Mens Tennis Forums banner

1 - 18 of 18 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Moscow
Prize : 15k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Valery RUDNEV (RUS) 284 1
2 Mikhail BIRYUKOV (RUS) 296 1
3 Aslan KARATSEV (RUS) 300 1
4 Antal VAN DER DUIM (NED) 329 1
5 Boy WESTERHOF (NED) 331 1
6 Alexander RUMYANTSEV (RUS) 364 1
7 Anton ZAITSEV (RUS) 382 1
8 Alexey VATUTIN (RUS) 396 1
9 Stanislav VOVK (RUS) 397 1
10 Ivan NEDELKO (RUS) 427 1
11 Denis MATSUKEVITCH (RUS) 476 1
12 Richard MUZAEV (RUS) 659 1
13 Roman SAFIULLIN (RUS) 737 1
14 Andrei PLOTNIY (RUS) 766 1
15 Alexander VASILENKO (RUS) 855 1
16 Ivan GAKHOV (RUS) 863 1
17 Anton GALKIN (RUS) 885 1
18 Denys MYLOKOSTOV (UKR) 891= 1

Qualifying


1 Fedor CHERVYAKOV (RUS) 911 1
2 Ilya LEBEDEV (RUS) 934 1
3 Sergey STRELKOV (RUS) 973 1
4 Evgeny ELISTRATOV (RUS) 1009 1
5 Matias CASTRO (ARG) 1021 1
6 Ilia SHATSKIY (RUS) 1046 1
7 Philip DAVYDENKO (RUS) 1058 1
8 Dmitry SURCHENKO (RUS) 1109 1
9 Vitaly KOZYUKOV (RUS) 1261 1
10 Yahor YATSYK (BLR) 1262= 1
11 Ilya VASILYEV (RUS) 1278= 1
12 Maxim RATNIUK (UKR) 1303= 1
13 Suren VARTANYAN (RUS) 1329= 1
14 Anton MANEGIN (RUS) 1375 1
15 Evgeny TYURNEV (RUS) 1415= 1
16 Andrei LEVINE (RUS) 1431= 1
17 Alexandr CHEPELEV (RUS) 1457= 1
18 Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) 1491= 1
19 Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) 1555= 1
20 Andrey SAVELIEV (RUS) 1701= 1
21 Mihail KHALDEEV (RUS) 1715= 1
22 Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS) 1824= 1
23 Pavel ZELENKIN (RUS) 1944= 1
24 Mikhail EVTIMYEV (RUS) 1944= 1
25 Maxim KRAVTSOV (RUS) 2038= 1
26 Ilya POLONSKIY (RUS) 2038= 1
27 Maxim DMITRIEV (RUS) 2091= 1
28 Anton DESYATNIK (RUS) 2212= 1
29 IGOR PERUNOV (RUS) 31 1
30 Vaja UZAKOV (UZB) 5 1
31 Ivan TSIGANOV (RUS) 39 1
32 Vladimir KOROLEV (RUS) 47 1
33 Dmitry MNUSHKIN (RUS) 52 1
34 Grigory RYBENKOV (RUS) 54 1
35 Nikita MISHIN (RUS) 68 1
36 Egor SHUTOV (RUS) 72 1
37 Alexander CHEPIK (RUS) 76 1
38 Maxim KHOMUTOV (RUS) 77 2
39 Sergey TETERYUKOV (RUS) 78 1
40 Anton CHEKHOV (RUS) 97 1
41 Maxim KOLOMOETS (RUS) 108 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Matias CASTRO (ARG) [1] BYE
Oleg KURBATOV (RUS) 6-1 6-1 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-4 6-4 Vladimir GELLER (RUS)
Mikhail EVTIMYEV (RUS) [15] BYE
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] BYE
Grigory RYBENKOV (RUS) 7-5 6-2 Pavel ZELENKIN (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 6-0 Timofey SKRIPKIN (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [16] BYE
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] BYE
Maxim GERASKIN (RUS) 6-0 6-1 Roman BLOKHIN (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) 6-0 6-3 Andrei SMIRNOV (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [13] BYE
Dmitry SURCHENKO (RUS) [4] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-3 6-7(8) 6-3 Maxim KOLOMOETS (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-0 6-0 Denis MERKULOV (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) [14] BYE
Ilya VASILYEV (RUS) [5] BYE
Egor SHUTOV (RUS) 3-6 6-3 6-2 Alexandr ELFIMOV (RUS)
David SARKISOV (RUS) 6-4 7-6(1) Sergey TETERYUKOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [12] BYE
Yahor YATSYK (BLR) [6] BYE
Alexei MILLER (RUS) 7-5 6-3 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) 7-5 6-2 Alexander CHEPIK (RUS)
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] BYE
Suren VARTANYAN (RUS) [7] BYE
Dmitry KALYUZHNY (RUS) 6-1 6-1 Medzhid AKHMEDOV (RUS)
Nikita MISHIN (RUS) 6-0 6-2 Ivan ZUBAREV (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] BYE
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] BYE
Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS) 6-4 6-2 Shalva DZHANASHIA (RUS)
Anton CHEKHOV (RUS) 6-3 6-4 Maxim DMITRIEV (RUS)
Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) [10] BYE

Round 2

Matias CASTRO (ARG) [1] 7-6(0) 6-3 Oleg KURBATOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-4 6-2 Mikhail EVTIMYEV (RUS) [15]
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] 6-4 6-0 Grigory RYBENKOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [16] 6-2 6-7(6) 6-3 Maxim KRAVTSOV (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 6-0 6-0 Maxim GERASKIN (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [13] 3-6 6-3 6-4 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) [4] 6-0 6-4 Vladimir KOROLEV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-3 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS) [14]
Ilya VASILYEV (RUS) [5] 6-1 6-4 Egor SHUTOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [12] 6-3 Retired David SARKISOV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-2 7-6(1) Yahor YATSYK (BLR) [6]
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] 6-1 6-4 Ivan DAVYDOV (RUS)
Suren VARTANYAN (RUS) [7] 6-3 7-6(4) Dmitry KALYUZHNY (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] 6-2 5-7 6-0 Nikita MISHIN (RUS)
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] 6-0 6-4 Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS)
Anton CHEKHOV (RUS) 1-0 Retired Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) [10]

Round 3

Anton DESYATNIK (RUS) 7-5 6-2 Matias CASTRO (ARG) [1]
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] 5-7 6-2 6-4 Andrei LEVINE (RUS) [16]
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 7-5 3-6 6-2 Anton MANEGIN (RUS) [13]
Ilya POLONSKIY (RUS) 7-6(5) 4-6 7-5 Dmitry SURCHENKO (RUS) [4]
Ilya VASILYEV (RUS) [5] 6-2 7-6(1) Andrey SAVELIEV (RUS) [12]
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] 4-6 6-4 6-2 Alexei MILLER (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] 6-3 7-5 Suren VARTANYAN (RUS) [7]
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] 6-0 6-0 Anton CHEKHOV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 7-6(3) 6-7(4) 6-4 Andrei LEVINE (RUS)
Evgeny TYURNEV (RUS) 7-6(3) 6-2 Ivan GAKHOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) 6-3 6-7(1) 6-2 Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS)
Antal VAN DER DUIM (NED) [5] 6-4 6-4 Denis MATSUKEVITCH (RUS)
Boy WESTERHOF (NED) [4] 6-1 6-0 Richard MUZAEV (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) 7-6(4) 6-0 Alexander RUMYANTSEV (RUS)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS)
Alexey VATUTIN (RUS) [8] 7-6(5) 7-5 Ivan NEDELKO (RUS)
Roman SAFIULLIN (RUS) 6-3 6-7(5) 6-4 Anton ZAITSEV (RUS) [7]
Alexander VASILENKO (RUS) 6-4 6-1 Maxim RATNIUK (UKR)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 4-0 Retired Anton MANEGIN (RUS)
Valery RUDNEV (RUS) [3] 6-2 6-4 Ilya VASILYEV (RUS)
Mikhail BIRYUKOV (RUS) [6] 6-3 6-0 Matias CASTRO (ARG)
Ilya POLONSKIY (RUS) 7-6(5) 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 7-6(0) 6-4 Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-1 6-3 Ilia SHATSKIY (RUS)

2nd Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 7-6(5) 5-7 6-4 Evgeny TYURNEV (RUS)
Antal VAN DER DUIM (NED) [5] 6-2 6-0 Anton GALKIN (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) 3-6 6-3 6-4 Boy WESTERHOF (NED) [4]
Alexey VATUTIN (RUS) [8] 6-2 6-0 Ilya LEBEDEV (RUS)
Roman SAFIULLIN (RUS) 7-5 6-4 Alexander VASILENKO (RUS)
Valery RUDNEV (RUS) [3] 6-1 6-1 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 2-6 6-2 7-5 Mikhail BIRYUKOV (RUS) [6]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-2 7-5 Evgeny ELISTRATOV (RUS)

Quarterfinal

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 6-4 Antal VAN DER DUIM (NED) [5]
Philip DAVYDENKO (RUS) 6-1 6-2 Alexey VATUTIN (RUS) [8]
Roman SAFIULLIN (RUS) 7-6(7) 6-3 Valery RUDNEV (RUS) [3]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-3 6-3 Ilya POLONSKIY (RUS)

Semifinal

Philip DAVYDENKO (RUS) 5-7 6-4 6-4 Aslan KARATSEV (RUS) [1]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-3 6-2 Roman SAFIULLIN (RUS)

Final

Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-4 7-6(2) Philip DAVYDENKO (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

DOUBLES

1st Round

Antal VAN DER DUIM (NED) / Boy WESTERHOF (NED) [1] BYE
Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS) 6-3 4-6 [10-4] Anton DESYATNIK (RUS) / Philipp TARPISCHEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) / Alexei MILLER (RUS) 6-1 6-1 Denis MATSUKEVITCH (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Denis MERKULOV (RUS) / Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS) 2-6 7-6(4) [10-7] Dmitry MNUSHKIN (RUS) / Ilya POLONSKIY (RUS)
Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3] 6-4 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS) / Anton GALKIN (RUS)
Vitaly KOZYUKOV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(6) 7-5 Ilya LEBEDEV (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 4-6 [10-7] Evgeny TYURNEV (RUS) / Ilya VASILYEV (RUS)

Quarterfinal

Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS) 6-2 4-6 [10-4] Antal VAN DER DUIM (NED) / Boy WESTERHOF (NED) [1]
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-0 6-3 Andrei LEVINE (RUS) / Alexei MILLER (RUS)
Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3] 7-6(6) 6-2 Denis MERKULOV (RUS) / Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 1-0 Retired Vitaly KOZYUKOV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS)

Semifinal

Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-2 6-4 Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 6-3 Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3]

Final

Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-2 6-3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

Qualy

Round 1

Matias CASTRO (ARG) [1] BYE
Mikhail EVTIMYEV (RUS) [15] BYE
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] BYE
Andrei LEVINE (RUS) [16] BYE
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] BYE
Anton MANEGIN (RUS) [13] BYE
Dmitry SURCHENKO (RUS) [4] BYE
Mihail KHALDEEV (RUS) [14] BYE
Ilya VASILYEV (RUS) [5] BYE
Andrey SAVELIEV (RUS) [12] BYE
Yahor YATSYK (BLR) [6] BYE
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] BYE
Suren VARTANYAN (RUS) [7] BYE
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] BYE
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] BYE
Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) [10] BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

Qualy

Round 1

Matias CASTRO (ARG) [1] BYE
Oleg KURBATOV (RUS) 6-1 6-1 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-4 6-4 Vladimir GELLER (RUS)
Mikhail EVTIMYEV (RUS) [15] BYE
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] BYE
Grigory RYBENKOV (RUS) 7-5 6-2 Pavel ZELENKIN (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 6-0 Timofey SKRIPKIN (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [16] BYE
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] BYE
Maxim GERASKIN (RUS) 6-0 6-1 Roman BLOKHIN (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) 6-0 6-3 Andrei SMIRNOV (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [13] BYE
Dmitry SURCHENKO (RUS) [4] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) 6-3 6-7(8) 6-3 Maxim KOLOMOETS (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-0 6-0 Denis MERKULOV (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) [14] BYE
Ilya VASILYEV (RUS) [5] BYE
Egor SHUTOV (RUS) 3-6 6-3 6-2 Alexandr ELFIMOV (RUS)
David SARKISOV (RUS) 6-4 7-6(1) Sergey TETERYUKOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [12] BYE
Yahor YATSYK (BLR) [6] BYE
Alexei MILLER (RUS) 7-5 6-3 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) 7-5 6-2 Alexander CHEPIK (RUS)
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] BYE
Suren VARTANYAN (RUS) [7] BYE
Dmitry KALYUZHNY (RUS) 6-1 6-1 Medzhid AKHMEDOV (RUS)
Nikita MISHIN (RUS) 6-0 6-2 Ivan ZUBAREV (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] BYE
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] BYE
Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS) 6-4 6-2 Shalva DZHANASHIA (RUS)
Anton CHEKHOV (RUS) 6-3 6-4 Maxim DMITRIEV (RUS)
Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) [10] BYE

Round 2

Matias CASTRO (ARG) [1] 7-6(0) 6-3 Oleg KURBATOV (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-4 6-2 Mikhail EVTIMYEV (RUS) [15]
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] 6-4 6-0 Grigory RYBENKOV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) [16] 6-2 6-7(6) 6-3 Maxim KRAVTSOV (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 6-0 6-0 Maxim GERASKIN (RUS)
Anton MANEGIN (RUS) [13] 3-6 6-3 6-4 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) [4] 6-0 6-4 Vladimir KOROLEV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 6-3 6-2 Mihail KHALDEEV (RUS) [14]
Ilya VASILYEV (RUS) [5] 6-1 6-4 Egor SHUTOV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [12] 6-3 Retired David SARKISOV (RUS)
Alexei MILLER (RUS) 6-2 7-6(1) Yahor YATSYK (BLR) [6]
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] 6-1 6-4 Ivan DAVYDOV (RUS)
Suren VARTANYAN (RUS) [7] 6-3 7-6(4) Dmitry KALYUZHNY (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] 6-2 5-7 6-0 Nikita MISHIN (RUS)
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] 6-0 6-4 Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS)
Anton CHEKHOV (RUS) 1-0 Retired Artur SHAKHNUBARYAN (RUS) [10]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

Qualy

Round 3

Anton DESYATNIK (RUS) 7-5 6-2 Matias CASTRO (ARG) [1]
Ilia SHATSKIY (RUS) [2] 5-7 6-2 6-4 Andrei LEVINE (RUS) [16]
Philip DAVYDENKO (RUS) [3] 7-5 3-6 6-2 Anton MANEGIN (RUS) [13]
Ilya POLONSKIY (RUS) 7-6(5) 4-6 7-5 Dmitry SURCHENKO (RUS) [4]
Ilya VASILYEV (RUS) [5] 6-2 7-6(1) Andrey SAVELIEV (RUS) [12]
Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS) [11] 4-6 6-4 6-2 Alexei MILLER (RUS)
Alexandr CHEPELEV (RUS) [9] 6-3 7-5 Suren VARTANYAN (RUS) [7]
Evgeny TYURNEV (RUS) [8] 6-0 6-0 Anton CHEKHOV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 7-6(3) 6-7(4) 6-4 Andrei LEVINE (RUS)
Evgeny TYURNEV (RUS) 7-6(3) 6-2 Ivan GAKHOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) 6-3 6-7(1) 6-2 Aleksandr Ivanovich SPIRIN (RUS)
Antal VAN DER DUIM (NED) [5] 6-4 6-4 Denis MATSUKEVITCH (RUS)
Boy WESTERHOF (NED) [4] 6-1 6-0 Richard MUZAEV (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) 7-6(4) 6-0 Alexander RUMYANTSEV (RUS)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS)
Alexey VATUTIN (RUS) [8] 7-6(5) 7-5 Ivan NEDELKO (RUS)
Roman SAFIULLIN (RUS) 6-3 6-7(5) 6-4 Anton ZAITSEV (RUS) [7]
Alexander VASILENKO (RUS) 6-4 6-1 Maxim RATNIUK (UKR)
Fedor CHERVYAKOV (RUS) 6-1 4-0 Retired Anton MANEGIN (RUS)
Valery RUDNEV (RUS) [3] 6-2 6-4 Ilya VASILYEV (RUS)
Mikhail BIRYUKOV (RUS) [6] 6-3 6-0 Matias CASTRO (ARG)
Ilya POLONSKIY (RUS) 7-6(5) 6-4 Anton DESYATNIK (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) 7-6(0) 6-4 Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-1 6-3 Ilia SHATSKIY (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

DOUBLES

1st Round

Antal VAN DER DUIM (NED) / Boy WESTERHOF (NED) [1] BYE
Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS) 6-3 4-6 [10-4] Anton DESYATNIK (RUS) / Philipp TARPISCHEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-1 6-2 Alexandr CHEPELEV (RUS) / Mihail KHALDEEV (RUS)
Andrei LEVINE (RUS) / Alexei MILLER (RUS) 6-1 6-1 Denis MATSUKEVITCH (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Denis MERKULOV (RUS) / Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS) 2-6 7-6(4) [10-7] Dmitry MNUSHKIN (RUS) / Ilya POLONSKIY (RUS)
Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3] 6-4 6-4 Fedor CHERVYAKOV (RUS) / Anton GALKIN (RUS)
Vitaly KOZYUKOV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(6) 7-5 Ilya LEBEDEV (RUS) / Dmitry SURCHENKO (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 4-6 [10-7] Evgeny TYURNEV (RUS) / Ilya VASILYEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 7-6(5) 5-7 6-4 Evgeny TYURNEV (RUS)
Antal VAN DER DUIM (NED) [5] 6-2 6-0 Anton GALKIN (RUS)
Philip DAVYDENKO (RUS) 3-6 6-3 6-4 Boy WESTERHOF (NED) [4]
Alexey VATUTIN (RUS) [8] 6-2 6-0 Ilya LEBEDEV (RUS)
Roman SAFIULLIN (RUS) 7-5 6-4 Alexander VASILENKO (RUS)
Valery RUDNEV (RUS) [3] 6-1 6-1 Fedor CHERVYAKOV (RUS)
Ilya POLONSKIY (RUS) 2-6 6-2 7-5 Mikhail BIRYUKOV (RUS) [6]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-2 7-5 Evgeny ELISTRATOV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS) 6-2 4-6 [10-4] Antal VAN DER DUIM (NED) / Boy WESTERHOF (NED) [1]
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-0 6-3 Andrei LEVINE (RUS) / Alexei MILLER (RUS)
Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3] 7-6(6) 6-2 Denis MERKULOV (RUS) / Alexander PAVLIOUTCHENKOV (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 1-0 Retired Vitaly KOZYUKOV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Aslan KARATSEV (RUS) [1] 6-4 6-4 Antal VAN DER DUIM (NED) [5]
Philip DAVYDENKO (RUS) 6-1 6-2 Alexey VATUTIN (RUS) [8]
Roman SAFIULLIN (RUS) 7-6(7) 6-3 Valery RUDNEV (RUS) [3]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-3 6-3 Ilya POLONSKIY (RUS)

Semifinal

Philip DAVYDENKO (RUS) 5-7 6-4 6-4 Aslan KARATSEV (RUS) [1]
Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-3 6-2 Roman SAFIULLIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4] 6-2 6-4 Ivan NEDELKO (RUS) / Timofey SKRIPKIN (RUS)
Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-1 6-3 Matias CASTRO (ARG) / Alexander VASILENKO (RUS) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Russia F4 [2 June/Moscow/Clay]

MAIN DRAW

Final

Konstantin KRAVCHUK (RUS) [2] 6-4 7-6(2) Philip DAVYDENKO (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
doubles winners yet to be announced!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
message for myself: dont forget adding doubles info!!
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
doubles final result still not added...quite weird :unsure:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #18
DOUBLES

Final

Aslan KARATSEV (RUS) / Richard MUZAEV (RUS) [2] 6-2 6-3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [4]
 
1 - 18 of 18 Posts
Top