Qualifying Draw
1st Round
Dragos Nicolae MADARAS (1) d. Kevin CHAHOUD : 6-2 6-3
Eric AHREN MOONGA d. Linus FROST (7) : 6-1 6-4
Lucas RENARD (2) d. Timothy CARLSSON SEGER : 4-6 6-2 11-9
John HALLQUIST LITHEN (8) d. Leo BORG : 6-3 6-2
Gustaf STRÖM (3) d. Olle WALLIN : 6-2 6-2
Linus CARLSSON HALLDIN d. Christian SAMUELSSON (5) : w.o
Marius RUZGAS (4) d. Arvid HJALTE (wc) : 6-0 6-3
Arvid NORDQUIST (6) d. Isac STRÖMBERG (wc) : 6-4 6-2
Final Round
Dragos Nicolae MADARAS (1) d. Eric AHREN MOONGA : 6-1 6-0
John HALLQUIST LITHEN (8) d. Lucas RENARD (2) : 6-1 6-4
Gustaf STRÖM (3) d. Linus CARLSSON HALLDIN : 7-5 6-0
Arvid NORDQUIST (6) d. Marius RUZGAS (4) : 6-3 6-1
MAIN DRAW
Group A
Day 1
Markus ERIKSSON d. John HALLQUIST LITHEN (Q) : 6-4 6-3
Filip BERGEVI d. Arvid NORDQUIST (Q) : 6-3 6-1
Day 2
Markus ERIKSSON d. Arvid NORDQUIST (Q) : 1-6 7-6(2) 10-8
Filip BERGEVI d. Markus ERIKSSON : 6-1 6-0
Filip BERGEVI d. John HALLQUIST LITHEN (Q) : 6-0 7-6(5)
John HALLQUIST LITHEN (Q) d. Arvid NORDQUIST (Q) : w.o
Group B
Day 1
Gustaf STRÖM (Q) d. Karl FRIBERG : 6-0 6-2
Dragos Nicolae MADARAS (Q) d. Simon FREUND : 6-3 7-5
Day 2
Karl FRIBERG d. Dragos Nicolae MADARAS (Q) : 6-4 7-5
Karl FRIBERG d. Simon FREUND : 6-3 6-4
Gustaf STRÖM (Q) d. Simon FREUND : 6-4 6-2
Dragos Nicolae MADARAS (Q) d. Gustaf STRÖM (Q) : 6-3 3-2 ret.
FINAL
Filip BERGEVI d. Gustaf STRÖM (Q) : 7-5 6-0
1st Round
Dragos Nicolae MADARAS (1) d. Kevin CHAHOUD : 6-2 6-3
Eric AHREN MOONGA d. Linus FROST (7) : 6-1 6-4
Lucas RENARD (2) d. Timothy CARLSSON SEGER : 4-6 6-2 11-9
John HALLQUIST LITHEN (8) d. Leo BORG : 6-3 6-2
Gustaf STRÖM (3) d. Olle WALLIN : 6-2 6-2
Linus CARLSSON HALLDIN d. Christian SAMUELSSON (5) : w.o
Marius RUZGAS (4) d. Arvid HJALTE (wc) : 6-0 6-3
Arvid NORDQUIST (6) d. Isac STRÖMBERG (wc) : 6-4 6-2
Final Round
Dragos Nicolae MADARAS (1) d. Eric AHREN MOONGA : 6-1 6-0
John HALLQUIST LITHEN (8) d. Lucas RENARD (2) : 6-1 6-4
Gustaf STRÖM (3) d. Linus CARLSSON HALLDIN : 7-5 6-0
Arvid NORDQUIST (6) d. Marius RUZGAS (4) : 6-3 6-1
••••••
MAIN DRAW
Group A
Day 1
Markus ERIKSSON d. John HALLQUIST LITHEN (Q) : 6-4 6-3
Filip BERGEVI d. Arvid NORDQUIST (Q) : 6-3 6-1
Day 2
Markus ERIKSSON d. Arvid NORDQUIST (Q) : 1-6 7-6(2) 10-8
Filip BERGEVI d. Markus ERIKSSON : 6-1 6-0
Filip BERGEVI d. John HALLQUIST LITHEN (Q) : 6-0 7-6(5)
John HALLQUIST LITHEN (Q) d. Arvid NORDQUIST (Q) : w.o
Group B
Day 1
Gustaf STRÖM (Q) d. Karl FRIBERG : 6-0 6-2
Dragos Nicolae MADARAS (Q) d. Simon FREUND : 6-3 7-5
Day 2
Karl FRIBERG d. Dragos Nicolae MADARAS (Q) : 6-4 7-5
Karl FRIBERG d. Simon FREUND : 6-3 6-4
Gustaf STRÖM (Q) d. Simon FREUND : 6-4 6-2
Dragos Nicolae MADARAS (Q) d. Gustaf STRÖM (Q) : 6-3 3-2 ret.
••••••
Match for the 3rd and 4th places : Markus ERIKSSON d. Dragos Nicolae MADARAS : w.o
FINAL
Filip BERGEVI d. Gustaf STRÖM (Q) : 7-5 6-0