Mens Tennis Forums banner

1 - 17 of 17 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Angers
Prize : 15k
Surface : Clay - Indoor

Main Draw

1 Josselin OUANNA (FRA) 263 1
2 Miljan ZEKIC (SRB) 436 1
3 Julien OBRY (FRA) 438 1
4 Mathieu RODRIGUES (FRA) 440 1
5 Blazej KONIUSZ (POL) 487 1
6 Tristan LAMASINE (FRA) 504 1
7 Constant LESTIENNE (FRA) 524 1
8 Romain ARNEODO (MON) 541 1
9 Daniele GIORGINI (ITA) 555 1
10 Gleb SAKHAROV (FRA) 579 1
11 Marat DEVIATIAROV (UKR) 630 2
12 Andriej KAPAS (POL) 727 1
13 Enzo PY (FRA) 729 1
14 Laurent MALOULI (FRA) 749 1
15 Cedrick COMMIN (FRA) 802 1
16 Maxime HAMOU (FRA) 883= 1
17 Gregoire JACQ (FRA) 903 5
18 Davy SUM (FRA) 924 1

Qualifying

1 Paul CAYRE (FRA) 939= 1
2 Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 977 1
3 Alexandre FAVROT (FRA) 991 1
4 Franck PEPE (FRA) 1029 1
5 Medy CHETTAR (FRA) 1050 1
6 Fabien REBOUL (FRA) 1191 1
7 Mohamed ADNAOUI (MAR) 1336= 1
8 Loic DUCOURAU (FRA) 1455= 1
9 Remy CHALA (FRA) 1481= 1
10 Alexandre MASSA (FRA) 1632= 2
11 Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) 1632= 2
12 Thomas GIRAUDEAU (FRA) 1632= 1
13 Armel RANCEZOT (FRA) 1818= 1
14 Maxime TABATRUONG (FRA) 1929= 1
15 Lucas POULLAIN (FRA) 154 1
16 Urs THURAU (GER) 47 (SUI) 1
17 Diego GARCIA (FRA) 177 1
18 Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 180 1
19 Valentin MASSE (FRA) 196 1
20 Maxime HAWOTTE (BEL) 99 1
21 Morgan BOURBON (FRA) 242 1
22 Baptiste CREPATTE (FRA) 243 3
23 Matthieu BOLOT (FRA) 252 1
24 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) 261 1
25 Victor GIRAT MAGIN (FRA) 271 1
26 Damien LOZANO (FRA) 332 1
27 Anthony MEDINA (FRA) 390 1
28 Nicolas ROUANET (FRA) 435 1
29 Adrien VASEUX (FRA) 455 1
30 Sebastien NOA (FRA) 1
31 Quentin GUEYDAN (FRA) 1
32 Ciprian ONUFREI (ROU) 3
33 Mickael MAURIN (FRA) 2
34 Maxime MOREAU (FRA) 1
35 Julien DUROUX (FRA) 1
36 Alexandre GRAVIER (FRA) 1
37 Rafael ROIG BALAGUER (ESP) 1
38 Jules MERCIER (FRA) 1
39 Maxime MITARD (FRA) 1
40 Yanis CHETTAR (FRA) 1
41 Lofo RAMIARAMANANA (MAD) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Franck PEPE (FRA) [1] BYE
Quentin GUEYDAN (FRA) BYE
Victor PREZELIN (FRA) BYE
Valentin MASSE (FRA) BYE
Fabien REBOUL (FRA) [2] BYE
Anthony MEDINA (FRA) BYE
Lucas POULLAIN (FRA) 6-3 6-0 Lofo RAMIARAMANANA (MAD)
Victorien LEMAIRE (FRA) BYE
Mohamed ADNAOUI (MAR) [3] BYE
Adrien VASEUX (FRA) BYE
Victor GIRAT MAGIN (FRA) 6-0 6-0 Mickael MAURIN (FRA)
Damien LOZANO (FRA) BYE
Remy CHALA (FRA) [4] BYE
Matthieu BOLOT (FRA) BYE
Thibaut GINESTE (FRA) 7-5 6-4 Jules MERCIER (FRA)
Morgan BOURBON (FRA) BYE
Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) [9] BYE
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) BYE
Baptiste CREPATTE (FRA) 6-1 6-0 Ciprian ONUFREI (ROU)
Rafael ROIG BALAGUER (ESP) BYE
Loic DUCOURAU (FRA) [6] BYE
Nicolas ROUANET (FRA) BYE
Etienne LEITE (FRA) 6-2 6-2 Sylvain GIMENEZ UBEDA (FRA)
Julien DUROUX (FRA) BYE
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] BYE
Yanis CHETTAR (FRA) BYE
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) 7-5 6-1 Maxime MITARD (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] BYE
Sebastien BONNABAUD (FRA) BYE
Diego GARCIA (FRA) 6-2 6-0 Pierre PASCARETTI (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10] BYE

Round 2

Quentin GUEYDAN (FRA) 7-6(5) 6-3 Franck PEPE (FRA) [1]
Valentin MASSE (FRA) 6-3 6-1 Victor PREZELIN (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) [2] 7-6(1) 6-0 Anthony MEDINA (FRA)
Lucas POULLAIN (FRA) 6-1 6-1 Victorien LEMAIRE (FRA)
Adrien VASEUX (FRA) 6-3 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) [3]
Damien LOZANO (FRA) 7-5 6-2 Victor GIRAT MAGIN (FRA)
Remy CHALA (FRA) [4] 6-2 6-2 Matthieu BOLOT (FRA)
Morgan BOURBON (FRA) 6-1 6-1 Thibaut GINESTE (FRA)
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 6-2 6-1 Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) [9]
Baptiste CREPATTE (FRA) 6-2 6-1 Rafael ROIG BALAGUER (ESP)
Loic DUCOURAU (FRA) [6] 7-6(0) 6-4 Nicolas ROUANET (FRA)
Etienne LEITE (FRA) 6-0 6-1 Julien DUROUX (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] 6-2 6-0 Yanis CHETTAR (FRA)
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] 6-4 6-2 Sebastien BONNABAUD (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10] 6-1 6-3 Diego GARCIA (FRA)

Round 3

Valentin MASSE (FRA) 6-2 6-3 Quentin GUEYDAN (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) [2] 6-2 6-3 Lucas POULLAIN (FRA)
Damien LOZANO (FRA) 6-3 6-3 Adrien VASEUX (FRA)
Remy CHALA (FRA) [4] 6-3 6-7(2) 7-5 Morgan BOURBON (FRA)
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 7-5 6-3 Baptiste CREPATTE (FRA)
Loic DUCOURAU (FRA) [6] 6-1 6-3 Etienne LEITE (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] 6-3 4-6 6-3 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] 6-7(5) 6-3 6-2 Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Maxime AUTHOM (BEL) [1] 6-2 6-4 Maxime HAMOU (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) 6-4 6-4 Cedrick COMMIN (FRA)
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 7-6(5) 6-3 Marat DEVIATIAROV (UKR)
Gregoire JACQ (FRA) 6-3 7-5 Constant LESTIENNE (FRA) [8]
Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-3 Joffrey DE SCHEPPER (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) 6-4 4-6 7-6(7) Alexandre MASSA (FRA)
Medy CHETTAR (FRA) 6-2 6-2 Enzo PY (FRA)
Blazej KONIUSZ (POL) [6] 6-3 7-6(5) Teri GROLL (FRA)
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-4 6-3 Damien LOZANO (FRA)
Remy CHALA (FRA) 6-3 6-4 Alexandre FAVROT (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) 6-1 7-6(3) Valentin MASSE (FRA)
Mathieu RODRIGUES (FRA) [4] 6-4 6-1 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(3) 6-3 Miljan ZEKIC (SRB) [5]
Daniele GIORGINI (ITA) 6-4 6-2 Laurent MALOULI (FRA)
Davy SUM (FRA) 4-6 6-2 7-6(6) Loic DUCOURAU (FRA)
Gleb SAKHAROV (FRA) [9] 6-0 6-3 Paul CAYRE (FRA)

2nd Round

Maxime AUTHOM (BEL) [1] 6-4 6-4 Maxime TABATRUONG (FRA)
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 6-4 6-2 Gregoire JACQ (FRA)
Julien OBRY (FRA) [3] 6-0 6-2 Thomas GIRAUDEAU (FRA)
Medy CHETTAR (FRA) 6-2 6-3 Blazej KONIUSZ (POL) [6]
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-3 7-6(6) Remy CHALA (FRA)
Mathieu RODRIGUES (FRA) [4] 6-2 6-2 Fabien REBOUL (FRA)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(5) 6-3 Daniele GIORGINI (ITA)
Gleb SAKHAROV (FRA) [9] 4-6 6-4 6-4 Davy SUM (FRA)

Quarterfinal

Maxime AUTHOM (BEL) [1] 6-1 6-4 Arsenije ZLATANOVIC (SRB)
Julien OBRY (FRA) [3] 7-6(2) 6-1 Medy CHETTAR (FRA)
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-1 7-6(8) Mathieu RODRIGUES (FRA) [4]
Andriej KAPAS (POL) 4-6 6-4 6-3 Gleb SAKHAROV (FRA) [9]

Semifinal

Julien OBRY (FRA) [3] 4-6 6-4 6-4 Maxime AUTHOM (BEL) [1]
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-3 6-4 Andriej KAPAS (POL)

Final

Julien OBRY (FRA) [3] 3-6 6-2 6-3 Tristan LAMASINE (FRA) [7]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

DOUBLES

1st Round

Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1] BYE
Remy CHALA (FRA) / Nicolas ROUANET (FRA) 6-3 6-3 Maxime MITARD (FRA) / Adrien VASEUX (FRA)
Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-3 Paul CAYRE (FRA) / Fabien REBOUL (FRA)
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) / Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 7-6(5) 6-2 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Cristobal GRANDON DIAZ (CHI)
Cedrick COMMIN (FRA) / Tristan LAMASINE (FRA) 6-0 6-1 Medy CHETTAR (FRA) / Yanis CHETTAR (FRA)
Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4] 6-4 2-6 [11-9] Baptiste CREPATTE (FRA) / Valentin MASSE (FRA)
Diego GARCIA (FRA) / Teri GROLL (FRA) 6-3 7-6(6) Quentin GUEYDAN (FRA) / Lucas POULLAIN (FRA)
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] BYE

Quarterfinal

Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1] 6-2 6-4 Remy CHALA (FRA) / Nicolas ROUANET (FRA)
Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-3 6-3 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) / Joffrey DE SCHEPPER (FRA)
Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4] 1-6 7-6(2) [10-6] Cedrick COMMIN (FRA) / Tristan LAMASINE (FRA)
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 7-6(3) 6-2 Diego GARCIA (FRA) / Teri GROLL (FRA)

Semifinal

Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-4 Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1]
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 6-3 6-3 Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4]

Final

Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 6-3 6-4 Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #5
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

Qualy

Round 1

Franck PEPE (FRA) [1] BYE
Quentin GUEYDAN (FRA) BYE
Victor PREZELIN (FRA) BYE
Valentin MASSE (FRA) BYE
Fabien REBOUL (FRA) [2] BYE
Anthony MEDINA (FRA) BYE
Lucas POULLAIN (FRA) 6-3 6-0 Lofo RAMIARAMANANA (MAD)
Victorien LEMAIRE (FRA) BYE
Mohamed ADNAOUI (MAR) [3] BYE
Adrien VASEUX (FRA) BYE
Victor GIRAT MAGIN (FRA) 6-0 6-0 Mickael MAURIN (FRA)
Damien LOZANO (FRA) BYE
Remy CHALA (FRA) [4] BYE
Matthieu BOLOT (FRA) BYE
Thibaut GINESTE (FRA) 7-5 6-4 Jules MERCIER (FRA)
Morgan BOURBON (FRA) BYE
Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) [9] BYE
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) BYE
Baptiste CREPATTE (FRA) 6-1 6-0 Ciprian ONUFREI (ROU)
Rafael ROIG BALAGUER (ESP) BYE
Loic DUCOURAU (FRA) [6] BYE
Nicolas ROUANET (FRA) BYE
Etienne LEITE (FRA) 6-2 6-2 Sylvain GIMENEZ UBEDA (FRA)
Julien DUROUX (FRA) BYE
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] BYE
Yanis CHETTAR (FRA) BYE
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) 7-5 6-1 Maxime MITARD (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] BYE
Sebastien BONNABAUD (FRA) BYE
Diego GARCIA (FRA) 6-2 6-0 Pierre PASCARETTI (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10] BYE

Round 2

Quentin GUEYDAN (FRA) 7-6(5) 6-3 Franck PEPE (FRA) [1]
Valentin MASSE (FRA) 6-3 6-1 Victor PREZELIN (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) [2] 7-6(1) 6-0 Anthony MEDINA (FRA)
Adrien VASEUX (FRA) 6-3 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) [3]
Remy CHALA (FRA) [4] 6-2 6-2 Matthieu BOLOT (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

Qualy

Round 2

Quentin GUEYDAN (FRA) 7-6(5) 6-3 Franck PEPE (FRA) [1]
Valentin MASSE (FRA) 6-3 6-1 Victor PREZELIN (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) [2] 7-6(1) 6-0 Anthony MEDINA (FRA)
Lucas POULLAIN (FRA) 6-1 6-1 Victorien LEMAIRE (FRA)
Adrien VASEUX (FRA) 6-3 6-4 Mohamed ADNAOUI (MAR) [3]
Damien LOZANO (FRA) 7-5 6-2 Victor GIRAT MAGIN (FRA)
Remy CHALA (FRA) [4] 6-2 6-2 Matthieu BOLOT (FRA)
Morgan BOURBON (FRA) 6-1 6-1 Thibaut GINESTE (FRA)
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 6-2 6-1 Cristobal GRANDON DIAZ (CHI) [9]
Baptiste CREPATTE (FRA) 6-2 6-1 Rafael ROIG BALAGUER (ESP)
Loic DUCOURAU (FRA) [6] 7-6(0) 6-4 Nicolas ROUANET (FRA)
Etienne LEITE (FRA) 6-0 6-1 Julien DUROUX (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] 6-2 6-0 Yanis CHETTAR (FRA)
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] 6-4 6-2 Sebastien BONNABAUD (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10] 6-1 6-3 Diego GARCIA (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

Qualy

Round 3

Valentin MASSE (FRA) 6-2 6-3 Quentin GUEYDAN (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) [2] 6-2 6-3 Lucas POULLAIN (FRA)
Damien LOZANO (FRA) 6-3 6-3 Adrien VASEUX (FRA)
Remy CHALA (FRA) [4] 6-3 6-7(2) 7-5 Morgan BOURBON (FRA)
Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 7-5 6-3 Baptiste CREPATTE (FRA)
Loic DUCOURAU (FRA) [6] 6-1 6-3 Etienne LEITE (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) [7] 6-3 4-6 6-3 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Alexandre MASSA (FRA) [8] 6-7(5) 6-3 6-2 Thomas GIRAUDEAU (FRA) [10]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

DOUBLES

1st Round

Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1] BYE
Remy CHALA (FRA) / Nicolas ROUANET (FRA) 6-3 6-3 Maxime MITARD (FRA) / Adrien VASEUX (FRA)
Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-3 Paul CAYRE (FRA) / Fabien REBOUL (FRA)
Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) / Joffrey DE SCHEPPER (FRA) 7-6(5) 6-2 Mohamed ADNAOUI (MAR) / Cristobal GRANDON DIAZ (CHI)
Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4] 6-4 2-6 [11-9] Baptiste CREPATTE (FRA) / Valentin MASSE (FRA)
Diego GARCIA (FRA) / Teri GROLL (FRA) 6-3 7-6(6) Quentin GUEYDAN (FRA) / Lucas POULLAIN (FRA)
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Maxime TABATRUONG (FRA) 6-4 6-4 Cedrick COMMIN (FRA)
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 7-6(5) 6-3 Marat DEVIATIAROV (UKR)
Gregoire JACQ (FRA) 6-3 7-5 Constant LESTIENNE (FRA) [8]
Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-3 Joffrey DE SCHEPPER (FRA)
Medy CHETTAR (FRA) 6-2 6-2 Enzo PY (FRA)

lestienne :tape:
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Maxime AUTHOM (BEL) [1] 6-2 6-4 Maxime HAMOU (FRA)
Maxime TABATRUONG (FRA) 6-4 6-4 Cedrick COMMIN (FRA)
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 7-6(5) 6-3 Marat DEVIATIAROV (UKR)
Gregoire JACQ (FRA) 6-3 7-5 Constant LESTIENNE (FRA) [8]
Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-3 Joffrey DE SCHEPPER (FRA)
Thomas GIRAUDEAU (FRA) 6-4 4-6 7-6(7) Alexandre MASSA (FRA)
Medy CHETTAR (FRA) 6-2 6-2 Enzo PY (FRA)
Blazej KONIUSZ (POL) [6] 6-3 7-6(5) Teri GROLL (FRA)
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-4 6-3 Damien LOZANO (FRA)
Remy CHALA (FRA) 6-3 6-4 Alexandre FAVROT (FRA)
Fabien REBOUL (FRA) 6-1 7-6(3) Valentin MASSE (FRA)
Mathieu RODRIGUES (FRA) [4] 6-4 6-1 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(3) 6-3 Miljan ZEKIC (SRB) [5]
Daniele GIORGINI (ITA) 6-4 6-2 Laurent MALOULI (FRA)
Davy SUM (FRA) 4-6 6-2 7-6(6) Loic DUCOURAU (FRA)
Gleb SAKHAROV (FRA) [9] 6-0 6-3 Paul CAYRE (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

DOUBLES

Quarterfinal

Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1] 6-2 6-4 Remy CHALA (FRA) / Nicolas ROUANET (FRA)
Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-3 6-3 Nicolas BOULPIQUANTE (FRA) / Joffrey DE SCHEPPER (FRA)
Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4] 1-6 7-6(2) [10-6] Cedrick COMMIN (FRA) / Tristan LAMASINE (FRA)
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 7-6(3) 6-2 Diego GARCIA (FRA) / Teri GROLL (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #12
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

2nd Round

Maxime AUTHOM (BEL) [1] 6-4 6-4 Maxime TABATRUONG (FRA)
Arsenije ZLATANOVIC (SRB) 6-4 6-2 Gregoire JACQ (FRA)
Julien OBRY (FRA) [3] 6-0 6-2 Thomas GIRAUDEAU (FRA)
Medy CHETTAR (FRA) 6-2 6-3 Blazej KONIUSZ (POL) [6]
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-3 7-6(6) Remy CHALA (FRA)
Mathieu RODRIGUES (FRA) [4] 6-2 6-2 Fabien REBOUL (FRA)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(5) 6-3 Daniele GIORGINI (ITA)
Gleb SAKHAROV (FRA) [9] 4-6 6-4 6-4 Davy SUM (FRA)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #13
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

DOUBLES

Semifinal

Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3] 6-4 6-4 Daniele GIORGINI (ITA) / Matteo VOLANTE (ITA) [1]
Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 6-3 6-3 Miljan ZEKIC (SRB) / Arsenije ZLATANOVIC (SRB) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #15
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

DOUBLES

Final

Andriej KAPAS (POL) / Blazej KONIUSZ (POL) [2] 6-3 6-4 Olivier CHARROIN (FRA) / Julien OBRY (FRA) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #16
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Julien OBRY (FRA) [3] 4-6 6-4 6-4 Maxime AUTHOM (BEL) [1]
Tristan LAMASINE (FRA) [7] 6-3 6-4 Andriej KAPAS (POL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #17
Re: France F8 [21 April/Angers/Clay]

MAIN DRAW

Final

Julien OBRY (FRA) [3] 3-6 6-2 6-3 Tristan LAMASINE (FRA) [7]

juju :woohoo:
 
1 - 17 of 17 Posts
Top