Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 20 Posts

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Korea Rep. F1
Location: Gimcheon, Korea Rep.
Type: $15K
Surface: hard (outdoor)



Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017604
website: http://www.kortennis.co.kr/kta/tona/2008/gimcheon_mens_futures/info.html

Entry List
1 EBELTHITE, Colin AUS 232 1
2 FEENEY, Adam AUS 272 1
3 $ CHEN, Ti TPE 282 1
4 $ JUN, Woong-Sun KOR 285 1
5 AN, Jae-Sung KOR 289 1
6 COELHO, Andrew AUS 299 1
7 GROTH, Samuel AUS 333 1
8 ITO, Tatsuma JPN 391 1
9 TERACHI, Takahiro JPN 396 1
10 IM, Kyu-Tae KOR 423 1
11 $ DUCLOS, Pierre-Ludovic CAN 425 1
12 $ KLEIN, Brydan AUS 428 1
13 $ KWON, Oh-Hee KOR 448 1
14 SUN, Peng CHN 456 1
15 ARMSTRONG, Miles AUS 457 1
16 NAM, Hyun-Woo KOR 471 1
17 MATSUI, Toshihide JPN 474 1
18 RASTOGI, Karan IND 480 1


Alternates
19 EBDEN, Matthew AUS 495 1
20 KEDRYUK, Alexey KAZ 519 1
21 ITO, Yuichi JPN 545 1
22 KWON, Hyung-Tae KOR 615 1
23 BONDARENKO, Vladislav UKR 638 1
24 XU, Jun-Chao CHN 656 1
25 DOAKMAIKLEE, Weerapat THA 780 1
26 ONOZAWA, Arata JPN 795 1
27 GONG, Mao-Xin CHN 796 1
28 KIM, Young-Jun KOR 803 1
29 RAJA, Purav IND 824 1
30 GAJJAR, Rohan IND 836 1
31 GOH, Steven AUS 840 1
32 LEE, Seung-Hoon KOR 843 1
33 CHO, Min-Hyoek KOR 846 1
34 $ YI, Chu-Huan TPE 933 1
35 HEYL, Heinrich RSA 961 1
36 FUKUDA, Katsushi JPN 968 1
37 SIRIBUTWONG, Kirati THA 974= 1
38 $ JOBE, Ikaika USA 986 1
39 CHOI, Dong-Whee KOR 998 1
40 KIM, Dylan Seong-Kwan KOR 999 1
41 STRYDOM, Jurgens NAM 1001 1
42 KIM, Hyun-Joon KOR 1040 1
43 IWAMI, Tasuku JPN 1087 1
44 PENG, Hsien-Yin TPE 1089 1
45 KANG, Byung-Kook KOR 1094= 1
46 LEE, Chul-Hee KOR 1102= 1
47 YOO, Daniel KOR 1128= 1
48 LIM, Hyun-Soo KOR 1155= 1
49 LU, Hao CHN 1163= 1
50 CHUNG, Seong-Yoon KOR 1172= 1
51 KIM, Hyung-Kwon KOR 1181= 1
52 LIM, Yong-Kyu KOR 1205= 1
53 KEYSER, Harrison AUS 1235= 1
54 LIN, Tzu-Yang TPE 1247= 1
55 MITSUHASHI, Junn JPN 1251= 1
56 KIM, Bo-Sung KOR 1361= 1
57 RESHETNIKOV, Vitali RUS 1405= 2
58 SIRIBUTWONG, Peerakit THA 1460= 1
59 PRAMONO, Hendri-Susilo INA 1487= 1
60 KIM, Hyun-Seung KOR 1487= 1
61 SIRILUETHAIWATTANA, Perakiat THA 1576= 1
62 WIDHIYANTO, Febi INA 1576= 1
63 OH, Seung-Hoon KOR 1669= 1
64 CHANAKIRA, Tinotenda ZIM 1720= 1
65 BARTH, George USA 1803= 2
66 LIANG, Shuang-Qiang CHN 1816= 1
67 VUKOV, Stefano CRO 1828= 6
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard]

Qualifying Draw

1st Round

Hyun-Joon KIM (KOR) (1) defeated Jeong Woo CHOI (KOR) 6-3 6-2
Hwan-Yong CHOI (KOR) defeated Chang-Ho CHOI (KOR) 6-2 6-1
Jea Moon LEE (KOR) defeated Seong-Hee AHN (KOR) 7-6(5) 6-3
Chul-Hee LEE (KOR) (10) defeated Hwa-Soo YOU (KOR) 6-3 6-3
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Seung-Hoon OH (KOR) 6-1 6-3
Yoo-Soo KIM (KOR) defeated Jung-Woong NA (KOR) 6-3 6-1
Chang-Hoon LEE (KOR) defeated Daniel YOON (KOR) 6-3 6-1
Junn MITSUHASHI (JPN) (14) defeated Febi WIDHIYANTO (INA) 7-5 7-6(4)
Seung-Hoon LEE (KOR) (3) defeated Jung-Hoon LEE (KOR) 6-4 6-2
Kyoung-Hoon PARK (KOR) defeated Jong-Guk HO (KOR) 6-3 6-2
Chang-Hyun KANG (KOR) defeated Seung-Hwan SEOL (KOR) 6-3 3-6 7-6(2)
Yong-Bum SEO (KOR) defeated Seong-Yoon CHUNG (KOR) (12) 6-4 4-6 6-3
Min-Hyoek CHO (KOR) (4) defeated Ji-Sup LIM (KOR) 6-1 6-4
Sang-Oh OH (KOR) defeated Young-Deok CHO (KOR) 6-3 3-6 6-3
Hyun-Joon SUK (KOR) defeated Ketut-Nesa ARTA (INA) 2-6 6-2 7-6(9)
Hyun-Soo LIM (KOR) (11) defeated Jin-Seo KIM (KOR) 6-2 6-0
Heinrich HEYL (RSA) (5) defeated Dong-Kyu LEE (KOR) 3-6 7-6(2) 6-3
Sung-Hyuk YU (KOR) defeated Yu-Seob KIM (KOR) 6-3 6-3
Eui-Yeol YANG (KOR) defeated Hyung-Chan LIM (KOR) 7-6(3) Retired
Bo-Sung KIM (KOR) (15) defeated Seung-Joo LEE (KOR) 6-2 6-3
Yong-Ho KWON (KOR) defeated Katsushi FUKUDA (JPN) (6) 6-0 5-7 6-3
Seung-Jae LEE (KOR) defeated Yo-Sub YOON (KOR) 6-1 2-0 Retired
Tae-Hyun JEON (KOR) defeated Jin-Tae KIM (KOR) 6-3 6-2
Daniel YOO (KOR) (13) defeated Joo-Hyo PARK (KOR) 7-5 4-6 6-0
Dong-Whee CHOI (KOR) (7) defeated In-Sub LEE (KOR) 6-3 6-4
Woo-Ram KIM (KOR) defeated Seul-Ki UM (KOR) 6-1 6-0
Killpyo CHUN (KOR) defeated Kwang-Mu CHUNG (KOR) 6-4 6-2
Byung-Kook KANG (KOR) (9) defeated Dae-Hee LEE (KOR) 6-2 6-2
Hyun-Seung KIM (KOR) defeated Dylan Seong-Kwan KIM (KOR) (8) 7-5 6-4
Jae-Min SEOL (KOR) defeated Woo-Whuk CHOI (KOR) 4-6 6-2 6-3
Sung-Kyun KANG (KOR) defeated Daniel CHO (KOR) 6-0 6-3
Ki-Hun JUNG (KOR) defeated Hendri-Susilo PRAMONO (INA) (16) 6-2 2-6 6-1

2nd Round

Hyun-Joon KIM (KOR) (1) defeated Hwan-Yong CHOI (KOR) 7-5 6-0
Chul-Hee LEE (KOR) (10) defeated Jea Moon LEE (KOR) 6-0 6-1
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Yoo-Soo KIM (KOR) 6-1 3-6 6-3
Junn MITSUHASHI (JPN) (14) defeated Chang-Hoon LEE (KOR) 7-5 6-4
Seung-Hoon LEE (KOR) (3) defeated Kyoung-Hoon PARK (KOR) 6-1 6-1
Yong-Bum SEO (KOR) defeated Chang-Hyun KANG (KOR) 7-5 6-1
Min-Hyoek CHO (KOR) (4) defeated Sang-Oh OH (KOR) 6-2 6-3
Hyun-Joon SUK (KOR) defeated Hyun-Soo LIM (KOR) (11) 6-3 2-6 7-5
Heinrich HEYL (RSA) (5) defeated Sung-Hyuk YU (KOR) 6-3 6-3
Eui-Yeol YANG (KOR) defeated Bo-Sung KIM (KOR) (15) 6-2 1-0 Retired
Seung-Jae LEE (KOR) defeated Yong-Ho KWON (KOR) 5-7 7-5 6-1
Daniel YOO (KOR) (13) defeated Tae-Hyun JEON (KOR) 4-6 6-3 6-2
Woo-Ram KIM (KOR) defeated Dong-Whee CHOI (KOR) (7) 6-4 6-3
Killpyo CHUN (KOR) defeated Byung-Kook KANG (KOR) (9) 6-4 6-1
Hyun-Seung KIM (KOR) defeated Jae-Min SEOL (KOR) 6-2 6-1
Sung-Kyun KANG (KOR) defeated Ki-Hun JUNG (KOR) 2-6 6-4 6-4

3th Round

Hyun-Joon KIM (KOR) (1) defeated Chul-Hee LEE (KOR) (10) 6-4 7-5
Young-Jun KIM (KOR) (2) defeated Junn MITSUHASHI (JPN) (14) 6-0 6-4
Seung-Hoon LEE (KOR) (3) defeated Yong-Bum SEO (KOR) 6-3 6-3
Min-Hyoek CHO (KOR) (4) defeated Hyun-Joon SUK (KOR) 6-1 6-0
Heinrich HEYL (RSA) (5) defeated Eui-Yeol YANG (KOR) 6-2 6-4
Seung-Jae LEE (KOR) defeated Daniel YOO (KOR) (13) 6-3 6-4
Woo-Ram KIM (KOR) defeated Killpyo CHUN (KOR) 6-0 6-2
Hyun-Seung KIM (KOR) defeated Sung-Kyun KANG (KOR) 6-3 3-6 6-2


http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100099995&tournament=1100017604

http://www.atptennis.com/en/common/...//www.atptennis.com/1/posting/2008/571/qs.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard]

Singles Main Draw

1st Round

Matthew EBDEN (AUS) defeated Colin EBELTHITE (AUS) (1) 6-3 6-2
Hyun-Seung KIM (KOR) defeated Seung-Jae LEE (KOR) 6-2 6-2
Karan RASTOGI (IND) defeated Yong-Kyu LIM (KOR) 6-1 2-6 7-5
Brydan KLEIN (AUS) (8) defeated Ju-Hae MOON (KOR) 3-6 7-5 6-1
Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Woong-Sun JUN (KOR) (3) 7-6(3) 6-3
Hyung-Tae KWON (KOR) defeated Heinrich HEYL (RSA) 6-4 7-6(5)
Young-Jun KIM (KOR) defeated Mao-Xin GONG (CHN) 6-4 6-3
Samuel GROTH (AUS) (6) defeated Toshihide MATSUI (JPN) 6-3 7-5
Andrew COELHO (AUS) (5) defeated Dae-Soung OH (KOR) 6-1 6-7(4) 6-2
Jun-Chao XU (CHN) defeated Miles ARMSTRONG (AUS) 3-6 6-4 6-1
Hyun-Woo NAM (KOR) defeated Arata ONOZAWA (JPN) 6-1 6-4
Seung-Hoon LEE (KOR) defeated Jae-Sung AN (KOR) (4) 4-6 6-3 7-6(3)
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Woo-Ram KIM (KOR) 6-4 2-6 6-1
Min-Hyoek CHO (KOR) defeated Yuichi ITO (JPN) 6-3 6-1
Oh-Hee KWON (KOR) defeated Hyun-Joon KIM (KOR) 6-3 6-3
Adam FEENEY (AUS) (2) defeated Jae-Won CHOI (KOR) 6-3 6-1

2nd Round

Matthew EBDEN (AUS) defeated Hyun-Seung KIM (KOR) 6-1 6-3
Brydan KLEIN (AUS) (8) defeated Karan RASTOGI (IND) 7-5 6-1
Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Hyung-Tae KWON (KOR) 6-3 6-1
Samuel GROTH (AUS) (6) defeated Young-Jun KIM (KOR) 7-6(5) 3-6 6-1
Andrew COELHO (AUS) (5) defeated Jun-Chao XU (CHN) 6-3 6-1
Seung-Hoon LEE (KOR) defeated Hyun-Woo NAM (KOR) 3-6 6-1 6-0
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Min-Hyoek CHO (KOR) 6-3 6-3
Adam FEENEY (AUS) (2) defeated Oh-Hee KWON (KOR) 4-6 6-2 6-0

Quarterfinal

Matthew EBDEN (AUS) defeated Brydan KLEIN (AUS) (8) 3-6 6-2 6-2
Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Samuel GROTH (AUS) (6) 7-6(2) 1-6 7-5
Andrew COELHO (AUS) (5) defeated Seung-Hoon LEE (KOR) 6-1 6-4
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Adam FEENEY (AUS) (2) 6-4 6-2

Semifinal

Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Matthew EBDEN (AUS) 7-6(6) 1-6 6-2
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Andrew COELHO (AUS) (5) 6-3 2-6 6-3

Final

Alexey KEDRYUK (KAZ) Vs Tatsuma ITO (JPN) (7)



http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100099996&tournament=1100017604

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/571/mds.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard]

Doubles Draw

1st Round

FEENEY (AUS) / GROTH (AUS) (1) defeated KIM (KOR) / NAM (KOR) 6-2 6-3
LEE (KOR) / YOO (KOR) defeated LEE (KOR) / OH (KOR) 6-3 6-2
KEDRYUK (KAZ) / RASTOGI (IND) (4) defeated AN (KOR) / SEOL (KOR) 6-4 6-2
FUKUDA (JPN) / ITO (JPN) defeated LIM (KOR) / MOON (KOR) 6-3 6-0
KIM (KOR) / KWON (KOR) defeated KANG (KOR) / LEE (KOR) 6-4 6-2
ARMSTRONG (AUS) / EBDEN (AUS) (3) defeated CHO (KOR) / KIM (KOR) 7-5 6-1
JUN (KOR) / LIM (KOR) defeated CHUNG (KOR) / LEE (KOR) 6-3 6-2
COELHO (AUS) / KLEIN (AUS) (2) defeated GONG (CHN) / XU (CHN) 7-5 6-1

Quarterfinal

FEENEY (AUS) / GROTH (AUS) (1) defeated LEE (KOR) / YOO (KOR) 6-4 6-4
KEDRYUK (KAZ) / RASTOGI (IND) (4) defeated FUKUDA (JPN) / ITO (JPN) 6-1 6-3
ARMSTRONG (AUS) / EBDEN (AUS) (3) defeated KIM (KOR) / KWON (KOR) 7-6(4) 6-4
COELHO (AUS) / KLEIN (AUS) (2) defeated JUN (KOR) / LIM (KOR) Walkover

Semifinal

KEDRYUK (KAZ) / RASTOGI (IND) (4) defeated FEENEY (AUS) / GROTH (AUS) (1) Walkover
ARMSTRONG (AUS) / EBDEN (AUS) (3) defeated COELHO (AUS) / KLEIN (AUS) (2) 1-0 Retired

Final

KEDRYUK (KAZ) / RASTOGI (IND) (4) defeated ARMSTRONG (AUS) / EBDEN (AUS) (3) 6-4 3-6 [10-7]


http://www.itftennis.com/mens/tourn...nd.asp?event=1100099997&tournament=1100017604

http://www.atptennis.com/en/common/.../www.atptennis.com/1/posting/2008/571/mdd.pdf
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #6
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Entry List

Main Draw:
In
EBDEN
KEDRYUK
ITO
KWON
WD
NAM
SUN
DUCLOS
IM

QD: 64, 26-27 April
MDS, MDD: 28 April- 04 May
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #7
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Qualifying Draw

Main Draw Singles

EBELTHITE, Colin (AUS) 1 vs EBDEN, Matthew (AUS)
Qualifier vs Qualifier
WC LIM, Yong-Kyu (KOR) vs RASTOGI, Karan (IND)
KLEIN, Brydan (AUS) 8 vs WC MOON, Ju-Hae (KOR)

JUN, Woong-Sun (KOR) 3 vs KEDRYUK, Alexey (KAZ)
KWON, Hyung-Tae (KOR) vs Qualifier
SE GONG, Mao-Xin (CHN) vs Qualifier
GROTH, Samuel (AUS) 6 vs MATSUI, Toshihide (JPN)

COELHO, Andrew (AUS) 5 vs WC OH, Dae-Soung (KOR)
ARMSTRONG, Miles (AUS) vs XU, Jun-Chao (CHN)
ONOZAWA, Arata (JPN) vs NAM, Hyun-Woo (KOR)
AN, Jae-Sung (KOR) 4 vs Qualifier

ITO, Tatsuma (JPN) 7 vs Qualifier
ITO, Yuichi (JPN) vs Qualifier
KWON, Oh-Hee (KOR) vs Qualifier
FEENEY, Adam (AUS) 2 vs WC CHOI, Jae-Won (KOR)
 

·
Registered
Joined
·
381 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Good luck to the seven Aussies -- tis a shame Matt Ebden drew the top seed -- he played well in Taizhou last week.
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,993 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Ebelthite vs. Ebden :eek:
 

·
Registered
Joined
·
202 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

1st Round

Matthew EBDEN (AUS) defeated Colin EBELTHITE (AUS) (1) 6-3 6-2
Hyun-Seung KIM (KOR) defeated Seung-Jae LEE (KOR) 6-2 6-2
Karan RASTOGI (IND) defeated Yong-Kyu LIM (KOR) 6-1 2-6 7-5
Brydan KLEIN (AUS) (8) defeated Ju-Hae MOON (KOR) 3-6 7-5 6-1
Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Woong-Sun JUN (KOR) (3) 7-6(3) 6-3
Hyung-Tae KWON (KOR) defeated Heinrich HEYL (RSA) 6-4 7-6(5)
Young-Jun KIM (KOR) defeated Mao-Xin GONG (CHN) 6-4 6-3
Samuel GROTH (AUS) (6) defeated Toshihide MATSUI (JPN) 6-3 7-5
Andrew COELHO (AUS) (5) defeated Dae-Soung OH (KOR) 6-1 6-7(4) 6-2
Jun-Chao XU (CHN) defeated Miles ARMSTRONG (AUS) 3-6 6-4 6-1
Hyun-Woo NAM (KOR) defeated Arata ONOZAWA (JPN) 6-1 6-4
Seung-Hoon LEE (KOR) defeated Jae-Sung AN (KOR) (4) 4-6 6-3 7-6(3)
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Woo-Ram KIM (KOR) 6-4 2-6 6-1
Min-Hyoek CHO (KOR) defeated Yuichi ITO (JPN) 6-3 6-1
Oh-Hee KWON (KOR) defeated Hyun-Joon KIM (KOR) 6-3 6-3
Adam FEENEY (AUS) (2) defeated Jae-Won CHOI (KOR) 6-3 6-1

2nd Round

Matthew EBDEN (AUS) Vs Hyun-Seung KIM (KOR)
Karan RASTOGI (IND) Vs Brydan KLEIN (AUS) (8)
Alexey KEDRYUK (KAZ) Vs Hyung-Tae KWON (KOR)
Young-Jun KIM (KOR) Vs Samuel GROTH (AUS) (6)
Andrew COELHO (AUS) (5) Vs Jun-Chao XU (CHN)
Hyun-Woo NAM (KOR) Vs Seung-Hoon LEE (KOR)
Tatsuma ITO (JPN) (7) Vs Min-Hyoek CHO (KOR)
Oh-Hee KWON (KOR) Vs Adam FEENEY (AUS) (2)
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,993 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Go Karan :rocker:
 

·
Registered
Joined
·
381 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

2nd Round

Matt Ebden (AUS) d. (q)Hyun-Seung Kim (KOR) 6-1 6-3
(8)Brydan Klein (AUS) d. Karan Rastogi (IND) 7-5 6-1
Alexey Kedriouk (KAZ) d. Hyung-Tae Kwon (KOR) 6-3 6-1
(6)Samuel Groth (AUS) d. (q)Young-Jun Kim (KOR) 7-6(5) 3-6 6-1
 

·
Registered
Joined
·
381 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Ebden, Klein and Groth
Most satisfactory!
Now Coelho and Feeney need to hold up their end :)
 

·
Registered
Joined
·
202 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

2nd Round

Matthew EBDEN (AUS) defeated Hyun-Seung KIM (KOR) 6-1 6-3
Brydan KLEIN (AUS) (8) defeated Karan RASTOGI (IND) 7-5 6-1
Alexey KEDRYUK (KAZ) defeated Hyung-Tae KWON (KOR) 6-3 6-1
Samuel GROTH (AUS) (6) defeated Young-Jun KIM (KOR) 7-6(5) 3-6 6-1
Andrew COELHO (AUS) (5) defeated Jun-Chao XU (CHN) 6-3 6-1
Seung-Hoon LEE (KOR) defeated Hyun-Woo NAM (KOR) 3-6 6-1 6-0
Tatsuma ITO (JPN) (7) defeated Min-Hyoek CHO (KOR) 6-3 6-3
Adam FEENEY (AUS) (2) defeated Oh-Hee KWON (KOR) 4-6 6-2 6-0

Quarterfinal

Matthew EBDEN (AUS) Vs Brydan KLEIN (AUS) (8)
Alexey KEDRYUK (KAZ) Vs Samuel GROTH (AUS) (6)
Andrew COELHO (AUS) (5) Vs Seung-Hoon LEE (KOR)
Tatsuma ITO (JPN) (7) Vs Adam FEENEY (AUS) (2)
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,993 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Karan :(
 

·
Registered
Joined
·
381 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Main Draw

Quarterfinals
Matt Ebden (AUS) d. (8)Brydan Klein (AUS) 3-6 6-2 6-2
Alexey Kedriouk (KAZ) d. (6)Samuel Groth (AUS) 7-6(2) 1-6 7-5
(5)Andrew Coelho (AUS) d. (q)Seung-Hoon Lee (KOR) 6-1 6-4
(7)Tatsuma Ito (JPN) d. (2)Adam Feeney (AUS) 6-4 6-2

Semifinals
Alexey Kedriouk (KAZ) d. Matt Ebden (AUS) 7-6(6) 1-6 6-2
(7)Tatsuma Ito (JPN) d. (5)Andrew Coelho (AUS) 6-3 2-6 6-3
 
A

·
Guest
Joined
·
0 Posts
Re: Korea Rep. F1 [April 28 - Gimcheon - Hard] Final: Kedriouk vs. Ito

f!
 
1 - 20 of 20 Posts
Top