Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Antalya-Belconti
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw

1 Ramkumar RAMANATHAN (IND) 389 2
2 Anton ZAITSEV (RUS) 404 1
3 Stanislav VOVK (RUS) 405 2
4 Hugo NYS (FRA) 494 1
5 Miki JANKOVIC (SRB) 558 1
6 Peter HELLER (GER) 667 6
7 Bumpei SATO (JPN) 695 2
8 Martins PODZUS (LAT) 696 1
9 Julien DEMOIS (FRA) 734 1
10 Sho KATAYAMA (JPN) 825 1
11 Sasa STOJISAVLJEVIC (SRB) 840 1
12 Dekel BAR (ISR) 876 1
13 Janis PODZUS (LAT) 882 1
14 Alexis KLEGOU (BEN) 890 1
15 Franjo RASPUDIC (CRO) 893 1
16 Ugo NASTASI (LUX) 948 1
17 Luca MARGAROLI (SUI) 982 2
18 Luis PATINO (MEX) 1003 1

Qualifying

1 Eric FOMBA (FRA) 1206= 2
2 Suren VARTANYAN (RUS) 1301= 1
3 Simeon ROSSIER (SUI) 1428= 3
4 Beka KOMAKHIDZE (RUS) 1428= 2
5 Berk ILIESCU (TUR) 1696= 1
6 Plamen MILUSHEV (BUL) 1818= 1
7 Maxim DMITRIEV (RUS) 2017= 1
8 Anton DESYATNIK (RUS) 2156= 1
9 Mathieu GUENAT (SUI) 14 4
10 Timur SALBIEV (RUS) 62 1
11 Mika JULIN (FIN) 60 1
12 Aleksandar VUKIC (AUS) 93 1
13 Scott BROWNE (AUS) 115 1
14 Vasil SHANDAROV (BUL) 13 1
15 Aria HARAJCHI (SUI) 68 1
16 Kento TAGASHIRA (JPN) 141 1
17 Jan ZEDNIK (CZE) 42 1
18 Vadim CHERGOV (BUL) 16 1
19 Egor KUPRIN (RUS) 455 2
20 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) 27 1
21 Go James FUKUGAKI (JPN) 211 1
22 Luca GIACOMELLI (SUI) 127 1
23 Arnaud NEVEUX (BEL) 123 1
24 Tom DIEDERICH (LUX) 7 1
25 Janosch KRAENZLE (SUI) 185 1
26 Giacomo GUELFO (ITA) 342 (POR) 1
27 Akinori UCHIUMI (JPN) 475 2
28 David VOLFSON (CAN) 41 1
29 Tristan MERAUT (FRA) 311 2
30 Arthur BEDEL (FRA) 1
31 Utsarg GROVER (IND) 1
32 Andrey PECHKIN (RUS) 1
33 Vladislav GORODETSKY (UKR) 1
34 Davud AMIROV (RUS) 2
35 Salar SARAYDARPOUR (USA) 1
36 Gokberk ERGENEMAN (TUR) 2
37 Yves TRABER (SUI) 1
38 David RENNHAK (GER) 1
39 Andelko BLAGOJEVIC (SUI) 1
40 Robert ZIGANSHIN (RUS) 2
41 Atly KURBANOV (TKM) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Andrei CIUMAC (MDA) [1] BYE
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-3 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Aleksandar VUKIC (AUS) BYE
Arthur BEDEL (FRA) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [2] BYE
David RENNHAK (GER) 6-0 6-0 Yves TRABER (SUI)
Tom DIEDERICH (LUX) 6-4 6-4 Verneri TUOMI (FIN)
Tristan MERAUT (FRA) BYE
Plamen MILUSHEV (BUL) [3] BYE
Mathieu GUENAT (SUI) 6-1 6-2 Go James FUKUGAKI (JPN)
Akinori UCHIUMI (JPN) 6-2 6-4 Andelko BLAGOJEVIC (SUI)
Andrey PECHKIN (RUS) BYE
Yvo PANAK (CZE) [4] BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) 7-5 6-3 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Luca GIACOMELLI (SUI) 6-3 6-2 Bahtiyar ATABAEV (TKM)
Jan ZEDNIK (CZE) BYE
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] BYE
Atly KURBANOV (TKM) 4-6 6-1 6-3 Maksim ZUBKOU (BLR)
Vasil SHANDAROV (BUL) 6-4 6-3 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Timur SALBIEV (RUS) BYE
Anton DESYATNIK (RUS) [6] BYE
Denis BORISOV (RUS) BYE
Vadim CHERGOV (BUL) 6-3 4-6 6-2 Utsarg GROVER (IND)
Aria HARAJCHI (SUI) BYE
Yuriy ROGUSSKIY (TKM) BYE
David VOLFSON (CAN) 6-3 6-0 Scott BROWNE (AUS)
Giacomo GUELFO (ITA) BYE
Mika JULIN (FIN) BYE
Gurbanberdi GURBANBERDIYEV (TKM) BYE
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) BYE
Georgiy POCHAY (TKM) 6-3 6-1 Egor KUPRIN (RUS)
Janosch KRAENZLE (SUI) BYE

Round 2

Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-2 6-0 Andrei CIUMAC (MDA) [1]
Aleksandar VUKIC (AUS) 6-1 6-3 Arthur BEDEL (FRA)
Barkin YALCINKALE (TUR) [2] 6-1 6-1 David RENNHAK (GER)
Tristan MERAUT (FRA) 6-2 2-6 6-2 Tom DIEDERICH (LUX)
Mathieu GUENAT (SUI) 6-2 6-3 Plamen MILUSHEV (BUL) [3]
Andrey PECHKIN (RUS) 6-1 7-5 Akinori UCHIUMI (JPN)
Yvo PANAK (CZE) [4] 6-3 6-1 Kento TAGASHIRA (JPN)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-4 6-2 Luca GIACOMELLI (SUI)
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] 7-6(1) 6-1 Atly KURBANOV (TKM)
Timur SALBIEV (RUS) 6-2 6-7(2) 6-4 Vasil SHANDAROV (BUL)
Anton DESYATNIK (RUS) [6] 6-1 6-1 Denis BORISOV (RUS)
Aria HARAJCHI (SUI) 6-4 6-1 Vadim CHERGOV (BUL)
David VOLFSON (CAN) 6-0 6-0 Yuriy ROGUSSKIY (TKM)
Mika JULIN (FIN) 7-6(4) 6-2 Giacomo GUELFO (ITA)
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) 6-2 6-3 Gurbanberdi GURBANBERDIYEV (TKM)
Janosch KRAENZLE (SUI) 7-6(6) 6-4 Georgiy POCHAY (TKM)

Round 3

Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 1-6 7-5 7-6(2) Aleksandar VUKIC (AUS)
Tristan MERAUT (FRA) 6-3 6-3 Barkin YALCINKALE (TUR) [2]
Mathieu GUENAT (SUI) 6-3 6-3 Andrey PECHKIN (RUS)
Yvo PANAK (CZE) [4] 6-3 6-1 Jan ZEDNIK (CZE)
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] 6-2 6-3 Timur SALBIEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [6] 6-3 6-0 Aria HARAJCHI (SUI)
David VOLFSON (CAN) 7-5 6-1 Mika JULIN (FIN)
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) 6-2 6-1 Janosch KRAENZLE (SUI)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] 7-5 6-4 Yvo PANAK (CZE)
Franjo RASPUDIC (CRO) 6-2 6-1 Beka KOMAKHIDZE (RUS)
Sho KATAYAMA (JPN) 6-2 6-0 Berk ILIESCU (TUR)
Martins PODZUS (LAT) [8] 6-2 6-1 Dekel BAR (ISR)
Hugo NYS (FRA) [4] 6-1 6-0 Maxim DMITRIEV (RUS)
Tristan MERAUT (FRA) 6-1 6-3 Suren VARTANYAN (RUS)
Janis PODZUS (LAT) 6-4 6-4 Luis PATINO (MEX)
Peter HELLER (GER) [5] 6-4 6-3 Mathieu GUENAT (SUI)
Julien DEMOIS (FRA) [7] 6-3 6-1 Luca MARGAROLI (SUI)
Sergei BUBKA (UKR) 6-4 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 7-6(5) 6-3 Anton DESYATNIK (RUS)
Stanislav VOVK (RUS) [3] 6-4 6-1 Ugo NASTASI (LUX)
Bumpei SATO (JPN) [6] 6-3 6-4 Aleksandr ERNEPESOV (TKM)
Alexis KLEGOU (BEN) 6-2 6-2 Robert ZIGANSHIN (RUS)
Simeon ROSSIER (SUI) 2-6 6-4 6-2 David VOLFSON (CAN)
Anton ZAITSEV (RUS) [2] 6-3 6-1 Eric FOMBA (FRA)

2nd Round

Franjo RASPUDIC (CRO) 6-4 6-1 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Martins PODZUS (LAT) [8] 7-6(5) 6-1 Sho KATAYAMA (JPN)
Hugo NYS (FRA) [4] 6-1 6-1 Tristan MERAUT (FRA)
Peter HELLER (GER) [5] 7-5 2-6 6-1 Janis PODZUS (LAT)
Julien DEMOIS (FRA) [7] 7-6(7) 6-4 Sergei BUBKA (UKR)
Stanislav VOVK (RUS) [3] 6-2 6-4 Ricardo CHILE-FONTE (CUB)
Alexis KLEGOU (BEN) 7-5 6-2 Bumpei SATO (JPN) [6]
Anton ZAITSEV (RUS) [2] 6-1 6-1 Simeon ROSSIER (SUI)

Quarterfinal

Martins PODZUS (LAT) [8] 6-4 3-0 Retired Franjo RASPUDIC (CRO)
Peter HELLER (GER) [5] 6-4 6-2 Hugo NYS (FRA) [4]
Julien DEMOIS (FRA) [7] 6-3 6-4 Stanislav VOVK (RUS) [3]
Alexis KLEGOU (BEN) 6-4 6-4 Anton ZAITSEV (RUS) [2]

Semifinal

Peter HELLER (GER) [5] 6-7(3) 7-6(4) 6-2 Martins PODZUS (LAT) [8]
Alexis KLEGOU (BEN) 6-1 6-2 Julien DEMOIS (FRA) [7]

Final

Alexis KLEGOU (BEN) 4-6 6-1 6-0 Peter HELLER (GER) [5]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI) 5-7 7-6(4) [10-1] Andrei CIUMAC (MDA) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN) 6-3 6-2 Arthur BEDEL (FRA) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] Walkover Eric FOMBA (FRA) / Ugo NASTASI (LUX)
Vadim CHERGOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-4 Maxim DMITRIEV (RUS) / Suren VARTANYAN (RUS)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-3 6-1 Berk ILIESCU (TUR) / Timur SALBIEV (RUS)
Peter HELLER (GER) / Hugo NYS (FRA) [3] 6-0 6-4 Mika JULIN (FIN) / Verneri TUOMI (FIN)
Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO) 6-4 6-4 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2] 6-3 4-6 [10-5] Sergei BUBKA (UKR) / Evgeny KIRILLOV (RUS)

Quarterfinal

Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI) 6-4 5-7 [11-9] Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN)
Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] 6-0 6-3 Vadim CHERGOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-1 1-6 [10-4] Peter HELLER (GER) / Hugo NYS (FRA) [3]
Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2] Walkover Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO)

Semifinal

Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] 6-2 6-3 Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-2 6-3 Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2]

Final

Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-4 7-5 Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 1

Andrei CIUMAC (MDA) [1] BYE
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-3 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Aleksandar VUKIC (AUS) BYE
Arthur BEDEL (FRA) BYE
Barkin YALCINKALE (TUR) [2] BYE
David RENNHAK (GER) 6-0 6-0 Yves TRABER (SUI)
Tom DIEDERICH (LUX) 6-4 6-4 Verneri TUOMI (FIN)
Tristan MERAUT (FRA) BYE
Plamen MILUSHEV (BUL) [3] BYE
Mathieu GUENAT (SUI) 6-1 6-2 Go James FUKUGAKI (JPN)
Akinori UCHIUMI (JPN) 6-2 6-4 Andelko BLAGOJEVIC (SUI)
Andrey PECHKIN (RUS) BYE
Yvo PANAK (CZE) [4] BYE
Kento TAGASHIRA (JPN) 7-5 6-3 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Luca GIACOMELLI (SUI) 6-3 6-2 Bahtiyar ATABAEV (TKM)
Jan ZEDNIK (CZE) BYE
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] BYE
Atly KURBANOV (TKM) 4-6 6-1 6-3 Maksim ZUBKOU (BLR)
Vasil SHANDAROV (BUL) 6-4 6-3 Salar SARAYDARPOUR (USA)
Timur SALBIEV (RUS) BYE
Anton DESYATNIK (RUS) [6] BYE
Denis BORISOV (RUS) BYE
Vadim CHERGOV (BUL) 6-3 4-6 6-2 Utsarg GROVER (IND)
Aria HARAJCHI (SUI) BYE
Yuriy ROGUSSKIY (TKM) BYE
David VOLFSON (CAN) 6-3 6-0 Scott BROWNE (AUS)
Giacomo GUELFO (ITA) BYE
Mika JULIN (FIN) BYE
Gurbanberdi GURBANBERDIYEV (TKM) BYE
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) BYE
Georgiy POCHAY (TKM) 6-3 6-1 Egor KUPRIN (RUS)
Janosch KRAENZLE (SUI) BYE

Round 2

Aleksandar VUKIC (AUS) 6-1 6-3 Arthur BEDEL (FRA)
Anton DESYATNIK (RUS) [6] 6-1 6-1 Denis BORISOV (RUS)
Mika JULIN (FIN) 7-6(4) 6-2 Giacomo GUELFO (ITA)
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) 6-2 6-3 Gurbanberdi GURBANBERDIYEV (TKM)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 2

Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 6-2 6-0 Andrei CIUMAC (MDA) [1]
Aleksandar VUKIC (AUS) 6-1 6-3 Arthur BEDEL (FRA)
Barkin YALCINKALE (TUR) [2] 6-1 6-1 David RENNHAK (GER)
Tristan MERAUT (FRA) 6-2 2-6 6-2 Tom DIEDERICH (LUX)
Mathieu GUENAT (SUI) 6-2 6-3 Plamen MILUSHEV (BUL) [3]
Andrey PECHKIN (RUS) 6-1 7-5 Akinori UCHIUMI (JPN)
Yvo PANAK (CZE) [4] 6-3 6-1 Kento TAGASHIRA (JPN)
Jan ZEDNIK (CZE) 6-4 6-2 Luca GIACOMELLI (SUI)
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] 7-6(1) 6-1 Atly KURBANOV (TKM)
Timur SALBIEV (RUS) 6-2 6-7(2) 6-4 Vasil SHANDAROV (BUL)
Anton DESYATNIK (RUS) [6] 6-1 6-1 Denis BORISOV (RUS)
Aria HARAJCHI (SUI) 6-4 6-1 Vadim CHERGOV (BUL)
David VOLFSON (CAN) 6-0 6-0 Yuriy ROGUSSKIY (TKM)
Mika JULIN (FIN) 7-6(4) 6-2 Giacomo GUELFO (ITA)
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) 6-2 6-3 Gurbanberdi GURBANBERDIYEV (TKM)
Janosch KRAENZLE (SUI) 7-6(6) 6-4 Georgiy POCHAY (TKM)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

Qualy

Round 3

Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 1-6 7-5 7-6(2) Aleksandar VUKIC (AUS)
Tristan MERAUT (FRA) 6-3 6-3 Barkin YALCINKALE (TUR) [2]
Mathieu GUENAT (SUI) 6-3 6-3 Andrey PECHKIN (RUS)
Yvo PANAK (CZE) [4] 6-3 6-1 Jan ZEDNIK (CZE)
Maxim DMITRIEV (RUS) [5] 6-2 6-3 Timur SALBIEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [6] 6-3 6-0 Aria HARAJCHI (SUI)
David VOLFSON (CAN) 7-5 6-1 Mika JULIN (FIN)
Aleksandr ERNEPESOV (TKM) 6-2 6-1 Janosch KRAENZLE (SUI)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Janis PODZUS (LAT) 6-4 6-4 Luis PATINO (MEX)
Peter HELLER (GER) [5] 6-4 6-3 Mathieu GUENAT (SUI)
Julien DEMOIS (FRA) [7] 6-3 6-1 Luca MARGAROLI (SUI)
Sergei BUBKA (UKR) 6-4 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR)
Bumpei SATO (JPN) [6] 6-3 6-4 Aleksandr ERNEPESOV (TKM)
Alexis KLEGOU (BEN) 6-2 6-2 Robert ZIGANSHIN (RUS)
Simeon ROSSIER (SUI) 2-6 6-4 6-2 David VOLFSON (CAN)
Anton ZAITSEV (RUS) [2] 6-3 6-1 Eric FOMBA (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN) 6-3 6-2 Arthur BEDEL (FRA) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Vadim CHERGOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-4 Maxim DMITRIEV (RUS) / Suren VARTANYAN (RUS)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-3 6-1 Berk ILIESCU (TUR) / Timur SALBIEV (RUS)
Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO) 6-4 6-4 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1] 7-5 6-4 Yvo PANAK (CZE)
Franjo RASPUDIC (CRO) 6-2 6-1 Beka KOMAKHIDZE (RUS)
Sho KATAYAMA (JPN) 6-2 6-0 Berk ILIESCU (TUR)
Martins PODZUS (LAT) [8] 6-2 6-1 Dekel BAR (ISR)
Hugo NYS (FRA) [4] 6-1 6-0 Maxim DMITRIEV (RUS)
Tristan MERAUT (FRA) 6-1 6-3 Suren VARTANYAN (RUS)
Janis PODZUS (LAT) 6-4 6-4 Luis PATINO (MEX)
Peter HELLER (GER) [5] 6-4 6-3 Mathieu GUENAT (SUI)
Julien DEMOIS (FRA) [7] 6-3 6-1 Luca MARGAROLI (SUI)
Sergei BUBKA (UKR) 6-4 6-3 Gokberk ERGENEMAN (TUR)
Ricardo CHILE-FONTE (CUB) 7-6(5) 6-3 Anton DESYATNIK (RUS)
Stanislav VOVK (RUS) [3] 6-4 6-1 Ugo NASTASI (LUX)
Bumpei SATO (JPN) [6] 6-3 6-4 Aleksandr ERNEPESOV (TKM)
Alexis KLEGOU (BEN) 6-2 6-2 Robert ZIGANSHIN (RUS)
Simeon ROSSIER (SUI) 2-6 6-4 6-2 David VOLFSON (CAN)
Anton ZAITSEV (RUS) [2] 6-3 6-1 Eric FOMBA (FRA)

nys won again =DD
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

1st Round

Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI) 5-7 7-6(4) [10-1] Andrei CIUMAC (MDA) / Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN) 6-3 6-2 Arthur BEDEL (FRA) / Salar SARAYDARPOUR (USA)
Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] Walkover Eric FOMBA (FRA) / Ugo NASTASI (LUX)
Vadim CHERGOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL) 6-2 6-4 Maxim DMITRIEV (RUS) / Suren VARTANYAN (RUS)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-3 6-1 Berk ILIESCU (TUR) / Timur SALBIEV (RUS)
Peter HELLER (GER) / Hugo NYS (FRA) [3] 6-0 6-4 Mika JULIN (FIN) / Verneri TUOMI (FIN)
Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO) 6-4 6-4 Gokberk ERGENEMAN (TUR) / Barkin YALCINKALE (TUR)
Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2] 6-3 4-6 [10-5] Sergei BUBKA (UKR) / Evgeny KIRILLOV (RUS)

Quarterfinal

Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2] Walkover Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Franjo RASPUDIC (CRO) 6-4 6-1 Ramkumar RAMANATHAN (IND) [1]
Martins PODZUS (LAT) [8] 7-6(5) 6-1 Sho KATAYAMA (JPN)
Hugo NYS (FRA) [4] 6-1 6-1 Tristan MERAUT (FRA)
Peter HELLER (GER) [5] 7-5 2-6 6-1 Janis PODZUS (LAT)
Julien DEMOIS (FRA) [7] 7-6(7) 6-4 Sergei BUBKA (UKR)
Stanislav VOVK (RUS) [3] 6-2 6-4 Ricardo CHILE-FONTE (CUB)
Alexis KLEGOU (BEN) 7-5 6-2 Bumpei SATO (JPN) [6]
Anton ZAITSEV (RUS) [2] 6-1 6-1 Simeon ROSSIER (SUI)

wow nys is on fire!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI) 6-4 5-7 [11-9] Bruno AGOSTINELLI (CAN) / David VOLFSON (CAN)
Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] 6-0 6-3 Vadim CHERGOV (BUL) / Plamen MILUSHEV (BUL)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-1 1-6 [10-4] Peter HELLER (GER) / Hugo NYS (FRA) [3]
Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2] Walkover Dekel BAR (ISR) / Franjo RASPUDIC (CRO)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4] 6-2 6-3 Luis PATINO (MEX) / Simeon ROSSIER (SUI)
Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-2 6-3 Sho KATAYAMA (JPN) / Bumpei SATO (JPN) [2]

Final

Stanislav VOVK (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) 6-4 7-5 Alexis KLEGOU (BEN) / Luca MARGAROLI (SUI) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
Re: Turkey F13 [21 April/Antalya-Belconti/Hard]

heller :hug:
 
1 - 17 of 17 Posts
Top