Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Sta. Margarida de Montbui
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw

1 Jose PEREIRA (BRA) 279 2
2 Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 314 1
3 Oriol ROCA BATALLA (ESP) 383 1
4 David VEGA HERNANDEZ (ESP) 495 1
5 Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) 496 1
6 Pol TOLEDO BAGUE (ESP) 607 2
7 James MARSALEK (GBR) 634 1
8 Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) 685 1
9 Takashi SAITO (JPN) 714 1
10 Felipe ESCOBAR (COL) 736 1
11 Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) 813 1
12 Juan Sebastian GOMEZ (COL) 876 1
13 Collin ALTAMIRANO (USA) 968 1
14 Ryota KISHI (JPN) 1068 2
15 Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP) 1070 1
16 Adria MAS MASCOLO (ESP) 1155 1
17 Soichiro MORITANI (JPN) 1247= 1
18 Sasi Kumar MUKUND (IND) 1256= 1

Qualifying

1 Sergio MARTOS GORNES (ESP) 1285 1
2 Tomas BUILES (COL) 1488= 1
3 Jaume PLA MALFEITO (ESP) 1509= 1
4 Hector GARCIA OLIVEDA (ESP) 1707= 1
5 Niki KALIYANDA POONACHA (IND) 1721= 1
6 Alex VALERIANO (ESP) 1721= 1
7 Leo Julien SEBAOUN (JPN) 1836= 1
8 Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) 1836= 1
9 Robert HERRERA (ESP) 1949= 1
10 Yury NEBOLSIN (RUS) 2041= 1
11 Carlos CAPEL (ESP) 2041= 1
12 Adriano QUINTI (GER) 2221 5
13 Fariduni BAKHODUR (TJK) 3 1
14 Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 59 1
15 Jordi MAS DE UGARTE (ESP) 88 1
16 Arturo SCHMIDT (SUI) 75 1
17 Bogdan DJURDJEVIC (GER) 111 (ESP) 1
18 Lucas MCCONE (BEL) 134 (ESP) 1
19 David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 143 1
20 Nicholas BAEZ (USA) 50 (MEX) 1
21 Vicente MONTON QUERALT (ESP) 146 1
22 Ettore BIANCO (BRA) 358 1
23 Carlos Andres SEPULVEDA NAVARRO (COL) 13 1
24 Sergi PEREZ CONTRI (ESP) 147 1
25 David BIOSCA GIRVENT (ESP) 156 1
26 Sergi FONTCUBERTA (ESP) 160 1
27 David SUBIRA TABOADA (ESP) 171 1
28 Javier AMANTEGUI (ESP) 178 1
29 Pol VAQUERO FERNANDEZ (ESP) 186 1
30 Antonio BATLLE (ESP) 200 1
31 Pol AMOROS RAMOS (ESP) 211 1
32 Oriol PUIG (ESP) 214 1
33 Marc LERCH AGUILAR (ESP) 216 1
34 Keyvan NEMATZADEH (BEL) 254 1
35 Manel PEREZ ESTEVE (ESP) 233 1
36 Rutger CRAMER (NED) 144 1
37 Albert FREIXAS PALOMINO (ESP) 259 1
38 Francesc RULL VALLS (ESP) 284 1
39 Daniel CASABLANCAS (ESP) 285 1
40 Jose Maria BATALLA (ESP) 292 1
41 Alex FILLAT (ESP) 302 1
42 Aleksei NERUSHENKO (ESP) 305 1
43 Alan GADJIEV (UZB) 69 1
44 Kevin GARCIA DE REUSE (ESP) 332 1
45 Qixiang HU (CHN) 110 1
46 Gleb TARASOV (KAZ) 100 1
47 Oriol GARROBE GUILERA (ESP) 364 1
48 Stefan FRLJANIC (CAN) 132 1
49 Albert ROGLAN (ESP) 397 1
50 William EDIN (SWE) 268 1
51 Enrique VIDAL (GBR) 175 1
52 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN) 409 (ESP) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] BYE
Javier AMANTEGUI (ESP) 3-6 6-0 6-2 Alex FILLAT (ESP)
Manel PEREZ ESTEVE (ESP) 7-5 0-6 7-6(1) Adria ALVAREZ (ESP)
Gerard ANDRES RODRIGUEZ (ESP) 6-4 6-1 Aleksei NERUSHENKO (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-2 6-3 Antonio BATLLE (ESP)
Dan DOWSON (AUS) 6-3 7-5 Qixiang HU (CHN)
Sergi Jordi JIMENEZ FERRER (ESP) 6-4 6-3 Marc LERCH AGUILAR (ESP)
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) 6-0 2-0 Retired William EDIN (SWE)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 6-1 6-1 Albert ROGLAN (ESP)
Marc COLLADO CASTELLS (ESP) 7-5 6-4 Nicholas BAEZ (USA)
Lucas MCCONE (BEL) 6-1 6-4 Pol AMOROS RAMOS (ESP)
David SUBIRA TABOADA (ESP) 6-3 6-2 Jordi LLOPART (ESP)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 7-5 7-5 Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) [4]
Quim SORNI CHAVARRIA (ESP) 7-5 5-7 6-3 Roger ORDEIG (ESP)
Sergi PEREZ CONTRI (ESP) 6-4 6-2 Pol VAQUERO FERNANDEZ (ESP)
Kevin GARCIA DE REUSE (ESP) 6-2 6-4 Daniel CASABLANCAS (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 6-1 6-1 Mihai Vasilian STOICA (ROU)
Vicente MONTON QUERALT (ESP) 6-1 6-1 Rutger CRAMER (NED)
Miguel GARCIA (ESP) 6-4 6-1 Keyvan NEMATZADEH (BEL)
Alejandro REGUANT (ESP) 6-2 6-0 Gerard JUNYENT (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-3 6-0 Jordi MAS DE UGARTE (ESP)
Oriol PUIG (ESP) 4-6 7-5 6-3 Sergi FONTCUBERTA (ESP)
Francesc RULL VALLS (ESP) 6-3 6-4 Gleb TARASOV (KAZ)
Fariduni BAKHODUR (TJK) 7-5 6-2 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN)
Yury NEBOLSIN (RUS) [7] 6-1 6-2 Jaume MORERA ZAMORA (ESP)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-0 Nel FERRER (ESP)
Carlos Andres SEPULVEDA NAVARRO (COL) 6-3 3-6 6-2 Adria ELDUQUE (ESP)
Oriol GARROBE GUILERA (ESP) 6-1 6-4 Claudio QUINONES GARCIA (ESP)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 6-2 5-5 Retired Leo Julien SEBAOUN (JPN) [8]
Bogdan DJURDJEVIC (GER) 7-5 6-0 Marc SANTAMARIA POZO (ESP)
Ricky VENTURA PEREZ (ESP) 6-1 6-3 Ignacio CORBAT (ESP)
Adriano QUINTI (GER) [9] 6-4 6-4 Jose Maria BATALLA (ESP)

Round 2

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] 6-2 6-4 Javier AMANTEGUI (ESP)
Manel PEREZ ESTEVE (ESP) 6-4 7-6(4) Gerard ANDRES RODRIGUEZ (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-2 6-3 Dan DOWSON (AUS)
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) 6-1 6-2 Sergi Jordi JIMENEZ FERRER (ESP)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 7-6(3) 3-6 6-1 Marc COLLADO CASTELLS (ESP)
Lucas MCCONE (BEL) 6-2 6-3 David SUBIRA TABOADA (ESP)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 1-6 7-6(6) 6-3 Quim SORNI CHAVARRIA (ESP)
Kevin GARCIA DE REUSE (ESP) 6-7(3) 7-6(3) 6-4 Sergi PEREZ CONTRI (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 6-3 4-6 6-1 Vicente MONTON QUERALT (ESP)
Alejandro REGUANT (ESP) 6-2 6-2 Miguel GARCIA (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-1 6-1 Oriol PUIG (ESP)
Francesc RULL VALLS (ESP) 6-3 7-5 Fariduni BAKHODUR (TJK)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-3 Yury NEBOLSIN (RUS) [7]
Oriol GARROBE GUILERA (ESP) 6-1 6-2 Carlos Andres SEPULVEDA NAVARRO (COL)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 6-2 6-2 Bogdan DJURDJEVIC (GER)
Ricky VENTURA PEREZ (ESP) 6-3 6-3 Adriano QUINTI (GER) [9]

Round 3

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] 6-1 4-6 6-2 Manel PEREZ ESTEVE (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-3 6-2 Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 6-4 4-6 6-3 Lucas MCCONE (BEL)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 6-4 6-3 Kevin GARCIA DE REUSE (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 7-6(5) 6-1 Alejandro REGUANT (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-3 6-3 Francesc RULL VALLS (ESP)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-4 Oriol GARROBE GUILERA (ESP)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 7-5 6-3 Ricky VENTURA PEREZ (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Jose PEREIRA (BRA) [1] 6-4 6-1 Kevin SIELMANN (ESP)
Roberto AFFONSO NETO (ITA) 6-2 6-4 Stefan FRLJANIC (CAN)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) 4-6 6-4 7-5 Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP)
Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) [8] 6-1 6-3 Sasi Kumar MUKUND (IND)
Adria MAS MASCOLO (ESP) 7-6(5) 7-6(5) Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) [4]
Ryota KISHI (JPN) 6-2 2-6 6-1 Enrique VIDAL (GBR)
Jaume PLA MALFEITO (ESP) 2-6 6-2 6-4 David BIOSCA GIRVENT (ESP)
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 3-6 6-4 3-0 Retired David VEGA HERNANDEZ (ESP) [5]
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-3 6-3 Niki KALIYANDA POONACHA (IND)
Hector GARCIA OLIVEDA (ESP) Walkover Collin ALTAMIRANO (USA)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 6-2 6-3 Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP)
Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-3 6-2 Tomas BUILES (COL)
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-0 6-2 James MARSALEK (GBR)
Alex VALERIANO (ESP) 6-1 6-2 Soichiro MORITANI (JPN)
Robert HERRERA (ESP) 7-5 6-0 David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-4 6-1 Jordi MUNOZ-ABREU (VEN)

2nd Round

Jose PEREIRA (BRA) [1] 6-2 6-3 Roberto AFFONSO NETO (ITA)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) 6-1 6-4 Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) [8]
Ryota KISHI (JPN) 7-6(12) 6-3 Adria MAS MASCOLO (ESP)
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-7(4) 6-1 6-0 Jaume PLA MALFEITO (ESP)
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-0 6-0 Hector GARCIA OLIVEDA (ESP)
Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 3-6 6-2 6-1 Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP)
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-1 6-2 Alex VALERIANO (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-3 6-1 Robert HERRERA (ESP)

Quarterfinal

Sergio MARTOS GORNES (ESP) 7-6(4) 6-3 Jose PEREIRA (BRA) [1]
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-2 4-6 6-1 Ryota KISHI (JPN)
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-2 3-6 6-0 Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3]
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-4 6-4 Takashi SAITO (JPN) [7]

Semifinal

Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-1 6-2 Sergio MARTOS GORNES (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-3 6-3 Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6]

Final

Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 7-5 6-1 Juan Sebastian GOMEZ (COL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

1st Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1] BYE
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) 6-3 6-1 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN) / Lucas MCCONE (BEL)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] BYE
Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP) BYE
Jaume MORERA ZAMORA (ESP) / Manel PEREZ ESTEVE (ESP) BYE
Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4] BYE
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-4 6-2 Charlie HUGHES (GBR) / Jordi MARSE-VIDRI (ESP)
Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2] BYE

Quarterfinal

Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) Walkover Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1]
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] Walkover Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP)
Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4] 6-1 6-0 Jaume MORERA ZAMORA (ESP) / Manel PEREZ ESTEVE (ESP)
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) Walkover Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2]

Semifinal

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] 6-3 7-5 Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP)
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-4 6-2 Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4]

Final

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] 7-5 2-6 [10-6] Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

Qualy

Round 1

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] BYE
Javier AMANTEGUI (ESP) 3-6 6-0 6-2 Alex FILLAT (ESP)
Manel PEREZ ESTEVE (ESP) 7-5 0-6 7-6(1) Adria ALVAREZ (ESP)
Gerard ANDRES RODRIGUEZ (ESP) 6-4 6-1 Aleksei NERUSHENKO (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-2 6-3 Antonio BATLLE (ESP)
Dan DOWSON (AUS) 6-3 7-5 Qixiang HU (CHN)
Sergi Jordi JIMENEZ FERRER (ESP) 6-4 6-3 Marc LERCH AGUILAR (ESP)
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) 6-0 2-0 Retired William EDIN (SWE)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 6-1 6-1 Albert ROGLAN (ESP)
Marc COLLADO CASTELLS (ESP) 7-5 6-4 Nicholas BAEZ (USA)
Lucas MCCONE (BEL) 6-1 6-4 Pol AMOROS RAMOS (ESP)
David SUBIRA TABOADA (ESP) 6-3 6-2 Jordi LLOPART (ESP)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 7-5 7-5 Jeremias LIMA-PEREZ (ESP) [4]
Quim SORNI CHAVARRIA (ESP) 7-5 5-7 6-3 Roger ORDEIG (ESP)
Sergi PEREZ CONTRI (ESP) 6-4 6-2 Pol VAQUERO FERNANDEZ (ESP)
Kevin GARCIA DE REUSE (ESP) 6-2 6-4 Daniel CASABLANCAS (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 6-1 6-1 Mihai Vasilian STOICA (ROU)
Vicente MONTON QUERALT (ESP) 6-1 6-1 Rutger CRAMER (NED)
Miguel GARCIA (ESP) 6-4 6-1 Keyvan NEMATZADEH (BEL)
Alejandro REGUANT (ESP) 6-2 6-0 Gerard JUNYENT (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-3 6-0 Jordi MAS DE UGARTE (ESP)
Oriol PUIG (ESP) 4-6 7-5 6-3 Sergi FONTCUBERTA (ESP)
Francesc RULL VALLS (ESP) 6-3 6-4 Gleb TARASOV (KAZ)
Fariduni BAKHODUR (TJK) 7-5 6-2 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN)
Yury NEBOLSIN (RUS) [7] 6-1 6-2 Jaume MORERA ZAMORA (ESP)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-0 Nel FERRER (ESP)
Carlos Andres SEPULVEDA NAVARRO (COL) 6-3 3-6 6-2 Adria ELDUQUE (ESP)
Oriol GARROBE GUILERA (ESP) 6-1 6-4 Claudio QUINONES GARCIA (ESP)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 6-2 5-5 Retired Leo Julien SEBAOUN (JPN) [8]
Bogdan DJURDJEVIC (GER) 7-5 6-0 Marc SANTAMARIA POZO (ESP)
Ricky VENTURA PEREZ (ESP) 6-1 6-3 Ignacio CORBAT (ESP)
Adriano QUINTI (GER) [9] 6-4 6-4 Jose Maria BATALLA (ESP)

Round 2

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] 6-2 6-4 Javier AMANTEGUI (ESP)
Manel PEREZ ESTEVE (ESP) 6-4 7-6(4) Gerard ANDRES RODRIGUEZ (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-2 6-3 Dan DOWSON (AUS)
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) 6-1 6-2 Sergi Jordi JIMENEZ FERRER (ESP)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 7-6(3) 3-6 6-1 Marc COLLADO CASTELLS (ESP)
Lucas MCCONE (BEL) 6-2 6-3 David SUBIRA TABOADA (ESP)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 1-6 7-6(6) 6-3 Quim SORNI CHAVARRIA (ESP)
Kevin GARCIA DE REUSE (ESP) 6-7(3) 7-6(3) 6-4 Sergi PEREZ CONTRI (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 6-3 4-6 6-1 Vicente MONTON QUERALT (ESP)
Alejandro REGUANT (ESP) 6-2 6-2 Miguel GARCIA (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-1 6-1 Oriol PUIG (ESP)
Francesc RULL VALLS (ESP) 6-3 7-5 Fariduni BAKHODUR (TJK)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-3 Yury NEBOLSIN (RUS) [7]
Oriol GARROBE GUILERA (ESP) 6-1 6-2 Carlos Andres SEPULVEDA NAVARRO (COL)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 6-2 6-2 Bogdan DJURDJEVIC (GER)
Ricky VENTURA PEREZ (ESP) 6-3 6-3 Adriano QUINTI (GER) [9]

Round 3

Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP) [1] 6-1 4-6 6-2 Manel PEREZ ESTEVE (ESP)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) [2] 6-3 6-2 Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP)
Niki KALIYANDA POONACHA (IND) [3] 6-4 4-6 6-3 Lucas MCCONE (BEL)
David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP) 6-4 6-3 Kevin GARCIA DE REUSE (ESP)
Kevin SIELMANN (ESP) [5] 7-6(5) 6-1 Alejandro REGUANT (ESP)
Robert HERRERA (ESP) [6] 6-3 6-3 Francesc RULL VALLS (ESP)
Enrique VIDAL (GBR) 6-0 6-4 Oriol GARROBE GUILERA (ESP)
David BIOSCA GIRVENT (ESP) 7-5 6-3 Ricky VENTURA PEREZ (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Roberto AFFONSO NETO (ITA) 6-2 6-4 Stefan FRLJANIC (CAN)
Adria MAS MASCOLO (ESP) 7-6(5) 7-6(5) Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) [4]
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 3-6 6-4 3-0 Retired David VEGA HERNANDEZ (ESP) [5]
Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-3 6-2 Tomas BUILES (COL)
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-0 6-2 James MARSALEK (GBR)
Alex VALERIANO (ESP) 6-1 6-2 Soichiro MORITANI (JPN)

marzi :facepalm:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

1st Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1] BYE
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) 6-3 6-1 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN) / Lucas MCCONE (BEL)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] BYE
Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP) BYE
Jaume MORERA ZAMORA (ESP) / Manel PEREZ ESTEVE (ESP) BYE
Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4] BYE
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-4 6-2 Charlie HUGHES (GBR) / Jordi MARSE-VIDRI (ESP)
Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2] BYE

Quarterfinal

Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) Walkover Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Jose PEREIRA (BRA) [1] 6-4 6-1 Kevin SIELMANN (ESP)
Roberto AFFONSO NETO (ITA) 6-2 6-4 Stefan FRLJANIC (CAN)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) 4-6 6-4 7-5 Edualdo BONET-DE GISPERT (ESP)
Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) [8] 6-1 6-3 Sasi Kumar MUKUND (IND)
Adria MAS MASCOLO (ESP) 7-6(5) 7-6(5) Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) [4]
Ryota KISHI (JPN) 6-2 2-6 6-1 Enrique VIDAL (GBR)
Jaume PLA MALFEITO (ESP) 2-6 6-2 6-4 David BIOSCA GIRVENT (ESP)
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 3-6 6-4 3-0 Retired David VEGA HERNANDEZ (ESP) [5]
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-3 6-3 Niki KALIYANDA POONACHA (IND)
Hector GARCIA OLIVEDA (ESP) Walkover Collin ALTAMIRANO (USA)
Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP) 6-2 6-3 Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP)
Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-3 6-2 Tomas BUILES (COL)
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-0 6-2 James MARSALEK (GBR)
Alex VALERIANO (ESP) 6-1 6-2 Soichiro MORITANI (JPN)
Robert HERRERA (ESP) 7-5 6-0 David GONZALEZ RODRIGUEZ (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-4 6-1 Jordi MUNOZ-ABREU (VEN)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

1st Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1] BYE
Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) 6-3 6-1 Jesper KORSBAEK JENSEN (DEN) / Lucas MCCONE (BEL)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] BYE
Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP) BYE
Jaume MORERA ZAMORA (ESP) / Manel PEREZ ESTEVE (ESP) BYE
Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4] BYE
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-4 6-2 Charlie HUGHES (GBR) / Jordi MARSE-VIDRI (ESP)
Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2] BYE

Quarterfinal

Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) Walkover Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1]
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] Walkover Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP)
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) Walkover Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2]

:spit: wtf?? 3 wo in the qfs already :unsure:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Jose PEREIRA (BRA) [1] 6-2 6-3 Roberto AFFONSO NETO (ITA)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) 6-1 6-4 Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) [8]
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-1 6-2 Alex VALERIANO (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-3 6-1 Robert HERRERA (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP) Walkover Oriol ROCA BATALLA (ESP) / David VEGA HERNANDEZ (ESP) [1]
Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] Walkover Bogdan DJURDJEVIC (GER) / Samuel RIBEIRO NAVARRETE (ESP)
Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4] 6-1 6-0 Jaume MORERA ZAMORA (ESP) / Manel PEREZ ESTEVE (ESP)
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) Walkover Juan-Samuel ARAUZO-MARTINEZ (ESP) / Jordi MUNOZ-ABREU (VEN) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Jose PEREIRA (BRA) [1] 6-2 6-3 Roberto AFFONSO NETO (ITA)
Sergio MARTOS GORNES (ESP) 6-1 6-4 Eduard ESTEVE LOBATO (ESP) [8]
Ryota KISHI (JPN) 7-6(12) 6-3 Adria MAS MASCOLO (ESP)
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-7(4) 6-1 6-0 Jaume PLA MALFEITO (ESP)
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-0 6-0 Hector GARCIA OLIVEDA (ESP)
Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 3-6 6-2 6-1 Bernabe ZAPATA MIRALLES (ESP)
Takashi SAITO (JPN) [7] 6-1 6-2 Alex VALERIANO (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-3 6-1 Robert HERRERA (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] 6-3 7-5 Daniel ARMENGOL DELGADO (ESP) / Robert HERRERA (ESP)
Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) 6-4 6-2 Soichiro MORITANI (JPN) / Takashi SAITO (JPN) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Sergio MARTOS GORNES (ESP) 7-6(4) 6-3 Jose PEREIRA (BRA) [1]
Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-2 4-6 6-1 Ryota KISHI (JPN)
Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6] 6-2 3-6 6-0 Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3]
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-4 6-4 Takashi SAITO (JPN) [7]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

DOUBLES

Final

Sergio MARTOS GORNES (ESP) / Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [3] 7-5 2-6 [10-6] Oscar BURRIEZA-LOPEZ (ESP) / Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

Semifinal

Juan Sebastian GOMEZ (COL) 6-1 6-2 Sergio MARTOS GORNES (ESP)
Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 6-3 6-3 Pol TOLEDO BAGUE (ESP) [6]

pol :hug:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
Re: Spain F11 [26 May/Sta.Margarida de Montbui/Hard]

MAIN DRAW

Final

Roberto ORTEGA-OLMEDO (ESP) [2] 7-5 6-1 Juan Sebastian GOMEZ (COL)
 
1 - 17 of 17 Posts
Top