Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Antalya-Belconti
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw


1 Michal KONECNY (CZE) 350 1
2 Ramkumar RAMANATHAN (IND) 388 2
3 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) 586 1
4 Peter HELLER (GER) 648 1
5 Yusuke WATANUKI (JPN) 655 1
6 Hiroyasu EHARA (JPN) 683 1
7 Andrei CIUMAC (MDA) 758 1
8 Matthias WUNNER (GER) 759 1
9 Pruchya ISAROW (THA) 808 1
10 Sho KATAYAMA (JPN) 811 1
11 Teri GROLL (FRA) 997 P 1
12 Luis PATINO (MEX) 1005 1
13 Bastian WAGNER (GER) 1006 1
14 Matija PECOTIC (CRO) 1024 1
15 Matteo MARFIA (ITA) 1216= 1
16 Alexander JHUN (GBR) 1340= 1
17 Keivon TABRIZI (SUI) 1421= 1

Qualifying

1 Deivids JUKSA (LAT) 1445= 1
2 Gregor HUTTERER (AUT) 1551= 6
3 Hugo GRENIER (FRA) 1603= 1
4 Bruce STRACHAN (GBR) 1655= 1
5 Lukas WEINHANDL (AUT) 1668= 3
6 Maxim DMITRIEV (RUS) 2027= 1
7 Maxim KRAVTSOV (RUS) 2027= 1
8 Patrick GRIGORIU (ROU) 2133= 1
9 Andreas MOLTKE-LETH (DEN) 2133= 1
10 Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) 2206 1
11 David VOLFSON (CAN) 41 1
12 Timur SALBIEV (RUS) 62 1
13 Giacomo GUELFO (ITA) 342 (POR) 1
14 Kento TAGASHIRA (JPN) 141 1
15 Aria HARAJCHI (SUI) 68 1
16 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) 390 1
17 Ivan LIUTAREVICH (BLR) 21 1
18 Sean CARSON (AUS) 73 1
19 Fariduni BAKHODUR (TJK) 3 1
20 Frederik OERVAD (DEN) 15 1
21 Scott BROWNE (AUS) 115 1
22 Amar GALIJASEVIC (SWE) 456 1
23 Go James FUKUGAKI (JPN) 211 1
24 Ivan DMITRICHENKO (RUS) 253 1
25 Akinori UCHIUMI (JPN) 475 3
26 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) 451 1
27 Pierre GIMLA (FRA) 1
28 Maximilien SANSON (SUI) 2
29 Salar SARAYDARPOUR (USA) 3
30 Scott william LISTER (GBR) 1
31 Stanislav NEFEDOV (RUS) 1
32 Batuhan CAKMAK (TUR) 1
33 Dmitri MARFINSKY (RUS) 1
34 Darko BOJANOVIC (BIH) 2
35 Gerard CODINO (FRA) 1
36 Semen KOLKUNOV (RUS) 1
37 Vadim AMELIN (RUS) 1
38 Niko MURADASHVILI (RUS) 1
39 Alexandre ZANAT (FRA) 1
40 Tokhirov AZAMAT (UZB) 1
41 Egor SPIRIN (RUS) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Vladzimir KRUK (BLR) [1] BYE
Sean CARSON (AUS) BYE
Durukan DURMUS (TUR) 6-4 6-3 Darko BOJANOVIC (BIH)
Maximilien SANSON (SUI) BYE
Mats MORAING (GER) [2] BYE
Timur SALBIEV (RUS) BYE
Gabriel CHAPPUIS (SUI) 6-1 6-0 Pierre GIMLA (FRA)
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) BYE
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] BYE
Go James FUKUGAKI (JPN) 4-6 6-3 7-6(3) Amar GALIJASEVIC (SWE)
Ivan DMITRICHENKO (RUS) 6-0 6-0 Sercan YESILOVA (TUR)
Niko MURADASHVILI (RUS) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] BYE
Egor SPIRIN (RUS) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) 6-1 1-6 6-1 Scott william LISTER (GBR)
Sefa SULUOGLU (TUR) BYE
Maxim KRAVTSOV (RUS) [5] BYE
Stanislav NEFEDOV (RUS) BYE
Frederik OERVAD (DEN) 6-1 7-5 Jeremy DESPONT (SUI)
Aria HARAJCHI (SUI) BYE
Patrick GRIGORIU (ROU) [6] BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-1 6-0 Alexandre ZANAT (FRA)
Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) BYE
Andreas MOLTKE-LETH (DEN) [7] BYE
David VOLFSON (CAN) BYE
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 6-2 6-2 Dmitri MARFINSKY (RUS)
Semen KOLKUNOV (RUS) BYE
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [8] BYE
Vadim AMELIN (RUS) BYE
Tian Xiang HUI (CHN) 6-3 1-0 Retired Giacomo GUELFO (ITA)
Fariduni BAKHODUR (TJK) BYE

Round 2

Vladzimir KRUK (BLR) [1] 6-1 6-2 Sean CARSON (AUS)
Durukan DURMUS (TUR) 6-2 6-3 Maximilien SANSON (SUI)
Mats MORAING (GER) [2] 6-0 6-2 Timur SALBIEV (RUS)
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) 6-0 6-0 Gabriel CHAPPUIS (SUI)
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] 6-2 6-2 Go James FUKUGAKI (JPN)
Niko MURADASHVILI (RUS) 6-4 6-2 Ivan DMITRICHENKO (RUS)
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] 6-0 6-2 Egor SPIRIN (RUS)
Sefa SULUOGLU (TUR) 7-5 2-6 6-3 Kento TAGASHIRA (JPN)
Maxim KRAVTSOV (RUS) [5] 6-0 6-0 Stanislav NEFEDOV (RUS)
Aria HARAJCHI (SUI) 6-2 6-2 Frederik OERVAD (DEN)
Patrick GRIGORIU (ROU) [6] 6-2 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-1 6-0 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP)
David VOLFSON (CAN) 6-1 2-6 7-5 Andreas MOLTKE-LETH (DEN) [7]
Ivan LIUTAREVICH (BLR) Walkover Semen KOLKUNOV (RUS)
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [8] 6-0 3-0 Retired Vadim AMELIN (RUS)
Tian Xiang HUI (CHN) 6-1 6-3 Fariduni BAKHODUR (TJK)

Round 3

Vladzimir KRUK (BLR) [1] 6-4 6-2 Durukan DURMUS (TUR)
Mats MORAING (GER) [2] 6-3 6-4 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS)
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] 7-6(8) 7-6(2) Niko MURADASHVILI (RUS)
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] 6-1 6-2 Sefa SULUOGLU (TUR)
Aria HARAJCHI (SUI) 7-6(4) 7-5 Maxim KRAVTSOV (RUS) [5]
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-2 6-3 Patrick GRIGORIU (ROU) [6]
David VOLFSON (CAN) 6-0 6-4 Ivan LIUTAREVICH (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 6-3 Teri GROLL (FRA)
Sho KATAYAMA (JPN) 6-0 6-2 Gregor HUTTERER (AUT)
Alexander JHUN (GBR) 6-4 2-6 6-3 Barkin YALCINKALE (TUR)
Matthias WUNNER (GER) [8] 4-6 6-3 6-3 David VOLFSON (CAN)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-2 4-6 6-3 Pruchya ISAROW (THA)
Vladzimir KRUK (BLR) 6-2 6-2 Maxim DMITRIEV (RUS)
Luis PATINO (MEX) 6-2 2-6 7-5 Bastian WAGNER (GER)
Andrei CIUMAC (MDA) [7] 6-1 7-6(5) Matteo MARFIA (ITA)
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-4 Bruce STRACHAN (GBR)
Keivon TABRIZI (SUI) 6-1 6-2 Tian Xiang HUI (CHN)
Matija PECOTIC (CRO) 6-0 6-1 Aria HARAJCHI (SUI)
Peter HELLER (GER) [4] 3-6 6-3 6-4 Hugo GRENIER (FRA)
Mats MORAING (GER) 6-3 6-7(3) 6-1 Yusuke WATANUKI (JPN) [5]
Scott BROWNE (AUS) 6-0 6-0 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-3 6-1 Ege ERDURAK (TUR)
Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2] 6-1 7-6(4) Lukas WEINHANDL (AUT)

2nd Round

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 5-7 6-3 Sho KATAYAMA (JPN)
Matthias WUNNER (GER) [8] 6-3 6-2 Alexander JHUN (GBR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-3 6-4 Vladzimir KRUK (BLR)
Luis PATINO (MEX) 7-5 5-0 Retired Andrei CIUMAC (MDA) [7]
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-0 Keivon TABRIZI (SUI)
Matija PECOTIC (CRO) 7-6(3) 6-3 Peter HELLER (GER) [4]
Mats MORAING (GER) 6-3 6-1 Scott BROWNE (AUS)
Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2] 6-0 6-1 Ricardo CHILE-FONTE (CUB)

Quarterfinal

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 4-6 6-2 Matthias WUNNER (GER) [8]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 7-6(1) 6-0 Luis PATINO (MEX)
Matija PECOTIC (CRO) 6-2 6-1 Hiroyasu EHARA (JPN) [6]
Mats MORAING (GER) 7-5 7-5 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2]

Semifinal

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-2 6-1 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3]
Mats MORAING (GER) Walkover Matija PECOTIC (CRO)

Final

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-1 6-4 Mats MORAING (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] 6-1 6-4 Vladzimir KRUK (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Matija PECOTIC (CRO) / Lukas WEINHANDL (AUT) 6-3 4-6 [10-4] Alexander JHUN (GBR) / Yusuke WATANUKI (JPN)
Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 7-6(3) 6-1 Mats MORAING (GER) / Matthias WUNNER (GER)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) / Luis PATINO (MEX) 6-4 6-3 Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN)
Timur SALBIEV (RUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 6-4 6-1 Vadim AMELIN (RUS) / Maxim DMITRIEV (RUS)
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-1 6-0 Gregor HUTTERER (AUT) / Keivon TABRIZI (SUI)
Ivan DMITRICHENKO (RUS) / Hugo GRENIER (FRA) Walkover Sefa SULUOGLU (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2] 6-2 6-1 Patrick GRIGORIU (ROU) / Matteo MARFIA (ITA)

Quarterfinal

Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] Walkover Matija PECOTIC (CRO) / Lukas WEINHANDL (AUT)
Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-2 6-3 Ricardo CHILE-FONTE (CUB) / Luis PATINO (MEX)
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-3 6-1 Timur SALBIEV (RUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2] 6-2 6-2 Ivan DMITRICHENKO (RUS) / Hugo GRENIER (FRA)

Semifinal

Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-4 3-6 [10-5] Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-2 6-2 Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2]

Final

Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-0 6-1 Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 1

Vladzimir KRUK (BLR) [1] BYE
Sean CARSON (AUS) BYE
Durukan DURMUS (TUR) 6-4 6-3 Darko BOJANOVIC (BIH)
Maximilien SANSON (SUI) BYE
Mats MORAING (GER) [2] BYE
Timur SALBIEV (RUS) BYE
Gabriel CHAPPUIS (SUI) 6-1 6-0 Pierre GIMLA (FRA)
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) BYE
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] BYE
Go James FUKUGAKI (JPN) 4-6 6-3 7-6(3) Amar GALIJASEVIC (SWE)
Ivan DMITRICHENKO (RUS) 6-0 6-0 Sercan YESILOVA (TUR)
Niko MURADASHVILI (RUS) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] BYE
Egor SPIRIN (RUS) BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) 6-1 1-6 6-1 Scott william LISTER (GBR)
Sefa SULUOGLU (TUR) BYE
Maxim KRAVTSOV (RUS) [5] BYE
Stanislav NEFEDOV (RUS) BYE
Frederik OERVAD (DEN) 6-1 7-5 Jeremy DESPONT (SUI)
Aria HARAJCHI (SUI) BYE
Patrick GRIGORIU (ROU) [6] BYE
Akinori UCHIUMI (JPN) BYE
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-1 6-0 Alexandre ZANAT (FRA)
Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP) BYE
Andreas MOLTKE-LETH (DEN) [7] BYE
David VOLFSON (CAN) BYE
Ivan LIUTAREVICH (BLR) 6-2 6-2 Dmitri MARFINSKY (RUS)
Semen KOLKUNOV (RUS) BYE
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [8] BYE
Vadim AMELIN (RUS) BYE
Tian Xiang HUI (CHN) 6-3 1-0 Retired Giacomo GUELFO (ITA)
Fariduni BAKHODUR (TJK) BYE

Round 2

Vladzimir KRUK (BLR) [1] 6-1 6-2 Sean CARSON (AUS)
Durukan DURMUS (TUR) 6-2 6-3 Maximilien SANSON (SUI)
Mats MORAING (GER) [2] 6-0 6-2 Timur SALBIEV (RUS)
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) 6-0 6-0 Gabriel CHAPPUIS (SUI)
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] 6-2 6-2 Go James FUKUGAKI (JPN)
Niko MURADASHVILI (RUS) 6-4 6-2 Ivan DMITRICHENKO (RUS)
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] 6-0 6-2 Egor SPIRIN (RUS)
Sefa SULUOGLU (TUR) 7-5 2-6 6-3 Kento TAGASHIRA (JPN)
Maxim KRAVTSOV (RUS) [5] 6-0 6-0 Stanislav NEFEDOV (RUS)
Aria HARAJCHI (SUI) 6-2 6-2 Frederik OERVAD (DEN)
Patrick GRIGORIU (ROU) [6] 6-2 6-3 Akinori UCHIUMI (JPN)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-1 6-0 Jorge BLANCO GUADALUPE (ESP)
David VOLFSON (CAN) 6-1 2-6 7-5 Andreas MOLTKE-LETH (DEN) [7]
Ivan LIUTAREVICH (BLR) Walkover Semen KOLKUNOV (RUS)
Tinotenda CHANAKIRA (ZIM) [8] 6-0 3-0 Retired Vadim AMELIN (RUS)
Tian Xiang HUI (CHN) 6-1 6-3 Fariduni BAKHODUR (TJK)

Round 3

Vladzimir KRUK (BLR) [1] 6-4 6-2 Durukan DURMUS (TUR)
Mats MORAING (GER) [2] 6-3 6-4 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS)
Lukas WEINHANDL (AUT) [3] 7-6(8) 7-6(2) Niko MURADASHVILI (RUS)
Barkin YALCINKALE (TUR) [4] 6-1 6-2 Sefa SULUOGLU (TUR)
Aria HARAJCHI (SUI) 7-6(4) 7-5 Maxim KRAVTSOV (RUS) [5]
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-2 6-3 Patrick GRIGORIU (ROU) [6]
David VOLFSON (CAN) 6-0 6-4 Ivan LIUTAREVICH (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Sho KATAYAMA (JPN) 6-0 6-2 Gregor HUTTERER (AUT)
Luis PATINO (MEX) 6-2 2-6 7-5 Bastian WAGNER (GER)
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-4 Bruce STRACHAN (GBR)
Peter HELLER (GER) [4] 3-6 6-3 6-4 Hugo GRENIER (FRA)
Scott BROWNE (AUS) 6-0 6-0 Salar SARAYDARPOUR (USA)

heller =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] 6-1 6-4 Vladzimir KRUK (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Matija PECOTIC (CRO) / Lukas WEINHANDL (AUT) 6-3 4-6 [10-4] Alexander JHUN (GBR) / Yusuke WATANUKI (JPN)
Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 7-6(3) 6-1 Mats MORAING (GER) / Matthias WUNNER (GER)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) / Luis PATINO (MEX) 6-4 6-3 Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN)
Timur SALBIEV (RUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 6-4 6-1 Vadim AMELIN (RUS) / Maxim DMITRIEV (RUS)
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-1 6-0 Gregor HUTTERER (AUT) / Keivon TABRIZI (SUI)
Ivan DMITRICHENKO (RUS) / Hugo GRENIER (FRA) Walkover Sefa SULUOGLU (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2] 6-2 6-1 Patrick GRIGORIU (ROU) / Matteo MARFIA (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 6-3 Teri GROLL (FRA)
Sho KATAYAMA (JPN) 6-0 6-2 Gregor HUTTERER (AUT)
Alexander JHUN (GBR) 6-4 2-6 6-3 Barkin YALCINKALE (TUR)
Matthias WUNNER (GER) [8] 4-6 6-3 6-3 David VOLFSON (CAN)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-2 4-6 6-3 Pruchya ISAROW (THA)
Vladzimir KRUK (BLR) 6-2 6-2 Maxim DMITRIEV (RUS)
Luis PATINO (MEX) 6-2 2-6 7-5 Bastian WAGNER (GER)
Andrei CIUMAC (MDA) [7] 6-1 7-6(5) Matteo MARFIA (ITA)
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-4 Bruce STRACHAN (GBR)
Keivon TABRIZI (SUI) 6-1 6-2 Tian Xiang HUI (CHN)
Matija PECOTIC (CRO) 6-0 6-1 Aria HARAJCHI (SUI)
Peter HELLER (GER) [4] 3-6 6-3 6-4 Hugo GRENIER (FRA)
Mats MORAING (GER) 6-3 6-7(3) 6-1 Yusuke WATANUKI (JPN) [5]
Scott BROWNE (AUS) 6-0 6-0 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-3 6-1 Ege ERDURAK (TUR)
Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2] 6-1 7-6(4) Lukas WEINHANDL (AUT)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] 6-1 6-4 Vladzimir KRUK (BLR) / Ivan LIUTAREVICH (BLR)
Matija PECOTIC (CRO) / Lukas WEINHANDL (AUT) 6-3 4-6 [10-4] Alexander JHUN (GBR) / Yusuke WATANUKI (JPN)
Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 7-6(3) 6-1 Mats MORAING (GER) / Matthias WUNNER (GER)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) / Luis PATINO (MEX) 6-4 6-3 Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN)
Timur SALBIEV (RUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA) 6-4 6-1 Vadim AMELIN (RUS) / Maxim DMITRIEV (RUS)
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-1 6-0 Gregor HUTTERER (AUT) / Keivon TABRIZI (SUI)
Ivan DMITRICHENKO (RUS) / Hugo GRENIER (FRA) Walkover Sefa SULUOGLU (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2] 6-2 6-1 Patrick GRIGORIU (ROU) / Matteo MARFIA (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-3 6-4 Vladzimir KRUK (BLR)
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-0 Keivon TABRIZI (SUI)
Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2] 6-0 6-1 Ricardo CHILE-FONTE (CUB)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

i think so...no results from today either
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 5-7 6-3 Sho KATAYAMA (JPN)
Matthias WUNNER (GER) [8] 6-3 6-2 Alexander JHUN (GBR)
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-3 6-4 Vladzimir KRUK (BLR)
Luis PATINO (MEX) 7-5 5-0 Retired Andrei CIUMAC (MDA) [7]
Hiroyasu EHARA (JPN) [6] 6-1 6-0 Keivon TABRIZI (SUI)
Matija PECOTIC (CRO) 7-6(3) 6-3 Peter HELLER (GER) [4]
Mats MORAING (GER) 6-3 6-1 Scott BROWNE (AUS)
Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2] 6-0 6-1 Ricardo CHILE-FONTE (CUB)

Quarterfinal

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-3 4-6 6-2 Matthias WUNNER (GER) [8]
Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 7-6(1) 6-0 Luis PATINO (MEX)
Matija PECOTIC (CRO) 6-2 6-1 Hiroyasu EHARA (JPN) [6]
Mats MORAING (GER) 7-5 7-5 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-2 6-3 Ricardo CHILE-FONTE (CUB) / Luis PATINO (MEX)
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-3 6-1 Timur SALBIEV (RUS) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2] 6-2 6-2 Ivan DMITRICHENKO (RUS) / Hugo GRENIER (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

Semifinal

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-2 6-1 Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3]
Mats MORAING (GER) Walkover Matija PECOTIC (CRO)

Final

Michal KONECNY (CZE) [1] 6-1 6-4 Mats MORAING (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Turkey F15 [5 May/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-4 3-6 [10-5] Michal KONECNY (CZE) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3] 6-2 6-2 Pruchya ISAROW (THA) / Nuttanon KADCHAPANAN (THA) [2]

Final

Hiroyasu EHARA (JPN) / Sho KATAYAMA (JPN) [4] 6-0 6-1 Peter HELLER (GER) / Jaime PULGAR-GARCIA (ESP) [3]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top