Mens Tennis Forums banner

1 - 15 of 15 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Herzlia
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw

1 Michal SCHMID (CZE) 406 1
2 Alexandros JAKUPOVIC (GRE) 538 1
3 Joshua WARD-HIBBERT (GBR) 746 1
4 Cameron NORRIE (GBR) 761 1
5 Devin MCCARTHY (USA) 798 1
6 Robert CARTER (GBR) 817 3
7 Matthieu ROY (FRA) 833 3
8 Yannick JANKOVITS (FRA) 853 1
9 Dekel BAR (ISR) 876 1
10 Or RAM-HAREL (ISR) 964 1
11 Harry MEEHAN (GBR) 1006 1
12 Andrew CARTER (USA) 1043 3
13 Tal GOLDENGOREN (ISR) 1066 1
14 Sebastian WAGNER (GER) 1285 1
15 Mor BULIS (ISR) 1352 1
16 Daniel SKRIPNIK (ISR) 1499= 1
17 Emil SAVELJEV (ISR) 1583= 1
18 Saar STEELE (ISR) 1615= 1

Qualifying

1 Ben PATAEL (ISR) 1641= 1
2 Nils BRINKMAN (GER) 1641= 4
3 Tal EROS (ISR) 1661= 1
4 Orel OVIL (ISR) 1677= 1
5 Dor BELFER (ISR) 1696= 1
6 Yuriy KOVALENKO (ISR) 1715= 1
7 Ram KAPACH (ISR) 1824= 1
8 Peter KOBELT (USA) 1944= 1
9 YEHONATAN KAUFMAN (ISR) 1944= 1
10 Shahar ELBAZ (ISR) 1944= 1
11 Daniel TAMIR (ISR) 2038= 1
12 Aviv DARMON (ISR) 2038= 1
13 Yannai BARKAI (ISR) 2038= 1
14 Alexander MOZGOVOY (RUS) 2139= 2
15 Oran REZNIK (ISR) 2183= 1
16 Yum ADIV (ISR) 11 1
17 Daniel ALEXANDROV (ISR) 14 1
18 Gal KRUCHIK (ISR) 15 1
19 Sebastian SANCHEZ (COL) 22 1
20 Luke POWER (GBR) 339 1
21 Alexander KUERSCHNER (GER) 299 2
22 Amit BARAN (ISR) 19 1
23 Edan LESHEM (ISR) 25 1
24 Matan Shay GANZI (ISR) 32 1
25 Guy GINAT (ISR) 34 1
26 Roy YARON (ISR) 54 1
27 Roei BARAN (ISR) 55 1
28 David STEINBLATT (ISR) 1
29 Omer YESHAYA (ISR) 1
30 Almog COHEN (ISR) 1
31 Noam BEHR (ISR) 1
32 Tom ZIV (ISR) 1
33 Daniel CUKIERMAN (ISR) 1
34 Guy MICHELEVITZ (ISR) 1
35 Luca Ben HERRMANN (ISR) 1
36 Maxim SABESHINSKIJ (GER) 2
37 Guy FEIGIN (ISR) 1
38 Daniel PAM (ISR) 1
39 Eran MOVSHOVITZ (ISR) 1
40 Tristan TRINGALI (AUS) 1
41 Ron IDZON (ISR) 1
42 Amit STEIN (ISR) 1
43 Matan AMITAY (ISR) 1
44 Motvey RADIONOV (ISR) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Alexander MOZGOVOY (RUS) [1] BYE
Guy FEIGIN (ISR) BYE
Gal KRUCHIK (ISR) 6-2 6-1 Aviad VERED (ISR)
Daniel ALEXANDROV (ISR) 7-6(4) 3-6 6-2 Roni GUBERMAN (ISR)
Orel OVIL (ISR) [2] BYE
Yankel ZEMEL (ISR) BYE
Matan Shay GANZI (ISR) 6-0 6-1 Almog COHEN (ISR)
Luke POWER (GBR) 4-6 6-2 6-3 Tristan TRINGALI (AUS)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [3] BYE
Eran MOVSHOVITZ (ISR) BYE
Idan MARK (ISR) 6-1 6-0 David STEINBLATT (ISR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 6-1 6-0 Matan AMITAY (ISR)
Ram KAPACH (ISR) [4] BYE
Daniel PAM (ISR) BYE
Amit BARAN (ISR) 6-2 6-1 Luca Ben HERRMANN (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) 6-4 6-3 Yum ADIV (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] BYE
Amit STEIN (ISR) BYE
Sebastian SANCHEZ (COL) 6-0 6-0 Ilya DEMBINSKY (ISR)
Edan LESHEM (ISR) 6-2 6-1 Ron IDZON (ISR)
Daniel TAMIR (ISR) [6] BYE
Roy YARON (ISR) BYE
Roei BARAN (ISR) 6-1 6-1 Omer YESHAYA (ISR)
Maxim SABESHINSKIJ (GER) 6-1 6-2 Gabriel MEIR (USA)
Tal EROS (ISR) [7] BYE
Or GRINBERG (ISR) BYE
Tom ZIV (ISR) 6-1 6-4 Tomer MENDLER (ISR)
David PAPIS (ISR) 1-6 6-2 6-3 Guy GINAT (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [8] BYE
Alexander KUERSCHNER (GER) BYE
Tomer KRUTIK (ISR) BYE
Oran REZNIK (ISR) [9] BYE

Round 2

Alexander MOZGOVOY (RUS) [1] 6-3 6-3 Guy FEIGIN (ISR)
Gal KRUCHIK (ISR) 6-4 Retired Daniel ALEXANDROV (ISR)
Orel OVIL (ISR) [2] 6-4 6-2 Yankel ZEMEL (ISR)
Luke POWER (GBR) 6-1 6-4 Matan Shay GANZI (ISR)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [3] 6-2 6-1 Eran MOVSHOVITZ (ISR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 5-7 6-4 6-3 Idan MARK (ISR)
Ram KAPACH (ISR) [4] 6-0 6-2 Daniel PAM (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) 6-2 7-5 Amit BARAN (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] 6-0 6-1 Amit STEIN (ISR)
Edan LESHEM (ISR) 6-2 7-6(3) Sebastian SANCHEZ (COL)
Daniel TAMIR (ISR) [6] 6-0 6-0 Roy YARON (ISR)
Roei BARAN (ISR) 6-3 6-3 Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Tal EROS (ISR) [7] 6-1 6-0 Or GRINBERG (ISR)
David PAPIS (ISR) 6-3 6-4 Tom ZIV (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [8] 6-2 5-7 6-1 Alexander KUERSCHNER (GER)
Oran REZNIK (ISR) [9] 6-4 6-0 Tomer KRUTIK (ISR)

Round 3

Gal KRUCHIK (ISR) 0-6 6-3 6-4 Alexander MOZGOVOY (RUS) [1]
Orel OVIL (ISR) [2] 6-1 6-0 Luke POWER (GBR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 6-4 6-4 Yuriy KOVALENKO (ISR) [3]
Ram KAPACH (ISR) [4] 6-4 6-2 Motvey RADIONOV (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] 6-1 6-1 Edan LESHEM (ISR)
Roei BARAN (ISR) 6-2 7-5 Daniel TAMIR (ISR) [6]
David PAPIS (ISR) 3-0 Retired Tal EROS (ISR) [7]
Oran REZNIK (ISR) [9] 6-3 7-5 Yannai BARKAI (ISR) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Michal SCHMID (CZE) [1] 6-3 4-6 6-0 Ram KAPACH (ISR)
Mor BULIS (ISR) 6-3 7-6(4) Daniel SKRIPNIK (ISR)
Peter KOBELT (USA) 6-4 7-6(9) Nils BRINKMAN (GER)
Robert CARTER (GBR) [7] 6-0 3-0 Retired Orel OVIL (ISR)
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-7(3) 6-3 7-5 Dor BELFER (ISR)
Emil SAVELJEV (ISR) 6-3 6-3 Andrew CARTER (USA)
Harry MEEHAN (GBR) 6-1 6-4 Shahar ELBAZ (ISR)
Matthieu ROY (FRA) [8] 6-4 6-1 Ben PATAEL (ISR)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-1 6-1 Saar STEELE (ISR)
Sebastian WAGNER (GER) 6-2 6-1 Aviv DARMON (ISR)
Dekel BAR (ISR) 7-6(5) 6-3 Or RAM-HAREL (ISR)
Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3] 6-4 6-3 Oran REZNIK (ISR)
Devin MCCARTHY (USA) [6] 6-2 6-1 Gal KRUCHIK (ISR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-2 6-2 David PAPIS (ISR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) 7-5 2-6 7-5 Roei BARAN (ISR)
Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2] 6-1 6-1 Guy MICHELEVITZ (ISR)

2nd Round

Michal SCHMID (CZE) [1] 6-4 Retired Mor BULIS (ISR)
Peter KOBELT (USA) 4-6 6-4 6-4 Robert CARTER (GBR) [7]
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-4 2-6 6-2 Emil SAVELJEV (ISR)
Matthieu ROY (FRA) [8] 7-5 6-4 Harry MEEHAN (GBR)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-4 3-6 6-4 Sebastian WAGNER (GER)
Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3] 6-2 6-3 Dekel BAR (ISR)
Devin MCCARTHY (USA) [6] 3-6 6-3 6-2 Tal GOLDENGOREN (ISR)
Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2] 6-1 6-2 Daniel CUKIERMAN (ISR)

Quarterfinal

Peter KOBELT (USA) 6-4 6-4 Michal SCHMID (CZE) [1]
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-0 6-0 Matthieu ROY (FRA) [8]
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-3 7-5 Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3]
Devin MCCARTHY (USA) [6] 6-4 7-6(3) Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2]

Semifinal

Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-3 6-1 Peter KOBELT (USA)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 7-6(1) 3-6 6-4 Devin MCCARTHY (USA) [6]

Final

Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-4 2-0 Retired Cameron NORRIE (GBR) [5]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

DOUBLES

1st Round

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 7-5 6-0 Daniel CUKIERMAN (ISR) / Edan LESHEM (ISR)
Nils BRINKMAN (GER) / Yuriy KOVALENKO (ISR) 7-6(5) 1-6 [10-5] Dor BELFER (ISR) / Oran REZNIK (ISR)
Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) [4] 6-4 6-4 Shahar ELBAZ (ISR) / Motvey RADIONOV (ISR)
Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR) 3-6 7-6(6) [10-3] Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR)
Robert CARTER (GBR) / Luke POWER (GBR) 7-5 6-2 Tal GOLDENGOREN (ISR) / Tristan TRINGALI (AUS)
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-0 6-1 Yannai BARKAI (ISR) / Gal KRUCHIK (ISR)
Aviv DARMON (ISR) / Daniel TAMIR (ISR) 6-2 6-3 Alexander KUERSCHNER (GER) / Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR) 2-6 6-2 [10-5] Dekel BAR (ISR) / Or RAM-HAREL (ISR) [2]

Quarterfinal

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 6-2 6-2 Nils BRINKMAN (GER) / Yuriy KOVALENKO (ISR)
Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-2 6-7(11) [10-5] Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) [4]
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-1 6-2 Robert CARTER (GBR) / Luke POWER (GBR)
Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR) 7-6(4) 6-3 Aviv DARMON (ISR) / Daniel TAMIR (ISR)

Semifinal

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 6-2 6-4 Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-1 6-1 Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR)

Final

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 3-6 6-3 [10-5] Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

Qualy

Round 1

Alexander MOZGOVOY (RUS) [1] BYE
Guy FEIGIN (ISR) BYE
Gal KRUCHIK (ISR) 6-2 6-1 Aviad VERED (ISR)
Daniel ALEXANDROV (ISR) 7-6(4) 3-6 6-2 Roni GUBERMAN (ISR)
Orel OVIL (ISR) [2] BYE
Yankel ZEMEL (ISR) BYE
Matan Shay GANZI (ISR) 6-0 6-1 Almog COHEN (ISR)
Luke POWER (GBR) 4-6 6-2 6-3 Tristan TRINGALI (AUS)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [3] BYE
Eran MOVSHOVITZ (ISR) BYE
Idan MARK (ISR) 6-1 6-0 David STEINBLATT (ISR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 6-1 6-0 Matan AMITAY (ISR)
Ram KAPACH (ISR) [4] BYE
Daniel PAM (ISR) BYE
Amit BARAN (ISR) 6-2 6-1 Luca Ben HERRMANN (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) 6-4 6-3 Yum ADIV (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] BYE
Amit STEIN (ISR) BYE
Sebastian SANCHEZ (COL) 6-0 6-0 Ilya DEMBINSKY (ISR)
Edan LESHEM (ISR) 6-2 6-1 Ron IDZON (ISR)
Daniel TAMIR (ISR) [6] BYE
Roy YARON (ISR) BYE
Roei BARAN (ISR) 6-1 6-1 Omer YESHAYA (ISR)
Maxim SABESHINSKIJ (GER) 6-1 6-2 Gabriel MEIR (USA)
Tal EROS (ISR) [7] BYE
Or GRINBERG (ISR) BYE
Tom ZIV (ISR) 6-1 6-4 Tomer MENDLER (ISR)
David PAPIS (ISR) 1-6 6-2 6-3 Guy GINAT (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [8] BYE
Alexander KUERSCHNER (GER) BYE
Tomer KRUTIK (ISR) BYE
Oran REZNIK (ISR) [9] BYE

Round 2

Alexander MOZGOVOY (RUS) [1] 6-3 6-3 Guy FEIGIN (ISR)
Gal KRUCHIK (ISR) 6-4 Retired Daniel ALEXANDROV (ISR)
Orel OVIL (ISR) [2] 6-4 6-2 Yankel ZEMEL (ISR)
Luke POWER (GBR) 6-1 6-4 Matan Shay GANZI (ISR)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [3] 6-2 6-1 Eran MOVSHOVITZ (ISR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 5-7 6-4 6-3 Idan MARK (ISR)
Ram KAPACH (ISR) [4] 6-0 6-2 Daniel PAM (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) 6-2 7-5 Amit BARAN (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] 6-0 6-1 Amit STEIN (ISR)
Edan LESHEM (ISR) 6-2 7-6(3) Sebastian SANCHEZ (COL)
Daniel TAMIR (ISR) [6] 6-0 6-0 Roy YARON (ISR)
Roei BARAN (ISR) 6-3 6-3 Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Tal EROS (ISR) [7] 6-1 6-0 Or GRINBERG (ISR)
David PAPIS (ISR) 6-3 6-4 Tom ZIV (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [8] 6-2 5-7 6-1 Alexander KUERSCHNER (GER)
Oran REZNIK (ISR) [9] 6-4 6-0 Tomer KRUTIK (ISR)

Round 3

Gal KRUCHIK (ISR) 0-6 6-3 6-4 Alexander MOZGOVOY (RUS) [1]
Orel OVIL (ISR) [2] 6-1 6-0 Luke POWER (GBR)
Guy MICHELEVITZ (ISR) 6-4 6-4 Yuriy KOVALENKO (ISR) [3]
Ram KAPACH (ISR) [4] 6-4 6-2 Motvey RADIONOV (ISR)
Peter KOBELT (USA) [5] 6-1 6-1 Edan LESHEM (ISR)
Roei BARAN (ISR) 6-2 7-5 Daniel TAMIR (ISR) [6]
David PAPIS (ISR) 3-0 Retired Tal EROS (ISR) [7]
Oran REZNIK (ISR) [9] 6-3 7-5 Yannai BARKAI (ISR) [8]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Michal SCHMID (CZE) [1] 6-3 4-6 6-0 Ram KAPACH (ISR)
Mor BULIS (ISR) 6-3 7-6(4) Daniel SKRIPNIK (ISR)
Peter KOBELT (USA) 6-4 7-6(9) Nils BRINKMAN (GER)
Robert CARTER (GBR) [7] 6-0 3-0 Retired Orel OVIL (ISR)
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-7(3) 6-3 7-5 Dor BELFER (ISR)
Emil SAVELJEV (ISR) 6-3 6-3 Andrew CARTER (USA)
Harry MEEHAN (GBR) 6-1 6-4 Shahar ELBAZ (ISR)
Matthieu ROY (FRA) [8] 6-4 6-1 Ben PATAEL (ISR)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-1 6-1 Saar STEELE (ISR)
Sebastian WAGNER (GER) 6-2 6-1 Aviv DARMON (ISR)
Dekel BAR (ISR) 7-6(5) 6-3 Or RAM-HAREL (ISR)
Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3] 6-4 6-3 Oran REZNIK (ISR)
Devin MCCARTHY (USA) [6] 6-2 6-1 Gal KRUCHIK (ISR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-2 6-2 David PAPIS (ISR)
Daniel CUKIERMAN (ISR) 7-5 2-6 7-5 Roei BARAN (ISR)
Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2] 6-1 6-1 Guy MICHELEVITZ (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

DOUBLES

1st Round

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 7-5 6-0 Daniel CUKIERMAN (ISR) / Edan LESHEM (ISR)
Nils BRINKMAN (GER) / Yuriy KOVALENKO (ISR) 7-6(5) 1-6 [10-5] Dor BELFER (ISR) / Oran REZNIK (ISR)
Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) [4] 6-4 6-4 Shahar ELBAZ (ISR) / Motvey RADIONOV (ISR)
Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR) 3-6 7-6(6) [10-3] Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR)
Robert CARTER (GBR) / Luke POWER (GBR) 7-5 6-2 Tal GOLDENGOREN (ISR) / Tristan TRINGALI (AUS)
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-0 6-1 Yannai BARKAI (ISR) / Gal KRUCHIK (ISR)
Aviv DARMON (ISR) / Daniel TAMIR (ISR) 6-2 6-3 Alexander KUERSCHNER (GER) / Maxim SABESHINSKIJ (GER)
Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR) 2-6 6-2 [10-5] Dekel BAR (ISR) / Or RAM-HAREL (ISR) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Michal SCHMID (CZE) [1] 6-4 Retired Mor BULIS (ISR)
Peter KOBELT (USA) 4-6 6-4 6-4 Robert CARTER (GBR) [7]
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-4 2-6 6-2 Emil SAVELJEV (ISR)
Matthieu ROY (FRA) [8] 7-5 6-4 Harry MEEHAN (GBR)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-4 3-6 6-4 Sebastian WAGNER (GER)
Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3] 6-2 6-3 Dekel BAR (ISR)
Devin MCCARTHY (USA) [6] 3-6 6-3 6-2 Tal GOLDENGOREN (ISR)
Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2] 6-1 6-2 Daniel CUKIERMAN (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 6-2 6-2 Nils BRINKMAN (GER) / Yuriy KOVALENKO (ISR)
Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-2 6-7(11) [10-5] Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) [4]
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-1 6-2 Robert CARTER (GBR) / Luke POWER (GBR)
Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR) 7-6(4) 6-3 Aviv DARMON (ISR) / Daniel TAMIR (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Peter KOBELT (USA) 6-4 6-4 Michal SCHMID (CZE) [1]
Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-0 6-0 Matthieu ROY (FRA) [8]
Cameron NORRIE (GBR) [5] 6-3 7-5 Joshua WARD-HIBBERT (GBR) [3]
Devin MCCARTHY (USA) [6] 6-4 7-6(3) Alexandros JAKUPOVIC (GRE) [2]

Semifinal

Yannick JANKOVITS (FRA) [4] 6-3 6-1 Peter KOBELT (USA)
Cameron NORRIE (GBR) [5] 7-6(1) 3-6 6-4 Devin MCCARTHY (USA) [6]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 6-2 6-4 Andrew CARTER (USA) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3] 6-1 6-1 Idan MARK (ISR) / Saar STEELE (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
2,987 Posts
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

MAIN DRAW

Final


Yannick Jankovits (FRA) [4] def Cameron Norrie (GBR) [5] 6-4 2-0 RET
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Israel F7 [2 June/Herzlia/Hard]

DOUBLES

Final

Alexandros JAKUPOVIC (GRE) / Michal SCHMID (CZE) [1] 3-6 6-3 [10-5] Peter KOBELT (USA) / Devin MCCARTHY (USA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #14
well done jankovits =D

 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
and all the winners =D

 
1 - 15 of 15 Posts
Top