Mens Tennis Forums banner

1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #1
1 MATSUKEVITCH, Denis RUS 489 1
2 GODLEWSKI, Robert POL 607 1
3 PANFIL, Grzegorz POL 671 1
4 DILAJ, Maciej POL 867 1
5 ZARSKI, Jedrzej POL 891= 1
6 KONIUSZ, Blazej POL 967 1
7 HERVIEUX, Cyril FRA 1042= 2
8 RIZZA, Rylan USA 1089= 1
9 CELT, Dawid POL 1089= 1
10 HAENLE, Pirmin GER 1133= 3
11 GAWRON, Marcin POL 1133= 1
12 MUSCHIOL, Nils GER 1179= 2
13 FRELICH, Petr CZE 1246= 3
14 BALAZS, Gyorgy HUN 1246= 6
15 SZYGOWSKI, Jacek GER 1246= 2
16 KOWALCZYK, Mateusz POL 1246= 1
17 SIMPSON, Matt NZL 1246= 1
18 SIMONI, Marco ITA 1246= 5
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #2
Poland F5 qualifying
August 6-12, 2007

Singles
Seeds: (cut: NR)
1. Joshua Crowe
2. Kacper Owsian
3. Daniel Dueren
4. Ivan Nedelko
5. Isaac Frost
6. Brad Pomeroy
7. Leon Frost

First Round
(1)Joshua Crowe (AUS) d. Dmitri Sventitskiy (RUS) 6-0 6-1
Dariusz Lipka (POL) d. Narciso Reyes (ESP) 2-6 6-2 6-0
Thomas Kostro (AUT) d. Lukasz Wodnicki (POL) 6-4 2-6 7-6(5)
Michal Sekula (POL) d. Tomasz Krzyszkowski (POL) 6-3 7-6(5)
Dawid Kuczer (POL) d. (2)Kacper Owsian (POL) 6-4 5-7 6-2
Filip Rams (POL) d. Kacper Rams (POL) 6-4 7-6(4)
Pavel Lipka (POL) d. Bartosz Jozwiak (POL) 6-4 6-4
Christoph Hodl (AUT) d. Igor Bujdo (POL) 6-2 6-2
(3)Daniel Dueren (GER) d. Julien Dubail (BEL) 3-6 7-6(5) 6-1
Daniel Kostro (AUT) d. Anders Lindstrom (SWE) 6-3 6-2
Mikolaj Szmygrala (POL) d. Jacot Avellan (SWE) 6-3 6-2
Andrzej Mach (POL) d. Hubert Gasiorek (POL) 6-3 6-2
(4)Ivan Nedelko (RUS) d. Marcin Majchrzak (POL) 6-3 6-4
Piotr Cialkowski (POL) d. Marcin Powidel (POL) 6-0 6-0
Marco Rossi (ITA) d. Nikolay Gromov (RUS) 6-0 6-0
Piotr Zielinski (POL) d. Marek Oratowski (POL) 6-0 6-3
Jakub Piter (POL) d. (5)Isaac Frost (AUS) 6-3 6-7(4) 7-6(5)
Marek Pokrywka (POL) d. Andrei Kreier (RUS) 6-0 6-1
Pawel Zielinski (POL) d. Tomasz Sokol (POL) 6-0 6-2
Thomas Deighton (GBR) d. Kacper Mularczyk (POL) 6-2 6-2
Wojciech Gawlak (POL) d. (6)Brad Pomeroy (USA) 7-5 7-5
Michal Wlodarczyk (POL) d. Adam Paluszynski (POL) 6-2 6-0
Kristoffer Persson (SWE) d. Maciej Rajski (POL) 6-1 6-2
Yan Levinski (AUS) d. Marcin Chlebowski (POL) 5-7 6-4 6-3
(7)Leon Frost (AUS) d. Marcin Lewandowski (POL) 6-2 7-5
Oliver Andrzejczuk (POL) d. Filip Lewicki (POL) 6-4 1-6 6-3
Thomas van Cauter (FRA) d. Krzysztof Muzalewski (POL) 6-3 6-2
Matthew Hogan (AUS) d. Diego Zonzini (SMR) 6-3 6-2
Andrzej Grusiecki (POL) d. Petr Vanicek (CZE) 7-5 6-2
Pawel Glodkowski (POL) d. Michael Skwira (CAN) 6-1 6-0
Wojciech Starakiewicz (POL) d. Jackie Chmielewski (SWE) 6-0 6-0
Sebastian Chylinski (POL) d. Pawel Dzikiewicz (POL) 7-6(1) 6-0

Second Round
Dariusz Lipka (POL) d. (1)Joshua Crowe (AUS) 6-4 6-0
Michal Sekula (POL) d. Thomas Kostro (AUT) 6-1 6-3
Dawid Kuczer (POL) d. Filip Rams (POL) 6-2 6-2
Christoph Hodl (AUT) d. Pavel Lipka (POL) 6-3 6-2
(3)Daniel Dueren (GER) d. Daniel Kostro (AUT) 6-0 6-2
Andrzej Mach (POL) d. Mikolaj Szmygrala (POL) 7-6(5) 7-5
(4)Ivan Nedelko (RUS) d. Piotr Cialkowski (POL) 6-2 6-1
Piotr Zielinski (POL) d. Marco Rossi (ITA) 6-2 6-2
Marek Pokrywka (POL) d. Jakub Piter (POL) 6-3 6-3
Thomas Deighton (GBR) d. Pawel Zielinski (POL) 6-0 6-4
Wojciech Gawlak (POL) d. Michal Wlodarczyk (POL) 6-1 6-1
Yan Levinski (AUS) d. Kristoffer Persson (SWE) 7-5 6-2
(7)Leon Frost (AUS) d. Oliver Andrzejczuk (POL) 6-4 6-0
Matthew Hogan (AUS) d. Thomas van Cauter (FRA) 6-3 7-5
Andrzej Grusiecki (POL) d. Pawel Glodkowski (POL) 7-5 6-0
Sebastian Chylinski (POL) d. Wojciech Starakiewicz (POL) 6-4 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #5
Qualifying Round
Dariusz Lipka (POL) d. Michal Sekula (POL) 6-7(5) 6-0 6-1
Christoph Hodl (AUT) d. Dawid Kuczer (POL) 7-6(7) 6-1
(3)Daniel Dueren (GER) d. Andrzej Mach (POL) 6-0 6-1
(4)Ivan Nedelko (RUS) d. Piotr Zielinski (POL) 2-6 7-6(4) 6-4
Marek Pokrywka (POL) d. Thomas Deighton (GBR) 3-6 6-4 3-1 ret.
Wojciech Gawlak (POL) d. Yan Levinski (AUS) 6-3 6-3
Matthew Hogan (AUS) d. (7)Leon Frost (AUS) 7-5 6-7(2) 6-3
Andrzej Grusiecki (POL) d. Sebastian Chylinski (POL) 6-3 6-1
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #6
First Round
(1)Denis Matsukevitch (RUS) d. (q)Ivan Nedelko (RUS) 6-3 3-6 6-4
Marcin Gawron (POL) d. Alexei Filenkov (RUS) 6-3 6-1
(q)Daniel Dueren (GER) d. (WC)Mikolaj Borkowski (POL) 6-0 6-2
Nils Muschiol (GER) d. (7)Cyril Hervieux (FRA) 6-2 6-4
(3)Grzegorz Panfil (POL) d. (q)Andrzej Grusiecki (POL) 6-2 6-2
Marco Simoni (ITA) d. (WC)Przemyslaw Centkowski (POL) 6-2 6-2
(q)Marek Pokrywka (POL) d. (q)Dariusz Lipka (POL) 6-1 6-7(9) 6-4
(q)Matthew Hogan (AUS) d. (5)Jedrzej Zarski (POL) 6-3 6-4
(6)Blazej Koniusz (POL) d. (q)Wojciech Gawlak (POL) 6-2 6-4
(WC)Andrzej Kapas (POL) d. Pawel Syrewicz (POL) 6-3 6-3
Matthew Simpson (NZL) d. (q)Christoph Hodl (AUT) 6-7(5) 6-4 4-0 ret.
(4)Maciej Dilaj (POL) d. Mateusz Kowalczyk (POL) 7-6(4) 7-6(5)
Gyorgy Balazs (HUN) d. (8)Rylan Rizza (USA) 6-4 6-4
Pirmin Haenle (GER) d. Petr Frelich (CZE) 6-4 7-5
Dawid Celt (POL) d. (WC)Marek Mrozek (POL) 6-1 6-1
(2)Robert Godlewski (POL) d. Jacek Szygowski (GER) 7-5 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #7
First Round
(1)Alexei Filenkov/Denis Matsukevitch (RUS) d. (WC)Andrzej Mach/Michal Sekula (POL) 6-4 6-3
Andrzej Grusiecki (POL)/Pawel Syrewicz (POL) d. Isaac Frost/Leon Frost (AUS) 7-6(1) 6-3
Dawid Celt/Marcin Gawron (POL) d. (3)Pirmin Haenle/Matthew Simpson (GER/NZL) 6-4 6-4
(WC)Przemyslaw Centkowski/Marcin Golab (POL) d. Kacper Owsian/Jakub Piter (POL) 6-3 6-4
Robert Godlewski/David Kuczer (POL) d. Marek Pokrywka/Wojciech Starakiewicz (POL) 7-5 6-2
(4)Brad Pomeroy/Rylan Rizza (USA) d. Daniel Kostro/Thomas Kostro (AUT) 6-1 6-4
(WC)Wojciech Gawlak/Marek Oratowski (POL) d. Marek Mrozek/Jedrzej Zarski (POL) 3-6 7-6(6) 6-3
(2)Blazej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (POL) d. Andrzej Kapas/Piotr Zielinski (POL) 6-2 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #8
Second Round
(1)Denis Matsukevitch (RUS) d. Marcin Gawron (POL) 6-4 6-3
(q)Daniel Dueren (GER) d. Nils Muschiol (GER) 6-3 6-3
Marco Simoni (ITA) d. (3)Grzegorz Panfil (POL) 6-3 6-4
(q)Matthew Hogan (AUS) d. (q)Marek Pokrywka (POL) 6-3 6-4
(6)Blazej Koniusz (POL) d. (WC)Andrzej Kapas (POL) 6-4 6-3
(4)Maciej Dilaj (POL) d. Matthew Simpson (NZL) 6-2 3-6 6-0
Gyorgy Balazs (HUN) d. Pirmin Haenle (GER) 6-4 6-4
Dawid Celt (POL) d. (2)Robert Godlewski (POL) 7-5 6-3
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #9
Quarterfinals
(1)Alexei Filenkov/Denis Matsukevitch (RUS) d. Andrzej Grusiecki (POL)/Pawel Syrewicz (POL) 6-7(4) 6-1 7-5
Dawid Celt/Marcin Gawron (POL) d. (WC)Przemyslaw Centkowski/Marcin Golab (POL) 6-4 6-4
(4)Brad Pomeroy/Rylan Rizza (USA) d. Robert Godlewski/David Kuczer (POL) 6-2 6-3
(2)Blazej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (POL) d. (WC)Wojciech Gawlak/Marek Oratowski (POL) 6-4 6-1
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #10
Quarterfinals
(1)Denis Matsukevitch (RUS) d. (q)Daniel Dueren (GER) 6-3 6-4
(q)Matthew Hogan (AUS) d. Marco Simoni (ITA) 6-4 6-3
(6)Blazej Koniusz (POL) d. (4)Maciej Dilaj (POL) 6-1 6-2
Gyorgy Balazs (HUN) d. Dawid Celt (POL) 1-6 6-3 7-6(4)
 

·
Registered
Joined
·
23,426 Posts
Discussion Starter #11
Semifinals
Dawid Celt/Marcin Gawron (POL) d. (1)Alexei Filenkov/Denis Matsukevitch (RUS) 7-5 6-4
(2)Blazej Koniusz/Mateusz Kowalczyk (POL) d. (4)Brad Pomeroy/Rylan Rizza (USA) 6-0 6-3
 
1 - 12 of 12 Posts
Top