Mens Tennis Forums banner

1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Location : Most
Prize : 10k
Surface : Clay - Outdoor

Main Draw

1 Roman JEBAVY (CZE) 345 1
2 Adam PAVLASEK (CZE) 361 1
3 Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) 407 1
4 Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) 409 2
5 Erik CREPALDI (ITA) 422 1
6 Marek MICHALICKA (CZE) 426 1
7 Blazej KONIUSZ (POL) 475 3
8 Marek SEMJAN (SVK) 491 1
9 Yannick MADEN (GER) 556 1
10 Jan BLECHA (CZE) 622 1
11 Dusan LOJDA (CZE) 646 1
12 Oscar OTTE (GER) 659 1
13 Bastian MALLA (CHI) 678 2
14 Dominik SUC (CZE) 679 1
15 Andriej KAPAS (POL) 691 1
16 Jan SATRAL (CZE) 700 1
17 Jakub LUSTYK (CZE) 726 1
18 Libor SALABA (CZE) 782 1

Qualifying

1 Robin STANEK (CZE) 853 1
2 Jan KUNCIK (CZE) 879 1
3 Bastian WAGNER (GER) 1011 2
4 Patrik FABIAN (SVK) 1078 2
5 Jakub FILIPSKY (CZE) 1141= 1
6 Roman KHASSANOV (KAZ) 1211 1
7 Jannis KAHLKE (GER) 1338= 1
8 Adam CHADAJ (POL) 1355= 1
9 Pavel STAUBERT (CZE) 1403= 1
10 Tomas PAPIK (CZE) 1481= 1
11 Marek JALOVIEC (CZE) 1500= 1
12 Moritz DETTINGER (GER) 1615= 1
13 Piotr STEFANIAK (POL) 1836= 1
14 Piotr GRYNKOWSKI (POL) 2040= 1
15 Pavel NEJEDLY (CZE) 2172= 1
16 Daniel BAUMANN (GER) 112 1
17 Tomas MUSIL (CZE) 30 1
18 Jan ZEDNIK (CZE) 42 1
19 Tomas KALUZIK (CZE) 43 1
20 DOMINIK RECEK (CZE) 106 1
21 Jaroslav VONDRASEK (CZE) 115 1
22 Piotr BARANSKI (POL) 20 1
23 Marek NERUSIL (CZE) 121 1
24 Yannick OFFERMANS (GER) 184 1
25 Philipp DITTMER (GER) 218 1
26 Marek GENGEL (CZE) 152 1
27 David MIKULA (SVK) 101 1
28 Szymon WIECZOREK (POL) 80 1
29 Tomas FROMMEL (CZE) 169 1
30 JAN JOCHMAN (CZE) 170 1
31 Nikita BRONNIKOV (RUS) 181 (CZE) 1
32 Patrik OBAL (SVK) 135 1
33 Pavel KRCEK (CZE) 197 1
34 Jan PERUTKA (CZE) 199 1
35 Zdenek DERKAS (CZE) 295 1
36 Robert KLOPOT (POL) 155 1
37 Tomas HORNAK (SVK) 1
38 Filip SIMEK (CZE) 1
39 Michal DEMBEK (POL) 1
40 Ilia KARELIN (RUS) 1
41 Petr HAJEK (CZE) 1
42 Frantisek SIMON (CZE) 1
43 Kevin POTH (GER) 1
44 ONDREJ KRSTEV (CZE) 1
45 Caspar SCHUETZE (GER) 1
46 Jan KUBICEK (CZE) 1
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #2 (Edited)
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

Qualifying Draw

Round 1

Ivo MINAR (CZE) [1] BYE
Michal DEMBEK (POL) 2-6 6-3 7-6(6) Daniel BAUMANN (GER)
Jiri KOSLER (CZE) BYE
Tomas FROMMEL (CZE) BYE
Bastian WAGNER (GER) [2] BYE
JAN JOCHMAN (CZE) 6-3 6-4 Ilia KARELIN (RUS)
Yannick OFFERMANS (GER) BYE
Nikita BRONNIKOV (RUS) BYE
Patrik FABIAN (SVK) [3] BYE
Jan PERUTKA (CZE) 6-1 6-2 Caspar SCHUETZE (GER)
Tomas HORNAK (SVK) BYE
Zdenek DERKAS (CZE) BYE
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] BYE
Piotr BARANSKI (POL) 6-2 6-3 ONDREJ KRSTEV (CZE)
Jan KUBICEK (CZE) BYE
Szymon WIECZOREK (POL) BYE
Jannis KAHLKE (GER) [5] BYE
Marek GENGEL (CZE) 6-3 6-4 Pavel KRCEK (CZE)
Anthony LOCONTE (ITA) BYE
Moritz DETTINGER (GER) [9] BYE
Adam CHADAJ (POL) [6] BYE
Philipp DITTMER (GER) 6-4 7-5 Patrik OBAL (SVK)
Jaroslav VONDRASEK (CZE) BYE
Pavel NEJEDLY (CZE) [12] BYE
Tomas PAPIK (CZE) [7] BYE
DOMINIK RECEK (CZE) 6-0 6-2 David MIKULA (SVK)
Tomas KALUZIK (CZE) BYE
Piotr STEFANIAK (POL) [10] BYE
Marek JALOVIEC (CZE) [8] BYE
Tomas MUSIL (CZE) 6-1 6-0 Kevin POTH (GER)
Maxim FILIPPOV (KAZ) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11] BYE

Round 2

Michal DEMBEK (POL) 4-6 3-1 Retired Ivo MINAR (CZE) [1]
Jiri KOSLER (CZE) 6-2 6-2 Tomas FROMMEL (CZE)
Bastian WAGNER (GER) [2] 6-1 6-2 JAN JOCHMAN (CZE)
Yannick OFFERMANS (GER) 6-4 6-0 Nikita BRONNIKOV (RUS)
Patrik FABIAN (SVK) [3] 6-1 6-3 Jan PERUTKA (CZE)
Zdenek DERKAS (CZE) 6-0 6-0 Tomas HORNAK (SVK)
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] 4-6 6-3 7-6(7) Piotr BARANSKI (POL)
Szymon WIECZOREK (POL) 3-6 6-3 6-2 Jan KUBICEK (CZE)
Jannis KAHLKE (GER) [5] 7-6(3) 3-6 7-5 Marek GENGEL (CZE)
Moritz DETTINGER (GER) [9] 7-5 6-2 Anthony LOCONTE (ITA)
Adam CHADAJ (POL) [6] 6-1 6-2 Philipp DITTMER (GER)
Pavel NEJEDLY (CZE) [12] 6-0 6-1 Jaroslav VONDRASEK (CZE)
Tomas PAPIK (CZE) [7] 6-4 6-0 DOMINIK RECEK (CZE)
Tomas KALUZIK (CZE) 6-4 6-3 Piotr STEFANIAK (POL) [10]
Marek JALOVIEC (CZE) [8] 7-5 1-6 6-2 Tomas MUSIL (CZE)
Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11] 6-4 6-2 Maxim FILIPPOV (KAZ)

Round 3

Jiri KOSLER (CZE) 7-6(5) 6-3 Michal DEMBEK (POL)
Bastian WAGNER (GER) [2] 6-7(4) 6-4 7-6(1) Yannick OFFERMANS (GER)
Zdenek DERKAS (CZE) 6-1 6-4 Patrik FABIAN (SVK) [3]
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] 6-1 6-4 Szymon WIECZOREK (POL)
Moritz DETTINGER (GER) [9] 4-6 6-3 6-3 Jannis KAHLKE (GER) [5]
Adam CHADAJ (POL) [6] 6-2 5-7 6-1 Pavel NEJEDLY (CZE) [12]
Tomas PAPIK (CZE) [7] 3-6 6-4 7-5 Tomas KALUZIK (CZE)
Marek JALOVIEC (CZE) [8] 6-1 7-5 Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #3 (Edited)
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Jakub FILIPSKY (CZE) 6-2 5-7 6-2 Roman JEBAVY (CZE) [1]
Marek JALOVIEC (CZE) 1-6 6-4 6-3 Dominik SUC (CZE)
Jan KUNCIK (CZE) 6-1 6-4 Moritz DETTINGER (GER)
Blazej KONIUSZ (POL) [7] 7-6(1) 6-1 Jan SATRAL (CZE)
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-2 6-1 Zdenek DERKAS (CZE)
Libor SALABA (CZE) 6-1 6-1 Roman KHASSANOV (KAZ)
Bastian WAGNER (GER) 6-4 6-7(3) 7-5 Pavel STAUBERT (CZE)
Yannick MADEN (GER) [8] 6-2 6-3 David PAVLIK (CZE)
Jakub LUSTYK (CZE) 4-1 Retired Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [6]
Adam CHADAJ (POL) 1-6 6-4 6-2 Marek SEMJAN (SVK)
Mateusz KOWALCZYK (POL) 6-4 6-4 Tomas PAPIK (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-3 6-2 Bastian MALLA (CHI)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(4) 6-3 Erik CREPALDI (ITA) [5]
Oscar OTTE (GER) 6-2 6-1 Jiri KOSLER (CZE)
Dusan LOJDA (CZE) 7-5 6-3 Robin STANEK (CZE)
Jan BLECHA (CZE) 7-6(0) 6-3 Adam PAVLASEK (CZE) [2]

2nd Round

Marek JALOVIEC (CZE) 6-4 2-6 6-3 Jakub FILIPSKY (CZE)
Jan KUNCIK (CZE) 6-3 7-6(6) Blazej KONIUSZ (POL) [7]
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 7-5 7-6(1) Libor SALABA (CZE)
Bastian WAGNER (GER) 6-1 6-4 Yannick MADEN (GER) [8]
Adam CHADAJ (POL) 6-1 6-2 Jakub LUSTYK (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 7-6(5) 6-2 Mateusz KOWALCZYK (POL)
Andriej KAPAS (POL) 6-4 2-6 6-4 Oscar OTTE (GER)
Jan BLECHA (CZE) 6-3 6-3 Dusan LOJDA (CZE)

Quarterfinal

Marek JALOVIEC (CZE) 7-5 6-2 Jan KUNCIK (CZE)
Bastian WAGNER (GER) 6-2 2-6 7-5 Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3]
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-2 3-6 7-6(2) Adam CHADAJ (POL)
Andriej KAPAS (POL) 6-4 7-5 Jan BLECHA (CZE)

Semifinal

Bastian WAGNER (GER) 6-4 5-7 6-4 Marek JALOVIEC (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 3-6 6-4 6-1 Andriej KAPAS (POL)

Final

Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-4 6-1 Bastian WAGNER (GER)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #4 (Edited)
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

DOUBLES

1st Round

Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1] 6-3 7-5 Jiri KOSLER (CZE) / DOMINIK RECEK (CZE)
Adam CHADAJ (POL) / Erik CREPALDI (ITA) 6-2 6-4 Piotr BARANSKI (POL) / Piotr STEFANIAK (POL)
Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] 4-6 6-4 [10-5] Jakub FILIPSKY (CZE) / Jan KUNCIK (CZE)
Dusan LOJDA (CZE) / Pavel STAUBERT (CZE) 6-3 6-1 Michal DEMBEK (POL) / Piotr GRYNKOWSKI (POL)
Roman JEBAVY (CZE) / Jan SATRAL (CZE) 6-2 6-0 Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER)
Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-3 6-3 Michal BISKO (CZE) / David PAVLIK (CZE)
David SKOCH (CZE) / Robin STANEK (CZE) 6-0 6-3 Zdenek DERKAS (CZE) / Jan PERUTKA (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-4 JAN JOCHMAN (CZE) / Tomas MUSIL (CZE)

Quarterfinal

Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1] 6-4 6-0 Adam CHADAJ (POL) / Erik CREPALDI (ITA)
Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] Walkover Dusan LOJDA (CZE) / Pavel STAUBERT (CZE)
Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-7(9) 7-6(10) [10-7] Roman JEBAVY (CZE) / Jan SATRAL (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 7-6(7) 6-3 David SKOCH (CZE) / Robin STANEK (CZE)

Semifinal

Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] 7-6(13) 6-4 Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1]
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 5-7 [10-8] Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3]

Final

Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-2 7-6(6) Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4]
 

·
Moderator
Joined
·
41,440 Posts
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

Qualy Draw

Round 1
Ivo MINAR (CZE) [1] BYE
Michal DEMBEK (POL) 2-6 6-3 7-6(6) Daniel BAUMANN (GER)
Jiri KOSLER (CZE) BYE
Tomas FROMMEL (CZE) BYE
Bastian WAGNER (GER) [2] BYE
JAN JOCHMAN (CZE) 6-3 6-4 Ilia KARELIN (RUS)
Yannick OFFERMANS (GER) BYE
Nikita BRONNIKOV (RUS) BYE
Patrik FABIAN (SVK) [3] BYE
Jan PERUTKA (CZE) 6-1 6-2 Caspar SCHUETZE (GER)
Tomas HORNAK (SVK) BYE
Zdenek DERKAS (CZE) BYE
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] BYE
Piotr BARANSKI (POL) 6-2 6-3 ONDREJ KRSTEV (CZE)
Jan KUBICEK (CZE) BYE
Szymon WIECZOREK (POL) BYE
Jannis KAHLKE (GER) [5] BYE
Marek GENGEL (CZE) 6-3 6-4 Pavel KRCEK (CZE)
Anthony LOCONTE (ITA) BYE
Moritz DETTINGER (GER) [9] BYE
Adam CHADAJ (POL) [6] BYE
Philipp DITTMER (GER) 6-4 7-5 Patrik OBAL (SVK)
Jaroslav VONDRASEK (CZE) BYE
Pavel NEJEDLY (CZE) [12] BYE
Tomas PAPIK (CZE) [7] BYE
DOMINIK RECEK (CZE) 6-0 6-2 David MIKULA (SVK)
Tomas KALUZIK (CZE) BYE
Piotr STEFANIAK (POL) [10] BYE
Marek JALOVIEC (CZE) [8] BYE
Tomas MUSIL (CZE) 6-1 6-0 Kevin POTH (GER)
Maxim FILIPPOV (KAZ) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11] BYE
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #6
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

Qualy

Round 1

Ivo MINAR (CZE) [1] BYE
Michal DEMBEK (POL) 2-6 6-3 7-6(6) Daniel BAUMANN (GER)
Jiri KOSLER (CZE) BYE
Tomas FROMMEL (CZE) BYE
Bastian WAGNER (GER) [2] BYE
JAN JOCHMAN (CZE) 6-3 6-4 Ilia KARELIN (RUS)
Yannick OFFERMANS (GER) BYE
Nikita BRONNIKOV (RUS) BYE
Patrik FABIAN (SVK) [3] BYE
Jan PERUTKA (CZE) 6-1 6-2 Caspar SCHUETZE (GER)
Tomas HORNAK (SVK) BYE
Zdenek DERKAS (CZE) BYE
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] BYE
Piotr BARANSKI (POL) 6-2 6-3 ONDREJ KRSTEV (CZE)
Jan KUBICEK (CZE) BYE
Szymon WIECZOREK (POL) BYE
Jannis KAHLKE (GER) [5] BYE
Marek GENGEL (CZE) 6-3 6-4 Pavel KRCEK (CZE)
Anthony LOCONTE (ITA) BYE
Moritz DETTINGER (GER) [9] BYE
Adam CHADAJ (POL) [6] BYE
Philipp DITTMER (GER) 6-4 7-5 Patrik OBAL (SVK)
Jaroslav VONDRASEK (CZE) BYE
Pavel NEJEDLY (CZE) [12] BYE
Tomas PAPIK (CZE) [7] BYE
DOMINIK RECEK (CZE) 6-0 6-2 David MIKULA (SVK)
Tomas KALUZIK (CZE) BYE
Piotr STEFANIAK (POL) [10] BYE
Marek JALOVIEC (CZE) [8] BYE
Tomas MUSIL (CZE) 6-1 6-0 Kevin POTH (GER)
Maxim FILIPPOV (KAZ) BYE
Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11] BYE

Round 2

Michal DEMBEK (POL) 4-6 3-1 Retired Ivo MINAR (CZE) [1]
Jiri KOSLER (CZE) 6-2 6-2 Tomas FROMMEL (CZE)
Bastian WAGNER (GER) [2] 6-1 6-2 JAN JOCHMAN (CZE)
Yannick OFFERMANS (GER) 6-4 6-0 Nikita BRONNIKOV (RUS)
Patrik FABIAN (SVK) [3] 6-1 6-3 Jan PERUTKA (CZE)
Zdenek DERKAS (CZE) 6-0 6-0 Tomas HORNAK (SVK)
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] 4-6 6-3 7-6(7) Piotr BARANSKI (POL)
Szymon WIECZOREK (POL) 3-6 6-3 6-2 Jan KUBICEK (CZE)
Jannis KAHLKE (GER) [5] 7-6(3) 3-6 7-5 Marek GENGEL (CZE)
Moritz DETTINGER (GER) [9] 7-5 6-2 Anthony LOCONTE (ITA)
Adam CHADAJ (POL) [6] 6-1 6-2 Philipp DITTMER (GER)
Pavel NEJEDLY (CZE) [12] 6-0 6-1 Jaroslav VONDRASEK (CZE)
Tomas PAPIK (CZE) [7] 6-4 6-0 DOMINIK RECEK (CZE)
Tomas KALUZIK (CZE) 6-4 6-3 Piotr STEFANIAK (POL) [10]
Marek JALOVIEC (CZE) [8] 7-5 1-6 6-2 Tomas MUSIL (CZE)
Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11] 6-4 6-2 Maxim FILIPPOV (KAZ)

Round 3

Jiri KOSLER (CZE) 7-6(5) 6-3 Michal DEMBEK (POL)
Bastian WAGNER (GER) [2] 6-7(4) 6-4 7-6(1) Yannick OFFERMANS (GER)
Zdenek DERKAS (CZE) 6-1 6-4 Patrik FABIAN (SVK) [3]
Roman KHASSANOV (KAZ) [4] 6-1 6-4 Szymon WIECZOREK (POL)
Moritz DETTINGER (GER) [9] 4-6 6-3 6-3 Jannis KAHLKE (GER) [5]
Adam CHADAJ (POL) [6] 6-2 5-7 6-1 Pavel NEJEDLY (CZE) [12]
Tomas PAPIK (CZE) [7] 3-6 6-4 7-5 Tomas KALUZIK (CZE)
Marek JALOVIEC (CZE) [8] 6-1 7-5 Piotr GRYNKOWSKI (POL) [11]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #7
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

MAIN DRAW

1st Round

Jakub FILIPSKY (CZE) 6-2 5-7 6-2 Roman JEBAVY (CZE) [1]
Marek JALOVIEC (CZE) 1-6 6-4 6-3 Dominik SUC (CZE)
Jan KUNCIK (CZE) 6-1 6-4 Moritz DETTINGER (GER)
Blazej KONIUSZ (POL) [7] 7-6(1) 6-1 Jan SATRAL (CZE)
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-2 6-1 Zdenek DERKAS (CZE)
Libor SALABA (CZE) 6-1 6-1 Roman KHASSANOV (KAZ)
Bastian WAGNER (GER) 6-4 6-7(3) 7-5 Pavel STAUBERT (CZE)
Yannick MADEN (GER) [8] 6-2 6-3 David PAVLIK (CZE)
Jakub LUSTYK (CZE) 4-1 Retired Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) [6]
Adam CHADAJ (POL) 1-6 6-4 6-2 Marek SEMJAN (SVK)
Mateusz KOWALCZYK (POL) 6-4 6-4 Tomas PAPIK (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-3 6-2 Bastian MALLA (CHI)
Andriej KAPAS (POL) 7-6(4) 6-3 Erik CREPALDI (ITA) [5]
Oscar OTTE (GER) 6-2 6-1 Jiri KOSLER (CZE)
Dusan LOJDA (CZE) 7-5 6-3 Robin STANEK (CZE)
Jan BLECHA (CZE) 7-6(0) 6-3 Adam PAVLASEK (CZE) [2]

2nd Round

Marek JALOVIEC (CZE) 6-4 2-6 6-3 Jakub FILIPSKY (CZE)
Jan KUNCIK (CZE) 6-3 7-6(6) Blazej KONIUSZ (POL) [7]
Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 7-5 7-6(1) Libor SALABA (CZE)
Bastian WAGNER (GER) 6-1 6-4 Yannick MADEN (GER) [8]
Adam CHADAJ (POL) 6-1 6-2 Jakub LUSTYK (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 7-6(5) 6-2 Mateusz KOWALCZYK (POL)
Andriej KAPAS (POL) 6-4 2-6 6-4 Oscar OTTE (GER)
Jan BLECHA (CZE) 6-3 6-3 Dusan LOJDA (CZE)

Quarterfinal

Marek JALOVIEC (CZE) 7-5 6-2 Jan KUNCIK (CZE)
Bastian WAGNER (GER) 6-2 2-6 7-5 Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3]
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-2 3-6 7-6(2) Adam CHADAJ (POL)
Andriej KAPAS (POL) 6-4 7-5 Jan BLECHA (CZE)

Semifinal

Marek MICHALICKA (CZE) [4] 3-6 6-4 6-1 Andriej KAPAS (POL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #8
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

DOUBLES

1st Round

Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1] 6-3 7-5 Jiri KOSLER (CZE) / DOMINIK RECEK (CZE)
Adam CHADAJ (POL) / Erik CREPALDI (ITA) 6-2 6-4 Piotr BARANSKI (POL) / Piotr STEFANIAK (POL)
Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] 4-6 6-4 [10-5] Jakub FILIPSKY (CZE) / Jan KUNCIK (CZE)
Dusan LOJDA (CZE) / Pavel STAUBERT (CZE) 6-3 6-1 Michal DEMBEK (POL) / Piotr GRYNKOWSKI (POL)
Roman JEBAVY (CZE) / Jan SATRAL (CZE) 6-2 6-0 Jannis KAHLKE (GER) / Oscar OTTE (GER)
Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-3 6-3 Michal BISKO (CZE) / David PAVLIK (CZE)
David SKOCH (CZE) / Robin STANEK (CZE) 6-0 6-3 Zdenek DERKAS (CZE) / Jan PERUTKA (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 6-4 JAN JOCHMAN (CZE) / Tomas MUSIL (CZE)

Quarterfinal

Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1] 6-4 6-0 Adam CHADAJ (POL) / Erik CREPALDI (ITA)
Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] Walkover Dusan LOJDA (CZE) / Pavel STAUBERT (CZE)
Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3] 6-7(9) 7-6(10) [10-7] Roman JEBAVY (CZE) / Jan SATRAL (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 7-6(7) 6-3 David SKOCH (CZE) / Robin STANEK (CZE)

Semifinal

Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4] 7-6(13) 6-4 Andriej KAPAS (POL) / Mateusz KOWALCZYK (POL) [1]
Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-4 5-7 [10-8] Cristobal SAAVEDRA-CORVALAN (CHI) / Ricardo URZUA-RIVERA (CHI) [3]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #9
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

MAIN DRAW

Semifinal

Bastian WAGNER (GER) 6-4 5-7 6-4 Marek JALOVIEC (CZE)
Marek MICHALICKA (CZE) [4] 3-6 6-4 6-1 Andriej KAPAS (POL)
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #10
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

DOUBLES

Final

Marek MICHALICKA (CZE) / Dominik SUC (CZE) [2] 6-2 7-6(6) Lukas MARSOUN (CZE) / Libor SALABA (CZE) [4]
 

·
Registered
Joined
·
67,452 Posts
Discussion Starter #11
Re: Czech Republic F2 [19 May/Most/Clay]

MAIN DRAW

Final

Marek MICHALICKA (CZE) [4] 6-4 6-1 Bastian WAGNER (GER)
 
1 - 11 of 11 Posts
Top