Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Bodrum
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Filip HORANSKY (SVK) 565 1
2 Jared DONALDSON (USA) 574 1
3 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) 575 2
4 Nikola MILOJEVIC (SRB) 581 2
5 Gregoire BARRERE (FRA) 635 3
6 Alex BLUMENBERG (BRA) 661 1
7 Baris ERGUDEN (TUR) 664 1
8 Tuna ALTUNA (TUR) 685 1
9 Francois-Arthur VIBERT (FRA) 727 5
10 Cem ILKEL (TUR) 732 1
11 Damiano DI IENNO (ITA) 952 6
12 Chris COOPRIDER (USA) 1026 1
13 Emanuele MOLINA (ITA) 1047 1
14 Anil YUKSEL (TUR) 1115 1
15 Efe YURTACAN (TUR) 1149= 1
16 Davide MELCHIORRE (ITA) 1164 1
17 Matteo MARFIA (ITA) 1223= 4
18 Anoosha SHAHGHOLI (IRI) 1415= 1

Qualifying

1 Berk ILIESCU (TUR) 1701= 1
2 Mert Naci TURKER (TUR) 1715= 1
3 Can OZTUZUN (TUR) 2139= 1
4 Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 7 1
5 Christian Oliver LEE (MAS) 113 2
6 Sean CARSON (AUS) 73 3
7 Ettore CAPELLO (ITA) 133 2
8 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) 163 1
9 Tadas BABELIS (LTU) 24 1
10 Young Seok KIM (KOR) 113 2
11 David SINGLE (AUS) 262 5
12 Osmancan SOYLER (TUR) 1
13 Ege ERDURAK (TUR) 1
14 Dylan LONG (AUS) 5
15 Fahad MASOOD (PAK) 1
16 Deniz ALAGOZ (TUR) 1
17 Murat GUREL (TUR) 1
18 Javier NASER (CHI) 5
19 Andreas BRACACI (ROU) 1
20 Haluk AKKOYUN (TUR) 1
21 Mehrdad SHAHIDIPOUR (IRI) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Young Seok KIM (KOR) [1] BYE
Mehmet Basri BEYAZIT (TUR) BYE
Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 6-4 2-6 6-3 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Sefa SULUOGLU (TUR) 6-3 6-3 Dylan LONG (AUS)
Ettore CAPELLO (ITA) 6-0 6-0 Fahad MASOOD (PAK)
David SINGLE (AUS) 6-0 6-3 Mehrdad SHAHIDIPOUR (IRI)
Shahin KHALEDAN (IRI) 6-2 6-1 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Durukan DURMUS (TUR) 7-5 5-7 6-2 Sean CARSON (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-2 6-2 Young Seok KIM (KOR)
Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 1-6 1-1 Retired Haluk AKKOYUN (TUR)
Damiano DI IENNO (ITA) 6-2 2-6 6-2 Emanuele MOLINA (ITA)
Alex BLUMENBERG (BRA) [6] 6-2 7-5 Anoosha SHAHGHOLI (IRI)
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 6-0 6-0 Ege ERDURAK (TUR)
Sefa SULUOGLU (TUR) 6-0 6-0 Mehmet Basri BEYAZIT (TUR)
Davide MELCHIORRE (ITA) 6-2 6-1 Murat GUREL (TUR)
Filip HORANSKY (SVK) [5] 7-5 6-4 Ettore CAPELLO (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) [7] 6-3 6-3 Berk ILIESCU (TUR)
Francois-Arthur VIBERT (FRA) 6-1 6-1 Efe YURTACAN (TUR)
Muhammet HAYLAZ (TUR) 6-3 7-6(3) Chris COOPRIDER (USA)
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-2 Anil YUKSEL (TUR)
Matteo MARFIA (ITA) 6-2 6-3 Tuna ALTUNA (TUR) [8]
Can OZTUZUN (TUR) 4-6 6-2 6-4 Durukan DURMUS (TUR)
Shahin KHALEDAN (IRI) 6-0 7-5 David SINGLE (AUS)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-2 7-6(5) Cem ILKEL (TUR)

2nd Round

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Alex BLUMENBERG (BRA) [6] 6-4 4-6 6-2 Damiano DI IENNO (ITA)
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 6-3 6-4 Sefa SULUOGLU (TUR)
Filip HORANSKY (SVK) [5] 6-1 7-5 Davide MELCHIORRE (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) [7] 4-6 6-4 6-3 Francois-Arthur VIBERT (FRA)
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-3 6-4 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Matteo MARFIA (ITA) 6-2 6-3 Can OZTUZUN (TUR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-1 7-6(7) Shahin KHALEDAN (IRI)

Quarterfinal

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-3 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA) [6]
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 7-5 4-6 6-1 Filip HORANSKY (SVK) [5]
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-2 Baris ERGUDEN (TUR) [7]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-0 7-6(2) Matteo MARFIA (ITA)

Semifinal

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 7-6(3) 6-3 Gregoire BARRERE (FRA) [4]
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-1 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2]

Final

Jared DONALDSON (USA) [3] 6-3 6-4 Nikola MILOJEVIC (SRB) [1]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

DOUBLES

1st Round

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] BYE
Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 7-6(8) 2-6 [10-6] Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) / Chris COOPRIDER (USA)
Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-3 6-2 Shahin KHALEDAN (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI)
Damiano DI IENNO (ITA) / Davide MELCHIORRE (ITA) 7-6(4) 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA) / Marcelo BRANDAO (BRA)
Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA) 6-3 6-3 Can OZTUZUN (TUR) / Sefa SULUOGLU (TUR)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-1 6-1 Dylan LONG (AUS) / David SINGLE (AUS)
Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR) 3-6 6-3 [10-2] Haluk AKKOYUN (TUR) / Murat GUREL (TUR)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] BYE

Quarterfinal

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] 6-1 6-0 Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 4-6 7-6(11) [10-0] Damiano DI IENNO (ITA) / Davide MELCHIORRE (ITA)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-3 6-2 Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] 7-6(1) 6-3 Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR)

Semifinal

Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-4 7-5 Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1]
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] 7-6(1) 4-6 [10-5] Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4]

Final

Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-4 7-5 Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

Qualy

Round 1

Young Seok KIM (KOR) [1] BYE
Mehmet Basri BEYAZIT (TUR) BYE
Sefa SULUOGLU (TUR) 6-3 6-3 Dylan LONG (AUS)
Ettore CAPELLO (ITA) 6-0 6-0 Fahad MASOOD (PAK)
Durukan DURMUS (TUR) 7-5 5-7 6-2 Sean CARSON (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

Qualy

Round 1

Young Seok KIM (KOR) [1] BYE
Mehmet Basri BEYAZIT (TUR) BYE
Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 6-4 2-6 6-3 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Sefa SULUOGLU (TUR) 6-3 6-3 Dylan LONG (AUS)
Ettore CAPELLO (ITA) 6-0 6-0 Fahad MASOOD (PAK)
David SINGLE (AUS) 6-0 6-3 Mehrdad SHAHIDIPOUR (IRI)
Shahin KHALEDAN (IRI) 6-2 6-1 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Durukan DURMUS (TUR) 7-5 5-7 6-2 Sean CARSON (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-2 6-2 Young Seok KIM (KOR)
Ferdun SHEVKEDOV (BUL) 1-6 1-1 Retired Haluk AKKOYUN (TUR)
Damiano DI IENNO (ITA) 6-2 2-6 6-2 Emanuele MOLINA (ITA)
Alex BLUMENBERG (BRA) [6] 6-2 7-5 Anoosha SHAHGHOLI (IRI)
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 6-0 6-0 Ege ERDURAK (TUR)
Sefa SULUOGLU (TUR) 6-0 6-0 Mehmet Basri BEYAZIT (TUR)
Davide MELCHIORRE (ITA) 6-2 6-1 Murat GUREL (TUR)
Filip HORANSKY (SVK) [5] 7-5 6-4 Ettore CAPELLO (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) [7] 6-3 6-3 Berk ILIESCU (TUR)
Francois-Arthur VIBERT (FRA) 6-1 6-1 Efe YURTACAN (TUR)
Muhammet HAYLAZ (TUR) 6-3 7-6(3) Chris COOPRIDER (USA)
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-2 Anil YUKSEL (TUR)
Matteo MARFIA (ITA) 6-2 6-3 Tuna ALTUNA (TUR) [8]
Can OZTUZUN (TUR) 4-6 6-2 6-4 Durukan DURMUS (TUR)
Shahin KHALEDAN (IRI) 6-0 7-5 David SINGLE (AUS)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-2 7-6(5) Cem ILKEL (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

DOUBLES

1st Round

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] BYE
Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 7-6(8) 2-6 [10-6] Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) / Chris COOPRIDER (USA)
Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-3 6-2 Shahin KHALEDAN (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI)
Damiano DI IENNO (ITA) / Davide MELCHIORRE (ITA) 7-6(4) 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA) / Marcelo BRANDAO (BRA)
Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA) 6-3 6-3 Can OZTUZUN (TUR) / Sefa SULUOGLU (TUR)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-1 6-1 Dylan LONG (AUS) / David SINGLE (AUS)
Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR) 3-6 6-3 [10-2] Haluk AKKOYUN (TUR) / Murat GUREL (TUR)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Ferdun SHEVKEDOV (BUL)
Alex BLUMENBERG (BRA) [6] 6-4 4-6 6-2 Damiano DI IENNO (ITA)
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 6-3 6-4 Sefa SULUOGLU (TUR)
Filip HORANSKY (SVK) [5] 6-1 7-5 Davide MELCHIORRE (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) [7] 4-6 6-4 6-3 Francois-Arthur VIBERT (FRA)
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-3 6-4 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Matteo MARFIA (ITA) 6-2 6-3 Can OZTUZUN (TUR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-1 7-6(7) Shahin KHALEDAN (IRI)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

DOUBLES

1st Round

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] BYE
Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 7-6(8) 2-6 [10-6] Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) / Chris COOPRIDER (USA)
Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-3 6-2 Shahin KHALEDAN (IRI) / Anoosha SHAHGHOLI (IRI)
Damiano DI IENNO (ITA) / Davide MELCHIORRE (ITA) 7-6(4) 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA) / Marcelo BRANDAO (BRA)
Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA) 6-3 6-3 Can OZTUZUN (TUR) / Sefa SULUOGLU (TUR)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-1 6-1 Dylan LONG (AUS) / David SINGLE (AUS)
Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR) 3-6 6-3 [10-2] Haluk AKKOYUN (TUR) / Murat GUREL (TUR)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] BYE

Quarterfinal

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] 6-1 6-0 Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-3 6-2 Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] 7-6(1) 6-3 Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-3 6-2 Alex BLUMENBERG (BRA) [6]
Gregoire BARRERE (FRA) [4] 7-5 4-6 6-1 Filip HORANSKY (SVK) [5]
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-2 Baris ERGUDEN (TUR) [7]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2] 6-0 7-6(2) Matteo MARFIA (ITA)

Semifinal

Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 7-6(3) 6-3 Gregoire BARRERE (FRA) [4]
Jared DONALDSON (USA) [3] 6-2 6-1 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1] 6-1 6-0 Sean CARSON (AUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 4-6 7-6(11) [10-0] Damiano DI IENNO (ITA) / Davide MELCHIORRE (ITA)
Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4] 6-3 6-2 Matteo MARFIA (ITA) / Emanuele MOLINA (ITA)
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] 7-6(1) 6-3 Muhammet HAYLAZ (TUR) / Berk ILIESCU (TUR)

Semifinal

Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-4 7-5 Tuna ALTUNA (TUR) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [1]
Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2] 7-6(1) 4-6 [10-5] Gregoire BARRERE (FRA) / Francois-Arthur VIBERT (FRA) [4]

Final

Cem ILKEL (TUR) / Efe YURTACAN (TUR) [3] 6-4 7-5 Baris ERGUDEN (TUR) / Anil YUKSEL (TUR) [2]
 

·
Registered
Joined
·
2,987 Posts
Re: Turkey F19 [2 June/Bodrum/Clay]

MAIN DRAW

Final


Jared DONALDSON (USA) [3] def Nikola MILOJEVIC (SRB) [1] 6-3 6-4
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
 
1 - 14 of 14 Posts
Top