Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 1492 Posts

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Arthur Ashe 11.00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Justine Henin-Hardenne (BEL)[7] vs. Maria Sanchez Lorenzo (ESP)
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Pauline Parmentier (FRA) vs. Lindsay Davenport (USA)[2]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Andre Agassi (USA)[7] vs. Ivo Karlovic (CRO)

Arthur Ashe 7.00 PM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Sesil Karatantcheva (BUL) vs. Amelie Mauresmo (FRA)[3]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
James Blake (USA) vs. Igor Andreev (RUS)

Armstrong 11.00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[15] vs. Vania King (USA)
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Robby Ginepri (USA) vs. Gilles Muller (LUX)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Katarina Srebotnik (SLO) vs. Mary Pierce (FRA)[12]
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[8] vs. Vincent Spadea (USA)
Not Before 6:00 PM
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Tatiana Golovin (FRA)/Fabrice Santoro (FRA)
vs. Martina Navratilova (USA)[7]/Leander Paes (IND)[7]

Grandstand 11.00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Xavier Malisse (BEL) vs. Brian Baker (USA)
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna Smashnova (ISR) vs. Tatiana Golovin (FRA)[23]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Haas (GER)[29] vs. Rainer Schuettler (GER)
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Richard Gasquet (FRA)[13] vs. Giorgio Galimberti (ITA)

Court 4 4.00 PM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Robin Soderling (SWE) vs. Feliciano Lopez (ESP)[26]

Court 6 11.00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Massimo Bertolini (ITL)/Filippo Volandri (ITA)
vs. Sam Querrey (USA)/Donald Young (USA)
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Mikhail Youzhny (RUS)[24] vs. Jonas Bjorkman (SWE)
3. Men's doubles - 1st Rnd.
Alex Bogomolov Jr. (USA)/Travis Rettenmaier (USA)
vs. Karol Beck (SVK)/Jaroslav Levinsky (CZE)
suspended (2-6 1-1)
4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Iveta Benesova (CZE)/Yulia Beygelzimer (UKR)
vs. Gisela Dulko (ARG)[16]/Maria Kirilenko (RUS)[16]
5. Men's Doubles - 1st Rnd.
Victor Hanescu (ROM)/Razvan Sabau (ROM)
vs. Justin Gimelstob (USA)/Mariano Hood (ARG)

Court 7 11.00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Jelena Jankovic (SCG)[17] vs. Alexa Glatch (USA)
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Jill Craybas (USA) vs. Anna Chakvetadze (RUS)[29]
3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Stanislas Wawrinka (SUI) vs. Mariano Puerta (ARG)[10]
4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Brian Baker (USA)/Rajeev Ram (USA)
vs. Scoville Jenkins (USA)/Bobby Reynolds (USA)

Court 8 11.00 AM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Vera Douchevina (RUS)/Shahar Peer (ISR)
vs. Marion Bartoli (FRA)/Milagros Sequera (VEN)
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anabel Medina Garrigues (ESP)[32] vs. Tiantian Sun (CHN)
3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Wayne Arthurs (AUS)[8]/Paul Hanley (AUS)[8]
vs. Jarkko Nieminen (FIN)/Rogier Wassen (NED)
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Cyril Saulnier (FRA) vs. Ivan Ljubicic (CRO)[18]

Court 9 11.00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Julien Benneteau (FRA)/Nicolas Mahut (FRA)
vs. Martin Garcia (ARG)/Luis Horna (PER)
2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Ma. Emilia Salerni (ARG)/Maria Vento-Kabchi (VEN)
vs. Nadia Petrova (RUS)[4]/Meghann Shaughnessy (USA)[4]
3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Eleni Daniilidou (GRE)/Jennifer Russell (USA)
vs. Lisa Raymond (USA)[6]/Samantha Stosur (AUS)[6]
4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Laura Granville (USA)/Carly Gullickson (USA)
vs. Jill Craybas (USA)/Meilen Tu (USA)
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Shenay Perry (USA)/Amer Delic (USA)
vs. Lisa Raymond (USA)[4]/Jonas Bjorkman (SWE)[4]

Court 10 11.00 AM Start
1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Yoon Jeong Cho (KOR) vs. Gisela Dulko (ARG)[27]
2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Thomas Johansson (SWE)[14] vs. Sebastien Grosjean (FRA)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)[31] vs. Virginie Razzano (FRA)
4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)[24] vs. Evgenia Linetskaya (RUS)
5. Women's Singles - 2nd Rnd.
Martina Sucha (SVK) vs. Patty Schnyder (SUI)[11]

Court 11 11.00 AM Start
1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Gustavo Kuerten (BRA) vs. Tommy Robredo (ESP)[19]
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[13] vs. Amy Frazier (USA)
3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6] vs. Mariana Diaz-Oliva (ARG)
4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Ricardo Mello (BRA) vs. Tomas Berdych (CZE)[32]

Court 13 11.00 AM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Mervana Jugic-Salkic (BIH)/Michaela Pastikova (CZE)
vs. Teryn Ashley (USA)/Jessica Kirkland (USA)
2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL) vs. Elena Likhovtseva (RUS)[19]
3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Alexa Glatch (USA)/Vania King (USA)
vs. Daniela Hantuchova (SVK)[5]/Ai Sugiyama (JPN)[5]
4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Cara Black (ZIM)[1]/Wayne Black (ZIM)[1]
vs. Amy Frazier (USA)/Travis Parrott (USA)
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Tiantian Sun (CHN)/Simon Aspelin (SWE)
vs. Daniela Hantuchova (SVK)/Mahesh Bhupathi (IND)

Court 14 11.00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Yves Allegro (SUI)/Daniele Bracciali (ITA)
vs. Younes El Aynaoui (MAR)/Tom Vanhoudt (BEL)
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Cyril Suk (CZE)[12]/Pavel Vizner (CZE)[12]
vs. Alex Calatrava (ESP)/David Ferrer (ESP)
3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Rika Fujiwara (JPN)/Na Li (CHN)
vs. Janette Husarova (SVK)[15]/Francesca Schiavone (ITA)[15]
4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Jelena Jankovic (SCG)/Pavel Vizner (CZE)
vs. Alicia Molik (AUS)[8]/Todd Perry (AUS)[8]
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Dinara Safina (RUS)/Andy Ram (ISR)
vs. Janette Husarova (SVK)/Leos Friedl (CZE)

Court 15 1.00 PM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Kveta Peschke (CZE)[13]/Barbora Strycova (CZE)[13]
vs. Maria Elena Camerin (ITA)/Tathiana Garbin (ITA)
2. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)/Stephen Huss (AUS)
vs. Lilia Osterloh (USA)/Kevin Kim (USA)
3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Kristina Brandi (PUR)/Caroline Dhenin (FRA)
vs. Dally Randriantefy (MAD)/Anna Smashnova (ISR)
4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)/Frantisek Cermak (CZE)
vs. Kveta Peschke (CZE)/Martin Damm (CZE)

Court 17 1.00 PM Start
1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Sania Mirza (IND)/Bryanne Stewart (AUS)
vs. Emilie Loit (FRA)[11]/Nicole Pratt (AUS)[11]
2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Megan Bradley (USA)/Kristi Miller (USA)
vs. Catalina Castano (COL)/Laura Pous Tio (ESP)
3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Nicole Pratt (AUS)/Cyril Suk (CZE)
vs. Nicole Vaidisova (CZE)/Mark Knowles (BAH)
4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Katarina Srebotnik (SLO)/Nenad Zimonjic (SCG)
vs. Bryanne Stewart (AUS)/Jonathan Erlich (ISR)

Court 18 11.00 AM Start
1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/Michal Mertinak (SVK)
vs. Mariusz Fyrstenberg (POL)/Marcin Matkowski (POL)
2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Mykyta Kryvonos (USA)/Denis Zivkovic (USA)
vs. Jose Acasuso (ARG)/Sebastian Prieto (ARG)
3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Julian Knowle (AUT)/Jurgen Melzer (AUT)
vs. Michael Llodra (FRA)[6]/Fabrice Santoro (FRA)[6]
4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Silvia Farina Elia (ITA)/Roberta Vinci (ITA)
vs. Nana Miyagi (JPN)/Anastasia Myskina (RUS)
 
  • Like
Reactions: greatkingrat

·
Registered
Joined
·
534 Posts
Thursday OOP & Scores

Arthur Ashe 11.00 AM Start


1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Justine Henin-Hardenne (BEL)[7] vs. Maria Sanchez Lorenzo (ESP)

2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Pauline Parmentier (FRA) vs. Lindsay Davenport (USA)[2]

3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Andre Agassi (USA)[7] - vs. Ivo Karlovic (CRO)


Arthur Ashe 7.00 PM Start

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Sesil Karatantcheva (BUL) vs. Amelie Mauresmo (FRA)[3]

2. Men's Singles - 2nd Rnd.
James Blake (USA) vs. Igor Andreev (RUS)



Armstrong 11.00 AM Start

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[15] vs. Vania King (USA)

2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Robby Ginepri (USA) vs. Gilles Muller (LUX)


3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Katarina Srebotnik (SLO) vs. Mary Pierce (FRA)[12]

4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[8] vs. Vincent Spadea (USA)


Not Before 6:00 PM
5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Tatiana Golovin (FRA)/Fabrice Santoro (FRA)
vs. Martina Navratilova (USA)[7]/Leander Paes (IND)[7]


Grandstand 11.00 AM Start

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Xavier Malisse (BEL) vs. Brian Baker (USA)


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna Smashnova (ISR) vs. Tatiana Golovin (FRA)[23]

3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Tommy Haas (GER)[29] vs. Rainer Schuettler (GER)

4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Richard Gasquet (FRA)[13] vs. Giorgio Galimberti (ITA)



Court 4 4.00 PM Start

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Robin Soderling (SWE) vs. Feliciano Lopez (ESP)[26]



Court 6 11.00 AM Start

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Massimo Bertolini (ITL)/Filippo Volandri (ITA)
vs. Sam Querrey (USA)/Donald Young (USA)

2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Mikhail Youzhny (RUS)[24] vs. Jonas Bjorkman (SWE)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Iveta Benesova (CZE)/Yulia Beygelzimer (UKR)
vs. Gisela Dulko (ARG)[16]/Maria Kirilenko (RUS)[16]

4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Victor Hanescu (ROM)/Razvan Sabau (ROM)
vs. Justin Gimelstob (USA)/Mariano Hood (ARG)



Court 7 11.00 AM Start

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Jelena Jankovic (SCG)[17] vs. Alexa Glatch (USA)

2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Jill Craybas (USA) vs. Anna Chakvetadze (RUS)[29]

3. Men's Singles - 2nd Rnd.
Stanislas Wawrinka (SUI) vs. Mariano Puerta (ARG)[10]

4. Men's Doubles - 1st Rnd.
Brian Baker (USA)/Rajeev Ram (USA)
vs. Scoville Jenkins (USA)/Bobby Reynolds (USA)



Court 8 11.00 AM Start

1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Vera Douchevina (RUS)/Shahar Peer (ISR)
vs. Marion Bartoli (FRA)/Milagros Sequera (VEN)

2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anabel Medina Garrigues (ESP)[32] vs. Tiantian Sun (CHN)


3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Wayne Arthurs (AUS)[8]/Paul Hanley (AUS)[8]
vs. Jarkko Nieminen (FIN)/Rogier Wassen (NED)

4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Cyril Saulnier (FRA) vs. Ivan Ljubicic (CRO)[18]



Court 9 11.00 AM Start

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Julien Benneteau (FRA)/Nicolas Mahut (FRA)
vs. Martin Garcia (ARG)/Luis Horna (PER)


2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Ma. Emilia Salerni (ARG)/Maria Vento-Kabchi (VEN)
vs. Nadia Petrova (RUS)[4]/Meghann Shaughnessy (USA)[4]

3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Eleni Daniilidou (GRE)/Jennifer Russell (USA)
vs. Lisa Raymond (USA)[6]/Samantha Stosur (AUS)[6]

4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Laura Granville (USA)/Carly Gullickson (USA)
vs. Jill Craybas (USA)/Meilen Tu (USA)

5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Shenay Perry (USA)/Amer Delic (USA)
vs. Lisa Raymond (USA)[4]/Jonas Bjorkman (SWE)[4]


Court 10 11.00 AM Start

1. Women's Singles - 2nd Rnd.
Yoon Jeong Cho (KOR) vs. Gisela Dulko (ARG)[27]

2. Men's Singles - 2nd Rnd.
Thomas Johansson (SWE)[14] vs. Sebastien Grosjean (FRA)


3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)[31] vs. Virginie Razzano (FRA)

4. Women's Singles - 2nd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)[24] vs. Evgenia Linetskaya (RUS)

5. Women's Singles - 2nd Rnd.
Martina Sucha (SVK) vs. Patty Schnyder (SUI)[11]


Court 11 11.00 AM Start

1. Men's Singles - 2nd Rnd.
Gustavo Kuerten (BRA) vs. Tommy Robredo (ESP)[19]


2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[13] vs. Amy Frazier (USA)

3. Women's Singles - 2nd Rnd.
Elena Dementieva (RUS)[6] vs. Mariana Diaz-Oliva (ARG)

4. Men's Singles - 2nd Rnd.
Ricardo Mello (BRA) vs. Tomas Berdych (CZE)[32]



Court 13 11.00 AM Start

1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Mervana Jugic-Salkic (BIH)/Michaela Pastikova (CZE)
vs. Teryn Ashley (USA)/Jessica Kirkland (USA)

2. Women's Singles - 2nd Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL) vs. Elena Likhovtseva (RUS)[19]

3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Alexa Glatch (USA)/Vania King (USA)
vs. Daniela Hantuchova (SVK)[5]/Ai Sugiyama (JPN)[5]

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Cara Black (ZIM)[1]/Wayne Black (ZIM)[1]
vs. Amy Frazier (USA)/Travis Parrott (USA)

5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Tiantian Sun (CHN)/Simon Aspelin (SWE)
vs. Daniela Hantuchova (SVK)/Mahesh Bhupathi (IND)


Court 14 11.00 AM Start

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Yves Allegro (SUI)/Daniele Bracciali (ITA)
vs. Younes El Aynaoui (MAR)/Tom Vanhoudt (BEL)

2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Cyril Suk (CZE)[12]/Pavel Vizner (CZE)[12]
vs. Alex Calatrava (ESP)/David Ferrer (ESP)


3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Rika Fujiwara (JPN)/Na Li (CHN)
vs. Janette Husarova (SVK)[15]/Francesca Schiavone (ITA)[15]

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Jelena Jankovic (SCG)/Pavel Vizner (CZE)
vs. Alicia Molik (AUS)[8]/Todd Perry (AUS)[8]

5. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Dinara Safina (RUS)/Andy Ram (ISR)
vs. Janette Husarova (SVK)/Leos Friedl (CZE)


Court 15 1.00 PM Start

1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Kveta Peschke (CZE)[13]/Barbora Strycova (CZE)[13]
vs. Maria Elena Camerin (ITA)/Tathiana Garbin (ITA)

2. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Virginia Ruano Pascual (ESP)/Stephen Huss (AUS)
vs. Lilia Osterloh (USA)/Kevin Kim (USA)

3. Women's Doubles - 1st Rnd.
Kristina Brandi (PUR)/Caroline Dhenin (FRA)
vs. Dally Randriantefy (MAD)/Anna Smashnova (ISR)

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Anna-Lena Groenefeld (GER)/Frantisek Cermak (CZE)
vs. Kveta Peschke (CZE)/Martin Damm (CZE)


Court 17 1.00 PM Start

1. Women's Doubles - 1st Rnd.
Sania Mirza (IND)/Bryanne Stewart (AUS)
vs. Emilie Loit (FRA)[11]/Nicole Pratt (AUS)[11]

2. Women's Doubles - 1st Rnd.
Megan Bradley (USA)/Kristi Miller (USA)
vs. Catalina Castano (COL)/Laura Pous Tio (ESP)

3. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Nicole Pratt (AUS)/Cyril Suk (CZE)
vs. Nicole Vaidisova (CZE)/Mark Knowles (BAH)

4. Mixed Doubles - 1st Rnd.
Katarina Srebotnik (SLO)/Nenad Zimonjic (SCG)
vs. Bryanne Stewart (AUS)/Jonathan Erlich (ISR)


Court 18 11.00 AM Start

1. Men's Doubles - 1st Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/Michal Mertinak (SVK)
vs. Mariusz Fyrstenberg (POL)/Marcin Matkowski (POL)

2. Men's Doubles - 1st Rnd.
Mykyta Kryvonos (USA)/Denis Zivkovic (USA)
vs. Jose Acasuso (ARG)/Sebastian Prieto (ARG)

3. Men's Doubles - 1st Rnd.
Julian Knowle (AUT)/Jurgen Melzer (AUT)
vs. Michael Llodra (FRA)[6]/Fabrice Santoro (FRA)[6]


4. Women's Doubles - 1st Rnd.
Silvia Farina Elia (ITA)/Roberta Vinci (ITA)
vs. Nana Miyagi (JPN)/Anastasia Myskina (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Discussion Starter #5
Re: Thursday OOP & Scores

RogerRocks said:
outposted :eek:

mine's prettier though :D
Beauty is in the eye of the beholder...
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Discussion Starter #6
Re: Thursday OOP & Scores

I came to conclusion that USTA has no respect to women from Russia... (excluding Sharapova off course)

OTOH, some players (you can guess who...) seem to have a residence at Ashe stadium...
 

·
#freeviktor
Joined
·
93,849 Posts
Re: Thursday OOP & Scores

Good luck to:

James Blake (USA)
Gilles Muller (LUX)
Rainer Schuettler (GER)
Justin Gimelstob (USA)/Mariano Hood (ARG)
Stanislas Wawrinka (SUI)
Tommy Robredo (ESP)[19]
 

·
Registered
Joined
·
70,027 Posts
Re: Thursday OOP & Scores

good luck:

Igor Andreev :D
Gilles Muller
Vincent Spadea
Brian Baker :D
Rainer Schuettler
Richard Gasquet :D
Robin Soderling
Feliciano Lopez :D
Mikhail Youzhny :D
Stanislas Wawrinka :D
Brian Baker/Rajeev Ram
Jarkko Nieminen/Rogier Wassen
Thomas Johansson :D
Tommy Robredo :hearts:
Tomas Berdych :D
Cara Black/Wayne Black
Alex Calatrava/David Ferrer
:worship: Virginia Ruano Pascual/Stephen Huss :worship:
Kveta Peschke/Martin Damm
Nicole Vaidisova/Mark Knowles
Bryanne Stewart/Jonathan Erlich
Dominik Hrbaty/Michal Mertinak :D
 

·
.
Joined
·
34,642 Posts
Mello and Guga on court 11!!! Good matches to watch tomorrow. Also good luck to Thomas Johansson. A Guga x Johansson match would be great. It almost occured in Roland Garros this year.
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Discussion Starter #11
Re: Thursday OOP & Scores

KarolBeckFan said:
I really can't understand why Blake is the night match. Although I am looking forward to watching Andreev :drool:
I agree... if it has to be an American and Agassi play on the day session, then I would prefer Spadea vs Coria...
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Discussion Starter #12
Court 6 schedule was revised (added suspended match)
 

·
Miss Fabray
Joined
·
55,507 Posts
Vamos Tommy y Mariano :bounce:

Go Robby, James, Misha, Ivan, Tomas :bounce:
 

·
Registered
Joined
·
1,994 Posts
:yeah:

Mariano Puerta, Guille Coria, Gisela Dulko, Mariana Diaz-Oliva, Richard Gasquet, Seb Grosjean, Guga Kuerten, James Blake, Feli Lopez

:D

Acasuso/Prieto, Garcia/Horna
 

·
Registered
Joined
·
3,763 Posts
what crap matches, tojo grosjean is the only one Id pay to watch
 

·
Registered
Joined
·
3,763 Posts
ivo agassi will be interesting too
 

·
Registered
Joined
·
12,744 Posts
Good luck to :

Andre Agassi (USA)[7] :rocker:
James Blake (USA)
Gilles Muller (LUX) :drool:
Guillermo Coria (ARG)[8]
Mikhail Youzhny (RUS)[24]
Gisela Dulko (ARG)[16]/Maria Kirilenko (RUS)[16]
Justin Gimelstob (USA)/Mariano Hood (ARG)
Ivan Ljubicic (CRO)[18] :boxing:
Gisela Dulko (ARG)[27] :smooch:
Gustavo Kuerten (BRA) :rocker2:

Elena Dementieva (RUS)[6]
Tomas Berdych (CZE)[32] :aplot:
Daniela Hantuchova (SVK)[5]/Ai Sugiyama (JPN)[5]
Daniela Hantuchova (SVK)/Mahesh Bhupathi (IND)
 
1 - 20 of 1492 Posts
Top