Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Bucharest
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Juan Carlos SAEZ (CHI) 257 1
2 Marc GINER (ESP) 299 1
3 Kamil MAJCHRZAK (POL) 351 1
4 Maxim DUBARENCO (BLR) 364 1
5 Aleksandar LAZOV (BUL) 383 1
6 Kirill DMITRIEV (RUS) 434 3
7 Michael LINZER (AUT) 450 1
8 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 457 1
9 Victor CRIVOI (ROU) 459 1
10 Vasile ANTONESCU (ROU) 471 1
11 Dragos DIMA (ROU) 517 1
12 Claudio FORTUNA (ITA) 530 2
13 Lukas MUGEVICIUS (LTU) 580 1
14 Viktor GALOVIC (CRO) 595 2
15 Dmitry POPKO (KAZ) 599 2
16 Alexey VATUTIN (RUS) 663 1
17 Ugo NASTASI (LUX) 720 2
18 Ilija VUCIC (SRB) 721 4

Qualifying

1 Luca PANCALDI (ITA) 735 5
2 Filippo LEONARDI (ITA) 738 3
3 Carlos GOMEZ-HERRERA (ESP) 787 1
4 Richard WAITE (GER) 815 P 1
5 Peter GOLDSTEINER (AUT) 836 1
6 Luca George TATOMIR (ROU) 963 1
7 Matthew SHORT (GBR) 972 1
8 Vlad Victor CORNEA (ROU) 974 1
9 Andrei COCIASU (ROU) 993 1
10 Andrei Stefan APOSTOL (ROU) 1039 1
11 Bogdan BOBROV (RUS) 1115= 1
12 Mircea-Alexandru JECAN (ROU) 1138 1
13 Dragos Constantin IGNAT (ROU) 1155= 1
14 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) 1226= 1
15 Cristian Florentin VOINEA (ROU) 1271 1
16 Tudor Cristian SULEA (ROU) 1388= 1
17 Jan POSKOCIL (AUT) 1584= 1
18 Nicolae FRUNZA (ROU) 1584= 1
19 Bogdan BORZA (ROU) 1634= 1
20 Alexandru GRIGORITA (ROU) 1733= 1
21 Dennis BLOEMKE (GER) 1841= 1
22 Andrei PATRUI (ROU) 2141= 1
23 Andrei CRAPCENCO (ROU) 2141= 1
24 Maximiliano COLORADO (USA) 2156= 2
25 Berk ILIESCU (TUR) 2180 1
26 Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 29 1
27 Radu Matei LUPU (ROU) 35 1
28 Vlad PROTOPOPESCU (ROU) 38 1
29 Razvan BOBLEAGA (ROU) 42 1
30 Vladimir FILIP (ROU) 43 1
31 Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) 46 1
32 George RADU (ROU) 213 (DEN) 1
33 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 47 1
34 Kiril ZAHARIEV (BUL) 89 3
35 Vlad ANGHEL (ROU) 51 1
36 Radu Andrei STELIAN (ROU) 53 1
37 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU) 63 1
38 David CRISOVAN (USA) 359 1
39 Justyn LEVIN (AUS) 140 1
40 Florin-Silviu BARBU (ROU) 64 1
41 Valentin VANTA (ROU) 67 1
42 Toni STANCA (ROU) 72 1
43 Cosmin ONTICA (ROU) 73 1
44 Mihnea BARA (ROU) 74 1
45 Mihai Laurentiu BALASA (ROU) 80 1
46 Rares Florin MERCEAN (ROU) 84 1
47 Vlad Cristian MOCANU (ROU) 96 1
48 Alexandru Mihai MARU (ROU) 100 1
49 Dan DUMITRASCU (ROU) 101 1
50 Tudor GHENEA (ROU) 107 1
51 Cristian PROTOPOPESCU (ROU) 109 1
52 Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU) 118 1
53 Vlad Corneliu POP (ROU) 128 1
54 Septimiu FRATILA (ROU) 129 1
55 Alin Gerogian TANASE (ROU) 140 1
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Luca George TATOMIR (ROU) [1] BYE
Vlad-Alex MARINESCU (ROU) 6-4 6-1 Mihai Laurentiu BALASA (ROU)
Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) 6-3 4-6 6-2 Toni STANCA (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 2-6 6-4 Vlad PROTOPOPESCU (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] BYE
Razvan BOBLEAGA (ROU) 6-1 6-0 Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA (ROU)
Florin-Silviu BARBU (ROU) 6-0 6-7(6) 7-5 Thomas-Cristian HODEL (GER)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-4 6-0 Christopher-Robin HOEK (GER)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Alexandru Mihai MARU (ROU)
Nikki ROENN (GBR) 6-0 6-0 Cristian NECULAIU (ROU)
Ilie BABINCIUC (MDA) 6-2 6-1 Alexandru Cristian BODNARIUK (ROU)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 7-5 6-1 Alexandru GRIGORITA (ROU) [9]
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-0 6-2 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU)
Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU) 6-2 7-6(4) Cosmin Alexandru ANDREI (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-2 6-1 Mario CALMIC (MDA)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-3 6-3 Ioan FARCAS (ROU)
Bogdan BOBROV (RUS) [5] Walkover Vladimir FILIP (ROU)
Mirel Catalin SANDU (ROU) 6-0 6-4 Ioan Gheorghe Pavel ILIESCU (ROU)
Alexandru Ionel STROE (ROU) 3-6 6-1 6-1 Tudor GHENEA (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-1 6-0 Kiril ZAHARIEV (BUL)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-0 6-2 Septimiu FRATILA (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 7-6(4) 6-1 Andrei MIHAI (ROU)
William Emanuel BIRAU (ROU) 6-0 7-5 Vlad Cristian MOCANU (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 Vlad ANGHEL (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 6-0 6-1 Alexandros KANARIS (GRE)
Vlad Corneliu POP (ROU) 6-1 6-1 Daniel Marian VASILE (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 6-1 6-1 George RADU (ROU)
Andrei CRAPCENCO (ROU) [12] 6-1 6-4 David CRISOVAN (USA)
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-1 6-4 Valentin VANTA (ROU)
Madalin IVAN (ROU) 7-5 5-7 6-2 Alin Gerogian TANASE (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 6-0 6-0 Mihai GUSA (ROU)
Eugen DURNESCU (ROU) 6-4 6-3 Berk ILIESCU (TUR) [14]

Round 2

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 7-6(4) 6-3 Vlad-Alex MARINESCU (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 1-6 6-1 Mihaita Daniel DAMIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-7(5) 6-2 Razvan BOBLEAGA (ROU)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-3 6-1 Florin-Silviu BARBU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Nikki ROENN (GBR)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 6-3 2-6 6-0 Ilie BABINCIUC (MDA)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-2 6-3 Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 7-5 3-6 6-3 Patrick GRIGORIU (ROU) [11]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-2 6-2 Mirel Catalin SANDU (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-0 6-1 Alexandru Ionel STROE (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-2 6-4 Sergiu Ioan BUCUR (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 William Emanuel BIRAU (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 3-6 6-2 6-1 Vlad Corneliu POP (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 7-5 4-2 Retired Andrei CRAPCENCO (ROU) [12]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-2 6-3 Madalin IVAN (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 5-7 6-1 6-1 Eugen DURNESCU (ROU)

Round 3

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 6-3 6-2 Radu Andrei STELIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-2 Alexandru JOITOIU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-2 6-3 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-0 4-6 7-6(3) Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-4 7-6(1) Andrei PATRUI (ROU) [13]
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 7-6(5) 6-3 Dennis BLOEMKE (GER) [10]
Cosmin ONTICA (ROU) 6-4 7-5 Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-4 6-0 Mihnea BARA (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] 7-5 6-0 Richard WAITE (GER)
Vasile ANTONESCU (ROU) 6-3 6-2 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU)
Dmitry POPKO (KAZ) 6-2 6-3 Ugo NASTASI (LUX)
Michael LINZER (AUT) [7] 6-3 6-2 Nicolae FRUNZA (ROU)
Maxim DUBARENCO (BLR) [4] 7-6(6) 6-2 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Claudio FORTUNA (ITA) 6-2 7-5 Andrei COCIASU (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 3-6 7-6(5) 7-5 Bogdan BORZA (ROU)
Aleksandar LAZOV (BUL) [5] 6-3 7-6(4) Dennis BLOEMKE (GER)
Victor CRIVOI (ROU) 3-6 6-3 6-4 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [8]
Bogdan BOBROV (RUS) 5-7 6-4 6-2 Tudor Cristian SULEA (ROU)
Dragos DIMA (ROU) 7-5 2-1 Retired Alexandru-Daniel CARPEN (ROU)
Kamil MAJCHRZAK (POL) [3] 6-4 6-4 Filippo LEONARDI (ITA)
Ilija VUCIC (SRB) 6-3 3-6 6-3 Kirill DMITRIEV (RUS) [6]
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-4 5-7 7-6(3) Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU)
Luca George TATOMIR (ROU) 6-2 6-2 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Marc GINER (ESP) [2] 6-3 6-7(4) 7-5 Alexey VATUTIN (RUS)

2nd Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] 6-0 6-4 Vasile ANTONESCU (ROU)
Dmitry POPKO (KAZ) 4-6 6-0 6-3 Michael LINZER (AUT) [7]
Claudio FORTUNA (ITA) 6-4 6-7(5) 7-6(1) Maxim DUBARENCO (BLR) [4]
Aleksandar LAZOV (BUL) [5] 6-3 6-0 Cosmin ONTICA (ROU)
Victor CRIVOI (ROU) 6-3 6-3 Bogdan BOBROV (RUS)
Dragos DIMA (ROU) 6-1 6-3 Kamil MAJCHRZAK (POL) [3]
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-1 6-4 Ilija VUCIC (SRB)
Luca George TATOMIR (ROU) 6-4 6-1 Marc GINER (ESP) [2]

Quarterfinal

Dmitry POPKO (KAZ) 3-6 6-2 6-2 Juan Carlos SAEZ (CHI) [1]
Claudio FORTUNA (ITA) 6-3 6-2 Aleksandar LAZOV (BUL) [5]
Victor CRIVOI (ROU) 6-3 6-4 Dragos DIMA (ROU)
Luca George TATOMIR (ROU) Walkover Teodor-Dacian CRACIUN (ROU)

Semifinal

Dmitry POPKO (KAZ) 6-4 6-0 Claudio FORTUNA (ITA)
Victor CRIVOI (ROU) 4-6 6-3 6-2 Luca George TATOMIR (ROU)

Final

Dmitry POPKO (KAZ) 6-4 7-6(1) Victor CRIVOI (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

DOUBLES

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU) / Nikki ROENN (GBR)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-1 6-3 William Emanuel BIRAU (ROU) / Septimiu FRATILA (ROU)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 6-4 6-7(3) [10-7] Bogdan BOBROV (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-0 6-1 Cosmin Alexandru ANDREI (ROU) / Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU) 6-4 7-6(6) Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) / Toni STANCA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 7-6(6) Aleksandar LAZOV (BUL) / Dmitry POPKO (KAZ) [3]
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-2 6-3 Dragos DIMA (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 6-1 6-4 Cristian PROTOPOPESCU (ROU) / Vlad PROTOPOPESCU (ROU)

Quarterfinal

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 3-6 6-1 [10-4] Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1]
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 1-6 6-2 [10-5] Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 6-2 6-3 Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 3-6 6-4 [10-6] Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU)

Semifinal

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-4 6-4 Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4]
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 6-4 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2]

Final

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 7-6(4) 7-5 Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

Round 1

Luca George TATOMIR (ROU) [1] BYE
Vlad-Alex MARINESCU (ROU) 6-4 6-1 Mihai Laurentiu BALASA (ROU)
Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) 6-3 4-6 6-2 Toni STANCA (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 2-6 6-4 Vlad PROTOPOPESCU (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] BYE
Razvan BOBLEAGA (ROU) 6-1 6-0 Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA (ROU)
Florin-Silviu BARBU (ROU) 6-0 6-7(6) 7-5 Thomas-Cristian HODEL (GER)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-4 6-0 Christopher-Robin HOEK (GER)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Alexandru Mihai MARU (ROU)
Nikki ROENN (GBR) 6-0 6-0 Cristian NECULAIU (ROU)
Ilie BABINCIUC (MDA) 6-2 6-1 Alexandru Cristian BODNARIUK (ROU)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 7-5 6-1 Alexandru GRIGORITA (ROU) [9]
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-0 6-2 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU)
Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU) 6-2 7-6(4) Cosmin Alexandru ANDREI (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-2 6-1 Mario CALMIC (MDA)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-3 6-3 Ioan FARCAS (ROU)
Bogdan BOBROV (RUS) [5] Walkover Vladimir FILIP (ROU)
Mirel Catalin SANDU (ROU) 6-0 6-4 Ioan Gheorghe Pavel ILIESCU (ROU)
Alexandru Ionel STROE (ROU) 3-6 6-1 6-1 Tudor GHENEA (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-1 6-0 Kiril ZAHARIEV (BUL)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-0 6-2 Septimiu FRATILA (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 7-6(4) 6-1 Andrei MIHAI (ROU)
William Emanuel BIRAU (ROU) 6-0 7-5 Vlad Cristian MOCANU (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 Vlad ANGHEL (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 6-0 6-1 Alexandros KANARIS (GRE)
Vlad Corneliu POP (ROU) 6-1 6-1 Daniel Marian VASILE (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 6-1 6-1 George RADU (ROU)
Andrei CRAPCENCO (ROU) [12] 6-1 6-4 David CRISOVAN (USA)
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-1 6-4 Valentin VANTA (ROU)
Madalin IVAN (ROU) 7-5 5-7 6-2 Alin Gerogian TANASE (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 6-0 6-0 Mihai GUSA (ROU)
Eugen DURNESCU (ROU) 6-4 6-3 Berk ILIESCU (TUR) [14]

Round 2

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 7-6(4) 6-3 Vlad-Alex MARINESCU (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 1-6 6-1 Mihaita Daniel DAMIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-7(5) 6-2 Razvan BOBLEAGA (ROU)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-3 6-1 Florin-Silviu BARBU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Nikki ROENN (GBR)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 6-3 2-6 6-0 Ilie BABINCIUC (MDA)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-2 6-3 Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 7-5 3-6 6-3 Patrick GRIGORIU (ROU) [11]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-2 6-2 Mirel Catalin SANDU (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-0 6-1 Alexandru Ionel STROE (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-2 6-4 Sergiu Ioan BUCUR (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 William Emanuel BIRAU (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 3-6 6-2 6-1 Vlad Corneliu POP (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 7-5 4-2 Retired Andrei CRAPCENCO (ROU) [12]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-2 6-3 Madalin IVAN (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 5-7 6-1 6-1 Eugen DURNESCU (ROU)

Round 3

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 6-3 6-2 Radu Andrei STELIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-2 Alexandru JOITOIU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-2 6-3 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-0 4-6 7-6(3) Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-4 7-6(1) Andrei PATRUI (ROU) [13]
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 7-6(5) 6-3 Dennis BLOEMKE (GER) [10]
Cosmin ONTICA (ROU) 6-4 7-5 Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-4 6-0 Mihnea BARA (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

DOUBLES

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU) / Nikki ROENN (GBR)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 6-4 6-7(3) [10-7] Bogdan BOBROV (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-0 6-1 Cosmin Alexandru ANDREI (ROU) / Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU) 6-4 7-6(6) Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) / Toni STANCA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 7-6(6) Aleksandar LAZOV (BUL) / Dmitry POPKO (KAZ) [3]
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-2 6-3 Dragos DIMA (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 6-1 6-4 Cristian PROTOPOPESCU (ROU) / Vlad PROTOPOPESCU (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] 7-5 6-0 Richard WAITE (GER)
Vasile ANTONESCU (ROU) 6-3 6-2 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU)
Dmitry POPKO (KAZ) 6-2 6-3 Ugo NASTASI (LUX)
Michael LINZER (AUT) [7] 6-3 6-2 Nicolae FRUNZA (ROU)
Maxim DUBARENCO (BLR) [4] 7-6(6) 6-2 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Claudio FORTUNA (ITA) 6-2 7-5 Andrei COCIASU (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 3-6 7-6(5) 7-5 Bogdan BORZA (ROU)
Aleksandar LAZOV (BUL) [5] 6-3 7-6(4) Dennis BLOEMKE (GER)
Victor CRIVOI (ROU) 3-6 6-3 6-4 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [8]
Bogdan BOBROV (RUS) 5-7 6-4 6-2 Tudor Cristian SULEA (ROU)
Dragos DIMA (ROU) 7-5 2-1 Retired Alexandru-Daniel CARPEN (ROU)
Kamil MAJCHRZAK (POL) [3] 6-4 6-4 Filippo LEONARDI (ITA)
Ilija VUCIC (SRB) 6-3 3-6 6-3 Kirill DMITRIEV (RUS) [6]
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-4 5-7 7-6(3) Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU)
Luca George TATOMIR (ROU) 6-2 6-2 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Marc GINER (ESP) [2] 6-3 6-7(4) 7-5 Alexey VATUTIN (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

DOUBLES

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU) / Nikki ROENN (GBR)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-1 6-3 William Emanuel BIRAU (ROU) / Septimiu FRATILA (ROU)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 6-4 6-7(3) [10-7] Bogdan BOBROV (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-0 6-1 Cosmin Alexandru ANDREI (ROU) / Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU) 6-4 7-6(6) Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) / Toni STANCA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 7-6(6) Aleksandar LAZOV (BUL) / Dmitry POPKO (KAZ) [3]
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-2 6-3 Dragos DIMA (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 6-1 6-4 Cristian PROTOPOPESCU (ROU) / Vlad PROTOPOPESCU (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #10
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] 7-5 6-0 Richard WAITE (GER)
Vasile ANTONESCU (ROU) 6-3 6-2 Bogdan Ionut APOSTOL (ROU)
Dmitry POPKO (KAZ) 6-2 6-3 Ugo NASTASI (LUX)
Michael LINZER (AUT) [7] 6-3 6-2 Nicolae FRUNZA (ROU)
Maxim DUBARENCO (BLR) [4] 7-6(6) 6-2 Vlad Victor CORNEA (ROU)
Claudio FORTUNA (ITA) 6-2 7-5 Andrei COCIASU (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 3-6 7-6(5) 7-5 Bogdan BORZA (ROU)
Aleksandar LAZOV (BUL) [5] 6-3 7-6(4) Dennis BLOEMKE (GER)
Victor CRIVOI (ROU) 3-6 6-3 6-4 Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) [8]
Bogdan BOBROV (RUS) 5-7 6-4 6-2 Tudor Cristian SULEA (ROU)
Dragos DIMA (ROU) 7-5 2-1 Retired Alexandru-Daniel CARPEN (ROU)
Kamil MAJCHRZAK (POL) [3] 6-4 6-4 Filippo LEONARDI (ITA)
Ilija VUCIC (SRB) 6-3 3-6 6-3 Kirill DMITRIEV (RUS) [6]
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-4 5-7 7-6(3) Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU)
Luca George TATOMIR (ROU) 6-2 6-2 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Marc GINER (ESP) [2] 6-3 6-7(4) 7-5 Alexey VATUTIN (RUS)

2nd Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) [1] 6-0 6-4 Vasile ANTONESCU (ROU)
Dmitry POPKO (KAZ) 4-6 6-0 6-3 Michael LINZER (AUT) [7]
Claudio FORTUNA (ITA) 6-4 6-7(5) 7-6(1) Maxim DUBARENCO (BLR) [4]
Aleksandar LAZOV (BUL) [5] 6-3 6-0 Cosmin ONTICA (ROU)
Victor CRIVOI (ROU) 6-3 6-3 Bogdan BOBROV (RUS)
Dragos DIMA (ROU) 6-1 6-3 Kamil MAJCHRZAK (POL) [3]
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) 6-1 6-4 Ilija VUCIC (SRB)
Luca George TATOMIR (ROU) 6-4 6-1 Marc GINER (ESP) [2]

Quarterfinal

Dmitry POPKO (KAZ) 3-6 6-2 6-2 Juan Carlos SAEZ (CHI) [1]
Claudio FORTUNA (ITA) 6-3 6-2 Aleksandar LAZOV (BUL) [5]
Victor CRIVOI (ROU) 6-3 6-4 Dragos DIMA (ROU)
Luca George TATOMIR (ROU) Walkover Teodor-Dacian CRACIUN (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #11
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

DOUBLES

1st Round

Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1] 6-1 6-1 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU) / Nikki ROENN (GBR)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-1 6-3 William Emanuel BIRAU (ROU) / Septimiu FRATILA (ROU)
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 6-4 6-7(3) [10-7] Bogdan BOBROV (RUS) / Alexey VATUTIN (RUS)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU) 6-0 6-1 Cosmin Alexandru ANDREI (ROU) / Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU) 6-4 7-6(6) Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) / Toni STANCA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 7-6(6) Aleksandar LAZOV (BUL) / Dmitry POPKO (KAZ) [3]
Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU) 6-2 6-3 Dragos DIMA (ROU) / Patrick GRIGORIU (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 6-1 6-4 Cristian PROTOPOPESCU (ROU) / Vlad PROTOPOPESCU (ROU)

Quarterfinal

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 3-6 6-1 [10-4] Juan Carlos SAEZ (CHI) / Ilija VUCIC (SRB) [1]
Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4] 1-6 6-2 [10-5] Andrei Stefan APOSTOL (ROU) / Nicolae FRUNZA (ROU)
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 6-2 6-3 Sergiu Ioan BUCUR (ROU) / Andrei PATRUI (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2] 3-6 6-4 [10-6] Vlad Victor CORNEA (ROU) / Tudor Cristian SULEA (ROU)

Semifinal

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 6-4 6-4 Lukas MUGEVICIUS (LTU) / Luca George TATOMIR (ROU) [4]
Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER) 7-5 6-4 Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) / Maxim DUBARENCO (BLR) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #12
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

Qualy

Round 1

Luca George TATOMIR (ROU) [1] BYE
Vlad-Alex MARINESCU (ROU) 6-4 6-1 Mihai Laurentiu BALASA (ROU)
Mihaita Daniel DAMIAN (ROU) 6-3 4-6 6-2 Toni STANCA (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 2-6 6-4 Vlad PROTOPOPESCU (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] BYE
Razvan BOBLEAGA (ROU) 6-1 6-0 Radu Dimitrie HRISTACHE ZGONDEA (ROU)
Florin-Silviu BARBU (ROU) 6-0 6-7(6) 7-5 Thomas-Cristian HODEL (GER)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-4 6-0 Christopher-Robin HOEK (GER)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Alexandru Mihai MARU (ROU)
Nikki ROENN (GBR) 6-0 6-0 Cristian NECULAIU (ROU)
Ilie BABINCIUC (MDA) 6-2 6-1 Alexandru Cristian BODNARIUK (ROU)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 7-5 6-1 Alexandru GRIGORITA (ROU) [9]
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-0 6-2 Nicolae-Razvan LUPSESCU (ROU)
Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU) 6-2 7-6(4) Cosmin Alexandru ANDREI (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-2 6-1 Mario CALMIC (MDA)
Patrick GRIGORIU (ROU) [11] 6-3 6-3 Ioan FARCAS (ROU)
Bogdan BOBROV (RUS) [5] Walkover Vladimir FILIP (ROU)
Mirel Catalin SANDU (ROU) 6-0 6-4 Ioan Gheorghe Pavel ILIESCU (ROU)
Alexandru Ionel STROE (ROU) 3-6 6-1 6-1 Tudor GHENEA (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-1 6-0 Kiril ZAHARIEV (BUL)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-0 6-2 Septimiu FRATILA (ROU)
Sergiu Ioan BUCUR (ROU) 7-6(4) 6-1 Andrei MIHAI (ROU)
William Emanuel BIRAU (ROU) 6-0 7-5 Vlad Cristian MOCANU (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 Vlad ANGHEL (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 6-0 6-1 Alexandros KANARIS (GRE)
Vlad Corneliu POP (ROU) 6-1 6-1 Daniel Marian VASILE (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 6-1 6-1 George RADU (ROU)
Andrei CRAPCENCO (ROU) [12] 6-1 6-4 David CRISOVAN (USA)
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-1 6-4 Valentin VANTA (ROU)
Madalin IVAN (ROU) 7-5 5-7 6-2 Alin Gerogian TANASE (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 6-0 6-0 Mihai GUSA (ROU)
Eugen DURNESCU (ROU) 6-4 6-3 Berk ILIESCU (TUR) [14]

Round 2

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 7-6(4) 6-3 Vlad-Alex MARINESCU (ROU)
Radu Andrei STELIAN (ROU) 6-4 1-6 6-1 Mihaita Daniel DAMIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-7(5) 6-2 Razvan BOBLEAGA (ROU)
Alexandru JOITOIU (ROU) 6-3 6-1 Florin-Silviu BARBU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-0 6-1 Nikki ROENN (GBR)
Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU) 6-3 2-6 6-0 Ilie BABINCIUC (MDA)
Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4] 6-2 6-3 Radu Bogdan Gabriel IVAN (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 7-5 3-6 6-3 Patrick GRIGORIU (ROU) [11]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-2 6-2 Mirel Catalin SANDU (ROU)
Andrei PATRUI (ROU) [13] 6-0 6-1 Alexandru Ionel STROE (ROU)
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 6-2 6-4 Sergiu Ioan BUCUR (ROU)
Dennis BLOEMKE (GER) [10] 6-0 6-0 William Emanuel BIRAU (ROU)
Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7] 3-6 6-2 6-1 Vlad Corneliu POP (ROU)
Cosmin ONTICA (ROU) 7-5 4-2 Retired Andrei CRAPCENCO (ROU) [12]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-2 6-3 Madalin IVAN (ROU)
Mihnea BARA (ROU) 5-7 6-1 6-1 Eugen DURNESCU (ROU)

Round 3

Luca George TATOMIR (ROU) [1] 6-3 6-2 Radu Andrei STELIAN (ROU)
Vlad Victor CORNEA (ROU) [2] 6-1 6-2 Alexandru JOITOIU (ROU)
Teodor-Dacian CRACIUN (ROU) [3] 6-2 6-3 Vlad Nicolae CATALINOIU (ROU)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-0 4-6 7-6(3) Andrei Stefan APOSTOL (ROU) [4]
Bogdan BOBROV (RUS) [5] 6-4 7-6(1) Andrei PATRUI (ROU) [13]
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) [6] 7-6(5) 6-3 Dennis BLOEMKE (GER) [10]
Cosmin ONTICA (ROU) 6-4 7-5 Cristian Florentin VOINEA (ROU) [7]
Bogdan Ionut APOSTOL (ROU) [8] 6-4 6-0 Mihnea BARA (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #13
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Dmitry POPKO (KAZ) 6-4 6-0 Claudio FORTUNA (ITA)
Victor CRIVOI (ROU) 4-6 6-3 6-2 Luca George TATOMIR (ROU)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #14
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

DOUBLES

Final

Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) / Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) 7-6(4) 7-5 Kirill DMITRIEV (RUS) / Richard WAITE (GER)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #15
Re: Romania F3 [18 May/Bucharest/Clay]

MAIN DRAW

Final

Dmitry POPKO (KAZ) 6-4 7-6(1) Victor CRIVOI (ROU)
 
1 - 15 of 15 Posts
Top