Mens Tennis Forums banner
1 - 4 of 4 Posts

Moderator
Joined
19,253 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
馃嚮馃嚦 M25 T脗Y NINH 馃嚮馃嚦

City : T芒y Ninh, Vietnam
Date : 26 September-02 October
Prize Money : 25.000$
Surface : Hard (Outdoor)
Defending champion : -

Entry List

1. Nam Hoang LY (VIE)
2. Yu Hsiou HSU (TPE)
3. Dayne KELLY (AUS)
4. Rubin STATHAM (NZL)
5. Yuki MOCHIZUKI (JPN)
6. Kasidit SAMREJ (THA)
7. Tommaso COMPAGNUCCI (ITA)
8. Ajeet RAI (NZL)
9. Digvijay Pratap SINGH (IND)
10. Masamichi IMAMURA (JPN)
11. Nitin Kumar SINHA (IND)
12. Yuttana CHAROENPHON (THA)
13. Coleman WONG (HKG)
14. Wishaya TRONGCHAROENCHAIKUL (THA)
15. M Rifki FITRIADI (INA)
16. Mitsuki Wei Kang LEONG (MAS)
17. Tomohiro MASABAYASHI (JPN)
18. Fardeen QAMAR (IND)
19. Ha Minh Duc VU (VIE)
20. Kenny BUN (CAM)

21 (Q) Congsup CONGCAR (THA)
22 (Q) Pruchya ISARO (THA)
23 (Q) Krittin KOAYKUL (THA)
24 (Q) Dac Tien NGUYEN (VIE)
25 (Q) Credit CHAIYARIN (THA)
26 (Q) Sam RYAN ZIEGANN (AUS)
27 (Q) Thijmen LOOF (NED)
28 (Q) Darrshan SURESH (MAS)

29 (wc) Linh Giang TRINH (VIE)
30 (wc) Tu Le KHANH DUY (VIE)
31 (wc) Minh Tuan PHAM (VIE)
32 (wc) Ngoc Lam CAO (VIE)
 

Moderator
Joined
19,253 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Congsup Congcar (THA/1) d. Mykyta Riepkin (UKR) 6-1 6-1
Minh Phat Nguyen (VIE) d. Parth Aggarwal (IND/14) 6-4 4-6 10-4

Pruchya Isaro (THA/2) d. Tran Quoc Thai Dang (VIE) 6-0 6-0
Alex Hunt (NZL/16) d. Anthony Susanto (INA) 7-5 6-4

Krittin Koaykul (THA/3) d. Matthew Leffler (AUS) 6-3 6-0
Tushar Madan (IND/9) d. Ying-Ze Chen (TPE) 6-2 7-6(4)

Dac Tien Nguyen (VIE/4) d. Quang Vinh Nguyen (VIE) 6-4 6-2
Gourav Gulia (IND/11) d. Alejandro Jacinto Barrientos (PHI) 6-3 6-4

Credit Chaiyarin (THA/5) d. Rhys Xavier (AUS) 6-3 6-2
Pham La Hoang Anh (VIE/15) d. Minh Tuan Dinh Viet (VIE) 1-6 6-4 10-2

Sam Ryan Ziegann (AUS/6) d. Vinh Hien Truong (VIE) 6-1 6-2
Gunawan Trismuwantara (INA/10) d. Dang Nguyen (VIE) 6-0 4-1 ret.

Thijmen Loof (NED/7) d. Chandril Sood (IND) 6-4 6-1
Lakshit Sood (IND/12) d. Thai Nguyen Tat (VIE) 6-3 6-2

Maxim Krapivin (RUS/8) d. Hung Thuan Ngo (VIE) 6-2 6-3
Darrshan Suresh (MAS/13) d. Ian Turner (USA) 6-2 6-2

Final Round

Congsup Congcar (THA/1) d. Minh Phat Nguyen (VIE) 6-3 6-4
Pruchya Isaro (THA/2) d. Alex Hunt (NZL/16) 6-1 6-0
Krittin Koaykul (THA/3) d. Tushar Madan (IND/9) 6-1 7-6(3)
Dac Tien Nguyen (VIE/4) d. Gourav Gulia (IND/11) 6-4 6-3
Credit Chaiyarin (THA/5) d. Pham La Hoang Anh (VIE/15) 6-7(4) 6-3 10-4
Sam Ryan Ziegann (AUS/6) d. Gunawan Trismuwantara (INA/10) 6-1 4-6 10-4
Thijmen Loof (NED/7) d. Lakshit Sood (IND/12) 6-3 6-3
Darrshan Suresh (MAS/13) d. Maxim Krapivin (RUS/8) 7-6(4) 7-6(5)
 

Moderator
Joined
19,253 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Doubles

1st Round

F.Alcantara / P.Isaro (PHI/THA/1) d. T.Masabayashi / N.Sinha (JPN/IND) 5-7 6-3 10-4
T.Compagnucci / C.Wong (ITA/HKG) d. Q-K.Le / L.Trinh (VIE/wc) 3-6 6-1 10-5
C.Congcar / K.Koaykul (THA) d. P.Aggarwal / C.Chaiyarin (IND/THA) 4-6 6-4 10-8
B.Bayldon / A.Rai (AUS/NZL/3) d. A.Hunt / S.Ryan Ziegann (NZL/AUS/wc) 6-2 6-2

Y.Hsu / W.Trongcharoenchaikul (TPE/THA/4) d. Y.Charoenphon / K.Samrej (THA) 4-6 6-3 10-4
M.Leong / D.Suresh (MAS) d. T.Madan / C.Sood (IND) 7-6(3) 7-5
D.Nguyen / M.Pham (VIE/wc) d. T.Le Khanh Duy / H.Vu (VIE) 6-1 6-3
M.Fitriadi / T.Loof (INA/NED) d. M.Imamura / Y.Mochizuki (JPN/2) 6-4 7-6(1)

Quarterfinal

F.Alcantara / P.Isaro (PHI/THA/1) d. T.Compagnucci / C.Wong (ITA/HKG) 6-0 6-3
B.Bayldon / A.Rai (AUS/NZL/3) d. C.Congcar / K.Koaykul (THA) 6-2 6-4
Y.Hsu / W.Trongcharoenchaikul (TPE/THA/4) d. M.Leong / D.Suresh (MAS) 6-0 6-1
D.Nguyen / M.Pham (VIE/wc) d. M.Fitriadi / T.Loof (INA/NED) 6-3 2-6 10-8

Semifinal

F.Alcantara / P.Isaro (PHI/THA/1) d. B.Bayldon / A.Rai (AUS/NZL/3) 6-4 6-2
Y.Hsu / W.Trongcharoenchaikul (TPE/THA/4)
d. D.Nguyen / M.Pham (VIE/wc) 7-6(3) 7-5

FINAL

F.Alcantara / P.Isaro (PHI/THA/1)
vs. Y.Hsu / W.Trongcharoenchaikul (TPE/THA/4)
 

Moderator
Joined
19,253 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Main Draw

1st Round

Nam Hoang Ly (VIE/1) d. Tomohiro Masabayashi (JPN) 7-6(4) 6-3
Linh Giang Trinh (VIE/wc) d. M Rifqi Fitriadi (INA) 6-3 2-0 ret.
Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) d. Mitsuki Wei Kang Leong (MAS) 1-6 6-3 6-4
Masamichi Imamura (JPN) d. Kasidit Samrej (THA/6) 6-3 6-3

Rubin Statham (NZL/4) d. Ha Minh Duc Vu (VIE) 6-1 6-4
Kenny Bun (CAM) d. Credit Chaiyarin (THA/Q) 6-1 6-1
Congsup Congcar (THA/Q) d. Tu Le Khanh Duy (VIE/wc) 6-2 6-3
Tommaso Compagnucci (ITA/7) d. Yuttana Charoenphon (THA) 6-2 6-3

Ajeet Rai (NZL/8) d. Fardeen Qamar (IND) 6-1 6-4
Sam Ryan Ziegann (AUS/Q) d. Dac Tien Nguyen (VIE/Q) 6-4 6-4
Coleman Wong (HKG) d. Pruchya Isaro (THA/Q) 6-3 6-4
Dayne Kelly (AUS/3) d. Krittin Koaykul (THA/Q) 6-4 6-7(6) 6-2

Yuki Mochizuki (JPN/5) d. Thijmen Loof (NED/Q) 6-1 6-3
Digvijay Pratap Singh (IND) d. Minh Tuan Pham (VIE/wc) 4-6 6-3 3-0 ret.
Nitin Kumar Sinha (IND) d. Darrshan Suresh (MAS/Q) 6-4 4-6 6-2
Yu Hsiou Hsu (TPE/2) d. Ngoc Lam Cao (VIE/wc) 6-1 6-0

2nd Round

Nam Hoang Ly (VIE/1) d. Linh Giang Trinh (VIE/wc) 6-0 6-2
Masamichi Imamura (JPN) d. Wishaya Trongcharoenchaikul (THA) 6-1 6-4
Kenny Bun (CAM) d. Rubin Statham (NZL/4) 6-0 6-3
Tommaso Compagnucci (ITA/7) d. Congsup Congcar (THA/Q) 2-6 6-2 6-4

Ajeet Rai (NZL/8) d. Sam Ryan Ziegann (AUS/Q) 7-6(5) 7-6(3)
Coleman Wong (HKG) d. Dayne Kelly (AUS/3) 4-6 7-6(0) 6-0
Yuki Mochizuki (JPN/5) d. Digvijay Pratap Singh (IND) 7-5 7-6(4)
Yu Hsiou Hsu (TPE/2) d. Nitin Kumar Sinha (IND) 6-4 6-4

Quarterfinal

Nam Hoang Ly (VIE/1) d. Masamichi Imamura (JPN) 6-4 6-4
Kenny Bun (CAM) d. Tommaso Compagnucci (ITA/7) 6-2 6-2
Coleman Wong (HKG) d. Ajeet Rai (NZL/8) 3-6 6-2 3-0 ret.
Yu Hsiou Hsu (TPE/2) d. Yuki Mochizuki (JPN/5) 6-4 6-0

Semifinal

Nam Hoang Ly (VIE/1) vs. Kenny Bun (CAM)
Yu Hsiou Hsu (TPE/2) vs. Coleman Wong (HKG)
 
1 - 4 of 4 Posts
Top