Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
15,480 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M25 KUNSHAN

City : Kunshan, China
Date : 01-07 July 2019
Prize Money : 25.000$
Surface : Hard (Outdoor)
Defending champion : Yan Bai (CHN)

Entry List

1 Tsung-Hua YANG (TPE)
2 Zihao XIA (CHN)
3 Jonathan MRIDHA (SWE) P
4 Chien Hsun LO (TPE)
5 Fajing SUN (CHN)
6 Shinji HAZAWA (JPN)
7 Pol WATTANAKUL (THA)
8 Runhao HUA (CHN)
9 Michael ZHU (USA)
10 Xin GAO (CHN)
11 Luca CASTELNUOVO (SUI)
12 Soichiro MORITANI (JPN)
13 Rhett PURCELL (NZL)
14 Pak Long YEUNG (HKG)
15 Garrett JOHNS (USA)
16 Hanyi LIU (CHN)
17 Shi Hong ZENG (CHN)
18 (IWTR) Weiqiang ZHENG (CHN)
19 (IWTR) Yuichi ITO (JPN)
20 (IWTR) Cing-Yang MENG (TPE)
21 (IWTR) Daisuke SUMIZAWA (JPN)
22 (IWTR) Chukang WANG (CHN)

23 (Q) Yecong MO (CHN)
24 (Q) Yuanfeng LI (CHN)
25 (Q) Haitong XIA (CHN)
26 (Q) Sheng Hao ZHOU (CHN)
27 (Q) Bingyu YU (CHN)
28 (Q) Jurence Zosimo MENDOZA (PHI)
29 (Q) Cheng HAN (CHN)
30 (Q) Sheng TANG (CHN)

31 (wc) Chuhan WANG (CHN)
32 (wc) Aizezi YUSUPUAILI (CHN)
 

·
Moderator
Joined
·
15,480 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: M25 Kunshan [01-07 July]

Qualifying Draw

1st Round

Yecong Mo (CHN/1) d. Milan Krnjetin (SRB) 6-3 6-4
Liran Chen (CHN/9) d. Ang Ji (CHN) 3-6 7-6(5) 10-6

Yuanfeng Li (CHN/2) d. Shenglin Zhuo (CHN) 6-1 6-2
Roman Blokhin (RUS/12) d. Guan Kai Wang (CHN/wc) 6-3 7-5

Haitong Xia (CHN/3) d. Zhenxiong Dong (CHN) 6-2 6-1
Lukas Krainer (AUT/13) d. Changli Zhang (CHN) 6-1 6-3

Sheng Hao Zhou (CHN/4) d. Yili Zheng (CHN) 6-1 6-0
Zhou Mingzhou (CHN/15) d. Zhao Zhao (CHN) 6-3 7-5

Sheng Tang (CHN) d. Arturs Lazdins (LAT/5) 1-6 6-3 10-6
Sida Zeng (CHN) d. Zhuoyang Qiu (CHN/14) 6-2 7-5

Cheng Han (CHN) d. Ruikai Wang (CHN/6) 3-6 ret.
Zijiang Yang (CHN) d. Anatoliy Petrenko (UKR/10) 2-6 7-5 10-6

Sam Taylor (SWE/7) d. Linang Xiao (CHN) 6-3 6-4
Jurence Zosimo Mendoza (PHI/11) d. Mingyuan Yang (CHN) 6-1 6-2

Bingyu Yu (CHN/8) d. Yuchen Wu (CHN) 6-2 7-5
Xin Hu (CHN) d. RunYu Zhao (CHN/16) 4-6 6-1 10-8


Final Round

Yecong Mo (CHN/1) d. Liran Chen (CHN/9) 6-1 6-4
Yuanfeng Li (CHN/2) d. Roman Blokhin (RUS/12) 6-3 6-4
Haitong Xia (CHN/3) d. Lukas Krainer (AUT/13) 7-6(3) 6-3
Sheng Hao Zhou (CHN/4) d. Zhou Mingzhou (CHN/15) 6-2 6-2
Sheng Tang (CHN) d. Sida Zeng (CHN) 6-1 6-1
Cheng Han (CHN) d. Zijiang Yang (CHN) 6-4 6-4
Jurence Zosimo Mendoza (PHI/11) d. Sam Taylor (SWE/7) 6-7(7) 6-4 10-6
Bingyu Yu (CHN/8) d. Xin Hu (CHN) 6-2 6-3
 

·
Moderator
Joined
·
15,480 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: M25 Kunshan [01-07 July]

Doubles

1st Round

X.Gao / F.Sun (CHN/1) d. Y.Mo / H.Xia (CHN/wc) 6-2 6-2
Rk.Wang / S.Zhou (CHN) d. A.Ji / B.Yu (CHN) 6-2 7-6(6)
A.Lazdins / P.Yeung (LAT/HKG) d. J.Mendoza / P.Wattanakul (PHI/THA) 6-2 6-4
C-Y.Meng / T-H.Yang (TPE/3) d. Y.Li / W.Zheng (CHN) 6-2 6-4

F.Alcantara / R.Purcell (PHI/NZL/4) d. J.Mridha / S.Taylor (SWE) 7-6(0) 6-3
S.Hazawa / S.Moritani (JPN) d. C.Fan / S.Tang (CHN/wc) 6-3 6-3
C.Lo / C.Wang (TPE/CHN) d. H.Liu / Y.Zheng (CHN/wc) 6-7(3) 6-0 10-8
R.Hua / S.Zeng (CHN/2) d. L.Castelnuovo / M.Zhu (SUI/USA) 7-5 6-1


Quarterfinal

X.Gao / F.Sun (CHN/1) d. Rk.Wang / S.Zhou (CHN) 7-5 6-4
A.Lazdins / P.Yeung (LAT/HKG) d. C-Y.Meng / T-H.Yang (TPE/3) 6-4 6-3
F.Alcantara / R.Purcell (PHI/NZL/4) d. S.Hazawa / S.Moritani (JPN) 6-4 3-6 10-5
R.Hua / S.Zeng (CHN/2) d. C.Lo / C.Wang (TPE/CHN) 6-2 6-1


Semifinal

X.Gao / F.Sun (CHN/1) d. A.Lazdins / P.Yeung (LAT/HKG) 6-2 6-4
R.Hua / S.Zeng (CHN/2) d. F.Alcantara / R.Purcell (PHI/NZL/4) 6-2 6-3


FINAL

X.Gao / F.Sun (CHN/1) d. R.Hua / S.Zeng (CHN/2) 6-2 7-6(5)
 

·
Moderator
Joined
·
15,480 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: M25 Kunshan [01-07 July]

Main Draw

1st Round

Tsung-Hua Yang (TPE/1) d. Chukang Wang (CHN) 6-3 1-6 7-6(2)
Xin Gao (CHN) d. Cheng Han (CHN/Q) 6-1 6-3
Weiqiang Zheng (CHN) d. Cing-Yang Meng (TPE) 6-2 6-2
Michael Zhu (USA/8) d. Yuichi Ito (JPN) 7-6(4) 7-5

Jonathan Mridha (SWE) d. Chien Hsun Lo (TPE/3) 6-4 2-6 4-2 ret.
Pak Long Yeung (HKG) d. Hanyi Liu (CHN) 4-6 6-1 6-3
Bingyu Yu (CHN/Q) d. Aizezi Yusupuaili (CHN/wc) 6-3 7-6(4)
Shinji Hazawa (JPN/5) d. Garrett Johns (USA) 7-6(8) 6-1

Luca Castelnuovo (SUI) d. Runhao Hua (CHN/7) 6-2 7-6(4)
Rhett Purcell (NZL) d. Shi Hong Zeng (CHN) 6-2 4-1 ret.
Soichiro Moritani (JPN) d. Sheng Hao Zhou (CHN/Q) 6-3 6-4
Fajing Sun (CHN/4) d. Chuhan Wang (CHN/wc) 6-3 6-1

Daisuke Sumizawa (JPN) d. Pol Wattanakul (THA/6) 6-1 2-6 6-3
Haitong Xia (CHN/Q) d. Jurence Zosimo Mendoza (PHI/Q) 6-3 4-6 6-1
Yecong Mo (CHN/Q) d. Sheng Tang (CHN/Q) 6-4 6-2
Yuanfeng Li (CHN/Q) d. Zihao Xia (CHN/2) 2-6 6-2 6-3


2nd Round

Tsung-Hua Yang (TPE/1) d. Xin Gao (CHN) 6-4 6-2
Michael Zhu (USA/8) d. Weiqiang Zheng (CHN) 6-2 3-6 6-4
Jonathan Mridha (SWE) d. Pak Long Yeung (HKG) 6-4 6-1
Shinji Hazawa (JPN/5) d. Bingyu Yu (CHN/Q) 6-1 6-1

Rhett Purcell (NZL) d. Luca Castelnuovo (SUI) 7-6(4) 7-5
Fajing Sun (CHN/4) d. Soichiro Moritani (JPN) 6-1 6-0
Haitong Xia (CHN/Q) d. Daisuke Sumizawa (JPN) 6-3 4-6 6-3
Yuanfeng Li (CHN/Q) d. Yecong Mo (CHN/Q) 6-0 7-5


Quarterfinal

Tsung-Hua Yang (TPE/1) d. Michael Zhu (USA/8) 7-6(5) 6-1
Jonathan Mridha (SWE) d. Shinji Hazawa (JPN/5) 4-6 6-1 6-4
Fajing Sun (CHN/4) d. Rhett Purcell (NZL) 6-3 7-6(8)
Haitong Xia (CHN/Q) d. Yuanfeng Li (CHN/Q) 6-4 1-6 7-6(3)


Semifinal

Tsung-Hua Yang (TPE/1) d. Jonathan Mridha (SWE) 6-2 6-4
Fajing Sun (CHN/4) d. Haitong Xia (CHN/Q) 7-6(4) 6-2


FINAL

Fajing Sun (CHN/4) d. Tsung-Hua Yang (TPE/1) 6-2 6-2
 
1 - 4 of 4 Posts
Top