Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 20 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Kazan
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw

1 Anton ZAITSEV (RUS) 380 1
2 Victor BALUDA (RUS) 477 1
3 Roman SAFIULLIN (RUS) 681 2
4 Richard MUZAEV (RUS) 705 1
5 Alexander ZHURBIN (RUS) 761 1
6 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) 784 1
7 Mikhail FUFYGIN (RUS) 787 1
8 Tal GOLDENGOREN (ISR) 788 3
9 Vladimir POLYAKOV (RUS) 805 1
10 Mikhail VAKS (RUS) 839 1
11 Gleb ALEKSEENKO (UKR) 939 1
12 Fedor CHERVYAKOV (RUS) 941 1
13 Anton GALKIN (RUS) 978 1
14 Evgeny ELISTRATOV (RUS) 981 1
15 Ilia SHATSKIY (RUS) 984 1
16 Dmitry SURCHENKO (RUS) 1171= 1
17 Franko MIOCIC (CRO) 1268= 1

Qualifying

1 Alexandr CHEPELEV (RUS) 1379= 1
2 Anton MANEGIN (RUS) 1392= 2
3 Mikhail EVTIMYEV (RUS) 1858= 1
4 Mihail KHALDEEV (RUS) 1858= 2
5 Andrei LEVINE (RUS) 1971= 1
6 Kirill SAPLIN (RUS) 1971= 1
7 Igor LAKHNO (UKR) 2128= 1
8 Maxim KRAVTSOV (RUS) 2128= 1
9 Andrey SAVELIEV (RUS) 2228= 1
10 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) 2233= 1
11 Anton DESYATNIK (RUS) 2233= 1
12 Alexander BUBLIK (RUS) 23 1
13 Bogdan BOBROV (RUS) 24 1
14 Alexander BOBORYKIN (RUS) 30 1
15 IGOR PERUNOV (RUS) 31 1
16 Boris POKOTILOV (RUS) 32 1
17 Vladimir KOROLEV (RUS) 47 1
18 Dmitry MNUSHKIN (RUS) 52 1
19 Egor SHUTOV (RUS) 72 1
20 Sergey TETERYUKOV (RUS) 78 1
21 Sergey GORELIKOV (RUS) 121 1
22 Mikhail GALYAMOV (RUS) 125 1
23 Artur GUSEV (RUS) 133 1
24 Gleb SMOLYAKOV (RUS) 137 1
25 Ivan DAVYDOV (RUS) 157 1
26 Nikita GURA (RUS) 166 1
27 Pavel SELIVANOVSKY (RUS) 186 1
28 Alexei MILLER (RUS) 203 1
29 Vladimir GELLER (RUS) 237 1
30 Salikh GILMUTDINOV (RUS) 360 1
31 Ramil TAYUPOV (UZB) 448 1
32 Ali ALIZADE (RUS) 409 1
33 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) 428 1
34 Nikita KOZLOV (RUS) 1
35 Eldar NURUTDINOV (RUS) 1
36 Ivan POLYAKOV (RUS) 2
37 Timur KIUAMOV (RUS) 1
38 Anton KOROLEV (RUS) 1
39 Anvar AKHMETOV (RUS) 1
40 Vladislav GORSHENIN (RUS) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Aslan KARATSEV (RUS) [1] BYE
Anton SCHEPELEV (RUS) BYE
Ivan MIKHAYLYUK (RUS) BYE
Ivan POLYAKOV (RUS) BYE
Andrei LEVINE (RUS) [2] BYE
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) BYE
Denis ELISHAKASHVILI (RUS) BYE
Vladislav BURAKOV (RUS) BYE
Kirill SAPLIN (RUS) [3] BYE
Alexander BUBLIK (RUS) BYE
Vladislav GORSHENIN (RUS) 6-4 7-5 Sergey GORELIKOV (RUS)
Maksim KRASHENINNIKOV (RUS) BYE
Igor LAKHNO (UKR) [4] BYE
Nikita KOZLOV (RUS) BYE
Mikhail GALYAMOV (RUS) 6-0 6-0 Pavel SELIVANOVSKY (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) BYE
Andrey SAVELIEV (RUS) [5] BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) BYE
Boris POKOTILOV (RUS) 6-0 6-2 Konstantin SAMLUKOV (RUS)
Maxim MOKROUSOV (RUS) BYE
Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [6] BYE
Vladimir GELLER (RUS) BYE
Roman GIGOLAEV (RUS) 6-0 6-2 Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) BYE
Anton DESYATNIK (RUS) [7] BYE
Nikita GURA (RUS) BYE
Sergei LYSOV (RUS) 6-4 4-6 6-3 IGOR PERUNOV (RUS)
Miguel MIRANDA (CHI) BYE
Anton KOROLEV (RUS) BYE
Artur GUSEV (RUS) BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 6-2 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Salikh GILMUTDINOV (RUS) BYE

Round 2

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-0 6-0 Anton SCHEPELEV (RUS)
Ivan MIKHAYLYUK (RUS) 6-3 6-4 Ivan POLYAKOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [2] 6-2 6-3 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS)
Denis ELISHAKASHVILI (RUS) 6-2 6-1 Vladislav BURAKOV (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-2 6-3 Kirill SAPLIN (RUS) [3]
Vladislav GORSHENIN (RUS) 6-2 6-1 Maksim KRASHENINNIKOV (RUS)
Nikita KOZLOV (RUS) 6-2 6-2 Igor LAKHNO (UKR) [4]
Bogdan BOBROV (RUS) 6-0 7-5 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [5] 7-5 6-4 Ivan DAVYDOV (RUS)
Boris POKOTILOV (RUS) 6-2 6-3 Maxim MOKROUSOV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 6-4 6-2 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [6]
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-3 6-4 Roman GIGOLAEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [7] 6-3 6-2 Nikita GURA (RUS)
Miguel MIRANDA (CHI) 6-1 6-1 Sergei LYSOV (RUS)
Artur GUSEV (RUS) 6-1 6-4 Anton KOROLEV (RUS)
Vladimir KOROLEV (RUS) 4-6 6-2 6-4 Salikh GILMUTDINOV (RUS)

Round 3

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-3 6-2 Ivan MIKHAYLYUK (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [2] 6-2 6-2 Denis ELISHAKASHVILI (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-4 6-0 Vladislav GORSHENIN (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) 7-6(3) 6-2 Nikita KOZLOV (RUS)
Boris POKOTILOV (RUS) 7-6(2) 3-6 6-3 Andrey SAVELIEV (RUS) [5]
Vladislav GORODETSKY (UKR) 4-6 6-3 6-3 Vladimir GELLER (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [7] 6-1 6-0 Miguel MIRANDA (CHI)
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-0 6-1 Artur GUSEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 2-6 6-1 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 7-5 2-6 6-4 Alexander BUBLIK (RUS)
Alexander BOBORYKIN (RUS) 6-2 6-3 Anton GALKIN (RUS)
Alexander ZHURBIN (RUS) [5] 6-1 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Richard MUZAEV (RUS) [3] 6-2 6-4 Bogdan BOBROV (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-4 7-6(3) Timur KIUAMOV (RUS)
Vladimir KOROLEV (RUS) 2-6 7-6(5) 6-3 Boris POKOTILOV (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-4 7-5 Mikhail VAKS (RUS)
Franko MIOCIC (CRO) 7-6(2) 6-3 Andrei LEVINE (RUS)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] 7-5 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-0 3-6 6-3 Anton MANEGIN (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-1 Mikhail EVTIMYEV (RUS)
Ilia SHATSKIY (RUS) 6-1 6-4 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-1 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)

2nd Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 3-6 6-4 6-1 Evgeny ELISTRATOV (RUS)
Alexander BOBORYKIN (RUS) 3-6 6-0 6-2 Alexander ZHURBIN (RUS) [5]
Richard MUZAEV (RUS) [3] 6-0 3-2 Retired Dmitry SURCHENKO (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-1 Vladimir KOROLEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-3 6-2 Franko MIOCIC (CRO)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] 7-5 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-0 6-1 Andrey SAVELIEV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-1 6-1 Ilia SHATSKIY (RUS)

Quarterfinal

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 6-1 Alexander BOBORYKIN (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 7-6(2) 6-1 Richard MUZAEV (RUS) [3]
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-3 6-4 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4]
Victor BALUDA (RUS) [2] 3-6 6-4 7-6(4) Vladimir POLYAKOV (RUS) [8]

Semifinal

Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-1 Aslan KARATSEV (RUS) [1]
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-2 2-6 6-2 Mikhail FUFYGIN (RUS) [7]

Final

Victor BALUDA (RUS) [2] 6-2 6-1 Tal GOLDENGOREN (ISR) [6]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

DOUBLES

1st Round

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 6-4 6-1 Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) / Igor LAKHNO (UKR) 5-7 6-3 [10-6] Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Ilia SHATSKIY (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 7-5 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-7(1) 7-5 [10-4] Franko MIOCIC (CRO) / Lovro ZOVKO (CRO)
Mikhail EVTIMYEV (RUS) / Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-3 6-4 Philipp TARPISCHEV (RUS) / Alexander ZHURBIN (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-0 6-2 Vladislav GORSHENIN (RUS) / Pavel SELIVANOVSKY (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS) 3-6 6-3 [10-4] Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Alexander BOBORYKIN (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-0 6-3 Timur KIUAMOV (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)

Quarterfinal

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 6-0 6-2 Vladimir GELLER (RUS) / Igor LAKHNO (UKR)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] Walkover Anton GALKIN (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-1 4-0 Retired Mikhail EVTIMYEV (RUS) / Tal GOLDENGOREN (ISR)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-2 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS)

Semifinal

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 6-2 6-3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4]
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-4 2-6 [13-11] Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2]

Final

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 7-6(6) 6-3 Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Qualy

Round 1


Aslan KARATSEV (RUS) [1] BYE
Anton SCHEPELEV (RUS) BYE
Ivan MIKHAYLYUK (RUS) BYE
Ivan POLYAKOV (RUS) BYE
Andrei LEVINE (RUS) [2] BYE
Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS) BYE
Denis ELISHAKASHVILI (RUS) BYE
Vladislav BURAKOV (RUS) BYE
Kirill SAPLIN (RUS) [3] BYE
Alexander BUBLIK (RUS) BYE
Vladislav GORSHENIN (RUS) 6-4 7-5 Sergey GORELIKOV (RUS)
Maksim KRASHENINNIKOV (RUS) BYE
Igor LAKHNO (UKR) [4] BYE
Nikita KOZLOV (RUS) BYE
Mikhail GALYAMOV (RUS) 6-0 6-0 Pavel SELIVANOVSKY (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) BYE
Andrey SAVELIEV (RUS) [5] BYE
Ivan DAVYDOV (RUS) BYE
Boris POKOTILOV (RUS) 6-0 6-2 Konstantin SAMLUKOV (RUS)
Maxim MOKROUSOV (RUS) BYE
Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [6] BYE
Vladimir GELLER (RUS) BYE
Roman GIGOLAEV (RUS) 6-0 6-2 Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) BYE
Anton DESYATNIK (RUS) [7] BYE
Nikita GURA (RUS) BYE
Sergei LYSOV (RUS) 6-4 4-6 6-3 IGOR PERUNOV (RUS)
Miguel MIRANDA (CHI) BYE
Anton KOROLEV (RUS) BYE
Artur GUSEV (RUS) BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 6-2 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Salikh GILMUTDINOV (RUS) BYE
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Qualy

Round 2


Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-0 6-0 Anton SCHEPELEV (RUS)
Ivan MIKHAYLYUK (RUS) 6-3 6-4 Ivan POLYAKOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [2] 6-2 6-3 Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS)
Denis ELISHAKASHVILI (RUS) 6-2 6-1 Vladislav BURAKOV (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-2 6-3 Kirill SAPLIN (RUS) [3]
Vladislav GORSHENIN (RUS) 6-2 6-1 Maksim KRASHENINNIKOV (RUS)
Nikita KOZLOV (RUS) 6-2 6-2 Igor LAKHNO (UKR) [4]
Bogdan BOBROV (RUS) 6-0 7-5 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [5] 7-5 6-4 Ivan DAVYDOV (RUS)
Boris POKOTILOV (RUS) 6-2 6-3 Maxim MOKROUSOV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 6-4 6-2 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [6]
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-3 6-4 Roman GIGOLAEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [7] 6-3 6-2 Nikita GURA (RUS)
Miguel MIRANDA (CHI) 6-1 6-1 Sergei LYSOV (RUS)
Artur GUSEV (RUS) 6-1 6-4 Anton KOROLEV (RUS)
Vladimir KOROLEV (RUS) 4-6 6-2 6-4 Salikh GILMUTDINOV (RUS)

Round 3

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-3 6-2 Ivan MIKHAYLYUK (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [2] 6-2 6-2 Denis ELISHAKASHVILI (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Qualy

Round 3

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-3 6-2 Ivan MIKHAYLYUK (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [2] 6-2 6-2 Denis ELISHAKASHVILI (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-4 6-0 Vladislav GORSHENIN (RUS)
Bogdan BOBROV (RUS) 7-6(3) 6-2 Nikita KOZLOV (RUS)
Boris POKOTILOV (RUS) 7-6(2) 3-6 6-3 Andrey SAVELIEV (RUS) [5]
Vladislav GORODETSKY (UKR) 4-6 6-3 6-3 Vladimir GELLER (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) [7] 6-1 6-0 Miguel MIRANDA (CHI)
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-0 6-1 Artur GUSEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Doubles

1st Round


Anton GALKIN (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-7(1) 7-5 [10-4] Franko MIOCIC (CRO) / Lovro ZOVKO (CRO)
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-0 6-2 Vladislav GORSHENIN (RUS) / Pavel SELIVANOVSKY (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS) 3-6 6-3 [10-4] Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Alexander BOBORYKIN (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-0 6-3 Timur KIUAMOV (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Alexander BOBORYKIN (RUS) 6-2 6-3 Anton GALKIN (RUS)
Alexander ZHURBIN (RUS) [5] 6-1 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-4 7-5 Mikhail VAKS (RUS)
Franko MIOCIC (CRO) 7-6(2) 6-3 Andrei LEVINE (RUS)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] 7-5 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-0 3-6 6-3 Anton MANEGIN (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-1 Mikhail EVTIMYEV (RUS)
Ilia SHATSKIY (RUS) 6-1 6-4 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-1 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)

baluda =D
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Main Draw

1st Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 2-6 6-1 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 7-5 2-6 6-4 Alexander BUBLIK (RUS)
Alexander BOBORYKIN (RUS) 6-2 6-3 Anton GALKIN (RUS)
Alexander ZHURBIN (RUS) [5] 6-1 6-3 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Richard MUZAEV (RUS) [3] 6-2 6-4 Bogdan BOBROV (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-4 7-6(3) Timur KIUAMOV (RUS)
Vladimir KOROLEV (RUS) 2-6 7-6(5) 6-3 Boris POKOTILOV (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-4 7-5 Mikhail VAKS (RUS)
Franko MIOCIC (CRO) 7-6(2) 6-3 Andrei LEVINE (RUS)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] 7-5 6-3 Gleb ALEKSEENKO (UKR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-0 3-6 6-3 Anton MANEGIN (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-1 Mikhail EVTIMYEV (RUS)
Ilia SHATSKIY (RUS) 6-1 6-4 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-1 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Doubles

1st Round


Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 6-4 6-1 Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) / Igor LAKHNO (UKR) 5-7 6-4 [10-6] Gleb ALEKSEENKO (UKR) / Ilia SHATSKIY (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 7-5 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-7(1) 7-5 [10-4] Franko MIOCIC (CRO) / Lovro ZOVKO (CRO)
Mikhail EVTIMYEV (RUS) / Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-3 6-4 Philipp TARPISCHEV (RUS) / Alexander ZHURBIN (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-0 6-2 Vladislav GORSHENIN (RUS) / Pavel SELIVANOVSKY (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS) 3-6 6-3 [10-4] Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Alexander BOBORYKIN (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-0 6-3 Timur KIUAMOV (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Main Draw

2nd Round


Aslan KARATSEV (RUS) [1] 3-6 6-4 6-1 Evgeny ELISTRATOV (RUS)
Alexander BOBORYKIN (RUS) 3-6 6-0 6-2 Alexander ZHURBIN (RUS) [5]
Richard MUZAEV (RUS) [3] 6-0 3-2 Retired Dmitry SURCHENKO (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-1 Vladimir KOROLEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-3 6-2 Franko MIOCIC (CRO)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4] 7-5 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-0 6-1 Andrey SAVELIEV (RUS)
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-1 6-1 Ilia SHATSKIY (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

davai baluda =DD into the qfs!
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

Doubles

Quarterfinal

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 6-0 6-2 Vladimir GELLER (RUS) / Igor LAKHNO (UKR)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] Walkover Anton GALKIN (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3] 6-1 4-0 Retired Mikhail EVTIMYEV (RUS) / Tal GOLDENGOREN (ISR)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-2 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) / Kirill SAPLIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 6-1 Alexander BOBORYKIN (RUS)
Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 7-6(2) 6-1 Richard MUZAEV (RUS) [3]
Mikhail FUFYGIN (RUS) [7] 6-3 6-4 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [4]
Victor BALUDA (RUS) [2] 3-6 6-4 7-6(4) Vladimir POLYAKOV (RUS) [8]


baluda into the semis =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #18
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

MAIN DRAW

Semifinal

Tal GOLDENGOREN (ISR) [6] 6-1 6-1 Aslan KARATSEV (RUS) [1]
Victor BALUDA (RUS) [2] 6-2 2-6 6-2 Mikhail FUFYGIN (RUS) [7]

yeah baluda =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #19
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

DOUBLES

Final

Victor BALUDA (RUS) / Evgeny KARLOVSKIY (RUS) [1] 7-6(6) 6-3 Andrey SAVELIEV (RUS) / Mikhail VAKS (RUS) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #20
Re: Russia F7 [11 August/Kazan/Hard]

MAIN DRAW

Final

Victor BALUDA (RUS) [2] 6-2 6-1 Tal GOLDENGOREN (ISR) [6]

congrats baluda!
 
1 - 20 of 20 Posts
Top