Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Kazan
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Alexander VASILENKO (RUS) 456 1
2 Ivan NEDELKO (RUS) 631 2
3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) 650 1
4 Vadim ALEKSEENKO (UKR) 697 6
5 Richard MUZAEV (RUS) 775 1
6 Luca PANCALDI (ITA) 790 4
7 Ilya LEBEDEV (RUS) 857 1
8 Vladimir POLYAKOV (RUS) 879 1
9 Alexander BUBLIK (RUS) 893 1
10 Alexandr KUSHAKOV (UKR) 902 1
11 Yan SABANIN (RUS) 1007 1
12 Alexander PERFILOV (RUS) 1048 1
13 Maxim RATNIUK (RUS) 1066 1
14 Dmitry SURCHENKO (RUS) 1070= 1
15 Mikhail FUFYGIN (RUS) 1083 1
16 Timur KIUAMOV (RUS) 1269= 1
17 Sagadat AYAP (KAZ) 1299= 2
18 Vitaly KOZYUKOV (RUS) 1307 1

Qualifying

1 Mark VERVOORT (NED) 1316= 1
2 Andrei LEVINE (RUS) 1328= 1
3 Alexander BOBORYKIN (RUS) 1466= 1
4 Alexandr CHEPELEV (RUS) 1515= 1
5 Anton GALKIN (RUS) 1534 1
6 Kirill KOMAROV (RUS) 1629= 1
7 Vladimir KOROLEV (RUS) 1657= 1
8 Salikh GILMUTDINOV (RUS) 1739= 1
9 Nikita MATVEYKO (RUS) 1856= 1
10 Vladimir KARUSEVICH (RUS) 1856= 1
11 Ivan DAVYDOV (RUS) 1984= 1
12 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) 2075= 1
13 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) 2121= 1
14 Dmitry KALYUZHNY (RUS) 23 1
15 Sergey DOROZHKIN (RUS) 51 1
16 Sergey TETERYUKOV (RUS) 55 1
17 Egor SHUTOV (RUS) 65 1
18 Ryslan CHEKMAREV (RUS) 66 1
19 Alan BZAROV (RUS) 93 1
20 Oleg KURBATOV (RUS) 100 1
21 Timofei SKRIPKIN (RUS) 33 (EST) 1
22 Konstantin ISACHENKO (RUS) 105 1
23 Denis MERKULOV (RUS) 196 1
24 Gleb SMOLYAKOV (RUS) 200 1
25 Pavel KRAVCHENKO (RUS) 218 1
26 Philipp TARPISCHEV (RUS) 231 1
27 Kirill KOMBIN (RUS) 259 1
28 Roman GIGOLAEV (RUS) 290 1
29 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) 82 1
30 Maxim MOKROUSOV (RUS) 312 1
31 Viacheslav KROTOV (RUS) 328 1
32 Maxim KRAVTSOV (RUS) 421 1
33 Mikhail GALYAMOV (RUS) 477 1
34 Dmitry LEBEDEV (RUS) 1
35 Oleksandr BIELINSKYI (UKR) 1
36 Roman NASHATYRKIN (RUS) 1
37 Mihail KHALDEEV (RUS) 1
38 Aleksei LAVRINENKO (RUS) 1
39 Nikolay DOLGIKH (RUS) 1
40 Alexey KRYSHKIN (RUS) 1
41 Anton DESYATNIK (RUS) 1
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] BYE
Oleksandr BIELINSKYI (UKR) 6-2 6-0 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Alan BZAROV (RUS) 7-5 7-6(6) Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Nikita MATVEYKO (RUS) [11] BYE
Vladimir IVANOV (EST) [2] BYE
Roman GIGOLAEV (RUS) 6-4 6-7(6) 6-2 Ryslan CHEKMAREV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-1 6-2 Pavel TATARNIKOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) [13] BYE
Anton GALKIN (RUS) [3] BYE
Sergey DOROZHKIN (RUS) 2-6 7-5 6-1 Ilia KARELIN (RUS)
Dmitry KALYUZHNY (RUS) 6-2 6-2 Nikolay SELIVANOV (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9] BYE
Alexandr CHEPELEV (RUS) [4] BYE
Anton DESYATNIK (RUS) 6-3 6-1 Nikolay KOLOBAEV (RUS)
Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) 6-1 6-0 Denis KOVALEV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] BYE
Kirill KOMAROV (RUS) [5] BYE
Pavel KRAVCHENKO (RUS) 7-5 4-6 6-4 Egor SHUTOV (RUS)
Nikita VALENTSEV (RUS) 6-3 3-6 6-2 Svyatoslav KNYAZEV (RUS)
Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [12] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) [6] BYE
Daniil SAVELEV (RUS) 6-0 6-4 Timofei SKRIPKIN (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-3 6-2 Konstantin ISACHENKO (RUS)
Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [14] 6-1 6-0 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] BYE
Maxim MOKROUSOV (RUS) 6-3 6-0 Nikolay DOLGIKH (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) 6-3 7-5 Oleg KURBATOV (RUS)
Filipp SMALYANYY (RUS) [15] 7-6(5) 7-5 Timur SALBIEV (RUS)
Salikh GILMUTDINOV (RUS) [8] BYE
Vladimir GELLER (RUS) 5-7 6-2 6-4 Denis MERKULOV (RUS)
Roman NASHATYRKIN (RUS) 6-1 6-3 Alexey KRYSHKIN (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-3 6-2 Kirill KOMBIN (RUS)

Round 2

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-1 6-2 Oleksandr BIELINSKYI (UKR)
Nikita MATVEYKO (RUS) [11] 6-2 6-7(4) 6-3 Alan BZAROV (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-1 6-2 Roman GIGOLAEV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) [13] 3-6 6-4 6-4 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Anton GALKIN (RUS) [3] 6-3 6-1 Sergey DOROZHKIN (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9] 6-1 7-5 Dmitry KALYUZHNY (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-0 6-1 Alexandr CHEPELEV (RUS) [4]
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] 6-4 4-6 7-5 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Kirill KOMAROV (RUS) [5] 6-3 6-1 Pavel KRAVCHENKO (RUS)
Nikita VALENTSEV (RUS) 6-1 4-6 6-0 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [12]
Vladimir KOROLEV (RUS) [6] 6-3 6-3 Daniil SAVELEV (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 7-5 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [14]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-1 6-2 Maxim MOKROUSOV (RUS)
Filipp SMALYANYY (RUS) [15] 7-5 6-4 Mihail KHALDEEV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 6-4 6-4 Salikh GILMUTDINOV (RUS) [8]
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-4 7-6(1) Roman NASHATYRKIN (RUS)

Round 3

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-4 6-3 Nikita MATVEYKO (RUS) [11]
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-4 6-2 Ivan DAVYDOV (RUS) [13]
Anton GALKIN (RUS) [3] 7-5 6-1 Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9]
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] 6-7(7) 7-6(4) 6-3 Anton DESYATNIK (RUS)
Kirill KOMAROV (RUS) [5] 6-4 6-1 Nikita VALENTSEV (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 1-6 6-4 Vladimir KOROLEV (RUS) [6]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-4 6-4 Filipp SMALYANYY (RUS) [15]
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-2 6-2 Vladimir GELLER (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-0 6-1 Maxim KRAVTSOV (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) 6-4 7-6(5) Yan SABANIN (RUS)
Mark VERVOORT (NED) 6-2 7-6(5) Kirill KOMAROV (RUS)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6] 6-0 4-6 6-0 Mikhail FUFYGIN (RUS)
Maxim RATNIUK (RUS) 3-6 6-4 6-2 Alexander VASILENKO (RUS) [3]
Alexander PERFILOV (RUS) 3-6 6-3 6-4 Alexander BOBORYKIN (RUS)
Artem DUBRIVNYY (RUS) 6-7(8) 6-2 6-3 Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-2 6-1 Richard MUZAEV (RUS) [8]
Timur KIUAMOV (RUS) 6-3 7-6(6) Luca PANCALDI (ITA) [7]
Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(1) 6-4 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) 6-3 6-0 Ilya LEBEDEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-1 6-3 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [5] 7-5 6-3 Anton SCHEPELEV (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) 6-2 6-3 Andrei LEVINE (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-4 6-0 Sagadat AYAP (KAZ)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-1 7-5 Vladimir POLYAKOV (RUS)

2nd Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-2 6-3 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6] 6-2 7-5 Mark VERVOORT (NED)
Alexander PERFILOV (RUS) 6-4 6-2 Maxim RATNIUK (RUS)
Artem DUBRIVNYY (RUS) 5-7 6-2 6-3 Alexander BUBLIK (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(4) 5-7 6-4 Timur KIUAMOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-2 3-6 3-0 Retired Anton GALKIN (RUS)
Ivan NEDELKO (RUS) [5] 7-6(6) 6-2 Mikhail KOROVIN (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-3 3-6 6-2 Dmitry SURCHENKO (RUS)

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-7(2) 6-2 6-3 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6]
Artem DUBRIVNYY (RUS) 6-2 5-7 6-3 Alexander PERFILOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 4-6 6-4 6-4 Andrey SAVELIEV (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-4 6-3 Ivan NEDELKO (RUS) [5]

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-4 6-1 Artem DUBRIVNYY (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-2 2-6 6-3 Vladimir IVANOV (EST) [2]

Final

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-1 6-2 Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 6-1 6-0 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Salikh GILMUTDINOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS) 6-4 6-2 Alexander BOBORYKIN (RUS) / Timur KIUAMOV (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) / Mikhail KOROVIN (RUS) 2-6 7-6(3) [10-5] Dmitry SURCHENKO (RUS) / Alexander VASILENKO (RUS) [4]
Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS) 6-3 6-3 Alan BZAROV (RUS) / Maxim KRAVTSOV (RUS)
Richard MUZAEV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-2 Nikita MATVEYKO (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-0 7-6(5) Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [3]
Kirill KOMAROV (RUS) / Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 7-5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-3 6-2 Sagadat AYAP (KAZ) / Luca PANCALDI (ITA)

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 1-6 6-4 [10-4] Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS) 6-2 6-1 Vladimir KARUSEVICH (RUS) / Mikhail KOROVIN (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-3 7-6(5) Richard MUZAEV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-2 6-4 Kirill KOMAROV (RUS) / Vladimir KOROLEV (RUS)

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 6-3 6-0 Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-4 6-3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]

Final

Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 7-6(3) 6-3 Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #5
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 6-1 6-0 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Salikh GILMUTDINOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS) 6-4 6-2 Alexander BOBORYKIN (RUS) / Timur KIUAMOV (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) / Mikhail KOROVIN (RUS) 2-6 7-6(3) [10-5] Dmitry SURCHENKO (RUS) / Alexander VASILENKO (RUS) [4]
Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS) 6-3 6-3 Alan BZAROV (RUS) / Maxim KRAVTSOV (RUS)
Richard MUZAEV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-2 Nikita MATVEYKO (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-0 7-6(5) Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [3]
Kirill KOMAROV (RUS) / Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 7-5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-3 6-2 Sagadat AYAP (KAZ) / Luca PANCALDI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #6
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

Qualy

Round 1

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] BYE
Oleksandr BIELINSKYI (UKR) 6-2 6-0 Sergey TETERYUKOV (RUS)
Alan BZAROV (RUS) 7-5 7-6(6) Gleb SMOLYAKOV (RUS)
Nikita MATVEYKO (RUS) [11] BYE
Vladimir IVANOV (EST) [2] BYE
Roman GIGOLAEV (RUS) 6-4 6-7(6) 6-2 Ryslan CHEKMAREV (RUS)
Vladislav GORODETSKY (UKR) 6-1 6-2 Pavel TATARNIKOV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) [13] BYE
Anton GALKIN (RUS) [3] BYE
Sergey DOROZHKIN (RUS) 2-6 7-5 6-1 Ilia KARELIN (RUS)
Dmitry KALYUZHNY (RUS) 6-2 6-2 Nikolay SELIVANOV (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9] BYE
Alexandr CHEPELEV (RUS) [4] BYE
Anton DESYATNIK (RUS) 6-3 6-1 Nikolay KOLOBAEV (RUS)
Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR) 6-1 6-0 Denis KOVALEV (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] BYE
Kirill KOMAROV (RUS) [5] BYE
Pavel KRAVCHENKO (RUS) 7-5 4-6 6-4 Egor SHUTOV (RUS)
Nikita VALENTSEV (RUS) 6-3 3-6 6-2 Svyatoslav KNYAZEV (RUS)
Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [12] BYE
Vladimir KOROLEV (RUS) [6] BYE
Daniil SAVELEV (RUS) 6-0 6-4 Timofei SKRIPKIN (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-3 6-2 Konstantin ISACHENKO (RUS)
Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [14] 6-1 6-0 Philipp TARPISCHEV (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] BYE
Maxim MOKROUSOV (RUS) 6-3 6-0 Nikolay DOLGIKH (RUS)
Mihail KHALDEEV (RUS) 6-3 7-5 Oleg KURBATOV (RUS)
Filipp SMALYANYY (RUS) [15] 7-6(5) 7-5 Timur SALBIEV (RUS)
Salikh GILMUTDINOV (RUS) [8] BYE
Vladimir GELLER (RUS) 5-7 6-2 6-4 Denis MERKULOV (RUS)
Roman NASHATYRKIN (RUS) 6-1 6-3 Alexey KRYSHKIN (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-3 6-2 Kirill KOMBIN (RUS)

Round 2

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-1 6-2 Oleksandr BIELINSKYI (UKR)
Nikita MATVEYKO (RUS) [11] 6-2 6-7(4) 6-3 Alan BZAROV (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-1 6-2 Roman GIGOLAEV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) [13] 3-6 6-4 6-4 Vladislav GORODETSKY (UKR)
Anton GALKIN (RUS) [3] 6-3 6-1 Sergey DOROZHKIN (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9] 6-1 7-5 Dmitry KALYUZHNY (RUS)
Anton DESYATNIK (RUS) 6-0 6-1 Alexandr CHEPELEV (RUS) [4]
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] 6-4 4-6 7-5 Dzianis ZHAUNERCHYK (BLR)
Kirill KOMAROV (RUS) [5] 6-3 6-1 Pavel KRAVCHENKO (RUS)
Nikita VALENTSEV (RUS) 6-1 4-6 6-0 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) [12]
Vladimir KOROLEV (RUS) [6] 6-3 6-3 Daniil SAVELEV (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 7-5 Aliaksandr PRUDNIKAU (BLR) [14]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-1 6-2 Maxim MOKROUSOV (RUS)
Filipp SMALYANYY (RUS) [15] 7-5 6-4 Mihail KHALDEEV (RUS)
Vladimir GELLER (RUS) 6-4 6-4 Salikh GILMUTDINOV (RUS) [8]
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-4 7-6(1) Roman NASHATYRKIN (RUS)

Round 3

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-4 6-3 Nikita MATVEYKO (RUS) [11]
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-4 6-2 Ivan DAVYDOV (RUS) [13]
Anton GALKIN (RUS) [3] 7-5 6-1 Vladimir KARUSEVICH (RUS) [9]
Andrey SAVELIEV (RUS) [10] 6-7(7) 7-6(4) 6-3 Anton DESYATNIK (RUS)
Kirill KOMAROV (RUS) [5] 6-4 6-1 Nikita VALENTSEV (RUS)
Maxim KRAVTSOV (RUS) 6-2 1-6 6-4 Vladimir KOROLEV (RUS) [6]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-4 6-4 Filipp SMALYANYY (RUS) [15]
Dmitry MNUSHKIN (RUS) [16] 6-2 6-2 Vladimir GELLER (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #7
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-0 6-1 Maxim KRAVTSOV (RUS)
Dmitry MNUSHKIN (RUS) 6-4 7-6(5) Yan SABANIN (RUS)
Mark VERVOORT (NED) 6-2 7-6(5) Kirill KOMAROV (RUS)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6] 6-0 4-6 6-0 Mikhail FUFYGIN (RUS)
Maxim RATNIUK (RUS) 3-6 6-4 6-2 Alexander VASILENKO (RUS) [3]
Alexander PERFILOV (RUS) 3-6 6-3 6-4 Alexander BOBORYKIN (RUS)
Artem DUBRIVNYY (RUS) 6-7(8) 6-2 6-3 Vitaly KOZYUKOV (RUS)
Alexander BUBLIK (RUS) 6-2 6-1 Richard MUZAEV (RUS) [8]
Timur KIUAMOV (RUS) 6-3 7-6(6) Luca PANCALDI (ITA) [7]
Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(1) 6-4 Mikhail GALYAMOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) 6-3 6-0 Ilya LEBEDEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-1 6-3 Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Ivan NEDELKO (RUS) [5] 7-5 6-3 Anton SCHEPELEV (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) 6-2 6-3 Andrei LEVINE (RUS)
Dmitry SURCHENKO (RUS) 6-4 6-0 Sagadat AYAP (KAZ)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-1 7-5 Vladimir POLYAKOV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #8
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

DOUBLES

1st Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 6-1 6-0 Aydyn AKHMETSHIN (RUS) / Salikh GILMUTDINOV (RUS)
Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS) 6-4 6-2 Alexander BOBORYKIN (RUS) / Timur KIUAMOV (RUS)
Vladimir KARUSEVICH (RUS) / Mikhail KOROVIN (RUS) 2-6 7-6(3) [10-5] Dmitry SURCHENKO (RUS) / Alexander VASILENKO (RUS) [4]
Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS) 6-3 6-3 Alan BZAROV (RUS) / Maxim KRAVTSOV (RUS)
Richard MUZAEV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS) 6-2 6-2 Nikita MATVEYKO (RUS) / Anton SCHEPELEV (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-0 7-6(5) Vladimir IVANOV (EST) / Yan SABANIN (RUS) [3]
Kirill KOMAROV (RUS) / Vladimir KOROLEV (RUS) 6-2 7-5 Vadim ALEKSEENKO (UKR) / Alexandr KUSHAKOV (UKR)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-3 6-2 Sagadat AYAP (KAZ) / Luca PANCALDI (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #9
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-2 6-3 Dmitry MNUSHKIN (RUS)
Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6] 6-2 7-5 Mark VERVOORT (NED)
Alexander PERFILOV (RUS) 6-4 6-2 Maxim RATNIUK (RUS)
Artem DUBRIVNYY (RUS) 5-7 6-2 6-3 Alexander BUBLIK (RUS)
Andrey SAVELIEV (RUS) 7-6(4) 5-7 6-4 Timur KIUAMOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-2 3-6 3-0 Retired Anton GALKIN (RUS)
Ivan NEDELKO (RUS) [5] 7-6(6) 6-2 Mikhail KOROVIN (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-3 3-6 6-2 Dmitry SURCHENKO (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #10
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 1-6 6-4 [10-4] Anton GALKIN (RUS) / Ilya LEBEDEV (RUS)
Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS) 6-2 6-1 Vladimir KARUSEVICH (RUS) / Mikhail KOROVIN (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-3 7-6(5) Richard MUZAEV (RUS) / Andrey SAVELIEV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-2 6-4 Kirill KOMAROV (RUS) / Vladimir KOROLEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #11
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-7(2) 6-2 6-3 Vadim ALEKSEENKO (UKR) [6]
Artem DUBRIVNYY (RUS) 6-2 5-7 6-3 Alexander PERFILOV (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 4-6 6-4 6-4 Andrey SAVELIEV (RUS)
Vladimir IVANOV (EST) [2] 6-4 6-3 Ivan NEDELKO (RUS) [5]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #12
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1] 6-3 6-0 Ivan DAVYDOV (RUS) / Maxim RATNIUK (RUS)
Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 6-4 6-3 Evgeny ELISTRATOV (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #13
Re: Russia F3 [8 June/Kazan/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-4 6-1 Artem DUBRIVNYY (RUS)
Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4] 6-2 2-6 6-3 Vladimir IVANOV (EST) [2]

Final

Vladyslav MANAFOV (UKR) [1] 6-1 6-2 Evgeny ELISTRATOV (RUS) [4]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #14
DOUBLES

Final

Mikhail FUFYGIN (RUS) / Andrei LEVINE (RUS) 7-6(3) 6-3 Vladyslav MANAFOV (UKR) / Mark VERVOORT (NED) [1]
 
1 - 14 of 14 Posts
Top