Mens Tennis Forums banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Rivne
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Piotr GADOMSKI (POL) 338 5
2 Richard BECKER (GER) 371 1
3 Ivan NEDELKO (RUS) 423 1
4 Constant LESTIENNE (FRA) 519 1
5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) 542 1
6 Vladyslav MANAFOV (UKR) 599 1
7 Dmytro BADANOV (UKR) 687 1
8 Ivan ANIKANOV (UKR) 697 1
9 Pawel CIAS (POL) 767 2
10 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 814 1
11 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 873 1
12 Nikita KRYVONOS (USA) 875 1
13 Denys MYLOKOSTOV (UKR) 886 1
14 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 893 1
15 Lukas MUGEVICIUS (LTU) 974 1
16 Matias CASTRO (ARG) 1014 5
17 Gleb ALEKSEENKO (UKR) 1080 1
18 Dariusz LIPKA (POL) 1200 1

Qualifying


1 Maxim RATNIUK (UKR) 1308= 1
2 Yuriy KRYVOY (UKR) 1347 1
3 Igor SOBOLTA (UKR) 1370= 1
4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 1513= 1
5 Mihail KHALDEEV (RUS) 1718= 1
6 Alexander LEBEDYN (UKR) 1718= 1
7 Oleg DOVGAN (UKR) 2094= 1
8 Kento TAGASHIRA (JPN) 141 1
9 Maksim MALYSHEV (UKR) 11 1
10 Vladyslav YANCHENKO (UKR) 13 1
11 Vladyslav LADYGIN (UKR) 15 1
12 Roman KUCHERENKO (UKR) 16 1
13 Go James FUKUGAKI (JPN) 211 3
14 Illya FILANCHUK (UKR) 19 1
15 Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 21 1
16 Leonid CHECHEL (UKR) 22 1
17 Adam MAJCHROWICZ (POL) 12 1
18 Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 26 1
19 Phillip GRESK (POL) 97 6
20 Aleksandr MALYSHEV (UKR) 28 1
21 Stanislav SMIRNOV (UKR) 29 1
22 Vsevolod OLIYNYK (UKR) 33 1
23 Sergiy SERGIIENKO (UKR) 34 1
24 Roman BOYCHUK (UKR) 35 1
25 Pavel MUSAIEV (UKR) 42 1
26 Andrei BAHRUSHIN (UKR) 44 1
27 Khrystyyan SHPILKA (UKR) 46 1
28 Mykyta KURENKOV (UKR) 47 1
29 Oleg KOVAL (UKR) 50 1
30 Pavel LIPKA (POL) 131 1
31 Oleksandr CHERNOV (UKR) 61 1
32 Anatoly LASHKUL (UKR) 62 1
33 Vasko MLADENOV (BUL) 14 1
34 Denys GEVEL (UKR) 64 1
35 EGOR MATVIEVICI (MDA) 13 1
36 Ivan BONDARENKO (UKR) 65 1
37 Akinori UCHIUMI (JPN) 475 1
38 Igor KARPOVETS (UKR) 71 1
39 Denys KLOK (UKR) 80 1
40 Georgiy KYZYMENKO (UKR) 91 1
41 Igor GALIGA (POL) 1
42 Davud AMIROV (RUS) 1
43 Olexiy KOLISNYK (UKR) 1
44 Nikita REPKIN (UKR) 1
45 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 1
46 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) 1
47 Ivan DEREPA (UKR) 1
48 Oleksandr ULYTSKYY (UKR) 1
49 Ivan GAIDUR (UKR) 1
50 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 1
51 Oleg PRIHODKO (UKR) 1
52 Vladyslav KRAMAROV (UKR) 1
53 Igor SOLOMATIN (UKR) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Bartosz WOJNAR (POL) [1] BYE
Anatoly LASHKUL (UKR) 5-7 6-0 6-0 Ivan GAIDUR (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-0 6-0 Artem DOVGAN (UKR)
Vladyslav YANCHENKO (UKR) 6-2 6-3 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Mihail KHALDEEV (RUS) [2] BYE
Ivan BONDARENKO (UKR) 6-3 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) 6-2 7-5 Go James FUKUGAKI (JPN)
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) BYE
Oleg DOVGAN (UKR) [3] BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 7-6(4) 7-6(7) Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR)
Andriy KALABISHAKA (UKR) 6-4 7-5 Vladyslav KYRYSYUK (UKR)
Aleksandr MALYSHEV (UKR) BYE
Maksim MALYSHEV (UKR) BYE
Igor GALIGA (POL) 7-5 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) 3-6 7-6(5) 7-5 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Igor SOLOMATIN (UKR) BYE
Denys KLOK (UKR) BYE
Phillip GRESK (POL) 6-2 6-4 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 2-6 6-1 6-2 Olexiy KOLISNYK (UKR)
EGOR MATVIEVICI (MDA) 6-4 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Igor KARPOVETS (UKR) BYE
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 4-6 6-3 7-5 Pavel LIPKA (POL)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)
Nikita REPKIN (UKR) BYE
Vladyslav LADYGIN (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-0 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-1 6-3 Mykyta KURENKOV (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) BYE
Illya FILANCHUK (UKR) BYE
Oleg KOVAL (UKR) 7-6(3) 1-6 6-2 Vsevolod OLIYNYK (UKR)
Kento TAGASHIRA (JPN) 6-4 6-3 Ivan DEREPA (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-2 4-6 7-5 Leonid CHECHEL (UKR)

Round 2

Bartosz WOJNAR (POL) [1] 6-2 6-1 Anatoly LASHKUL (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 1-6 6-0 6-4 Vladyslav YANCHENKO (UKR)
Ivan BONDARENKO (UKR) 7-5 5-7 6-4 Mihail KHALDEEV (RUS) [2]
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 6-3 6-7(4) 6-4 Oleksandr CHERNOV (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-2 4-3 Retired Oleg DOVGAN (UKR) [3]
Andriy KALABISHAKA (UKR) 1-6 6-1 6-2 Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-0 6-2 Igor GALIGA (POL)
Roman BOYCHUK (UKR) 6-3 6-2 Igor SOLOMATIN (UKR)
Phillip GRESK (POL) 7-6(1) 2-6 6-1 Denys KLOK (UKR)
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 6-4 6-2 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 0-6 6-1 6-2 Igor KARPOVETS (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-4 6-2 Nikita REPKIN (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-1 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-3 6-2 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-4 6-7(11) 6-3 Illya FILANCHUK (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-3 6-7(4) 6-4 Kento TAGASHIRA (JPN)

Round 3

Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-3 7-6(6) Bartosz WOJNAR (POL) [1]
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 7-5 6-1 Ivan BONDARENKO (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 1-6 6-2 6-2 Andriy KALABISHAKA (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-2 7-5 Roman BOYCHUK (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-4 6-3 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-1 6-2 Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-4 Oleg KHOTKOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-2 6-1 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Piotr GADOMSKI (POL) [1] 1-6 7-6(11) 7-6(5) Matias CASTRO (ARG)
Denys GEVEL (UKR) 3-6 6-3 6-4 Bartosz WOJNAR (POL)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 5-7 6-4 6-2 Yurii DZHAVAKIAN (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-3 6-1 Oleg KOVAL (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-3 6-2 Phillip GRESK (POL)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 1-6 6-4 6-1 Maksim MALYSHEV (UKR)
Dariusz LIPKA (POL) 6-4 6-3 Ivan ANIKANOV (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [7] 7-6(4) 6-0 Pavel MUSAIEV (UKR)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-1 6-1 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Igor SOBOLTA (UKR) 6-1 6-2 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 7-6(2) 6-0 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Constant LESTIENNE (FRA) [4] 6-4 6-7(3) 6-3 Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5] 6-1 7-5 Yuriy KRYVOY (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-3 Alexander LEBEDYN (UKR)
Maxim RATNIUK (UKR) 6-3 6-1 Danylo VEREMEYCHUK (UKR)
Richard BECKER (GER) [2] 6-4 7-5 Nikita KRYVONOS (USA)

2nd Round

Piotr GADOMSKI (POL) [1] 6-4 7-5 Denys GEVEL (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-3 6-1 Vladyslav KRAMAROV (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-7(6) 6-4 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [7] 6-3 6-3 Dariusz LIPKA (POL)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-0 6-1 Igor SOBOLTA (UKR)
Constant LESTIENNE (FRA) [4] 6-1 3-6 6-4 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5] 6-1 6-0 Vasko MLADENOV (BUL)
Richard BECKER (GER) [2] 6-3 7-6(5) Maxim RATNIUK (UKR)

Quarterfinal

Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-4 5-1 Retired Piotr GADOMSKI (POL) [1]
Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-2 6-1 Dmytro BADANOV (UKR) [7]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-2 6-2 Constant LESTIENNE (FRA) [4]
Richard BECKER (GER) [2] 6-3 3-6 7-5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5]

Semifinal

Ivan NEDELKO (RUS) [3] 7-5 6-2 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8]
Richard BECKER (GER) [2] 6-0 6-4 Vladyslav MANAFOV (UKR) [6]

Final

Richard BECKER (GER) [2] 6-0 2-6 7-5 Ivan NEDELKO (RUS) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Piotr GADOMSKI (POL) / Adam MAJCHROWICZ (POL) [1] 6-3 6-1 Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-1 6-3 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3] 6-2 6-1 Oleg DOVGAN (UKR) / Igor SOBOLTA (UKR)
Denys KLOK (UKR) / Aleksandr MALYSHEV (UKR) 6-1 6-0 EGOR MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 7-6(6) Maksim MALYSHEV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [4] 6-4 6-0 Matias CASTRO (ARG) / Go James FUKUGAKI (JPN)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 7-5 6-1 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) / Kento TAGASHIRA (JPN)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 0-6 7-6(6) [10-3] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2]

Quarterfinal

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 4-6 6-2 [10-8] Piotr GADOMSKI (POL) / Adam MAJCHROWICZ (POL) [1]
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3] 1-6 6-4 [10-4] Denys KLOK (UKR) / Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 7-6(6) 6-2 Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [4]
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 7-6(5) 6-3 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR)

Semifinal

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 5-2 Retired Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3]
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-3 Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)

Final

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-2 6-4 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

Qualy Draw

Round 1
Bartosz WOJNAR (POL) [1] BYE
Anatoly LASHKUL (UKR) 5-7 6-0 6-0 Ivan GAIDUR (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-0 6-0 Artem DOVGAN (UKR)
Vladyslav YANCHENKO (UKR) 6-2 6-3 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Mihail KHALDEEV (RUS) [2] BYE
Ivan BONDARENKO (UKR) 6-3 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR)
Oleksandr CHERNOV (UKR) 6-2 7-5 Go James FUKUGAKI (JPN)
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) BYE
Oleg DOVGAN (UKR) [3] BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 7-6(4) 7-6(7) Vadym ZRAZHEVSKYY (UKR)
Andriy KALABISHAKA (UKR) 6-4 7-5 Vladyslav KYRYSYUK (UKR)
Aleksandr MALYSHEV (UKR) BYE
Maksim MALYSHEV (UKR) BYE
Igor GALIGA (POL) 7-5 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) 3-6 7-6(5) 7-5 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Igor SOLOMATIN (UKR) BYE
Denys KLOK (UKR) BYE
Phillip GRESK (POL) 6-2 6-2 Stanislav SMIRNOV (UKR)
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 2-6 6-1 6-2 Olexiy KOLISNYK (UKR)
EGOR MATVIEVICI (MDA) 6-4 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Igor KARPOVETS (UKR) BYE
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 4-6 6-3 7-5 Pavel LIPKA (POL)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)
Nikita REPKIN (UKR) BYE
Vladyslav LADYGIN (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-0 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-1 6-3 Mykyta KURENKOV (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) BYE
Illya FILANCHUK (UKR) BYE
Oleg KOVAL (UKR) 7-6(3) 1-6 6-2 Vsevolod OLIYNYK (UKR)
Kento TAGASHIRA (JPN) 6-4 6-3 Ivan DEREPA (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-2 4-6 7-5 Leonid CHECHEL (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 2

Bartosz WOJNAR (POL) [1] 6-2 6-1 Anatoly LASHKUL (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 1-6 6-0 6-4 Vladyslav YANCHENKO (UKR)
Ivan BONDARENKO (UKR) 7-5 5-7 6-4 Mihail KHALDEEV (RUS) [2]
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 6-3 6-7(4) 6-4 Oleksandr CHERNOV (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-2 4-3 Retired Oleg DOVGAN (UKR) [3]
Andriy KALABISHAKA (UKR) 1-6 6-1 6-2 Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-0 6-2 Igor GALIGA (POL)
Roman BOYCHUK (UKR) 6-3 6-2 Igor SOLOMATIN (UKR)
Phillip GRESK (POL) 7-6(1) 2-6 6-1 Denys KLOK (UKR)
Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 6-4 6-2 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 0-6 6-1 6-2 Igor KARPOVETS (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-4 6-2 Nikita REPKIN (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-1 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-3 6-2 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-4 6-7(11) 6-3 Illya FILANCHUK (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-3 6-7(4) 6-4 Kento TAGASHIRA (JPN)
 

·
Registered
Joined
·
17,405 Posts
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

Qualifying draw

Round 3

Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-3 7-6(6) Bartosz WOJNAR (POL) [1]
Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 7-5 6-1 Ivan BONDARENKO (UKR)
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 1-6 6-2 6-2 Andriy KALABISHAKA (UKR)
Maksim MALYSHEV (UKR) 6-2 7-5 Roman BOYCHUK (UKR)
Phillip GRESK (POL) 6-4 6-3 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-1 6-2 Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-4 Oleg KHOTKOV (UKR)
Oleg KOVAL (UKR) 6-2 6-1 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
17,405 Posts
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st ROUND

Piotr GADOMSKI (POL) [1] 1-6 7-6(11) 7-6(5) Matias CASTRO (ARG)
Denys GEVEL (UKR) [WC] 3-6 6-3 6-4 Bartosz WOJNAR (POL) [LL]
Vladyslav KRAMAROV (UKR) [Q] 5-7 6-4 6-2 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) [WC]
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-3 6-1 Oleg KOVAL (UKR) [Q]

Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-3 6-2 Phillip GRESK (POL) [Q]
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 1-6 6-4 6-1 Maksim MALYSHEV (UKR) [Q]
Dariusz LIPKA (POL) 6-4 6-3 Ivan ANIKANOV (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [7] 7-6(4) 6-0 Pavel MUSAIEV (UKR) [Q]

Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-1 6-1 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Igor SOBOLTA [WC] 6-1 6-2 Andrei BAHRUSHIN (UKR) [Q]
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 7-6(2) 6-0 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Constant LESTIENNE (FRA) [4] 6-4 6-7(3) 6-3 Denys MYLOKOSTOV (UKR)

Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5] 6-1 7-5 Yuriy KRYVOY (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) [Q] 6-4 6-3 Alexander LEBEDYN (UKR) [WC]
Maxim RATNIUK (UKR) 6-3 6-1 Danylo VEREMEYCHUK (UKR) [Q]
Richard BECKER (GER) [2] 6-4 7-5 Nikita KRYVONOS (USA)


2nd ROUND

Piotr GADOMSKI (POL) [1] 6-4 7-5 Denys GEVEL (UKR) [WC]
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-3 6-1 Vladyslav KRAMAROV (UKR) [Q]
Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-7(6) 6-4 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [7] 6-3 6-3 Dariusz LIPKA (POL)

Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-0 6-1 Igor SOBOLTA [WC]
Constant LESTIENNE (FRA) [4] 6-1 3-6 6-4 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5] 6-1 6-0 Vasko MLADENOV (BUL) [Q]
Richard BECKER (GER) [2] 6-3 7-6(5) Maxim RATNIUK (UKR)

QFs

Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8] 6-4 5-1 Ret. Piotr GADOMSKI (POL) [1]
Ivan NEDELKO (RUS) [3] 6-2 6-1 Dmytro BADANOV (UKR) [7]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [6] 6-2 6-2 Constant LESTIENNE (FRA)
Richard BECKER (GER) [2] 6-3 3-6 7-5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [5]


SFs

Ivan NEDELKO (RUS) [3] 7-5 6-2 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [8]
Richard BECKER (GER) [2] 6-0 6-4 Vladyslav MANAFOV (UKR) [6]


FINAL

Richard BECKER (GER) [2] 6-0 2-6 7-5 Ivan NEDELKO (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

gadom :hug:
lestienne hit 21 double faults when he lost =(( too bad...

congrats becker!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Ukraine F5 [19 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Piotr GADOMSKI (POL) / Adam MAJCHROWICZ (POL) [1] 6-3 6-1 Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-1 6-3 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3] 6-2 6-1 Oleg DOVGAN (UKR) / Igor SOBOLTA (UKR)
Denys KLOK (UKR) / Aleksandr MALYSHEV (UKR) 6-1 6-0 EGOR MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 7-6(6) Maksim MALYSHEV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [4] 6-4 6-0 Matias CASTRO (ARG) / Go James FUKUGAKI (JPN)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 7-5 6-1 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) / Kento TAGASHIRA (JPN)
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 0-6 7-6(6) [10-3] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [2]

Quarterfinal

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 4-6 6-2 [10-8] Piotr GADOMSKI (POL) / Adam MAJCHROWICZ (POL) [1]
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3] 1-6 6-4 [10-4] Denys KLOK (UKR) / Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 7-6(6) 6-2 Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [4]
Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR) 7-6(5) 6-3 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR)

Semifinal

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 5-2 Retired Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [3]
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-3 Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)

Final

Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-2 6-4 Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL)
 
1 - 10 of 10 Posts
Top