Mens Tennis Forums banner

1 - 10 of 10 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Antalya-Belconti
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw

1 David RICE (GBR) 284 1
2 Ricardo RODRIGUEZ (VEN) 337 3
3 Bastian TRINKER (AUT) 375 1
4 Dimitar KUZMANOV (BUL) 480 1
5 Tiago FERNANDES (BRA) 562 1
6 Jared DONALDSON (USA) 580 1
7 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) 590 2
8 Denis YEVSEYEV (KAZ) 604 1
9 Sean BERMAN (USA) 640 1
10 Marat DEVIATIAROV (UKR) 642 4
11 Yusuke WATANUKI (JPN) 657 1
12 Baris ERGUDEN (TUR) 683 1
13 Alex BLUMENBERG (BRA) 720 1
14 Andrei PLOTNIY (RUS) 757 1
15 Thomas STATZBERGER (AUT) 857 1
16 Vladzimir KRUK (BLR) 978 1
17 Jathan MALIK (GBR) 984 1
18 Chris COOPRIDER (USA) 1021 1

Qualifying

1 Gustavo GUERSES (BRA) 1048 2
2 Adrian BODMER (SUI) 1128= 1
3 Julius TVERIJONAS (LTU) 1237 1
4 Alexander JHUN (GBR) 1352= 1
5 Mohd Assri MERZUKI (MAS) 1437= 1
6 Artur DUBINSKI (BLR) 1582= 1
7 Bruce STRACHAN (GBR) 1665= 1
8 Shahar ELBAZ (ISR) 1949= 1
9 Neeraj ELANGOVAN (IND) 2194= 1
10 Sean CARSON (AUS) 73 1
11 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) 163 1
12 Aleksas TVERIJONAS (LTU) 11 1
13 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) 406 1
14 Scott BROWNE (AUS) 115 1
15 Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 13 1
16 Drew VAN ORDERLAIN (USA) 352 1
17 Andrea DEL PRETE (ITA) 434 1
18 Scott william LISTER (GBR) 339 1
19 Young Seok KIM (KOR) 113 1
20 Imad AMER (PAK) 1
21 Andres BERNAL (DOM) 1
22 Pavle DALJEV (SRB) 1
23 Kaiser CONCHA (AUS) 1
24 Ali Mert KUYUMCU (TUR) 1
25 Batuhan CAKMAK (TUR) 1
26 Giuseppe FARAONE (ITA) 1
27 Fahad MASOOD (PAK) 1
28 Lukas ZVIKAS (LTU) 1
29 Erroll LAWRENCE (USA) 1
30 Srdjan LAZAREVIC (MNE) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Kirill DMITRIEV (RUS) [1] BYE
Fahad MASOOD (PAK) BYE
Sean CARSON (AUS) BYE
Imad AMER (PAK) BYE
Alexander JHUN (GBR) [2] BYE
Aleksas TVERIJONAS (LTU) BYE
Srdjan LAZAREVIC (MNE) BYE
Erroll LAWRENCE (USA) BYE
Miles BUGBY (GBR) [3] BYE
Ali Mert KUYUMCU (TUR) BYE
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 6-1 6-1 Marcelo BRANDAO (BRA)
Kaiser CONCHA (AUS) BYE
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] BYE
Drew VAN ORDERLAIN (USA) BYE
Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) BYE
Efekan SENOLSUN (TUR) BYE
Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5] BYE
Scott william LISTER (GBR) BYE
Young Seok KIM (KOR) BYE
Andres BERNAL (DOM) BYE
Bruce STRACHAN (GBR) [6] BYE
Lukas ZVIKAS (LTU) BYE
Andrea DEL PRETE (ITA) BYE
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] BYE
Artur DUBINSKI (BLR) [7] BYE
Pavle DALJEV (SRB) BYE
Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) BYE
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] BYE
Neeraj ELANGOVAN (IND) [8] BYE
Scott BROWNE (AUS) BYE
Batuhan CAKMAK (TUR) BYE
Shahar ELBAZ (ISR) [9] BYE

Round 2

Kirill DMITRIEV (RUS) [1] 6-0 6-0 Fahad MASOOD (PAK)
Sean CARSON (AUS) 6-0 6-2 Imad AMER (PAK)
Alexander JHUN (GBR) [2] 6-2 6-4 Aleksas TVERIJONAS (LTU)
Erroll LAWRENCE (USA) 6-3 7-5 Srdjan LAZAREVIC (MNE)
Miles BUGBY (GBR) [3] 6-0 6-0 Ali Mert KUYUMCU (TUR)
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 6-0 6-1 Kaiser CONCHA (AUS)
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] 6-3 6-2 Drew VAN ORDERLAIN (USA)
Efekan SENOLSUN (TUR) 6-2 7-5 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP)
Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5] 6-0 6-4 Scott william LISTER (GBR)
Young Seok KIM (KOR) 6-2 6-2 Andres BERNAL (DOM)
Bruce STRACHAN (GBR) [6] 6-1 6-1 Lukas ZVIKAS (LTU)
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] 6-4 7-6(5) Andrea DEL PRETE (ITA)
Artur DUBINSKI (BLR) [7] 6-1 6-2 Pavle DALJEV (SRB)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] 6-1 6-1 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Neeraj ELANGOVAN (IND) [8] 7-6(6) 6-3 Scott BROWNE (AUS)
Shahar ELBAZ (ISR) [9] 6-0 6-0 Batuhan CAKMAK (TUR)

Round 3

Kirill DMITRIEV (RUS) [1] 6-0 6-4 Sean CARSON (AUS)
Alexander JHUN (GBR) [2] 6-1 6-1 Erroll LAWRENCE (USA)
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 7-6(6) 6-2 Miles BUGBY (GBR) [3]
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] 6-3 6-0 Efekan SENOLSUN (TUR)
Young Seok KIM (KOR) 6-2 6-2 Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5]
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] 6-4 6-4 Bruce STRACHAN (GBR) [6]
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] 2-6 7-6(5) 6-3 Artur DUBINSKI (BLR) [7]
Shahar ELBAZ (ISR) [9] 3-6 6-3 7-6(3) Neeraj ELANGOVAN (IND) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

David RICE (GBR) [1] 6-0 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA)
Adrian BODMER (SUI) 6-3 1-0 Retired Yusuke WATANUKI (JPN)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) 4-6 6-2 6-3 Gustavo GUERSES (BRA)
Jared DONALDSON (USA) [5] 6-3 6-4 Jathan MALIK (GBR)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-1 6-2 Alexander JHUN (GBR)
Sefa SULUOGLU (TUR) 7-6(5) 7-5 Shahar ELBAZ (ISR)
Tiago FERNANDES (BRA) 6-2 6-0 Chris COOPRIDER (USA)
Denis YEVSEYEV (KAZ) [7] 6-0 6-1 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 6-2 6-3 Durukan DURMUS (TUR)
Young Seok KIM (KOR) 6-1 6-2 Laurynas ANTROPIKAS (LTU)
Julius TVERIJONAS (LTU) 7-6(5) 7-5 Thomas STATZBERGER (AUT)
Kirill DMITRIEV (RUS) 6-4 6-0 Dimitar KUZMANOV (BUL) [4]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6] 6-2 6-1 Fatih Taha ERUN (TUR)
Vladzimir KRUK (BLR) 3-6 7-6(4) 6-1 Andrei PLOTNIY (RUS)
Baris ERGUDEN (TUR) 6-2 7-5 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-1 6-2 Sean BERMAN (USA)

2nd Round

Adrian BODMER (SUI) 6-2 6-4 David RICE (GBR) [1]
Jared DONALDSON (USA) [5] 6-2 6-2 Gokberk ERGENEMAN (TUR)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-4 6-4 Sefa SULUOGLU (TUR)
Denis YEVSEYEV (KAZ) [7] 6-4 4-6 6-4 Tiago FERNANDES (BRA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 6-1 6-1 Young Seok KIM (KOR)
Julius TVERIJONAS (LTU) 3-3 Retired Kirill DMITRIEV (RUS)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6] 7-5 6-1 Vladzimir KRUK (BLR)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-2 6-1 Baris ERGUDEN (TUR)

Quarterfinal

Jared DONALDSON (USA) [5] 6-2 6-3 Adrian BODMER (SUI)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-2 6-3 Denis YEVSEYEV (KAZ) [7]
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 4-6 6-1 6-0 Julius TVERIJONAS (LTU)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 5-1 Retired Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6]

Semifinal

Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-3 6-4 Jared DONALDSON (USA) [5]
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-0 6-1 Marat DEVIATIAROV (UKR) [8]

Final

Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-0 4-6 6-2 Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

David RICE (GBR) / Sean THORNLEY (GBR) [1] 6-2 6-2 Dimitar KUZMANOV (BUL) / Ricardo RODRIGUEZ (VEN)
Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR) 7-6(6) 6-1 Aleksas TVERIJONAS (LTU) / Julius TVERIJONAS (LTU)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Efekan SENOLSUN (TUR) 7-6(4) 6-2 Gustavo GUERSES (BRA) / Thomas STATZBERGER (AUT) [4]
Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-1 6-2 Scott BROWNE (AUS) / Miles BUGBY (GBR)
Alex BLUMENBERG (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA) 1-0 Retired Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-2 6-2 Durukan DURMUS (TUR) / Fatih Taha ERUN (TUR)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN) 7-6(5) 6-0 Young Seok KIM (KOR) / Sefa SULUOGLU (TUR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) / Denis YEVSEYEV (KAZ) [2] 6-1 6-2 Andres BERNAL (DOM) / Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)

Quarterfinal

Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR) 5-7 7-6(3) [10-7] David RICE (GBR) / Sean THORNLEY (GBR) [1]
Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-0 6-2 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Efekan SENOLSUN (TUR)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-4 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN) 4-6 7-5 [10-8] Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) / Denis YEVSEYEV (KAZ) [2]

Semifinal

Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-0 6-2 Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-4 7-5 Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN)

Final

Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 7-6(15) 3-6 [11-9] Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3]
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy Draw

Round 1
Kirill DMITRIEV (RUS) [1] BYE
Fahad MASOOD (PAK) BYE
Sean CARSON (AUS) BYE
Imad AMER (PAK) BYE
Alexander JHUN (GBR) [2] BYE
Aleksas TVERIJONAS (LTU) BYE
Srdjan LAZAREVIC (MNE) BYE
Erroll LAWRENCE (USA) BYE
Miles BUGBY (GBR) [3] BYE
Ali Mert KUYUMCU (TUR) BYE
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 6-1 6-1 Marcelo BRANDAO (BRA)
Kaiser CONCHA (AUS) BYE
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] BYE
Drew VAN ORDERLAIN (USA) BYE
Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) BYE
Efekan SENOLSUN (TUR) BYE
Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5] BYE
Scott william LISTER (GBR) BYE
Young Seok KIM (KOR) BYE
Andres BERNAL (DOM) BYE
Bruce STRACHAN (GBR) [6] BYE
Lukas ZVIKAS (LTU) BYE
Andrea DEL PRETE (ITA) BYE
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] BYE
Artur DUBINSKI (BLR) [7] BYE
Pavle DALJEV (SRB) BYE
Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA) BYE
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] BYE
Neeraj ELANGOVAN (IND) [8] BYE
Scott BROWNE (AUS) BYE
Batuhan CAKMAK (TUR) BYE
Shahar ELBAZ (ISR) [9] BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 2

Kirill DMITRIEV (RUS) [1] 6-0 6-0 Fahad MASOOD (PAK)
Sean CARSON (AUS) 6-0 6-2 Imad AMER (PAK)
Alexander JHUN (GBR) [2] 6-2 6-4 Aleksas TVERIJONAS (LTU)
Erroll LAWRENCE (USA) 6-3 7-5 Srdjan LAZAREVIC (MNE)
Miles BUGBY (GBR) [3] 6-0 6-0 Ali Mert KUYUMCU (TUR)
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 6-0 6-1 Kaiser CONCHA (AUS)
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] 6-3 6-2 Drew VAN ORDERLAIN (USA)
Efekan SENOLSUN (TUR) 6-2 7-5 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP)
Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5] 6-0 6-4 Scott william LISTER (GBR)
Young Seok KIM (KOR) 6-2 6-2 Andres BERNAL (DOM)
Bruce STRACHAN (GBR) [6] 6-1 6-1 Lukas ZVIKAS (LTU)
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] 6-4 7-6(5) Andrea DEL PRETE (ITA)
Artur DUBINSKI (BLR) [7] 6-1 6-2 Pavle DALJEV (SRB)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] 6-1 6-1 Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)
Neeraj ELANGOVAN (IND) [8] 7-6(6) 6-3 Scott BROWNE (AUS)
Shahar ELBAZ (ISR) [9] 6-0 6-0 Batuhan CAKMAK (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 3

Kirill DMITRIEV (RUS) [1] 6-0 6-4 Sean CARSON (AUS)
Alexander JHUN (GBR) [2] 6-1 6-1 Erroll LAWRENCE (USA)
Laurynas ANTROPIKAS (LTU) 7-6(6) 6-2 Miles BUGBY (GBR) [3]
Julius TVERIJONAS (LTU) [4] 6-3 6-0 Efekan SENOLSUN (TUR)
Young Seok KIM (KOR) 6-2 6-2 Mohd Assri MERZUKI (MAS) [5]
Fatih Taha ERUN (TUR) [11] 6-4 6-4 Bruce STRACHAN (GBR) [6]
Gokberk ERGENEMAN (TUR) [10] 2-6 7-6(5) 6-3 Artur DUBINSKI (BLR) [7]
Shahar ELBAZ (ISR) [9] 3-6 6-3 7-6(3) Neeraj ELANGOVAN (IND) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

David RICE (GBR) [1] 6-0 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA)
Adrian BODMER (SUI) 6-3 1-0 Retired Yusuke WATANUKI (JPN)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) 4-6 6-2 6-3 Gustavo GUERSES (BRA)
Jared DONALDSON (USA) [5] 6-3 6-4 Jathan MALIK (GBR)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-1 6-2 Alexander JHUN (GBR)
Sefa SULUOGLU (TUR) 7-6(5) 7-5 Shahar ELBAZ (ISR)
Tiago FERNANDES (BRA) 6-2 6-0 Chris COOPRIDER (USA)
Denis YEVSEYEV (KAZ) [7] 6-0 6-1 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 6-2 6-3 Durukan DURMUS (TUR)
Young Seok KIM (KOR) 6-1 6-2 Laurynas ANTROPIKAS (LTU)
Julius TVERIJONAS (LTU) 7-6(5) 7-5 Thomas STATZBERGER (AUT)
Kirill DMITRIEV (RUS) 6-4 6-0 Dimitar KUZMANOV (BUL) [4]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6] 6-2 6-1 Fatih Taha ERUN (TUR)
Vladzimir KRUK (BLR) 3-6 7-6(4) 6-1 Andrei PLOTNIY (RUS)
Baris ERGUDEN (TUR) 6-2 7-5 Muhammet HAYLAZ (TUR)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-1 6-2 Sean BERMAN (USA)

2nd Round

Adrian BODMER (SUI) 6-2 6-4 David RICE (GBR) [1]
Jared DONALDSON (USA) [5] 6-2 6-2 Gokberk ERGENEMAN (TUR)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-4 6-4 Sefa SULUOGLU (TUR)
Denis YEVSEYEV (KAZ) [7] 6-4 4-6 6-4 Tiago FERNANDES (BRA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 6-1 6-1 Young Seok KIM (KOR)
Julius TVERIJONAS (LTU) 3-3 Retired Kirill DMITRIEV (RUS)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6] 7-5 6-1 Vladzimir KRUK (BLR)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-2 6-1 Baris ERGUDEN (TUR)

Quarterfinal

Jared DONALDSON (USA) [5] 6-2 6-3 Adrian BODMER (SUI)
Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-2 6-3 Denis YEVSEYEV (KAZ) [7]
Marat DEVIATIAROV (UKR) [8] 4-6 6-1 6-0 Julius TVERIJONAS (LTU)
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 5-1 Retired Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [6]

Semifinal

Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-3 6-4 Jared DONALDSON (USA) [5]
Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2] 6-0 6-1 Marat DEVIATIAROV (UKR) [8]

rice, yevseyev :eek:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

David RICE (GBR) / Sean THORNLEY (GBR) [1] 6-2 6-2 Dimitar KUZMANOV (BUL) / Ricardo RODRIGUEZ (VEN)
Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR) 7-6(6) 6-1 Aleksas TVERIJONAS (LTU) / Julius TVERIJONAS (LTU)
Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Efekan SENOLSUN (TUR) 7-6(4) 6-2 Gustavo GUERSES (BRA) / Thomas STATZBERGER (AUT) [4]
Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-1 6-2 Scott BROWNE (AUS) / Miles BUGBY (GBR)
Alex BLUMENBERG (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA) 1-0 Retired Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-2 6-2 Durukan DURMUS (TUR) / Fatih Taha ERUN (TUR)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN) 7-6(5) 6-0 Young Seok KIM (KOR) / Sefa SULUOGLU (TUR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) / Denis YEVSEYEV (KAZ) [2] 6-1 6-2 Andres BERNAL (DOM) / Gabriel CARNEIRO TORRES GONCALVES (BRA)

Quarterfinal

Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR) 5-7 7-6(3) [10-7] David RICE (GBR) / Sean THORNLEY (GBR) [1]
Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-0 6-2 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Efekan SENOLSUN (TUR)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-4 6-4 Alex BLUMENBERG (BRA) / Tiago FERNANDES (BRA)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN) 4-6 7-5 [10-8] Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) / Denis YEVSEYEV (KAZ) [2]

Semifinal

Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 6-0 6-2 Chris COOPRIDER (USA) / Jathan MALIK (GBR)
Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3] 6-4 7-5 Kirill DMITRIEV (RUS) / Yusuke WATANUKI (JPN)

Final

Artur DUBINSKI (BLR) / Vladzimir KRUK (BLR) 7-6(15) 3-6 [11-9] Marat DEVIATIAROV (UKR) / Andrei PLOTNIY (RUS) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Turkey F17 [19 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

Final

Bastian TRINKER (AUT) [3] 6-0 4-6 6-2 Ricardo RODRIGUEZ (VEN) [2]
 
1 - 10 of 10 Posts
Top