Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Moscow
Prize: 15K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Anton ZAITSEV (RUS) 373 1
2 Alexander RUMYANTSEV (RUS) 394 1
3 Philip DAVYDENKO (RUS) 499 1
4 Victor BALUDA (RUS) 510 1
5 Vladimir IVANOV (EST) 543 2
6 Alexander ZHURBIN (RUS) 744 1
7 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) 787 1
8 Mikhail FUFYGIN (RUS) 790 1
9 Vladimir POLYAKOV (RUS) 804 1
10 Ilya LEBEDEV (RUS) 870 1
11 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 929 1
12 Gleb ALEKSEENKO (UKR) 935 1
13 Anton GALKIN (RUS) 975 1
14 Evgeny ELISTRATOV (RUS) 980 1
15 Alexander IGOSHIN (RUS) 1008 2
16 Ilia SHATSKIY (RUS) 1014 1
17 Yan SABANIN (RUS) 1022 2
18 Evgeny TYURNEV (RUS) 1104= 1

Qualifying

1 Dmitry SURCHENKO (RUS) 1174= 1
2 Vitaly KOZYUKOV (RUS) 1233 1
3 Ilya VASILYEV (RUS) 1251 1
4 Franko MIOCIC (CRO) 1277= 1
5 Ilya POLONSKIY (RUS) 1332= 1
6 Alexandr CHEPELEV (RUS) 1380= 1
7 Anton MANEGIN (RUS) 1391 2
8 Kirill KOMAROV (RUS) 1751= 1
9 Daniil MEDVEDEV (RUS) 1751= 2
10 Mihail KHALDEEV (RUS) 1860= 1
11 Andrei LEVINE (RUS) 1982= 1
12 Kirill SAPLIN (RUS) 1982= 1
13 Igor LAKHNO (UKR) 2140= 1
14 Andrey SAVELIEV (RUS) 2235= 1
15 Anton DESYATNIK (RUS) 2246= 1
16 Bogdan BOBROV (RUS) 24 1
17 IGOR PERUNOV (RUS) 31 1
18 Ivan TSIGANOV (RUS) 39 1
19 Vladimir KOROLEV (RUS) 47 1
20 Gia Bao Tri NGUYEN (VIE) 9 1
21 Egor SHUTOV (RUS) 72 1
22 Maxim KHOMUTOV (RUS) 77 2
23 Sergey TETERYUKOV (RUS) 78 1
24 Yuri KALMUTSKY (RUS) 91 1
25 Anton CHEKHOV (RUS) 97 1
26 Andrei SMIRNOV (RUS) 114 1
27 Ivan SYROV (RUS) 3 (MRI) 1
28 Sergey GORELIKOV (RUS) 121 1
29 Alexander GUSKOV (RUS) 132 1
30 Timofei SKRIPKIN (RUS) 28 (EST) 5
31 Roman KUDRYASHOV (RUS) 140 1
32 Pavel ZELENKIN (RUS) 149 1
33 Ivan DAVYDOV (RUS) 157 1
34 Vladislav PRYAKHIN (RUS) 190 1
35 Alexei MILLER (RUS) 203 1
36 Vladimir GELLER (RUS) 237 1
37 Ivan ZUBAREV (RUS) 262 1
38 Ramil TAYUPOV (UZB) 448 1
39 Nikita KHAMRAEV (RUS) 286 1
40 Sergey DOROZHKIN (RUS) 290 1
41 Alexandr ELFIMOV (RUS) 316 1
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Franko MIOCIC (CRO) [1] BYE
Shalva DZHANASHIA (RUS) 6-3 7-5 Philipp MUKHOMETOV (RUS)
Gia Bao Tri NGUYEN (VIE) 6-2 6-1 Anton CHEKHOV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) BYE
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] BYE
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-3 6-0 Roman KUDRYASHOV (RUS)
Vladislav PRYAKHIN (RUS) 6-4 5-7 7-6(4) Ivan SYROV (RUS)
Philipp TARPISCHEV (RUS) BYE
Alexandr CHEPELEV (RUS) [3] BYE
Sergey DOROZHKIN (RUS) 6-3 6-2 Ivan ZUBAREV (RUS)
Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) 6-3 3-6 6-1 Maxim GERASKIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) BYE
Anton MANEGIN (RUS) [4] BYE
Sergey TETERYUKOV (RUS) 5-7 6-0 6-3 Ivan POLYAKOV (RUS)
Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS) 6-1 6-3 Sergey KUZNETSOV (RUS)
Oleg KURBATOV (RUS) BYE
Andrei LEVINE (RUS) [5] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 6-0 Nikita KHAMRAEV (RUS)
Maxim KHOMUTOV (RUS) 6-3 6-1 Alexandr ELFIMOV (RUS)
Nikita GOSTEV (RUS) BYE
Kirill KOMAROV (RUS) [6] BYE
Sergey GORELIKOV (RUS) 6-0 6-4 Timofei SKRIPKIN (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-0 6-0 Vladimir IONOV (RUS)
Stanislav KORSHUNOV (RUS) [10] BYE
Mihail KHALDEEV (RUS) [7] BYE
Nikita KOZLOV (RUS) 6-4 6-3 Pavel ZELENKIN (RUS)
Alexander GUSKOV (RUS) 6-3 6-3 Andrei SMIRNOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] BYE
Igor LAKHNO (UKR) [8] BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) 6-1 6-4 IGOR PERUNOV (RUS)
Egor SHUTOV (RUS) 6-0 6-1 Igor ZHURAVLEV (RUS)
Kirill SAPLIN (RUS) [9] BYE

Round 2

Franko MIOCIC (CRO) [1] 6-3 3-6 6-4 Shalva DZHANASHIA (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 4-6 6-1 6-0 Gia Bao Tri NGUYEN (VIE)
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 6-1 6-0 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Vladislav PRYAKHIN (RUS) 6-3 6-3 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [3] 5-7 6-2 6-1 Sergey DOROZHKIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-4 6-0 Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-4 7-5 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS) 6-1 7-5 Oleg KURBATOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [5] 4-6 6-4 6-1 Vladimir KOROLEV (RUS)
Nikita GOSTEV (RUS) 6-3 6-2 Maxim KHOMUTOV (RUS)
Kirill KOMAROV (RUS) [6] 6-3 6-4 Sergey GORELIKOV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 7-5 7-6(6) Stanislav KORSHUNOV (RUS) [10]
Mihail KHALDEEV (RUS) [7] 6-7(10) 6-2 6-3 Nikita KOZLOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-1 6-0 Alexander GUSKOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) 6-4 6-4 Igor LAKHNO (UKR) [8]
Kirill SAPLIN (RUS) [9] 6-3 6-2 Egor SHUTOV (RUS)

Round 3

Franko MIOCIC (CRO) [1] 6-4 6-3 Vladimir GELLER (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 7-5 6-1 Vladislav PRYAKHIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-2 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) [3]
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-1 6-1 Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [5] 6-4 6-0 Nikita GOSTEV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-3 6-4 Kirill KOMAROV (RUS) [6]
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-4 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS) [7]
Ivan DAVYDOV (RUS) 7-6(5) 6-4 Kirill SAPLIN (RUS) [9]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Main Draw

1st Round

Anton ZAITSEV (RUS) [1] 6-2 6-3 Ilya LEBEDEV (RUS)
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-4 4-6 7-5 Vladimir POLYAKOV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-4 6-1 Ivan TSIGANOV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [4] 6-4 6-2 Anton GALKIN (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [5] 6-4 6-1 Ivan DAVYDOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 6-3 2-6 6-1 Anton MANEGIN (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) 4-6 6-4 6-3 Yan SABANIN (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-3 6-3 Richard MUZAEV (RUS)
Franko MIOCIC (CRO) 7-6(1) 6-4 Alexander ZHURBIN (RUS) [6]
Daniil MEDVEDEV (RUS) 6-2 3-6 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) 1-6 6-3 6-0 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 6-4 7-5 Evgeny TYURNEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-3 6-2 Ilia SHATSKIY (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [8] 6-2 6-0 Ilya VASILYEV (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-3 7-6(3) Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 6-2 6-2 Alexander RUMYANTSEV (RUS) [2]

2nd Round

Anton ZAITSEV (RUS) [1] 6-4 7-6(3) Alexander IGOSHIN (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [5] 7-6(1) 6-2 Ilya POLONSKIY (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [3] 7-6(5) 6-7(6) 6-2 Evgeny ELISTRATOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) 4-6 6-4 6-1 Alexei MILLER (RUS)
Daniil MEDVEDEV (RUS) 6-2 6-4 Franko MIOCIC (CRO)
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 6-4 6-3 Bogdan BOBROV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-7(0) 6-4 5-1 Retired Mikhail FUFYGIN (RUS)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 6-4 6-4 Dmitry SURCHENKO (RUS)

Quarterfinal

Victor BALUDA (RUS) [5] 6-0 6-4 Anton ZAITSEV (RUS) [1]
Vladimir IVANOV (EST) [3] 6-4 Retired Andrei LEVINE (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 7-5 6-4 Daniil MEDVEDEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-2 4-6 6-4 Gleb ALEKSEENKO (UKR)

Semifinal

Victor BALUDA (RUS) [5] 7-6(6) 6-4 Vladimir IVANOV (EST) [3]
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 6-2 6-3 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7]

Final

Victor BALUDA (RUS) [5] 6-3 6-4 Philip DAVYDENKO (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Doubles

1st Round

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 6-2 6-1 Ilya POLONSKIY (RUS) / Ilya VASILYEV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS) 6-1 7-6(4) Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS) 1-6 6-4 [10-7] Alexander IGOSHIN (RUS) / Alexander ZHURBIN (RUS) [3]
Bogdan BOBROV (RUS) / Ivan DAVYDOV (RUS) 6-2 6-4 Stanislav KORSHUNOV (RUS) / Igor LAKHNO (UKR)
Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) 6-2 7-5 Nikita KOZLOV (RUS) / Alexander RUMYANTSEV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) [4] 6-4 4-6 [10-7] Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-1 6-4 Anton DESYATNIK (RUS) / Philipp TARPISCHEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 7-6(8) 6-1 Ilia SHATSKIY (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)


Quarterfinal

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 3-6 7-5 [10-6] Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS) 7-5 6-4 Bogdan BOBROV (RUS) / Ivan DAVYDOV (RUS)
Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) Walkover Andrei LEVINE (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) [4]
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-1 6-1 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]

Semifinal

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 7-6(1) 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-4 1-6 [10-7] Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS)

Final

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 7-6(1) 6-0 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #5
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Qualy

Round 1


Franko MIOCIC (CRO) [1] BYE
Shalva DZHANASHIA (RUS) 6-3 7-5 Philipp MUKHOMETOV (RUS)
Gia Bao Tri NGUYEN (VIE) 6-2 6-1 Anton CHEKHOV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) BYE
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] BYE
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-3 6-0 Roman KUDRYASHOV (RUS)
Vladislav PRYAKHIN (RUS) 6-4 5-7 7-6(4) Ivan SYROV (RUS)
Philipp TARPISCHEV (RUS) BYE
Alexandr CHEPELEV (RUS) [3] BYE
Sergey DOROZHKIN (RUS) 6-3 6-2 Ivan ZUBAREV (RUS)
Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS) 6-3 3-6 6-1 Maxim GERASKIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) BYE
Anton MANEGIN (RUS) [4] BYE
Sergey TETERYUKOV (RUS) 5-7 6-0 6-3 Ivan POLYAKOV (RUS)
Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS) 6-1 6-3 Sergey KUZNETSOV (RUS)
Oleg KURBATOV (RUS) BYE
Andrei LEVINE (RUS) [5] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 6-0 Nikita KHAMRAEV (RUS)
Maxim KHOMUTOV (RUS) 6-3 6-1 Alexandr ELFIMOV (RUS)
Nikita GOSTEV (RUS) BYE
Kirill KOMAROV (RUS) [6] BYE
Sergey GORELIKOV (RUS) 6-0 6-4 Timofei SKRIPKIN (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-0 6-0 Vladimir IONOV (RUS)
Stanislav KORSHUNOV (RUS) [10] BYE
Mihail KHALDEEV (RUS) [7] BYE
Nikita KOZLOV (RUS) 6-4 6-3 Pavel ZELENKIN (RUS)
Alexander GUSKOV (RUS) 6-3 6-3 Andrei SMIRNOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] BYE
Igor LAKHNO (UKR) [8] BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) 6-1 6-4 IGOR PERUNOV (RUS)
Egor SHUTOV (RUS) 6-0 6-1 Igor ZHURAVLEV (RUS)
Kirill SAPLIN (RUS) [9] BYE

Round 2

Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 6-1 6-0 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Vladislav PRYAKHIN (RUS) 6-3 6-3 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [3] 5-7 6-2 6-1 Sergey DOROZHKIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-4 6-0 Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-4 7-5 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS) 6-1 7-5 Oleg KURBATOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [5] 4-6 6-4 6-1 Vladimir KOROLEV (RUS)
Nikita GOSTEV (RUS) 6-3 6-2 Maxim KHOMUTOV (RUS)
Kirill KOMAROV (RUS) [6] 6-3 6-4 Sergey GORELIKOV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 7-5 7-6(6) Stanislav KORSHUNOV (RUS) [10]
Mihail KHALDEEV (RUS) [7] 6-7(10) 6-2 6-3 Nikita KOZLOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-1 6-0 Alexander GUSKOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) 6-4 6-4 Igor LAKHNO (UKR) [8]
Kirill SAPLIN (RUS) [9] 6-3 6-2 Egor SHUTOV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Qualy

Round 2

Franko MIOCIC (CRO) [1] 6-3 3-6 6-4 Shalva DZHANASHIA (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 4-6 6-1 6-0 Gia Bao Tri NGUYEN (VIE)
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 6-1 6-0 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Vladislav PRYAKHIN (RUS) 6-3 6-3 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [3] 5-7 6-2 6-1 Sergey DOROZHKIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-4 6-0 Mikhail SOKOLOVSKIY (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-4 7-5 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS) 6-1 7-5 Oleg KURBATOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [5] 4-6 6-4 6-1 Vladimir KOROLEV (RUS)
Nikita GOSTEV (RUS) 6-3 6-2 Maxim KHOMUTOV (RUS)
Kirill KOMAROV (RUS) [6] 6-3 6-4 Sergey GORELIKOV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 7-5 7-6(6) Stanislav KORSHUNOV (RUS) [10]
Mihail KHALDEEV (RUS) [7] 6-7(10) 6-2 6-3 Nikita KOZLOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-1 6-0 Alexander GUSKOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) 6-4 6-4 Igor LAKHNO (UKR) [8]
Kirill SAPLIN (RUS) [9] 6-3 6-2 Egor SHUTOV (RUS)

Round 3

Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 7-5 6-1 Vladislav PRYAKHIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-2 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) [3]
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-1 6-1 Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-4 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS) [7]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #7
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Qualy

Round 3


Franko MIOCIC (CRO) [1] 6-4 6-3 Vladimir GELLER (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) [2] 7-5 6-1 Vladislav PRYAKHIN (RUS)
Ivan TSIGANOV (RUS) 6-2 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) [3]
Anton MANEGIN (RUS) [4] 6-1 6-1 Vasiliy KRAYNIKOVSKIY (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [5] 6-4 6-0 Nikita GOSTEV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-3 6-4 Kirill KOMAROV (RUS) [6]
Anton DESYATNIK (RUS) [11] 6-4 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS) [7]
Ivan DAVYDOV (RUS) 7-6(5) 6-4 Kirill SAPLIN (RUS) [9]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #8
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Main Draw

1st Round

Anton ZAITSEV (RUS) [1] 6-2 6-3 Ilya LEBEDEV (RUS)
Alexander IGOSHIN (RUS) 6-4 4-6 7-5 Vladimir POLYAKOV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-4 6-1 Ivan TSIGANOV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [4] 6-4 6-2 Anton GALKIN (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [5] 6-4 6-1 Ivan DAVYDOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 6-3 2-6 6-1 Anton MANEGIN (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) 4-6 6-4 6-3 Yan SABANIN (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-3 6-3 Richard MUZAEV (RUS)
Franko MIOCIC (CRO) 7-6(1) 6-4 Alexander ZHURBIN (RUS) [6]
Daniil MEDVEDEV (RUS) 6-2 3-6 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) 1-6 6-3 6-0 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 6-4 7-5 Evgeny TYURNEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-3 6-2 Ilia SHATSKIY (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [8] 6-2 6-0 Ilya VASILYEV (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-3 7-6(3) Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 6-2 6-2 Alexander RUMYANTSEV (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Discussion Starter #9
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

Doubles

1st Round


Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 6-2 6-1 Ilya POLONSKIY (RUS) / Ilya VASILYEV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS) 6-1 7-6(4) Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS) 1-6 6-4 [10-7] Alexander IGOSHIN (RUS) / Alexander ZHURBIN (RUS) [3]
Bogdan BOBROV (RUS) / Ivan DAVYDOV (RUS) 6-2 6-4 Stanislav KORSHUNOV (RUS) / Igor LAKHNO (UKR)
Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) 6-2 7-5 Nikita KOZLOV (RUS) / Alexander RUMYANTSEV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) [4] 6-4 4-6 [10-7] Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-1 6-4 Anton DESYATNIK (RUS) / Philipp TARPISCHEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 7-6(8) 6-1 Ilia SHATSKIY (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

yass igoshin!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Anton ZAITSEV (RUS) [1] 6-4 7-6(3) Alexander IGOSHIN (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [5] 7-6(1) 6-2 Ilya POLONSKIY (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [3] 7-6(5) 6-7(6) 6-2 Evgeny ELISTRATOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) 4-6 6-4 6-1 Alexei MILLER (RUS)
Daniil MEDVEDEV (RUS) 6-2 6-4 Franko MIOCIC (CRO)
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 6-4 6-3 Bogdan BOBROV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-7(0) 6-4 5-1 Retired Mikhail FUFYGIN (RUS)
Gleb ALEKSEENKO (UKR) 6-4 6-4 Dmitry SURCHENKO (RUS)

ouch. but baluda won
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-1 6-1 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 3-6 7-5 [10-6] Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS) 7-5 6-4 Bogdan BOBROV (RUS) / Ivan DAVYDOV (RUS)
Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS) Walkover Andrei LEVINE (RUS) / Anton ZAITSEV (RUS) [4]
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-1 6-1 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Victor BALUDA (RUS) [5] 6-0 6-4 Anton ZAITSEV (RUS) [1]
Vladimir IVANOV (EST) [3] 6-4 Retired Andrei LEVINE (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 7-5 6-4 Daniil MEDVEDEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7] 6-2 4-6 6-4 Gleb ALEKSEENKO (UKR)

baluda like a boss here!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 7-6(1) 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR) / Richard MUZAEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO) 6-4 1-6 [10-7] Evgeny KIRILLOV (RUS) / Alexander KRASNORUTSKIY (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Victor BALUDA (RUS) [5] 7-6(6) 6-4 Vladimir IVANOV (EST) [3]
Philip DAVYDENKO (RUS) [4] 6-2 6-3 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [7]

baluda =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

DOUBLES

Final

Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [1] 7-6(1) 6-0 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Franko MIOCIC (CRO)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

Final

Victor BALUDA (RUS) [5] 6-3 6-4 Philip DAVYDENKO (RUS) [4]

what a week baluda!! davai!!!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Re: Russia F8 [18 August/Moscow/Clay]


 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
fuck yeah, these draws are added here, finally! well done
 
1 - 20 of 20 Posts
Top