Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 253 Posts

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Tennis Tipping #16b - Rome


What is Tennis Tipping?
In the game, participants pick the winners of all main draw matches and are placed in a knock-out system. That means each participant plays a different participant and whoever predicted the winner of most matches correctly, moves on to the next round. The same applies for doubles, but you're in a team format and your scores are combined.

Note:

- In case of a tie, a tie-breaker will decide who moves on to the next round.
New tie-break method: http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=114109

- In case a player (i.e. the actual ATP Player) retires in a match, this match will be counted as long as one point has been played. If players are replaced by a lucky loser after the start of Tennis Tipping, these matches will be cancelled.

How to Sign Up:
Just post here that you would like to play. You can only play one tournament per week. Entries will be based on ranking. Everyone can commit.

For more info:
http://www.menstennisforums.com/show...14&postcount=1

How to Send Picks?

Picks can be sent in as soon as the draws are ready. Remember, you pick a winner in every match! Picks should be sent by PM, so that your opponent does not know your picks. Picks should be titled: [TT: Rome, day #]. Picks can be sent in anytime until the beginning of play each day. If you're still in both singles & doubles, you use the same tips for both. For doubles, you still tip the ATP singles matches, not the doubles! No changes can be made after the play has started.

Precautionary Measure:
If the board goes down as has happened before, send your picks to [email protected]
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #2
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Fact Sheet:
Location: Rome, Lazio, Italy
Type: € 30,000
Surface: Red Clay
Date: April 16 - April 22
Tournament website: http://raiopen.blog.rai.it/

1st Singles Entry Deadline: Sunday, 8th April 6:00 pm CEST
Period for changes and doubles commitments: Sunday, 8th April 6:01 pm CEST –Friday 14th April 6 pm CEST
Draw size for singles: 32 (28 direct entries, 4 qualy spots, 16 player qualy draw)
Draw size for doubles: 16 (14 direct entries, 2 qualy spots, 8 team qualy draw)
Time of the draw: QD Friday 6 pm CEST MD Saturday 6pm CEST, MDD Saturday 6pm CET
Assistant manager: None required

Code:
[U][B]TT Ranking Points:[/B][/U]
W....90
F....63
SF...40
QF...21
R16..9
R21..0
Q....3
TT Roll of Honour

2009 Manager: CoolyBri
2010 Manager : orangeheat
2011 Manager : marto

2009 Singles Winner: scoobs (GBR) def. extremaduratennis (ESP) 2-2 PTS6:3
2010 Singles Winner : (5)Harry Callahan (ESP) def. (2)-Evita- (LAT) 1:1 Shootout SR1
2011 Singles Winner : MESSS (BRA) def. (2) leoneo (CHN) 0-0 Shootout: SR2

2009 Doubles Winner: (2)stbanchile(CHI)/antofalila(CHI) def. -Evita-(LAT)/scoobs(GBR) 6-4
2010 Doubles Winner : (4)Parkinson(AUS)/TankingTheSet(NED) def. (2)ibreak4coffee(CAN)/stealthisnick(ITA) 3:2
2011 Doubles Winner : EnriqueIG8/vn01 (ESP/BUL) def, chowdahead25/Spain07 (USA/POL) 3:1
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Entry Lists

Code:
[COLOR=Green][b][u]TT Singles Main Draw Entry List (Rankings from 02-04-2012)[/b][/u] 
01 RezNik (UKR)                    64          (868)
02 maldini (SUI)                   69          (808)
03 César Luiz (BRA)                100         (574)
04 jazar (GBR)                     105         (521)
05 Marto (BUL)                     111         (500)
06 Thunderfish8 (USA)              138         (396)
07 Nadie (RUS)                     142         (387)
08 Mishka Logvi (UKR)              144         (381)
09 lolada_4 (POR)                  148         (365)
10 Freshi (GER)                    156         (337)
11 Dudisela75 (CAN)                158         (332)
12 lee3132 (KOR)                   160         (310)
13 sfar (POR)                      165         (301)
14 Deathless Mortal (CRO)          166         (297)
15 RHB1993 (GER)                   167         (297)
16 supertec (ESP)                  168         (296)
17 kingroger (GER)                 174         (271)
18 Yves. (NED)                     190         (213)
19 ThePhenom (ROU)                 194         (207)
20 ESimp (CAN)                     208         (177)
21 Boreas (SLO)                    218         (161)
22 Vilnietė (LIT)                  224         (144)
23 Nikki♥ (MON)                    226         (138)
24 digor (UKR)                     227         (138)
25 Sonja1989 (HUN)                 230         (132)
26 Equalizer (MON)                 233         (126)
27 Ravel (CAN)                     234         (126)
28 Tristanslav (SRB)               237         (123)
29 Q 
30 Q 
31 Q 
32 Q 
[/COLOR]
Code:
[COLOR=Yellow][b][u]TT Singles Qualifying Draw Entry List (Rankings from 02-04-2012)[/b][/u] 
01 ANDRE AGASSI (UKR)              241         (118)
02 Calgary Flames (CAN)            250         (110)
03 starluk (CHN)                   266         (75)
04 RNW (SUI)                       271         (71)
05 Demonsky (SVK)                  276         (63)
06 Samuel Guilherme (BRA)          277         (63)
07 Crvena Zvezda (SRB)             282         (54)
08 Rafael Reis (BRA)               285         (52)
09 Thales de Mileto (BRA)          292         (45)
10 LutherReigns (SUI)              302         (33)
11 doctorlopes (FRA)               324         (15)
12 Tepasaf (RUS)                   329         (12)
13 EJB_x (XXX)                     NR          (0)
14 Zberg (NED)                     52 LE       (1049)
15 Eland (NED)                     82 LE       (707)
16 herbal (AUS)                    140 LE      (389)
[/COLOR]
Code:
[COLOR=Red][b][u]TT Singles Alternates (Rankings from 02-04-2012)[/b][/u] 
ALT01 FlavioLopes (BRA)            149 LE      (364)
ALT02 ramos (BRA)                  221 LE      (154)
ALT03 Rod3138 (BRA)                273 LE      (70)
[/COLOR]
Code:
 [b][u] Seeded players - Main Draw [/b][/u] 
01 RezNik (UKR)
02 maldini (SUI)
03 César Luiz (BRA)
04 jazar (GBR)
05 Marto (BUL)
06 Thunderfish8 (USA)
07 Nadie (RUS)
08 Mishka Logvi (UKR)
Code:
 [b][u] Seeded players - Qualifying Draw [/b][/u] 
01 Zberg (NED)
02 Eland (NED)
03 herbal (AUS)
04 ANDRE AGASSI (UKR)
05 Calgary Flames (CAN)
06 starluk (CHN)
07 RNW (SUI)
08 Demonsky (SVK)
Code:
[COLOR=Green][b][u]TT Doubles Main Draw Entry List (Rankings from 02-04-2012)[/b][/u] 
01 Eland/Zberg (NED)                          36 +  44 =  80    (1872 + 1818 = 3690)
02 kingroger/Marto (GER/BUL)                  63 +  88 = 151    (1523 + 1161 = 2684)
03 sfar/supertec (POR/ESP)                   103 + 110 = 213    (1016 +  952 = 1968)
04 Freshi/RHB1993 (GER)                       85 + 135 = 220    (1185 +  684 = 1869)
05 César Luiz/ramos (BRA)                    106 + 133 = 239    (1011 +  697 = 1708)
06 Deathless Mortal/Nadie (CRO/RUS)           84 + 201 = 285    (1215 +  295 = 1510)
07 digor/RezNik (UKR)                        142 + 170 = 312    ( 640 +  438 = 1078)
08 maldini/lolada_4 (SUI/POR)                157 + 176 = 333    ( 541 +  377 =  918)
09 Rod3138/FlavioLopes (BRA)                 158 + 183 = 341    ( 538 +  355 =  893)
10 Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA)     150 + 193 = 343    ( 578 +  329 =  907)
11 ESimp/ThePhenom (CAN/ROU)                 128 + 219 = 347    ( 721 +  209 =  930)
12 lee3132/jazar (KOR/GBR)                   172 + 178 = 350    ( 409 +  370 =  779)
13 Yves./LutherReigns (NED/SUI)              181 + 235 = 416    ( 367 +  136 =  503)
14 herbal/Ravel (AUS/CAN)                    197 + 246 = 443    ( 304 +  125 =  429)
15 Q 
16 Q 
[/COLOR]
Code:
[COLOR=Yellow][b][u]TT Doubles Qualifying Draw Entry List (Rankings from 02-04-2012)[/b][/u] 
01 Mishka Logvi/Sonja1989 (UKR/HUN)          209 + 267 = 476    ( 242 +   88 =  330)
02 Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB)           221 + 257 = 478    ( 203 +  104 =  307)
03 starluk/Demonsky (CHN/SVK)                239 + 240 = 479    ( 132 +  132 =  264)
04 Nikki♥/Boreas (MON/SLO)                   228 + 274 = 502    ( 170 +   82 =  252)
05 Thales de Mileto/EJB_x (BRA/XXX)          196 +  NR = 196NR    ( 306 +    0 =  306)
06 Rafael Reis/doctorlopes (BRA/FRA)          NR +  NR = NRNR    (   0 +    0 =    0)
[/COLOR]
Code:
 [b][u] Seeded doubles teams - Main Draw [/b][/u] 
01 Eland/Zberg (NED)
02 kingroger/Marto (GER/BUL)
03 sfar/supertec (POR/ESP)
04 Freshi/RHB1993 (GER)
Code:
 [b][u] Seeded double teams - Qualifying Draw [/b][/u] 
01 Mishka Logvi/Sonja1989 (UKR/HUN)
02 Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB)
03 starluk/Demonsky (CHN/SVK)
04 Nikki♥/Boreas (MON/SLO)
Code:
[B][U]Players free for doubles [/U][/B] 
 - Dudisela75 = 111
 - Vilnietė = 204
 - Samuel Guilherme = 273
 - Tepasaf = 297
 - ANDRE AGASSI = NR
 - RNW = NR
 - Equalizer = NR
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Singles Draw

Final

Matches Counted: 3
Matches Remaining: 0


02:02 | (1) RezNik (UKR) vs. Dudisela75 (CAN) #SRs: 0-2

Semi Finals

Matches Counted: 3
Matches Remaining: 0


03:01 | (1) RezNik (UKR) vs. (3) César Luiz (BRA) #SRs: 1-1
01:01 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Dudisela75 (CAN) #SRs: 0-0, Shootout: SR1


Quarter Finals

Matches Counted: 8
Matches Remaining: 0


03:02 | (1) RezNik (UKR) vs. Boreas (SLO) #SRs: 2-1
05:02 | (3) César Luiz (BRA) vs. (5) Marto (BUL) #SRs: 0-2
06:06 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Freshi (GER) #SRs: 4-4, Shootout: SR3
04:03 | Dudisela75 (CAN) vs. Tristanslav (SRB) #SRs: 2-0

Second Round

Matches Counted: 13
Matches Remaining: 0


10:06 | (1) RezNik (UKR) vs. (Q) RNW (SUI) #SRs: 7-4
11:10 | Boreas (SLO) vs. Nikki♥ (MON) #SRs: 9-6
09:09 | (3) César Luiz (BRA) vs. RHB1993 (GER) #SRs: 7-3
07:08 | Ravel (CAN) vs. (5) Marto (BUL) #SRs: 5-4

10:09 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. lolada_4 (POR) #SRs: 6-4
08:09 | lee3132 (KOR) vs. Freshi (GER) #SRs: 5-5
09:11 | kingroger (GER) vs. Dudisela75 (CAN) #SRs: 3-8
09:09 | Tristanslav (SRB) vs. Esimp (CAN) #SRs: 6-4

First Round

Matches Counted: 7
Matches Remaining: 0


06:06 | (1) RezNik (UKR) vs. ThePhenom (ROU) #SRs: 3-2
06:06 | (Q) RNW (SUI) vs. digor (UKR) #SRs: 3-2
05:05 | Boreas (SLO) vs. (Q) Crvena Zvezda (SRB) #SRs: 2-2, Shootout: SR1
07:06 | Nikki♥ (MON) vs. (6) Thunderfish8 (USA) #SRs: 3-3

05:05 | (3) César Luiz (BRA) vs. Deathless Mortal (CRO) #SRs: 2-2, Shootout: SR1
06:06 | Equalizer (MON) vs. RHB1993 (GER) #SRs: 3-4
07:06 | Ravel (CAN) vs. supertec (ESP) #SRs: 3-3
06:06 | Yves. (NED) vs. (5) Marto (BUL) #SRs: 0-2

06:04 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Sonja1989 (HUN) #SRs: 2-2
06:04 | lolada_4 (POR) vs. (Q) FlavioLopes (BRA) #SRs: 3-2
06:05 | lee3132 (KOR) vs. Vilnietė (LIT) #SRs: 3-2
06:05 | Freshi (GER) vs. (4) jazar (GBR) #SRs: 3-2

05:07 | (7) Nadie (RUS) vs. kingroger (GER) #SRs: 3-4
06:06 | (Q) doctorlopes (FRA) vs. Dudisela75 (CAN) #SRs: 3-3 SR1 PTS – SET 3 CORRECT
06:06 | sfar (POR) vs. Tristanslav (SRB) #SRs: 3-3, Shootout: SR7
06:06 | ESimp (CAN) vs. (2) maldini (SUI) #SRs: 2-1

Qualifying Final Round

Matches Counted: 8
Matches Remaining: 0


06:06 | EJB_x (BRA) vs. Crvena Zvezda (SRB) #SRs: 3-5
05:06 | LutherReigns (SUI) vs. (7) RNW (SUI) #SRs: 3-2
05:04 | (ALT) FlavioLopes (BRA) vs. (6) starluk (CHN) #SRs: 2-3
07:07 | Samuel Guilherme (BRA) vs. doctorlopes (FRA) #SRs: 2-4

Qualifying First Round

Matches Counted: 16
Matches Remaining: 0


12:13 | (1) Zberg (NED) vs. EJB_x (BRA) #SRs: 6-9
13:11 | Crvena Zvezda (SRB) vs. (8) Demonsky (SVK) #SRs: 9-7
12:12 | (2) Eland (NED) vs. LutherReigns (SUI) #SRs: 6-8
00:08 | Tepasaf (RUS) vs. (7) RNW (SUI) #SRs: 0-1

11:11 | (ALT) FlavioLopes (BRA) vs. (ALT) Rod3138 (BRA) #SRs: 6-6, Shootout: SR5
00:10 | Rafael Reis (BRA) vs. (6) starluk (CHN) #SRs: 0-8
10:12 | (3) herbal (AUS) vs. Samuel Guilherme (BRA) #SRs: 7-8
13:10 | doctorlopes (FRA) vs. (5) Calgary Flames (CAN) #SRs: 8-8
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Doubles Draw

Final

Matches Counted: 3
Matches Remaining: 0


03:04 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. digor/RezNik (UKR/UKR) #SRs: 2-0

Semi Finals

Matches Counted: 3
Matches Remaining: 0


02:03 | (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) #SRs: 1-0
04:05 | (3) sfar/supertec (POR/ESP) vs. digor/RezNik (UKR/UKR) #SRs: 0-3


Quarter Finals

Matches Counted: 8
Matches Remaining: 0


08:10 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) #SRs: 7-4
12:07 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) #SRs: 5-3
08:10 | maldini/lolada_4 (SUI/POR) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) #SRs: 6-4
09:05 | digor/RekNik (UKR/UKR) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) #SRs: 5-4



First Round

Matches Counted: 20
Matches Remaining: 0


31:26 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. Yves./LutherReigns (NED/SUI) #SRs: 15-12
30:30 | Deathless Mortal/Nadie (CRO/RUS) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) #SRs: 16-17
30:19 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. (LL) starluk/Demonsky (CHN/SVK) #SRs: 15-8
18:29 | Rod3138/FlavioLopes (BRA/BRA) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) #SRs: 9-13

19:28 | lee3132/jazar (KOR/GBR) vs. maldini/lolada_4 (SUI/POR) #SRs: 10-13
30:31 | (Q) Mishka Logvi/Sonja 1989 (UKR/HUN) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) #SRs: 17-15
30:29 | digor/RezNik (UKR/UKR) vs. herbal/Ravel (AUS/CAN) #SRs: 17-14
21:30 | ESimp/ThePhenom (CAN/ROU) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) #SRs: 8-13


Qualifying Final Round

Matches Counted: 8
Matches Remaining: 0


13:08 | (1) Mishka Logvi/Sonja 1989 (UKR/HUN) vs. (4) Nikki♥/ /Boreas (MON/SLO) #SRs: 7-5
12:11 | (2) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. (3) starluk/Demonsky (CHN/SVK) #SRs: 8-6


Qualifying First Round

Matches Counted: 16
Matches Remaining: 0


00:00 | (1) Mishka Logvi/Sonja1989 (UKR/HUN) vs. BYE/BYE #SRs: 0-0
13:25 | Rafael Reis/doctorlopes (BRA/FRA) vs. (4) Nikki♥/Boreas (MON/SLO) #SRs: 8-17
13:00 | (2) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. BYE/BYE #SRs: 9-0
13:21 | Thales de Mileto/EJB_x (BRA/BRA) vs. (3) starluk/Demonsky (CHN/SVK) #SRs: 9-15
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Schedule of Play

Code:
[B][U]TT SCHEDULE[/U][/B]

[B]SINGLES:[/B]

Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday ~ TT R32
Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final

[B]DOUBLES:[/B]

Saturday ~ TT Q1 & (Q2)
Sunday ~ TT Qualy Final Round
Monday & Tuesday ~ TT R16
Wednesday & Thursday ~ TT QF
Friday ~ TT SF
Saturday & Sunday ~ TT Final


OOP for Sunday

Roberto BAUTISTA-AGUT (ESP) v Rui MACHADO (POR) SR1 PTS


Matches count for a the second of a two day final in singles and the second of a two day final in doubles.
Matches start at 12.15pm local time, that´s 12.15pm CEST (11.15am UK Time).
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
OOP for Saturday


Dusan LAJOVIC (SRB) v Roberto BAUTISTA-AGUT (ESP) SR2
Rui MACHADO (POR) v Jan HAJEK (CZE) SR3


Matches count for a the first of a two day final in singles and the first of a two day final in doubles.
Matches start at 11.30am local time, that´s 11.30am CEST (10.30am UK Time).
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
OOP for Friday

Florent SERRA (FRA) v Jan HAJEK (CZE) SR1 PTS
Simon GREUL (GER) v Dusan LAJOVIC (SRB) SR2
Rui MACHADO (POR) v Joao SOUSA (POR) SR3
Roberto BAUTISTA-AGUT ( ESP) v Jesse HUTA GALUNG (NED) SR4



Matches count for a one day semi-final in singles and a one day semi-final in doubles.
Matches start at 10.50am local time, that´s 10.50am CEST (9.50am UK Time).
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]

OOP for Thursday

Simon GREUL (GER) v Maxime TEIXEIRA (FRA) SR1 PTS
Dusan LAJOVIC (SRB) v Javier MARTI (ESP) SR2
Roberto BAUTISTA-AGUT (ESP) v Igor SIJSLING (NED) SR3
Jesse HUTA GALUNG (NED) v Filip KRAJINOVIC (SRB) SR4


Matches count for the second of a two day quarter-final in singles and the second of a two day quarter-final in doubles.
Matches start at 10.45am local time, that´s 10.45am CEST (9.45 UK Time).
Thursday Matches will take priority in cases of shootout
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
OOP for Wednesday


Marsel ILHAN (TUR) v Joao SOUSA (POR) SR5
Florent SERRA (FRA) v Andrey KUZNETSOV (RUS) SR6
Jan HAJEK (CZE) v Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) SR7
Andrey GOLUBEV (KAZ) v Rui MACHADO (POR) SR8


Matches count for the first of a two day quarter-final in singles and the first of a two day quarter-final in doubles.
Matches start at 10.45am local time, that´s 10.45am CEST (9.45 UK Time).
Thursday Matches will take priority in cases of shootout
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]


OOP for Tuesday


Thomas SCHOOREL (NED) v Florent SERRA (FRA) SR1 PTS
Igor SIJSLING (NED) v Simone VAGNOZZI (ITA) SR2 (PTS FOR DOUBLES)
Maxime AUTHOM (BEL) v Maxime TEIXEIRA (FRA) SR3 (PTS FOR DOUBLES)
Gianluca NASO (ITA) v Dusan LAJOVIC (SRB) SR4 (PTS FOR DOUBLES)
Javier MARTI (ESP) v Grega ZEMLJA (SLO) SR5 (PTS FOR DOUBLES)
Laurynas GRIGELIS (LTU) v Andrey KUZNETSOV (RUS) SR6 (PTS FOR DOUBLES)
Dusan LOJDA (CZE) v Joao SOUSA (POR) SR7 (PTS FOR DOUBLES)
Dustin BROWN (GER) v Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) SR8 (PTS FOR DOUBLES)
Roberto BAUTISTA-AGUT (ESP) v Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) SR9 (PTS FOR DOUBLES)
Jan HAJEK (CZE) v Pedro SOUSA (POR) SR10 (PTS FOR DOUBLES)
Filip KRAJINOVIC (SRB) v Adrian MANNARINO (FRA) SR11 (PTS FOR DOUBLES)
Ernests GULBIS (LAT) v Simon GREUL (GER) SR12 (PTS FOR DOUBLES)
Marsel ILHAN (TUR) v Nicola BARRACO (ITA) SR13 (PTS FOR DOUBLES)

PLEASE NOTE – IF PICKING EITHER OF THE SOUSAS – PICK AS ‘P SOUSA’ or ‘J SOUSA’


Matches count for the 2nd round in singles and the second of a two day 1st round in doubles.
Matches start at 9.30am local time, that´s 9.30am CEST (8.30 UK Time).
Please send your picks to AdeyC.


Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
OOP for Monday

Today’s second round qualifying matches were not finished – only 4 of the 8 matches were completed – so hopefully the qualifying will be completed tomorrow

ALL THOSE STILL IN THE QUALIFYING EVENT MAKE SURE YOU SEND PICKS IN

Unfortunately this means it’s another OOP with some ‘either/or’ matches in it.


Evgeny DONSKOY (RUS) v Rui MACHADO (POR) SR1 PTS
Andrey GOLUBEV (KAZ) v Marco CECCHINATO (ITA) SR2 PTS
Jesse HUTA GALUNG (NED) v Vincenzo SANTOPADRE (ITA) SR3 PTS
Morgan PHILLIPS (GBR) v Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) SR4 PTS
Pedro SOUSA (POR) v Adrien BOSSEL (SUI) SR5 PTS
Pedro SOUSA (POR) v Yann MARTI (SUI) SR5 PTS
Maxime AUTHOM (BEL) v Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) SR6 PTS
Maxime AUTHOM (BEL) v Thomas FABBIANO (ITA) SR6 PTS
Marc SIEBER (GER) v Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) SR6 PTS
Marc SIEBER (GER) v Thomas FABBIANO (ITA) SR6 PTS
Martin FISCHER (AUT) v Timo NIEMINEN (FIN) SR7 PTS
Martin FISCHER (AUT) v Andrea ARNABOLDI (ITA) SR7 PTS
Filip KRAJINOVIC (SRB) v Timo NIEMINEN (FIN) SR7 PTS
Filip KRAJINOVIC (SRB) v Andrea ARNABOLDI (ITA) SR7 PTS

Matches count for the 1st round in singles and the first of a two day 1st round in doubles.
Matches start at 10.45am local time, that´s 10.45am CEST (9.45 UK Time).
Please send your picks to AdeyC.

PLEASE NOTE THAT DIFFS MIGHT BE POSTED LATE TOMORROW – I WILL FIRSTLY HAVE TO WAIT TILL THE QUALIFYING MATCHES ARE COMPLETED AND I ALSO HAVE A MEETING AT WORK TOMORROW MORNING

Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
OOP for Sunday

Play for Saturday has been suspended – tomorrows second qualifying round will be played straight after the first round matches have been completed, so unfortunately that makes a rather long OOP comprising of ‘either/or’ matches. Picks received for the first round today still count, these picks are for the second round :-

Pedro SOUSA (POR) v Filippo LEONARDI (ITA) SR1 PTS
Pedro SOUSA (POR) v Jonathan EYSSERIC (FRA) SR1 PTS
Nikola MEKTIC (CRO) v Filippo LEONARDI (ITA) SR1 PTS
Nikola MEKTIC (CRO) v Jonathan EYSSERIC (FRA) SR1 PTS
Maxime AUTHOM (BEL) v Marc SIEBER (GER) SR2
Maxime AUTHOM (BEL) v Antonio COMPORTO (ITA) SR2
Alexander BURY (BLR) v Marc SIEBER (GER) SR2
Alexander BURY (BLR) v Antonio COMPORTO (ITA) SR2
Ante PAVIC (CRO) v Giulio TORRONI (ITA) SR3
Ante PAVIC (CRO) v Thomas FABBIANO (ITA) SR3
Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) v Giulio TORRONI (ITA) SR3
Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) v Thomas FABBIANO (ITA) SR3
Martin FISCHER (AUT) v Filip KRAJINOVIC (SRB) SR4
Martin FISCHER (AUT) v Michal KONECNY (CZE) SR4
Julien DUBAIL (BEL) v Filip KRAJINOVIC (SRB) SR4
Julien DUBAIL (BEL) v Michal KONECNY (CZE) SR4
David ESTRUCH (ESP) v Riccardo BELLOTTI (ITA) SR5
David ESTRUCH (ESP) v Andrea ARNABOLDI (ITA) SR5
Timo NIEMINEN (FIN) v Riccardo BELLOTTI (ITA) SR5
Timo NIEMINEN (FIN) v Andrea ARNABOLDI (ITA) SR5
Guillermo OLASO (ESP) v Andrea GRAZIOSO (ITA) SR6
Guillermo OLASO (ESP) v Vasile ANTONESCU (ROU) SR6
Morgan PHILLIPS (GBR) v Andrea GRAZIOSO (ITA) SR6
Morgan PHILLIPS (GBR) v Vasile ANTONESCU (ROU) SR6
Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) v Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) SR7
Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) v Riccardo AZZARITA (ITA) SR7
Alexandre FOLIE (BEL) v Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) SR7
Alexandre FOLIE (BEL) v Riccardo AZZARITA (ITA) SR7
Marco VIOLA (ITA) v Yann MARTI (SUI) SR8
Marco VIOLA (ITA) v Evgeny KOROLEV (KAZ) SR8
Adrien BOSSEL (SUI) v Yann MARTI (SUI) SR8
Adrien BOSSEL (SUI) v Evgeny KOROLEV (KAZ) SR8

Matches count for the 2nd round of qualification in singles and doubles.
Second Round Matches start at 1.30pm local time, that´s 1.30pm CEST (12.30pm UK Time)
Please send your picks to AdeyC .


Good luck :wavey:

Code:
[code]
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week.
[/CENTER]

OOP for Saturday

Riccardo BELLOTTI (ITA) v Andrea ARNABOLDI (ITA) SR1 PTS
Giulio TORRONI (ITA) v Thomas FABBIANO (ITA) SR2 PTS
Marc SIEBER (GER) v Antonio COMPORTO (ITA) SR3 PTS
Maxime AUTHOM (BEL) v Alexander BURY (BLR) SR4 PTS
Ante PAVIC (CRO) v Mikhail LEDOVSKIKH (RUS) SR5 PTS
Andrea GRAZIOSO (ITA) v Vasile ANTONESCU (ROU) SR6 PTS
Guillermo OLASO (ESP) v Morgan PHILLIPS (GBR) SR7 PTS
Riccardo AZZARITA (ITA) v Gerard GRANOLLERS-PUJOL (ESP) SR8 PTS
Pedro CLAR-ROSSELLO (ESP) v Alexandre FOLIE (BEL) SR9 PTS
Martin FISCHER (AUT) v Julien DUBAIL (BEL) SR10 PTS
Marco VIOLA (ITA) v Adrien BOSSEL (SUI) SR11 PTS
David ESTRUCH (ESP) v Timo NIEMINEN (FIN) SR12 PTS
Filip KRAJINOVIC (SRB) v Michal KONECNY (CZE) SR13 PTS
Yann MARTI (SUI) v Evgeny KOROLEV (KAZ) SR14 PTS
Filippo LEONARDI (ITA) v Jonathan EYSSERIC (FRA) SR15 PTS
Pedro SOUSA (POR) v Nikola MEKTIC (CRO) SR16 PTS

Matches count for the 1st round of qualification in singles and doubles.
Matches start at 9.00am local time, that´s 9.00am CEST (8.00am UK Time).
Please send your picks to AdeyC.

Good luck :wavey:

Code:
[B][U]EXPLANATION:[/B]

[/U]Match with nothing after it's name - Just pick the winner
Match with [U][B]SR[/B][/U] after it's name - Pick the winner and the sets (Ex: Arthurs 2-1)
Match with [U][B]PTS[/B][/U] after it's name - Pick the whole score (Ex: Arthurs 6:7 7:6 6:1)
Code:
[CENTER] As is now tradition in my events – just for fun I’ll be handing out a daily Eager Beaver Award each day 
which will go to the first person to send in picks after the OOP is posted – so nine players at all levels
will have a chance of winning something this week. [/CENTER]
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #7 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Stats & Awards

Sunday Singles Picks Count

BAUTISTA-AGUT 1 MACHADO 1

Sunday Doubles Picks Count

BAUTISTA-AGUT 0 MACHADO 4

Saturday Singles Picks Count

LAJOVIC 0 BAUTISTA-AGUT 2
MACHADO 1 HAJEK 1

Saturday Doubles Picks Count

LAJOVIC 0 BAUTISTA-AGUT 4
MACHADO 3 HAJEK 1

Friday Singles Picks Count

SERRA 2 HAJEK 2
GREUL 3 LAJOVIC 1
MACHADO 3 SOUSA 1
BAUTISTA-AGUT 2 HUTA GALUNG 2


Friday Doubles Picks Count
SERRA 4 HAJEK 4
GREUL 5 LAJOVIC 3
MACHADO 7 SOUSA 1
BAUTISTA-AGUT 6 HUTA GALUNG 2



Thursday Singles Picks Count

GREUL 4 TEIXEIRA 4
LAJOVIC 1 MARTI 7
BAUTISTA-AGUT 3 SIJSLING 5
HUTA GALUNG 6 KRAJINOVIC 2


Thursday Doubles Picks Count

GREUL 12 TEIXEIRA 4
LAJOVIC 1 MARTI 15
BAUTISTA-AGUT 7 SIJSLING 9
HUTA GALUNG 11 KRAJINOVIC 5


Wednesday Singles Picks Count

ILHAN 2 SOUSA 6
SERRA 5 KUZNETSOV 3
HAJEK 0 GARCIA-LOPEZ 8
GOLUBEV 2 MACHADO 6

Wednesday Doubles Picks Count

ILHAN 4 SOUSA 12
SERRA 14 KUZNETSOV 2
HAJEK 1 GARCIA-LOPEZ 15
GOLUBEV 5 MACHADO 11


Tuesday Singles Picks Count

SCHOOREL 11 SERRA 5
SIJSLING 16 VAGNOZZI 0
AUTHOM 6 TEIXEIRA 10
NASO 6 LAJOVIC 10
MARTI 12 ZEMLJA 4
GRIGELIS 3 KUZNETSOV 13
LOJDA 1 J SOUSA 15
BROWN 0 GARCIA-LOPEZ 16
BAUTISTA-AGUT 15 GRANOLLERS-PUJOL 1
HAJEK 12 P SOUSA 4
KRAJINOVIC 4 MANNARINO 12
GULBIS 16 GREUL 0
ILHAN 16 BARRACO 0

Tuesday Doubles Picks Count

SCHOOREL 20 SERRA 8
SIJSLING 27 VAGNOZZI 1
AUTHOM 13 TEIXEIRA 15
NASO 12 LAJOVIC 16
MARTI 20 ZEMLJA 8
GRIGELIS 4 KUZNETSOV 24
LOJDA 3 J SOUSA 25
BROWN 0 GARCIA-LOPEZ 28
BAUTISTA-AGUT 24 GRANOLLERS-PUJOL 4
HAJEK 23 P SOUSA 5
KRAJINOVIC 7 MANNARINO 21
GULBIS 28 GREUL 0
ILHAN 28 BARRACO 0


Monday Singles Picks Count

DONSKOY 13 MACHADO 19
GOLUBEV 32 CECCHINATO 0
HUTA GALUNG 32 SANTOPADRE 0
PHILLIPS 3 GRANOLLERS-PUJOL 29
SOUSA 32 BOSSEL 0
AUTHOM 30 FABBIANO 2
KRAJINOVIC 10 ARNABOLDI 22

Monday Doubles Picks Count

DONSKOY 12 MACHADO 20
GOLUBEV 32 CECCHINATO 0
HUTA GALUNG 32 SANTOPADRE 0
PHILLIPS 2 GRANOLLERS-PUJOL 30
SOUSA 31 BOSSEL 1
AUTHOM 28 FABBIANO 4
KRAJINOVIC 13 ARNABOLDI 19

Sunday Singles Picks Count

SOUSA 7 EYSSERIC 1
AUTHOM 8 SIEBER 0
LEDOVSKIKH 1 FABBIANO 7
FISCHER 7 KRAJINOVIC 1
NIEMINEN 2 ARNABOLDI 6
PHILLIPS 5 ANTONESCU 3
CLAR-ROSSELLO 1 GRANOLLERS-PUJOL 7
BOSSEL 5 MARTI 3

Sunday Doubles Picks Count

SOUSA 7 EYSSERIC 1
AUTHOM 7 SIEBER 1
LEDOVSKIKH 1 FABBIANO 7
FISCHER 6 KRAJINOVIC 2
NIEMINEN 0 ARNABOLDI 8
PHILLIPS 4 ANTONESCU 4
CLAR-ROSSELLO 2 GRANOLLERS-PUJOL 6
BOSSEL 3 MARTI 5

Saturday Singles Picks Count

BELLOTTI 1 ARNABOLDI 13
TORRONI 0 FABBIANO 14
SIEBER 12 COMPORTO 2
AUTHOM 14 BURY 0
PAVIC 2 LEDOVSKIKH 12
GRAZIOSO 4 ANTONESCU 10
OLASO 14 PHILLIPS 0
AZZARITA 0 GRANOLLERS-PUJOL 14
CLAR-ROSSELLO 6 FOLIE 8
FISCHER 14 DUBAIL 0
VIOLA 7 BOSSEL 7
ESTRUCH 5 NIEMINEN 9
KRAJINOVIC 9 KONECNY 5
MARTI 0 KOROLEV 14
LEONARDI 2 EYSSERIC 12
SOUSA 12 MEKTIC 2

Saturday Doubles Picks Count

BELLOTTI 1 ARNABOLDI 6
TORRONI 0 FABBIANO 7
SIEBER 7 COMPORTO 0
AUTHOM 7 BURY 0
PAVIC 0 LEDOVSKIKH 7
GRAZIOSO 1 ANTONESCU 6
OLASO 7 PHILLIPS 0
AZZARITA 0 GRANOLLERS-PUJOL 7
CLAR-ROSSELLO 4 FOLIE 3
FISCHER 7 DUBAIL 0
VIOLA 3 BOSSEL 4
ESTRUCH 2 NIEMINEN 5
KRAJINOVIC 6 KONECNY 1
MARTI 0 KOROLEV 7
LEONARDI 1 EYSSERIC 6
SOUSA 6 MEKTIC 1
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

Differences

Sunday Differences

Singles Draw

Final

02:01 | (1) RezNik (UKR) vs. Dudisela75 (CAN) (SR 0:1) - MACHADO vs. BAUTISTA-AGUT SR Differences: MACHADO 2-1 vs. BAUTISTA-AGUT 2-1


Doubles Draw

Final

03:04 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. digor/RezNik (UKR/UKR) (SR 2:0) -



Saturday Differences

Singles Draw

Final

00:00 | (1) RezNik (UKR) vs. Dudisela75 (CAN) - MACHADO vs. HAJEK SR Differences: BAUTISTA-AGUT 2-1 v 2-0, MACHADO 2-0 vs. HAJEK 2-1

Doubles Draw

Final

00:00 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. digor/RezNik (UKR/UKR) - HAJEK vs. MACHADO


Friday Differences

Singles Draw

Semi Finals

00:00 | (1) RezNik (UKR) vs. (3) César Luiz (BRA) - HAJEK, LAJOVIC, BAUTISTA-AGUT vs. SERRA, GREUL, HUTA GALUNG
00:00 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Dudisela75 (CAN) - SERRA, MACHADO, HUTA GALUNG vs. HAJEK, SOUSA, BAUTISTA-AGUT


Doubles Draw



Semi Finals

00:00 | (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) - SERRA, LAJOVIC, SOUSA, HUTA GALUNG +2 vs. HAJEK, GREUL, MACHADO, BAUTISTA-AGUT +2
00:00 | (3) sfar/supertec (POR/ESP) vs. digor/RezNik (UKR/UKR) - SERRA vs. HAJEK

Thursday Differences

Singles Draw

Quarter Finals

01:01 | (1) RezNik (UKR) vs. Boreas (SLO) (SR 1:0) - MARTI, HUTA GALUNG, MACHADO vs. LAJOVIC, KRAJINOVIC, GOLUBEV
01:01 | (3) César Luiz (BRA) vs. (5) Marto (BUL) (SR 0:1) - GREUL, BAUTISTA-AGUT, MACHADO vs. TEIXEIRA, SIJSLING, GOLUBEV
02:02 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Freshi (GER) (SR 1:1) - Same winners; SR Differences: BAUTISTA-AGUT 2-0 v 2-1, MACHADO 2-0 v 2-1
02:01 | Dudisela75 (CAN) vs. Tristanslav (SRB) (SR 0:0) - TEIXEIRA, HUTA GALUNG vs. GREUL, KRAJINOVIC


Doubles Draw

Quarter Finals

03:04 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) (SR 2:0) - SIJSLING, HUTA GALUNG, GOLUBEV vs. BAUTISTA-AGUT, KRAJINOVIC, MACHADO SR Differences: GREUL 2-0 v. GREUL 2-1, MARTI 2-0 v. MARTI 2-1, SIJSLING 2-0 v. BAUTISTA-AGUT 2-0, HUTA GALUNG 2-0 v. KRAJINOVIC 2-0, GOLUBEV 2-0 v. MACHADO 2-0
04:03 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) (SR 1:1) - GREUL, BAUTISTA-AGUT +2, MACHADO vs. TEIXEIRA, SIJSLING +2, GOLUBEV
03:04 | maldini/lolada_4 (SUI/POR) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) (SR 3:2) - GREUL, MARTI, SIJSLING, HUTA GALUNG, GOLUBEV vs. TEIXEIRA, LAJOVIC, BAUTISTA-AGUT, KRAJINOVIC, MACHADO SR Differences: GREUL 2-0 v. TEIXEIRA 2-0, GREUL 2-0 v. GREUL 2-1, MARTI 2-0 v. LAJOVIC 2-1, SIJSLING 2-1 v. BAUTISTA-AGUT 2-0, HUTA GALUNG 2-1 v. KRAJINOVIC 2-0, GOLUBEV 2-0 v. MACHADO 2-0
03:03 | digor/RekNik (UKR/UKR) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) (SR 2:3) - BAUTISTA-AGUT, HUTA GALUNG, MACHADO +2 vs. SIJSLING, KRAJINOVIC, GOLUBEV +2 SR Differences: GREUL 2-0 v. GREUL 2-1, TEIXEIRA 2-1 v. TEIXEIRA 2-0, BAUTISTA-AGUT 2-1 v. SIJSLING 2-1, SIJSLING 2-0 v. SIJSLING 2-1, HUTA GALUNG 2-1 v. KRAJINOVIC 2-1, MACHADO 2-0 v. GOLUBEV 2-1, MACHADO 2-1 v. GOLUBEV 2-0


Wednesday Differences

Singles Draw

Quarter Finals

00:00 | (1) RezNik (UKR) vs. Boreas (SLO) - MACHADO vs. GOLUBEV SR Differences: SOUSA 2-1 v 2-0, KUZNETSOV 2-1 v 2-0, MACHADO 2-1 vs. GOLUBEV 2-0
00:00 | (3) César Luiz (BRA) vs. (5) Marto (BUL) - SOUSA, KUZNETSOV, MACHADO vs. ILHAN, SERRA, GOLUBEV SR Differences: SOUSA 2-0 vs. ILHAN 2-1, KUZNETSOV 2-0 vs. SERRA 2-0, MACHADO 2-0 vs. GOLUBEV 2-0
00:00 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Freshi (GER) - Same winners; SR Differences: SOUSA 2-0 v 2-1, SERRA 2-0 v 2-1, MACHADO 2-0 v 2-1
00:00 | Dudisela75 (CAN) vs. Tristanslav (SRB) - SOUSA vs. ILHAN SR Differences: SOUSA 2-0 vs. ILHAN 2-1, MACHADO 2-1 v 2-0



Doubles Draw

Quarter Finals

00:00 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) - SOUSA, KUZNETSOV, GARCIA-LOPEZ, GOLUBEV vs. ILHAN, SERRA, HAJEK, MACHADO SR Differences: SOUSA 2-1 v. ILHAN 2-1, SERRA 2-0 v. SERRA 2-1, KUZNETSOV 2-1 v. SERRA 2-1, GARCIA-LOPEZ 2-0 v. HAJEK 2-0, GOLUBEV 2-0 v. MACHADO 2-0
00:00 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) - SOUSA, MACHADO vs. ILHAN, GOLUBEV SR Differences: SOUSA 2-0 v. ILHAN 2-0, MACHADO 2-1 v. GOLUBEV 2-1, MACHADO 2-1 v. MACHADO 2-0
00:00 | maldini/lolada_4 (SUI/POR) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) - ILHAN, GOLUBEV vs. SOUSA, MACHADO SR Differences: ILHAN 2-0 v. SOUSA 2-0, SERRA 2-0 v. SERRA 2-1, GOLUBEV 2-0 v. MACHADO 2-0
00:00 | digor/RekNik (UKR/UKR) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) - SOUSA, KUZNETSOV, MACHADO +2 vs. ILHAN, SERRA, GOLUBEV +2 SR Differences: SOUSA 2-0 v. ILHAN 2-1, KUZNETSOV 2-1 v. SERRA 2-0, GARCIA-LOPEZ 2-1 v. GARCIA-LOPEZ 2-0, MACHADO 2-0 v. GOLUBEV 2-1, MACHADO 2-1 v. GOLUBEV 2-0



Tuesday Differences

Singles Draw

Second round

00:00 | (1) RezNik (UKR) vs. (Q) RNW (SUI) - LAJOVIC, MARTI, KUZNETSOV, HAJEK vs. NASO, ZEMLJA, GRIGELIS, P SOUSA SR Differences: SIJSLING 2-1 v 2-0, LAJOVIC 2-1 vs. NASO 2-1, MARTI 2-0 vs. ZEMLJA 2-1, KUZNETSOV 2-1 vs. GRIGELIS 2-1, HAJEK 2-1 vs. P SOUSA 2-1, MANNARINO 2-1 v 2-0
00:00 | Boreas (SLO) vs. Nikki♥ (MON) - KUZNETSOV, P SOUSA, KRAJINOVIC vs. GRIGELIS, HAJEK, MANNARINO
00:00 | (3) César Luiz (BRA) vs. RHB1993 (GER) - TEIXEIRA, P SOUSA vs. AUTHOM, HAJEK SR Differences: SIJSLING 2-1 v 2-0, TEIXEIRA 2-1 vs. AUTHOM 2-1, MARTI 2-0 v 2-1, KUZNETSOV 2-0 v 2-1, P SOUSA 2-0 vs. HAJEK 2-1
00:00 | Ravel (CAN) vs. (5) Marto (BUL) - AUTHOM, ZEMLJA, KUZNETSOV vs. TEIXEIRA, MARTI, GRIGELIS

00:00 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. lolada_4 (POR) - SCHOOREL, TEIXEIRA, KRAJINOVIC vs. SERRA, AUTHOM, MANNARINO
00:00 | lee3132 (KOR) vs. Freshi (GER) - SCHOOREL, TEIXEIRA, LAJOVIC, LOJDA, GRANOLLERS-PUJOL vs. SERRA, AUTHOM, NASO, J SOUSA, BAUTISTA-AGUT
00:00 | kingroger (GER) vs. Dudisels75 (CAN) - ZEMLJA, P SOUSA vs. MARTI, HAJEK SR Differences: SIJSLING 2-0 v 2-1, TEIXEIRA 2-0 v 2-1, LAJOVIC 2-0 v 2-1, ZEMLJA 2-1 vs. MARTI 2-0, KUZNETSOV 2-1 v 2-0, P SOUSA 2-1 vs. HAJEK 2-0
00:00 | Tristanslav (SRB) vs. Esimp (CAN) - SERRA, ZEMLJA vs. SCHOOREL, MARTI SR Differences: SERRA 2-1 vs. SCHOOREL 2-0, SIJSLING 2-1 v 2-0, AUTHOM 2-1 v 2-0, LAJOVIC 2-1 v 2-0, ZEMLJA 2-0 vs. MARTI 2-1, KUZNETSOV 2-1 v 2-0, BAUTISTA-AGUT 2-1 v 2-0, HAJEK 2-0 v 2-1


Doubles Draw

First round

13:11 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. Yves./LutherReigns (NED/SUI) (SR 6:1) - LAJOVIC, KUZNETSOV, HAJEK +2, MANNARINO vs. NASO, GRIGELIS, P SOUSA +2, KRAJINOVIC
10:11 | Deathless Mortal/Nadie (CRO/RUS) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) (SR 5:5) - MARTI, P SOUSA, KRAJINOVIC vs. ZEMLJA, HAJEK, MANNARINO SR Differences: SERRA 2-0 v. SERRA 2-1, SCHOOREL 2-1 v. SCHOOREL 2-0, SIJSLING 2-0 v. SIJSLING 2-1, TEIXEIRA 2-1 v. TEIXEIRA 2-0, LAJOVIC 2-0 v. LAJOVIC 2-1, MARTI 2-1 v. ZEMLJA 2-0, KUZNETSOV 2-0 v. KUZNETSOV 2-1, J SOUSA 2-1 v. J SOUSA 2-0, BAUTISTA-AGUT 2-0 +2 v. BAUTISTA-AGUT 2-1 +2, P SOUSA 2-1 v. HAJEK 2-0, KRAJINOVIC 2-0 v. MANNARINO 2-0, MANNARINO 2-1 v. MANNARINO 2-0, GULBIS 2-1 v. GULBIS 2-0
12:12 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. (LL) starluk/Demonsky (CHN/SVK) (SR 7:5) - SERRA, SIJSLING, AUTHOM +2, LAJOVIC, MARTI +2, KUZNETSOV +2, J SOUSA +2, GARCIA-LOPEZ, BAUTISTA-AGUT, HAJEK, MANNARINO +2, GULBIS, ILHAN vs. No Pick, No Pick, No Pick, TEIXEIRA, No Pick, No Pick, ZEMLJA, No Pick, GRIGELIS, No Pick, LOJDA, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, KRAJINOVIC, No Pick, No Pick SR Differences: SERRA 2-1 v. No Pick , SCHOOREL 2-1 v. SCHOOREL 2-0, SIJSLING 2-1 v. No Pick , AUTHOM 2-1 v. No Pick , AUTHOM 2-1 v. TEIXEIRA 2-0, LAJOVIC 2-0 v. No Pick , MARTI 2-0 v. No Pick , MARTI 2-1 v. ZEMLJA 2-0, KUZNETSOV 2-1 v. No Pick , KUZNETSOV 2-1 v. GRIGELIS 2-0, J SOUSA 2-0 v. No Pick , J SOUSA 2-0 v. LOJDA 2-0, GARCIA-LOPEZ 2-0 v. No Pick , BAUTISTA-AGUT 2-0 v. No Pick , HAJEK 2-1 v. No Pick , MANNARINO 2-0 v. No Pick , MANNARINO 2-0 v. KRAJINOVIC 2-0, GULBIS 2-0 v. No Pick , ILHAN 2-0 v. No Pick
09:12 | Rod3138/FlavioLopes (BRA/BRA) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) (SR 3:5) - No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick vs. SCHOOREL, SIJSLING, AUTHOM, NASO, MARTI, KUZNETSOV, LOJDA, GARCIA-LOPEZ, BAUTISTA-AGUT, HAJEK, KRAJINOVIC, GULBIS, ILHAN SR Differences: No Pick v. SCHOOREL 2-1, No Pick v. SIJSLING 2-0, No Pick v. AUTHOM 2-1, No Pick v. NASO 2-0, No Pick v. MARTI 2-1, No Pick v. KUZNETSOV 2-1, No Pick v. LOJDA 2-0, No Pick v. GARCIA-LOPEZ 2-1, No Pick v. BAUTISTA-AGUT 2-0, No Pick v. HAJEK 2-1, No Pick v. KRAJINOVIC 2-0, No Pick v. GULBIS 2-0, No Pick v. ILHAN 2-0

11:12 | lee3132/jazar (KOR/GBR) vs. maldini/lolada_4 (SUI/POR) (SR 5:4) - No Pick, No Pick, TEIXEIRA, No Pick, LAJOVIC, No Pick, No Pick, No Pick, LOJDA, No Pick, No Pick, GRANOLLERS-PUJOL, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick vs. SERRA, SIJSLING, AUTHOM +2, NASO +2, ZEMLJA, KUZNETSOV, J SOUSA +2, GARCIA-LOPEZ, BAUTISTA-AGUT +2, HAJEK, MANNARINO, GULBIS, ILHAN SR Differences: No Pick v. SERRA 2-1, SIJSLING 2-0 v. SIJSLING 2-1, No Pick v. SIJSLING 2-1, TEIXEIRA 2-1 v. AUTHOM 2-0, No Pick v. AUTHOM 2-0, LAJOVIC 2-1 v. NASO 2-0, No Pick v. NASO 2-1, MARTI 2-0 v. ZEMLJA 2-0, No Pick v. MARTI 2-1, No Pick v. KUZNETSOV 2-0, LOJDA 2-0 v. J SOUSA 2-0, No Pick v. J SOUSA 2-0, No Pick v. GARCIA-LOPEZ 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v. BAUTISTA-AGUT 2-0, No Pick v. BAUTISTA-AGUT 2-0, No Pick v. HAJEK 2-1, No Pick v. MANNARINO 2-0, No Pick v. GULBIS 2-0, No Pick v. ILHAN 2-0
10:12 | (Q) Mishka Logvi/Sonja 1989 (UKR/HUN) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) (SR 4:6) - SCHOOREL, VAGNOZZI, NASO, MARTI +2, KUZNETSOV, HAJEK vs. SERRA, SIJSLING, LAJOVIC, ZEMLJA +2, GRIGELIS, P SOUSA
12:14 | digor/RezNik (UKR/UKR) vs. herbal/Ravel (AUS/CAN) (SR 5:6) - SERRA, TEIXEIRA, MARTI +2, GRANOLLERS-PUJOL vs. SCHOOREL, AUTHOM, ZEMLJA +2, BAUTISTA-AGUT
12:13 | ESimp/ThePhenom (CAN/ROU) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) (SR 4:6) - No Pick, No Pick, AUTHOM, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick, No Pick vs. SCHOOREL, SIJSLING, TEIXEIRA +2, NASO, ZEMLJA, GRIGELIS, J SOUSA, GARCIA-LOPEZ, BAUTISTA-AGUT, P SOUSA, KRAJINOVIC, GULBIS, ILHAN SR Differences: SCHOOREL 2-0 v. SCHOOREL 2-1, No Pick v. SCHOOREL 2-1, No Pick v. SIJSLING 2-1, AUTHOM 2-0 v. TEIXEIRA 2-0, No Pick v. TEIXEIRA 2-0, No Pick v. NASO 2-0, No Pick v. ZEMLJA 2-1, KUZNETSOV 2-0 v. KUZNETSOV 2-1, No Pick v. GRIGELIS 2-0, No Pick v. J SOUSA 2-1, No Pick v. GARCIA-LOPEZ 2-0, No Pick v. BAUTISTA-AGUT 2-1, HAJEK 2-1 v. P SOUSA 2-1, No Pick v. HAJEK 2-0, No Pick v. KRAJINOVIC 2-1, No Pick v. GULBIS 2-0, No Pick v. ILHAN 2-0


Monday Differences

Singles Draw

First round

00:00 | (1) RezNik (UKR) vs. ThePhenom (ROU) - Same winners; SR Differences: MACHADO 2-1 v 2-0, AUTHOM 2-0 v 2-1
00:00 | (Q) RNW (SUI) vs. digor (UKR) - Same winners; SR Differences: GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v 2-0, AUTHOM 2-0 v 2-1
00:00 | Boreas (SLO) vs. (Q) Crvena Zvezda (SRB) - MACHADO, GRANOLLERS-PUJOL, FABBIANO, ARNABOLDI vs. DONSKOY, PHILLIPS, AUTHOM, KRAJINOVIC SR Differences: MACHADO 2-0 vs. DONSKOY 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-0 vs. PHILLIPS 2-0, FABBIANO 2-0 vs. AUTHOM 2-0, ARNABOLDI 2-0 vs. KRAJINOVIC 2-1
00:00 | Nikki♥ (MON) vs. (6) Thunderfish8 (USA) - KRAJINOVIC vs. ARNABOLDI

00:00 | (3) César Luiz (BRA) vs. Deathless Mortal (CRO) - PHILLIPS, KRAJINOVIC vs. GRANOLLERS-PUJOL, ARNABOLDI SR Differences: DONSKOY 2-1 v 2-0, PHILLIPS 2-0 vs. GRANOLLERS-PUJOL 2-0, AUTHOM 2-1 v 2-0, KRAJINOVIC 2-1 vs. ARNABOLDI 2-1
00:00 | Equalizer (MON) vs. RHB1993 (GER) - MACHADO, ARNABOLDI vs. DONSKOY, KRAJINOVIC SR Differences: MACHADO 2-1 vs. DONSKOY 2-1, GRANOLLERS-PUJOL 2-0 v 2-1, ARNABOLDI 2-1 vs. KRAJINOVIC 2-0
00:00 | Ravel (CAN) vs. supertec (ESP) - MACHADO vs. DONSKOY
00:00 | Yves. (NED) vs. (5) Marto (BUL) - Same winners; SR Differences: DONSKOY v 2-1, GOLUBEV v 2-0, HUTA GALUNG v 2-0, GRANOLLERS-PUJOL v 2-0, SOUSA v 2-0, AUTHOM v 2-0, KRAJINOVIC v 2-1

00:00 | (8) Mishka Logvi (UKR) vs. Sonja1989 (HUN) - MACHADO, GRANOLLERS-PUJOL vs. DONSKOY, PHILLIPS SR Differences: MACHADO 2-0 vs. DONSKOY 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-0 vs. PHILLIPS 2-0
00:00 | lolada_4 (POR) vs. (Q) FlavioLopes (BRA) - MACHADO, AUTHOM vs. DONSKOY, FABBIANO SR Differences: MACHADO 2-1 vs. DONSKOY 2-1, AUTHOM 2-0 vs. FABBIANO 2-0
00:00 | lee3132 (KOR) vs. Vilnietė (LIT) - MACHADO vs. DONSKOY
00:00 | Freshi (GER) vs. (4) jazar (GBR) - KRAJINOVIC vs. ARNABOLDI

00:00 | (7) Nadie (RUS) vs. kingroger (GER) - DONSKOY, ARNABOLDI vs. MACHADO, KRAJINOVIC SR Differences: DONSKOY 2-1 vs. MACHADO 2-1, GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v 2-0, AUTHOM 2-1 v 2-0, ARNABOLDI 2-0 vs. KRAJINOVIC 2-0
00:00 | (Q) doctorlopes (FRA) vs. Dudisela75 (CAN) - Same winners; SR Differences: None
doctorlopes Dudisela75
MACHADO 46 64 64 Machado 7-5 3-6 6-3
GOLUBEV 63 64 Golubev 6-4 6-2
HUTA GALUNG 62 64 Huta Galung 6-2 6-1
GRANOLLERS-PUJOL 64 64 Granollers-Pujol 7-5 6-3
SOUSA 64 64 Sousa 6-3 6-3
AUTHOM 64 46 64 Authom 6-1 3-6 6-3
ARNABOLDI 64 64 Arnaboldi 6-3 6-2

00:00 | sfar (POR) vs. Tristanslav (SRB) - Same winners; SR Differences: ARNABOLDI 2-0 v 2-1
00:00 | ESimp (CAN) vs. (2) maldini (SUI) - Same winners; SR Differences: SOUSA 2-0 v 2-1, AUTHOM 2-0 v 2-1



Doubles Draw

First round

00:00 | (1) Eland/Zberg (NED/NED) vs. Yves./LutherReigns (NED/SUI) - MACHADO, SOUSA vs. DONSKOY, BOSSEL SR Differences: MACHADO 2-0 v. DONSKOY , GOLUBEV 2-0 v. GOLUBEV , HUTA GALUNG 2-0 v. HUTA GALUNG , GRANOLLERS-PUJOL 2-0 v. GRANOLLERS-PUJOL , SOUSA 2-0 v. SOUSA , SOUSA 2-0 v. BOSSEL 2-0, AUTHOM 2-0 v. AUTHOM , KRAJINOVIC 2-0 v. KRAJINOVIC , KRAJINOVIC 2-0 v. KRAJINOVIC 2-1
00:00 | Deathless Mortal/Nadie (CRO/RUS) vs. (Q) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) - DONSKOY, GRANOLLERS-PUJOL, ARNABOLDI vs. MACHADO, PHILLIPS, KRAJINOVIC SR Differences: DONSKOY 2-1 v. MACHADO 2-1, GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v. PHILLIPS 2-0, AUTHOM 2-1 v. AUTHOM 2-0, ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-1
00:00 | (4) Freshi/RHB1993 (GER/GER) vs. (LL) starluk/Demonsky (CHN/SVK) - DONSKOY, KRAJINOVIC vs. MACHADO, ARNABOLDI SR Differences: DONSKOY 2-1 v. DONSKOY 2-0, DONSKOY 2-1 v. MACHADO 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v. GRANOLLERS-PUJOL 2-0, KRAJINOVIC 2-0 v. ARNABOLDI 2-0
00:00 | Rod3138/FlavioLopes (BRA/BRA) vs. Calgary Flames/Thunderfish8 (CAN/USA) - DONSKOY, FABBIANO +2 vs. MACHADO, AUTHOM +2 SR Differences: DONSKOY 2-1 v. MACHADO 2-1, SOUSA 2-1 v. SOUSA 2-0, FABBIANO 2-1 v. AUTHOM 2-0, FABBIANO 2-0 v. AUTHOM 2-0

00:00 | lee3132/jazar (KOR/GBR) vs. maldini/lolada_4 (SUI/POR) - DONSKOY vs. MACHADO SR Differences: DONSKOY 2-1 v. MACHADO 2-0, SOUSA 2-0 v. SOUSA 2-1, AUTHOM 2-0 v. AUTHOM 2-1, ARNABOLDI 2-1 v. ARNABOLDI 2-0
00:00 | (Q) Mishka Logvi/Sonja 1989 (UKR/HUN) vs. (3) sfar/supertec (POR/ESP) - PHILLIPS, ARNABOLDI vs. GRANOLLERS-PUJOL, KRAJINOVIC SR Differences: MACHADO 2-0 v. MACHADO 2-1, DONSKOY 2-0 v. DONSKOY 2-1, PHILLIPS 2-0 v. GRANOLLERS-PUJOL 2-1, AUTHOM 2-0 v. AUTHOM 2-1, ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-1
00:00 | digor/RezNik (UKR/UKR) vs. herbal/Ravel (AUS/CAN) - ARNABOLDI +2 vs. KRAJINOVIC +2 SR Differences: ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-1, ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-0
00:00 | ESimp/ThePhenom (CAN/ROU) vs. (2) kingroger/Marto (GER/BUL) - MACHADO, ARNABOLDI +2 vs. DONSKOY, KRAJINOVIC +2 SR Differences: MACHADO 2-0 v. MACHADO 2-1, MACHADO 2-0 v. DONSKOY 2-1, AUTHOM 2-1 v. AUTHOM 2-0, ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-0, ARNABOLDI 2-0 v. KRAJINOVIC 2-1



Sunday Differences

Singles Draw

Qualifying - Second round

00:00 | EJB_x (BRA) vs. Crvena Zvezda (SRB) - Same winners; SR Differences: SOUSA 2-1 v 2-0, AUTHOM 2-0 v 2-1, FABBIANO 2-1 v 2-0, FISCHER 2-1 v 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-1 v 2-0
00:00 | LutherReigns (SUI) vs. (7) RNW (SUI) - EYSSERIC, ARNABOLDI, ANTONESCU vs. SOUSA, NIEMINEN, PHILLIPS
00:00 | (ALT) FlavioLopes (BRA) vs. (6) starluk (CHN) - LEDOVSKIKH, GRANOLLERS-PUJOL, BOSSEL vs. FABBIANO, CLAR-ROSSELLO, MARTI
00:00 | Samuel Guilherme (BRA) vs. doctorlopes (FRA) - FISCHER, ARNABOLDI vs. KRAJINOVIC, NIEMINEN SR Differences: FABBIANO 2-1 v 2-0, FISCHER 2-0 vs. KRAJINOVIC 2-0, ARNABOLDI 2-1 vs. NIEMINEN 2-0, BOSSEL 2-0 v 2-1

Doubles Draw

Qualifying - Second round

00:00 | (1) Mishka Logvi/Sonja 1989 (UKR/HUN) vs. (4) Nikki♥/ /Boreas (MON/SLO) - SOUSA, AUTHOM, FABBIANO, KRAJINOVIC, PHILLIPS vs. EYSSERIC, SIEBER, LEDOVSKIKH, FISCHER, ANTONESCU SR Differences: SOUSA 2-0 v. EYSSERIC 2-1, AUTHOM 2-0 v. AUTHOM 2-1, AUTHOM 2-0 v. SIEBER 2-0, FABBIANO 2-0 v. LEDOVSKIKH 2-0, KRAJINOVIC 2-0 v. FISCHER 2-1, PHILLIPS 2-0 v. ANTONESCU 2-1
00:00 | (2) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. (3) starluk/Demonsky (CHN/SVK) - FISCHER, PHILLIPS, GRANOLLERS-PUJOL +2, MARTI vs. KRAJINOVIC, ANTONESCU, CLAR-ROSSELLO +2, BOSSEL SR Differences: AUTHOM 2-1 v. AUTHOM 2-0, FISCHER 2-1 v. KRAJINOVIC 2-0, ARNABOLDI 2-0 v. ARNABOLDI 2-1, PHILLIPS 2-1 v. ANTONESCU 2-0, GRANOLLERS-PUJOL 2-0 v. CLAR-ROSSELLO 2-1, GRANOLLERS-PUJOL 2-0 v. CLAR-ROSSELLO 2-0, MARTI 2-0 v. BOSSEL 2-0


Saturday Differences

Singles Draw

Qualifying – First round

00:00 | (1) Zberg (NED) vs. EJB_x (BRA) - VIOLA, ESTRUCH, SOUSA vs. BOSSEL, NIEMINEN, MEKTIC
00:00 | Crvena Zvezda (SRB) vs. (8) Demonsky (SVK) - ARNABOLDI, ANTONESCU, CLAR-ROSSELLO, ESTRUCH vs. BELLOTTI, GRAZIOSO, FOLIE, NIEMINEN SR Differences: ARNABOLDI 2-0 vs. BELLOTTI 2-0, AUTHOM 2-1 v 2-0, ANTONESCU 2-0 vs. GRAZIOSO 2-0, CLAR-ROSSELLO 2-0 vs. FOLIE 2-0, ESTRUCH 2-0 vs. NIEMINEN 2-0
00:00 | (2) Eland (NED) vs. LutherReigns (SUI) - LEDOVSKIKH, CLAR-ROSSELLO, VIOLA, ESTRUCH vs. PAVIC, FOLIE, BOSSEL, NIEMINEN SR Differences: LEDOVSKIKH 2-1 vs. PAVIC 2-1, CLAR-ROSSELLO 2-0 vs. FOLIE 2-0, VIOLA 2-1 vs. BOSSEL 2-0, ESTRUCH 2-1 vs. NIEMINEN 2-1, SOUSA 2-0 v 2-1
00:00 | Tepasaf (RUS) vs. (7) RNW (SUI) - Missing picks from Tepasaf

00:00 | (ALT) FlavioLopes (BRA) vs. (ALT) Rod3138 (BRA) - BOSSEL, ESTRUCH vs. VIOLA, NIEMINEN SR Differences: LEDOVSKIKH 2-0 v 2-1, ANTONESCU 2-1 v 2-0, BOSSEL 2-0 vs. VIOLA 2-1, ESTRUCH 2-1 vs. NIEMINEN 2-1, SOUSA 2-0 v 2-1
00:00 | Rafael Reis (BRA) vs. (6) starluk (CHN) - Missing picks from Rafael Reis
00:00 | (3) herbal (AUS) vs. Samuel Guilherme (BRA) - GRAZIOSO, VIOLA, KRAJINOVIC, MEKTIC vs. ANTONESCU, BOSSEL, KONECNY, SOUSA SR Differences: SIEBER 2-1 v 2-0, LEDOVSKIKH 2-1 v 2-0, GRAZIOSO 2-0 vs. ANTONESCU 2-0, OLASO 2-1 v 2-0, VIOLA 2-0 vs. BOSSEL 2-0, KRAJINOVIC 2-0 vs. KONECNY 2-0, MEKTIC 2-0 vs. SOUSA 2-0
00:00 | doctorlopes (FRA) vs. (5) Calgary Flames (CAN) - SIEBER, ANTONESCU, CLAR-ROSSELLO vs. COMPORTO, GRAZIOSO, FOLIE

Doubles Draw

Qualifying – First round

00:00 | (1) Mishka Logvi/Sonja1989 (UKR/HUN) vs. Bye
00:00 | Rafael Reis/doctorlopes (BRA/FRA) vs. (4) Nikki♥/Boreas (MON/SLO) - Missing picks from Rafael Reis
00:00 | (2) Tristanslav/Crvena Zvezda (SRB/SRB) vs. Bye
00:00 | Thales de Mileto/EJB_x (BRA/BRA) vs. (3) starluk/Demonsky (CHN/SVK) - Missing picks from Thales de Mileto
 

·
Premium Member
Joined
·
14,213 Posts
Discussion Starter #10
Re: Tennis Tipping #16b – Rome

You can commit now!


This will be my ninth hosting of a TT event – I get to reach double figures next week - and as with my last times of hosting I intend to do daily updates of the entry list after the rankings are updated - also if there’s any new players here who are unsure of anything feel free to ask.


Other TT tournaments this week:
Code:
16/04/2012   Monte Carlo          CL     64/32/32/16       Marto
16/04/2012   Sarasota* CH         CL     32/16/16/8        Colt th magnific
16/04/2012   Santos cH            CL     32/16/16/8        Direnan
 

·
Moderator
Joined
·
41,633 Posts
Re: Tennis Tipping #16b – Rome - run along to Rome and commit

Rome :inlove:

I should visit some day this city.

In here :worship:
 

·
A happy person
Joined
·
44,895 Posts
Re: Tennis Tipping #16b – Rome - run along to Rome and commit

In please. And looking for a doubles partner. :)
 

·
Registered
Joined
·
1,870 Posts
Re: Tennis Tipping #16b – Rome - run along to Rome and commit

IN for singles and doubles with doctorlopes.
 

·
Registered
Joined
·
5,189 Posts
Re: Tennis Tipping #16b – Rome - run along to Rome and commit

In for singles

In for doubles with Reznik
 
1 - 20 of 253 Posts
Top