Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,302 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
M25 MILDURA

City : Mildura, Australia
Date : 02-08 March 2020
Prize Money : 25.000$
Surface : Grass (Outdoor)
Defending champion : Dayne Kelly (AUS)

Entry List

1 Dayne KELLY (AUS)
2 Luke SAVILLE (AUS)
3 Brydan KLEIN (GBR)
4 Rio NOGUCHI (JPN)
5 Yu Hsiou HSU (TPE)
6 Thomas FANCUTT (AUS)
7 Matthew ROMIOS (AUS)
8 Naoki TAJIMA (JPN)
9 Alexander CRNOKRAK (AUS)
10 Calum PUTTERGILL (AUS)
11 Kento TAKEUCHI (JPN)
12 Dane SWEENY (AUS)
13 Rhett PURCELL (NZL)
14 Cameron GREEN (AUS)
15 Kazuma KAWACHI (JPN)
16 Will MAHER (AUS)
17 Jesse DELANEY (AUS)
18 Daisuke SUMIZAWA (JPN)
19 Aaron ADDISON (AUS)
20 Jai CORBETT (AUS)
21 Benard Bruno NKOMBA (AUS)
22 Chanchai SOOKTON-ENG (THA)
23 Jayden COURT (AUS)
24 Jake DELANEY (AUS)
25 James IBRAHIM (AUS)
26 William MA (AUS)

27 (Q) Vincent STOUFF (FRA)
28 (Q) Scott PUODZIUNAS (AUS)
29 (Q) Tomislav Edward PAPAC (AUS)
30 (Q) Jordan SMITH (AUS)
31 (Q) Nikita VOLONSKI (AUS)
32 (Q) Brandon LAUBSER (RSA)
 

·
Moderator
Joined
·
16,302 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Mason Naumovski (AUS/wc) d. Matthew Dellavedova (AUS/1) 6-4 6-2
Nikita Volonski (AUS) d. Adam Matthew Gadecki (AUS) 6-4 7-6(3)
Sean Van Rensburg (AUS) d. Rhys Xavier (AUS) 6-3 6-7(6) 10-1
Mustafa Ibraimi (AUS) d. Cade Birrell (AUS/12) 7-5 6-4

Blazo N. Djurovic (AUS/2) d. Zac Osborne (AUS) 6-4 3-6 10-6
Bosko Novakovic (AUS) d. Themi Sitzoukis (AUS) 6-2 6-4
Matthew Scheers (AUS) d. Timmy Karpinski (AUS) 6-4 6-3
Scott Puodziunas (AUS/8) d. Tai Sach (AUS) 6-2 6-3

Vincent Stouff (FRA/3) d. Thomas Pavlekovich Smith (AUS) 6-3 6-3
Tom Barnsley (AUS/wc) d. Timothy Gray (AUS) 4-6 7-5 10-8
Joshua Ryan (AUS) d. Cihan Akay (AUS) 6-4 2-6 10-7
Callum Gale (AUS) d. William Hatzis (AUS/10) 6-2 6-0

Moerani Bouzige (AUS/4) d. Marcus Stathos (AUS/wc) 6-3 6-0
Ryan Laubser (RSA) d. Pedro Papangelis (AUS) 6-0 6-2
Tomislav Edward Papac (AUS) d. Xavier Kendall (AUS/wc) 6-0 6-1
Mike Loccisano (GER/9) d. Matthew Woerndle (AUS/wc) 6-7(6) 6-2 10-5

Omar Fields (AUS) d. David Barclay (AUS/5) 7-5 6-3
Stefan Bianchet (AUS) d. Adam Hecimovic (AUS) 6-4 3-6 10-5
Erik Holt-Crossman (AUS) d. Edward Vo (AUS) 6-3 3-6 10-4
Jordan Smith (AUS) d. Alexey Shtengelov (AUS/11) 6-2 6-2

Winter Meagher (AUS/6) d. Glen Dawes (AUS) 3-6 6-4 10-8
Thomas Braithwaite (AUS) d. Nicholas Jovanovski (AUS) 6-3 7-6(6)
Brandon Laubser (RSA) d. Li Tu (AUS/wc) 6-4 6-3
Ashwin Ryan Sharma (AUS/7) d. Paul Howe (AUS/wc) 6-3 6-0

2nd Round

Nikita Volonski (AUS) d. Mason Naumovski (AUS/wc) 6-3 6-2
Sean Van Rensburg (AUS) d. Mustafa Ibraimi (AUS) 6-4 6-4

Blazo N. Djurovic (AUS/2) d. Bosko Novakovic (AUS) 6-2 1-6 12-10
Scott Puodziunas (AUS/8) d. Matthew Scheers (AUS) 6-2 6-2

Vincent Stouff (FRA/3) d. Tom Barnsley (AUS/wc) 6-2 6-0
Joshua Ryan (AUS) d. Callum Gale (AUS) 6-3 7-5

Moerani Bouzige (AUS/4) d. Ryan Laubser (RSA) 7-6(3) 6-2
Tomislav Edward Papac (AUS) d. Mike Loccisano (GER/9) 7-6(7) 3-6 10-3

Stefan Bianchet (AUS) d. Omar Fields (AUS) 2-6 6-3 12-10
Jordan Smith (AUS) d. Erik Holt-Crossman (AUS) 3-6 6-3 10-8

Thomas Braithwaite (AUS) d. Winter Meagher (AUS/6) 7-6(13) 6-4
Brandon Laubser (RSA) d. Ashwin Ryan Sharma (AUS/7) 6-1 6-2

Final Round

Nikita Volonski (AUS) d. Sean Van Rensburg (AUS) 4-6 6-2 10-4
Scott Puodziunas (AUS/8) d. Blazo N. Djurovic (AUS/2) 7-6(4) 6-7(3) 10-4
Vincent Stouff (FRA/3) d. Joshua Ryan (AUS) 6-1 6-1
Tomislav Edward Papac (AUS) d. Moerani Bouzige (AUS/4) 3-6 7-6(5) 10-4
Jordan Smith (AUS) d. Stefan Bianchet (AUS) 6-2 6-1
Brandon Laubser (RSA) d. Thomas Braithwaite (AUS) 6-2 6-2
 

·
Moderator
Joined
·
16,302 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Doubles

1st Round

B.Klein / S.Puodziunas (GBR/AUS/1) d. J.Court / D.Sweeny (AUS) 6-4 7-5
R.Noguchi / N.Tajima (JPN) d. A.Crnokrak / C.Green (AUS) 6-2 6-1
J.Corbett / J.Ibrahim (AUS) d. M.Dellavedova / W.Ma (AUS) 6-3 6-2
Y.Hsu / M.Romios (TPE/AUS/4) d. A.Addison / Jk.Delaney (AUS) 6-3 6-4

A.Taylor / J.Taylor (AUS/3) d. D.Barclay / W.Meagher (AUS) 6-4 6-2
K.Kawachi / K.Takeuchi (JPN) d. C.Sookton-Eng / D.Sumizawa (THA/JPN) 6-2 7-5
J.Beale / T.Fancutt (AUS) d. Z.Osborne / A.Sharma (AUS) 6-0 6-4
R.Purcell / C.Puttergill (NZL/AUS/2) d. J.Delaney / W.Maher (AUS) 6-4 6-3

Quarterfinal

B.Klein / S.Puodziunas (GBR/AUS/1) d. R.Noguchi / N.Tajima (JPN) 6-2 7-6(5)
Y.Hsu / M.Romios (TPE/AUS/4) d. J.Corbett / J.Ibrahim (AUS) 6-2 6-3
A.Taylor / J.Taylor (AUS/3) d. K.Kawachi / K.Takeuchi (JPN) 7-6(4) 6-4
J.Beale / T.Fancutt (AUS) d. R.Purcell / C.Puttergill (NZL/AUS/2) 6-3 6-4

Semifinal

B.Klein / S.Puodziunas (GBR/AUS/1) d. Y.Hsu / M.Romios (TPE/AUS/4) 6-4 6-4
J.Beale / T.Fancutt (AUS) d. A.Taylor / J.Taylor (AUS/3) 6-7(3) 6-4 10-6

FINAL

J.Beale / T.Fancutt (AUS) d. B.Klein / S.Puodziunas (GBR/AUS/1) 4-6 7-6(6) 10-3
 

·
Moderator
Joined
·
16,302 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Main Draw

1st Round

Dayne Kelly (AUS/1) d. William Ma (AUS) 7-6(13) 7-5
Jordan Smith (AUS/Q) d. Jayden Court (AUS) 6-7(3) 6-2 6-1
Kento Takeuchi (JPN) d. Cameron Green (AUS) 6-3 6-2
Matthew Romios (AUS/7) d. Jake Delaney (AUS) 6-2 4-6 7-5

Brydan Klein (GBR/3) d. Chanchai Sookton-Eng (THA) 6-3 6-2
Nikita Volonski (AUS/Q) d. Calum Puttergill (AUS) 6-7(3) 6-4 7-6(5)
Dane Sweeny (AUS) d. Jesse Delaney (AUS) 6-7(6) 7-6(4) 6-4
Yu Hsiou Hsu (TPE/5) d. Tomislav Edward Papac (AUS/Q) 6-1 6-2

Alexander Crnokrak (AUS) d. Naoki Tajima (JPN/8) 3-6 6-4 7-5
Vincent Stouff (FRA/Q) d. Jai Corbett (AUS) 6-0 6-2
Rhett Purcell (NZL) d. Benard Bruno Nkomba (AUS) 2-6 7-6(5) 7-6(4)
Rio Noguchi (JPN/4) d. Aaron Addison (AUS) 6-4 4-6 6-4

Thomas Fancutt (AUS/6) d. Kazuma Kawachi (JPN) 6-1 6-1
Will Maher (AUS) d. Brandon Laubser (RSA/Q) 6-3 6-4
Scott Puodziunas (AUS/Q) d. James Ibrahim (AUS) 6-3 6-4
Luke Saville (AUS/2) d. Daisuke Sumizawa (JPN) 6-2 6-2

2nd Round

Dayne Kelly (AUS/1) d. Jordan Smith (AUS/Q) 6-1 7-5
Matthew Romios (AUS/7) d. Kento Takeuchi (JPN) 6-1 6-3
Brydan Klein (GBR/3) d. Nikita Volonski (AUS/Q) 6-3 6-2
Yu Hsiou Hsu (TPE/5) d. Dane Sweeny (AUS) 6-4 2-6 6-2

Vincent Stouff (FRA/Q) d. Alexander Crnokrak (AUS) 6-0 6-3
Rio Noguchi (JPN/4) d. Rhett Purcell (NZL) 7-6(4) 6-3
Thomas Fancutt (AUS/6) d. Will Maher (AUS) 6-1 6-2
Scott Puodziunas (AUS/Q) d. Luke Saville (AUS/2) 7-6(5) 6-4

Quarterfinal

Dayne Kelly (AUS/1) d. Matthew Romios (AUS/7) 7-5 7-5
Brydan Klein (GBR/3) d. Yu Hsiou Hsu (TPE/5) 7-6(5) 4-6 6-3
Rio Noguchi (JPN/4) d. Vincent Stouff (FRA/Q) 7-6(7) 6-2
Scott Puodziunas (AUS/Q) d. Thomas Fancutt (AUS/6) 7-5 7-6(6)

Semifinal

Brydan Klein (GBR/3) d. Dayne Kelly (AUS/1) 6-3 6-3
Rio Noguchi (JPN/4) d. Scott Puodziunas (AUS/Q) 6-3 6-1

FINAL

Brydan Klein (GBR/3)
d. Rio Noguchi (JPN/4) 7-5 6-3
 
1 - 4 of 4 Posts
Top