Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 182 Posts

·
Registered
Joined
·
5,494 Posts
Discussion Starter #1
Arthur Ashe 12:00 NOON

1. Men's Singles - Semis
Roger Federer (SUI)[1]
vs. Nikolay Davydenko (RUS)[7]

Not Before 3:00 PM
2. Men's Singles - Semis
Andy Roddick (USA)[9]
vs. Mikhail Youzhny (RUS)

Arthur Ashe 7:00 PM

1. Women's Singles - Finals
Maria Sharapova (RUS)[3]
vs. Justine Henin-Hardenne (BEL)[2]

followed by
2. Mixed Doubles - Finals
Kveta Peschke (CZE)/
Martin Damm (CZE)
vs. Martina Navratilova (USA)[5]/
Bob Bryan (USA)[5]


Armstrong 1:30 PM

1. Men's Champions - 1st Rnd.
Todd Martin (USA)
vs. Henri Leconte (FRA)

Not Before 3:45 PM, NB 3:45, May move to Ashe Stdm
2. Men's Doubles - Finals
Martin Damm (CZE)[6]/
Leander Paes (IND)[6]
vs. Jonas Bjorkman (SWE)[2]/
Max Mirnyi (BLR)[2]






Court 7 12:00 NOON






1. Mixed Champions - 1st Rnd.
Anne Smith (USA)/
Stan Smith (USA)
vs. Ilana Kloss (RSA)/
Guillermo Vilas (ARG)

followed by
2. Men's WC Doubles - 2nd Rnd.
Robin Ammerlaan (NED)[1]/
Michael Jeremiasz (FRA)[1]
or
Maikel Scheffers (NED)/
Ronald Vink (NED) vs. Shingo Kunieda (JPN)[2]/
Tadeusz Kruszelnicki (POL)[2]


3. Women's Champions - 1st Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL)
vs. Nathalie Tauziat (FRA)


4. Women's WC Doubles - 2nd Rnd.
Esther Vergeer (NED)[1]/
Jiske Griffioen (NED)[1]
vs. Korie Homan (NED)/
Maaike Smit (NED)
or
Florence Gravellier (FRA)[2]/
Sharon Walraven (NED)[2]





Court 10 11:00 AM






1. Jr. Girls' Singles - Semis
Lauren Albanese (USA)
vs. Tamira Paszek (AUT)[11]

followed by
2. Jr. Girls' Singles - Semis
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)[1]
vs. Katerina Vankova (CZE)


3. Jr. Girls' Doubles - Semis
Melanie Klaffner (AUT)/
Tamira Paszek (AUT)
vs. Kristy Frilling (USA)/
Ashley Weinhold (USA)
or
Mihaela Buzarnescu (ROM)[2]/
Raluca Olaru (ROM)[2]

4. Jr. Girls' Doubles - Semis
Sharon Fichman (CAN)[1]/
Anastasia Pavlyuchenkova (RUS)[1]
vs. Katerina Kramperova (CZE)/
Katerina Vankova (CZE)


5. Men's Champions - 1st Rnd.
Mats Wilander (SWE)
vs. Jimmy Arias (USA)






Court 11 11:00 AM






1. Jr. Boys' Singles - Semis
Peter Polansky (CAN)
vs. Donald Young (USA)[4]

followed by
2. Jr. Boys' Singles - Semis
Dusan Lojda (CZE)[10]
vs. Luka Belic (CRO)[9]


3. Jr. Boys' Doubles - Semis
Daniil Arsenov (RUS)/
Artur Chernov (RUS)
or
Ruben Bemelmans (BEL)[8]/
Jaak Poldma (EST)[8] vs. Jarmere Jenkins (USA)/
Austin Krajicek (USA)
or
Roberto Maytin (VEN)/
Rupesh Roy (IND)

4. Jr. Boys' Doubles - Semis
Luka Belic (CRO)[5]/
Antonio Veic (CRO)[5]
or
Daniel-Alejand. Lopez (ITA)/
Matteo Trevisan (ITA) vs. Jamie Hunt (USA)/
Nathaniel Schnugg
 

·
Miss Fabray
Joined
·
55,507 Posts
Go Rogi and Misha! :bounce:
 

·
Registered
Joined
·
10,759 Posts

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
GOOD LUCK TO:

ANDY, Maria, Davydenko
 

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
GO FOR ANOTHER ONE


GOOD LUCK TO
Martina Navratilova
Bob Bryan
 

·
Registered
Joined
·
10,673 Posts
Good luck

Roger
Misha :D
Max/Jonas
 

·
#freeviktor
Joined
·
93,846 Posts
Good luck:

Nikolay Davydenko (RUS)[7]
Andy Roddick (USA)[9]
Maria Sharapova (RUS)[3]
Jonas Bjorkman (SWE)[2]/Max Mirnyi (BLR)[2]
Luka Belic (CRO)[9]
Luka Belic (CRO)[5]/Antonio Veic (CRO)[5]
 

·
Registered
Joined
·
7,758 Posts
GO ANDY, MARIA, BOB AND MARTINA!!!! :bigclap:
 

·
Registered
Joined
·
70,027 Posts

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
Davydenko

Let's go
 
1 - 20 of 182 Posts
Top