Mens Tennis Forums banner

1 - 18 of 18 Posts

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #1
Romania F2
Location: Bucharest, Romania
Type: $10K
Surface: clay (outdoor) red clay



Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017473

Entry List:
1 MORARU, Gabriel ROU 418 1
2 FERRER-VICTORIA, Cesar ESP 425 1
3 MLENDEA, Andrei ROU 488 1
4 APOSTU-EFREMOV, Artemon ROU 553 1
5 SABAU, Razvan ROU 579 1
6 LUNCANU, Petru-Alexandru ROU 587 1
7 GAVRILA, Adrian-Vasile ROU 658 1
8 KROTIOUK, Sergei RUS 737 1
9 COPIL, Marius ROU 749 1
10 PLOTNIY, Andrei RUS 801 4
11 DEMEKHINE, Sergei RUS 807 1
12 KATLIAROU, Pavel BLR 838 2
13 ANAGNASTOPOL, Victor-Mugurel ROU 879 1
14 MIRON, Marcel-Ioan ROU 941 1
15 PAVAL, Costin ROU 972 1
16 PIRO, Stephane FRA 977 1
17 KUTAC, Roman CZE 978 4
18 GIURGIU, Ilie-Aurelian ROU 985= 1


Alternates
19 ERLIC, Laurentiu-Antoniu ROU 989 1
20 TUPY, Mario AUT 1008 5
21 PUSCASU, Paul-Mihai ROU 1012 1
22 MARTIN, Andrej SVK 1015= 4
23 ALBOT, Radu MDA 1033 1
24 GOLUBOVIC, Zoran SLO 1048= 3
25 MARCON, Riccardo ITA 1048= 5
26 SATTANINO, Marco ITA 1058 2
27 LAZAR, Alexandru-Raul ROU 1066= 1
28 HAENLE, Pirmin GER 1066= 3
29 LIVRAGHI, Mattia ITA 1069 3
30 FAVA, Andrea ITA 1071 5
31 ALEKSEENKO, Vadim UKR 1098= 2
32 KATIC, Dejan SRB 1105= 5
33 BELLA, Marco ITA 1117= 6
34 KONORTOFF, Patricio ARG 1117= 5
35 CARPEN, Alexandru-Daniel ROU 1125 1
36 SIMONI, Marco ITA 1126= 2
37 DE RIJKE, Remko NED 1128 4
38 SIKORA, Adrian SVK 1131= 5
39 POSPISIL, Vasek CAN 1154= 4
40 GRAMMARE, Nicolas FRA 1170= 4
41 RUMENOV PAYAKOV, Georgi ESP 1179= 2
42 CUELLAR-GONZALEZ, Mario ESP 1183= 1
43 FALGHERI, Andrea ITA 1188= 2
44 BELYAEV, Ilya RUS 1199= 1
45 VUKOVIC, Ivan CRO 1199= 5
46 RENAVAND, Nicolas FRA 1204= 1
47 NYLEN, David SWE 1211= 2
48 MEIJER, Michel NED 1213= 1
49 MIRTEA, Dragos Cristian ROU 1221= 1
50 OOSTDAM, Roel NED 1292= 3
51 LESSIAK, Christoph AUT 1302 6
52 ALEKSEENKO, Gleb UKR 1316= 2
53 CARRESE, Valerio ITA 1328= 5
54 ROMERO-TORRES, Amador ESP 1341= 4
55 BONDAZ, Laurent ITA 1343 4
56 ROVETTA, Luca ITA 1345 2
57 DE FAYS, Frederic BEL 1384= 3
58 BONAMI, Maxime FRA 1404= 2
59 DANIELL, Marcus NZL 1404= 4
60 PENADES-SANZ, Santiago ESP 1423= 1
61 INZERILLO, Jerome FRA 1423= 5
62 VALENTI, Stefano ITA 1423= 4
63 LOPEZ VICO, Juan ESP 1485= 4
64 STEINHERR, Mike GER 1485= 4
65 MUSAT, Alexandru-Raul ROU 1572= 1
66 RUFIN, Guillaume FRA 1662= 4
67 MILLMAN, John AUS 1662= 1
68 STRUNNIKOV, Artem RUS 1662= 6
69 RIZZO, Claudio ITA 1717= 2
70 JURIC, Josip CRO 1764= 2
71 ALOISI, Andrea ITA 1813= 2
72 PALACIOS-SIEGENTHALE, Marcelo ESP 1822= 2
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay]

Qualifying Draw

1st Round

Paul-Mihai PUSCASU (ROU) (1) BYE
Mihai CIULEA (ROU) defeated Alexandru POENARU (ROU) 6-3 2-0 Retired
Vasile-Alexandru GHILEA (ROU) defeated Damian RADULESCU (ROU) 6-1 4-6 6-4
Eduard-Stefan PITIAN (ROU) defeated Victor-Tiberiu BENEA (ROU) 6-3 6-4
Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) (2) BYE
Nils LANGER (GER) defeated Adrian VODISLAV (ROU) 6-3 7-5
Catalin MIRESCU (ROU) defeated Septimiu FRATILA (ROU) 6-0 6-3
Vlad STEFAN (ROU) defeated Dragos-Robert NITA (ROU) 6-1 6-2
Ilya BELYAEV (RUS) (3) BYE
Eldar-Sebastian ROSIANU (ROU) defeated Jensen ADONI (USA) 6-0 6-0
Vlad CIRLA (ROU) defeated Tudorel SANDU (ROU) 6-3 6-1
Roman TUDOREANU (MDA) defeated Alexandru Daniel MAGERUSAN (ROU) 6-1 6-1
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) (4) BYE
Stefan ROATES (ROU) defeated Paul Alexandru ANDREI (ROU) 6-2 6-0
Marius-Adrian CIRSTEA (ROU) defeated Catalin-Petre NEDELESCU (ROU) 6-4 7-5
Florin NEDELCU (ROU) defeated Cosmin GEORGESCU (ROU) 6-3 6-3
Andrei George DARABAN (ROU) (5) defeated Razvan LAZARENCO (ITA) 6-2 4-6 6-2
Dragos-Ioan GHIOC (ROU) defeated Gabriel IONASCU (ROU) 6-3 6-3
Madalin IVAN (ROU) defeated Lucian BUDESCU (ROU) 6-4 4-0 Retired
Felix GRABS (GER) defeated Octavian DINUTA (ROU) 6-1 6-0
Thomas-Cristian HODEL (ROU) (6) defeated Ion DOIBANI (ROU) 6-1 6-1
Vlad PROTOPOPESCU (ROU) defeated George MILCU (ROU) 6-1 6-0
Andre STRAKA (GER) defeated Anibal ARANDA (PAR) 7-5 3-6 6-2
Alexandru-Raul MUSAT (ROU) (10) defeated Laurentiu BASARAB (ROU) 6-3 6-3
Anil YUKSEL (NED) (7) defeated Vlad-Cristian SMIGHELSCHI (ROU) 6-4 6-2
Vasile ANTONESCU (ROU) defeated Alexandru-Cristian DEDU (ROU) 6-4 7-6(2)
Adnan AL MAHMOUD (ROU) defeated Cristian-Alexandru CEPARU (ROU) 6-1 6-1
Andrei DUMITRASCU (ROU) defeated Bogdan BUNECI (ROU) (9) 6-2 6-1
Constantin-Cristian TANASE (ROU) defeated Adrian BELEI (ROU) (8) 6-4 6-3
Cosmin-Cristian ANDREESCU (ROU) defeated Vladimir EGOROV (RUS) 6-2 6-4
Dan VASILESCU (ROU) defeated Nicolae-Daniel DUMITRIU (ROU) Default
Valentin PALAS (ROU) (11) defeated Alexandru OICHEA (ROU) 1-6 6-3 7-5

2nd Round

Paul-Mihai PUSCASU (ROU) (1) defeated Mihai CIULEA (ROU) 6-4 6-2
Vasile-Alexandru GHILEA (ROU) defeated Eduard-Stefan PITIAN (ROU) 7-6(1) 7-6(2)
Nils LANGER (GER) defeated Alexandru-Daniel CARPEN (ROU) (2) 6-4 6-0
Catalin MIRESCU (ROU) defeated Vlad STEFAN (ROU) 7-6(3) 6-3
Ilya BELYAEV (RUS) (3) defeated Eldar-Sebastian ROSIANU (ROU) 6-3 6-2
Roman TUDOREANU (MDA) defeated Vlad CIRLA (ROU) 3-6 6-3 6-4
Dragos Cristian MIRTEA (ROU) (4) defeated Stefan ROATES (ROU) 6-3 6-2
Florin NEDELCU (ROU) defeated Marius-Adrian CIRSTEA (ROU) 6-3 7-6(2)
Andrei George DARABAN (ROU) (5) defeated Dragos-Ioan GHIOC (ROU) 6-2 7-6(6)
Felix GRABS (GER) defeated Madalin IVAN (ROU) 6-3 6-1
Thomas-Cristian HODEL (ROU) (6) defeated Vlad PROTOPOPESCU (ROU) 6-3 6-1
Andre STRAKA (GER) defeated Alexandru-Raul MUSAT (ROU) (10) 6-3 6-2
Anil YUKSEL (NED) (7) defeated Vasile ANTONESCU (ROU) 6-3 6-3
Andrei DUMITRASCU (ROU) defeated Adnan AL MAHMOUD (ROU) 6-4 6-4
Constantin-Cristian TANASE (ROU) defeated Cosmin-Cristian ANDREESCU (ROU) 3-6 6-4 6-2
Valentin PALAS (ROU) (11) defeated Dan VASILESCU (ROU) 6-1 3-6 6-4

3rd Round

Paul-Mihai PUSCASU (ROU) (1) defeated Vasile-Alexandru GHILEA (ROU) 6-1 6-1
Nils LANGER (GER) defeated Catalin MIRESCU (ROU) 6-3 6-1
Ilya BELYAEV (RUS) (3) defeated Roman TUDOREANU (MDA) 6-3 2-6 6-1
Florin NEDELCU (ROU) defeated Dragos Cristian MIRTEA (ROU) (4) 7-6(2) 6-1
Andrei George DARABAN (ROU) (5) defeated Felix GRABS (GER) 7-5 6-7(3) 6-3
Thomas-Cristian HODEL (ROU) (6) defeated Andre STRAKA (GER) 6-4 1-6 6-4
Anil YUKSEL (NED) (7) defeated Andrei DUMITRASCU (ROU) 7-5 6-3
Constantin-Cristian TANASE (ROU) defeated Valentin PALAS (ROU) (11) 6-2 2-6 6-4


http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyRound.asp?event=1100099574&tournament=1100017473

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/334/qs.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay]

Singles Main Draw

1st Round

Gabriel MORARU (ROU) (1) defeated Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) 6-1 6-2
Roman KUTAC (CZE) defeated Costin PAVAL (ROU) 7-5 6-1
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) defeated Stephane PIRO (FRA) 6-2 7-5
Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) defeated Florin NEDELCU (ROU) 6-0 4-6 6-1
Andrei PLOTNIY (RUS) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (3) 0-6 6-4 7-5
John MILLMAN (AUS) defeated Mihai PARVAN (ROU) 6-3 6-1
Constantin-Cristian TANASE (ROU) defeated Valentin PALAS (ROU) 6-2 6-3
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Laurentiu-Antoniu ERLIC (ROU) 7-5 7-5
Razvan SABAU (ROU) (5) defeated Andrei George DARABAN (ROU) 6-3 6-4
Ilya BELYAEV (RUS) defeated Thomas-Cristian HODEL (ROU) 6-2 6-1
Marius COPIL (ROU) defeated Robert COMAN (ROU) 6-3 6-4
Marcel-Ioan MIRON (ROU) defeated Artemon APOSTU-EFREMOV (ROU) (4) 6-3 6-3
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) defeated Paul-Mihai PUSCASU (ROU) 7-5 6-2
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Anil YUKSEL (NED) 6-3 6-3
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) defeated Constantin STURDZA (SUI) 6-1 6-3
Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2) defeated Nils LANGER (GER) 7-5 3-0 Retired

2nd Round

Roman KUTAC (CZE) defeated Gabriel MORARU (ROU) (1) 7-6(2) 6-7(2) 7-5
Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) defeated Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) 6-2 6-4
Andrei PLOTNIY (RUS) defeated John MILLMAN (AUS) 6-3 2-0 Retired
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Constantin-Cristian TANASE (ROU) 5-7 6-3 6-0
Razvan SABAU (ROU) (5) defeated Ilya BELYAEV (RUS) 6-1 6-2
Marcel-Ioan MIRON (ROU) defeated Marius COPIL (ROU) 7-5 1-6 7-6(5)
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) 7-6(6) 6-2
Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2) defeated Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-7(8) 6-4 6-2

Quarterfinal

Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) defeated Roman KUTAC (CZE) 6-3 6-7(3) 6-3
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Andrei PLOTNIY (RUS) 6-4 6-3
Razvan SABAU (ROU) (5) defeated Marcel-Ioan MIRON (ROU) 6-0 6-1
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2) 6-3 1-6 6-4

Semifinal

Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) 7-6(4) 6-3
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Razvan SABAU (ROU) (5) 6-4 6-3

Final

Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Sergei KROTIOUK (RUS) (8) 5-7 6-1 6-4



http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100017473

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/334/mds.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay]

Doubles Draw

1st Round

CARPEN (ROU) / PLOTNIY (RUS) defeated MIRON (ROU) / MLENDEA (ROU) (1) 4-0 Retired
COPIL (ROU) / DEMEKHINE (RUS) defeated ADONI (USA) / MIRESCU (ROU) 6-1 6-1
LAZAR (ROU) / PUSCASU (ROU) (4) defeated GATTIKER (SUI) / STURDZA (SUI) 6-0 6-0
CIRLA (ROU) / COMAN (ROU) defeated BASARAB (ROU) / LAZARENCO (ITA) 6-2 6-3
DARABAN (ROU) / GIURGIU (ROU) defeated GILNER (GER) / GRABS (GER) 6-2 6-1
BELYAEV (RUS) / KROTIOUK (RUS) (3) defeated CIULEA (ROU) / HODEL (ROU) 6-0 6-4
LANGER (GER) / MILLMAN (AUS) defeated CONSTANTIN (ROU) / PARVAN (ROU) 6-4 5-7 [10-8]
APOSTU-EFREMOV (ROU) / GAVRILA (ROU) (2) defeated GHIOC (ROU) / TUDOREANU (MDA) 6-3 7-5

Quarterfinal

COPIL (ROU) / DEMEKHINE (RUS) defeated CARPEN (ROU) / PLOTNIY (RUS) 2-6 7-5 [10-5]
CIRLA (ROU) / COMAN (ROU) defeated LAZAR (ROU) / PUSCASU (ROU) (4) 7-6(5) 6-4
DARABAN (ROU) / GIURGIU (ROU) defeated BELYAEV (RUS) / KROTIOUK (RUS) (3) 7-6(9) 2-6 [10-5]
APOSTU-EFREMOV (ROU) / GAVRILA (ROU) (2) defeated LANGER (GER) / MILLMAN (AUS) 6-4 6-3

Semifinal

CIRLA (ROU) / COMAN (ROU) defeated COPIL (ROU) / DEMEKHINE (RUS) 1-6 6-4 [10-8]
APOSTU-EFREMOV (ROU) / GAVRILA (ROU) (2) defeated DARABAN (ROU) / GIURGIU (ROU) 6-3 6-2

Final

APOSTU-EFREMOV (ROU) / GAVRILA (ROU) (2) defeated CIRLA (ROU) / COMAN (ROU) 6-4 6-3


http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyround.asp?tournament=1100017473

http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2008/334/mdd.pdf
 

·
Registered
Joined
·
55,432 Posts
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay]

and Leonte :awww:?
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #6
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay]

and Leonte :awww:?
plays in Bulgaria :)

he played in Brazil last week, Florianópolis Challenger, and his ass was kicked so badly, 6-0 6-0 to Ricardo Mello in first round (and Leonte was a direct acceptance :help: )

are you going to watch some matches, cutie? :hug:
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #9
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Qualifying Draw

Main Draw

MORARU, Gabriel (ROU) [1] vs [WC] CONSTANTIN, Alin-Mihai (ROU)
PAVAL, Costin (ROU) vs KUTAC, Roman (CZE)
PIRO, Stephane (FRA) vs GIURGIU, Ilie-Aurelian (ROU)
LUNCANU, Petru-Alexandru (ROU) [6] vs Qualifier

MLENDEA, Andrei (ROU) [3] vs PLOTNIY, Andrei (RUS)
[SE] MILLMAN, John (AUS) vs [WC] PARVAN, Mihai (ROU)
KATLIAROU, Pavel (BLR) vs Qualifier
KROTIOUK, Sergei (RUS) [8] vs ERLIC, Laurentiu-Antoniu (ROU)

SABAU, Razvan (ROU) [5] vs Qualifier
Qualifier vs Qualifier
[WC] COMAN, Robert (ROU) vs COPIL, Marius (ROU)
APOSTU-EFREMOV, Artemon (ROU) [4] vs MIRON, Marcel-Ioan (ROU)

GAVRILA, Adrian-Vasile (ROU) [7] vs Qualifier
DEMEKHINE, Sergei (RUS) vs Qualifier
[WC] STURDZA, Constantin (SUI) vs ANAGNASTOPOL, Victor-Mugurel (ROU)
FERRER-VICTORIA, Cesar (ESP) [2] vs Qualifier
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #10
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

1st Round

Gabriel MORARU (ROU) (1) defeated Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) 6-1 6-2
Roman KUTAC (CZE) defeated Costin PAVAL (ROU) 7-5 6-1
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) defeated Stephane PIRO (FRA) 6-2 7-5
Florin NEDELCU (ROU) Vs Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6)
Andrei PLOTNIY (RUS) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (3) 0-6 6-4 7-5
John MILLMAN (AUS) Vs Mihai PARVAN (ROU)
Constantin-Cristian TANASE (ROU) Vs Pavel KATLIAROU (BLR)
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Laurentiu-Antoniu ERLIC (ROU) 7-5 7-5
Razvan SABAU (ROU) (5) Vs Andrei George DARABAN (ROU)
Thomas-Cristian HODEL (ROU) Vs Ilya BELYAEV (RUS)
Marius COPIL (ROU) defeated Robert COMAN (ROU) 6-3 6-4
Marcel-Ioan MIRON (ROU) defeated Artemon APOSTU-EFREMOV (ROU) (4) 6-3 6-3
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) Vs Paul-Mihai PUSCASU (ROU)
Sergei DEMEKHINE (RUS) Vs Anil YUKSEL (NED)
Constantin STURDZA (SUI) Vs Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU)
Nils LANGER (GER) Vs Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2)
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,975 Posts
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

:yeah: Gabriel

Apostu-Efremov :help:
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #13
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

1st Round

Gabriel MORARU (ROU) (1) defeated Alin-Mihai CONSTANTIN (ROU) 6-1 6-2
Roman KUTAC (CZE) defeated Costin PAVAL (ROU) 7-5 6-1
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) defeated Stephane PIRO (FRA) 6-2 7-5
Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) defeated Florin NEDELCU (ROU) 6-0 4-6 6-1
Andrei PLOTNIY (RUS) defeated Andrei MLENDEA (ROU) (3) 0-6 6-4 7-5
John MILLMAN (AUS) defeated Mihai PARVAN (ROU) 6-3 6-1
Constantin-Cristian TANASE (ROU) defeated Valentin PALAS (ROU) 6-2 6-3
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Laurentiu-Antoniu ERLIC (ROU) 7-5 7-5
Razvan SABAU (ROU) (5) defeated Andrei George DARABAN (ROU) 6-3 6-4
Ilya BELYAEV (RUS) defeated Thomas-Cristian HODEL (ROU) 6-2 6-1
Marius COPIL (ROU) defeated Robert COMAN (ROU) 6-3 6-4
Marcel-Ioan MIRON (ROU) defeated Artemon APOSTU-EFREMOV (ROU) (4) 6-3 6-3
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) defeated Paul-Mihai PUSCASU (ROU) 7-5 6-2
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Anil YUKSEL (NED) 6-3 6-3
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) defeated Constantin STURDZA (SUI) 6-1 6-3
Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2) defeated Nils LANGER (GER) 7-5 3-0 Retired

2nd Round

Gabriel MORARU (ROU) (1) Vs Roman KUTAC (CZE)
Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) Vs Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6)
Andrei PLOTNIY (RUS) Vs John MILLMAN (AUS)
Constantin-Cristian TANASE (ROU) Vs Sergei KROTIOUK (RUS) (8)
Razvan SABAU (ROU) (5) Vs Ilya BELYAEV (RUS)
Marius COPIL (ROU) Vs Marcel-Ioan MIRON (ROU)
Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) Vs Sergei DEMEKHINE (RUS)
Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) Vs Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #16
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

2nd Round

Roman KUTAC (CZE) defeated Gabriel MORARU (ROU) (1) 7-6(2) 6-7(2) 7-5
Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) defeated Ilie-Aurelian GIURGIU (ROU) 6-2 6-4
Andrei PLOTNIY (RUS) defeated John MILLMAN (AUS) 6-3 2-0 Retired
Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Constantin-Cristian TANASE (ROU) 5-7 6-3 6-0
Razvan SABAU (ROU) (5) defeated Ilya BELYAEV (RUS) 6-1 6-2
Marcel-Ioan MIRON (ROU) defeated Marius COPIL (ROU) 7-5 1-6 7-6(5)
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Adrian-Vasile GAVRILA (ROU) (7) 7-6(6) 6-2
Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2) defeated Victor-Mugurel ANAGNASTOPOL (ROU) 6-7(8) 6-4 6-2

Quarterfinal

Roman KUTAC (CZE) Vs Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6)
Andrei PLOTNIY (RUS) Vs Sergei KROTIOUK (RUS) (8)
Razvan SABAU (ROU) (5) Vs Marcel-Ioan MIRON (ROU)
Sergei DEMEKHINE (RUS) Vs Cesar FERRER-VICTORIA (ESP) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #17
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

Kutac, Ferrer, Sabau, Luncanu :yeah:
Millman, Moraru :hug:
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #18
Re: Romania F2 [May 05 - Bucharest - Clay] Main Draw

Semifinal

Sergei KROTIOUK (RUS) (8) defeated Petru-Alexandru LUNCANU (ROU) (6) 7-6(4) 6-3
Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Razvan SABAU (ROU) (5) 6-4 6-3

Final

Sergei DEMEKHINE (RUS) defeated Sergei KROTIOUK (RUS) (8) 5-7 6-1 6-4
 
1 - 18 of 18 Posts
Top