Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
15,686 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
M15 ANTALYA

City : Antalya, Turkey
Date : 25 November - 01 December 2019
Prize Money : 15.000$
Surface : Clay (Outdoor)
Defending champion : Ronald Slobodchikov (RUS)

Entry List

1 Pavel KOTOV (RUS)
2 Maxime HAMOU (FRA)
3 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
4 Louis WESSELS (GER)
5 Pavel NEJEDLY (CZE)
6 Alvaro LOPEZ SAN MARTIN (ESP)
7 Nikita MASHTAKOV (UKR)
8 Duje AJDUKOVIC (CRO)
9 Miljan ZEKIC (SRB)
10 Bart STEVENS (NED)
11 Dragos Nicolae MADARAS (SWE)
12 Vladimir KOROLEV (RUS)
13 Calin MANDA (ROU)
14 Koray KIRCI (TUR)
15 Gibril DIARRA (AUT)
16 Gorazd SRBLJAK (MKD)
17 Yanki EREL (TUR)
18 Luca GELHARDT (GER)
19 Lukas KRAINER (AUT)
20 Baran CENGIZ (TUR)
21 Marlon VANKAN (GER)
22 (JE) Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG)

23 (Q) Valentin VANTA (ROU)
24 (Q) Gleb BLEKHER (CAN)
25 (Q) Vladimir FILIP (ROU)
26 (Q) Mert ALKAYA (TUR)
27 (Q) Kuzey CEKIRGE (TUR)
28 (Q) Carlo Alberto FOSSATI (ITA)

29 (wc) Sarp AGABIGUN (TUR)
30 (wc) Tristan BOYER (USA)
31 (wc) Berk ILKEL (TUR)
32 (wc) Besir DURGUTI (MKD)
 

·
Moderator
Joined
·
15,686 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Valentin Vanta (ROU/1) d. Artsiom Dabryian (BLR/wc) 6-0 6-1
Maciej Ziomber (POL) d. Pauli Sillanpää (FIN) 6-0 6-0
Furkan Karabulut (TUR) d. Witold Konopko (POL) 6-3 6-3
Manuel Mazza (ITA) d. Andrey Uvarov (RUS/8) 6-2 6-0

Mats Hermans (NED/2) d. Osmancan Soyler (TUR) 6-3 7-5
Alberto Bronzetti (ITA) d. Ilya Rudiukov (RUS) 6-4 6-4
Rail Ibragimov (RUS) d. Mihailo Radosavljevic (SRB) 6-4 6-3
Mert Alkaya (TUR/7) d. Mikhail Yehayan (BLR) 6-4 6-1

Vladislav Ivanov (RUS/3) d. Dmitrii Baskov (MDA) 6-2 6-0
Preston Connor (IRL) d. Kayra Kargin (TUR/wc) 6-2 6-1
Carlo Alberto Fossati (ITA) d. Ivan Dobrijevic (SRB) 6-1 6-1
Igor Shrolik (RUS/12) d. Federico Lucini (ITA) 6-1 6-1

Davide Albertoni (ITA/4) d. Umut Akkoyun (TUR) 6-4 6-0
Zakhar Martsinkevich (BLR/wc) d. Emir Sutekin (TUR/wc) 6-3 6-0
Mert Arabaci (TUR) d. Gokalp Ayar (TUR/wc) 2-6 6-3 14-12
Kuzey Cekirge (TUR/10) d. Alexander Wolfschmidt (GER) 6-1 6-2

Gleb Blekher (CAN/5) d. Efe Comu (TUR) 6-2 6-1
Vladislav Gorbatenko (RUS) d. Artur Martsinkevich (BLR/wc) 6-1 6-1
Kaya Arinc (TUR) d. Predrag Popovic (SRB) 6-2 6-1
Michalis Sakellaridis (GRE/11) d. Togan Makzume (TUR) 6-0 6-1

Vladimir Filip (ROU/6) d. Luca Castagnola (ITA/wc) 3-6 6-2 10-7
Bozo Barun (CRO) d. David Chelidze (GEO) 6-2 6-1
Lisandru Rodriguez (FRA) d. Peter Sillanpää (FIN) 6-0 6-3
Saba Purtseladze (GEO/9) d. Nabi Kustepe (TUR) 6-1 6-0

2nd Round

Valentin Vanta (ROU/1) d. Maciej Ziomber (POL) 6-2 5-7 10-7
Manuel Mazza (ITA) d. Furkan Karabulut (TUR) 6-1 6-0

Alberto Bronzetti (ITA) d. Mats Hermans (NED/2) 6-1 6-2
Mert Alkaya (TUR/7) d. Rail Ibragimov (RUS) 6-1 6-2

Vladislav Ivanov (RUS/3) d. Preston Connor (IRL) 6-0 6-0
Carlo Alberto Fossati (ITA) d. Igor Shrolik (RUS/12) 6-3 6-4

Davide Albertoni (ITA/4) d. Zakhar Martsinkevich (BLR/wc) 6-1 6-1
Kuzey Cekirge (TUR/10) d. Mert Arabaci (TUR) 6-1 6-1

Gleb Blekher (CAN/5) d. Vladislav Gorbatenko (RUS) 6-3 6-1
Michalis Sakellaridis (GRE/11) d. Kaya Arinc (TUR) 7-5 2-6 10-5

Vladimir Filip (ROU/6) d. Bozo Barun (CRO) 0-6 7-6(3) 10-5
Lisandru Rodriguez (FRA) d. Saba Purtseladze (GEO/9) 7-6(1) 6-1

Final Round

Valentin Vanta (ROU/1) d. Manuel Mazza (ITA) 6-3 6-3
Mert Alkaya (TUR/7) d. Alberto Bronzetti (ITA) 7-5 6-2
Carlo Alberto Fossati (ITA) d. Vladislav Ivanov (RUS/3) 6-4 6-3
Kuzey Cekirge (TUR/10) d. Davide Albertoni (ITA/4) 6-2 4-6 10-8
Gleb Blekher (CAN/5) d. Michalis Sakellaridis (GRE/11) 6-3 6-2
Vladimir Filip (ROU/6) d. Lisandru Rodriguez (FRA) 7-5 6-0
 

·
Moderator
Joined
·
15,686 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Doubles

1st Round

M.Hermans / B.Stevens (NED/1) d. V.Ivanov / I.Rudiukov (RUS/Alt) 6-2 6-2
B.Cengiz / O.Soyler (TUR/wc) d. M.Alkaya / T.Makzume (TUR/wc) 6-1 6-3
S.Agabigun / Y.Erel (TUR) d. A.Bronzetti / M.Mazza (ITA/Alt) 6-1 2-6 10-7
D.Ajdukovic / M.Zekic (CRO/SRB) d. P.Kotov / R.Slobodchikov (RUS/4) 6-2 3-6 10-5

L.Gelhardt / L.Wessels (GER/3) d. G.Diarra / L.Krainer (AUT) 6-1 7-6(1)
D.Baskov / V.Vanta (MDA/ROU) d. M.Sakellaridis / S.Sakellaridis (GRE) 6-2 6-3
U.Akkoyun / K.Kirci (TUR) d. A.Dabryian / M.Yehayan (BLR/wc) 6-2 6-2
V.Korolev / A.Uvarov (RUS/2) d. T.Boyer / A.Lingua Lavallen (USA/ARG) 6-3 6-1

V.Ivanov / I.Rudiukov (RUS/Alt) replace C.Manda / N.Mashtakov (ROU/UKR)
A.Bronzetti / M.Mazza (ITA/Alt) replace V.Filip / D.Madaras (ROU/SWE)

Quarterfinal

M.Hermans / B.Stevens (NED/1) d. B.Cengiz / O.Soyler (TUR/wc) 6-3 6-3
D.Ajdukovic / M.Zekic (CRO/SRB) d. S.Agabigun / Y.Erel (TUR) 1-6 6-3 10-5
L.Gelhardt / L.Wessels (GER/3) d. D.Baskov / V.Vanta (MDA/ROU) 6-2 6-4
V.Korolev / A.Uvarov (RUS/2) d. U.Akkoyun / K.Kirci (TUR) 6-2 6-7(6) 10-7

Semifinal

D.Ajdukovic / M.Zekic (CRO/SRB) d. M.Hermans / B.Stevens (NED/1) 6-1 6-4
V.Korolev / A.Uvarov (RUS/2) d. L.Gelhardt / L.Wessels (GER/3) 7-6(1) 2-6 10-8

FINAL

D.Ajdukovic / M.Zekic (CRO/SRB) d. V.Korolev / A.Uvarov (RUS/2) 6-3 6-3
 

·
Moderator
Joined
·
15,686 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Main Draw

1st Round

Pavel Kotov (RUS/1) d. Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (ARG) 6-3 6-4
Gorazd Srbljak (MKD) d. Vladimir Korolev (RUS) 7-6(4) 6-3
Marlon Vankan (GER) d. Valentin Vanta (ROU/Q) 6-1 3-6 6-2
Tristan Boyer (USA/wc) d. Nikita Mashtakov (UKR/7) 6-4 6-1

Louis Wessels (GER/4) d. Yanki Erel (TUR) 1-6 6-3 6-2
Sarp Agabigun (TUR/wc) d. Vladimir Filip (ROU/Q) 6-1 7-6(3)
Koray Kirci (TUR) d. Baran Cengiz (TUR) 6-2 6-3
Pavel Nejedly (CZE/5) d. Kuzey Cekirge (TUR/Q) 6-3 6-3

Alvaro Lopez San Martin (ESP/6) d. Bart Stevens (NED) 6-3 7-6(5)
Luca Gelhardt (GER) d. Berk Ilkel (TUR/wc) 6-1 7-5
Calin Manda (ROU) d. Besir Durguti (MKD/wc) 6-3 7-6(4)
Ronald Slobodchikov (RUS/3) d. Dragos Nicolae Madaras (SWE) 7-5 ret.

Duje Ajdukovic (CRO/8) d. Gleb Blekher (CAN/Q) 6-4 6-1
Gibril Diarra (AUT) d. Carlo Alberto Fossati (ITA/Q) 6-4 6-4
Miljan Zekic (SRB) d. Lukas Krainer (AUT) 6-1 6-3
Davide Albertoni (ITA/L.L) d. Mert Alkaya (TUR/Q) 6-7(4) 6-1 6-4

Davide Albertoni (ITA/L.L) replaces Maxime Hamou (FRA/2)

2nd Round

Pavel Kotov (RUS/1) d. Gorazd Srbljak (MKD) 6-0 6-1
Tristan Boyer (USA/wc) d. Marlon Vankan (GER) 6-3 6-3
Sarp Agabigun (TUR/wc) d. Louis Wessels (GER/4) 6-4 3-6 6-2
Pavel Nejedly (CZE/5) d. Koray Kirci (TUR) 6-2 7-6(1)

Luca Gelhardt (GER) d. Alvaro Lopez San Martin (ESP/6) 7-5 6-2
Ronald Slobodchikov (RUS/3) d. Calin Manda (ROU) 5-7 6-4 6-2
Duje Ajdukovic (CRO/8) d. Gibril Diarra (AUT) 6-3 6-4
Miljan Zekic (SRB) d. Davide Albertoni (ITA/L.L) 6-1 6-0

Quarterfinal

Pavel Kotov (RUS/1) d. Tristan Boyer (USA/wc) 6-2 6-2
Sarp Agabigun (TUR/wc) d. Pavel Nejedly (CZE/5) 6-4 6-4
Ronald Slobodchikov (RUS/3) d. Luca Gelhardt (GER) 6-1 6-4
Miljan Zekic (SRB) d. Duje Ajdukovic (CRO/8) 4-6 6-4 7-5

Semifinal

Pavel Kotov (RUS/1) d. Sarp Agabigun (TUR/wc) 6-7(4) 6-1 6-0
Miljan Zekic (SRB) d. Ronald Slobodchikov (RUS/3) 3-6 7-6(5) 6-3

FINAL

Miljan Zekic (SRB) d. Pavel Kotov (RUS/1) 3-6 6-4 7-6(4)
 
1 - 4 of 4 Posts
Top