Mens Tennis Forums banner

1 - 19 of 19 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Rivne
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Richard BECKER (GER) 370 5
2 Constant LESTIENNE (FRA) 527 1
3 Vadim ALEKSEENKO (UKR) 536 1
4 Vladyslav MANAFOV (UKR) 597 1
5 Dmytro BADANOV (UKR) 691 2
6 Ivan ANIKANOV (UKR) 693 2
7 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 827 1
8 Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 871 1
9 Nikita KRYVONOS (USA) 875 1
10 Denys MYLOKOSTOV (UKR) 885 1
11 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 907 1
12 Matias CASTRO (ARG) 1047 1
13 Gleb ALEKSEENKO (UKR) 1079 1
14 Dariusz LIPKA (POL) 1200= 1
15 Maxim RATNIUK (UKR) 1304= 1
16 Yuriy KRYVOY (UKR) 1342 1
17 Igor SOBOLTA (UKR) 1365= 1
18 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 1511= 1

Qualifying


1 Bartosz WOJNAR (POL) 1534= 1
2 Sanni ADAMU (NGR) 1556= 2
3 Alexander LEBEDYN (UKR) 1712= 1
4 Mihail KHALDEEV (RUS) 1712= 1
5 Oleg DOVGAN (UKR) 2086= 1
6 Adam MAJCHROWICZ (POL) 12 1
7 Maksim MALYSHEV (UKR) 11 1
8 Vladyslav YANCHENKO (UKR) 13 1
9 Vladyslav LADYGIN (UKR) 15 1
10 Roman KUCHERENKO (UKR) 16 1
11 Illya FILANCHUK (UKR) 19 1
12 Oleksander KYRYCHENKO (UKR) 21 1
13 Kento TAGASHIRA (JPN) 141 2
14 Vasko MLADENOV (BUL) 14 1
15 Leonid CHECHEL (UKR) 22 1
16 Danylo VEREMEYCHUK (UKR) 26 1
17 Aleksandr MALYSHEV (UKR) 28 1
18 Stanislav SMIRNOV (UKR) 29 1
19 Sergiy SERGIIENKO (UKR) 34 1
20 Roman BOYCHUK (UKR) 35 1
21 Pavel MUSAIEV (UKR) 42 1
22 Andrei BAHRUSHIN (UKR) 44 1
23 Khrystyyan SHPILKA (UKR) 46 1
24 EGOR MATVIEVICI (MDA) 13 1
25 Oleksandr CHERNOV (UKR) 61 1
26 Anatoly LASHKUL (UKR) 62 1
27 Akinori UCHIUMI (JPN) 475 4
28 Denys GEVEL (UKR) 64 1
29 Phillip GRESK (POL) 97 6
30 Pavel LIPKA (POL) 131 1
31 Igor KARPOVETS (UKR) 71 1
32 Georgiy KYZYMENKO (UKR) 91 1
33 Vladyslav KRAMAROV (UKR) 1
34 Olexiy KOLISNYK (UKR) 1
35 Davud AMIROV (RUS) 1
36 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) 1
37 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 1
38 Ivan GAIDUR (UKR) 1
39 Oleksandr ULYTSKYY (UKR) 1
40 Ivan DEREPA (UKR) 1
41 Oleg PRIHODKO (UKR) 1
42 Nikita REPKIN (UKR) 1
43 Igor SOLOMATIN (UKR) 1
44 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 1
45 Igor GALIGA (POL) 1
46 Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] BYE
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-3 6-3 Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Georgiy KYZYMENKO (UKR) BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) BYE
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 6-3 Danylo VEREMEYCHUK (UKR)
Igor SOLOMATIN (UKR) BYE
Ivan GAIDUR (UKR) BYE
Ivan DEREPA (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-1 Igor KARPOVETS (UKR)
Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) BYE
Adam MAJCHROWICZ (POL) BYE
Oleg KHOTKOV (UKR) BYE
Khrystyyan SHPILKA (UKR) 3-6 6-4 6-4 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Andrew BARABASHOV (UKR) BYE
Anton KAPUSTIN (UKR) BYE
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) BYE
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-0 6-1 Artem DOVGAN (UKR)
Vladyslav KYRYSYUK (UKR) 1-6 6-3 6-3 Anatoly LASHKUL (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-2 6-2 Oleksandr CHERNOV (UKR)
Stanislav SMIRNOV (UKR) BYE
Roman KUCHERENKO (UKR) BYE
Illya FILANCHUK (UKR) BYE
Pavel LIPKA (POL) 6-4 6-4 Denys GEVEL (UKR)
Igor GALIGA (POL) BYE
EGOR MATVIEVICI (MDA) BYE
Oleg PRIHODKO (UKR) BYE
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-4 7-6(5) Leonid CHECHEL (UKR)
Phillip GRESK (POL) BYE
Vladyslav KRAMAROV (UKR) BYE

Round 2

Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-1 6-3 Mihail KHALDEEV (RUS) [1]
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-0 6-0 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 4-6 6-0 Kento TAGASHIRA (JPN)
Ivan GAIDUR (UKR) 6-2 6-1 Igor SOLOMATIN (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 7-5 6-1 Ivan DEREPA (UKR)
Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-0 6-0 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-4 4-6 6-3 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Andrew BARABASHOV (UKR) 6-1 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-4 7-5 Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) 7-6(2) 7-6(4) Vladyslav KYRYSYUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-4 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Stanislav SMIRNOV (UKR) 7-6(5) 6-3 Roman KUCHERENKO (UKR)
Pavel LIPKA (POL) 6-1 6-3 Illya FILANCHUK (UKR)
EGOR MATVIEVICI (MDA) 6-3 6-1 Igor GALIGA (POL)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 7-5 Pavel MUSAIEV (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-3 3-6 6-3 Phillip GRESK (POL)

Round 3

Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-4 6-0 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 6-1 Ivan GAIDUR (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-2 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Andrew BARABASHOV (UKR) 6-2 1-6 6-0 Oleg KHOTKOV (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-3 1-6 6-4 Roman BOYCHUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-2 7-6(5) Stanislav SMIRNOV (UKR)
Pavel LIPKA (POL) 6-3 6-1 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav KRAMAROV (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Richard BECKER (GER) [1] 6-3 6-1 Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 4-6 6-4 7-6(2) Bartosz WOJNAR (POL)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 6-2 6-3 Oleg DOVGAN (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5] 6-2 6-0 Pavel LIPKA (POL)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-3 6-2 Olexiy KOLISNYK (UKR)
Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 6-2 6-2 Dariusz LIPKA (POL)
Igor SOBOLTA (UKR) 6-3 7-6(0) Vladyslav YANCHENKO (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-4 2-6 6-3 Ivan ANIKANOV (UKR) [7]
Nikita KRYVONOS (USA) [8] 6-3 6-1 Alexander LEBEDYN (UKR)
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 6-0 6-1 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 7-5 6-1 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-3 6-2 Andrew BARABASHOV (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-3 6-3 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Matias CASTRO (ARG) 7-5 6-4 Vasko MLADENOV (BUL)
Yuriy KRYVOY (UKR) 6-3 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
Constant LESTIENNE (FRA) [2] 6-2 7-6(3) Maxim RATNIUK (UKR)

2nd Round

Richard BECKER (GER) [1] 6-3 6-0 Yurii DZHAVAKIAN (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5] 6-1 6-1 Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 5-7 6-3 6-1 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 5-7 6-0 7-6(3) Igor SOBOLTA (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) [8] 6-2 6-3 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) Walkover Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3]
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-2 4-6 6-2 Matias CASTRO (ARG)
Yuriy KRYVOY (UKR) 7-6(4) 5-7 6-2 Constant LESTIENNE (FRA) [2]

Quarterfinal

Richard BECKER (GER) [1] 6-4 6-7(6) 6-4 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-3 6-3 Oleg PRIHODKO (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) [8] 6-3 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 7-6(2) 6-0 Yuriy KRYVOY (UKR)

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 4-6 6-4 6-3 Richard BECKER (GER) [1]
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-7(5) 6-4 7-5 Nikita KRYVONOS (USA) [8]

Final

Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-2 4-6 7-5 Dmytro BADANOV (UKR) [6]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR) [1] 7-6(5) 6-1 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Adam MAJCHROWICZ (POL) / Bartosz WOJNAR (POL) 6-2 6-3 Oleg DOVGAN (UKR) / Igor SOBOLTA (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [3] 6-1 6-1 EGOR MATVIEVICI (MDA) / Stanislav SMIRNOV (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-7(4) 6-3 [10-3] Mihail KHALDEEV (RUS) / Maksim MALYSHEV (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR) / Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Matias CASTRO (ARG) / Phillip GRESK (POL) [4] 7-6(3) 6-2 Pavel MUSAIEV (UKR) / Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL) 6-0 3-6 [10-8] Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2] 7-5 6-4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR)

Quarterfinal

Adam MAJCHROWICZ (POL) / Bartosz WOJNAR (POL) 6-2 4-6 [11-9] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR) [1]
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 4-6 [10-7] Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [3]
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-2 6-3 Matias CASTRO (ARG) / Phillip GRESK (POL) [4]
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2] 6-3 6-2 Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL)

Semifinal

Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-1 Adam MAJCHROWICZ (POL) / Bartosz WOJNAR (POL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 3-6 [11-9] Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2]

Final

Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 1

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] BYE
Georgiy KYZYMENKO (UKR) BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) BYE
Igor SOLOMATIN (UKR) BYE
Ivan GAIDUR (UKR) BYE
Ivan DEREPA (UKR) BYE
Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) BYE
Adam MAJCHROWICZ (POL) BYE
Oleg KHOTKOV (UKR) BYE
Andrew BARABASHOV (UKR) BYE
Anton KAPUSTIN (UKR) BYE
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) BYE
Roman BOYCHUK (UKR) BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Stanislav SMIRNOV (UKR) BYE
Roman KUCHERENKO (UKR) BYE
Illya FILANCHUK (UKR) BYE
Igor GALIGA (POL) BYE
EGOR MATVIEVICI (MDA) BYE
Oleg PRIHODKO (UKR) BYE
Phillip GRESK (POL) BYE
Vladyslav KRAMAROV (UKR) BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 1

Mihail KHALDEEV (RUS) [1] BYE
Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-3 6-3 Aleksandr MALYSHEV (UKR)
Georgiy KYZYMENKO (UKR) BYE
Andrei BAHRUSHIN (UKR) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) BYE
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 6-3 Danylo VEREMEYCHUK (UKR)
Igor SOLOMATIN (UKR) BYE
Ivan GAIDUR (UKR) BYE
Ivan DEREPA (UKR) BYE
Vasko MLADENOV (BUL) 6-1 6-1 Igor KARPOVETS (UKR)
Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR) BYE
Adam MAJCHROWICZ (POL) BYE
Oleg KHOTKOV (UKR) BYE
Khrystyyan SHPILKA (UKR) 3-6 6-4 6-4 Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Andrew BARABASHOV (UKR) BYE
Anton KAPUSTIN (UKR) BYE
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) BYE
Daniil ZARICHANSKYY (UKR) 6-0 6-1 Artem DOVGAN (UKR)
Vladyslav KYRYSYUK (UKR) 1-6 6-3 6-3 Anatoly LASHKUL (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-2 6-2 Oleksandr CHERNOV (UKR)
Stanislav SMIRNOV (UKR) BYE
Roman KUCHERENKO (UKR) BYE
Illya FILANCHUK (UKR) BYE
Pavel LIPKA (POL) 6-4 6-4 Denys GEVEL (UKR)
Igor GALIGA (POL) BYE
EGOR MATVIEVICI (MDA) BYE
Oleg PRIHODKO (UKR) BYE
Pavel MUSAIEV (UKR) 6-4 7-6(5) Leonid CHECHEL (UKR)
Phillip GRESK (POL) BYE
Vladyslav KRAMAROV (UKR) BYE

Round 2

Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-0 6-0 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
Ivan GAIDUR (UKR) 6-2 6-1 Igor SOLOMATIN (UKR)
Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-0 6-0 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)
Andrew BARABASHOV (UKR) 6-1 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
Stanislav SMIRNOV (UKR) 7-6(5) 6-3 Roman KUCHERENKO (UKR)
EGOR MATVIEVICI (MDA) 6-3 6-1 Igor GALIGA (POL)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-3 3-6 6-3 Phillip GRESK (POL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 2

Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-1 6-3 Mihail KHALDEEV (RUS) [1]
Andrei BAHRUSHIN (UKR) 6-0 6-0 Georgiy KYZYMENKO (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 4-6 6-0 Kento TAGASHIRA (JPN)
Ivan GAIDUR (UKR) 6-2 6-1 Igor SOLOMATIN (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 7-5 6-1 Ivan DEREPA (UKR)
Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-0 6-0 Vladyslav ZAKHARCHENKO (UKR)
Oleg KHOTKOV (UKR) 6-4 4-6 6-3 Khrystyyan SHPILKA (UKR)
Andrew BARABASHOV (UKR) 6-1 6-1 Anton KAPUSTIN (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-4 7-5 Daniil ZARICHANSKYY (UKR)
Roman BOYCHUK (UKR) 7-6(2) 7-6(4) Vladyslav KYRYSYUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-4 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Stanislav SMIRNOV (UKR) 7-6(5) 6-3 Roman KUCHERENKO (UKR)
Pavel LIPKA (POL) 6-1 6-3 Illya FILANCHUK (UKR)
EGOR MATVIEVICI (MDA) 6-3 6-1 Igor GALIGA (POL)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-0 7-5 Pavel MUSAIEV (UKR)
Vladyslav KRAMAROV (UKR) 6-3 3-6 6-3 Phillip GRESK (POL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Qualy

Round 3

Sergiy SERGIIENKO (UKR) 6-4 6-0 Andrei BAHRUSHIN (UKR)
Mykola LESHCHYNSKYY (UKR) 6-1 6-1 Ivan GAIDUR (UKR)
Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-2 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Andrew BARABASHOV (UKR) 6-2 1-6 6-0 Oleg KHOTKOV (UKR)
Dmytro VYSHYVANYUK (UKR) 6-3 1-6 6-4 Roman BOYCHUK (UKR)
Olexiy KOLISNYK (UKR) 6-2 7-6(5) Stanislav SMIRNOV (UKR)
Pavel LIPKA (POL) 6-3 6-1 EGOR MATVIEVICI (MDA)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-3 6-2 Vladyslav KRAMAROV (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Igor SOBOLTA (UKR) 6-3 7-6(0) Vladyslav YANCHENKO (UKR)
Yuriy KRYVOY (UKR) 6-3 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR) [1] 7-6(5) 6-1 Yuriy KRYVOY (UKR) / Maxim RATNIUK (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-7(4) 6-3 [10-3] Mihail KHALDEEV (RUS) / Maksim MALYSHEV (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 6-1 Roman KUCHERENKO (UKR) / Oleksander KYRYCHENKO (UKR)
Matias CASTRO (ARG) / Phillip GRESK (POL) [4] 7-6(3) 6-2 Pavel MUSAIEV (UKR) / Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL) 6-0 3-6 [10-8] Olexiy KOLISNYK (UKR) / Alexander LEBEDYN (UKR)
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2] 7-5 6-4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Richard BECKER (GER) [1] 6-3 6-1 Sergiy SERGIIENKO (UKR)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) 4-6 6-4 7-6(2) Bartosz WOJNAR (POL)
Denys MYLOKOSTOV (UKR) 6-2 6-3 Oleg DOVGAN (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5] 6-2 6-0 Pavel LIPKA (POL)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-3 6-2 Olexiy KOLISNYK (UKR)
Stanislav POPLAVSKYY (UKR) 6-2 6-2 Dariusz LIPKA (POL)
Igor SOBOLTA (UKR) 6-3 7-6(0) Vladyslav YANCHENKO (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 6-4 2-6 6-3 Ivan ANIKANOV (UKR) [7]
Alexandr KUSHAKOV (UKR) 6-0 6-1 Dmytro VYSHYVANYUK (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 7-5 6-1 Mykola LESHCHYNSKYY (UKR)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3] 6-3 6-2 Andrew BARABASHOV (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-3 6-3 Vladyslav LADYGIN (UKR)
Yuriy KRYVOY (UKR) 6-3 6-4 Maksim MALYSHEV (UKR)
Constant LESTIENNE (FRA) [2] 6-2 7-6(3) Maxim RATNIUK (UKR)

2nd Round

Gleb ALEKSEENKO (UKR) Walkover Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3]

lestienne =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Richard BECKER (GER) [1] 6-3 6-0 Yurii DZHAVAKIAN (UKR)
Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5] 6-1 6-1 Denys MYLOKOSTOV (UKR)
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 5-7 6-3 6-1 Stanislav POPLAVSKYY (UKR)
Oleg PRIHODKO (UKR) 5-7 6-0 7-6(3) Igor SOBOLTA (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) [8] 6-2 6-3 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) Walkover Vadim ALEKSEENKO (UKR) [3]
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-2 4-6 6-2 Matias CASTRO (ARG)
Yuriy KRYVOY (UKR) 7-6(4) 5-7 6-2 Constant LESTIENNE (FRA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Adam MAJCHROWICZ (POL) / Bartosz WOJNAR (POL) 6-2 4-6 [11-9] Vladyslav MANAFOV (UKR) / Denys MYLOKOSTOV (UKR) [1]
Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 4-6 [10-7] Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR) [3]
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-2 6-3 Matias CASTRO (ARG) / Phillip GRESK (POL) [4]
Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2] 6-3 6-2 Dariusz LIPKA (POL) / Pavel LIPKA (POL)

lestienne =((
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Richard BECKER (GER) [1] 6-4 6-7(6) 6-4 Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) [5]
Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-3 6-3 Oleg PRIHODKO (UKR)
Nikita KRYVONOS (USA) [8] 6-3 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 7-6(2) 6-0 Yuriy KRYVOY (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-2 6-1 Adam MAJCHROWICZ (POL) / Bartosz WOJNAR (POL)
Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR) 6-3 3-6 [11-9] Ivan ANIKANOV (UKR) / Dmytro BADANOV (UKR) [2]
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Main Draw

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 4-6 6-4 6-3 Richard BECKER (GER) [1]
Dmytro BADANOV (UKR) [6] 6-7(5) 6-4 7-5 Nikita KRYVONOS (USA) [8]
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

Doubles Draw

Final

Nikita KRYVONOS (USA) / Vasko MLADENOV (BUL) 6-4 6-4 Yurii DZHAVAKIAN (UKR) / Vladimir UZHYLOVSKY (UKR)


Congrats to Vasko :yeah:
His last doubles title was 6 years ago :D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #18
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

becker :hug: too bad he didnt take the title here
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #19
Re: Ukraine F4 [12 May/Rivne/Clay]

MAIN DRAW

Final

Vladyslav MANAFOV (UKR) [4] 6-2 4-6 7-5 Dmytro BADANOV (UKR) [6]
 
1 - 19 of 19 Posts
Top