Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M25 LUAN

City : Luan, China
Date : 13-19 May 2019
Prize Money : 25.000$
Surface : Hard (Outdoor)
Defending champion : Patrik Niklas-Salminen (FIN)

Entry List

1 Wishaya TRONGCHAROENCHAIKUL (THA)
2 Yecong HE (CHN)
3 Fajing SUN (CHN)
4 Yu Hsiou HSU (TPE)
5 Takuto NIKI (JPN)
6 Jie CUI (CHN)
7 Hong Kit WONG (HKG)
8 Xin GAO (CHN)
9 Ryota TANUMA (JPN)
10 Hiroyasu EHARA (JPN)
11 Weiqiang ZHENG (CHN)
12 Cheng-Yu YU (TPE)
13 Ray HO (TPE)
14 Rimpei KAWAKAMI (JPN)
15 Hao WU (CHN)
16 Chukang WANG (CHN)
17 (IWTR) Kento TAKEUCHI (JPN)
18 (IWTR) Issei OKAMURA (JPN)
19 (IWTR) Karunuday SINGH (IND)
20 (IWTR) Rhett PURCELL (NZL)

21 (Q) Daisuke SUMIZAWA (JPN)
22 (Q) Alexander CRNOKRAK (AUS)
23 (Q) Natthasith KUNSUWAN (THA)
24 (Q) Pak Long YEUNG (HKG)
25 (Q) Yecong MO (CHN)
26 (Q) Haitong XIA (CHN)
27 (Q) Liran CHEN (CHN)
28 (Q) Linang XIAO (CHN)

29 (wc) Shi Hong ZENG (CHN)
30 (wc) Sheng Hao ZHOU (CHN)
31 (wc) Chenhe LI (CHN)
32 (wc) Tianjia GUO (CHN)
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: M25 Luan [13-19 May]

Qualifying Draw

1st Round

Daisuke Sumizawa (JPN/1) vs. Bye
Ruikai Wang (CHN/11) d. Zhou Mingzhou (CHN) 6-3 7-6(1)

Hanyi Liu (CHN/2) vs. Bye
Liran Chen (CHN/13) d. Jiaji Wang (CHN) 6-1 6-4

Ruixuan Wang (CHN/3) vs. Bye
Haitong Xia (CHN/10) d. Yi Wei Zhang (CHN) 6-0 6-3

Yuanfeng Li (CHN/4) d. Le Tian Wang (CHN) 6-1 6-2
Linang Xiao (CHN) d. Yong Jia Cai (CHN/15) 6-0 6-0

Alexander Crnokrak (AUS/5) d. Yuquan Jin (CHN) 7-6(2) 6-2
Bingyu Yu (CHN/12) d. Zhuoyang Qiu (CHN) 6-2 6-3

Natthasith Kunsuwan (THA/6) d. Zijiang Yang (CHN) 6-2 6-2
Guan Kai Wang (CHN) d. Cheng Han (CHN/14) 3-6 6-3 10-3

Pak Long Yeung (HKG/7) d. Qun Gao (CHN) 6-0 6-3
Hu Liu (CHN/16) d. Zekai Li (CHN) 6-3 6-4

Alexander Klintcharov (NZL/8) d. Xiaoyang Zhang (CHN) 6-1 6-1
Yecong Mo (CHN/9) d. Zhao Zhao (CHN) 6-2 7-5


Final Round

Daisuke Sumizawa (JPN/1) d. Ruikai Wang (CHN/11) 6-4 6-3
Liran Chen (CHN/13) d. Hanyi Liu (CHN/2) 6-1 6-3
Haitong Xia (CHN/10) d. Ruixuan Wang (CHN/3) 6-1 2-6 10-2
Linang Xiao (CHN) d. Yuanfeng Li (CHN/4) 6-0 6-3
Alexander Crnokrak (AUS/5) d. Bingyu Yu (CHN/12) 6-3 6-2
Natthasith Kunsuwan (THA/6) d. Guan Kai Wang (CHN) 6-0 6-0
Pak Long Yeung (HKG/7) d. Hu Liu (CHN/16) 6-2 3-0 ret.
Yecong Mo (CHN/9) d. Alexander Klintcharov (NZL/8) 5-7 6-3 10-4
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: M25 Luan [13-19 May]

Doubles

1st Round

X.Gao / Y.Hsu (CHN/TPE/1) d. R.Ho / C-Y.Yu (TPE) 6-3 6-0
N.Kunsuwan / Rk.Wang (THA/CHN) d. C.Wang / S.Zhou (CHN) 4-6 7-5 10-6
K.Takeuchi / R.Tanuma (JPN) d. H.Xia / W.Zheng (CHN) 6-3 6-7(3) 15-13
H.Wu / S.Zeng (CHN/3) d. I.Okamura / H.Wong (JPN/HKG) 6-4 6-4

Q.Gao / B.Yu (CHN/wc) d. K.Singh / P.Yeung (IND/HKG/4) 2-6 6-2 10-6
Y.He / R.Purcell (CHN/NZL) d. C.Li / L.Xiao (CHN/wc) 6-2 6-2
J.Cui / Y.Li (CHN) d. H.Liu / Y.Mo (CHN/wc) 6-3 6-2
H.Ehara / T.Niki (JPN/2) d. F.Sun / Rx.Wang (CHN) 7-6(7) 3-6 11-9


Quarterfinal

X.Gao / Y.Hsu (CHN/TPE/1) d. N.Kunsuwan / Rk.Wang (THA/CHN) 6-2 6-4
H.Wu / S.Zeng (CHN/3) d. K.Takeuchi / R.Tanuma (JPN) 6-4 7-6(7)
Q.Gao / B.Yu (CHN/wc) d. Y.He / R.Purcell (CHN/NZL) 6-3 6-3
J.Cui / Y.Li (CHN) d. H.Ehara / T.Niki (JPN/2) 6-4 6-4


Semifinal

H.Wu / S.Zeng (CHN/3) d. X.Gao / Y.Hsu (CHN/TPE/1) 6-4 6-3
Q.Gao / B.Yu (CHN/wc) d. J.Cui / Y.Li (CHN) 6-4 6-4


FINAL

H.Wu / S.Zeng (CHN/3) d. Q.Gao / B.Yu (CHN/wc) 7-6(6) 6-3
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: M25 Luan [13-19 May]

Main Draw

1st Round

Wishaya Trongcharoenchaikul (THA/1) d. Ray Ho (TPE) 6-4 7-6(7)
Pak Long Yeung (HKG/Q) d. Hao Wu (CHN) 6-3 6-4
Kento Takeuchi (JPN) d. Rhett Purcell (NZL) 6-3 6-3
Takuto Niki (JPN/5) d. Cheng-Yu Yu (TPE) 6-4 3-6 6-3

Yu Hsiou Hsu (TPE/4) d. Chenhe Li (CHN/wc) 6-3 6-2
Issei Okamura (JPN) d. Hiroyasu Ehara (JPN) 6-4 6-2
Alexander Crnokrak (AUS/Q) d. Weiqiang Zheng (CHN) 4-6 6-3 7-5
Jie Cui (CHN/6) d. Daisuke Sumizawa (JPN/Q) 6-4 6-2

Hong Kit Wong (HKG/7) d. Liran Chen (CHN/Q) 3-6 7-5 7-5
Chukang Wang (CHN) d. Haitong Xia (CHN/Q) 1-6 6-3 6-4
Ryota Tanuma (JPN) d. Linang Xiao (CHN/Q) 6-4 6-4
Fajing Sun (CHN/3) d. Sheng Hao Zhou (CHN/wc) 6-1 6-1

Xin Gao (CHN/8) d. Yecong Mo (CHN/Q) 6-4 6-4
Karunuday Singh (IND) d. Shi Hong Zeng (CHN/wc) 6-3 6-3
Rimpei Kawakami (JPN) d. Natthasith Kunsuwan (THA/Q) 6-4 6-1
Yecong He (CHN/2) d. Tianjia Guo (CHN/wc) 6-0 6-1


2nd Round

Wishaya Trongcharoenchaikul (THA/1) d. Pak Long Yeung (HKG/Q) 2-6 6-4 6-2
Takuto Niki (JPN/5) d. Kento Takeuchi (JPN) 6-4 6-7(4) 6-1
Yu Hsiou Hsu (TPE/4) d. Issei Okamura (JPN) 6-3 7-5
Jie Cui (CHN/6) d. Alexander Crnokrak (AUS/Q) 6-3 2-6 6-3

Hong Kit Wong (HKG/7) d. Chukang Wang (CHN) 6-1 6-0
Fajing Sun (CHN/3) d. Ryota Tanuma (JPN) 7-5 6-3
Xin Gao (CHN/8) d. Karunuday Singh (IND) 6-3 6-3
Yecong He (CHN/2) d. Rimpei Kawakami (JPN) 5-7 6-2 6-4


Quarterfinal

Wishaya Trongcharoenchaikul (THA/1) d. Takuto Niki (JPN/5) 7-6(3) 4-6 7-6(5)
Jie Cui (CHN/6) d. Yu Hsiou Hsu (TPE/4) 6-4 4-6 6-4
Fajing Sun (CHN/3) d. Hong Kit Wong (HKG/7) 6-0 6-1
Yecong He (CHN/2) d. Xin Gao (CHN/8) 7-5 5-7 7-6(4)


Semifinal

Jie Cui (CHN/6) d. Wishaya Trongcharoenchaikul (THA/1) 6-2 3-1 ret.
Fajing Sun (CHN/3) d. Yecong He (CHN/2) 6-2 6-2


FINAL

Fajing Sun (CHN/3) d. Jie Cui (CHN/6) 7-5 6-4
 
1 - 4 of 4 Posts
Top