Mens Tennis Forums banner

1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
Joined
·
220 Posts
Discussion Starter #1
San Benedetto challenger qualifying
August 11-17, 2003

Singles
Seeds: (cut: none)
1. Stefano Galvani
2. Stanislas Wawrinka
3. Ignacio Hirigoyen
4. Marko Neunteibl
5. Alejandro Falla
6. Philipp Mullner
7. Mariusz Fyrstenberg
8. Francisco Cabello

First Round
(1)Stefano Galvani (ITA) bye
(WC)Daniele Giorgini (ITA) vs (WC)Roberto Palpacelli (ITA)
Guillem Burniol (ESP) vs Enzo Artoni (ITA)
(6)Philipp Mullner (AUT) vs Victor Ionita (ROM)
(2)Stanislas Wawrinka (SUI) bye
Cristian Kordasz (ARG) vs Vladimir Baltescu (GER)
Gianluca Bazzica (ITA) vs David Marrero (ESP)
(7)Mariusz Fyrstenberg (POL) vs Juan Felipe Yanez (CHI)
(3)Ignacio Hirigoyen (ARG) bye
Marcin Matkowski (POL) vs Marco Bonelli (ITA)
(WC)Stefano Tarallo (ITA) vs (WC)Zac Meyer (AUS)
(5)Alejandro Falla (COL) vs (WC)Yuri Bezeruk (AUS)
(4)Marko Neunteibl (AUT) vs Claudio Rizzo (ITA)
Alessio Torresi (ITA) vs Sander Groen (NED)
Diego Alvarez (ITA) vs Miguel Garcia (ESP)
(8)Francisco Cabello (ARG) vs (WC)David Power (AUS)
 

·
Registered
Joined
·
220 Posts
Discussion Starter #3
First Round
(1)Stefano Galvani (ITA) bye
(WC)Daniele Giorgini (ITA) d. (WC)Roberto Palpacelli (ITA) 6-4 7-5
Enzo Artoni (ITA) d. Guillem Burniol (ESP) 6-0 6-4
Victor Ionita (ROM) d. (6)Philipp Mullner (AUT) 6-3 6-2
(2)Stanislas Wawrinka (SUI) bye
Cristian Kordasz (ARG) d. Vladimir Baltescu (GER) w/o
David Marrero (ESP) d. Gianluca Bazzica (ITA) 6-1 6-2
Juan Felipe Yanez (CHI) d. (7)Mariusz Fyrstenberg (POL) 6-1 6-3
(3)Ignacio Hirigoyen (ARG) bye
Marcin Matkowski (POL) d. Marco Bonelli (ITA) 6-3 6-1
(WC)Zac Meyer (AUS) d. (WC)Stefano Tarallo (ITA) w/o
(5)Alejandro Falla (COL) d. (WC)Yuri Bezeruk (AUS) 6-2 6-2
(4)Marko Neunteibl (AUT) d. Claudio Rizzo (ITA) 6-0 6-2
Alessio Torresi (ITA) d. Sander Groen (NED) 6-4 6-2
Diego Alvarez (ITA) d. Miguel Garcia (ESP) 6-1 6-0
(8)Francisco Cabello (ARG) d. (WC)David Power (AUS) 6-0 6-0.

Second Round
(WC)Daniele Giorgini (ITA) d. (1)Stefano Galvani (ITA) ???
Victor Ionita (ROM) d. Enzo Artoni (ITA) 6-2 6-2
Cristian Kordasz (ARG) d. (2)Stanislas Wawrinka (SUI) w/o
Juan Felipe Yanez (CHI) d. David Marrero (ESP) 6-2 1-6 6-2
(3)Ignacio Hirigoyen (ARG) d. Juan Felipe Yanez (CHI) 6-1 6-3
(5)Alejandro Falla (COL) d. (WC)Zac Meyer (AUS) 6-0 6-0
(4)Marko Neunteibl (AUT) d. Alessio Torresi (ITA) 6-2 6-3
Diego Alvarez (ITA) d. (8)Francisco Cabello (ARG) 6-4 6-4.
 
1 - 11 of 11 Posts
Top