Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,213 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M25 ANTALYA

City : Antalya, Turkey
Date : 24 February - 01 March 2020
Prize Money : 25.000$
Surface : Clay (Outdoor)
Defending champion : Dmitry Popko (KAZ)

Entry List

1 Cem ILKEL (TUR)
2 Vaclav SAFRANEK (CZE)
3 Altug CELIKBILEK (TUR)
4 Dimitar KUZMANOV (BUL)
5 Yunseong CHUNG (KOR)
6 Edan LESHEM (ISR)
7 Maxime HAMOU (FRA)
8 Jules OKALA (FRA)
9 Pedro CACHIN (ARG)
10 Nikolas SANCHEZ IZQUIERDO (ESP)
11 Yshai OLIEL (ISR)
12 Gianluigi QUINZI (ITA)
13 Michael VRBENSKY (CZE)
14 Zsombor PIROS (HUN)
15 Renta TOKUDA (JPN)
16 Marko MILADINOVIC (SRB)
17 Alen AVIDZBA (RUS)
18 Pol TOLEDO BAGUE (ESP)
19 Jonas FOREJTEK (CZE)
20 Ergi KIRKIN (TUR)
21 Fabian MAROZSAN (HUN)
22 (JE) Holger Vitus Nodskov RUNE (DEN)

23 (Q) Peter NAGY (HUN)
24 (Q) Ben PATAEL (ISR)
25 (Q) Aleksandre METREVELI (GEO)
26 (Q) Duje AJDUKOVIC (CRO)
27 (Q) Dimitriy VORONIN (RUS)
28 (Q) Alessandro INGARAO (ITA)

29 (wc) Marsel ILHAN (TUR)
30 (wc) Yanki EREL (TUR)
31 (wc) Cengiz AKSU (TUR)
32 (wc) Mert Naci TURKER (TUR)
 

·
Moderator
Joined
·
16,213 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Peter Nagy (HUN/1) vs. Bye
Michalis Sakellaridis (GRE) d. Aleksei Martynenko (RUS) 6-1 6-0
Berk Ilkel (TUR) d. Amil Dodds (GBR) w.o
Marlon Vankan (GER/11) d. Mert Alkaya (TUR) 6-3 6-4

Ben Patael (ISR/2) vs. Bye
Gokberk Saritas (TUR) d. Gokberk Ergeneman (TUR) 6-1 6-3
Philip Bachmaier (AUT) d. Mustafa Can Gunes (TUR) 6-0 6-2
Luciano Tacchi (ARG) d. Sarp Agabigun (TUR/10) 6-3 6-3

Aleksandre Metreveli (GEO/3) vs. Bye
Davide Pontoglio (ITA) d. Domagoj Biljesko (CRO) 3-6 6-2 10-8
Anze Arh (SLO) d. Moritz Stoeger (GER) 6-1 6-2
Bogdan Ionut Apostol (ROU/8) d. Alen Rogic Hadzalic (CRO) 6-2 6-4

Duje Ajdukovic (CRO/4) vs. Bye
Zura Tkemaladze (GEO) d. Erden Er (TUR) 6-0 6-0
Stefanos Sakellaridis (GRE) d. Federico Campana (ITA) 7-6(1) 2-6 10-7
Filip Misolic (AUT) d. Gibril Diarra (AUT/12) 6-4 6-4

Dimitriy Voronin (RUS/5) vs. Bye
Viacheslav Bielinskyi (UKR) d. Umut Kaan Yenilmez (TUR) 6-1 6-1
Umut Akkoyun (TUR) d. Riccardo Di Nocera (ITA) 7-6(6) 5-7 10-4
Marco Miceli (ITA/7) d. Taras Pakharenko (UKR/wc) 6-0 6-0

Ivan Davydov (RUS/6) d. Yu Lun Xie (CHN) 6-1 6-1
Pavle Daljev (SRB) d. Danylo Veremeychuk (UKR) 3-6 6-1 10-5
Demian Hulyanich (UKR) d. Manuel Gabrielli (URU) 6-2 6-2
Alessandro Ingarao (ITA/9) d. Jiaqi Duan (CHN) 6-0 6-0

2nd Round

Peter Nagy (HUN/1) d. Michalis Sakellaridis (GRE) 6-2 6-4
Marlon Vankan (GER/11) d. Berk Ilkel (TUR) 6-3 6-0

Ben Patael (ISR/2) d. Gokberk Saritas (TUR) 6-1 6-1
Philip Bachmaier (AUT) d. Luciano Tacchi (ARG) 3-6 7-5 11-9

Aleksandre Metreveli (GEO/3) d. Davide Pontoglio (ITA) 6-1 6-7(4) 10-6
Bogdan Ionut Apostol (ROU/8) d. Anze Arh (SLO) 3-6 6-2 10-7

Duje Ajdukovic (CRO/4) d. Zura Tkemaladze (GEO) 7-5 6-4
Filip Misolic (AUT) d. Stefanos Sakellaridis (GRE) 6-3 6-4

Dimitriy Voronin (RUS/5) d. Viacheslav Bielinskyi (UKR) 4-6 6-1 10-6
Marco Miceli (ITA/7) d. Umut Akkoyun (TUR) 6-3 6-1

Pavle Daljev (SRB) d. Ivan Davydov (RUS/6) 6-1 3-6 10-6
Alessandro Ingarao (ITA/9) d. Demian Hulyanich (UKR) 6-1 6-0

Final Round

Peter Nagy (HUN/1) d. Marlon Vankan (GER/11) 4-0 ret.
Ben Patael (ISR/2) d. Philip Bachmaier (AUT) 7-6(8) 6-4
Aleksandre Metreveli (GEO/3) d. Bogdan Ionut Apostol (ROU/8) 6-4 3-6 10-8
Duje Ajdukovic (CRO/4) d. Filip Misolic (AUT) 6-4 7-6(3)
Dimitriy Voronin (RUS/5) d. Marco Miceli (ITA/7) 6-7(6) 7-5 10-2
Alessandro Ingarao (ITA/9)
d. Pavle Daljev (SRB) 6-1 6-4
 

·
Moderator
Joined
·
16,213 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Doubles

1st Round

J.Forejtek / M.Vrbensky (CZE/1) d. E.Leshem / Y.Oliel (ISR) 7-5 6-7(6) 10-4
T.Altuna / H.Rune (TUR/DEN) d. S.Agabigun / M.Ilhan (TUR) 6-2 6-1
M.Hamou / P.Toledo Bague (FRA/ESP) d. D.Veremeychuk / U.Yenilmez (UKR/TUR/wc) 6-3 6-2
C.Aksu / Z.Tkemaladze (TUR/GEO/4) d. Y.Erel / E.Kirkin (TUR) 6-4 6-4

F.Marozsan / P.Nagy (HUN/3) d. A.Avidzba / I.Davydov (RUS) 6-2 6-2
U.Akkoyun / M.Turker (TUR) d. G.Diarra / M.Vankan (AUT/GER) 6-2 6-4
Y.Chung / M.Miceli (KOR/ITA) d. M.Gunes / G.Saritas (TUR/wc) 1-6 6-3 10-6
A.Celikbilek / C.Ilkel (TUR/2) d. J.Okala / N.Sanchez Izquierdo (FRA/ESP) 6-1 6-0

Quarterfinal

J.Forejtek / M.Vrbensky (CZE/1) d. T.Altuna / H.Rune (TUR/DEN) 6-4 6-4
M.Hamou / P.Toledo Bague (FRA/ESP) d. C.Aksu / Z.Tkemaladze (TUR/GEO/4) 6-4 7-6(5)
F.Marozsan / P.Nagy (HUN/3) d. U.Akkoyun / M.Turker (TUR) 6-1 6-1
A.Celikbilek / C.Ilkel (TUR/2) d. Y.Chung / M.Miceli (KOR/ITA) 6-3 6-3

Semifinal

J.Forejtek / M.Vrbensky (CZE/1) d. M.Hamou / P.Toledo Bague (FRA/ESP) 7-5 7-5
F.Marozsan / P.Nagy (HUN/3) d. A.Celikbilek / C.Ilkel (TUR/2) 6-3 7-5

FINAL

J.Forejtek / M.Vrbensky (CZE/1)
d. F.Marozsan / P.Nagy (HUN/3) 6-3 6-4
 

·
Moderator
Joined
·
16,213 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Main Draw

1st Round

Duje Ajdukovic (CRO/Q) d. Cem Ilkel (TUR/1) 6-4 4-6 7-6(4)
Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) d. Marsel Ilhan (TUR/wc) 6-4 6-4
Pol Toledo Bague (ESP) d. Dimitriy Voronin (RUS/Q) 6-4 6-7(3) 6-3
Fabian Marozsan (HUN) d. Edan Leshem (ISR/6) 6-3 6-2

Altug Celikbilek (TUR/3) d. Aleksandre Metreveli (GEO/Q) 5-2 ret.
Ben Patael (ISR/Q) d. Renta Tokuda (JPN) 6-3 6-1
Peter Nagy (HUN/Q) d. Alessandro Ingarao (ITA/Q) 3-6 7-6(5) 6-3
Yshai Oliel (ISR) d. Yunseong Chung (KOR/5) 6-2 6-4

Jules Okala (FRA/8) d. Cengiz Aksu (TUR/wc) 7-5 6-3
Jonas Forejtek (CZE) d. Alen Avidzba (RUS) 6-0 6-2
Nikolas Sanchez Izquierdo (ESP) d. Michael Vrbensky (CZE) 6-2 4-6 6-4
Dimitar Kuzmanov (BUL/4) d. Marko Miladinovic (SRB) 1-6 7-5 6-0

Maxime Hamou (FRA/7) d. Zsombor Piros (HUN) 6-1 6-4
Yanki Erel (TUR/wc) d. Mert Naci Turker (TUR/wc) 5-7 6-2 6-0
Gianluigi Quinzi (ITA) d. Ergi Kirkin (TUR) 6-2 6-3
Pedro Cachin (ARG) d. Vaclav Safranek (CZE/2) 6-1 3-0 ret.

2nd Round

Duje Ajdukovic (CRO/Q) d. Holger Vitus Nodskov Rune (DEN) 6-3 6-3
Fabian Marozsan (HUN) d. Pol Toledo Bague (ESP) 6-2 6-3
Ben Patael (ISR/Q) d. Altug Celikbilek (TUR/3) 7-6(3) 6-2
Yshai Oliel (ISR) d. Peter Nagy (HUN/Q) 6-0 6-3

Jonas Forejtek (CZE) d. Jules Okala (FRA/8) 6-2 6-3
Dimitar Kuzmanov (BUL/4) d. Nikolas Sanchez Izquierdo (ESP) 6-1 6-4
Maxime Hamou (FRA/7) d. Yanki Erel (TUR/wc) 2-6 7-6(6) 7-6(3)
Pedro Cachin (ARG) d. Gianluigi Quinzi (ITA) 6-4 7-6(5)

Quarterfinal

Duje Ajdukovic (CRO/Q) d. Fabian Marozsan (HUN) 6-3 6-0
Yshai Oliel (ISR) d. Ben Patael (ISR/Q) 7-6(6) 6-3
Jonas Forejtek (CZE) d. Dimitar Kuzmanov (BUL/4) 6-4 3-6 7-5
Pedro Cachin (ARG) d. Maxime Hamou (FRA/7) 6-3 6-4

Semifinal

Duje Ajdukovic (CRO/Q) d. Yshai Oliel (ISR) 6-2 6-1
Pedro Cachin (ARG) d. Jonas Forejtek (CZE) 6-4 2-6 6-3

FINAL

Duje Ajdukovic (CRO/Q) d. Pedro Cachin (ARG) 3-6 6-4 7-6(2)
 
1 - 4 of 4 Posts
Top