Mens Tennis Forums banner

1 - 13 of 13 Posts

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Ljubljana
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Peter HELLER (GER) 453 1
2 Maximilian NEUCHRIST (AUT) 487 1
3 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 504 1
4 Pascal BRUNNER (AUT) 517 1
5 Jacob GRILLS (AUS) 572 1
6 Jordan UBIERGO (FRA) 609 6
7 Marc SIEBER (GER) 673 1
8 Lucas MIEDLER (AUT) 696 1
9 Simone VAGNOZZI (ITA) 717 2
10 Tomislav TERNAR (SLO) 742 1
11 Goncalo OLIVEIRA (POR) 848 1
12 Patrick OFNER (AUT) 876 1
13 Gabor BORSOS (HUN) 921 1
14 Danylo KALENICHENKO (UKR) 930 1
15 Steven DE WAARD (AUS) 947 1
16 Marc POLMANS (AUS) 991 1
17 Daniel UHLIG (GER) 1122= 1
18 Adrian ANDRZEJCZUK (POL) 1196 1

Qualifying

1 Sebastian OFNER (AUT) 1218 1
2 Adam MAJCHROWICZ (POL) 1229 1
3 Paul WOERNER (GER) 1233= 3
4 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) 1252= 3
5 Aljaz RADINSKI (SLO) 1275= 1
6 Nik RAZBORSEK (SLO) 1344= 1
7 Blaz BIZJAK (SLO) 1351= 1
8 Dominic WEIDINGER (AUT) 1418= 1
9 Robert RUMLER (CZE) 1420 1
10 Denis KAPRIC (GER) 1515= 1
11 Milan HABRMAN (SVK) 1558= 1
12 David POLJAK (CZE) 1602= 2
13 Lenny HAMPEL (AUT) 1629= 1
14 Julian ONKEN (GER) 1739= 1
15 Ziga PAPEZ (SLO) 1739= 1
16 Martin BLASKO (SVK) 1739= 1
17 David GORSIC (SLO) 1739= 1
18 Janos ZIBRAT (SLO) 1856= 1
19 Matej LELJAK (SLO) 9 1
20 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO) 10 1
21 Matvey KHOMENTOVSKIY (RUS) 132 (GER) 1
22 Rok JARC (SLO) 11 1
23 Tomislav ANTOLJAK (CRO) 30 1
24 Jonas MEINECKE (SUI) 36 1
25 Zvonimir ORESKOVIC (CRO) 60 1
26 Edi STEFICAR (CRO) 69 1
27 Jure FRANK (SLO) 13 1
28 Matic SPEC (SLO) 19 1
29 Marin PLISIC (SUI) 74 1
30 Miha OKORN (SLO) 21 1
31 Thomas COLAUTTI (GBR) 305 (ITA) 4
32 Tilen ZITNIK (SLO) 23 1
33 Filip Jakob ZUPANCIC (SLO) 25 1
34 Miha MLAKAR (SLO) 26 1
35 Ziga DROBNIC (SLO) 30 1
36 Peter SILLANPAA (FIN) 63 1
37 Dino HADZALIC (CRO) 308 1
38 Matic SOTLER (SLO) 34 1
39 Oliver NAGY (SVK) 256 1
40 Grega BOH (SLO) 36 1
41 Rok KRIZAJ (SLO) 47 1
42 Anze LOVISCEK (SLO) 53 1
43 Aljaz CAJZEK (SLO) 54 1
44 Jan DERNIC (SLO) 62 1
45 Lukas WEINHANDL (AUT) 79 1
46 Grigory POTEMKIN (RUS) 126 1
47 Pauli SILLANPAA (FIN) 167 1
48 Ivan DUDIC (CRO) 408 1
49 Marko NOVAK (SLO) 127 1
50 Valentin HORVAT (SLO) 211 1
51 Marko LOVRINOVIC (CRO) 3
52 Marco RAMPAZZO (ITA) 1
53 Taher DAIFALLAH (AUT) 1
54 Luke Jacob GAMBLE (USA) 4
55 Wayne ARTHURS (AUS) 1
56 Giacomo BOTTICELLI (ITA) 3
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Edoardo EREMIN (ITA) BYE
Marin PLISIC (SUI) 6-0 6-1 Konstantin RUDHARD (GER)
Matvey KHOMENTOVSKIY (RUS) 6-2 6-2 Rok KRIZAJ (SLO)
Julian ONKEN (GER) [14] 6-1 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] BYE
Tilen ZITNIK (SLO) 7-5 6-1 Domen GOSTINCAR (SLO)
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-0 6-1 Neven LEPUSIC (CRO)
David POLJAK (CZE) [12] 6-1 6-0 Pauli SILLANPAA (FIN)
Paul WOERNER (GER) [3] BYE
Alberto DE MEO (ITA) 6-2 6-1 Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Marko LOVRINOVIC (CRO) 6-4 6-1 Luke Jacob GAMBLE (USA)
Martin BLASKO (SVK) [10] 6-3 6-1 Joshua YABLON (USA)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4] BYE
Matej LELJAK (SLO) 6-2 6-3 Anze LOVISCEK (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-0 6-2 Timo TAENZER (SUI)
Janos ZIBRAT (SLO) [16] 6-3 6-2 Marco RAMPAZZO (ITA)
Blaz BIZJAK (SLO) [5] BYE
Tomislav ANTOLJAK (CRO) 6-0 6-1 Rand HOGEN (USA)
Jan DERNIC (SLO) 6-0 6-2 Gabriele BOCCACCINI (ITA)
Lenny HAMPEL (AUT) [11] 6-3 6-1 Grega BOH (SLO)
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] BYE
Ziga DROBNIC (SLO) 6-4 6-0 Luka SKORJANC (SLO)
Oliver NAGY (SVK) 6-0 6-0 Karlo BOSNJAK (CRO)
Denis KAPRIC (GER) [9] 6-2 6-0 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Robert RUMLER (CZE) [7] 6-1 6-0 Valentin HORVAT (SLO)
Rok JARC (SLO) 6-0 6-0 Thomas COLAUTTI (GBR)
Matjaz JURMAN (SLO) 6-0 6-2 Miha MLAKAR (SLO)
David GORSIC (SLO) [13] Walkover Taher DAIFALLAH (AUT)
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-2 6-0 Aljaz CAJZEK (SLO)
Peter SILLANPAA (FIN) 6-2 6-2 Marko NOVAK (SLO)
Grigory POTEMKIN (RUS) 6-2 6-1 Jure FRANK (SLO)
Dino SUDAC (CRO) 6-3 6-4 Ziga PAPEZ (SLO) [15]

Round 2

Edoardo EREMIN (ITA) 6-1 6-1 Marin PLISIC (SUI)
Julian ONKEN (GER) [14] 4-6 6-2 6-4 Matvey KHOMENTOVSKIY (RUS)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] 6-2 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)
David POLJAK (CZE) [12] 6-3 6-2 Lukas WEINHANDL (AUT)
Paul WOERNER (GER) [3] 6-1 6-4 Alberto DE MEO (ITA)
Martin BLASKO (SVK) [10] 6-2 6-2 Marko LOVRINOVIC (CRO)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4] 6-2 6-2 Matej LELJAK (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-4 7-5 Janos ZIBRAT (SLO) [16]
Blaz BIZJAK (SLO) [5] 6-2 6-0 Tomislav ANTOLJAK (CRO)
Lenny HAMPEL (AUT) [11] 6-1 6-0 Jan DERNIC (SLO)
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] 6-2 6-3 Ziga DROBNIC (SLO)
Denis KAPRIC (GER) [9] 6-3 6-0 Oliver NAGY (SVK)
Rok JARC (SLO) 6-3 6-2 Robert RUMLER (CZE) [7]
Matjaz JURMAN (SLO) 6-2 2-6 7-5 David GORSIC (SLO) [13]
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-2 6-3 Peter SILLANPAA (FIN)
Grigory POTEMKIN (RUS) 6-3 6-3 Dino SUDAC (CRO)

Round 3

Edoardo EREMIN (ITA) 6-3 6-3 Julian ONKEN (GER) [14]
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] 6-2 7-6(2) David POLJAK (CZE) [12]
Paul WOERNER (GER) [3] 1-6 6-0 6-2 Martin BLASKO (SVK) [10]
Matic SPEC (SLO) 6-3 3-6 6-4 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4]
Blaz BIZJAK (SLO) [5] 6-0 7-6(3) Lenny HAMPEL (AUT) [11]
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] 6-1 4-6 6-4 Denis KAPRIC (GER) [9]
Matjaz JURMAN (SLO) 6-1 3-6 6-1 Rok JARC (SLO)
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-1 4-6 6-0 Grigory POTEMKIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Peter HELLER (GER) [1] 6-3 6-2 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) 6-2 6-3 Marc POLMANS (AUS)
Patrick OFNER (AUT) 6-3 6-0 Dominic WEIDINGER (AUT)
Marc SIEBER (GER) [8] 6-0 6-4 Steven DE WAARD (AUS)
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-3 6-4 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Danylo KALENICHENKO (UKR) 6-1 6-4 Nik RAZBORSEK (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) 7-6(1) 7-5 Gabor BORSOS (HUN)
Jacob GRILLS (AUS) [6] 6-2 6-0 Blaz BIZJAK (SLO)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-4 6-3 Matjaz JURMAN (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-7(6) 6-1 7-6(7) Adrian ANDRZEJCZUK (POL)
Sebastian OFNER (AUT) 6-0 6-3 Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3] 6-3 6-3 Milan HABRMAN (SVK)
Jordan UBIERGO (FRA) [7] 6-3 6-4 Daniel UHLIG (GER)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-0 Edi STEFICAR (CRO)
Simone VAGNOZZI (ITA) 6-4 0-6 6-2 Paul WOERNER (GER)
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 7-6(3) 6-4 Lucas MIEDLER (AUT)

2nd Round

Peter HELLER (GER) [1] 6-4 6-1 Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT)
Patrick OFNER (AUT) 3-6 6-4 6-2 Marc SIEBER (GER) [8]
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-2 6-2 Danylo KALENICHENKO (UKR)
Jacob GRILLS (AUS) [6] 2-6 6-2 6-2 Aljaz RADINSKI (SLO)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 7-6(5) 6-4 Matic SPEC (SLO)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3] 6-3 2-6 6-3 Sebastian OFNER (AUT)
Jordan UBIERGO (FRA) [7] 6-1 7-5 Tomislav TERNAR (SLO)
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-2 6-3 Simone VAGNOZZI (ITA)

Quarterfinal

Patrick OFNER (AUT) 6-1 6-4 Peter HELLER (GER) [1]
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-2 6-4 Jacob GRILLS (AUS) [6]
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 7-5 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3]
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-3 6-4 Jordan UBIERGO (FRA) [7]

Semifinal

Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-4 6-4 Patrick OFNER (AUT)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 7-6(6) Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]

Final

Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 6-2 Pascal BRUNNER (AUT) [4]
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

DOUBLES

1st Round

Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 6-2 6-2 Daniel UHLIG (GER) / Paul WOERNER (GER)
Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 6-3 7-5 Matej LELJAK (SLO) / Matic SPEC (SLO)
Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-1 5-1 Retired Grega BOH (SLO) / Ziga PAPEZ (SLO)
Denis KAPRIC (GER) / Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-2 6-2 Sebastian OFNER (AUT) / Dominic WEIDINGER (AUT)
Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO) 6-4 6-3 Valentin HORVAT (SLO) / Rok KRIZAJ (SLO)
Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4] 6-2 6-3 Rok JARC (SLO) / Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 6-2 7-6(4) Aljaz RADINSKI (SLO) / Mitja ZAJSEK (SLO)
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-1 6-1 Janos ZIBRAT (SLO) / Tilen ZITNIK (SLO)

Quarterfinal

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 6-3 3-6 [10-6] Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1]
Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-3 6-0 Denis KAPRIC (GER) / Adam MAJCHROWICZ (POL)
Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4] 7-5 6-3 Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO)
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-4 7-6(4) Matjaz JURMAN (SLO) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO)

Semifinal

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 1-6 7-5 [10-5] Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3]
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 4-6 7-6(3) [10-2] Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4]

Final

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 7-5 7-6(3) Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #5
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

Qualy

Round 1

Edoardo EREMIN (ITA) BYE
Marin PLISIC (SUI) 6-0 6-1 Konstantin RUDHARD (GER)
Matvey KHOMENTOVSKIY (RUS) 6-2 6-2 Rok KRIZAJ (SLO)
Julian ONKEN (GER) [14] 6-1 6-3 Dino HADZALIC (CRO)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] BYE
Tilen ZITNIK (SLO) 7-5 6-1 Domen GOSTINCAR (SLO)
Lukas WEINHANDL (AUT) 6-0 6-1 Neven LEPUSIC (CRO)
David POLJAK (CZE) [12] 6-1 6-0 Pauli SILLANPAA (FIN)
Paul WOERNER (GER) [3] BYE
Alberto DE MEO (ITA) 6-2 6-1 Zvonimir ORESKOVIC (CRO)
Marko LOVRINOVIC (CRO) 6-4 6-1 Luke Jacob GAMBLE (USA)
Martin BLASKO (SVK) [10] 6-3 6-1 Joshua YABLON (USA)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4] BYE
Matej LELJAK (SLO) 6-2 6-3 Anze LOVISCEK (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-0 6-2 Timo TAENZER (SUI)
Janos ZIBRAT (SLO) [16] 6-3 6-2 Marco RAMPAZZO (ITA)
Blaz BIZJAK (SLO) [5] BYE
Tomislav ANTOLJAK (CRO) 6-0 6-1 Rand HOGEN (USA)
Jan DERNIC (SLO) 6-0 6-2 Gabriele BOCCACCINI (ITA)
Lenny HAMPEL (AUT) [11] 6-3 6-1 Grega BOH (SLO)
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] BYE
Ziga DROBNIC (SLO) 6-4 6-0 Luka SKORJANC (SLO)
Oliver NAGY (SVK) 6-0 6-0 Karlo BOSNJAK (CRO)
Denis KAPRIC (GER) [9] 6-2 6-0 Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Robert RUMLER (CZE) [7] 6-1 6-0 Valentin HORVAT (SLO)
Rok JARC (SLO) 6-0 6-0 Thomas COLAUTTI (GBR)
Matjaz JURMAN (SLO) 6-0 6-2 Miha MLAKAR (SLO)
David GORSIC (SLO) [13] Walkover Taher DAIFALLAH (AUT)
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-2 6-0 Aljaz CAJZEK (SLO)
Peter SILLANPAA (FIN) 6-2 6-2 Marko NOVAK (SLO)
Grigory POTEMKIN (RUS) 6-2 6-1 Jure FRANK (SLO)
Dino SUDAC (CRO) 6-3 6-4 Ziga PAPEZ (SLO) [15]

Round 2

Edoardo EREMIN (ITA) 6-1 6-1 Marin PLISIC (SUI)
Julian ONKEN (GER) [14] 4-6 6-2 6-4 Matvey KHOMENTOVSKIY (RUS)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] 6-2 6-2 Tilen ZITNIK (SLO)
David POLJAK (CZE) [12] 6-3 6-2 Lukas WEINHANDL (AUT)
Paul WOERNER (GER) [3] 6-1 6-4 Alberto DE MEO (ITA)
Martin BLASKO (SVK) [10] 6-2 6-2 Marko LOVRINOVIC (CRO)
Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4] 6-2 6-2 Matej LELJAK (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-4 7-5 Janos ZIBRAT (SLO) [16]
Blaz BIZJAK (SLO) [5] 6-2 6-0 Tomislav ANTOLJAK (CRO)
Lenny HAMPEL (AUT) [11] 6-1 6-0 Jan DERNIC (SLO)
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] 6-2 6-3 Ziga DROBNIC (SLO)
Denis KAPRIC (GER) [9] 6-3 6-0 Oliver NAGY (SVK)
Rok JARC (SLO) 6-3 6-2 Robert RUMLER (CZE) [7]
Matjaz JURMAN (SLO) 6-2 2-6 7-5 David GORSIC (SLO) [13]
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-2 6-3 Peter SILLANPAA (FIN)
Grigory POTEMKIN (RUS) 6-3 6-3 Dino SUDAC (CRO)

Round 3

Edoardo EREMIN (ITA) 6-3 6-3 Julian ONKEN (GER) [14]
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [2] 6-2 7-6(2) David POLJAK (CZE) [12]
Paul WOERNER (GER) [3] 1-6 6-0 6-2 Martin BLASKO (SVK) [10]
Matic SPEC (SLO) 6-3 3-6 6-4 Fran Zvonimir ZGOMBIC (CRO) [4]
Blaz BIZJAK (SLO) [5] 6-0 7-6(3) Lenny HAMPEL (AUT) [11]
Dominic WEIDINGER (AUT) [6] 6-1 4-6 6-4 Denis KAPRIC (GER) [9]
Matjaz JURMAN (SLO) 6-1 3-6 6-1 Rok JARC (SLO)
Milan HABRMAN (SVK) [8] 6-1 4-6 6-0 Grigory POTEMKIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #6
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Peter HELLER (GER) [1] 6-3 6-2 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) 6-2 6-3 Marc POLMANS (AUS)
Marc SIEBER (GER) [8] 6-0 6-4 Steven DE WAARD (AUS)
Aljaz RADINSKI (SLO) 7-6(1) 7-5 Gabor BORSOS (HUN)
Matic SPEC (SLO) 6-7(6) 6-1 7-6(7) Adrian ANDRZEJCZUK (POL)
Jordan UBIERGO (FRA) [7] 6-3 6-4 Daniel UHLIG (GER)
Simone VAGNOZZI (ITA) 6-4 0-6 6-2 Paul WOERNER (GER)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #7
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

DOUBLES

1st Round

Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-1 5-1 Retired Grega BOH (SLO) / Ziga PAPEZ (SLO)
Denis KAPRIC (GER) / Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-2 6-2 Sebastian OFNER (AUT) / Dominic WEIDINGER (AUT)
Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO) 6-4 6-3 Valentin HORVAT (SLO) / Rok KRIZAJ (SLO)
Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4] 6-2 6-3 Rok JARC (SLO) / Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 6-2 7-6(4) Aljaz RADINSKI (SLO) / Mitja ZAJSEK (SLO)
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-1 6-1 Janos ZIBRAT (SLO) / Tilen ZITNIK (SLO)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #8
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Peter HELLER (GER) [1] 6-3 6-2 Adam MAJCHROWICZ (POL)
Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) 6-2 6-3 Marc POLMANS (AUS)
Patrick OFNER (AUT) 6-3 6-0 Dominic WEIDINGER (AUT)
Marc SIEBER (GER) [8] 6-0 6-4 Steven DE WAARD (AUS)
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-3 6-4 Goncalo OLIVEIRA (POR)
Danylo KALENICHENKO (UKR) 6-1 6-4 Nik RAZBORSEK (SLO)
Aljaz RADINSKI (SLO) 7-6(1) 7-5 Gabor BORSOS (HUN)
Jacob GRILLS (AUS) [6] 6-2 6-0 Blaz BIZJAK (SLO)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-4 6-3 Matjaz JURMAN (SLO)
Matic SPEC (SLO) 6-7(6) 6-1 7-6(7) Adrian ANDRZEJCZUK (POL)
Sebastian OFNER (AUT) 6-0 6-3 Dorian Tomaz JANEZIC (SLO)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3] 6-3 6-3 Milan HABRMAN (SVK)
Jordan UBIERGO (FRA) [7] 6-3 6-4 Daniel UHLIG (GER)
Tomislav TERNAR (SLO) 6-1 6-0 Edi STEFICAR (CRO)
Simone VAGNOZZI (ITA) 6-4 0-6 6-2 Paul WOERNER (GER)
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 7-6(3) 6-4 Lucas MIEDLER (AUT)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #9
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

DOUBLES

1st Round

Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1] 6-2 6-2 Daniel UHLIG (GER) / Paul WOERNER (GER)
Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 6-3 7-5 Matej LELJAK (SLO) / Matic SPEC (SLO)
Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-1 5-1 Retired Grega BOH (SLO) / Ziga PAPEZ (SLO)
Denis KAPRIC (GER) / Adam MAJCHROWICZ (POL) 6-2 6-2 Sebastian OFNER (AUT) / Dominic WEIDINGER (AUT)
Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO) 6-4 6-3 Valentin HORVAT (SLO) / Rok KRIZAJ (SLO)
Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4] 6-2 6-3 Rok JARC (SLO) / Aljaz Jakob KAPLJA (SLO)
Matjaz JURMAN (SLO) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 6-2 7-6(4) Aljaz RADINSKI (SLO) / Mitja ZAJSEK (SLO)
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-1 6-1 Janos ZIBRAT (SLO) / Tilen ZITNIK (SLO)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #10
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Peter HELLER (GER) [1] 6-4 6-1 Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT)
Patrick OFNER (AUT) 3-6 6-4 6-2 Marc SIEBER (GER) [8]
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-2 6-2 Danylo KALENICHENKO (UKR)
Jacob GRILLS (AUS) [6] 2-6 6-2 6-2 Aljaz RADINSKI (SLO)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 7-6(5) 6-4 Matic SPEC (SLO)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3] 6-3 2-6 6-3 Sebastian OFNER (AUT)
Jordan UBIERGO (FRA) [7] 6-1 7-5 Tomislav TERNAR (SLO)
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-2 6-3 Simone VAGNOZZI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #11
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 6-3 3-6 [10-6] Sebastian BADER (AUT) / Tristan-Samuel WEISSBORN (AUT) [1]
Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3] 6-3 6-0 Denis KAPRIC (GER) / Adam MAJCHROWICZ (POL)
Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4] 7-5 6-3 Blaz BIZJAK (SLO) / Nik RAZBORSEK (SLO)
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-4 7-6(4) Matjaz JURMAN (SLO) / Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO)
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #12
Re: Slovenia F2 [8 June/ Ljubljana/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Patrick OFNER (AUT) 6-1 6-4 Peter HELLER (GER) [1]
Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-2 6-4 Jacob GRILLS (AUS) [6]
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 7-5 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [3]
Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 6-3 6-4 Jordan UBIERGO (FRA) [7]

Semifinal

Pascal BRUNNER (AUT) [4] 6-4 6-4 Patrick OFNER (AUT)
Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 7-6(6) Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]

Final

Edoardo EREMIN (ITA) [5] 6-3 6-2 Pascal BRUNNER (AUT) [4]
 

·
Registered
Joined
·
68,134 Posts
Discussion Starter #13
DOUBLES

Semifinal

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 1-6 7-5 [10-5] Steven DE WAARD (AUS) / Marc POLMANS (AUS) [3]
Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2] 4-6 7-6(3) [10-2] Pascal BRUNNER (AUT) / Peter HELLER (GER) [4]

Final

Danylo KALENICHENKO (UKR) / Goncalo OLIVEIRA (POR) 7-5 7-6(3) Lucas MIEDLER (AUT) / Maximilian NEUCHRIST (AUT) [2]
 
1 - 13 of 13 Posts
Top