Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Antalya
Prize: 10K
Surface: Hard - Outdoor

Main Draw

1 Daniel COX (GBR) 291 1
2 David RICE (GBR) 385 1
3 Erik CREPALDI (ITA) 389 1
4 Federico ZEBALLOS (BOL) 544 3
5 Arthur SURREAUX (FRA) 554 6
6 Harry BOURCHIER (AUS) 586 1
7 Andrei PLOTNIY (RUS) 837 1
8 Constantin BELOT (FRA) 889 2
9 Christopher HEYMAN (BEL) 895 1
10 Lorenzo FRIGERIO (ITA) 950 3
11 Fedor CHERVYAKOV (RUS) 996= 1
12 Simeon ROSSIER (SUI) 1036 2
13 Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 1038 2
14 Francesco VILARDO (ITA) 1041 5
15 Antonio CAMPO (ITA) 1098 3
16 Mark FYNN (ZIM) 1209= 1
17 Nils BRINKMAN (GER) 1235= 3

Qualifying


1 Lennart ZYNGA (GER) 1243 2
2 Julius TVERIJONAS (LTU) 1268 1
3 Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 1284= 1
4 Mateo FABER (CRO) 1323= 3
5 Baptiste CREPATTE (FRA) 1355= 1
6 Aria HARAJCHI (SUI) 1547= 1
7 Lucas CATARINA (MON) 1584= 1
8 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) 1721= 1
9 Phillip GRESK (POL) 1728 6
10 Galo BARREZUETA (ECU) 1841= 1
11 Stefan MERUNKA (CRO) 2181 3
12 Gleb SMOLYAKOV (RUS) 200 1
13 Mehdi NAQVI (GBR) 107 1
14 Sardor PULATOV (UZB) 32 1
15 Jordan HEFTI (SUI) 142 1
16 Cedric RUDOLPH (SUI) 183 1
17 Andrei MOLYAK (RUS) 235 1
18 Miron SHABANI (MKD) 34 3
19 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 117 1
20 Aleksas TVERIJONAS (LTU) 14 1
21 Stefan FRLJANIC (CAN) 205 1
22 Levent EVYAPAN (TUR) 47 1
23 Alp SENTAY (TUR) 55 1
24 Sasha SUPRUNIUK (ARG) 166 1
25 Jovan MACIC (MNE) 1
26 Raul BRANCACCIO (ITA) 1
27 Ugo SANTOMENNA (FRA) 4
28 Daniil KLIMOV (GER) 3
29 Davide NEGROTTI (ITA) 2
30 Matthew HINGLEY (GBR) 1
31 Oezen USAKLI (TUR) 1
32 Temurmalik AMIROV (RUS) 2
33 Ovunc FILIZ (TUR) 1
34 Maxim SABESHINSKIJ (GER) 1
35 Polat GULCUR (TUR) 1
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Dekel BAR (ISR) [1] BYE
Atilla kaan GONE (TUR) BYE
Mert ADANALI (TUR) BYE
Polat GULCUR (TUR) BYE
Hugo GRENIER (FRA) [2] BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) BYE
Majid ABEDINI (IRI) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] BYE
Cedric RUDOLPH (SUI) BYE
Gleb SMOLYAKOV (RUS) 6-7(4) 6-4 6-2 Ovunc FILIZ (TUR)
Davide NEGROTTI (ITA) BYE
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] BYE
Lucian VESPAN (ROU) BYE
Daniil KLIMOV (GER) 6-3 6-1 Matthew HINGLEY (GBR)
Andzei TOOM (EST) BYE
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] BYE
Andrei MOLYAK (RUS) BYE
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-2 6-2 Durukan DURMUS (TUR)
Jovan MACIC (MNE) BYE
Phillip GRESK (POL) [6] BYE
Ugo SANTOMENNA (FRA) BYE
Oguzhan CEYLAN (TUR) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) BYE
Galo BARREZUETA (ECU) [7] BYE
Maxim DMITRIEV (RUS) BYE
Oezen USAKLI (TUR) BYE
Maxim SABESHINSKIJ (GER) BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] BYE
Sasha SUPRUNIUK (ARG) BYE
Jordan HEFTI (SUI) 6-1 7-5 Mehdi NAQVI (GBR)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] BYE

Round 2

Dekel BAR (ISR) [1] 6-1 6-3 Atilla kaan GONE (TUR)
Mert ADANALI (TUR) 6-0 6-2 Polat GULCUR (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-2 Akinori UCHIUMI (JPN)
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 6-2 6-1 Majid ABEDINI (IRI)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-1 Cedric RUDOLPH (SUI)
Davide NEGROTTI (ITA) 6-1 6-7(2) 6-4 Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-0 6-4 Lucian VESPAN (ROU)
Daniil KLIMOV (GER) 6-2 7-6(5) Andzei TOOM (EST)
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] 6-3 6-0 Andrei MOLYAK (RUS)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-1 6-1 Jovan MACIC (MNE)
Phillip GRESK (POL) [6] 6-4 6-0 Ugo SANTOMENNA (FRA)
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 6-2 6-4 Oguzhan CEYLAN (TUR)
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-0 Maxim DMITRIEV (RUS)
Maxim SABESHINSKIJ (GER) 6-3 6-2 Oezen USAKLI (TUR)
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] 1-6 6-2 7-6(5) Sasha SUPRUNIUK (ARG)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 6-1 6-2 Jordan HEFTI (SUI)

Round 3

Dekel BAR (ISR) [1] 3-6 7-6(3) 6-2 Mert ADANALI (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-0 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-2 Davide NEGROTTI (ITA)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-3 6-2 Daniil KLIMOV (GER)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-4 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5]
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 7-5 6-1 Phillip GRESK (POL) [6]
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-4 Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 7-5 7-5 Ivan DAVYDOV (RUS) [8]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Daniel COX (GBR) [1] 6-2 6-1 Sarp AGABIGUN (TUR)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 6-3 Stefan FRLJANIC (CAN)
Cagatay Sami SOKE (TUR) 6-1 6-2 Stanislav SKOBELEV (RUS)
Dekel BAR (ISR) [6] 6-4 6-1 Baptiste CREPATTE (FRA)
David RICE (GBR) [3] 6-3 3-6 6-2 Simeon ROSSIER (SUI)
Constantin BELOT (FRA) 7-6(2) 6-4 Antonio CAMPO (ITA)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-0 6-3 Fatih Taha ERUN (TUR)
Arthur SURREAUX (FRA) [5] 6-1 6-2 Mateo FABER (CRO)
Hugo GRENIER (FRA) [7] 6-3 6-2 Alp SENTAY (TUR)
Francesco VILARDO (ITA) 6-1 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM)
Mark FYNN (ZIM) 6-3 6-4 Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-1 6-2 Galo BARREZUETA (ECU)
Christopher HEYMAN (BEL) [8] 3-6 6-1 6-3 Piotr GRYNKOWSKI (POL)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 2-6 6-3 3-0 Retired Julius TVERIJONAS (LTU)
Barkin YALCINKALE (TUR) 6-4 6-7(3) 6-0 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-1 Aria HARAJCHI (SUI)

2nd Round

Daniel COX (GBR) [1] 3-6 6-4 6-2 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Dekel BAR (ISR) [6] 7-5 6-3 Cagatay Sami SOKE (TUR)
David RICE (GBR) [3] 6-2 6-2 Constantin BELOT (FRA)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-2 6-2 Arthur SURREAUX (FRA) [5]
Francesco VILARDO (ITA) 7-6(5) 7-5 Hugo GRENIER (FRA) [7]
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-4 6-1 Mark FYNN (ZIM)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 4-6 7-5 6-1 Christopher HEYMAN (BEL) [8]
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-0 Barkin YALCINKALE (TUR)

Quarterfinal

Daniel COX (GBR) [1] 6-2 6-3 Dekel BAR (ISR) [6]
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-2 6-1 David RICE (GBR) [3]
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-2 6-3 Francesco VILARDO (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-4 6-2 Nicolas ROSENZWEIG (FRA)

Semifinal

Daniel COX (GBR) [1] 4-6 6-0 3-0 Retired Lorenzo FRIGERIO (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-4 6-1 Federico ZEBALLOS (BOL) [4]

Final

Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-4 Daniel COX (GBR) [1]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

DOUBLES

1st Round

Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1] Walkover Ivan DAVYDOV (RUS) / Stanislav SKOBELEV (RUS)
Baptiste CREPATTE (FRA) / Simeon ROSSIER (SUI) 6-2 6-4 Sarp AGABIGUN (TUR) / Alp SENTAY (TUR)
Dekel BAR (ISR) / Christopher HEYMAN (BEL) [3] 6-2 6-2 Matthew HINGLEY (GBR) / Davide NEGROTTI (ITA)
Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-0 6-2 Galo BARREZUETA (ECU) / Fatih Taha ERUN (TUR)
Aria HARAJCHI (SUI) / Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 2-6 6-4 [11-9] Durukan DURMUS (TUR) / Muhammet HAYLAZ (TUR)
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 1-6 7-6(4) [10-7] Tuna ALTUNA (TUR) / Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Mert ADANALI (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR) Walkover Stefan FRLJANIC (CAN) / Phillip GRESK (POL)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2] 6-4 6-2 Daniil KLIMOV (GER) / Maxim SABESHINSKIJ (GER)

Quarterfinal

Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1] 1-6 6-4 [10-8] Baptiste CREPATTE (FRA) / Simeon ROSSIER (SUI)
Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 5-7 6-3 [11-9] Dekel BAR (ISR) / Christopher HEYMAN (BEL) [3]
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 6-1 6-3 Aria HARAJCHI (SUI) / Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2] 6-2 6-4 Mert ADANALI (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)

Semifinal

Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-2 6-7(5) [10-7] Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1]
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 6-1 6-4 Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2]

Final

Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-3 6-3 Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

Qualy

Round 1

Dekel BAR (ISR) [1] BYE
Atilla kaan GONE (TUR) BYE
Mert ADANALI (TUR) BYE
Polat GULCUR (TUR) BYE
Hugo GRENIER (FRA) [2] BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) BYE
Majid ABEDINI (IRI) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] BYE
Cedric RUDOLPH (SUI) BYE
Gleb SMOLYAKOV (RUS) 6-7(4) 6-4 6-2 Ovunc FILIZ (TUR)
Davide NEGROTTI (ITA) BYE
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] BYE
Lucian VESPAN (ROU) BYE
Daniil KLIMOV (GER) 6-3 6-1 Matthew HINGLEY (GBR)
Andzei TOOM (EST) BYE
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] BYE
Andrei MOLYAK (RUS) BYE
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-2 6-2 Durukan DURMUS (TUR)
Jovan MACIC (MNE) BYE
Phillip GRESK (POL) [6] BYE
Ugo SANTOMENNA (FRA) BYE
Oguzhan CEYLAN (TUR) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) BYE
Galo BARREZUETA (ECU) [7] BYE
Maxim DMITRIEV (RUS) BYE
Oezen USAKLI (TUR) BYE
Maxim SABESHINSKIJ (GER) BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] BYE
Sasha SUPRUNIUK (ARG) BYE
Jordan HEFTI (SUI) 6-1 7-5 Mehdi NAQVI (GBR)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] BYE

Round 2

Dekel BAR (ISR) [1] 6-1 6-3 Atilla kaan GONE (TUR)
Mert ADANALI (TUR) 6-0 6-2 Polat GULCUR (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-2 Akinori UCHIUMI (JPN)
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 6-2 6-1 Majid ABEDINI (IRI)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-1 Cedric RUDOLPH (SUI)
Davide NEGROTTI (ITA) 6-1 6-7(2) 6-4 Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-0 6-4 Lucian VESPAN (ROU)
Daniil KLIMOV (GER) 6-2 7-6(5) Andzei TOOM (EST)
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] 6-3 6-0 Andrei MOLYAK (RUS)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-1 6-1 Jovan MACIC (MNE)
Phillip GRESK (POL) [6] 6-4 6-0 Ugo SANTOMENNA (FRA)
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 6-2 6-4 Oguzhan CEYLAN (TUR)
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-0 Maxim DMITRIEV (RUS)
Maxim SABESHINSKIJ (GER) 6-3 6-2 Oezen USAKLI (TUR)
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] 1-6 6-2 7-6(5) Sasha SUPRUNIUK (ARG)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 6-1 6-2 Jordan HEFTI (SUI)

Round 3

Dekel BAR (ISR) [1] 3-6 7-6(3) 6-2 Mert ADANALI (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-0 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-2 Davide NEGROTTI (ITA)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-3 6-2 Daniil KLIMOV (GER)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-4 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5]
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 7-5 6-1 Phillip GRESK (POL) [6]
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-4 Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 7-5 7-5 Ivan DAVYDOV (RUS) [8]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-0 6-3 Fatih Taha ERUN (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [7] 6-3 6-2 Alp SENTAY (TUR)
Francesco VILARDO (ITA) 6-1 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM)
Mark FYNN (ZIM) 6-3 6-4 Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-1 6-2 Galo BARREZUETA (ECU)
Christopher HEYMAN (BEL) [8] 3-6 6-1 6-3 Piotr GRYNKOWSKI (POL)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 2-6 6-3 3-0 Retired Julius TVERIJONAS (LTU)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

DOUBLES

1st Round

Baptiste CREPATTE (FRA) / Simeon ROSSIER (SUI) 6-2 6-4 Sarp AGABIGUN (TUR) / Alp SENTAY (TUR)
Dekel BAR (ISR) / Christopher HEYMAN (BEL) [3] 6-2 6-2 Matthew HINGLEY (GBR) / Davide NEGROTTI (ITA)
Aria HARAJCHI (SUI) / Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 2-6 6-4 [11-9] Durukan DURMUS (TUR) / Muhammet HAYLAZ (TUR)
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 1-6 7-6(4) [10-7] Tuna ALTUNA (TUR) / Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Mert ADANALI (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR) Walkover Stefan FRLJANIC (CAN) / Phillip GRESK (POL)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2] 6-4 6-2 Daniil KLIMOV (GER) / Maxim SABESHINSKIJ (GER)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #8
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Daniel COX (GBR) [1] 6-2 6-1 Sarp AGABIGUN (TUR)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 6-3 Stefan FRLJANIC (CAN)
Cagatay Sami SOKE (TUR) 6-1 6-2 Stanislav SKOBELEV (RUS)
Dekel BAR (ISR) [6] 6-4 6-1 Baptiste CREPATTE (FRA)
David RICE (GBR) [3] 6-3 3-6 6-2 Simeon ROSSIER (SUI)
Constantin BELOT (FRA) 7-6(2) 6-4 Antonio CAMPO (ITA)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-0 6-3 Fatih Taha ERUN (TUR)
Arthur SURREAUX (FRA) [5] 6-1 6-2 Mateo FABER (CRO)
Hugo GRENIER (FRA) [7] 6-3 6-2 Alp SENTAY (TUR)
Francesco VILARDO (ITA) 6-1 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM)
Mark FYNN (ZIM) 6-3 6-4 Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-1 6-2 Galo BARREZUETA (ECU)
Christopher HEYMAN (BEL) [8] 3-6 6-1 6-3 Piotr GRYNKOWSKI (POL)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 2-6 6-3 3-0 Retired Julius TVERIJONAS (LTU)
Barkin YALCINKALE (TUR) 6-4 6-7(3) 6-0 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-1 Aria HARAJCHI (SUI)

2nd Round

Daniel COX (GBR) [1] 3-6 6-4 6-2 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Dekel BAR (ISR) [6] 7-5 6-3 Cagatay Sami SOKE (TUR)
David RICE (GBR) [3] 6-2 6-2 Constantin BELOT (FRA)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-2 6-2 Arthur SURREAUX (FRA) [5]
Francesco VILARDO (ITA) 7-6(5) 7-5 Hugo GRENIER (FRA) [7]
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-4 6-1 Mark FYNN (ZIM)
Nicolas ROSENZWEIG (FRA) 4-6 7-5 6-1 Christopher HEYMAN (BEL) [8]
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-0 Barkin YALCINKALE (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #9
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

DOUBLES

1st Round

Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1] Walkover Ivan DAVYDOV (RUS) / Stanislav SKOBELEV (RUS)
Baptiste CREPATTE (FRA) / Simeon ROSSIER (SUI) 6-2 6-4 Sarp AGABIGUN (TUR) / Alp SENTAY (TUR)
Dekel BAR (ISR) / Christopher HEYMAN (BEL) [3] 6-2 6-2 Matthew HINGLEY (GBR) / Davide NEGROTTI (ITA)
Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-0 6-2 Galo BARREZUETA (ECU) / Fatih Taha ERUN (TUR)
Aria HARAJCHI (SUI) / Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 2-6 6-4 [11-9] Durukan DURMUS (TUR) / Muhammet HAYLAZ (TUR)
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 1-6 7-6(4) [10-7] Tuna ALTUNA (TUR) / Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Mert ADANALI (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR) Walkover Stefan FRLJANIC (CAN) / Phillip GRESK (POL)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2] 6-4 6-2 Daniil KLIMOV (GER) / Maxim SABESHINSKIJ (GER)

Quarterfinal

Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1] 1-6 6-4 [10-8] Baptiste CREPATTE (FRA) / Simeon ROSSIER (SUI)
Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 5-7 6-3 [11-9] Dekel BAR (ISR) / Christopher HEYMAN (BEL) [3]
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 6-1 6-3 Aria HARAJCHI (SUI) / Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2] 6-2 6-4 Mert ADANALI (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #10
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

Qualy

Round 1

Dekel BAR (ISR) [1] BYE
Atilla kaan GONE (TUR) BYE
Mert ADANALI (TUR) BYE
Polat GULCUR (TUR) BYE
Hugo GRENIER (FRA) [2] BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) BYE
Majid ABEDINI (IRI) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] BYE
Cedric RUDOLPH (SUI) BYE
Gleb SMOLYAKOV (RUS) 6-7(4) 6-4 6-2 Ovunc FILIZ (TUR)
Davide NEGROTTI (ITA) BYE
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] BYE
Lucian VESPAN (ROU) BYE
Daniil KLIMOV (GER) 6-3 6-1 Matthew HINGLEY (GBR)
Andzei TOOM (EST) BYE
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] BYE
Andrei MOLYAK (RUS) BYE
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-2 6-2 Durukan DURMUS (TUR)
Jovan MACIC (MNE) BYE
Phillip GRESK (POL) [6] BYE
Ugo SANTOMENNA (FRA) BYE
Oguzhan CEYLAN (TUR) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) BYE
Galo BARREZUETA (ECU) [7] BYE
Maxim DMITRIEV (RUS) BYE
Oezen USAKLI (TUR) BYE
Maxim SABESHINSKIJ (GER) BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] BYE
Sasha SUPRUNIUK (ARG) BYE
Jordan HEFTI (SUI) 6-1 7-5 Mehdi NAQVI (GBR)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] BYE

Round 2

Dekel BAR (ISR) [1] 6-1 6-3 Atilla kaan GONE (TUR)
Mert ADANALI (TUR) 6-0 6-2 Polat GULCUR (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-2 Akinori UCHIUMI (JPN)
Jean Daniel KEHYAYAN (BRA) 6-2 6-1 Majid ABEDINI (IRI)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-1 Cedric RUDOLPH (SUI)
Davide NEGROTTI (ITA) 6-1 6-7(2) 6-4 Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-0 6-4 Lucian VESPAN (ROU)
Daniil KLIMOV (GER) 6-2 7-6(5) Andzei TOOM (EST)
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5] 6-3 6-0 Andrei MOLYAK (RUS)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-1 6-1 Jovan MACIC (MNE)
Phillip GRESK (POL) [6] 6-4 6-0 Ugo SANTOMENNA (FRA)
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 6-2 6-4 Oguzhan CEYLAN (TUR)
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-0 Maxim DMITRIEV (RUS)
Maxim SABESHINSKIJ (GER) 6-3 6-2 Oezen USAKLI (TUR)
Ivan DAVYDOV (RUS) [8] 1-6 6-2 7-6(5) Sasha SUPRUNIUK (ARG)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 6-1 6-2 Jordan HEFTI (SUI)

Round 3

Dekel BAR (ISR) [1] 3-6 7-6(3) 6-2 Mert ADANALI (TUR)
Hugo GRENIER (FRA) [2] 6-1 6-0 Jean Daniel KEHYAYAN (BRA)
Barkin YALCINKALE (TUR) [3] 6-2 6-2 Davide NEGROTTI (ITA)
Sarp AGABIGUN (TUR) [4] 6-3 6-2 Daniil KLIMOV (GER)
Stefan FRLJANIC (CAN) 6-4 6-4 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [5]
Piotr GRYNKOWSKI (POL) 7-5 6-1 Phillip GRESK (POL) [6]
Galo BARREZUETA (ECU) [7] 6-2 6-4 Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Fatih Taha ERUN (TUR) [9] 7-5 7-5 Ivan DAVYDOV (RUS) [8]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #11
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Daniel COX (GBR) [1] 6-2 6-3 Dekel BAR (ISR) [6]
Lorenzo FRIGERIO (ITA) 6-2 6-1 David RICE (GBR) [3]
Federico ZEBALLOS (BOL) [4] 6-2 6-3 Francesco VILARDO (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-4 6-2 Nicolas ROSENZWEIG (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #12
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-2 6-7(5) [10-7] Mark FYNN (ZIM) / Arthur SURREAUX (FRA) [1]
Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4] 6-1 6-4 Lorenzo FRIGERIO (ITA) / Francesco VILARDO (ITA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #13
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

DOUBLES

Final

Julius TVERIJONAS (LTU) / Federico ZEBALLOS (BOL) 6-3 6-3 Constantin BELOT (FRA) / Nicolas ROSENZWEIG (FRA) [4]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #14
Re: Turkey F20 [18 May/Antalya/Hard]

MAIN DRAW

Semifinal

Daniel COX (GBR) [1] 4-6 6-0 3-0 Retired Lorenzo FRIGERIO (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-4 6-1 Federico ZEBALLOS (BOL) [4]

Final

Erik CREPALDI (ITA) [2] 6-3 6-4 Daniel COX (GBR) [1]
 
1 - 14 of 14 Posts
Top