Mens Tennis Forums banner

1 - 2 of 2 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,038 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Qualifying Draw

1st Round

Inigo CERVANTES HUEGUN (1) vs. Bye
Gerard PLANELLES RIPOLL d. Kailash NATH : 6-0 6-0
Pol AMOROS RAMOS (wc) d. Pau PEREZ CONTRI : 6-3 7-5
Francisco ANDREU GARCIA (5) d. Lucas MARQUES DOMENECH : 6-0 6-0

Carlos SANCHEZ JOVER (Alt) vs. Bye
Inaki CABRERA BELLO (wc) d. Ramon MARTINEZ FERRER (wc) : 6-3 6-2
Carlos RAMOS MEMBRIVES (wc) d. Carlos GIMENEZ PEREZ : 6-7(5) 2-0 ret.
Mario GONZALEZ FERNANDEZ (6) d. Pol FERNANDEZ FUSTE : 6-3 7-5

Max ALCALA GURRI (3) d. Egill SIGURDSSON : 6-1 6-2
Dhyan PATEL d. Carlos GARCIA MAZUECOS : 6-3 4-6 6-2
Mikel ARANZABAL d. Juan Ignacio ALCALDE : 4-6 6-4 6-1
Xavier MATAS ORTEGA (8) d. Joan TORRES ESPINOSA : 6-1 6-0

Sergi PEREZ CONTRI (4) d. Jose Joaquin MIRANDA CISNEROS : 1-6 6-1 6-3
Chanon PHUNSAWAT d. Andrei Roberto LUCACIU : 6-2 6-2
Alvaro SAEZ-ROYUELA ARIZA d. Frederick McRAE : 6-0 6-0
Jaime CALDES GALISTEO (7) d. Ivan BAS MENGUAL : 6-3 6-1

Carlos SANCHEZ JOVER (Alt) replaces Diego BARRETO SANCHEZ (2)

2nd Round

Inigo CERVANTES HUEGUN (1) d. Gerard PLANELLES RIPOLL : 6-4 6-2
Pol AMOROS RAMOS (wc) d. Francisco ANDREU GARCIA (5) : 3-6 7-6(6) 6-2

Carlos SANCHEZ JOVER (Alt) d. Inaki CABRERA BELLO (wc) : 6-1 7-5
Mario GONZALEZ FERNANDEZ (6) d. Carlos RAMOS MEMBRIVES (wc) : 5-7 6-3 6-3

Max ALCALA GURRI (3) d. Dhyan PATEL : 6-0 6-2
Xavier MATAS ORTEGA (8) d. Mikel ARANZABAL : 6-0 6-2

Sergi PEREZ CONTRI (4) d. Chanon PHUNSAWAT : 6-0 7-6(6)
Jaime CALDES GALISTEO (7) d. Alvaro SAEZ-ROYUELA ARIZA : 6-2 6-1

Final Round

Inigo CERVANTES HUEGUN (1) d. Pol AMOROS RAMOS (wc) : 6-2 6-4
Mario GONZALEZ FERNANDEZ (6) d. Carlos SANCHEZ JOVER (Alt) : 1-6 7-6(2) 6-3
Xavier MATAS ORTEGA (8) d. Max ALCALA GURRI (3) : 7-5 6-3
Sergi PEREZ CONTRI (4) d. Jaime CALDES GALISTEO (7) : 6-1 6-1
 

·
Moderator
Joined
·
16,038 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
MAIN DRAW

1st Round

Ilya IVASHKA (1) vs. Bye
Jaime CALDES (L.L) d. Benjamin WINTER LOPEZ : 7-6(7) 6-3
Nicolas ALVAREZ VARONA d. Juan Pablo CANAS GARCIA (wc) : 6-3 7-6(2)
Javier BARRANCO COSANO (5) vs. Bye

Nicola KUHN (4) vs. Bye
Inigo CERVANTES HUEGUN (Q) d. Alberto BARROSO CAMPOS (wc) : 6-3 4-6 6-4
Mario GONZALEZ FERNANDEZ (Q) d. Pol AMOROS RAMOS (L.L) : 6-4 7-6(0)
Adrian MENENDEZ MACEIRAS (7) vs. Bye

Oriol ROCA BATALLA (8) vs. Bye
Jose Fco. VIDAL AZORIN d. Carlos LOPEZ MONTAGUD : 6-7(5) 6-3 6-4
Timofei SKATOV d. Diego Augusto BARRETO SANCHEZ : 6-3 6-2
Guillermo GARCIA LOPEZ (3) vs. Bye

Nikolas SANCHEZ IZQUIERDO (6) vs. Bye
Sergi PEREZ CONTRI (Q) d. Xavier MATAS ORTEGA (Q) : 7-5 6-4
Jordan CORREIA d. Pablo LLAMAS RUIZ : 6-2 6-3
Steven DIEZ (2) vs. Bye

Jaime CALDES (L.L) replaces Carlos TABERNER
Pol AMOROS RAMOS (L.L) replaces Jaume PLA MALFEITO

2nd Round

Ilya IVASHKA (1) d. Jaime CALDES (L.L) : 4-6 6-1 6-4
Javier BARRANCO COSANO (5) d. Nicolas ALVAREZ VARONA : 4-6 7-5 6-4
Nicola KUHN (4) d. Inigo CERVANTES HUEGUN (Q) : 6-3 2-6 6-2
Adrian MENENDEZ MACEIRAS (7) d. Mario GONZALEZ FERNANDEZ (Q) : 6-3 6-3

Oriol ROCA BATALLA (8) d. Jose Fco. VIDAL AZORIN : 6-4 2-6 6-3
Guillermo GARCIA LOPEZ (3) d. Timofei SKATOV : 4-6 6-3 6-3
Nikolas SANCHEZ IZQUIERDO (6) d. Sergi PEREZ CONTRI (Q) : 6-2 6-1
Steven DIEZ (2) d. Jordan CORREIA : 7-5 6-3

Quarterfinal

Ilya IVASHKA (1) d. Javier BARRANCO COSANO (5) : 7-6(6) 6-1
Nicola KUHN (4) d. Adrian MENENDEZ MACEIRAS (7) : 6-1 5-7 6-2
Guillermo GARCIA LOPEZ (3) d. Oriol ROCA BATALLA (8) : 7-5 6-4
Steven DIEZ (2) d. Nikolas SANCHEZ IZQUIERDO (6) : 7-6(4) 4-6 6-2

Semifinal

Ilya IVASHKA (1) d. Nicola KUHN (4) : 6-3 6-4
Guillermo GARCIA LOPEZ (3) d. Steven DIEZ (2) : 3-6 6-2 6-3

FINAL

Guillermo GARCIA LOPEZ (3) d. Ilya IVASHKA (1) : 6-2 6-4

355875
 
1 - 2 of 2 Posts
Top