Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Litija
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Roman JEBAVY (CZE) 349 1
2 Jules MARIE (FRA) 363 5
3 Erik CREPALDI (ITA) 425 4
4 Julien CAGNINA (BEL) 442 3
5 Nicolas REISSIG (AUT) 460 1
6 Patrick OFNER (AUT) 541 1
7 Marek SEMJAN (SVK) 545 2
8 Miki JANKOVIC (SRB) 547 2
9 Mike URBANIJA (SLO) 571 1
10 Dino MARCAN (CRO) 573 2
11 Lukas JASTRAUNIG (AUT) 610 2
12 Pietro LICCIARDI (ITA) 717 2
13 Peter GOLDSTEINER (AUT) 820 4
14 Tomislav TERNAR (SLO) 848 1
15 Goncalo OLIVEIRA (POR) 928= 4
16 Nicola GHEDIN (ITA) 948 1
17 Tomas IRIARTE (ARG) 1212= 3
18 Mariano KESTELBOIM (ARG) 1262= 3

Qualifying

1 Francesco VILARDO (ITA) 1507 3
2 Blaz BIZJAK (SLO) 1581= 1
3 Moritz DETTINGER (GER) 1615= 1
4 Janos ZIBRAT (SLO) 1715= 1
5 Miha MLAKAR (SLO) 1944= 1
6 Matteo RIGAMONTI (ITA) 2038= 2
7 Aljaz RADINSKI (SLO) 9 1
8 Matej LELJAK (SLO) 10 1
9 Matej SVJETLICIC (CRO) 31 1
10 Mladen MITAK (CRO) 48 1
11 Marko STOSIC (SLO) 11 1
12 Domen GOSTINCAR (SLO) 17 1
13 Primoz VOVK (SLO) 28 1
14 Dino HADZALIC (CRO) 131 1
15 Denis KAPRIC (GER) 132 1
16 Vid FUGINA (SLO) 40 1
17 Anze LOVISCEK (SLO) 47 1
18 Gregor VOVK (SLO) 48 1
19 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 52 1
20 Ethan TULLIANI (AUS) 358 3
21 Thomas HAEUSLER (AUT) 62 2
22 Jure FRANK (SLO) 55 1
23 Matteo ZORZIN (ITA) 1
24 Alexander BRAUN (GER) 1
25 Vasilios STAVROPOULOS (GRE) 4
26 Sergey DYAKONOV (RUS) 3
27 Peter PEVC (SLO) 1
28 Alberto DE MEO (ITA) 1
29 Miha OKORN (SLO) 1
30 Dusan MILOJEVIC (SRB) 1
31 Dorian PURIC (CRO) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Moritz DETTINGER (GER) [1] BYE
Primoz VOVK (SLO) BYE
Anze LOVISCEK (SLO) BYE
Dino HADZALIC (CRO) BYE
Janos ZIBRAT (SLO) [2] BYE
Dino SUDAC (CRO) BYE
Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) BYE
Aljaz RADINSKI (SLO) BYE
Erik ELLIOTT (USA) [3] BYE
Alexander BRAUN (GER) 6-1 6-0 Dusan MILOJEVIC (SRB)
Thomas HAEUSLER (AUT) BYE
Sergey DYAKONOV (RUS) BYE
Miha MLAKAR (SLO) [4] BYE
Mladen MITAK (CRO) BYE
Rok BONIN (SLO) BYE
Peter PEVC (SLO) BYE
Denis KAPRIC (GER) BYE
Marko STOSIC (SLO) BYE
Ethan TULLIANI (AUS) BYE
Gregor VOVK (SLO) BYE
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) BYE
Matteo ZORZIN (ITA) BYE
Mark MESARIC (SLO) BYE
Vid FUGINA (SLO) BYE
Vasilios STAVROPOULOS (GRE) BYE
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-4 6-2 Patrick GRAMS (GER)
Matej LELJAK (SLO) BYE
Alberto DE MEO (ITA) BYE
Jure FRANK (SLO) BYE
Andraz BEDENE (SLO) BYE
Ziga PAPEZ (SLO) BYE
Matteo RIGAMONTI (ITA) BYE

Round 2

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-2 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Anze LOVISCEK (SLO) 6-2 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Janos ZIBRAT (SLO) [2] 6-0 6-0 Dino SUDAC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) Walkover Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) [3] 5-2 Retired Alexander BRAUN (GER)
Sergey DYAKONOV (RUS) 3-6 6-4 6-3 Thomas HAEUSLER (AUT)
Miha MLAKAR (SLO) [4] 6-2 6-3 Mladen MITAK (CRO)
Rok BONIN (SLO) Walkover Peter PEVC (SLO)
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-3 Marko STOSIC (SLO)
Gregor VOVK (SLO) 3-6 6-4 6-1 Ethan TULLIANI (AUS)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-1 6-4 Matteo ZORZIN (ITA)
Vid FUGINA (SLO) 6-1 6-0 Mark MESARIC (SLO)
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-2 6-3 Vasilios STAVROPOULOS (GRE)
Matej LELJAK (SLO) 6-1 6-3 Alberto DE MEO (ITA)
Andraz BEDENE (SLO) 6-3 6-2 Jure FRANK (SLO)
Matteo RIGAMONTI (ITA) 6-3 6-3 Ziga PAPEZ (SLO)

Round 3

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-0 6-0 Anze LOVISCEK (SLO)
Janos ZIBRAT (SLO) [2] 6-0 6-4 Aljaz RADINSKI (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) [3] 6-1 7-5 Sergey DYAKONOV (RUS)
Rok BONIN (SLO) 7-6(4) 6-2 Miha MLAKAR (SLO) [4]
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-2 Gregor VOVK (SLO)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-3 6-0 Vid FUGINA (SLO)
Matej LELJAK (SLO) 2-6 6-1 6-3 Domen GOSTINCAR (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-1 6-1 Matteo RIGAMONTI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Roman JEBAVY (CZE) [1] 6-3 6-3 Blaz BIZJAK (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-2 6-1 Matej LELJAK (SLO)
Nicola GHEDIN (ITA) 6-2 6-4 Denis KAPRIC (GER)
Miki JANKOVIC (SRB) [8] 7-5 6-1 Marek SEMJAN (SVK)
Erik CREPALDI (ITA) [3] 6-4 6-2 Grega KOKALJ (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) 6-2 6-0 Stepan KHOTULEV (RUS)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-3 6-2 Mitja ZAJSEK (SLO)
Dino MARCAN (CRO) [6] 6-4 7-5 Rok BONIN (SLO)
Nicolas REISSIG (AUT) [5] 6-0 6-1 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Janos ZIBRAT (SLO) 6-0 5-7 6-2 Francesco VILARDO (ITA)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-1 6-3 Moritz DETTINGER (GER)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-1 6-1 Miha OKORN (SLO)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 6-2 6-2 Mariano KESTELBOIM (ARG)
Patrick OFNER (AUT) 6-4 6-3 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) 3-6 7-5 6-4 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Jules MARIE (FRA) [2] 6-1 6-1 Tomas IRIARTE (ARG)

2nd Round

Roman JEBAVY (CZE) [1] 0-3 Retired Andraz BEDENE (SLO)
Miki JANKOVIC (SRB) [8] 2-6 7-5 6-0 Nicola GHEDIN (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [3] 7-5 6-0 Erik ELLIOTT (USA)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-3 Dino MARCAN (CRO) [6]
Nicolas REISSIG (AUT) [5] 6-0 6-2 Janos ZIBRAT (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 7-6(1) 6-3 Pietro LICCIARDI (ITA)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(2) 3-6 6-3 Patrick OFNER (AUT)
Jules MARIE (FRA) [2] 6-2 6-1 Lukas JASTRAUNIG (AUT)

Quarterfinal

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 3-6 6-2 7-5 Roman JEBAVY (CZE) [1]
Erik CREPALDI (ITA) [3] 2-6 6-0 7-6(5) Tomislav TERNAR (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-3 6-0 Nicolas REISSIG (AUT) [5]
Mike URBANIJA (SLO) [7] 6-2 7-5 Jules MARIE (FRA) [2]

Semifinal

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 6-2 6-2 Erik CREPALDI (ITA) [3]
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-7(1) 6-4 1-0 Retired Mike URBANIJA (SLO) [7]

Final

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 6-2 3-1 Retired Julien CAGNINA (BEL) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

DOUBLES

1st Round

Roman JEBAVY (CZE) / Marek SEMJAN (SVK) [1] BYE
Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG) 6-1 6-0 Anze LOVISCEK (SLO) / Ziga PAPEZ (SLO)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] 6-2 6-4 Domen GOSTINCAR (SLO) / Tim ZIBRAT (SLO)
Erik CREPALDI (ITA) / Jules MARIE (FRA) 6-1 6-1 Matej LELJAK (SLO) / Aljaz RADINSKI (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 7-5 7-6(3) Rok JARC (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [4] 7-5 6-7(8) [10-7] Marko STOSIC (SLO) / Maks TEKAVEC (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO) 6-1 6-0 Sergey DYAKONOV (RUS) / Ethan TULLIANI (AUS)
Adham EL-EFFENDI (USA) / Darren WALSH (GBR) [2] 6-3 6-2 Blaz BIZJAK (SLO) / Grega KOKALJ (SLO)

Quarterfinal

Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG) 6-0 6-2 Roman JEBAVY (CZE) / Marek SEMJAN (SVK) [1]
Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] 6-4 6-1 Erik CREPALDI (ITA) / Jules MARIE (FRA)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 6-4 7-5 Erik ELLIOTT (USA) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [4]
Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO) 6-1 6-2 Adham EL-EFFENDI (USA) / Darren WALSH (GBR) [2]

Semifinal

Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] Walkover Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 7-6(3) 7-5 Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO)

Final

Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 6-4 6-3 Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

Qualy

Round 1

Moritz DETTINGER (GER) [1] BYE
Primoz VOVK (SLO) BYE
Anze LOVISCEK (SLO) BYE
Dino HADZALIC (CRO) BYE
Janos ZIBRAT (SLO) [2] BYE
Dino SUDAC (CRO) BYE
Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO) BYE
Aljaz RADINSKI (SLO) BYE
Erik ELLIOTT (USA) [3] BYE
Alexander BRAUN (GER) 6-1 6-0 Dusan MILOJEVIC (SRB)
Thomas HAEUSLER (AUT) BYE
Sergey DYAKONOV (RUS) BYE
Miha MLAKAR (SLO) [4] BYE
Mladen MITAK (CRO) BYE
Rok BONIN (SLO) BYE
Peter PEVC (SLO) BYE
Denis KAPRIC (GER) BYE
Marko STOSIC (SLO) BYE
Ethan TULLIANI (AUS) BYE
Gregor VOVK (SLO) BYE
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) BYE
Matteo ZORZIN (ITA) BYE
Mark MESARIC (SLO) BYE
Vid FUGINA (SLO) BYE
Vasilios STAVROPOULOS (GRE) BYE
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-4 6-2 Patrick GRAMS (GER)
Matej LELJAK (SLO) BYE
Alberto DE MEO (ITA) BYE
Jure FRANK (SLO) BYE
Andraz BEDENE (SLO) BYE
Ziga PAPEZ (SLO) BYE
Matteo RIGAMONTI (ITA) BYE

Round 2

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-2 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Anze LOVISCEK (SLO) 6-2 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-3 Marko STOSIC (SLO)
Gregor VOVK (SLO) 3-6 6-4 6-1 Ethan TULLIANI (AUS)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-1 6-4 Matteo ZORZIN (ITA)
Vid FUGINA (SLO) 6-1 6-0 Mark MESARIC (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-3 6-2 Jure FRANK (SLO)
Matteo RIGAMONTI (ITA) 6-3 6-3 Ziga PAPEZ (SLO)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

Qualy

Round 2

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-2 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Anze LOVISCEK (SLO) 6-2 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Janos ZIBRAT (SLO) [2] 6-0 6-0 Dino SUDAC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) Walkover Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) [3] 5-2 Retired Alexander BRAUN (GER)
Sergey DYAKONOV (RUS) 3-6 6-4 6-3 Thomas HAEUSLER (AUT)
Miha MLAKAR (SLO) [4] 6-2 6-3 Mladen MITAK (CRO)
Rok BONIN (SLO) Walkover Peter PEVC (SLO)
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-3 Marko STOSIC (SLO)
Gregor VOVK (SLO) 3-6 6-4 6-1 Ethan TULLIANI (AUS)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-1 6-4 Matteo ZORZIN (ITA)
Vid FUGINA (SLO) 6-1 6-0 Mark MESARIC (SLO)
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-2 6-3 Vasilios STAVROPOULOS (GRE)
Matej LELJAK (SLO) 6-1 6-3 Alberto DE MEO (ITA)
Andraz BEDENE (SLO) 6-3 6-2 Jure FRANK (SLO)
Matteo RIGAMONTI (ITA) 6-3 6-3 Ziga PAPEZ (SLO)

Round 3

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-0 6-0 Anze LOVISCEK (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-1 6-1 Matteo RIGAMONTI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

Qualy

Round 2

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-2 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Anze LOVISCEK (SLO) 6-2 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Janos ZIBRAT (SLO) [2] 6-0 6-0 Dino SUDAC (CRO)
Aljaz RADINSKI (SLO) Walkover Bor SCHWEIGER MUZAR (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) [3] 5-2 Retired Alexander BRAUN (GER)
Sergey DYAKONOV (RUS) 3-6 6-4 6-3 Thomas HAEUSLER (AUT)
Miha MLAKAR (SLO) [4] 6-2 6-3 Mladen MITAK (CRO)
Rok BONIN (SLO) Walkover Peter PEVC (SLO)
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-3 Marko STOSIC (SLO)
Gregor VOVK (SLO) 3-6 6-4 6-1 Ethan TULLIANI (AUS)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-1 6-4 Matteo ZORZIN (ITA)
Vid FUGINA (SLO) 6-1 6-0 Mark MESARIC (SLO)
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-2 6-3 Vasilios STAVROPOULOS (GRE)
Matej LELJAK (SLO) 6-1 6-3 Alberto DE MEO (ITA)
Andraz BEDENE (SLO) 6-3 6-2 Jure FRANK (SLO)
Matteo RIGAMONTI (ITA) 6-3 6-3 Ziga PAPEZ (SLO)

Round 3

Moritz DETTINGER (GER) [1] 6-0 6-0 Anze LOVISCEK (SLO)
Janos ZIBRAT (SLO) [2] 6-0 6-4 Aljaz RADINSKI (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) [3] 6-1 7-5 Sergey DYAKONOV (RUS)
Rok BONIN (SLO) 7-6(4) 6-2 Miha MLAKAR (SLO) [4]
Denis KAPRIC (GER) 6-1 6-2 Gregor VOVK (SLO)
Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 6-3 6-0 Vid FUGINA (SLO)
Matej LELJAK (SLO) 2-6 6-1 6-3 Domen GOSTINCAR (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-1 6-1 Matteo RIGAMONTI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Nicola GHEDIN (ITA) 6-2 6-4 Denis KAPRIC (GER)
Erik CREPALDI (ITA) [3] 6-4 6-2 Grega KOKALJ (SLO)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-3 6-2 Mitja ZAJSEK (SLO)
Dino MARCAN (CRO) [6] 6-4 7-5 Rok BONIN (SLO)
Nicolas REISSIG (AUT) [5] 6-0 6-1 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-1 6-3 Moritz DETTINGER (GER)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-1 6-1 Miha OKORN (SLO)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 6-2 6-2 Mariano KESTELBOIM (ARG)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) 3-6 7-5 6-4 Peter GOLDSTEINER (AUT)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

DOUBLES

1st Round

Roman JEBAVY (CZE) / Marek SEMJAN (SVK) [1] BYE
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 7-5 7-6(3) Rok JARC (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [4] 7-5 6-7(8) [10-7] Marko STOSIC (SLO) / Maks TEKAVEC (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO) 6-1 6-0 Sergey DYAKONOV (RUS) / Ethan TULLIANI (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Roman JEBAVY (CZE) [1] 6-3 6-3 Blaz BIZJAK (SLO)
Andraz BEDENE (SLO) 6-2 6-1 Matej LELJAK (SLO)
Nicola GHEDIN (ITA) 6-2 6-4 Denis KAPRIC (GER)
Miki JANKOVIC (SRB) [8] 7-5 6-1 Marek SEMJAN (SVK)
Erik CREPALDI (ITA) [3] 6-4 6-2 Grega KOKALJ (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) 6-2 6-0 Stepan KHOTULEV (RUS)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-3 6-2 Mitja ZAJSEK (SLO)
Dino MARCAN (CRO) [6] 6-4 7-5 Rok BONIN (SLO)
Nicolas REISSIG (AUT) [5] 6-0 6-1 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Janos ZIBRAT (SLO) 6-0 5-7 6-2 Francesco VILARDO (ITA)
Pietro LICCIARDI (ITA) 6-1 6-3 Moritz DETTINGER (GER)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-1 6-1 Miha OKORN (SLO)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 6-2 6-2 Mariano KESTELBOIM (ARG)
Patrick OFNER (AUT) 6-4 6-3 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) 3-6 7-5 6-4 Peter GOLDSTEINER (AUT)
Jules MARIE (FRA) [2] 6-1 6-1 Tomas IRIARTE (ARG)

jules =DDD
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

DOUBLES

1st Round

Roman JEBAVY (CZE) / Marek SEMJAN (SVK) [1] BYE
Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG) 6-1 6-0 Anze LOVISCEK (SLO) / Ziga PAPEZ (SLO)
Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] 6-2 6-4 Domen GOSTINCAR (SLO) / Tim ZIBRAT (SLO)
Erik CREPALDI (ITA) / Jules MARIE (FRA) 7-5 6-1 Matej LELJAK (SLO) / Aljaz RADINSKI (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 7-5 7-6(3) Rok JARC (SLO) / Mike URBANIJA (SLO)
Erik ELLIOTT (USA) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [4] 7-5 6-7(8) [10-7] Marko STOSIC (SLO) / Maks TEKAVEC (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO) 6-1 6-0 Sergey DYAKONOV (RUS) / Ethan TULLIANI (AUS)
Adham EL-EFFENDI (USA) / Darren WALSH (GBR) [2] 6-3 6-2 Blaz BIZJAK (SLO) / Grega KOKALJ (SLO)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Roman JEBAVY (CZE) [1] 0-3 Retired Andraz BEDENE (SLO)
Miki JANKOVIC (SRB) [8] 2-6 7-5 6-0 Nicola GHEDIN (ITA)
Erik CREPALDI (ITA) [3] 7-5 6-0 Erik ELLIOTT (USA)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-3 Dino MARCAN (CRO) [6]
Nicolas REISSIG (AUT) [5] 6-0 6-2 Janos ZIBRAT (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 7-6(1) 6-3 Pietro LICCIARDI (ITA)
Mike URBANIJA (SLO) [7] 7-6(2) 3-6 6-3 Patrick OFNER (AUT)
Jules MARIE (FRA) [2] 6-2 6-1 Lukas JASTRAUNIG (AUT)

Quarterfinal

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 3-6 6-2 7-5 Roman JEBAVY (CZE) [1]
Erik CREPALDI (ITA) [3] 2-6 6-0 7-6(5) Tomislav TERNAR (SLO)
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-3 6-0 Nicolas REISSIG (AUT) [5]
Mike URBANIJA (SLO) [7] 6-2 7-5 Jules MARIE (FRA) [2]

omg jules :eek:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG) 6-0 6-2 Roman JEBAVY (CZE) / Marek SEMJAN (SVK) [1]
Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] 6-4 6-1 Erik CREPALDI (ITA) / Jules MARIE (FRA)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 6-4 7-5 Erik ELLIOTT (USA) / Goncalo OLIVEIRA (POR) [4]
Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO) 6-1 6-2 Adham EL-EFFENDI (USA) / Darren WALSH (GBR) [2]

Semifinal

Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3] Walkover Tomas IRIARTE (ARG) / Mariano KESTELBOIM (ARG)
Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 7-6(3) 7-5 Matjaz JURMAN (SLO) / Gregor REPINA (SLO)

Final

Julien CAGNINA (BEL) / Pietro LICCIARDI (ITA) 6-4 6-3 Lukas JASTRAUNIG (AUT) / Nicolas REISSIG (AUT) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 6-2 6-2 Erik CREPALDI (ITA) [3]
Julien CAGNINA (BEL) [4] 6-7(1) 6-4 1-0 Retired Mike URBANIJA (SLO) [7]

cagnina =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Slovenia F3 [2 June/Litija/Clay]

the only tournament without result yet from this week!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
MAIN DRAW

Final

Miki JANKOVIC (SRB) [8] 6-2 3-1 Retired Julien CAGNINA (BEL) [4]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top