Mens Tennis Forums banner

1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location: Pantiani
Prize: 10K
Surface: Clay - Outdoor

Main Draw

1 Grzegorz PANFIL (POL) 309 4
2 Benjamin BALLERET (MON) 333 1
3 Pedro SAKAMOTO (BRA) 587 1
4 Marco BORTOLOTTI (ITA) 671 2
5 Artur DUBINSKI (BLR) 710 1
6 Matteo MARFIA (ITA) 761 1
7 Matias Franco DESCOTTE (ARG) 784 2
8 Pawel CIAS (POL) 825 1
9 Alexander IGOSHIN (RUS) 826 1
10 Leon SCHUTT (GER) 839 2
11 Ilya LEBEDEV (RUS) 848 1
12 George TSIVADZE (GEO) 874 1
13 Jan BLECHA (CZE) 879 2
14 Dmitry SURCHENKO (RUS) 979 2
15 Pedro BERNARDI (BRA) 1001 4
16 Timon REICHELT (GER) 1031 1
17 Francesco GARZELLI (ITA) 1040 1
18 Matias CASTRO (ARG) 1182 2

Qualifying

1 Imran ASWAT (GBR) 1183 1
2 Moos SPORKEN (NED) 1239= 1
3 Dennis USPENSKY (USA) 1280= 1
4 Timur KIUAMOV (RUS) 1280= 1
5 Colin VAN BEEM (NED) 1355= 1
6 Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) 1363= 1
7 Aleksandre BAKSHI (GEO) 1445= 1
8 Alexander BOBORYKIN (RUS) 1468= 1
9 Anton GALKIN (RUS) 1540= 1
10 Pavel FILIN (BLR) 1608= 1
11 Mikhail KOROVIN (RUS) 1663= 1
12 Alessandro LUISI (ITA) 1699= 4
13 Gustavo GUERSES (BRA) 1730= 2
14 Irakli METREVELI (GEO) 1733= 1
15 Mubarak AL HARRASI (QAT) 2121= 1
16 Mousa Shanan ZAYED (QAT) 2156= 1
17 Paul-Antoine QUILICHINI (FRA) 397 1
18 Shalva DZHANASHIA (RUS) 18 1
19 Dimitriy VORONIN (RUS) 61 1
20 Aziz AVLOEV (RUS) 121 1
21 Yann WOJCIK (SUI) 161 1
22 Filipp SMALYANYY (RUS) 297 (BEL) 1
23 Mikayel AVETISYAN (ARM) 3 1
24 Roman ZHURBIN (RUS) 227 1
25 Roman GIGOLAEV (RUS) 290 1
26 Maciej NOWAK (POL) 57 1
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-2 6-0 Aykhan MANAFLI (AZE)
Mikayel AVETISYAN (ARM) 2-1 Retired Shalva DZHANASHIA (RUS)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-2 6-2 Nika DOLIDZE (GEO)
David YEDIGARYAN (ARM) 6-0 6-0 Vaxo UCHAVA (GEO)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-4 3-0 Retired Dimitriy VORONIN (RUS)
Yann WOJCIK (SUI) 3-6 6-3 6-2 Jeff GUERRERO (MEX)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-3 6-7(2) 6-3 Alexander BOBORYKIN (RUS) [4]
Giorgi BUZALADZE (GEO) 7-6(5) 4-6 6-2 Lasha CHITAVA (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-2 2-6 6-4 Filipp SMALYANYY (RUS)
Shota MEPARIDZE (GEO) 6-1 6-0 Giorgi GIUNASHVILI (GEO)
Pavel FILIN (BLR) [6] 6-1 6-1 Arif GULIYEV (AZE)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) Walkover Roman ZHURBIN (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-0 6-0 Aleksandre ANDGULADZE (GEO)
Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10] 6-0 6-0 Karen SARKISIAN (GEO)
Irakli METREVELI (GEO) [8] 4-6 6-2 7-6(7) Aziz AVLOEV (RUS)
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) [9] 6-3 6-3 Vazha SHUBLADZE (GEO)

Round 2

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-0 6-0 Mikayel AVETISYAN (ARM)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-1 6-1 David YEDIGARYAN (ARM)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-2 7-5 Yann WOJCIK (SUI)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-0 6-1 Giorgi BUZALADZE (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-3 5-5 Retired Shota MEPARIDZE (GEO)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-4 7-6(3) Pavel FILIN (BLR) [6]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-1 6-0 Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10]
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) [9] 6-1 3-6 6-1 Irakli METREVELI (GEO) [8]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-2 7-6(7) Dmitry SURCHENKO (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) 4-6 6-2 6-1 Mubarak Shannan ZAYID (QAT)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) 6-3 7-6(2) Colin VAN BEEM (NED)
Matteo MARFIA (ITA) [6] 6-2 6-4 Maciej NOWAK (POL)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 6-2 6-3 Sergey BARYSHEV (RUS)
Aleksandre METREVELI (GEO) 6-2 0-6 6-2 Francesco GARZELLI (ITA)
Anton GALKIN (RUS) 6-4 6-2 Georgi REVAZISHVILI (GEO)
Thiago MONTEIRO (BRA) 6-4 Retired Alexander IGOSHIN (RUS) [7]
Artur DUBINSKI (BLR) [5] 6-1 6-3 Victor GUREVICH (USA)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-0 6-2 Irakli METREVELI (GEO)
Timon REICHELT (GER) 6-1 5-7 6-3 Pedro BERNARDI (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-4 6-3 Pawel CIAS (POL)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-2 7-5 Matias Franco DESCOTTE (ARG) [8]
George TSIVADZE (GEO) 6-2 6-1 Imran ASWAT (GBR)
Alexey BARYSHEV (RUS) 6-4 6-1 Timur KIUAMOV (RUS)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-2 6-3 Leon SCHUTT (GER)

2nd Round

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-2 6-3 Mikhail KOROVIN (RUS)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) 6-2 6-1 Matteo MARFIA (ITA) [6]
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 1-6 6-3 6-2 Aleksandre METREVELI (GEO)
Thiago MONTEIRO (BRA) 6-2 6-2 Anton GALKIN (RUS)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-3 7-6(10) Artur DUBINSKI (BLR) [5]
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-1 6-4 Timon REICHELT (GER)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-3 6-2 George TSIVADZE (GEO)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-0 6-3 Alexey BARYSHEV (RUS)

Quarterfinal

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-4 6-1 Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 6-7(3) 7-6(2) 6-2 Thiago MONTEIRO (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-4 6-1 Ilya LEBEDEV (RUS)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-3 6-3 Lennert VAN DER LINDEN (NED)

Semifinal

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-3 6-1 Marco BORTOLOTTI (ITA) [4]
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-2 6-1 Benjamin BALLERET (MON) [2]

Final

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 7-6(5) 7-5 Pedro SAKAMOTO (BRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

DOUBLES

1st Round

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-2 6-4 Maciej NOWAK (POL) / Yann WOJCIK (SUI)
Aleksandre BAKSHI (GEO) / Nika DOLIDZE (GEO) 6-3 2-6 [10-7] Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) / Shota MEPARIDZE (GEO)
Matias Franco DESCOTTE (ARG) / Thiago MONTEIRO (BRA) [4] 6-4 4-6 [10-6] Timon REICHELT (GER) / Leon SCHUTT (GER)
Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-3 4-6 [10-3] Mikayel AVETISYAN (ARM) / Henrik NIKOGHOSYAN (ARM)
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) / Mousa Shanan ZAYED (QAT) 7-5 6-2 Victor GUREVICH (USA) / George TSIVADZE (GEO)
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-4 6-2 Jeff GUERRERO (MEX) / Aykhan MANAFLI (AZE)
Artur DUBINSKI (BLR) / Pavel FILIN (BLR) 6-4 7-6(5) Francesco GARZELLI (ITA) / Matteo MARFIA (ITA)
Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2] Walkover Irakli METREVELI (GEO) / Dimitriy VORONIN (RUS)

Quarterfinal

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-3 7-6(5) Aleksandre BAKSHI (GEO) / Nika DOLIDZE (GEO)
Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-2 7-6(6) Matias Franco DESCOTTE (ARG) / Thiago MONTEIRO (BRA) [4]
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-4 7-6(4) Mubarak Shannan ZAYID (QAT) / Mousa Shanan ZAYED (QAT)
Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2] 7-6(3) 6-2 Artur DUBINSKI (BLR) / Pavel FILIN (BLR)

Semifinal

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-3 6-1 Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED)
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-2 6-2 Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2]

Final

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 7-6(4) 7-5 Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

Qualy

Round 1

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-2 6-0 Aykhan MANAFLI (AZE)
Mikayel AVETISYAN (ARM) 2-1 Retired Shalva DZHANASHIA (RUS)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-2 6-2 Nika DOLIDZE (GEO)
David YEDIGARYAN (ARM) 6-0 6-0 Vaxo UCHAVA (GEO)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-4 3-0 Retired Dimitriy VORONIN (RUS)
Yann WOJCIK (SUI) 3-6 6-3 6-2 Jeff GUERRERO (MEX)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-3 6-7(2) 6-3 Alexander BOBORYKIN (RUS) [4]
Giorgi BUZALADZE (GEO) 7-6(5) 4-6 6-2 Lasha CHITAVA (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-2 2-6 6-4 Filipp SMALYANYY (RUS)
Shota MEPARIDZE (GEO) 6-1 6-0 Giorgi GIUNASHVILI (GEO)
Pavel FILIN (BLR) [6] 6-1 6-1 Arif GULIYEV (AZE)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) Walkover Roman ZHURBIN (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-0 6-0 Aleksandre ANDGULADZE (GEO)
Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10] 6-0 6-0 Karen SARKISIAN (GEO)
Irakli METREVELI (GEO) [8] 4-6 6-2 7-6(7) Aziz AVLOEV (RUS)
Mubarak SHANNAN ZAYID (QAT) [9] 6-3 6-3 Vazha SHUBLADZE (GEO)
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

Qualy

Round 2

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-0 6-0 Mikayel AVETISYAN (ARM)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-1 6-1 David YEDIGARYAN (ARM)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-2 7-5 Yann WOJCIK (SUI)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-0 6-1 Giorgi BUZALADZE (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-3 5-5 Retired Shota MEPARIDZE (GEO)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-4 7-6(3) Pavel FILIN (BLR) [6]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-1 6-0 Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10]
Mubarak SHANNAN ZAYID (QAT) [9] 6-1 3-6 6-1 Irakli METREVELI (GEO) [8]
 

·
Registered
Joined
·
24,789 Posts
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

DOUBLES

1st Round

Aleksandre BAKSHI (GEO) / Nika DOLIDZE (GEO) 6-3 2-6 [10-7] Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) / Shota MEPARIDZE (GEO)
Matias Franco DESCOTTE (ARG) / Thiago MONTEIRO (BRA) [4] 6-4 4-6 [10-6] Timon REICHELT (GER) / Leon SCHUTT (GER)
Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-3 4-6 [10-3] Mikayel AVETISYAN (ARM) / Henrik NIKOGHOSYAN (ARM)
Mubarak SHANNAN ZAYID (QAT) / Mousa Shanan ZAYED (QAT) 7-5 6-2 Victor GUREVICH (USA) / George TSIVADZE (GEO)
Artur DUBINSKI (BLR) / Pavel FILIN (BLR) 6-4 7-6(5) Francesco GARZELLI (ITA) / Matteo MARFIA (ITA)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #8
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-2 7-6(7) Dmitry SURCHENKO (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) 4-6 6-2 6-1 Mubarak Shannan ZAYID (QAT)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) 6-3 7-6(2) Colin VAN BEEM (NED)
Matteo MARFIA (ITA) [6] 6-2 6-4 Maciej NOWAK (POL)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 6-2 6-3 Sergey BARYSHEV (RUS)
Aleksandre METREVELI (GEO) 6-2 0-6 6-2 Francesco GARZELLI (ITA)
Anton GALKIN (RUS) 6-4 6-2 Georgi REVAZISHVILI (GEO)
Thiago MONTEIRO (BRA) 6-4 Retired Alexander IGOSHIN (RUS) [7]
Artur DUBINSKI (BLR) [5] 6-1 6-3 Victor GUREVICH (USA)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-0 6-2 Irakli METREVELI (GEO)
Timon REICHELT (GER) 6-1 5-7 6-3 Pedro BERNARDI (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-4 6-3 Pawel CIAS (POL)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-2 7-5 Matias Franco DESCOTTE (ARG) [8]
George TSIVADZE (GEO) 6-2 6-1 Imran ASWAT (GBR)
Alexey BARYSHEV (RUS) 6-4 6-1 Timur KIUAMOV (RUS)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-2 6-3 Leon SCHUTT (GER)

2nd Round

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-2 6-3 Mikhail KOROVIN (RUS)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) 6-2 6-1 Matteo MARFIA (ITA) [6]
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 1-6 6-3 6-2 Aleksandre METREVELI (GEO)
Thiago MONTEIRO (BRA) 6-2 6-2 Anton GALKIN (RUS)
Ilya LEBEDEV (RUS) 6-3 7-6(10) Artur DUBINSKI (BLR) [5]
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-1 6-4 Timon REICHELT (GER)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-3 6-2 George TSIVADZE (GEO)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-0 6-3 Alexey BARYSHEV (RUS)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #9
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

DOUBLES

1st Round

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-2 6-4 Maciej NOWAK (POL) / Yann WOJCIK (SUI)
Aleksandre BAKSHI (GEO) / Nika DOLIDZE (GEO) 6-3 2-6 [10-7] Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) / Shota MEPARIDZE (GEO)
Matias Franco DESCOTTE (ARG) / Thiago MONTEIRO (BRA) [4] 6-4 4-6 [10-6] Timon REICHELT (GER) / Leon SCHUTT (GER)
Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-3 4-6 [10-3] Mikayel AVETISYAN (ARM) / Henrik NIKOGHOSYAN (ARM)
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) / Mousa Shanan ZAYED (QAT) 7-5 6-2 Victor GUREVICH (USA) / George TSIVADZE (GEO)
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-4 6-2 Jeff GUERRERO (MEX) / Aykhan MANAFLI (AZE)
Artur DUBINSKI (BLR) / Pavel FILIN (BLR) 6-4 7-6(5) Francesco GARZELLI (ITA) / Matteo MARFIA (ITA)
Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2] Walkover Irakli METREVELI (GEO) / Dimitriy VORONIN (RUS)

Quarterfinal

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-3 7-6(5) Aleksandre BAKSHI (GEO) / Nika DOLIDZE (GEO)
Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-2 7-6(6) Matias Franco DESCOTTE (ARG) / Thiago MONTEIRO (BRA) [4]
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-4 7-6(4) Mubarak Shannan ZAYID (QAT) / Mousa Shanan ZAYED (QAT)
Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2] 7-6(3) 6-2 Artur DUBINSKI (BLR) / Pavel FILIN (BLR)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #10
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

Qualy

Round 1

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-2 6-0 Aykhan MANAFLI (AZE)
Mikayel AVETISYAN (ARM) 2-1 Retired Shalva DZHANASHIA (RUS)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-2 6-2 Nika DOLIDZE (GEO)
David YEDIGARYAN (ARM) 6-0 6-0 Vaxo UCHAVA (GEO)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-4 3-0 Retired Dimitriy VORONIN (RUS)
Yann WOJCIK (SUI) 3-6 6-3 6-2 Jeff GUERRERO (MEX)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-3 6-7(2) 6-3 Alexander BOBORYKIN (RUS) [4]
Giorgi BUZALADZE (GEO) 7-6(5) 4-6 6-2 Lasha CHITAVA (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-2 2-6 6-4 Filipp SMALYANYY (RUS)
Shota MEPARIDZE (GEO) 6-1 6-0 Giorgi GIUNASHVILI (GEO)
Pavel FILIN (BLR) [6] 6-1 6-1 Arif GULIYEV (AZE)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) Walkover Roman ZHURBIN (RUS)
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-0 6-0 Aleksandre ANDGULADZE (GEO)
Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10] 6-0 6-0 Karen SARKISIAN (GEO)
Irakli METREVELI (GEO) [8] 4-6 6-2 7-6(7) Aziz AVLOEV (RUS)
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) [9] 6-3 6-3 Vazha SHUBLADZE (GEO)

Round 2

Thiago MONTEIRO (BRA) [1] 6-0 6-0 Mikayel AVETISYAN (ARM)
Aleksandre METREVELI (GEO) [2] 6-1 6-1 David YEDIGARYAN (ARM)
Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO) [3] 6-2 7-5 Yann WOJCIK (SUI)
Georgi REVAZISHVILI (GEO) 6-0 6-1 Giorgi BUZALADZE (GEO)
Anton GALKIN (RUS) [5] 6-3 5-5 Retired Shota MEPARIDZE (GEO)
Lennert VAN DER LINDEN (NED) 6-4 7-6(3) Pavel FILIN (BLR) [6]
Mikhail KOROVIN (RUS) [7] 6-1 6-0 Mousa Shanan ZAYED (QAT) [10]
Mubarak Shannan ZAYID (QAT) [9] 6-1 3-6 6-1 Irakli METREVELI (GEO) [8]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #11
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

MAIN DRAW

Quarterfinal

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-4 6-1 Giorgi JAVAKHISHVILI (GEO)
Marco BORTOLOTTI (ITA) [4] 6-7(3) 7-6(2) 6-2 Thiago MONTEIRO (BRA)
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-4 6-1 Ilya LEBEDEV (RUS)
Benjamin BALLERET (MON) [2] 6-3 6-3 Lennert VAN DER LINDEN (NED)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #12
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 6-3 6-1 Colin VAN BEEM (NED) / Lennert VAN DER LINDEN (NED)
Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL) [3] 6-2 6-2 Pedro BERNARDI (BRA) / Pedro SAKAMOTO (BRA) [2]
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #13
Re: Georgia F2 [18 May/Pantiani/Clay]

DOUBLES

Final

Benjamin BALLERET (MON) / Marco BORTOLOTTI (ITA) [1] 7-6(4) 7-5 Pawel CIAS (POL) / Grzegorz PANFIL (POL)
 

·
Registered
Joined
·
70,519 Posts
Discussion Starter #14
MAIN DRAW

Semifinal

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 6-3 6-1 Marco BORTOLOTTI (ITA) [4]
Pedro SAKAMOTO (BRA) [3] 6-2 6-1 Benjamin BALLERET (MON) [2]

Final

Grzegorz PANFIL (POL) [1] 7-6(5) 7-5 Pedro SAKAMOTO (BRA) [3]
 
1 - 14 of 14 Posts
Top