Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

Moderator
Joined
16,475 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
馃嚬馃嚪 M15 ANTALYA 馃嚬馃嚪

City : Antalya, Turkey
Date : 14-20 June 2021
Prize Money : 15.000$
Surface : Clay (Outdoor)
Defending champion : -

Entry List

1. Jan SATRAL (CZE)
2. Yu Hsiou HSU (TPE)
3. Christopher HEYMAN (BEL)
4. Zsombor PIROS (HUN)
5. Fabian MAROZSAN (HUN)
6. Adam PAVLASEK (CZE)
7. Riccardo BALZERANI (ITA)
8. Mathieu PERCHICOT (FRA)
9. Gonzalo LAMA (CHI)
10. Matias ZUKAS (ARG)
11. Eric VANSHELBOIM (UKR)
12. Mariano KESTELBOIM (ARG)
13. Facundo JUAREZ (ARG)
14. Joao Lucas REIS DA SILVA (BRA)
15. Michal DEMBEK (POL)
16. Fermin TENTI (ARG)
17. (SE) Francisco COMESANA (ARG)
18. (JE) Alex BARRENA (ARG)
19. (JE) Martin KRUMICH (CZE)
20. (JE) Filip PIECZONKA (POL)

21 (Q)
22 (Q)
23 (Q)
24 (Q)
25 (Q)
26 (Q)
27 (Q)
28 (Q)

29 (wc)
30 (wc)
31 (wc)
32 (wc)
 

Moderator
Joined
16,475 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Mircea-Alexandru Jecan (ROU/1/wc) d. Franco Roncadelli (URU) 6-4 6-2
Francisco Llanes (URU) d. S.Mert Ozdemir (TUR) 6-1 6-2
Nikolay Sysoev (RUS) d. Suleyman Deniz Gursoy (TUR) 6-2 6-4
Daniel Antonio Nunez (CHI/15) d. Caspar Schuetze (GER) 6-2 6-1

Marsel Ilhan (TUR/2) d. Sergo Sikharulidze (GEO) 6-1 6-4
Kaya Arinc (TUR/wc) d. Vladimir Cherkovets (RUS/wc) 6-0 6-1
Fernando Andres Zuniga Cantillana (CHI) d. Adil Karimov (UZB) 6-2 6-3
Ignacio Carou (URU/10) d. Gabriel Roveri Sidney (BRA) 6-2 6-3

Dian Nedev (BUL) d. Billy Harris (GBR/3) 7-6(7) 2-6 10-8
Egor Matvievici (MDA) d. Enes Donmezer (TUR) 6-3 6-2
Pietro Marino (ITA) d. Dmitrii Vasilev (RUS/Alt) 6-1 6-1
Ching-Mou Yu (TPE/9) d. Kirill Mishkin (RUS) 6-4 6-3

Pawel Cias (POL/4) d. Doruk Turknas (TUR/wc) 6-2 6-2
Shinnosuke Hiramatsu (JPN) d. Dominique Graf (GER) 6-0 3-6 10-4
Lorenzo Joaquin Rodriguez (ARG) d. Sebastian Bahamondes (CHI) 6-0 6-0
Vladislav Melnic (ROU/16) d. Osmancan Soyler (TUR/wc) 6-0 6-3

Oleg Prihodko (UKR/5) d. Aleksandar Tomas (AUT) 6-2 6-2
Michalis Sakellaridis (GRE) d. Credit Chaiyarin (THA) 6-4 6-4
Nicolas Agustin Lema (ARG) d. Stefanos Sakellaridis (GRE) 6-2 4-6 10-6
Savva Polukhin (RUS/11) d. Antonio Muniz Hidalgo (ESP) 4-6 6-4 11-9

Olexiy Kolisnyk (UKR) d. Kuan-Yi Lee (TPE/6) 7-5 7-6(5)
Anton Semenov (RUS/wc) d. Elbert Barr (GBR/wc) 6-1 6-4
Fletcher Scott (USA) d. Umut Akkoyun (TUR) 6-3 6-3
Baran Cengiz (TUR/12) d. Togan Makzume (TUR) 6-0 6-3

Stefano Battaglino (ITA/7) d. Charles Dossetter (GBR/wc) 6-0 6-2
Santiago De La Fuente (ARG) d. Marco Furlanetto (ITA) 6-2 5-7 10-7
Miguel Fernando Pereira (CHI) d. Vladislav Gorbatenko (RUS) 7-5 6-4
Bora Sengul (TUR) d. Ray Ho (TPE/13) 6-2 6-4

Tadeas Paroulek (CZE/8) d. Elijah Poritzky (USA) 6-4 7-5
Thiago Cigarran (ARG) d. Stepan Pecak (CZE) 6-2 3-6 10-2
Daiki Yoshimura (JPN) d. Matteo Meneghetti (ITA) 6-0 6-4
Filip Duda (CZE/14) d. Farzin Danny Amiri (USA) 3-6 6-4 10-6

Dmitrii Vasilev (RUS/Alt) replaces Vitali Shvets (RUS)

2nd Round

Mircea-Alexandru Jecan (ROU/1/wc) vs. Francisco Llanes (URU)
Daniel Antonio Nunez (CHI/15) vs. Nikolay Sysoev (RUS)

Marsel Ilhan (TUR/2) vs. Kaya Arinc (TUR/wc)
Ignacio Carou (URU/10) vs. Fernando Andres Zuniga Cantillana (CHI)

Dian Nedev (BUL) vs. Egor Matvievici (MDA)
Ching-Mou Yu (TPE/9) vs. Pietro Marino (ITA)

Pawel Cias (POL/4) vs. Shinnosuke Hiramatsu (JPN)
Vladislav Melnic (ROU/16) vs. Lorenzo Joaquin Rodriguez (ARG)

Oleg Prihodko (UKR/5) vs. Michalis Sakellaridis (GRE)
Savva Polukhin (RUS/11) vs. Nicolas Agustin Lema (ARG)

Olexiy Kolisnyk (UKR) vs. Anton Semenov (RUS/wc)
Baran Cengiz (TUR/12) vs. Fletcher Scott (USA)

Stefano Battaglino (ITA/7) vs. Santiago De La Fuente (ARG)
Miguel Fernando Pereira (CHI) vs. Bora Sengul (TUR)

Tadeas Paroulek (CZE/8) vs. Thiago Cigarran (ARG)
Filip Duda (CZE/14) vs. Daiki Yoshimura (JPN)
 
1 - 4 of 4 Posts
Top