Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 742 Posts

·
Vamos Mandy :)
Joined
·
85,829 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Centre Court 1.00 pm Start

Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[3] vs Taylor Dent (USA)[24]

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Lindsay Davenport (USA)[1] vs Kim Clijsters (BEL)[15]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Roger Federer (SUI)[1] vs Juan Carlos Ferrero (ESP)[23]



Court 1 1.00 pm Start

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[3] vs Elena Likhovtseva (RUS)[13]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[16] vs Maria Sharapova (RUS)[2]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[15] vs Andy Roddick (USA)[2]



Court 2 12.00 noon Start

Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
David Nalbandian (ARG)[18] vs Richard Gasquet (FRA)[27]

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Venus Williams (USA)[14] vs Jill Craybas (USA)
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS) vs Sebastien Grosjean (FRA)[9]

Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[8]/Venus Williams (USA)[8]
vs Todd Perry (AUS)/Els Callens (BEL)


Court 3 12.00 noon Start

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Flavia Pennetta (ITA)[26] vs Mary Pierce (FRA)[12]
Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)[10]/Katarina Srebotnik (SLO)[10]
vs Anna-Lena Groenefeld (GER)[8]/Martina Navratilova (USA)[8]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Fernando Gonzalez (CHI)[21] vs Mikhail Youzhny (RUS)[31]

Mixed Doubles - 1st Rnd.
Andrew Murray (GBR)/Shahar Peer (ISR)
vs Lucas Arnold (ARG)/Emmanuelle Gagliardi (SUI)


Court 4 12.00 noon Start

Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/Michal Mertinak (SVK)
vs Xavier Malisse (BEL)/Olivier Rochus (BEL)

Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Janette Husarova (SVK)[6]/Conchita Martinez (ESP)[6]
vs Bryanne Stewart (AUS)[11]/Samantha Stosur (AUS)[11]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Bob Bryan (USA)[1]/Rennae Stubbs (AUS)[1]
vs Mariano Hood (ARG)/Gisela Dulko (ARG)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Chris Haggard (RSA)/Janet Lee (TPE)
vs Nenad Zimonjic (SCG)[10]/Katarina Srebotnik (SLO)[10]


Court 5 12.00 noon Start

Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Emilie Loit (FRA)[15]/Barbora Strycova (CZE)[15]
vs Cara Black (ZIM)[2]/Liezel Huber (RSA)[2]
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Leander Paes (IND)[5]/Nenad Zimonjic (SCG)[5]
vs Rick Leach (USA)/Travis Parrott (USA)

Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Mahesh Bhupathi (IND)/Mary Pierce (FRA)
vs Wayne Black (ZIM)[2]/Cara Black (ZIM)[2]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Cyril Suk (CZE)/Jelena Jankovic (SCG)
vs Andy Ram (ISR)[16]/Conchita Martinez (ESP)[16]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Julia Bone (GBR) vs Vania King (USA)[15]


Court 6 12.00 noon Start

Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[3]/Michael Llodra (FRA)[3]
vs Ivo Karlovic (CRO)/Rogier Wassen (NED)

Boys' Singles - 1st Rnd.
Robin Roshardt (SUI) vs Vivek Shokeen (IND)
Gentlemen's 35 RR Doubles
John Fitzgerald (AUS)/Rogier Wassen (NED)
vs Neil Broad (GBR)/Paul Hand (GBR)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Julian Knowle (AUT)[13]/Anna-Lena Groenefeld (GER)[13]
vs Jonathan Erlich (ISR)/Bryanne Stewart (AUS)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Alexander Sadecky (SUI) vs Jamie Hunt (USA)


Court 7 12.00 noon Start

Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Julian Knowle (AUT)[13]/Jurgen Melzer (AUT)[13]
vs Victor Hanescu (ROM)/Andrei Pavel (ROM) T/F 7-6(2) 7-6(5)

Boys' Singles - 1st Rnd.
Leonardo Mayer (ARG)[3] vs Jurgens Strydom (NAM)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Timothy Neilly (USA)[15] vs Kei Nishikori (JPN)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Simon Aspelin (SWE)/Sania Mirza (IND)
vs Leos Friedl (CZE)[7]/Janette Husarova (SVK)[7]


Court 8 11.00 am Start

Juniors


Court 9 11.00 am Start

Juniors and Seniors


Court 11 11.00 am Start

Juniors


Court 13 12.00 noon Start

Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Max Mirnyi (BLR) vs Thomas Johansson (SWE)[12]

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[9] vs Elena Dementieva (RUS)[6]
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Jonas Bjorkman (SWE)[1]/Max Mirnyi (BLR)[1]
vs Ashley Fisher (AUS)/Chris Haggard (RSA) T/F 6-0 6-3 5-7 4-6 4-4

Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Kevin Ullyett (ZIM)[4]/Liezel Huber (RSA)[4]
vs Michael Kohlmann (GER)/Anastasia Myskina (RUS)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Ashley Fisher (AUS)/Jelena Kostanic (CRO)
vs Olivier Rochus (BEL)[12]/Kim Clijsters (BEL)[12]


Court 14 12.00 noon Start

Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Jonathan Erlich (ISR)[15]/Andy Ram (ISR)[15]
vs Bob Bryan (USA)[2]/Mike Bryan (USA)[2]

Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[7]/Ai Sugiyama (JPN)[7]
vs Anabel Medina Garrigues (ESP)[9]/Dinara Safina (RUS)[9]
Gentlemen's 35 RR Doubles
Anders Jarryd (SWE)/Henri Leconte (FRA)
vs Jeremy Bates (GBR)/Chris Wilkinson (GBR)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Martin Damm (CZE)[15]/Kveta Peschke (CZE)[15]
vs Martin Garcia (ARG)/Mara Santangelo (ITA)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Petar Jelenic (CRO)[8] vs Emiliano Massa (ARG)


Court 15 11.00 am Start

Juniors


Court 16 11.00 am Start

Juniors and Seniors


Court 17 12.00 noon Start

Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Jan Hernych (CZE)/Tomas Zib (CZE)
vs Rainer Schuettler (GER)/Alexander Waske (GER) T/F 4-6 7-6(1) 7-6(2) 2-6 5-5

Gentlemen's 35 RR Doubles
Ellis Ferreira (RSA)/Paul Haarhuis (NED)
vs Luke Jensen (USA)/Murphy Jensen (USA)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Ueszula Radwanska (POL) vs Raluca Olaru (ROM)[8]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Amina Rakhim (KAZ) vs Yaroslava Shvedova (RUS)
Gentlemen's 35 RR Doubles
Pat Galbraith (USA)/Scott Melville (USA)
vs Gary Wayne Donnelly (USA)/Rick Leach (USA)


Court 18 12.00 noon Start

Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Mario Ancic (CRO)[10] vs Feliciano Lopez (ESP)[26]

Ladies' Singles - 4th Rnd.
Nadia Petrova (RUS)[8] vs Kveta Peschke (CZE)
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL) vs Svetlana Kuznetsova (RUS)[5]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Graydon Oliver (USA)/Maria Kirilenko (RUS)
vs Dominik Hrbaty (SVK)[14]/Elena Likhovtseva (RUS)[14]


Court 19 12.00 noon Start

Juniors and Seniors


TBA 5.00 pm
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Alex Lopez Moron (ESP)/Anabel Medina Garrigues (ESP)
vs Jonas Bjorkman (SWE)[3]/Lisa Raymond (USA)[3]
 

·
Registered
Joined
·
1,058 Posts
Go Mario!!!

Debstah, if You don't have time for formatting, be free to copy and paste.



Centre Court 1.00 pm Start
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Lleyton Hewitt (AUS)[3] vs Taylor Dent (USA)[24]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Lindsay Davenport (USA)[1] vs Kim Clijsters (BEL)[15]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Roger Federer (SUI)[1] vs Juan Carlos Ferrero (ESP)[23]

Court 1 1.00 pm Start
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Amelie Mauresmo (FRA)[3] vs Elena Likhovtseva (RUS)[13]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Nathalie Dechy (FRA)[16] vs Maria Sharapova (RUS)[2]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Guillermo Coria (ARG)[15] vs Andy Roddick (USA)[2]

Court 2 12.00 noon Start
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
David Nalbandian (ARG)[18] vs Richard Gasquet (FRA)[27]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Venus Williams (USA)[14] vs Jill Craybas (USA)
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Dmitry Tursunov (RUS) vs Sebastien Grosjean (FRA)[9]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[8]/Venus Williams (USA)[8] vs Todd Perry (AUS)/Els Callens (BEL)

Court 3 12.00 noon Start
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Flavia Pennetta (ITA)[26] vs Mary Pierce (FRA)[12]
Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Shinobu Asagoe (JPN)[10]/Katarina Srebotnik (SLO)[10] vs Anna-Lena Groenefeld (GER)[8]/Martina Navratilova (USA)[8]
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Fernando Gonzalez (CHI)[21] vs Mikhail Youzhny (RUS)[31]
Mixed Doubles - 1st Rnd.
Andrew Murray (GBR)/Shahar Peer (ISR) vs Lucas Arnold (ARG)/Emmanuelle Gagliardi (SUI)

Court 4 12.00 noon Start
Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Dominik Hrbaty (SVK)/Michal Mertinak (SVK) vs Xavier Malisse (BEL)/Olivier Rochus (BEL)
Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Janette Husarova (SVK)[6]/Conchita Martinez (ESP)[6] vs Bryanne Stewart (AUS)[11]/Samantha Stosur (AUS)[11]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Bob Bryan (USA)[1]/Rennae Stubbs (AUS)[1] vs Mariano Hood (ARG)/Gisela Dulko (ARG)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Chris Haggard (RSA)/Janet Lee (TPE) vs Nenad Zimonjic (SCG)[10]/Katarina Srebotnik (SLO)[10]

Court 5 12.00 noon Start
Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Emilie Loit (FRA)[15]/Barbora Strycova (CZE)[15] vs Cara Black (ZIM)[2]/Liezel Huber (RSA)[2]
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Leander Paes (IND)[5]/Nenad Zimonjic (SCG)[5] vs Rick Leach (USA)/Travis Parrott (USA)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Mahesh Bhupathi (IND)/Mary Pierce (FRA) vs Wayne Black (ZIM)[2]/Cara Black (ZIM)[2]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Cyril Suk (CZE)/Jelena Jankovic (SCG) vs Andy Ram (ISR)[16]/Conchita Martinez (ESP)[16]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Julia Bone (GBR) vs Vania King (USA)[15]

Court 6 12.00 noon Start
Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Mark Knowles (BAH)[3]/Michael Llodra (FRA)[3] vs Ivo Karlovic (CRO)/Rogier Wassen (NED)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Robin Roshardt (SUI) vs Vivek Shokeen (IND)
Gentlemen's 35 RR Doubles
John Fitzgerald (AUS)/Rogier Wassen (NED) vs Neil Broad (GBR)/Paul Hand (GBR)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Julian Knowle (AUT)[13]/Anna-Lena Groenefeld (GER)[13] vs Jonathan Erlich (ISR)/Bryanne Stewart (AUS)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Alexander Sadecky (SUI) vs Jamie Hunt (USA)

Court 7 12.00 noon Start
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Julian Knowle (AUT)[13]/Jurgen Melzer (AUT)[13] vs Victor Hanescu (ROM)/Andrei Pavel (ROM) T/F 7-6(2) 7-6(5)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Leonardo Mayer (ARG)[3] vs Jurgens Strydom (NAM)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Timothy Neilly (USA)[15] vs Kei Nishikori (JPN)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Simon Aspelin (SWE)/Sania Mirza (IND) vs Leos Friedl (CZE)[7]/Janette Husarova (SVK)[7]

Court 8 11.00 am Start
Boys' Singles - 1st Rnd.
Thiemo De Bakker (NED)[17] vs Mikhail Karpol (CRO)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Jessica Kirkland (USA)[3] vs Eugenia Grebeniuk (RUS)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Nikola Frankova (CZE) vs Caroline Wozniacki (DEN)[10]
Boys' Singles - 1st Rnd.
Jiri Kosler (CZE) vs Michael Shabaz (USA)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Anastasia Revzina (RUS) vs Madalina Gojnea (ROM)

Court 9 11.00 am Start
Girls' Singles - 1st Rnd.
Aude Vermoezen (BEL) vs Shayna McDowell (AUS)
Gentlemen's 35 RR Doubles
Joakim Nystrom (SWE)/Mikael Pernfors (SWE) vs Scott Davis (USA)/David Pate (USA)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Ekaterina Kosminskaya (RUS) vs Dominice Ripoll (GER)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Patrick Nicholls (AUS) vs Ryan Sweeting (BAH)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Katerina Kramperova (CZE) vs Bibiane Schoofs (NED)[16]

Court 11 11.00 am Start
Boys' Singles - 1st Rnd.
Raony Carvalho (BRA)[12] vs Igor Sijsling (NED)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Laura Peterzan (GBR) vs Agnes Szatmari (ROM)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Claire Peterzan (GBR) vs Ellen Barry (NZL)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Bryan Koniecko (USA) vs Andrew Kennaugh (GBR)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Yung-Jan Chan (TPE)[9] vs Sabine Lisicki (GER)

Court 13 12.00 noon Start
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Max Mirnyi (BLR) vs Thomas Johansson (SWE)[12]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Anastasia Myskina (RUS)[9] vs Elena Dementieva (RUS)[6]
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Jonas Bjorkman (SWE)[1]/Max Mirnyi (BLR)[1] vs Ashley Fisher (AUS)/Chris Haggard (RSA) T/F 6-0 6-3 5-7 4-6 4-4
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Kevin Ullyett (ZIM)[4]/Liezel Huber (RSA)[4] vs Michael Kohlmann (GER)/Anastasia Myskina (RUS)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Ashley Fisher (AUS)/Jelena Kostanic (CRO) vs Olivier Rochus (BEL)[12]/Kim Clijsters (BEL)[12]

Court 14 12.00 noon Start
Gentlemen's Doubles - 3rd Rnd.
Jonathan Erlich (ISR)[15]/Andy Ram (ISR)[15] vs Bob Bryan (USA)[2]/Mike Bryan (USA)[2]
Ladies' Doubles - 3rd Rnd.
Daniela Hantuchova (SVK)[7]/Ai Sugiyama (JPN)[7] vs Anabel Medina Garrigues (ESP)[9]/Dinara Safina (RUS)[9]
Gentlemen's 35 RR Doubles
Anders Jarryd (SWE)/Henri Leconte (FRA) vs Jeremy Bates (GBR)/Chris Wilkinson (GBR)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Martin Damm (CZE)[15]/Kveta Peschke (CZE)[15] vs Martin Garcia (ARG)/Mara Santangelo (ITA)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Petar Jelenic (CRO)[8] vs Emiliano Massa (ARG)

Court 15 11.00 am Start
Boys' Singles - 1st Rnd.
Tim Smyczek (USA) vs Anas Fattar (MAR)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Alexa N Glatch (USA)[13] vs Alla Kudryavtseva (RUS)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Martin Sayer (HKG) vs David Navarrete (VEN)[16]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Melanie Gloria (CAN) vs Ekaterina Makarova (RUS)[12]
Boys' Singles - 1st Rnd.
Christoph Hodl (AUT) vs Evgeny Kirillov (RUS)

Court 16 11.00 am Start
Girls' Singles - 1st Rnd.
Marina Erakovic (NZL)[11] vs Samantha Murray (GBR)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Chris Eaton (GBR) vs Donald Young (USA)[2]
Boys' Singles - 1st Rnd.
Pavel Chekhov (RUS) vs Tristan Farron-Mahon (IRL)
Gentlemen's 35 RR Doubles
T-J Middleton (USA)/David Wheaton (USA) vs Peter Aldrich (RSA)/Danie Visser (RSA)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Peter Polansky (CAN) vs Sun-Yong Jr. Kim (KOR)[4]

Court 17 12.00 noon Start
Gentlemen's Doubles - 2nd Rnd.
Jan Hernych (CZE)/Tomas Zib (CZE) vs Rainer Schuettler (GER)/Alexander Waske (GER) T/F 4-6 7-6(1) 7-6(2) 2-6 5-5
Gentlemen's 35 RR Doubles
Ellis Ferreira (RSA)/Paul Haarhuis (NED) vs Luke Jensen (USA)/Murphy Jensen (USA)
Girls' Singles - 1st Rnd.
Ueszula Radwanska (POL) vs Raluca Olaru (ROM)[8]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Amina Rakhim (KAZ) vs Yaroslava Shvedova (RUS)
Gentlemen's 35 RR Doubles
Pat Galbraith (USA)/Scott Melville (USA) vs Gary Wayne Donnelly (USA)/Rick Leach (USA)

Court 18 12.00 noon Start
Gentlemen's Singles - 4th Rnd.
Mario Ancic (CRO)[10] vs Feliciano Lopez (ESP)[26]
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Nadia Petrova (RUS)[8] vs Kveta Peschke (CZE)
Ladies' Singles - 4th Rnd.
Magdalena Maleeva (BUL) vs Svetlana Kuznetsova (RUS)[5]
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Graydon Oliver (USA)/Maria Kirilenko (RUS) vs Dominik Hrbaty (SVK)[14]/Elena Likhovtseva (RUS)[14]

Court 19 12.00 noon Start
Gentlemen's 35 RR Doubles
Jacob Hlasek (SUI)/Donald Johnson (USA) vs Sergio Casal (ESP)/Slobodan Zivojinovic (YUG)
Gentlemen's 35 RR Doubles
Cedric Pioline (FRA)/Slobodan Zivojinovic (YUG) vs Javier Frana (ARG)/Leonardo Lavalle (MEX)
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Jared Palmer (USA)[11]/Corina Morariu (USA)[11] vs Paul Hanley (AUS)/Tatiana Perebiynis (UKR)
Boys' Singles - 1st Rnd.
Elbert Sie (INA) vs Marin Cilic (CRO)[5]
Girls' Singles - 1st Rnd.
Maya Gaverova (RUS) vs Natasha Khan (GBR)

TBA
5.00 pm
Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Alex Lopez Moron (ESP)/Anabel Medina Garrigues (ESP) vs Jonas Bjorkman (SWE)[3]/Lisa Raymond (USA)[3]
 

·
Vamos Mandy :)
Joined
·
85,829 Posts
Discussion Starter #6
I did the formatting myself a while ago :scratch: I just took out the juniors and seniors to make the other stuff easier to find
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Court 19 12.00 noon Start

Juniors and Seniors
You missed this...

Mixed Doubles - 2nd Rnd.
Jared Palmer (USA)[11]/Corina Morariu (USA)[11] vs Paul Hanley (AUS)/Tatiana Perebiynis (UKR)
 

·
Registered
Joined
·
4,680 Posts
Mixed Doubles - 1st Rnd.
Andrew Murray (GBR)/Shahar Peer (ISR)
vs Lucas Arnold (ARG)/Emmanuelle Gagliardi (SUI)
Stupid organizers.... this is a match left from the 1st round and they put it last :confused:
 

·
Registered
Joined
·
70,027 Posts
good luck:

Lleyton Hewitt :D
:worship: Juan Carlos Ferrero :worship:
Elena Likhovtseva
:worship: Nathalie Dechy :worship:
Richard Gasquet :D
Jill Craybas
Dmitry Tursunov :D
Todd Perry/Els Callens
:worship: Mary Pierce :worship:
Mikhail Youzhny :D
Lucas Arnold/Emmanuelle Gagliardi
Dominik Hrbaty/Michal Mertinak
Bryanne Stewart/Samantha Stosur :D
Mahesh Bhupathi/Mary Pierce :D
Andy Ram/Conchita Martinez
Jonathan Erlich/Bryanne Stewart
Thomas Johansson
Elena Dementieva
Martin Damm/Kveta Peschke
Mario Ancic :D
Feliciano Lopez
Kveta Peschke :D
Graydon Oliver/Maria Kirilenko
Dominik Hrbaty/Elena Likhovtseva
 

·
Registered
Joined
·
24,581 Posts
Good luck:

Lindsay Davenport (USA)[1]
Richard Gasquet (FRA)

Dmitry Tursunov (RUS)
Fernando Gonzalez (CHI)
Andrew Murray (GBR)/Shahar Peer (ISR)
Bob Bryan (USA)[1]/Rennae Stubbs (AUS)
Simon Aspelin (SWE)/Sania Mirza (IND)
Thomas Johansson (SWE)
Jonas Bjorkman (SWE)[1]/Max Mirnyi (BLR)[1]

Mario Ancic (CRO)
Nadia Petrova (RUS)
Jonas Bjorkman (SWE)[3]/Lisa Raymond (USA)[3]
 

·
Registered
Joined
·
7,758 Posts
GOOD LUCK TO: ANDY, TAYLOR, LINDSAY, AND THE BRYANS :worship:
 

·
Registered
Joined
·
9,433 Posts
:yeah: Good luck

Roger :hearts:
Clijsters :worship:
Lleyton
Lopez :drool:
Coria :scared:
Gasquet
Pierce :worship:
 

·
Registered
Joined
·
62,758 Posts
Go Roger :D
 

·
Registered
Joined
·
17,533 Posts
Good luck to Roger and David. ESPN had better show the Federer-Ferrero match; that matchup is far more interesting than the Roddick match, and especially the Sharapova match, though I woulden't put it past them to show those matches.
 

·
Registered
Joined
·
21,729 Posts
yeah, I agree... so far too much Maria! at least Serena won't be shown now... only Venus... I want the first-rate match not the 2nd-rate one...
 

·
#freeviktor
Joined
·
93,846 Posts
Good luck:
Taylor Dent (USA)[24]
Juan Carlos Ferrero (ESP)[23]
Andy Roddick (USA)[2]
David Nalbandian (ARG)[18]
Fernando Gonzalez (CHI)[21]
Andrew Murray (GBR)/Shahar Peer (ISR)
Max Mirnyi (BLR)
Olivier Rochus (BEL)[12]/Kim Clijsters (BEL)[12]
Mario Ancic (CRO)[10]
 

·
Registered
Joined
·
6,304 Posts
Good luck Guille and Andy, hope for a nice match. :)

Luck also for Richie, Seb, Mario, JC and Taylor.
 
1 - 20 of 742 Posts
Top