Mens Tennis Forums banner

1 - 8 of 8 Posts

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Litija
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) 427 4
2 Peter HELLER (GER) 453 1
3 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 507 1
4 Pascal BRUNNER (AUT) 518 1
5 Nicola GHEDIN (ITA) 520 2
6 Jacob GRILLS (AUS) 576 1
7 Jordan UBIERGO (FRA) 617 3
8 Dominik SUC (CZE) 642 1
9 Moritz BAUMANN (GER) 647 3
10 Johannes HAERTEIS (GER) 665 2
11 Marc SIEBER (GER) 673 1
12 Tobias SIMON (GER) 700 1
13 Mike URBANIJA (SLO) 712 1
14 Pirmin HAENLE (GER) 727 1
15 Tomislav TERNAR (SLO) 791 1
16 Jeremy JAHN (GER) 807 2
17 Pietro RONDONI (ITA) 824 2
18 Filip BRTNICKY (CZE) 831 1

Qualifying

1 Goncalo OLIVEIRA (POR) 857 3
2 Patrick OFNER (AUT) 884 1
3 Gergely MADARASZ (HUN) 944 4
4 Steven DE WAARD (AUS) 947 1
5 Lukas JASTRAUNIG (AUT) 973 1
6 Nino SERDARUSIC (CRO) 991 1
7 Marc POLMANS (AUS) 1020 1
8 Fabio MERCURI (ITA) 1030 1
9 Danylo KALENICHENKO (UKR) 1042 1
10 Riccardo MAIGA (SUI) 1086 1
11 Daniel UHLIG (GER) 1125 1
12 Paul WOERNER (GER) 1171 1
13 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) 1259= 1
14 Aljaz RADINSKI (SLO) 1282= 1
15 Blaz BIZJAK (SLO) 1341= 1
16 Nik RAZBORSEK (SLO) 1358= 1
17 Denis KAPRIC (GER) 1518= 1
18 Martin BLASKO (SVK) 1560= 1
19 Giorgio DE ROSSI (ITA) 1580= 2
20 Marko STOSIC (SLO) 1584= 1
21 David GORSIC (SLO) 1747= 1
22 Domagoj BILJESKO (CRO) 2124= 1
23 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 10 1
24 Jure FRANK (SLO) 13 1
25 Martin MIHAL (SVK) 23 1
26 Patrik OBAL (SVK) 28 1
27 Primoz VOVK (SLO) 17 1
28 Matic SPEC (SLO) 19 1
29 Miha OKORN (SLO) 21 1
30 Jonas MEINECKE (SUI) 36 1
31 Tilen ZITNIK (SLO) 23 1
32 Filip Jakob ZUPANCIC (SLO) 25 1
33 Miha MLAKAR (SLO) 26 1
34 Marin PLISIC (SUI) 74 1
35 Matic SOTLER (SLO) 34 1
36 Grega BOH (SLO) 36 1
37 Anze CEVKA (SLO) 41 1
38 Rok KRIZAJ (SLO) 47 1
39 Thomas COLAUTTI (GBR) 305 (ITA) 1
40 Anze LOVISCEK (SLO) 53 1
41 Patrik SUDIC (CRO) 93 1
42 Aljaz CAJZEK (SLO) 54 1
43 Lukas WEINHANDL (AUT) 79 1
44 Jan DERNIC (SLO) 62 1
45 Marko NOVAK (SLO) 127 1
46 Oliver NAGY (SVK) 256 1
47 Mark MESARIC (SLO) 209 1
48 Dino HADZALIC (CRO) 308 1
49 Valentin HORVAT (SLO) 211 1
50 Timo TAENZER (SUI) 1
51 Marco RAMPAZZO (ITA) 1
52 Alberto DE MEO (ITA) 2
53 Luke Jacob GAMBLE (USA) 1
54 Dino SUDAC (CRO) 1
55 Peter Aron HORVATH (HUN) 1
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] BYE
Zvonimir ORESKOVIC (CRO) BYE
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-3 6-3 Marko LOVRINOVIC (CRO)
Rozle MACERL (SLO) BYE
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] BYE
Thomas COLAUTTI (GBR) 7-6(1) 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Marin PLISIC (SUI) 7-5 6-3 Jonas MEINECKE (SUI)
Domagoj BILJESKO (CRO) [15] BYE
Marc POLMANS (AUS) [3] BYE
Marco RAMPAZZO (ITA) BYE
Martin MIHAL (SVK) 6-0 6-0 Aljaz CAJZEK (SLO)
Denis KAPRIC (GER) [10] BYE
Riccardo MAIGA (SUI) [4] BYE
Anze LOVISCEK (SLO) 7-6(2) 6-4 Mark MESARIC (SLO)
Jan DERNIC (SLO) 6-1 7-5 Alberto DE MEO (ITA)
Giorgio DE ROSSI (ITA) [11] BYE
Paul WOERNER (GER) [5] BYE
Tom ASIC KOVAC (SLO) BYE
Rok KRIZAJ (SLO) 7-6(3) 6-3 Dino SUDAC (CRO)
David GORSIC (SLO) [12] BYE
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] BYE
Luke Jacob GAMBLE (USA) 7-5 0-6 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)
Patrik OBAL (SVK) 6-1 6-3 Valentin HORVAT (SLO)
Marko STOSIC (SLO) [14] BYE
Daniel UHLIG (GER) [7] BYE
Matic SPEC (SLO) BYE
Anze CEVKA (SLO) 7-6(1) 6-3 Marko NOVAK (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] BYE
Martin BLASKO (SVK) [8] BYE
Miha MLAKAR (SLO) BYE
Timo TAENZER (SUI) 6-1 6-0 Filip Jakob ZUPANCIC (SLO)
Oliver NAGY (SVK) [13] BYE

Round 2

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 4-0 Retired Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-0 6-0 Rozle MACERL (SLO)
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] 6-1 6-4 Thomas COLAUTTI (GBR)
Domagoj BILJESKO (CRO) [15] 6-1 6-4 Marin PLISIC (SUI)
Marc POLMANS (AUS) [3] 6-3 6-2 Marco RAMPAZZO (ITA)
Denis KAPRIC (GER) [10] 6-0 6-7(0) 6-4 Martin MIHAL (SVK)
Riccardo MAIGA (SUI) [4] 6-2 6-0 Anze LOVISCEK (SLO)
Giorgio DE ROSSI (ITA) [11] 6-1 6-1 Jan DERNIC (SLO)
Paul WOERNER (GER) [5] 6-0 6-0 Tom ASIC KOVAC (SLO)
David GORSIC (SLO) [12] 7-5 6-1 Rok KRIZAJ (SLO)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] 6-3 5-7 6-4 Luke Jacob GAMBLE (USA)
Marko STOSIC (SLO) [14] 7-5 5-7 7-6(4) Patrik OBAL (SVK)
Daniel UHLIG (GER) [7] 6-3 6-0 Matic SPEC (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 3-6 7-5 3-1 Retired Anze CEVKA (SLO)
Martin BLASKO (SVK) [8] Walkover Miha MLAKAR (SLO)
Oliver NAGY (SVK) [13] 6-1 6-0 Timo TAENZER (SUI)

Round 3

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 7-5 7-5 Lukas WEINHANDL (AUT)
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] 6-3 6-3 Domagoj BILJESKO (CRO) [15]
Marc POLMANS (AUS) [3] 6-1 6-2 Denis KAPRIC (GER) [10]
Riccardo MAIGA (SUI) [4] 6-2 2-6 6-3 Giorgio DE ROSSI (ITA) [11]
Paul WOERNER (GER) [5] 6-4 6-1 David GORSIC (SLO) [12]
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] 2-0 Retired Marko STOSIC (SLO) [14]
Daniel UHLIG (GER) [7] 7-5 6-4 Aljaz RADINSKI (SLO) [9]
Martin BLASKO (SVK) [8] 6-7(3) 6-2 6-4 Oliver NAGY (SVK) [13]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [1] 7-5 7-5 Danylo KALENICHENKO (UKR)
Martin BLASKO (SVK) 1-6 6-3 6-1 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO)
Marc POLMANS (AUS) 7-6(5) 6-4 Nik RAZBORSEK (SLO)
Johannes HAERTEIS (GER) 7-6(3) 6-2 Tobias SIMON (GER) [8]
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 6-0 6-3 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Filip BRTNICKY (CZE) 6-4 6-0 Lukas WEINHANDL (AUT)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-3 Pietro RONDONI (ITA)
Patrick OFNER (AUT) 6-0 6-0 Dominik SUC (CZE) [7]
Jacob GRILLS (AUS) [5] 4-6 6-3 6-1 Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT)
Marc SIEBER (GER) 6-4 4-6 6-4 Riccardo MAIGA (SUI)
Goncalo OLIVEIRA (POR) 3-6 6-4 6-3 Paul WOERNER (GER)
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 7-5 6-3 Grega BOH (SLO)
Jordan UBIERGO (FRA) [6] 7-6(3) 6-2 Daniel UHLIG (GER)
Pirmin HAENLE (GER) 6-4 1-0 Retired Jeremy JAHN (GER)
Mike URBANIJA (SLO) 6-3 6-1 Marko STOSIC (SLO)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 4-6 7-5 Blaz BIZJAK (SLO)

2nd Round

Martin BLASKO (SVK) 6-7(6) 7-5 7-5 Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [1]
Marc POLMANS (AUS) 4-6 7-5 6-3 Johannes HAERTEIS (GER)
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 6-1 6-1 Filip BRTNICKY (CZE)
Patrick OFNER (AUT) 7-5 1-6 6-3 Tomislav TERNAR (SLO)
Marc SIEBER (GER) 6-1 6-2 Jacob GRILLS (AUS) [5]
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 6-4 6-4 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Jordan UBIERGO (FRA) [6] 6-3 6-3 Pirmin HAENLE (GER)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 3-6 7-6(2) Mike URBANIJA (SLO)

Quarterfinal

Martin BLASKO (SVK) 6-3 6-4 Marc POLMANS (AUS)
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 4-6 6-3 6-4 Patrick OFNER (AUT)
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 7-6(4) 6-2 Marc SIEBER (GER)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 6-2 Jordan UBIERGO (FRA) [6]

Semifinal

Martin BLASKO (SVK) 6-1 6-1 Nicola GHEDIN (ITA) [4]
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 4-6 6-2 6-3 Peter HELLER (GER) [2]

Final

Pascal BRUNNER (AUT) [3] 6-2 6-2 Martin BLASKO (SVK)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

DOUBLES

1st Round

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 7-5 1-6 [12-10] Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1]
Pascal BRUNNER (AUT) / Lukas WEINHANDL (AUT) 6-4 6-2 Valentin HORVAT (SLO) / Rok KRIZAJ (SLO)
Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-4 6-3 Andraz BEDENE (SLO) / Mark MESARIC (SLO)
Johannes HAERTEIS (GER) / Jeremy JAHN (GER) 7-6(3) 7-6(4) Thomas COLAUTTI (GBR) / Luke Jacob GAMBLE (USA)
Aljaz RADINSKI (SLO) / Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 1-6 [11-9] Blaz BIZJAK (SLO) / Matic SPEC (SLO)
Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4] 6-2 6-4 Grega BOH (SLO) / Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Nicola GHEDIN (ITA) / Pietro RONDONI (ITA) 6-4 6-1 David GORSIC (SLO) / Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 6-4 6-2 Marko STOSIC (SLO) / Mitja ZAJSEK (SLO)

Quarterfinal

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 6-2 7-5 Pascal BRUNNER (AUT) / Lukas WEINHANDL (AUT)
Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] Walkover Johannes HAERTEIS (GER) / Jeremy JAHN (GER)
Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4] 6-3 6-1 Aljaz RADINSKI (SLO) / Tomislav TERNAR (SLO)
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 4-6 6-4 [10-7] Nicola GHEDIN (ITA) / Pietro RONDONI (ITA)

Semifinal

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 6-1 6-1 Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3]
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 6-4 6-2 Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4]

Final

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 7-5 2-6 [10-5] Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #5
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

Qualy

Round 1

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] BYE
Zvonimir ORESKOVIC (CRO) BYE
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-3 6-3 Marko LOVRINOVIC (CRO)
Rozle MACERL (SLO) BYE
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] BYE
Thomas COLAUTTI (GBR) 7-6(1) 6-1 Primoz VOVK (SLO)
Marin PLISIC (SUI) 7-5 6-3 Jonas MEINECKE (SUI)
Domagoj BILJESKO (CRO) [15] BYE
Marc POLMANS (AUS) [3] BYE
Marco RAMPAZZO (ITA) BYE
Martin MIHAL (SVK) 6-0 6-0 Aljaz CAJZEK (SLO)
Denis KAPRIC (GER) [10] BYE
Riccardo MAIGA (SUI) [4] BYE
Anze LOVISCEK (SLO) 7-6(2) 6-4 Mark MESARIC (SLO)
Jan DERNIC (SLO) 6-1 7-5 Alberto DE MEO (ITA)
Giorgio DE ROSSI (ITA) [11] BYE
Paul WOERNER (GER) [5] BYE
Tom ASIC KOVAC (SLO) BYE
Rok KRIZAJ (SLO) 7-6(3) 6-3 Dino SUDAC (CRO)
David GORSIC (SLO) [12] BYE
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] BYE
Luke Jacob GAMBLE (USA) 7-5 0-6 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)
Patrik OBAL (SVK) 6-1 6-3 Valentin HORVAT (SLO)
Marko STOSIC (SLO) [14] BYE
Daniel UHLIG (GER) [7] BYE
Matic SPEC (SLO) BYE
Anze CEVKA (SLO) 7-6(1) 6-3 Marko NOVAK (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] BYE
Martin BLASKO (SVK) [8] BYE
Miha MLAKAR (SLO) BYE
Timo TAENZER (SUI) 6-1 6-0 Filip Jakob ZUPANCIC (SLO)
Oliver NAGY (SVK) [13] BYE

Round 2

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 4-0 Retired Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-0 6-0 Rozle MACERL (SLO)
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] 6-1 6-4 Thomas COLAUTTI (GBR)
Domagoj BILJESKO (CRO) [15] 6-1 6-4 Marin PLISIC (SUI)
Marc POLMANS (AUS) [3] 6-3 6-2 Marco RAMPAZZO (ITA)
Denis KAPRIC (GER) [10] 6-0 6-7(0) 6-4 Martin MIHAL (SVK)
Riccardo MAIGA (SUI) [4] 6-2 6-0 Anze LOVISCEK (SLO)
Giorgio DE ROSSI (ITA) [11] 6-1 6-1 Jan DERNIC (SLO)
Paul WOERNER (GER) [5] 6-0 6-0 Tom ASIC KOVAC (SLO)
David GORSIC (SLO) [12] 7-5 6-1 Rok KRIZAJ (SLO)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] 6-3 5-7 6-4 Luke Jacob GAMBLE (USA)
Marko STOSIC (SLO) [14] 7-5 5-7 7-6(4) Patrik OBAL (SVK)
Daniel UHLIG (GER) [7] 6-3 6-0 Matic SPEC (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) [9] 3-6 7-5 3-1 Retired Anze CEVKA (SLO)
Martin BLASKO (SVK) [8] Walkover Miha MLAKAR (SLO)
Oliver NAGY (SVK) [13] 6-1 6-0 Timo TAENZER (SUI)

Round 3

Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 7-5 7-5 Lukas WEINHANDL (AUT)
Danylo KALENICHENKO (UKR) [2] 6-3 6-3 Domagoj BILJESKO (CRO) [15]
Marc POLMANS (AUS) [3] 6-1 6-2 Denis KAPRIC (GER) [10]
Riccardo MAIGA (SUI) [4] 6-2 2-6 6-3 Giorgio DE ROSSI (ITA) [11]
Paul WOERNER (GER) [5] 6-4 6-1 David GORSIC (SLO) [12]
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [6] 2-0 Retired Marko STOSIC (SLO) [14]
Daniel UHLIG (GER) [7] 7-5 6-4 Aljaz RADINSKI (SLO) [9]
Martin BLASKO (SVK) [8] 6-7(3) 6-2 6-4 Oliver NAGY (SVK) [13]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #6
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [1] 7-5 7-5 Danylo KALENICHENKO (UKR)
Martin BLASKO (SVK) 1-6 6-3 6-1 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO)
Marc POLMANS (AUS) 7-6(5) 6-4 Nik RAZBORSEK (SLO)
Johannes HAERTEIS (GER) 7-6(3) 6-2 Tobias SIMON (GER) [8]
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 6-0 6-3 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Filip BRTNICKY (CZE) 6-4 6-0 Lukas WEINHANDL (AUT)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-3 Pietro RONDONI (ITA)
Patrick OFNER (AUT) 6-0 6-0 Dominik SUC (CZE) [7]
Jacob GRILLS (AUS) [5] 4-6 6-3 6-1 Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT)
Marc SIEBER (GER) 6-4 4-6 6-4 Riccardo MAIGA (SUI)
Goncalo OLIVEIRA (POR) 3-6 6-4 6-3 Paul WOERNER (GER)
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 7-5 6-3 Grega BOH (SLO)
Jordan UBIERGO (FRA) [6] 7-6(3) 6-2 Daniel UHLIG (GER)
Pirmin HAENLE (GER) 6-4 1-0 Retired Jeremy JAHN (GER)
Mike URBANIJA (SLO) 6-3 6-1 Marko STOSIC (SLO)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 4-6 7-5 Blaz BIZJAK (SLO)

2nd Round

Martin BLASKO (SVK) 6-7(6) 7-5 7-5 Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [1]
Marc POLMANS (AUS) 4-6 7-5 6-3 Johannes HAERTEIS (GER)
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 6-1 6-1 Filip BRTNICKY (CZE)
Patrick OFNER (AUT) 7-5 1-6 6-3 Tomislav TERNAR (SLO)
Marc SIEBER (GER) 6-1 6-2 Jacob GRILLS (AUS) [5]
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 6-4 6-4 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Jordan UBIERGO (FRA) [6] 6-3 6-3 Pirmin HAENLE (GER)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 3-6 7-6(2) Mike URBANIJA (SLO)

Quarterfinal

Martin BLASKO (SVK) 6-3 6-4 Marc POLMANS (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #7
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

DOUBLES

1st Round

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 7-5 1-6 [12-10] Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1]
Pascal BRUNNER (AUT) / Lukas WEINHANDL (AUT) 6-4 6-2 Valentin HORVAT (SLO) / Rok KRIZAJ (SLO)
Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-4 6-3 Andraz BEDENE (SLO) / Mark MESARIC (SLO)
Johannes HAERTEIS (GER) / Jeremy JAHN (GER) 7-6(3) 7-6(4) Thomas COLAUTTI (GBR) / Luke Jacob GAMBLE (USA)
Aljaz RADINSKI (SLO) / Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 1-6 [11-9] Blaz BIZJAK (SLO) / Matic SPEC (SLO)
Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4] 6-2 6-4 Grega BOH (SLO) / Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Nicola GHEDIN (ITA) / Pietro RONDONI (ITA) 6-4 6-1 David GORSIC (SLO) / Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 6-4 6-2 Marko STOSIC (SLO) / Mitja ZAJSEK (SLO)

Quarterfinal

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 6-2 7-5 Pascal BRUNNER (AUT) / Lukas WEINHANDL (AUT)
Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] Walkover Johannes HAERTEIS (GER) / Jeremy JAHN (GER)
Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4] 6-3 6-1 Aljaz RADINSKI (SLO) / Tomislav TERNAR (SLO)
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 4-6 6-4 [10-7] Nicola GHEDIN (ITA) / Pietro RONDONI (ITA)

Semifinal

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 6-1 6-1 Jacob GRILLS (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3]
Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2] 6-4 6-2 Pirmin HAENLE (GER) / Danylo KALENICHENKO (UKR) [4]

Final

Filip BRTNICKY (CZE) / Dominik SUC (CZE) 7-5 2-6 [10-5] Goncalo OLIVEIRA (POR) / Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #8
Re: Slovenia F3 [15 June/Litija/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Martin BLASKO (SVK) 6-3 6-4 Marc POLMANS (AUS)
Nicola GHEDIN (ITA) [4] 4-6 6-3 6-4 Patrick OFNER (AUT)
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 7-6(4) 6-2 Marc SIEBER (GER)
Peter HELLER (GER) [2] 6-3 6-2 Jordan UBIERGO (FRA) [6]

Semifinal

Martin BLASKO (SVK) 6-1 6-1 Nicola GHEDIN (ITA) [4]
Pascal BRUNNER (AUT) [3] 4-6 6-2 6-3 Peter HELLER (GER) [2]

Final

Pascal BRUNNER (AUT) [3] 6-2 6-2 Martin BLASKO (SVK)
 
1 - 8 of 8 Posts
Top