maksim MALYSHEV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-4 6-1 Maxim RATNIUK (UKR)
Anatoliy PETRENKO (UKR) 6-4 6-3 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [6]
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 7-6(2) 1-6 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Pawel CIAS (POL) 6-1 6-3 Alexander LEBEDYN (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 7-6(2) 6-4 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 6-3 4-6 [10-4] Vladyslav CHUMAK (UKR) / Denys KLOK (UKR)
Matias CASTRO (ARG) / Mihail KHALDEEV (RUS) 6-2 6-2 Roman KUCHERENKO (UKR) / Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4] 6-1 6-2 Denys GEVEL (UKR) / Pavel MUSAIEV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-0 6-0 Andrei BAHRUSHIN (UKR) / Vladyslav LADYGIN (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 4-6 7-5 [10-4] Maksim MALYSHEV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 7-5 6-2 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 6-4 6-2 Egor MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR) Walkover Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

indeed...

MAIN DRAW

2nd Round

Marc GINER (ESP) [1] 6-4 6-1 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) 6-0 6-0 Vladyslav CHUMAK (UKR)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-1 6-0 Denys KLOK (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [5] 6-2 6-1 Oleg PRIHODKO (UKR)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 6-3 4-6 6-0 Olexiy KOLISNYK (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 4-6 6-1 6-2 Vasko MLADENOV (BUL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 6-2 7-5 Anatoliy PETRENKO (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-2 6-1 Pawel CIAS (POL)

Quarterfinal

Marc GINER (ESP) [1] 4-6 6-3 6-4 Nikita KRYVONOS (USA)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-0 7-5 Dmytro BADANOV (UKR) [5]
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-2 5-7 7-5 Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-4 5-7 6-0 Yurii DZHAVAKIAN (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 6-1 7-5 Matias CASTRO (ARG) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4] 7-6(2) 6-3 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 6-3 6-4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR) 4-6 6-4 [10-7] Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1] 7-6(5) 6-3 Pawel CIAS (POL) / Piotr LOMACKI (POL) [4]
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 7-5 6-3 Oleg KOVAL (UKR) / Anatoliy PETRENKO (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Marc GINER (ESP) [1] 6-2 6-1 Vladyslav MANAFOV (UKR) [4]
Ivan NEDELKO (RUS) [2] 6-1 6-4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

Final

Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) [3] 6-1 0-6 [10-3] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Ivan NEDELKO (RUS) [1]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Ukraine F6 [26 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

Final

Marc GINER (ESP) [1] 6-2 4-6 7-5 Ivan NEDELKO (RUS) [2]
 
1 - 17 of 17 Posts
Top