Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Cluj Napoca
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Oriol ROCA BATALLA (ESP) 398 4
2 Mathias BOURGUE (FRA) 427 6
3 Maxime CHAZAL (FRA) 469 2
4 Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 534 1
5 Marco BORTOLOTTI (ITA) 562 5
6 Patrick CIORCILA (ROU) 590 1
7 Juraj MASAR (SVK) 608 4
8 Dominik SUC (CZE) 667 1
9 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 711 1
10 Vasile ANTONESCU (ROU) 772 1
11 Samuel BENSOUSSAN (FRA) 816 1
12 Andrei CIUMAC (MDA) 817 1
13 Marcin GAWRON (POL) 856 5
14 Jan KUNCIK (CZE) 871 1
15 Adam SANJURJO HERMIDA (ESP) 898 4
16 Lukas MUGEVICIUS (LTU) 969 1
17 Robert COMAN (ROU) 1025 1
18 Emanuele MOLINA (ITA) 1041 4

Qualifying

1 Andras SZEKELY (ROU) 1095 1
2 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) 1097 1
3 Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 1126 1
4 Andrei Stefan APOSTOL (ROU) 1185 1
5 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) 1186= 1
6 Ciprian Alexandru PORUMB (ROU) 1273= 1
7 Teodor Nicolae MARIN (ROU) 1444= 1
8 Sergiu ROGOVEANU (ROU) 1541= 1
9 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) 1701= 1
10 Darius NEICA (ROU) 1701= 1
11 Dan DUMITRASCU (ROU) 1701= 1
12 Christoffer SOLBERG (SWE) 1807= 1
13 Ioan FARCAS (ROU) 2015= 1
14 Patrick GRIGORIU (ROU) 2069= 1
15 Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 2118= 1
16 Tudor Cristian SULEA (ROU) 2160= 1
17 Teodor LEAHU (ROU) 24 1
18 Michal MARKO (SVK) 181 2
19 Vlad ANGHEL (ROU) 35 1
20 Vlad Victor CORNEA (ROU) 42 1
21 Rares ISPAS (ROU) 43 1
22 Mihai Laurentiu BALASA (ROU) 58 1
23 Tudor BILCIURESCU (ROU) 61 1
24 Richard SOLBERG (SWE) 418 1
25 Alexandru GRIGORITA (ROU) 64 1
26 Maxim BULAT (MDA) 18 1
27 Claudiu MIRCEA (ROU) 71 1
28 Andrei Alexandru SABAU (ROU) 72 1
29 Vlad Corneliu POP (ROU) 75 1
30 Andrei CRAPCENCO (ROU) 85 1
31 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 87 1
32 Rares Florin MERCEAN (ROU) 92 1
33 Dragos Constantin IGNAT (ROU) 99 1
34 Matei Adrian AVRAM (ROU) 108 1
35 George BOTEZAN (ROU) 112 1
36 Alexandru STOIA (ROU) 129 1
37 Robert VLADAREANU (SWE) 435 1
38 Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU) 131 1
39 Alex Cristian STAN (ROU) 156 1
40 Sorin Andrei IORDACHE (ROU) 157 1
41 Ilie BABINCIUC (MDA) 1
42 Darius Florin BRAGUSI (ROU) 1
43 Sebastian ZAPATA RAMIREZ (COL) 1
44 Kooros GHASEMI (CAN) 1
45 Dorin Zachei CEOAREC (ROU) 1
46 Florin BARBU (ROU) 1
47 Alexandru STURZU (AUS) 1
48 Timofei UZUN (MDA) 1
49 Ioan Dan ABRUDAN (ROU) 1
50 Ioan-Horatiu BOZDOG (ROU) 1
51 Septimiu FRATILA (ROU) 1
52 Pablo COLVEE DEBROT (ESP) 4
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] BYE
Alexandru STURZU (AUS) 7-5 6-4 Dorin Zachei CEOAREC (ROU)
Matei Adrian AVRAM (ROU) 6-4 6-4 Ioan-Horatiu BOZDOG (ROU)
Ioan FARCAS (ROU) 6-0 6-2 Vlad Corneliu POP (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [2] BYE
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-0 6-0 Marius VECERDEA (ROU)
George BOTEZAN (ROU) 6-1 6-2 Florin BARBU (ROU)
Richard SOLBERG (SWE) 6-2 6-3 Sorin Andrei IORDACHE (ROU)
Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3] BYE
Claudiu MIRCEA (ROU) 5-7 6-3 6-1 Tudor BILCIURESCU (ROU)
Sebastian ZAPATA RAMIREZ (COL) 6-1 4-6 6-0 Neculai-Teodor AGAVRILOAE (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] BYE
Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4] BYE
Bogdan Alin BRISTAN (ROU) 6-2 3-6 6-1 Robert VLADAREANU (SWE)
Rares Florin MERCEAN (ROU) 6-4 6-4 Septimiu FRATILA (ROU)
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] BYE
Dan DUMITRASCU (ROU) [5] BYE
Maxim BULAT (MDA) 6-2 6-3 Andrei Alexandru SABAU (ROU)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-4 6-4 Michal MARKO (SVK)
Tudor Cristian SULEA (ROU) [13] BYE
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] BYE
Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU) 6-3 6-0 Kooros GHASEMI (CAN)
Ilie BABINCIUC (MDA) 6-3 6-2 Ioan Dan ABRUDAN (ROU)
Andrei CRAPCENCO (ROU) [9] BYE
Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7] BYE
Alexandru STOIA (ROU) 6-1 6-2 Alex Cristian STAN (ROU)
Pablo COLVEE DEBROT (ESP) 6-1 6-3 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] BYE
Darius NEICA (ROU) [8] BYE
Alexandru GRIGORITA (ROU) 6-4 6-2 Vlad ANGHEL (ROU)
Rares ISPAS (ROU) 6-4 6-2 Mihai Laurentiu BALASA (ROU)
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] BYE

Round 2

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] 6-1 6-0 Alexandru STURZU (AUS)
Ioan FARCAS (ROU) 6-2 6-3 Matei Adrian AVRAM (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-2 6-4 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [2]
George BOTEZAN (ROU) 6-2 6-2 Richard SOLBERG (SWE)
Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3] 6-4 6-2 Claudiu MIRCEA (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] 6-1 6-0 Sebastian ZAPATA RAMIREZ (COL)
Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4] 7-5 6-0 Bogdan Alin BRISTAN (ROU)
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] 6-4 6-0 Rares Florin MERCEAN (ROU)
Maxim BULAT (MDA) 6-4 6-2 Dan DUMITRASCU (ROU) [5]
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-4 1-6 7-5 Tudor Cristian SULEA (ROU) [13]
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] 6-1 6-0 Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU)
Ilie BABINCIUC (MDA) 7-6(5) 6-2 Andrei CRAPCENCO (ROU) [9]
Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7] 6-0 6-3 Alexandru STOIA (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-3 6-2 Pablo COLVEE DEBROT (ESP)
Darius NEICA (ROU) [8] 3-6 6-1 6-0 Alexandru GRIGORITA (ROU)
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] 6-2 6-1 Rares ISPAS (ROU)

Round 3

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] 6-2 6-3 Ioan FARCAS (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-2 6-1 George BOTEZAN (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] 7-5 6-1 Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3]
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] 6-3 6-1 Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4]
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-1 6-2 Maxim BULAT (MDA)
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] 2-6 6-4 6-3 Ilie BABINCIUC (MDA)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-1 6-0 Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7]
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] 6-1 6-2 Darius NEICA (ROU) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 7-6(4) 6-4 Jan KUNCIK (CZE)
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) 6-1 6-4 Andrei PATRUI (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) 4-6 6-4 6-3 Constantin STURDZA (SUI)
Patrick CIORCILA (ROU) [6] 7-5 4-6 6-1 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Maxime CHAZAL (FRA) [3] 7-6(4) 6-3 Andrei CIUMAC (MDA)
Christoffer SOLBERG (SWE) 6-1 6-1 Emanuele MOLINA (ITA)
Ciprian Alexandru PORUMB (ROU) 7-6(4) 6-4 Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 6-1 6-3 Adam SANJURJO HERMIDA (ESP)
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 7-5 6-3 Juraj MASAR (SVK) [7]
Robert COMAN (ROU) 6-3 6-4 Teodor LEAHU (ROU)
Marcin GAWRON (POL) 6-1 6-4 Vasile ANTONESCU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4] 6-7(4) 6-3 6-3 Andras SZEKELY (ROU)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-7(0) 6-2 6-4 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [8]
Dominik SUC (CZE) 3-6 6-0 6-2 Samuel BENSOUSSAN (FRA)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) 6-3 6-0 Andrei Stefan APOSTOL (ROU)
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-3 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU)

2nd Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 6-1 6-1 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU)
Patrick CIORCILA (ROU) [6] 7-6(6) 6-2 Patrick GRIGORIU (ROU)
Maxime CHAZAL (FRA) [3] 1-6 6-1 6-0 Christoffer SOLBERG (SWE)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 7-5 3-6 6-0 Ciprian Alexandru PORUMB (ROU)
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 6-3 6-3 Robert COMAN (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4] 3-6 6-1 6-1 Marcin GAWRON (POL)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 7-6(1) 6-1 Dominik SUC (CZE)
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-3 7-6(3) Lukas MUGEVICIUS (LTU)

Quarterfinal

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 2-6 6-3 7-5 Patrick CIORCILA (ROU) [6]
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 3-6 2-0 Retired Maxime CHAZAL (FRA) [3]
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 6-2 6-1 Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4]
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-1 Darius Florin BRAGUSI (ROU)

Semifinal

Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 6-3 2-6 7-6(2) Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1]
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-0 6-4 Dragos Cristian MIRTEA (ROU)

Final

Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-1 Marco BORTOLOTTI (ITA) [5]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

1st Round

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 7-5 6-7(4) [10-8] Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Andras SZEKELY (ROU)
Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU) 6-4 1-0 Retired Andrei PATRUI (ROU) / Constantin STURDZA (SUI)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-4 6-3 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 7-6(6) 1-0 Retired Samuel BENSOUSSAN (FRA) / Maxime CHAZAL (FRA)
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) Walkover Juraj MASAR (SVK) / Adam SANJURJO HERMIDA (ESP)
Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) 6-7(4) 7-6(3) [10-6] Vasile ANTONESCU (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU) [4]
Matei Adrian AVRAM (ROU) / Rares ISPAS (ROU) 6-0 1-6 [10-8] George BOTEZAN (ROU) / Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU)
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 7-5 3-6 [10-5] Robert COMAN (ROU) / Dragos Cristian MIRTEA (ROU)

Quarterfinal

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 6-4 6-0 Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 6-4 7-6(10) Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3]
Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) 6-4 0-6 [10-4] Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU)
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-3 6-0 Matei Adrian AVRAM (ROU) / Rares ISPAS (ROU)

Semifinal

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 6-0 6-1 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1]
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-2 Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA)

Final

Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-1 Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

Qualy

Round 1

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] BYE
Alexandru STURZU (AUS) 7-5 6-4 Dorin Zachei CEOAREC (ROU)
Matei Adrian AVRAM (ROU) 6-4 6-4 Ioan-Horatiu BOZDOG (ROU)
Ioan FARCAS (ROU) 6-0 6-2 Vlad Corneliu POP (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [2] BYE
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-0 6-0 Marius VECERDEA (ROU)
George BOTEZAN (ROU) 6-1 6-2 Florin BARBU (ROU)
Richard SOLBERG (SWE) 6-2 6-3 Sorin Andrei IORDACHE (ROU)
Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3] BYE
Claudiu MIRCEA (ROU) 5-7 6-3 6-1 Tudor BILCIURESCU (ROU)
Sebastian ZAPATA RAMIREZ (COL) 6-1 4-6 6-0 Neculai-Teodor AGAVRILOAE (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] BYE
Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4] BYE
Bogdan Alin BRISTAN (ROU) 6-2 3-6 6-1 Robert VLADAREANU (SWE)
Rares Florin MERCEAN (ROU) 6-4 6-4 Septimiu FRATILA (ROU)
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] BYE
Dan DUMITRASCU (ROU) [5] BYE
Maxim BULAT (MDA) 6-2 6-3 Andrei Alexandru SABAU (ROU)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-4 6-4 Michal MARKO (SVK)
Tudor Cristian SULEA (ROU) [13] BYE
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] BYE
Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU) 6-3 6-0 Kooros GHASEMI (CAN)
Ilie BABINCIUC (MDA) 6-3 6-2 Ioan Dan ABRUDAN (ROU)
Andrei CRAPCENCO (ROU) [9] BYE
Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7] BYE
Alexandru STOIA (ROU) 6-1 6-2 Alex Cristian STAN (ROU)
Pablo COLVEE DEBROT (ESP) 6-1 6-3 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] BYE
Darius NEICA (ROU) [8] BYE
Alexandru GRIGORITA (ROU) 6-4 6-2 Vlad ANGHEL (ROU)
Rares ISPAS (ROU) 6-4 6-2 Mihai Laurentiu BALASA (ROU)
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] BYE

Round 2

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] 6-1 6-0 Alexandru STURZU (AUS)
Ioan FARCAS (ROU) 6-2 6-3 Matei Adrian AVRAM (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-2 6-4 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [2]
George BOTEZAN (ROU) 6-2 6-2 Richard SOLBERG (SWE)
Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3] 6-4 6-2 Claudiu MIRCEA (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] 6-1 6-0 Sebastian ZAPATA RAMIREZ (COL)
Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4] 7-5 6-0 Bogdan Alin BRISTAN (ROU)
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] 6-4 6-0 Rares Florin MERCEAN (ROU)
Maxim BULAT (MDA) 6-4 6-2 Dan DUMITRASCU (ROU) [5]
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-4 1-6 7-5 Tudor Cristian SULEA (ROU) [13]
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] 6-1 6-0 Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU)
Ilie BABINCIUC (MDA) 7-6(5) 6-2 Andrei CRAPCENCO (ROU) [9]
Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7] 6-0 6-3 Alexandru STOIA (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-3 6-2 Pablo COLVEE DEBROT (ESP)
Darius NEICA (ROU) [8] 3-6 6-1 6-0 Alexandru GRIGORITA (ROU)
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] 6-2 6-1 Rares ISPAS (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

Qualy

Round 3

Dragos Cristian MIRTEA (ROU) [1] 6-2 6-3 Ioan FARCAS (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) 6-2 6-1 George BOTEZAN (ROU)
Teodor LEAHU (ROU) [12] 7-5 6-1 Sergiu ROGOVEANU (ROU) [3]
Christoffer SOLBERG (SWE) [10] 6-3 6-1 Teodor Nicolae MARIN (ROU) [4]
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-1 6-2 Maxim BULAT (MDA)
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) [6] 2-6 6-4 6-3 Ilie BABINCIUC (MDA)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-1 6-0 Dragos Constantin IGNAT (ROU) [7]
Mircea-Alexandru JECAN (ROU) [14] 6-1 6-2 Darius NEICA (ROU) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Patrick GRIGORIU (ROU) 4-6 6-4 6-3 Constantin STURDZA (SUI)
Patrick CIORCILA (ROU) [6] 7-5 4-6 6-1 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Maxime CHAZAL (FRA) [3] 7-6(4) 6-3 Andrei CIUMAC (MDA)
Christoffer SOLBERG (SWE) 6-1 6-1 Emanuele MOLINA (ITA)
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 7-5 6-3 Juraj MASAR (SVK) [7]
Dominik SUC (CZE) 3-6 6-0 6-2 Samuel BENSOUSSAN (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

1st Round

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 7-5 6-7(4) [10-8] Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Andras SZEKELY (ROU)
Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU) 6-4 1-0 Retired Andrei PATRUI (ROU) / Constantin STURDZA (SUI)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-4 6-3 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 7-6(6) 1-0 Retired Samuel BENSOUSSAN (FRA) / Maxime CHAZAL (FRA)
Matei Adrian AVRAM (ROU) / Rares ISPAS (ROU) 6-0 1-6 [10-8] George BOTEZAN (ROU) / Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 7-6(4) 6-4 Jan KUNCIK (CZE)
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) 6-1 6-4 Andrei PATRUI (ROU)
Patrick GRIGORIU (ROU) 4-6 6-4 6-3 Constantin STURDZA (SUI)
Patrick CIORCILA (ROU) [6] 7-5 4-6 6-1 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Maxime CHAZAL (FRA) [3] 7-6(4) 6-3 Andrei CIUMAC (MDA)
Christoffer SOLBERG (SWE) 6-1 6-1 Emanuele MOLINA (ITA)
Ciprian Alexandru PORUMB (ROU) 7-6(4) 6-4 Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 6-1 6-3 Adam SANJURJO HERMIDA (ESP)
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 7-5 6-3 Juraj MASAR (SVK) [7]
Robert COMAN (ROU) 6-3 6-4 Teodor LEAHU (ROU)
Marcin GAWRON (POL) 6-1 6-4 Vasile ANTONESCU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4] 6-7(4) 6-3 6-3 Andras SZEKELY (ROU)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 6-7(0) 6-2 6-4 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [8]
Dominik SUC (CZE) 3-6 6-0 6-2 Samuel BENSOUSSAN (FRA)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) 6-3 6-0 Andrei Stefan APOSTOL (ROU)
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-3 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

1st Round

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 7-5 6-7(4) [10-8] Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) / Andras SZEKELY (ROU)
Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU) 6-4 1-0 Retired Andrei PATRUI (ROU) / Constantin STURDZA (SUI)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3] 6-4 6-3 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) / Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 7-6(6) 1-0 Retired Samuel BENSOUSSAN (FRA) / Maxime CHAZAL (FRA)
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) Walkover Juraj MASAR (SVK) / Adam SANJURJO HERMIDA (ESP)
Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) 6-7(4) 7-6(3) [10-6] Vasile ANTONESCU (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU) [4]
Matei Adrian AVRAM (ROU) / Rares ISPAS (ROU) 6-0 1-6 [10-8] George BOTEZAN (ROU) / Mihnea Lorin Stefan TURCU (ROU)
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 7-5 3-6 [10-5] Robert COMAN (ROU) / Dragos Cristian MIRTEA (ROU)

Quarterfinal

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 6-4 6-0 Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 6-1 6-1 Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU)
Patrick CIORCILA (ROU) [6] 7-6(6) 6-2 Patrick GRIGORIU (ROU)
Maxime CHAZAL (FRA) [3] 1-6 6-1 6-0 Christoffer SOLBERG (SWE)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 7-5 3-6 6-0 Ciprian Alexandru PORUMB (ROU)
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 6-3 6-3 Robert COMAN (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4] 3-6 6-1 6-1 Marcin GAWRON (POL)
Darius Florin BRAGUSI (ROU) 7-6(1) 6-1 Dominik SUC (CZE)
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-3 7-6(3) Lukas MUGEVICIUS (LTU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1] 6-4 6-0 Dragos Constantin IGNAT (ROU) / Teodor Nicolae MARIN (ROU)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 6-4 7-6(10) Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Oriol ROCA BATALLA (ESP) [3]
Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA) 6-4 0-6 [10-4] Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU)
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-3 6-0 Matei Adrian AVRAM (ROU) / Rares ISPAS (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1] 2-6 6-3 7-5 Patrick CIORCILA (ROU) [6]
Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 3-6 2-0 Retired Maxime CHAZAL (FRA) [3]
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) 6-2 6-1 Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [4]
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-1 Darius Florin BRAGUSI (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU) 6-0 6-1 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Marcin GAWRON (POL) [1]
Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-2 Ilie BABINCIUC (MDA) / Andrei CIUMAC (MDA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

DOUBLES

Final

Jan KUNCIK (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-1 Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Teodor LEAHU (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Romania F4 [16 June/Cluj Napoca/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Marco BORTOLOTTI (ITA) [5] 6-3 2-6 7-6(2) Oriol ROCA BATALLA (ESP) [1]
Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-0 6-4 Dragos Cristian MIRTEA (ROU)

Final

Mathias BOURGUE (FRA) [2] 6-2 6-1 Marco BORTOLOTTI (ITA) [5]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top