Mens Tennis Forums banner

1 - 4 of 4 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,273 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
M15 ANTALYA

City : Antalya, Turkey
Date : 02-08 December 2019
Prize Money : 15.000$
Surface : Clay (Outdoor)
Defending champion : Wilson Leite (BRA)

Entry List

1 Pavel KOTOV (RUS)
2 Ronald SLOBODCHIKOV (RUS)
3 Pavel NEJEDLY (CZE)
4 Marvin NETUSCHIL (GER)
5 Mate VALKUSZ (HUN)
6 Fabian MAROZSAN (HUN)
7 Alexander SHEVCHENKO (RUS)
8 Andrey CHEPELEV (RUS)
9 Bart STEVENS (NED)
10 Vladimir KOROLEV (RUS)
11 David JORDA SANCHIS (ESP)
12 Koray KIRCI (TUR)
13 Luigi SORRENTINO (ITA)
14 Darko JANDRIC (SRB)
15 Gibril DIARRA (AUT)
16 Gorazd SRBLJAK (MKD)
17 Colin VAN BEEM (NED)
18 Yanki EREL (TUR)
19 Luca GELHARDT (GER)
20 Yasha ZEMEL (ISR)
21 (JE) Peter MAKK (HUN)
22 (JE) Alejo Lorenzo LINGUA LAVALLEN (ARG)

23 (Q) Mircea-Alexandru JECAN (ROU)
24 (Q) Miljan ZEKIC (SRB)
25 (Q) Marc DIJKHUIZEN (NED)
26 (Q) Tomislav JOTOVSKI (MKD)
27 (Q) Pavel SHCHAYA-ZUBROV (RUS)
28 (Q) Igor SAVELJIC (MNE)

29 (wc) Mats HERMANS (NED)
30 (wc) Mert ALKAYA (TUR)
31 (wc) Bora SENGUL (TUR)
32 (wc) Saba PURTSELADZE (GEO)
 

·
Moderator
Joined
·
16,273 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Mircea-Alexandru Jecan (ROU/1) d. Witold Konopko (POL) 6-0 6-1
Umut Akkoyun (TUR/wc) d. Daniil Gusev (RUS) 6-0 6-2
Alberto Bronzetti (ITA) d. Stefanos Sakellaridis (GRE) 6-2 6-2
Kuzey Cekirge (TUR) d. Tristan Boyer (USA/9) 2-6 7-5 10-8

Miljan Zekic (SRB/2/wc) d. Bozo Barun (CRO/wc) 6-4 6-0
Manuel Mazza (ITA) d. Andrey Uvarov (RUS) 6-2 6-1
Berk Ilkel (TUR) d. Igor Panin (RUS/wc) 6-2 6-2
Lisandru Rodriguez (FRA) d. Paolo Dagnino (ITA/12) 6-4 6-2

Marlon Vankan (GER/3) d. Vladislav Gorbatenko (RUS) 6-2 6-1
Alexander Wolfschmidt (GER) d. Kayra Kargin (TUR/wc) 6-1 6-1
Igor Saveljic (MNE) d. Emir Sutekin (TUR/wc) 6-0 6-0
Niklas Schell (GER/8) d. Rail Ibragimov (RUS) 6-4 6-0

Igor Shrolik (RUS) d. Marco De Rossi (SMR/4) 6-1 1-6 10-8
Simone Cacciapuoti (ITA) d. Mihailo Radosavljevic (SRB) 6-3 6-2
Jonas Greif (ITA) d. Michalis Sakellaridis (GRE) 6-4 6-1
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS) d. Davide Albertoni (ITA/10) 6-3 3-6 15-13

Marc Dijkhuizen (NED/5) d. Riccardo Tavilla (ITA) 6-2 6-4
Osmancan Soyler (TUR) d. David Chelidze (GEO) 6-1 6-4
Efe Comu (TUR) d. Nikolay Vyalkov (KAZ/wc) 6-0 6-0
Gleb Blekher (CAN/11) d. Artur Martsinkevich (BLR) 6-0 6-0

Valentin Vanta (ROU/6) d. Luca Castagnola (ITA) 6-1 6-3
Vladimir Filip (ROU) d. Ron Mansdorf (ISR) 6-2 6-0
Maciej Ziomber (POL) d. Zakhar Martsinkevich (BLR) 6-3 6-1
Tomislav Jotovski (MKD/7) d. Dmitrii Baskov (MDA) 6-1 6-4

2nd Round

Mircea-Alexandru Jecan (ROU/1) d. Umut Akkoyun (TUR/wc) 6-2 6-2
Kuzey Cekirge (TUR) d. Alberto Bronzetti (ITA) 7-5 6-2

Miljan Zekic (SRB/2/wc) d. Manuel Mazza (ITA) 7-5 6-3
Lisandru Rodriguez (FRA) d. Berk Ilkel (TUR) 6-3 4-6 10-1

Marlon Vankan (GER/3) d. Alexander Wolfschmidt (GER) 6-0 6-1
Igor Saveljic (MNE) d. Niklas Schell (GER/8) 6-3 6-3

Simone Cacciapuoti (ITA) d. Igor Shrolik (RUS) 6-4 0-6 10-7
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS) d. Jonas Greif (ITA) 6-4 4-6 10-6

Marc Dijkhuizen (NED/5) d. Osmancan Soyler (TUR) 6-1 2-0 ret.
Gleb Blekher (CAN/11) d. Efe Comu (TUR) 6-2 6-3

Valentin Vanta (ROU/6) d. Vladimir Filip (ROU) 2-6 6-0 11-9
Tomislav Jotovski (MKD/7) d. Maciej Ziomber (POL) 6-4 6-2

Final Round

Mircea-Alexandru Jecan (ROU/1) d. Kuzey Cekirge (TUR) 6-2 6-0
Miljan Zekic (SRB/2/wc) d. Lisandru Rodriguez (FRA) 6-2 6-2
Igor Saveljic (MNE) d. Marlon Vankan (GER/3) 6-2 6-1
Pavel Shchaya-Zubrov (RUS) d. Simone Cacciapuoti (ITA) 6-4 6-3
Marc Dijkhuizen (NED/5) d. Gleb Blekher (CAN/11) 6-2 5-7 10-4
Tomislav Jotovski (MKD/7) d. Valentin Vanta (ROU/6) 7-5 6-3
 

·
Moderator
Joined
·
16,273 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Doubles

1st Round

M.Dijkhuizen / C.Van Beem (NED) d. M.Hermans / B.Stevens (NED/1) 6-4 6-4
F.Marozsan / M.Valkusz (HUN) d. K.Kirci / A.Shevchenko (TUR/RUS) 6-1 6-4
M.De Rossi / L.Sorrentino (SMR/ITA) d. B.Sengul / O.Soyler (TUR/wc) 6-1 7-5
V.Korolev / A.Uvarov (RUS/3) d. U.Akkoyun / M.Alkaya (TUR) 7-6(2) 6-3

D.Jorda Sanchis / N.Schell (ESP/GER/4) d. T.Jotovski / G.Srbljak (MKD) 5-7 6-4 10-7
Y.Erel / M-A.Jecan (TUR/ROU) d. L.Gelhardt / M.Netuschil (GER) 6-2 6-2
G.Diarra / P.Nejedly (AUT/CZE) d. E.Comu / E.Sutekin (TUR/wc) 7-5 6-2
A.Chepelev / D.Jandric (RUS/SRB/2) d. P.Kotov / I.Panin (RUS/wc) 4-6 6-1 12-10

Quarterfinal

F.Marozsan / M.Valkusz (HUN) d. M.Dijkhuizen / C.Van Beem (NED) 6-2 6-3
M.De Rossi / L.Sorrentino (SMR/ITA) d. V.Korolev / A.Uvarov (RUS/3) 7-5 6-0
D.Jorda Sanchis / N.Schell (ESP/GER/4) d. Y.Erel / M-A.Jecan (TUR/ROU) 6-2 1-6 10-7
A.Chepelev / D.Jandric (RUS/SRB/2) d. G.Diarra / P.Nejedly (AUT/CZE) 4-6 6-1 10-3

Semifinal

F.Marozsan / M.Valkusz (HUN) d. M.De Rossi / L.Sorrentino (SMR/ITA) 6-3 7-6(2)
D.Jorda Sanchis / N.Schell (ESP/GER/4) d. A.Chepelev / D.Jandric (RUS/SRB/2) 6-3 6-0

FINAL

F.Marozsan / M.Valkusz (HUN) d. D.Jorda Sanchis / N.Schell (ESP/GER/4) 6-3 7-5
 

·
Moderator
Joined
·
16,273 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Main Draw

1st Round

Pavel Kotov (RUS/1) d. Bora Sengul (TUR/wc) 6-2 6-3
Peter Makk (HUN) d. Colin Van Beem (NED) 3-6 6-4 7-5
Marc Dijkhuizen (NED/Q) d. Saba Purtseladze (GEO/wc) 6-3 6-1
Mate Valkusz (HUN/5) d. Luigi Sorrentino (ITA) 6-4 6-3

Pavel Nejedly (CZE/3) d. Tomislav Jotovski (MKD/Q) 6-3 6-2
Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (ARG) d. Mert Alkaya (TUR/wc) 6-0 6-3
Mircea-Alexandru Jecan (ROU/Q) d. Mats Hermans (NED/wc) 6-1 6-1
Fabian Marozsan (HUN/6) d. David Jorda Sanchis (ESP) 6-0 6-3

Alexander Shevchenko (RUS/7) d. Vladimir Korolev (RUS) 6-1 7-6(4)
Bart Stevens (NED) d. Koray Kirci (TUR) 5-7 6-3 6-0
Gorazd Srbljak (MKD) d. Gibril Diarra (AUT) 7-6(1) 5-7 7-5
Marvin Netuschil (GER/4) d. Miljan Zekic (SRB/Q) 3-6 7-5 6-2

Luca Gelhardt (GER) d. Andrey Chepelev (RUS/8) 6-0 6-3
Yasha Zemel (ISR) d. Darko Jandric (SRB) 3-6 6-4 6-1
Igor Saveljic (MNE/Q) d. Pavel Shchaya-Zubrov (RUS/Q) 6-3 6-2
Ronald Slobodchikov (RUS/2) d. Yanki Erel (TUR) 6-3 1-6 6-3

2nd Round

Pavel Kotov (RUS/1) d. Peter Makk (HUN) 6-3 6-3
Mate Valkusz (HUN/5) d. Marc Dijkhuizen (NED/Q) 3-6 6-2 6-2
Pavel Nejedly (CZE/3) d. Alejo Lorenzo Lingua Lavallen (ARG) 4-6 7-6(2) 7-6(4)
Fabian Marozsan (HUN/6) d. Mircea-Alexandru Jecan (ROU/Q) 7-5 7-6(4)

Bart Stevens (NED) d. Alexander Shevchenko (RUS/7) 7-5 2-6 6-3
Marvin Netuschil (GER/4) d. Gorazd Srbljak (MKD) 6-4 6-2
Luca Gelhardt (GER) d. Yasha Zemel (ISR) 6-1 7-6(0)
Ronald Slobodchikov (RUS/2) d. Igor Saveljic (MNE/Q) 6-2 6-3

Quarterfinal

Pavel Kotov (RUS/1) d. Mate Valkusz (HUN/5) 7-6(7) 3-6 6-3
Fabian Marozsan (HUN/6) d. Pavel Nejedly (CZE/3) 4-6 7-6(2) 6-3
Bart Stevens (NED) d. Marvin Netuschil (GER/4) 6-4 6-2
Ronald Slobodchikov (RUS/2) d. Luca Gelhardt (GER) 6-2 6-3

Semifinal

Fabian Marozsan (HUN/6) d. Pavel Kotov (RUS/1) 6-4 6-4
Ronald Slobodchikov (RUS/2) d. Bart Stevens (NED) 6-3 6-1

FINAL

Fabian Marozsan (HUN/6)
d. Ronald Slobodchikov (RUS/2) 7-5 6-4
 
1 - 4 of 4 Posts
Top