Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M15 TRNAVA

City : Trnava, Slovakia
Date : 24 February - 01 March 2020
Prize Money : 15.000$
Surface : Hard (Indoor)
Defending champion : -

Entry List

1 Lukas KLEIN (SVK)
2 Uladzimir IGNATIK (BLR)
3 Jan SATRAL (CZE)
4 Danylo KALENICHENKO (UKR)
5 Pavel NEJEDLY (CZE)
6 Aldin SETKIC (BIH)
7 Vitaliy SACHKO (UKR)
8 Andrej GLVAC (SVK) P
9 Petr NOUZA (CZE)
10 Patrik RIKL (CZE)
11 Savriyan DANILOV (RUS)
12 Nik RAZBORSEK (SLO)
13 Jiri LEHECKA (CZE)
14 Jonas TRINKER (AUT)
15 Ondrej KRSTEV (CZE)
16 Andrew PAULSON (CZE)
17 Albano OLIVETTI (FRA)
18 (JE) Karlis OZOLINS (LAT)
19 (JE) Leandro RIEDI (SUI)
20 (JE) Dominic Stephan STRICKER (SUI)

21 (Q) Petr MICHNEV (CZE)
22 (Q) Matvey MININ (RUS)
23 (Q) Christoph NEGRITU (GER)
24 (Q) Dalibor SVRCINA (CZE)
25 (Q) Jakob AICHHORN (AUT)
26 (Q) Pavel SHUMEIKO (UKR)
27 (Q) Piotr GRYNKOWSKI (POL)
28 (Q) Kai LEMSTRA (GER)

29 (wc) Kristof MINARIK (SVK)
30 (wc) Janos FEKETE (SVK)
31 (wc) Tomas VANKO (SVK)
32 (wc) Peter Benjamin PRIVARA (SVK)
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Petr Michnev (CZE/1) d. Eric Talac (USA/wc) 6-3 6-1
Filip Duda (CZE/10) d. Vitalii Shcherba (UKR) 6-1 6-2

Matvey Minin (RUS/2) d. Dusan Obradovic (SRB) 6-2 6-2
Martin Fekiac (SVK) d. Noah Thurner (GER/15) 6-2 6-1

Christoph Negritu (GER/3) d. Sebastian Pjontek (SVK/wc) 6-2 6-1
Andrej Krajcik (SVK/wc) d. Bekkhan Atlangeriev (RUS/12) 6-3 2-6 10-7

Dalibor Svrcina (CZE/4) d. Martin Dobry (SVK/wc) 6-0 6-1
Emilien Voisin (FRA/16) d. Milos Karol (SVK/wc) 6-3 4-6 10-4

Jakob Aichhorn (AUT/5) d. Michael Gloeckler (AUT) 6-3 7-5
Mihailo Popovic (SRB/14) d. Dominik Langmajer (CZE) 7-6(1) 4-6 10-8

Petr Hajek (CZE/6) d. Anatoliy Voloshyn (UKR/wc) 6-0 6-0
Pavel Shumeiko (UKR/9) d. Flemming Peters (GER) 6-2 6-3

Isa Mammetgulyyev (TKM) d. Mikalai Haliak (BLR/7) 6-3 6-7(4) 10-3
Piotr Grynkowski (POL/11) d. Jiri Barnat (CZE) 6-3 6-2

Dominik Recek (CZE) d. Marek Semjan (SVK/8) 6-3 6-1
Kai Lemstra (GER) d. Piotr Matuszewski (POL/13) 6-2 6-0

Final Round

Petr Michnev (CZE/1) d. Filip Duda (CZE/10) 7-5 6-3
Matvey Minin (RUS/2) d. Martin Fekiac (SVK) 7-6(2) 6-3
Christoph Negritu (GER/3) d. Andrej Krajcik (SVK/wc) 6-2 6-4
Dalibor Svrcina (CZE/4) d. Emilien Voisin (FRA/16) 6-3 6-1
Jakob Aichhorn (AUT/5) d. Mihailo Popovic (SRB/14) 6-3 6-1
Pavel Shumeiko (UKR/9) d. Petr Hajek (CZE/6) 6-3 3-6 10-6
Piotr Grynkowski (POL/11) d. Isa Mammetgulyyev (TKM) 6-3 6-2
Kai Lemstra (GER) d. Dominik Recek (CZE) 7-6(6) 6-3
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Doubles

1st Round

P.Nouza / D.Skoch (CZE/1) vs. Bye
P.Rikl / J.Satral (CZE) d. K.Beck / P.Privara (SVK) 7-5 6-4
P.Michnev / A.Paulson (CZE) d. J.Barnat / D.Recek (CZE) 6-1 7-6(5)
V.Sachko / V.Shcherba (UKR/4) d. F.Duda / O.Krstev (CZE) 6-7(5) 7-5 10-8

A.Olivetti / E.Voisin (FRA/3) vs. Bye
P.Grynkowski / P.Matuszewski (POL) d. F.Kekercheni / J.Pivoluska (UKR/SVK) 6-2 6-2
U.Ignatik / A.Setkic (BLR/BIH) d. J.Fekete / K.Minarik (SVK) 6-0 6-3
K.Lemstra / C.Negritu (GER/2) vs. Bye

Quarterfinal

P.Rikl / J.Satral (CZE) d. P.Nouza / D.Skoch (CZE/1) w.o
P.Michnev / A.Paulson (CZE) d. V.Sachko / V.Shcherba (UKR/4) w.o
P.Grynkowski / P.Matuszewski (POL) d. A.Olivetti / E.Voisin (FRA/3) 6-2 3-6 10-5
K.Lemstra / C.Negritu (GER/2) d. U.Ignatik / A.Setkic (BLR/BIH) w.o

Semifinal

P.Rikl / J.Satral (CZE) d. P.Michnev / A.Paulson (CZE) 7-5 6-7(3) 11-9
K.Lemstra / C.Negritu (GER/2) d. P.Grynkowski / P.Matuszewski (POL) 7-5 7-6(4)

FINAL

P.Rikl / J.Satral (CZE) d. K.Lemstra / C.Negritu (GER/2) 6-3 6-4
 

·
Moderator
Joined
·
15,443 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Main Draw

1st Round

Lukas Klein (SVK/1) d. Tomas Vanko (SVK/wc) 6-2 6-0
Jiri Lehecka (CZE) d. Savriyan Danilov (RUS) 6-1 3-6 6-4
Kai Lemstra (GER/Q) d. Andrej Glvac (SVK) 6-4 6-4
Aldin Setkic (BIH/6) d. Ondrej Krstev (CZE) 3-6 7-6(6) 6-2

Danylo Kalenichenko (UKR/4) d. Pavel Shumeiko (UKR/Q) 6-4 6-0
Nik Razborsek (SLO) d. Andrew Paulson (CZE) 7-5 6-4
Christoph Negritu (GER/Q) d. Kristof Minarik (SVK/wc) 6-1 6-2
Patrik Rikl (CZE) d. Pavel Nejedly (CZE/5) 6-4 6-4

Vitaliy Sachko (UKR/7) d. Matvey Minin (RUS/Q) 7-6(3) 6-0
Leandro Riedi (SUI) d. Peter Benjamin Privara (SVK/wc) 6-4 6-1
Albano Olivetti (FRA) d. Janos Fekete (SVK/wc) 6-3 6-3
Jan Satral (CZE/3) d. Piotr Grynkowski (POL/Q) 6-4 6-2

Jonas Trinker (AUT) d. Petr Nouza (CZE/8) 6-2 7-6(2)
Petr Michnev (CZE/Q) d. Filip Duda (CZE/L.L) 6-4 6-3
Karlis Ozolins (LAT) d. Jakob Aichhorn (AUT/Q) 4-6 7-6(4) 6-3
Dalibor Svrcina (CZE/Q) d. Uladzimir Ignatik (BLR/2) 7-6(4) 6-4

Filip Duda (CZE/L.L) replaces Dominic Stephan Stricker (SUI)

2nd Round

Lukas Klein (SVK/1) d. Jiri Lehecka (CZE) 4-6 6-2 6-3
Aldin Setkic (BIH/6) d. Kai Lemstra (GER/Q) 6-3 6-3
Danylo Kalenichenko (UKR/4) d. Nik Razborsek (SLO) 6-4 6-4
Christoph Negritu (GER/Q) d. Patrik Rikl (CZE) 6-4 7-6(3)

Vitaliy Sachko (UKR/7) d. Leandro Riedi (SUI) 6-1 6-3
Jan Satral (CZE/3) d. Albano Olivetti (FRA) 4-6 7-6(4) 6-3
Petr Michnev (CZE/Q) d. Jonas Trinker (AUT) 4-6 6-3 6-2
Karlis Ozolins (LAT) d. Dalibor Svrcina (CZE/Q) 3-6 6-4 6-4

Quarterfinal

Lukas Klein (SVK/1) d. Aldin Setkic (BIH/6) 6-2 5-7 6-4
Danylo Kalenichenko (UKR/4) d. Christoph Negritu (GER/Q) 7-6(1) 6-3
Vitaliy Sachko (UKR/7) d. Jan Satral (CZE/3) 6-4 7-5
Karlis Ozolins (LAT) d. Petr Michnev (CZE/Q) 7-6(4) 7-6(3)

Semifinal

Danylo Kalenichenko (UKR/4) d. Lukas Klein (SVK/1) 6-4 6-2
Karlis Ozolins (LAT) d. Vitaliy Sachko (UKR/7) 6-3 7-5

FINAL

Danylo Kalenichenko (UKR/4)
d. Karlis Ozolins (LAT) 6-4 6-4
 
1 - 4 of 4 Posts
Top