Mens Tennis Forums banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Ashkelon
Prize : 10k
Surface : Hard - Outdoor

Main Draw


1 Sam BARRY (IRL) 394 1
2 Michal SCHMID (CZE) 395 2
3 Robin KERN (GER) 473 1
4 Adrien BOSSEL (SUI) 480 1
5 Antoine BENNETEAU (FRA) 491 1
6 Bar Tzuf BOTZER (ISR) 602 1
7 Torsten WIETOSKA (GER) 649 2
8 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) 780 3
9 Vladimir POLYAKOV (RUS) 798 1
10 Evgeny KARLOVSKIY (RUS) 802 1
11 Evan SONG (USA) 852 1
12 Dekel BAR (ISR) 881 1
13 Lukas MUGEVICIUS (LTU) 976 2
14 Gustavo GUERSES (BRA) 1011 1
15 Tal GOLDENGOREN (ISR) 1067 1
16 Sebastian WAGNER (GER) 1219 2
17 Shotaro GOTO (JPN) 1234= 1
18 Christopher HEYMAN (BEL) 1242= 1

Qualifying


1 Matias Franco DESCOTTE (ARG) 1267= 1
2 Mor BULIS (ISR) 1349 1
3 Timon REICHELT (GER) 1370 1
4 Kazuma KAWACHI (JPN) 1425= 1
5 Daniel SKRIPNIK (ISR) 1499 1
6 Emil SAVELJEV (ISR) 1551= 1
7 Sergis KYRATZIS (CYP) 1574= 1
8 Ben PATAEL (ISR) 1603= 1
9 Saar STEELE (ISR) 1636= 1
10 Orel OVIL (ISR) 1668= 1
11 Dor BELFER (ISR) 1693= 1
12 Yuriy KOVALENKO (ISR) 1706= 1
13 Daniel DUDOCKIN (ISR) 1828= 1
14 Shahar ELBAZ (ISR) 1949= 1
15 Yannai BARKAI (ISR) 1949= 1
16 Aviv DARMON (ISR) 2027= 1
17 Daniel TAMIR (ISR) 2027= 1
18 Yum ADIV (ISR) 11 1
19 Yankel ZEMEL (ISR) 12 1
20 Daniel ALEXANDROV (ISR) 14 1
21 David HODGETTS (GBR) 274 1
22 Gal KRUCHIK (ISR) 15 1
23 Alexander MOZGOVOY (RUS) 276 1
24 Gilad BERMAN (ISR) 17 1
25 Amit BARAN (ISR) 19 1
26 Edan LESHEM (ISR) 25 1
27 Kanou KIKKAWA (JPN) 55 1
28 Matan Shay GANZI (ISR) 32 1
29 Christos KEISIDIS (GRE) 9 1
30 Guy GINAT (ISR) 34 1
31 YEHONATAN KAUFMAN (ISR) 39 1
32 Edan BAKSHI (ISR) 42 1
33 Roei BARAN (ISR) 55 1
34 Royi LASOWSKI (GER) 1
35 Sebastian BUEHLER (GER) 5
36 Uri VODAVOZ (ISR) 1
37 Guy FEIGIN (ISR) 1
38 Lior HERSHKOVITZ (ISR) 1
39 Zachary PELTS (USA) 1
40 Judd BERG-GRAUL (GBR) 1
41 Thomas LINGE (NOR) 1
42 Daniel CUKIERMAN (ISR) 1
43 Ram KAPACH (ISR) 1
44 Yoav NIR (ISR) 1
45 Tom ZIV (ISR) 1
46 Guy MICHELEVITZ (ISR) 1
47 Oran REZNIK (ISR) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

Qualifying Draw

Round 1

Timon REICHELT (GER) [1] BYE
Alexander MOZGOVOY (RUS) BYE
Edan BAKSHI (ISR) 6-0 6-0 Lior HERSHKOVITZ (ISR)
Guy FEIGIN (ISR) BYE
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] BYE
Tomer MENDLER (ISR) BYE
Daniel ALEXANDROV (ISR) 6-3 7-5 Roei BARAN (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) BYE
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] BYE
Amit BARAN (ISR) BYE
Marcos ASVESTAS (CYP) 6-3 6-0 Sebastian BUEHLER (GER)
Aviv DARMON (ISR) [13] BYE
Emil SAVELJEV (ISR) [4] BYE
Guy MICHELEVITZ (ISR) BYE
Guy GINAT (ISR) 6-3 6-4 Daniel PAM (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [11] BYE
Sergis KYRATZIS (CYP) [5] BYE
Matan Shay GANZI (ISR) BYE
Christos KEISIDIS (GRE) 6-1 6-0 Tom ZIV (ISR)
Shahar ELBAZ (ISR) [12] BYE
Ben PATAEL (ISR) [6] BYE
Zachary PELTS (USA) BYE
Yankel ZEMEL (ISR) 7-6(6) 6-1 Yum ADIV (ISR)
Daniel TAMIR (ISR) [14] BYE
Orel OVIL (ISR) [7] BYE
Thomas LINGE (NOR) BYE
Oran REZNIK (ISR) 6-3 6-3 Daniel CUKIERMAN (ISR)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [9] BYE
Dor BELFER (ISR) [8] BYE
Kanou KIKKAWA (JPN) BYE
Gal KRUCHIK (ISR) 6-2 6-0 Uri VODAVOZ (ISR)
Daniel DUDOCKIN (ISR) [10] BYE

Round 2

Timon REICHELT (GER) [1] 6-3 6-1 Alexander MOZGOVOY (RUS)
Edan BAKSHI (ISR) 6-2 6-4 Guy FEIGIN (ISR)
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] 6-0 6-1 Tomer MENDLER (ISR)
Daniel ALEXANDROV (ISR) 6-1 6-2 Motvey RADIONOV (ISR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] 6-1 6-2 Amit BARAN (ISR)
Aviv DARMON (ISR) [13] 6-2 6-0 Marcos ASVESTAS (CYP)
Emil SAVELJEV (ISR) [4] 7-6(5) 6-4 Guy MICHELEVITZ (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [11] 6-2 6-0 Guy GINAT (ISR)
Sergis KYRATZIS (CYP) [5] 6-4 6-1 Matan Shay GANZI (ISR)
Christos KEISIDIS (GRE) 6-2 7-5 Shahar ELBAZ (ISR) [12]
Ben PATAEL (ISR) [6] 6-0 6-2 Zachary PELTS (USA)
Yankel ZEMEL (ISR) 4-6 7-5 6-4 Daniel TAMIR (ISR) [14]
Orel OVIL (ISR) [7] 6-1 6-1 Thomas LINGE (NOR)
Oran REZNIK (ISR) 6-0 6-2 Yuriy KOVALENKO (ISR) [9]
Dor BELFER (ISR) [8] 5-7 6-2 6-2 Kanou KIKKAWA (JPN)
Gal KRUCHIK (ISR) 3-6 6-4 6-1 Daniel DUDOCKIN (ISR) [10]

Round 3

Timon REICHELT (GER) [1] 6-1 6-2 Edan BAKSHI (ISR)
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] 6-1 7-6(3) Daniel ALEXANDROV (ISR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] 6-3 6-3 Aviv DARMON (ISR) [13]
Yannai BARKAI (ISR) [11] 6-4 2-6 6-2 Emil SAVELJEV (ISR) [4]
Christos KEISIDIS (GRE) 6-2 6-1 Sergis KYRATZIS (CYP) [5]
Ben PATAEL (ISR) [6] 6-3 6-1 Yankel ZEMEL (ISR)
Oran REZNIK (ISR) 6-0 7-6(3) Orel OVIL (ISR) [7]
Dor BELFER (ISR) [8] 7-5 5-7 6-2 Gal KRUCHIK (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Sam BARRY (IRL) [1] 6-2 6-3 Dor BELFER (ISR)
Evan SONG (USA) 6-0 6-0 YEHONATAN KAUFMAN (ISR)
Dekel BAR (ISR) 6-4 6-7(5) 7-5 Shotaro GOTO (JPN)
Torsten WIETOSKA (GER) [6] 6-4 6-3 Christos KEISIDIS (GRE)
Ben PATAEL (ISR) Walkover Antoine BENNETEAU (FRA) [4]
Matias Franco DESCOTTE (ARG) 7-5 5-7 6-4 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Gilad BERMAN (ISR) 6-2 6-2 Timon REICHELT (GER)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 6-2 Orel OVIL (ISR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-2 7-5 Ram KAPACH (ISR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-1 7-5 Gustavo GUERSES (BRA)
Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-4 6-2 Edan LESHEM (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-1 6-3 Evgeny KARLOVSKIY (RUS)
Christopher HEYMAN (BEL) 3-0 Retired Bar Tzuf BOTZER (ISR) [5]
Mor BULIS (ISR) 6-3 6-2 Yannai BARKAI (ISR)
Sebastian WAGNER (GER) 6-4 6-0 Kazuma KAWACHI (JPN)
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-0 6-3 Oran REZNIK (ISR)

2nd Round

Sam BARRY (IRL) [1] 7-5 6-4 Evan SONG (USA)
Dekel BAR (ISR) 5-1 Retired Torsten WIETOSKA (GER) [6]
Ben PATAEL (ISR) 6-4 6-2 Matias Franco DESCOTTE (ARG)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 3-6 7-6(6) Gilad BERMAN (ISR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-2 6-7(5) 6-1 Tal GOLDENGOREN (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-1 6-4 Daniel SKRIPNIK (ISR)
Christopher HEYMAN (BEL) 6-3 6-4 Mor BULIS (ISR)
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-3 7-6(5) Sebastian WAGNER (GER)

Quarterfinal

Sam BARRY (IRL) [1] 6-3 6-1 Dekel BAR (ISR)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-4 6-1 Ben PATAEL (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-3 6-2 Vladimir POLYAKOV (RUS) [8]
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-3 6-2 Christopher HEYMAN (BEL)

Semifinal

Sam BARRY (IRL) [1] 6-3 6-4 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7]
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-1 5-7 6-3 Robin KERN (GER) [3]

Final

Sam BARRY (IRL) [1] 4-6 6-1 6-2 Adrien BOSSEL (SUI) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

DOUBLES

1st Round

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) / Torsten WIETOSKA (GER) [1] 6-2 6-3 YEHONATAN KAUFMAN (ISR) / Emil SAVELJEV (ISR)
Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR) 6-1 6-3 Daniel ALEXANDROV (ISR) / Orel OVIL (ISR)
Gustavo GUERSES (BRA) / Evan SONG (USA) [4] 7-5 6-2 Daniel CUKIERMAN (ISR) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-3 6-0 Kanou KIKKAWA (JPN) / Yuriy KOVALENKO (ISR)
Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR) 7-6(4) 6-3 Yum ADIV (ISR) / Zachary PELTS (USA)
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 6-3 6-1 Sebastian BUEHLER (GER) / Christos KEISIDIS (GRE)
Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) 6-3 6-2 Ram KAPACH (ISR) / Oran REZNIK (ISR)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-0 6-4 Shahar ELBAZ (ISR) / Motvey RADIONOV (ISR)

Quarterfinal

Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR) Walkover Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) / Torsten WIETOSKA (GER) [1]
Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-4 6-2 Gustavo GUERSES (BRA) / Evan SONG (USA) [4]
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 7-5 6-1 Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-2 4-6 [10-8] Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER)

Semifinal

Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-4 6-4 Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR)
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 4-6 7-5 [11-9] Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]

Final

Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 6-4 7-5 Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

Qualy

Round 1

Timon REICHELT (GER) [1] BYE
Alexander MOZGOVOY (RUS) BYE
Edan BAKSHI (ISR) 6-0 6-0 Lior HERSHKOVITZ (ISR)
Guy FEIGIN (ISR) BYE
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] BYE
Tomer MENDLER (ISR) BYE
Daniel ALEXANDROV (ISR) 6-3 7-5 Roei BARAN (ISR)
Motvey RADIONOV (ISR) BYE
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] BYE
Amit BARAN (ISR) BYE
Marcos ASVESTAS (CYP) 6-3 6-0 Sebastian BUEHLER (GER)
Aviv DARMON (ISR) [13] BYE
Emil SAVELJEV (ISR) [4] BYE
Guy MICHELEVITZ (ISR) BYE
Guy GINAT (ISR) 6-3 6-4 Daniel PAM (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [11] BYE
Sergis KYRATZIS (CYP) [5] BYE
Matan Shay GANZI (ISR) BYE
Christos KEISIDIS (GRE) 6-1 6-0 Tom ZIV (ISR)
Shahar ELBAZ (ISR) [12] BYE
Ben PATAEL (ISR) [6] BYE
Zachary PELTS (USA) BYE
Yankel ZEMEL (ISR) 7-6(6) 6-1 Yum ADIV (ISR)
Daniel TAMIR (ISR) [14] BYE
Orel OVIL (ISR) [7] BYE
Thomas LINGE (NOR) BYE
Oran REZNIK (ISR) 6-3 6-3 Daniel CUKIERMAN (ISR)
Yuriy KOVALENKO (ISR) [9] BYE
Dor BELFER (ISR) [8] BYE
Kanou KIKKAWA (JPN) BYE
Gal KRUCHIK (ISR) 6-2 6-0 Uri VODAVOZ (ISR)
Daniel DUDOCKIN (ISR) [10] BYE

Round 2

Timon REICHELT (GER) [1] 6-3 6-1 Alexander MOZGOVOY (RUS)
Edan BAKSHI (ISR) 6-2 6-4 Guy FEIGIN (ISR)
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] 6-0 6-1 Tomer MENDLER (ISR)
Daniel ALEXANDROV (ISR) 6-1 6-2 Motvey RADIONOV (ISR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] 6-1 6-2 Amit BARAN (ISR)
Aviv DARMON (ISR) [13] 6-2 6-0 Marcos ASVESTAS (CYP)
Emil SAVELJEV (ISR) [4] 7-6(5) 6-4 Guy MICHELEVITZ (ISR)
Yannai BARKAI (ISR) [11] 6-2 6-0 Guy GINAT (ISR)
Sergis KYRATZIS (CYP) [5] 6-4 6-1 Matan Shay GANZI (ISR)
Christos KEISIDIS (GRE) 6-2 7-5 Shahar ELBAZ (ISR) [12]
Ben PATAEL (ISR) [6] 6-0 6-2 Zachary PELTS (USA)
Yankel ZEMEL (ISR) 4-6 7-5 6-4 Daniel TAMIR (ISR) [14]
Orel OVIL (ISR) [7] 6-1 6-1 Thomas LINGE (NOR)
Oran REZNIK (ISR) 6-0 6-2 Yuriy KOVALENKO (ISR) [9]
Dor BELFER (ISR) [8] 5-7 6-2 6-2 Kanou KIKKAWA (JPN)
Gal KRUCHIK (ISR) 3-6 6-4 6-1 Daniel DUDOCKIN (ISR) [10]

Round 3

Timon REICHELT (GER) [1] 6-1 6-2 Edan BAKSHI (ISR)
Kazuma KAWACHI (JPN) [2] 6-1 7-6(3) Daniel ALEXANDROV (ISR)
Daniel SKRIPNIK (ISR) [3] 6-3 6-3 Aviv DARMON (ISR) [13]
Yannai BARKAI (ISR) [11] 6-4 2-6 6-2 Emil SAVELJEV (ISR) [4]
Christos KEISIDIS (GRE) 6-2 6-1 Sergis KYRATZIS (CYP) [5]
Ben PATAEL (ISR) [6] 6-3 6-1 Yankel ZEMEL (ISR)
Oran REZNIK (ISR) 6-0 7-6(3) Orel OVIL (ISR) [7]
Dor BELFER (ISR) [8] 7-5 5-7 6-2 Gal KRUCHIK (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Evan SONG (USA) 6-0 6-0 YEHONATAN KAUFMAN (ISR)
Dekel BAR (ISR) 6-4 6-7(5) 7-5 Shotaro GOTO (JPN)
Torsten WIETOSKA (GER) [6] 6-4 6-3 Christos KEISIDIS (GRE)
Ben PATAEL (ISR) Walkover Antoine BENNETEAU (FRA) [4]
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 6-2 Orel OVIL (ISR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-2 7-5 Ram KAPACH (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-1 6-3 Evgeny KARLOVSKIY (RUS)
Christopher HEYMAN (BEL) 3-0 Retired Bar Tzuf BOTZER (ISR) [5]
Sebastian WAGNER (GER) 6-4 6-0 Kazuma KAWACHI (JPN)

kern =D
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

DOUBLES

1st Round

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) / Torsten WIETOSKA (GER) [1] 6-2 6-3 YEHONATAN KAUFMAN (ISR) / Emil SAVELJEV (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

1st Round

Sam BARRY (IRL) [1] 6-2 6-3 Dor BELFER (ISR)
Evan SONG (USA) 6-0 6-0 YEHONATAN KAUFMAN (ISR)
Dekel BAR (ISR) 6-4 6-7(5) 7-5 Shotaro GOTO (JPN)
Torsten WIETOSKA (GER) [6] 6-4 6-3 Christos KEISIDIS (GRE)
Ben PATAEL (ISR) Walkover Antoine BENNETEAU (FRA) [4]
Matias Franco DESCOTTE (ARG) 7-5 5-7 6-4 Lukas MUGEVICIUS (LTU)
Gilad BERMAN (ISR) 6-2 6-2 Timon REICHELT (GER)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 6-2 Orel OVIL (ISR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-2 7-5 Ram KAPACH (ISR)
Tal GOLDENGOREN (ISR) 6-1 7-5 Gustavo GUERSES (BRA)
Daniel SKRIPNIK (ISR) 6-4 6-2 Edan LESHEM (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-1 6-3 Evgeny KARLOVSKIY (RUS)
Christopher HEYMAN (BEL) 3-0 Retired Bar Tzuf BOTZER (ISR) [5]
Mor BULIS (ISR) 6-3 6-2 Yannai BARKAI (ISR)
Sebastian WAGNER (GER) 6-4 6-0 Kazuma KAWACHI (JPN)
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-0 6-3 Oran REZNIK (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

DOUBLES

1st Round

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) / Torsten WIETOSKA (GER) [1] 6-2 6-3 YEHONATAN KAUFMAN (ISR) / Emil SAVELJEV (ISR)
Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR) 6-1 6-3 Daniel ALEXANDROV (ISR) / Orel OVIL (ISR)
Gustavo GUERSES (BRA) / Evan SONG (USA) [4] 7-5 6-2 Daniel CUKIERMAN (ISR) / Daniel SKRIPNIK (ISR)
Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-3 6-0 Kanou KIKKAWA (JPN) / Yuriy KOVALENKO (ISR)
Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR) 7-6(4) 6-3 Yum ADIV (ISR) / Zachary PELTS (USA)
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 6-3 6-1 Sebastian BUEHLER (GER) / Christos KEISIDIS (GRE)
Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER) 6-3 6-2 Ram KAPACH (ISR) / Oran REZNIK (ISR)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-0 6-4 Shahar ELBAZ (ISR) / Motvey RADIONOV (ISR)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

2nd Round

Sam BARRY (IRL) [1] 7-5 6-4 Evan SONG (USA)
Dekel BAR (ISR) 5-1 Retired Torsten WIETOSKA (GER) [6]
Ben PATAEL (ISR) 6-4 6-2 Matias Franco DESCOTTE (ARG)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-1 3-6 7-6(6) Gilad BERMAN (ISR)
Vladimir POLYAKOV (RUS) [8] 6-2 6-7(5) 6-1 Tal GOLDENGOREN (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-1 6-4 Daniel SKRIPNIK (ISR)
Christopher HEYMAN (BEL) 6-3 6-4 Mor BULIS (ISR)
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-3 7-6(5) Sebastian WAGNER (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

DOUBLES

Quarterfinal

Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR) Walkover Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) / Torsten WIETOSKA (GER) [1]
Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-4 6-2 Gustavo GUERSES (BRA) / Evan SONG (USA) [4]
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 7-5 6-1 Amit BARAN (ISR) / Roei BARAN (ISR)
Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2] 6-2 4-6 [10-8] Alexander MOZGOVOY (RUS) / Sebastian WAGNER (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Sam BARRY (IRL) [1] 6-3 6-1 Dekel BAR (ISR)
Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [7] 6-3 6-1 Ben PATAEL (ISR)
Robin KERN (GER) [3] 6-3 6-2 Vladimir POLYAKOV (RUS) [8]
Adrien BOSSEL (SUI) [2] 6-3 6-2 Christopher HEYMAN (BEL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

DOUBLES

Semifinal

Shotaro GOTO (JPN) / Kazuma KAWACHI (JPN) 6-4 6-4 Mor BULIS (ISR) / Aviv DARMON (ISR)
Dekel BAR (ISR) / Lukas MUGEVICIUS (LTU) [3] 4-6 7-5 [11-9] Evgeny KARLOVSKIY (RUS) / Vladimir POLYAKOV (RUS) [2]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: Israel F5 [5 May/Ashkelon/Hard]

MAIN DRAW

Final

Sam BARRY (IRL) [1] 4-6 6-1 6-2 Adrien BOSSEL (SUI) [2]
 
1 - 16 of 16 Posts
Top