Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 28 Posts

·
Premium Member
Joined
·
10,353 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Centre Court
Matches Start At: 10:00 AM

Julian KNOWLE (AUT) vs Kevin KIM (USA)
followed by
Andreas SEPPI (ITA) vs Rajeev RAM (USA)
followed by
Teimuraz GABASHVILI (RUS) vs Vincent SPADEA (USA)
followed by
Justin GIMELSTOB (USA) vs Leos FRIEDL (CZE)

Grandstand
Matches Start At: 10:00 AM

Marc GICQUEL (FRA) vs Wayne ARTHURS (AUS)
followed by
Nicolas MAHUT (FRA) vs Evgeny KOROLEV (RUS)
followed by
Davide SANGUINETTI (ITA) vs Marco CHIUDINELLI (SUI)
NOT BEFORE 4:00 PM
Wesley MOODIE (RSA) vs Nenad ZIMONJIC (SCG)

Court 3
Matches Start At: 10:00 AM

Hyung-Taik LEE (KOR) vs Alejandro FALLA (COL)
followed by
George BASTL (SUI) vs Nicolas LAPENTTI (ECU)
followed by
Robin VIK (CZE) vs Michael MCCLUNE (USA)
followed by
Jesse WITTEN (USA) vs Rik DE VOEST (RSA)

Court 4
Matches Start At: 10:00 AM

Luke BOURGEOIS (AUS) vs Jan HERNYCH (CZE)
followed by
Viktor TROICKI (SCG) vs Kristian PLESS (DEN)
followed by
Frantisek CERMAK (CZE) vs Lukas DLOUHY (CZE)
NOT BEFORE 4:00 PM
Nathan HEALEY (AUS) vs Denis GREMELMAYR (GER)
 

·
Registered
Joined
·
17,866 Posts
Go Justin! :)
 

·
Registered
Joined
·
17,866 Posts
savestheday91 said:
OMFG I got blindsided by Serbmania and missed Justin. I will most definitely be there too. :lol:
Yay! I'm sure he'll appreciate it. (I will too). :)

Wear your sunscreen!!!!!!!
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Hyung Taik Lee (KOR) d. Alejandro Falla (COL) 7-6 6-4
Kevin Kim (USA) d. Julian Knowle (AUT) 6-4 7-6
Marc Gicquel (FRA) d. Wayne Arthurs (AUS) 7-6 6-4
Jan Hernych (CZE) d. Luke Bourgeois (AUS) 6-2 6-2
 

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
Good LUCK to

GIMELSTOB, Justin
RAM, Rajeev
KIM, Kevin
MCCLUNE, Michael

GOGOGOGOGOGOGGOGO

LEt's GO AMerican Tennis
 

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
Let's go Rajeev RAM
 

·
Registered
Joined
·
9,716 Posts
COMEONCOMEON Rajeev RAM
 

·
Registered
Joined
·
17,866 Posts

·
Premium Member
Joined
·
4,586 Posts
PHEW Andreas :eek: :eek:

First Round

(1)Nicolas Mahut (FRA) d. Evgeny Korolev (RUS) 64 57 64 :)
George Bastl (SUI) d. (12)Nicolas Lapentti (ECU) 61 67(2) 63

(2)Davide Sanguinetti (ITA) d. Marco Chiudinelli (SUI) 46 63 64 :(
Nathan Healey (AUS) d. (15)Denis Gremelmayr (GER) 64 60

(3)Andreas Seppi (ITA) d. (Alt)Rajeev Ram (USA) 57 60 76(3)
Viktor Troicki (SCG) d. (14)Kristian Pless (DEN) 75 76(3)

(4)Robin Vik (CZE) d. (wc)Michael McClune (USA) 61 64 :hearts:
(9)Vincent Spadea (USA) d. Teimuraz Gabashvili (RUS) 63 63

(wc)Nenad Zimonjic (SCG) d. (5)Wesley Moodie (RSA) 63 75
(16)Rik de Voest (RSA) d. Jesse Witten (USA) 60 62

(6)Justin Gimelstob (USA) v (Alt)Leos Friedl (CZE) 75 06 62
(10)Lukas Dlouhy (CZE) d. (wc)Frantisek Cermak (CZE) 75 62 :D

(7)Hyung-Taik Lee (KOR) d. Alejandro Falla (COL) 76(7) 64
(13)Jan Hernych (CZE) d. (Alt)Luke Bourgeois (AUS) 62 62 :)

(8)Marc Giquel (FRA) d. Wayne Arthurs (AUS) 76(3) 64
(11)Kevin Kim (USA) d. (wc)Julian Knowle (AUT) 64 76(5)


Qualy Round

(1)Nicolas Mahut (FRA) v George Bastl (SUI)

(2)Davide Sanguinetti (ITA) v Nathan Healey (AUS)

(3)Andreas Seppi (ITA) v Viktor Troicki (SCG)

(4)Robin Vik (CZE) v (9)Vincent Spadea (USA)

(wc)Nenad Zimonjic (SCG) v (16)Rik de Voest (RSA)

(6)Justin Gimelstob (USA) v (10)Lukas Dlouhy (CZE)

(7)Hyung-Taik Lee (KOR) v (13)Jan Hernych (CZE)

(8)Marc Giquel (FRA) v (11)Kevin Kim (USA)
 
1 - 20 of 28 Posts
Top