Mens Tennis Forums banner

1 - 20 of 23 Posts

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #1
India F3
Location: Mumbai, India
Type: $10K
Surface: hard (outdoors)



Tournament factsheet: http://www.itftennis.com/mens/tournaments/tournamentfactsheet.asp?tournament=1100017337


Enrty list
1 LEONTE, Bogdan-Victor ROU 494 1
2 NAM, Hyun-Woo KOR 505 1
3 $ KHAN, Aqeel PAK 539 1
4 THOMPSON, Nathan USA 644 1
5 SHARAN, Divij IND 662 1
6 MADKEKAR, Aditya IND 667 1
7 IKRAMOV, Sarvar UZB 701 2
8 SIE, Elbert INA 710 1
9 SHOKEEN, Vivek IND 719 1
10 KANNAN, Vijay IND 725 1
11 SINGH, Navdeep IND 740 1
12 ARSENOV, Danila RUS 781 3
13 LIBERHAN, Tushar IND 786= 1
14 UZAKOV, Vaja UZB 831 2
15 RAJA, Purav IND 865 1
16 MCGAHON, John IRL 917= 3
17 YI, Chu-Huan TPE 943 1
18 VARDHAN, Vishnu IND 970 1

Alternates
19 FUKUDA, Katsushi JPN 1009= 1
20 SIRIBUTWONG, Kirati THA 1030= 1
21 VIRALI-MURUGESAN, Ranjeet IND 1045= 1
22 BAINS, Maniel GBR 1051= 2
23 GODAMANNA, Harshana SRI 1064= 1
24 ROY, Rupesh IND 1091= 1
25 GAJJAR, Rohan IND 1105= 1
26 MARQUES, Frederico POR 1134= 2
27 STEELE, Saar ISR 1134= 6
28 SRIDHAR, Vinod IND 1165= 1
29 LIN, Tzu-Yang TPE 1268= 1
30 MANKAD, Harsh IND 1283= 1
31 HOWE, Gregory GBR 1310= 2
32 MALIK, Vijayant IND 1310= 1
33 GIGITASHVILI, Alexander RUS 1359= 2
34 SELVARAJ, Ajai IND 1404= 1
35 MOORE, Ciaran RSA 1404= 1
36 GIDE, Rohan IND 1404= 1
37 LIM, Yong-Kyu KOR 1404= 1
38 BARTH, George USA 1495= 3
39 KOSLER, Jiri CZE 1495= 3
40 ZHANG, Hui CHN 1495= 1
41 NARAYANASWAMY, Srirambalaji IND 1495= 1
42 ISAEV, Artem RUS 1495= 3
43 YITZHAKI, Noam ISR 1495= 1
44 HOYES, John USA 1495= 2
45 KANNAN, Kamala IND 1495= 1
46 NELORD, Yannick IND 1495= 1
47 DU, Ye CHN 1495= 1
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard]

Qualifying Draw

1st Round

Rupesh ROY (IND) (1) BYE
Joel ANDRIOLO (AUS) defeated Siddharth GULGULE (IND) 6-1 6-2
Ji SHI (CHN) defeated Prashant SAWANT (IND) 6-1 6-1
Ura MUKOVOZ (RUS) BYE
Vinod SRIDHAR (IND) (2) BYE
Rifat BIKTYAKOV (UZB) defeated Matthew CURIC (AUS) 7-5 6-3
Mithun MURALI (IND) defeated Yuvraj HARAL (IND) 6-1 6-2
Raahil DHRUVA (IND) BYE
Vijayant MALIK (IND) (3) BYE
Ying-Zheng WANG (CHN) defeated Shahbaaz KHAN (IND) 6-2 6-2
Divyanshu SINGH (IND) defeated Jakhongir KHAYDAROV (UZB) 7-6(10) 3-6 7-6(3)
Joseph SQUILLACIOTI (AUS) BYE
Alexander GIGITASHVILI (RUS) (4) BYE
Ronak MANUJA (IND) defeated Arjun GOUTHAM (IND) 6-7(6) 6-4 Retired
Kaushik RAJU (IND) defeated Harshvardhan THIRANI (IND) 6-3 6-0
Rahil MAKHARIA (IND) BYE
Rohan GIDE (IND) (5) BYE
Igor SHELYAKIN (UZB) defeated Stefan LEONTE (ROU) 6-4 3-0 Retired
Navinder Pal SINGH (IND) defeated Am SURAJ (IND) 7-6(3) 6-2
Jagadeesan KUMAR (IND) BYE
Ciaran MOORE (RSA) (6) BYE
Sumeet SHINDE (IND) defeated Neishit VAKIL (IND) 6-1 6-1
Ryan YOUNG (USA) defeated Preetham Roy MORAS (IND) 6-2 6-1
Yannick NELORD (IND) (9) BYE
Ajai SELVARAJ (IND) (7) BYE
Zhuo-Qing ZHOU (CHN) defeated Vishwesh SINHA (IND) 6-1 6-2
Aniket GHASKADVI (IND) defeated Alon MOSES (IND) 6-2 0-6 6-4
Ye DU (CHN) (11) BYE
Kamala KANNAN (IND) (8) BYE
Yogesh PHOGAT (IND) defeated Shrikant RATHI (IND) 6-2 6-0
Nitten KIRRTANE (IND) defeated Xiao QI (CHN) 7-5 6-2
Srirambalaji NARAYANASWAMY (IND) (10) BYE

2nd Round

Rupesh ROY (IND) (1) defeated Joel ANDRIOLO (AUS) 7-5 6-0
Ji SHI (CHN) defeated Ura MUKOVOZ (RUS) 6-3 6-1
Rifat BIKTYAKOV (UZB) defeated Vinod SRIDHAR (IND) (2) 2-6 6-2 6-4
Mithun MURALI (IND) defeated Raahil DHRUVA (IND) 6-1 6-1
Vijayant MALIK (IND) (3) defeated Ying-Zheng WANG (CHN) 6-1 6-1
Joseph SQUILLACIOTI (AUS) defeated Divyanshu SINGH (IND) 6-3 6-7(8) 6-2
Ronak MANUJA (IND) defeated Alexander GIGITASHVILI (RUS) (4) 6-0 6-1
Rahil MAKHARIA (IND) defeated Kaushik RAJU (IND) 6-4 6-1
Rohan GIDE (IND) (5) defeated Igor SHELYAKIN (UZB) 6-4 7-5
Navinder Pal SINGH (IND) defeated Jagadeesan KUMAR (IND) 6-4 6-3
Ciaran MOORE (RSA) (6) defeated Sumeet SHINDE (IND) 6-2 6-1
Ryan YOUNG (USA) defeated Yannick NELORD (IND) (9) 6-4 6-2
Ajai SELVARAJ (IND) (7) defeated Zhuo-Qing ZHOU (CHN) 6-4 6-1
Ye DU (CHN) (11) defeated Aniket GHASKADVI (IND) 6-1 6-4
Kamala KANNAN (IND) (8) defeated Yogesh PHOGAT (IND) 3-6 7-5 6-2
Srirambalaji NARAYANASWAMY (IND) (10) defeated Nitten KIRRTANE (IND) 6-4 6-2

3rd Round

Rupesh ROY (IND) (1) defeated Ji SHI (CHN) 6-2 6-4
Rifat BIKTYAKOV (UZB) defeated Mithun MURALI (IND) 6-4 6-2
Vijayant MALIK (IND) (3) defeated Joseph SQUILLACIOTI (AUS) 6-2 6-1
Ronak MANUJA (IND) defeated Rahil MAKHARIA (IND) 5-7 6-4 2-0 Retired
Rohan GIDE (IND) (5) defeated Navinder Pal SINGH (IND) 6-4 6-2
Ryan YOUNG (USA) defeated Ciaran MOORE (RSA) (6) 6-0 6-1
Ye DU (CHN) (11) defeated Ajai SELVARAJ (IND) (7) 6-7(2) 6-2 6-3
Kamala KANNAN (IND) (8) defeated Srirambalaji NARAYANASWAMY (IND) (10) 6-3 6-3





http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyRound.asp?event=1100099037&tournament=1100017337
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard]

Singles Main Draw

1st Round

Harshana GODAMANNE (SRI) defeated Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (1) 6-2 7-5
Vijayant MALIK (IND) defeated Ronak MANUJA (IND) 6-2 6-2
Harsh MANKAD (IND) defeated Ajai SELVARAJ (IND) 6-2 6-2
Navdeep SINGH (IND) (8) defeated Ye DU (CHN) 6-2 6-3
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Elbert SIE (INA) 6-1 6-0
Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated Vijay KANNAN (IND) 6-3 6-2
Rifat BIKTYAKOV (UZB) defeated Rupesh ROY (IND) 6-4 7-5
Vaja UZAKOV (UZB) defeated Sarvar IKRAMOV (UZB) (7) 3-6 6-4 6-3
Ryan YOUNG (USA) defeated Aditya MADKEKAR (IND) (6) 6-3 6-4
John MCGAHON (IRL) defeated Prajnesh GUNNESWARAN (IND) 6-7(5) 7-6(3) 6-2
Katsushi FUKUDA (JPN) defeated Rohan GIDE (IND) 6-0 4-6 6-4
Purav RAJA (IND) defeated Aqeel KHAN (PAK) (3) 6-4 6-2
Divij SHARAN (IND) (5) defeated Kamala KANNAN (IND) 6-1 6-2
Rohan GAJJAR (IND) defeated Vishnu VARDHAN (IND) 6-2 6-3
Kirati SIRIBUTWONG (THA) defeated Danila ARSENOV (RUS) 3-6 6-4 7-6(3)
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Vivek SHOKEEN (IND) 5-7 6-2 6-3

2nd Round

Harshana GODAMANNE (SRI) defeated Vijayant MALIK (IND) 6-2 6-2
Harsh MANKAD (IND) defeated Navdeep SINGH (IND) (8) 6-7(4) 7-5 6-2
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) 6-0 6-1
Vaja UZAKOV (UZB) defeated Rifat BIKTYAKOV (UZB) 6-7(4) 6-3 6-0
Ryan YOUNG (USA) defeated John MCGAHON (IRL) 6-3 6-4
Purav RAJA (IND) defeated Katsushi FUKUDA (JPN) 6-2 6-4
Divij SHARAN (IND) (5) defeated Rohan GAJJAR (IND) 7-6(3) 6-4
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Kirati SIRIBUTWONG (THA) 6-0 6-3

Quarterfinal

Harsh MANKAD (IND) defeated Harshana GODAMANNE (SRI) 6-1 6-4
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Vaja UZAKOV (UZB) 6-2 6-2
Ryan YOUNG (USA) defeated Purav RAJA (IND) 6-4 6-4
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Divij SHARAN (IND) (5) 7-6(0) 6-1

Semifinal

Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Harsh MANKAD (IND) 6-2 6-4
Ryan YOUNG (USA) defeated Hyun-Woo NAM (KOR) (2) 6-4 6-2

Final

Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Ryan YOUNG (USA) 6-1 6-2


http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyRound.asp?event=1100099035&tournament=1100017337
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard]

Doubles Draw

1st Round

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated LEONTE (ROU) / SINGH (IND) (1) 6-3 6-3
KANNAN (IND) / SRIDHAR (IND) defeated FUKUDA (JPN) / IKRAMOV (UZB) 6-2 6-0
ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) defeated MURALI (IND) / NARAYANASWAMY (IND) 6-2 5-7 [10-2]
GODAMANNE (SRI) / SIRIBUTWONG (THA) defeated KANNAN (IND) / KHAN (PAK) 6-3 6-3
SHARAN (IND) / VARDHAN (IND) defeated KIRRTANE (IND) / KIRTANE (IND) 6-4 6-3
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated BIKTYAKOV (UZB) / MANUJA (IND) 6-3 6-3
MCGAHON (IRL) / MOORE (RSA) defeated GIDE (IND) / SELVARAJ (IND) 6-7(4) 6-2 [11-9]
ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) defeated NAM (KOR) / NELORD (IND) 7-6(4) 6-4

Quarterfinal

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated KANNAN (IND) / SRIDHAR (IND) 6-3 6-4
ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) defeated GODAMANNE (SRI) / SIRIBUTWONG (THA) 5-7 6-3 [10-7]
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated SHARAN (IND) / VARDHAN (IND) 7-6(2) 7-6(6)
ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) defeated MCGAHON (IRL) / MOORE (RSA) 6-4 6-4

Semifinal

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) 6-4 1-6 [14-12]
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) 1-6 6-3 [10-7]

Final

GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) 6-3 6-1


http://www.itftennis.com/mens/tournaments/drawsheetbyRound.asp?event=1100099036&tournament=1100017337
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #6
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Entry List

Yi OUT
Fukuda, Siributwong IN

Q: 15-16 March, 48 size
MD: 17-22 March
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #8
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Qualifying Draw

1st Round

Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (1) Vs Harshana GODAMANNE (SRI)
Ronak MANUJA (IND) Vs Vijayant MALIK (IND)
Harsh MANKAD (IND) Vs Christopher RUNGKAT (INA)
Ye DU (CHN) Vs Navdeep SINGH (IND) (8)
Nathan THOMPSON (USA) (4) Vs Elbert SIE (INA)
Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) Vs Vijay KANNAN (IND)
Rifat BIKTYAKOV (UZB) Vs Rupesh ROY (IND)
Vaja UZAKOV (UZB) Vs Sarvar IKRAMOV (UZB) (7)
Aditya MADKEKAR (IND) (6) Vs Ryan YOUNG (USA)
Prajnesh GUNNESWARAN (IND) Vs John MCGAHON (IRL)
Rohan GIDE (IND) Vs Katsushi FUKUDA (JPN)
Purav RAJA (IND) Vs Aqeel KHAN (PAK) (3)
Divij SHARAN (IND) (5) Vs Kamala KANNAN (IND)
Vishnu VARDHAN (IND) Vs Rohan GAJJAR (IND)
Danila ARSENOV (RUS) Vs Kirati SIRIBUTWONG (THA)
Vivek SHOKEEN (IND) Vs Hyun-Woo NAM (KOR) (2)
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,978 Posts
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

No Liberhan :(
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,978 Posts
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

1st Round

Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (1) Vs Harshana GODAMANNE (SRI)
Ronak MANUJA (IND) Vs Vijayant MALIK (IND)
Harsh MANKAD (IND) defeated Ajai SELVARAJ (IND) 6-2 6-2
Ye DU (CHN) Vs Navdeep SINGH (IND) (8)
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Elbert SIE (INA) 6-1 6-0
Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated Vijay KANNAN (IND) 6-3 6-2
Rifat BIKTYAKOV (UZB) Vs Rupesh ROY (IND)
Vaja UZAKOV (UZB) Vs Sarvar IKRAMOV (UZB) (7)
Aditya MADKEKAR (IND) (6) Vs Ryan YOUNG (USA)
Prajnesh GUNNESWARAN (IND) Vs John MCGAHON (IRL)
Rohan GIDE (IND) Vs Katsushi FUKUDA (JPN)
Purav RAJA (IND) Vs Aqeel KHAN (PAK) (3)
Divij SHARAN (IND) (5) Vs Kamala KANNAN (IND)
Vishnu VARDHAN (IND) Vs Rohan GAJJAR (IND)
Kirati SIRIBUTWONG (THA) defeated Danila ARSENOV (RUS) 3-6 6-4 7-6(3)
Vivek SHOKEEN (IND) Vs Hyun-Woo NAM (KOR) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #11
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

1st Round

Harshana GODAMANNE (SRI) defeated Bogdan-Victor LEONTE (ROU) (1) 6-2 7-5
Vijayant MALIK (IND) defeated Ronak MANUJA (IND) 6-2 6-2
Harsh MANKAD (IND) defeated Ajai SELVARAJ (IND) 6-2 6-2
Navdeep SINGH (IND) (8) defeated Ye DU (CHN) 6-2 6-3
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Elbert SIE (INA) 6-1 6-0
Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated Vijay KANNAN (IND) 6-3 6-2
Rifat BIKTYAKOV (UZB) defeated Rupesh ROY (IND) 6-4 7-5
Vaja UZAKOV (UZB) defeated Sarvar IKRAMOV (UZB) (7) 3-6 6-4 6-3
Ryan YOUNG (USA) defeated Aditya MADKEKAR (IND) (6) 6-3 6-4
John MCGAHON (IRL) defeated Prajnesh GUNNESWARAN (IND) 6-7(5) 7-6(3) 6-2
Katsushi FUKUDA (JPN) defeated Rohan GIDE (IND) 6-0 4-6 6-4
Purav RAJA (IND) defeated Aqeel KHAN (PAK) (3) 6-4 6-2
Divij SHARAN (IND) (5) defeated Kamala KANNAN (IND) 6-1 6-2
Rohan GAJJAR (IND) defeated Vishnu VARDHAN (IND) 6-2 6-3
Kirati SIRIBUTWONG (THA) defeated Danila ARSENOV (RUS) 3-6 6-4 7-6(3)
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Vivek SHOKEEN (IND) 5-7 6-2 6-3

2nd Round

Harshana GODAMANNE (SRI) Vs Vijayant MALIK (IND)
Harsh MANKAD (IND) Vs Navdeep SINGH (IND) (8)
Nathan THOMPSON (USA) (4) Vs Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND)
Rifat BIKTYAKOV (UZB) Vs Vaja UZAKOV (UZB)
Ryan YOUNG (USA) Vs John MCGAHON (IRL)
Katsushi FUKUDA (JPN) Vs Purav RAJA (IND)
Divij SHARAN (IND) (5) Vs Rohan GAJJAR (IND)
Kirati SIRIBUTWONG (THA) Vs Hyun-Woo NAM (KOR) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #13
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

2nd Round

Harshana GODAMANNE (SRI) defeated Vijayant MALIK (IND) 6-2 6-2
Harsh MANKAD (IND) defeated Navdeep SINGH (IND) (8) 6-7(4) 7-5 6-2
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Ranjeet VIRALI-MURUGESAN (IND) 6-0 6-1
Vaja UZAKOV (UZB) defeated Rifat BIKTYAKOV (UZB) 6-7(4) 6-3 6-0
Ryan YOUNG (USA) defeated John MCGAHON (IRL) 6-3 6-4
Purav RAJA (IND) defeated Katsushi FUKUDA (JPN) 6-2 6-4
Divij SHARAN (IND) (5) defeated Rohan GAJJAR (IND) 7-6(3) 6-4
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Kirati SIRIBUTWONG (THA) 6-0 6-3

Quarterfinal

Harshana GODAMANNE (SRI) Vs Harsh MANKAD (IND)
Nathan THOMPSON (USA) (4) Vs Vaja UZAKOV (UZB)
Ryan YOUNG (USA) Vs Purav RAJA (IND)
Divij SHARAN (IND) (5) Vs Hyun-Woo NAM (KOR) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #15
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

1st Round

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated LEONTE (ROU) / SINGH (IND) (1) 6-3 6-3
KANNAN (IND) / SRIDHAR (IND) defeated FUKUDA (JPN) / IKRAMOV (UZB) 6-2 6-0
ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) defeated MURALI (IND) / NARAYANASWAMY (IND) 6-2 5-7 [10-2]
GODAMANNE (SRI) / SIRIBUTWONG (THA) defeated KANNAN (IND) / KHAN (PAK) 6-3 6-3
SHARAN (IND) / VARDHAN (IND) defeated KIRRTANE (IND) / KIRTANE (IND) 6-4 6-3
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated BIKTYAKOV (UZB) / MANUJA (IND) 6-3 6-3
MCGAHON (IRL) / MOORE (RSA) defeated GIDE (IND) / SELVARAJ (IND) 6-7(4) 6-2 [11-9]
ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) defeated NAM (KOR) / NELORD (IND) 7-6(4) 6-4

Quarterfinal

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated KANNAN (IND) / SRIDHAR (IND) 6-3 6-4
ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) defeated GODAMANNE (SRI) / SIRIBUTWONG (THA) 5-7 6-3 [10-7]
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated SHARAN (IND) / VARDHAN (IND) 7-6(2) 7-6(6)
ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) defeated MCGAHON (IRL) / MOORE (RSA) 6-4 6-4

Semifinal

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) Vs ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3)
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) Vs ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #16
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

Quarterfinal

Harsh MANKAD (IND) defeated Harshana GODAMANNE (SRI) 6-1 6-4
Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Vaja UZAKOV (UZB) 6-2 6-2
Ryan YOUNG (USA) defeated Purav RAJA (IND) 6-4 6-4
Hyun-Woo NAM (KOR) (2) defeated Divij SHARAN (IND) (5) 7-6(0) 6-1

Semifinal

Harsh MANKAD (IND) Vs Nathan THOMPSON (USA) (4)
Ryan YOUNG (USA) Vs Hyun-Woo NAM (KOR) (2)
 

·
Tênis Mambembe
Joined
·
36,773 Posts
Discussion Starter #17
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

Semifinal

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) defeated ROY (IND) / SHOKEEN (IND) (3) 6-4 1-6 [14-12]
GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4) defeated ARSENOV (RUS) / UZAKOV (UZB) (2) 1-6 6-3 [10-7]

Final

MANKAD (IND) / VIRALI-MURUGESAN (IND) Vs GAJJAR (IND) / RAJA (IND) (4)
 

·
Registered
Joined
·
1,615 Posts
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Main Draw

Aqeel Khan :tape:
Take a break please...
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,978 Posts
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Final: Thompson vs. R. Young

Semifinal

Nathan THOMPSON (USA) (4) defeated Harsh MANKAD (IND) 6-2 6-4
Ryan YOUNG (USA) defeated Hyun-Woo NAM (KOR) (2) 6-4 6-2
 

·
MONSOON season.
Joined
·
81,978 Posts
Re: India F3 [March 17 - Mumbai - Hard] Final: Thompson vs. R. Young

Mankad :eek:
Nam :eek:

Surprising event.
 
1 - 20 of 23 Posts
Top